Duyuru

??k?ş
Hen?z duyuru yok

?nder ?zen

??k?ş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

?ok arayaca??z ?nder Hoca'y? ?ok.

Yorum Yap

Aslı Sabri Haluk Erdem tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
      Art?k dedikodularla hareket etmeyi b?rakal?m.
      ?nder ?zen kaliteli bir insan oldu?unu bir kez daha kan?tlad?.
      Renkli bas?n?n akbabalar gibi Be?ikta?'?n ?zerine ?ullanmas?na izin vermedi.
      ?rne?in ekranlar?n kar??s?na ??k?p;
      "Y?netim ?unu yapt?, ?u adam ??yle rezillikler yapt?, ba?kan bunu yapt?"
      Deseydi sizce bu Be?ikta?'?n menfaatine mi olacakt??
      Yapmay?n, etmeyin y?netime olan nefretiniz g?zlerinizi kapatmas?n l?tfen..
      Her ?ey toz pembe olsayd? istifa etmezdi-g?nderilmezdi abi. Adam ortal??? kar??t?rmad?; ama bak bir ?ey yokmu? i?te, ?ebi melekmi? yorumu da ?ok yanl??.

Yorum Yap

Adam gibi adam. Bence abart?ld??? kadar ba?ar?s?z de?ildi. Sakatlanma problemlerinde ?ok hatas? oldu?unu d???nm?yorum kendisi g?reve geldi?i zaman tesislerin zemininden ?ikayet?iydi. Sorun ordan kaynaklan?yor demi?ti. Kendisinin ve tak?m?n maddi g?c? tesisleri yenilemeye ya da d?zeltmeye yetmedi. Belli bir maddi durumu olan kul?pte uluslararas? tecr?beye sahip 8 oyuncu almas? zordu hatta imkans?zd? orda yan?lg?ya d??t?. Atletik departman olsun personel se?imi olsun bana g?re ba?ar?l?yd?. Ge?en sene herkes kondisyonerin yapt??? denge videolar?n? payla??yordu. Zaten kaleci antren?r?ne s?z bile etmeyece?im kendisini kan?tlam?? biriydi. Pilot tak?m uygulamas? olduk?a heyecan verici bir projeydi kendisi hayata ge?irdi yahut ge?irmeye ?al??t?. Transfer konusunda baz? yanl??l?klar? oldu Dany konusunda ?zellikle. Onda da bilicin istedi?i konu?uluyordu. Yal??n Ayhan konusu hala bir muamma bence. Geriye bakt???m?zda G.T?re Kerim Frei ?mer Cenk gibi gelece?i parlak oyuncular? transfer etti. Motta transferi bana g?re fiyat/performans y?n?nden isabetli bir tercihti. Ayr?ca Pedro transferinden ?nce Dede konusunda ?srarc? oldu?unu ama al?namad???n? biliyoruz. Dede transferi ger?ekten yerinde bir transfer olurdu. (Pedro'da ger?ekten umut verici) Ayr?ca Lanzini gibi bir yetene?in ke?fedilmesinde Balanta giri?iminde de hocan?n pay?n?n oldu?unu d???n?yorum. Demba Ba konusunda da b?y?k eme?i oldu?unu d???n?yorum. Bilic geldi?inde forumun neredeyse tamam? ?ok iyi se?im oldu?unu s?yl?yordu yine Bilic'de kendi se?imidir. Bunun yan?nda ben en fazla disiplin a??s?ndan ba?ar?s?z oldu?unu d???n?yorum. G?khan T?re olay? bar mevzular? vs vs. Son a??klamalar?na gelince ben a??k?as? kimseden korktu?unu d???nm?yorum neden ?ekinsin ki ? S?zlerinde do?ru s?yl?yor olabilir yahut tak?m? baltalamamak kriz ??karmamak ad?na yap?lm?? olabilir bu s?ylemler. Bence her iki bak?? a??s?da ?UAN i?in Be?ikta??n menfaatinedir. K?sacas? daha iyi bir ?artlarda g?reve gelseydi bence daha b?y?k i?ler yapard? k?sa zaman i?erisinde. En k?t?s?de Demba Ba geldi?i g?n ?nder ?zen'i hep g?zlerim arad? ke?ke orada olsayd?n HOCAM, Fenerlidir gslidir eski?ehirsporludur beni hi? ?rgalamaz ald??? para HELAL olsun kendisine bundan sonraki spor kariyerinde ba?ar?lar diliyorum umar?m kariyeri ba?ar?l? olarak devam eder.

Biz bu sistemi y?kaca??z bir g?n...

Yorum Yap

Aslı Baha Durmaz tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
          Adam gibi adam. Bence abart?ld??? kadar ba?ar?s?z de?ildi. Sakatlanma problemlerinde ?ok hatas? oldu?unu d???nm?yorum kendisi g?reve geldi?i zaman tesislerin zemininden ?ikayet?iydi. Sorun ordan kaynaklan?yor demi?ti. Kendisinin ve tak?m?n maddi g?c? tesisleri yenilemeye ya da d?zeltmeye yetmedi. Belli bir maddi durumu olan kul?pte uluslararas? tecr?beye sahip 8 oyuncu almas? zordu hatta imkans?zd? orda yan?lg?ya d??t?. Atletik departman olsun personel se?imi olsun bana g?re ba?ar?l?yd?. Ge?en sene herkes kondisyonerin yapt??? denge videolar?n? payla??yordu. Zaten kaleci antren?r?ne s?z bile etmeyece?im kendisini kan?tlam?? biriydi. Pilot tak?m uygulamas? olduk?a heyecan verici bir projeydi kendisi hayata ge?irdi yahut ge?irmeye ?al??t?. Transfer konusunda baz? yanl??l?klar? oldu Dany konusunda ?zellikle. Onda da bilicin istedi?i konu?uluyordu. Yal??n Ayhan konusu hala bir muamma bence. Geriye bakt???m?zda G.T?re Kerim Frei ?mer Cenk gibi gelece?i parlak oyuncular? transfer etti. Motta transferi bana g?re fiyat/performans y?n?nden isabetli bir tercihti. Ayr?ca Pedro transferinden ?nce Dede konusunda ?srarc? oldu?unu ama al?namad???n? biliyoruz. Dede transferi ger?ekten yerinde bir transfer olurdu. (Pedro'da ger?ekten umut verici) Ayr?ca Lanzini gibi bir yetene?in ke?fedilmesinde Balanta giri?iminde de hocan?n pay?n?n oldu?unu d???n?yorum. Demba Ba konusunda da b?y?k eme?i oldu?unu d???n?yorum. Bilic geldi?inde forumun neredeyse tamam? ?ok iyi se?im oldu?unu s?yl?yordu yine Bilic'de kendi se?imidir. Bunun yan?nda ben en fazla disiplin a??s?ndan ba?ar?s?z oldu?unu d???n?yorum. G?khan T?re olay? bar mevzular? vs vs. Son a??klamalar?na gelince ben a??k?as? kimseden korktu?unu d???nm?yorum neden ?ekinsin ki ? S?zlerinde do?ru s?yl?yor olabilir yahut tak?m? baltalamamak kriz ??karmamak ad?na yap?lm?? olabilir bu s?ylemler. Bence her iki bak?? a??s?da ?UAN i?in Be?ikta??n menfaatinedir. K?sacas? daha iyi bir ?artlarda g?reve gelseydi bence daha b?y?k i?ler yapard? k?sa zaman i?erisinde. En k?t?s?de Demba Ba geldi?i g?n ?nder ?zen'i hep g?zlerim arad? ke?ke orada olsayd?n HOCAM, Fenerlidir gslidir eski?ehirsporludur beni hi? ?rgalamaz ald??? para HELAL olsun kendisine bundan sonraki spor kariyerinde ba?ar?lar diliyorum umar?m kariyeri ba?ar?l? olarak devam eder.

Biz bu sistemi y?kaca??z bir g?n...
          Ah hocam ah... cok arayacagiz seni...

Yorum Yap

Aslı Mustafa S?ms?k? tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
            Saka gibi a??klama yapm?? bence istifa gerek?eni a??klasana tam olarak neyden korkuyorsun ki.ben a??klamay? be?enmedim bu ne b?yle kendi ?ok istemi? ayr?lmay? gibi olmu?
            bence cok k?r?lm?? karakter olarakda b?yle kendi i?inde yasayan biri olabilir ben konusulcak biri de?ilim Be?ikta??n bir s?r? efsanesi var diyen birisi .. ben daha ?nce bunu diyen bir adam g?rmedim televizyon da

Yorum Yap

?.?zen geldiginde y?netimi taktir etmistim ! Ama suan kafamda soru isaretleri var, danny kim getirdi ? yal?in ayhan transferi ne is ? danny ?zen getirdiyse o yuzden azda olsa sampiyonlugu vermis olduk. Guzel isler basardi ama su gidenin arkasindan aglamayi birakip artik onumuze bakmaliyiz ! besiktas buyuk camiadir daha 1000 tane ?.?zen gelir, kapida yatar aglarlar !!

Yorum Yap

Aslı Mehmet Anil Kalafatcilar tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                bence cok k?r?lm?? karakter olarakda b?yle kendi i?inde yasayan biri olabilir ben konusulcak biri de?ilim Be?ikta??n bir s?r? efsanesi var diyen birisi .. ben daha ?nce bunu diyen bir adam g?rmedim televizyon da
                Iyi de bu surece onlarin dilinden konusmadigi icin gelindi.yakinda onder ozen calisanlarin uzerine isedi diye haber de yapar bunlar.ne yasanmissa anlatmaliydi.yalan konussun istemedik ki

Yorum Yap

Aslı Sabri Haluk Erdem tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                  Art?k dedikodularla hareket etmeyi b?rakal?m.
                  ?nder ?zen kaliteli bir insan oldu?unu bir kez daha kan?tlad?.
                  Renkli bas?n?n akbabalar gibi Be?ikta?'?n ?zerine ?ullanmas?na izin vermedi.
                  ?rne?in ekranlar?n kar??s?na ??k?p;
                  "Y?netim ?unu yapt?, ?u adam ??yle rezillikler yapt?, ba?kan bunu yapt?"
                  Deseydi sizce bu Be?ikta?'?n menfaatine mi olacakt??
                  Yapmay?n, etmeyin y?netime olan nefretiniz g?zlerinizi kapatmas?n l?tfen..

Kat?l?yorum abi.Birinci a??zdan ortaya at?lan iddaalar?n tamamen kurgu oldu?unu g?rd?k.Bence de art?k kimseye iftira atman?n l?zumu yok.Be?ikta?'? kar??t?rmak isteyen akbabalar bir kez daha ?nder ?zen'nin adaml??? sayesinde avcunu yalad?.Be?ikta?'?n menfaatleri i?in birinci a??zdan yalanlanm??ken bizlerin daha da bu konuyu uzatmas?n?n l?zumu yok.

Bende ba??ndan beri kalmas? taraftar?yd?m.Ancak bir ?ekilde olmad?.Ba?ar?l? oldu ve ya olmad? bu tart???l?r.Kazand?rd?klar? ve kaybettirdikleri vard?r.Ancak g?revine devam etseydi uzun vadede ben Be?ikta?'a yararl? olaca??n? d???n?yordum.Olmad?.Be?ikta? i?in hay?rl?s? olsun.?nder Hoca'n?n da yolu a??k olsun.

Yorum Yap

Aslı G?kay G?kdo?an tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                    Kaleci :Cenk , Tolga ,G?nay

Sol bek :?smail , Motta ,U?ur,

Sa? bek : Serdar ,

Stoper : Sivok, Ersan, Dany, Toraman , Escude, Pedro

Orta saha : Atiba,Veli,Necip , Fernandes , O?uzhan , Sezer, Jones , Muhammed

Kanat : Olcay , Frei ,T?re , Holosko ,

Forvet : Mustafa ,Almeida , ?mer ,Eneramo

Ge?en seneki kadromuz budur.

K?rm?z?lar : ?nder ?zen'in bizzat transferleridir.

Ge?en sene 2 stoper alm???z : Bu sene 2 stoper alma plan?m?z vard? ( moledo , yal??n )

Ge?en sene : 2 forvet alm???z : Bu sene 2 forvet ald?k : Cenk Tosun Demba ba ,

Ge?en sene : 2 kanat alm???z : Bu sene 1 kanat alaca??z.

Ge?en sene : 2 orta saha getirmi?iz : Bu sene 1 orta saha gelecek

Ge?en sene : 1 sa? bek gelmi? , bu sene sa? bek gelecek.

Sol bekimiz zaten ayn? ....

?imdi ?u tabloya bak?l?rsa ?nder ?zen net olarak ba?ar?s?zd?r ... Mesela transfer yapt??? mevkilere hala transfer yapmaktad?r. Yani ge?en sene yapt??? transferlerden kendiside memnun de?ildir.

Her neyse i?in bu k?sm? tart??maya a??kt?r , farkl? d???nceler s?ylenebilir.

Ancak 8+8+8 a??klamas? yap?l?rken :

?u kadroda ; ilk 8'e = Pedro, Jones , Fernandes d???nda uyan oyuncu yoktur.

Zaten ilk 8'in halini g?r?nce di?er 8'lere bakmaya bile gerek yok. Bir tak?m? ba?ar?ya ko?turan en ?nemli b?lgesi uluslararas? oyuncular?d?r.

Bu sene fernandes gitti , demba geldi 3 oyuncumuz var. lazzini gelirse 4 ...

Yani yine ?nder ?zen gitmeseydi 3 transfer d?nemindeki en ?nemli sorunsal? uluslararas? oyuncular olacakt?.

Gelelim transferlere ve 5+3'e

Tolga : T?rkiye'nin 3. kalecisidir.

Bizim taraf?m?zdan abart?lm??t?r. ?yidir ama abart?ld??? kadar m?kemmel bir transfer de?ildir. ?artlar gere?i yapmak zorunda oldu?umuz bir transferdir. Ancak ne muslera gibi ne volkan gibi tak?m?na ?ampiyonluk ya?atabilecek yetenekte bir kaleci de?ildir.

?mer : Tutabilecek bir transferdir.

Franco : Tutabilecek bir transferdir.

G?nay : Tutabilecek bir transferdir.

Dany : Net yanl?? transerdir.

Serdar : Yerliler a??s?ndan tutabilecek bir transferdir ama hilbert'in paras?na alves oynuyor a??klamas? yap?l?rken b?yle bir sa? bek al?rsan sana g?lerler. Madem ?yle sol bek'in yerli olacak sa? bek'e serdar de?il adam gibi bir sa? bek alacaks?n.

Motta : Ortalama bir oyuncudur.

T?re : Tutabilecek bir transferdir.

Jones : Tecr?be a??s?ndan yap?lan bir transferdir. Do?rudur.

Atiba : ?artlar gere?i yap?lan bir transferdir.

Frei : Tutabilecek bir transferdir.

K?sacas? yap?lan transferler tutabilecek transferler stratejisine g?re ?izilmi?tir. Yap?lanmaya giden tak?m?n stratejisi bu mu olur ? Evet olabilir ancak yapt???n transferler sat?labilecek oyunculardan olu?mal?d?r.

Ald???m?z oyunculardan bugun satal?m desek : Frei ( gelecek vaad ediyor ) ve pedro d???nda kimi satabiliriz ? Yani istenen transfer stratejisi ger?ekle?memi?tir.Ve bu y?zden yine ilk 11'e 5-6 oyuncu ihtiyac? do?mu?tur.

Bu anlamda bak?l?rsa "YAL?IN" transferi yine yukar?daki gibi "YA TUTARSA" mant???nda bir transferdir.

Yani Yal??n'? satabilirmiyiz ? Hay?r

Yal??n ile ?ampiyonlar liginde , derbilerde ?st d?zey ma?larda hatas?z bir ma? ??kartabilecek g?veni verebilece?ine inanabilirmiyiz ? Hay?r

Yal??n'? hangi ma?larda kullanaca??z ? Ersan'?n sakatland??? L?G MA?LARINDA...

Yani primleri ile birlikte 3600 milyon tl civar?nda bir para 32 ya??ndaki bir adam i?in ya tutarsa mant??? ile verilecektir.

5+3'? Savunurken bu kadar s?rede etkisiz kal?p kaliteli oyunculara y?nelememek enteresan de?ilmidir ?

Ge?en sene scout sistemini ele?tirmi?ti ... Onlar?n g?revine son verece?iz , art?k sistem de?i?ti g?dne ?u kadar ma? izleseler senede bu kadar ma? yapar vs demi?ti ve scout sisteminin gelece?ini s?ylemi?ti.

Ne oldu konu ?

Kendisi antreman metodlar? konusunda profesyonel biriydi ancak her ne hikmetse bilic'in antreman metodlar?n? ele?tirmek d???nda bir katk?s?n? yine g?remedik.

Peki ya herkesin ?vd??? kaleci antren?r?n?n ne faydas?n? g?rd?k ? Tolga mesela ka? ma? kurtard? ? Yada ne kadar geli?tirdi kendisini trabzondaki halinden ne fark? var ? Cenk 'i g?rd?k m? yada g?nay'? ?

Yani kaleci antren?r? getirmesi o i?in tuttu?unu g?stermez , yar?n tolga gidince oynatacak bir kaleci bulamazsak bu hamlede bo?a yap?lm?? bir hamle olarak g?z?kecektir. Yani ?nder ?zen'i savunurken kaleci antren?r? getirdi demek do?rudur ama bunu onu ?vmek i?in kullanmak ise yanl??t?r. Sonu?lar?n? ald?k m? ? Hen?z almad?k.

Disiplin sa?lamak hedefi ile gelmi?ti ?nder ?zen : "Futbol ?ubemizin bir kul?p disiplinine ihtiyac? oldu?unu d???n?yorum" 1 oyuncumuz b?cakland? , 1 oyuncumuz vuruldu. Oyuncular?m?z yine gece kulubunden ??kmad?..

Her neyse Hedef ve Ger?ekle?tirme oran?nda bakarsak 14 ayl?k d?neminde hedeflerini ger?ekle?tirme oran? ger?ekle?tirememe oran?ndan daha fazlad?r.

Bunda imkans?zl?klar?n , olanaks?zl?klar?n sebebi varm?d?r ?

Muhakkak vard?r.

Tabiki ge?en sene dede'yi getirse , adam gibi forvet getirse her?ey farkl? olabilirdi ama sonu? olarak orada "SE" ekleri var.

Yapamad?.

Kalsayd? yine yapamayacakt?. Art?k kangren olmu?tu. 3 ayda bir istifa ediyor , istifa edecek , kavgal?lar haberleri ??k?yordu.

Bu sene ise b?t?e'ye g?re transfer yapmak zorunday?z diyerek yine veryans?n ediyordu.

?nder ?zen'in kendisine bi?ti?i s?re 18' ay'd? arkada?lar. 18 ayda ba?ar?s?z olursam giderim demi?ti.

14 ay'? tamamland?. 4 ay'? kalm??t?.

Mevcut ?artlarda y?netim ile ?at??ma i?erisinde oldu?u , kulup i?erisinde seveni kadar sevmeyeni oldu?uda a??kt?r yani ba?ar?s?z olmas? i?in ellerinden geleni yapacak olanda mevcuttur.

Yani 4 ay sonra m?thi? bir tak?m g?rme ihtimalimizde fazla de?ildi.

?nder ?zen farkl? ?artlarda , farkl? b?t?eler ile ba?ar?l? olabilirdi ama olmad? .

4 ay daha kalsa bir?ey de?i?meyecekti. ?brahim Alt?nsay gibi o da elleri kollar? baz? konularda ba?l? olarak sabretmek zorundayd?.14 ay sabretti ve gitti.

Dany'nin onun transferi olmad???n? ?nce lescott sonra kaboul'u istedi?ini biliyorum ama olmad? ne yapt? ? dany'i almaya itildi ve ald?. Yine ayn?lar? olacakt?.

K?sacas? hedeflerini ger?ekle?tirmek i?in rahat bir ortamda , kafas? rahat bir ?ekilde ?al??m?yordu.

Yani gitmesinin ?uan i?in bize ?ok fazla kaybettirece?i bir?ey yok ??nk? zaten istediklerini yapam?yor ve k?s?tlan?yordu.

Diyeceksiniz ki ziya do?an gelecek , g?khan keskin , ?z?lmez vs falan gelecek.

Ee zaten bu adamlar?n gelmesi y?netimin zihniyetini g?stermez mi ?

Yap?lanmay? d???nen y?netim ziya do?an , g?khan keskin'i , ?z?lmezi d???n?r m? ? Burdan yorumlayabilirsiniz ne kadar yap?lanmak isteyip ?nder ?zen'e ne kadar f?rsat verdiklerini.

Olmad? arkada?lar maalesef mevcut ?artlarda ?nder ?zen'in ba?ar? oran? en iyimser olarak bak?l?rsa %50 olarak g?z?k?r.

Ve kendisi bugun olmasa yar?n gidecekti.

?n?m?ze bakmal?y?z.

Yap?lanmak istiyorsak , gelece?e y?nelik f?rsatlar sunmak istiyorsa iyi bir y?netim ile iyi bir futbol ?ubesi olu?turup ?nder ?zen gibi insanlar getirilmelidir.

O insanlar ele?tirilmez mi ? ele?tirilir onlar?da ele?tiririz. Yanl?? yapmazlar m? ? Yaparlar ancak en az?ndan rahat bir ?al??ma alan?nda kendilerini i?lerine verebilirler ve gelecek i?in bir umut yaratabilirler.

Bir ba?kan'?n tak?mda g?rmek istemedi?im oyuncular var a??klamas?n? yapt??? yerde alex ferguson olsa ne de?i?ir ? Zihniyet belli ?

Sonra ??k?p kurumsalla??yoruz diyor.

Neyse biraz fazla uzun oldu konuyu kapatal?m ;

Mevcut ?artlarda ve durumda ?nder ?zen olmas? gerekeni yapm?? ve istifa etmi?tir. Ve bu sene ba?ar?l? olursak ?nder ?zen sayesinde ba?ar?l? olduk denilecektir. Ba?ar?s?z olursak ?nder ?zen gitti ba?ar?s?z olduk denilecektir.

Ger?ekte olan ise ?nder ?zen istediklerini yapamayaca?? i?in gelecekte bu kulube verebilece?i bir?ey kalmad???na inanarak istifa etmi?tir. Yani bu sene ba?ar?l? olunsa bile mevcut y?netim ile gelecek sene yine ayn? s?k?nt?lar? ya?ayaca??n? bildi?i i?in art?k uzatman?n anlam? yok demi?tir kendisi.

Kalsayd? ?ok fazla bir?ey de?i?meyecekti bu sebeple gitmesini normal kar??l?yorum.

Karakterli bir adamd?. En az?ndan ben BE??KTA?'?n efsanesiyim , efsane kaptanlar?ndan biriyim gibi a??klamalar yap?p tazminat istemedi.

Yolu a??k olsun.
                    Tutmaz dedi?iniz,tutmas?na inanmad???n?z ve destek olmad???n?z bir sistemi tutmad? diye ele?tirmek abeste i?tigaldir.Tutmaz dedi?imiz bu sistemin,?ok zor oldu?u ger?e?i her zaman sabitken,b?ylesine bo?vermi?likle bu zihniyetin sahiplerinin i?lerini kolayla?t?rd???m?z ger?e?inide ayr? bir k??eye not etmeli.
                    ?stelik g?reve geldi?inde ba?layan '' ne olursa olsun destek ' li arg?manlar?n?z haf?zalardan silinmemi?ken,(genel)

12 ?simden Sezer ve Eneramo'yu ??kard?k,tamamd?r.

Franco = ?artlar ne olursa olsun iyi transferdir.
                    G?khan T?re = (Kiralanmas?) ?artlar ne olursa olsun iyi transferdir
                    Tolga = ?artlar ne olursa olsun iyi transferdir.
                    Jones = ?artlar ne olursa olsun iyi transferdir ( 3 formsuz ma??n? k?stas alanla polemi?e girmem)
                    Atiba = '' Mevcut ?artlara '' g?re ba?ar?l? bir transferdir,bunu da ispatlam??t?r.
                    Frei = Gelece?e yat?r?md?r,?ans buldu?unda her zaman etkili olmu?tur,bir transfer ba?ar?s?d?r.
                    G?nay = Almanya alt yap?s? olan,yetenekli,gelece?e yap?lm?? bir yat?r?md?r.
                    Dany = Yanl?? kere yanl??t?r,tart???lmas? bile sa?mad?r.
                    ?mer = Al?nmas? konusunda herkes hem fikirdi,?ans buldu?unda g?zel i?ler yapt?,ba?ar?l? transferdir.
                    Serdar = Yanl?? transferdir ama ?ok net bir yanl?? de?ildir,Hilbert'in gitmesinin sadece ekonomik nedene de?il,yabanc? kontenjan?n?nda b?y?k etkisi oldu?unu g?rmemek sa?mal?kt?r.

?u transferler aras?nda net yanl?? diyebilece?imiz 2 isim var.
                    Birisi Dany,birisi Serdar.
                    ?stelik Serdar anlay?? g?sterilecek bir yanl??t?r.

Dahas? tekrardan eski tart??malara d?nd?k,biz ge?en sezon yap?lan hatalar?da kabul ettik.
                    Onlar? bu seneye s?rklase etmenin do?ru olmad???n?,bu sezon yap?lacak transferlerin ?nder ?zen'in hakk?ndaki net fikri ortaya koyaca??n? anlatt?k.
                    Motta'n?n bonservisinin 1.1 milyon euroya indiren pazarl???,2 sezon ?nce 20 milyon euro istenilen Cenk Tosun'u devre aras?nda sadece 500.000 alacaklar?n? ?deme kar??l???nda ba?lama ba?ar?s?da transfer ba?ar?s?d?r.
                    ?stelik Demba Ba ve Lanzini transferlerinin b?y?k a?amas?n? kaydeden,
                    Tar?k ve G?khan T?re konusunda ciddi ad?mlar atan,

2 stoper eksi?i konusuna gelelim ?imdi.
                    Be?ikta?'?n ge?en sezon stoper konusunda ?ekti?i s?k?nt? 3 ' d?r.
                    Franco'nun geli?iyle stoper ihtiya? say?m?z 2 ' ye d??m??t?r.
                    Franco-Ersan (Escude ve Toraman hem kapasite,hem miyadlar?n? doldurduklar?ndan d???n?lmemektedir)
                    ?yle ki Sivok bile Feda sezonunda yollanmaya ?al???lm??,Egemen'in gidi?iyle mecburiyetten kalm??t?r.

Bu durumda Franco ve Ersan bizim sadece 4 ' l? stoperimizden 2 ' sini kapatm??t?r,tekrardan yabanc? stoper aranmas? ge?en sezon bu b?lgeye gelen Franco transferinin hatal? oldu?unu g?stermiyor.Yabanc? stoper transferinden vazge?ilmesi durumunda ise Sivok'u plasede tutma planlar? yap?lm??t?r,ki son derece mant?kl?d?r.(Transfer olmamas? durumunda)

Bu durumda bu b?lgeye Yal??n'?n veya yabanc? bir stoperin gelmesi,ge?en sezon ki do?rular? yanl??a ?evirmiyor,stoper b?lgesi zaten kanayan yarayd?.
                    Yal??n'?n ise al?nma (?) sebeplerini milyon kere yazd?m,tekrardan yazma gere?i duymuyorum.
                    Satamad???m?z her futbolcu ya tutarsa mant??? de?ildir,Sergen'i transfer etti?imizde de satma durumumuz yoktu,kariyerinin sonlar?ndayd?,keza Zago'yu transfer etti?imizde de.
                    ?imdi Zago ve Sergen,Yal??n'la bir mi ya diyeceksin ? O zaman Kaan Dobra,Ahmet Y?ld?r?m ?rnekleride mevcut.
                    '' Sat?lamayacak futbolcu = ya tutarsa transferidir '' son derece vehamet i?eren yanl?? bir yarg?d?r.

Disiplin konusunda eksikleri oldu?unu kabul ediyorum ama bu disiplinsizli?i komple ona mal etmeyide yanl?? buluyorum.
                    Camia i?inde ba?kandan,y?netimden kuruluna ve teknik heyete kadar disiplini sa?layamad???m?z ?ok bariz,?zellikle F.Orman'l? d?nem ba?lad?ktan sonra.

4 Ay kalsa bir ?ey de?i?meyecekti dedi?iniz adam ?yle veya b?yle Cenk,Motta,Demba Ba ve Lanzini konusunda tak?ma katk? sa?layacak,do?ru isimleri bulma ve transfer g?r??melerindeki ba?ar?s?yla az ?ok insanlar? fikir sahibi etmeye ba?lam??t?.(Ki Lanzini konusunda ?ok b?y?k ?abalar harcad?)

He kaleci konusunda da bir ?eyler s?yleyeyim,Tolga'n?n Trabzon'daki halinden fark? m? var dedi?in Trabzon,T?rkiye'nin en iyi kaleci yeti?tiren kul?b?d?r.
                    Cenk ve G?nay ?ans bulamam??lard?r,bu y?zden geli?im g?sterdiklerine veya g?stermediklerine dair bir bulgu oldu?u s?ylemek yanl??t?r.
                    Kaleci departman?z futbol tak?m?m?z?n en ?ok g?ven sa?lad??? yerdir,
                    Ancak kalecilerin sadece 1 sene e?itilmesiyle m?thi? a?amalar kaydedece?ini zannetmek,
                    1 Senede hemen Avrupai d?zeyde kalecilere kavu?a??m?z? d???nmek hayalcilikten ?teye gitmemektedir.

Keza atletik yap? i?inde s?ylendi,atletik yap? kurulduda ne oldu diye ?

Bu t?r departmanlar?n oturmas? ve futbolcu ?zerindeki geli?imleri en az 3-4 sene ?al??mayla olur.

Kimse sabremededi adama,2 transfer sezonu sabredilmedi bile.
                    Hala ge?en sezon yapt??? 2 yanl?? ?n?ne seriyor,hala mevcut ?artlar?n insanlar?n hata yapma oran?n? artt?rd??? ger?e?ini inkar ediyorsunuz.

Ben senin ele?tirilerinin hakl?l?k pay?n? kabul ediyorum,ele?tirilerinin bir ?o?una da kat?l?yorum.
                    Ara ara istifa yazmana ayar olsamda, ( ) Ele?tirilerinin rencide edici,zarar verici boyuta ula?t???na inanm?yorum.
                    Ancak kat?lmad???m hususlar,bu yanl??lar?n istifa denecek kadar fahi? oldu?u hususlard?r,i?te burada yollar?m?z? ciddi anlamda ay?r?yoruz.

Ayr?ca,bu sistem zaten tutmayacakt? diyerek g?nah ??karman?za da hi? gerek yok.
                    Zaten olan oldu,?u an art?k tart??malar?m?z?n bir sonucu yok.
                    Ama yan yana gelip daha detayl? konu?may? isterim G?kay.
                    ?nder Hoca benim camia i?inde en umut ba?lad???m isimdi,fikirlerimin net olarak anla??lmas?n? istememi mazur g?r.

Yorum Yap

Serdar Kurtulu? ma?a ??kana kadar ?o?unlu?un istedi?i adamd?,

Sahada k?t? olunca hemen yanl?? transfer noktas?na getirmi?iniz olay?.

Yorum Yap

Serdar Kurtulu? k?t? bir transfer de?ildi, sadece tutmad?.

Bu t?r transferler gayet normaldir, Veysel ile birlikte al?nacak 2 oyuncu vard? ve biz Serdar'? tercih ettik.

HAtal? transfer ba?kad?r, tutmayan transfer ba?kad?r.

Misal Jones hatal? transfer de?ildir, ?nceki y?ldan Dentinho da ?yle ama tutmam??lard?r.

Hatal? transfer Dany'dir, Sezer'dir ve Eneramo'dur.

Ge?en y?l hatal? ba?ka transferimiz yoktur.

Yorum Yap

Tufan genel olarak ayn? ?eylerden bahsetmi?iz ?kimizin yaz?s?nda bir u? nokta yok.

?stifa yazmam?n sebebini biliyorsun , yal??n transferi yap?lmamas? gereken bir transferdi .

Seninle telefonda da konu?tuk daha ?nce sezer ve dany konusunu zaten.

Ben mental anlamda kafas?n?n rahat oldu?unu ve istediklerini yapabilece?inin d???nmedi?imden dolay? istifa dedim ??nk? herge?en g?n yapt??? a??klamalar ile ve transferde y?neldi?i oyuncular ile ??kmaza giriyordu.

Ayr?ca ?nder ?zen'i yal??n transferine kadar 1 gr ele?tirmemi?imdir "DANY" dahil. Ne zaman yal??n ismi ge?ti o zaman ?nder ?zen'in vaadleri ve planlar? ile uyu?mayan bir stratejinin i?erisine d??t???n? d???nd?m ve istifa dedim.

1 transfer ile istifa m? edilir dersen ? Bu kadar m? sab?rs?zs?n?z yada hani istikrar istiyordunuz dersen e?er ;

1 transfer ile de?il 3 ayda bir istifa giri?iminde bulunuyordu , bas?nda ve kulup ?evresinde devaml? istifa edece?i zaten s?yleniyordu.

S?ylenenlere g?re hoca,y?netici ve d?? ili?kiler sorumlusu ile aras? limoniymi?. ( kendisi yalanlad? )

Yani art?k ileri do?ru de?il geriye do?ru sarpa saran bir sistem ba?lam??t?...

Mesela yal??n transferinin iptal olmas?ndan sonra y?netimin serdar ta??? ile ilgilenmesi ( al?n?r al?nmaz ) sence ne anlama gelir ?

?nder ?zen ?al??ma alan? olarak yada mantelite olarak istediklerini yapamaz hale gelmi?ti.

Dede olmad? , lescott olmad? , kaboul olmad? dany geldi .

Ukraynadan orta saha ile anla??lmaya ?al???ld?. O s?rada y?netim ronaldinho'nun pe?inde ko?tu jones geldi.

Kostas'? istemi?ler taraftar demba istiyor diye demba gelmi? ( ne kadar do?ru bilemem )

Bunlar basit ?eyler ama sonu?ta istediklerini tam olarak yapam?yordu. Bunu BE??KTA?'?n yarar? i?in belki adaml???ndan dolay? s?ylemiyor ama kulup ?evresindeki herkes ayn? ?eyleri s?yl?yor.

Muhalefet kanad?da ?nder ?zen hakk?nda bunlar? s?yl?yor , y?netim kanad?da .

O y?zden kangren olmu? bir hastal?k ?uanda kesildi... Belkide ekimde edece?i bir istifa ile dahada k?t? olacakt?k bilemeyiz. Belki ?imdi istifa etti daha k?t? olduk onuda bilemeyiz.

Ama bildi?im tek ?ey var.

?brahim Alt?nsay ve ?nder ?zen T?rkiye ?artlar?nda sportif direkt?r olarak s?n?rs?z yetki ile yetkilendirilemezler. Ve bu y?netici zihniyeti ( ?lke baz?nda di?er kulupler dahil ) oldu?u s?rece bu adamlar?n ba?ar? oran? her zaman d??ecektir...

?nder ?zen ?ok ba?ar?l?d?r diyebilirmiyiz ?
                          ?nder ?zen ?ok ba?ar?s?zd?r diyebilirmiyiz ?

?kisinide diyemeyiz. Ve ikisinide diyemedi?imiz i?inde ?nder ?zen'de kendisinin art?k ba?ar?l? olamayaca??n? d???nerek istifa etti.
                          En son düzenleyen G?kay G?kdo?an; 19-07-2014, 20:57.

Yorum Yap

Ah hocam ah. Bu sistemi y?kar?z dedi?in g?n biletini kestiler. Menajerlerden nefret etti?ini s?yledi?in g?n fi?ini ?ektiler.

Yorum Yap

Tufan genel olarak ayn? ?eylerden bahsetmi?iz ?kimizin yaz?s?nda bir u? nokta yok.

?stifa yazmam?n sebebini biliyorsun , yal??n transferi yap?lmamas? gereken bir transferdi .

Ben mental anlamda kafas?n?n rahat oldu?unu ve istediklerini yapabilece?inin d???nmedi?imden dolay? istifa dedim ??nk? herge?en g?n yapt??? a??klamalar ile ve transferde y?neldi?i oyuncular ile ??kmaza giriyordu.

Ayr?ca ?nder ?zen'i yal??n transferine kadar 1 gr ele?tirmemi?imdir "DANY" dahil. Ne zaman yal??n ismi ge?ti o zaman ?nder ?zen'in vaadleri ve planlar? ile uyu?mayan bir stratejinin i?erisine d??t???n? d???nd?m ve istifa dedim.

1 transfer ile istifa m? edilir dersen ? Bu kadar m? sab?rs?zs?n?z yada hani istikrar istiyordunuz dersen e?er ;

1 transfer ile de?il 3 ayda bir istifa giri?iminde bulunuyordu , bas?nda ve kulup ?evresinde devaml? istifa edece?i zaten s?yleniyordu.

S?ylenenlere g?re hoca,y?netici ve d?? ili?kiler sorumlusu ile aras? limoniymi?. ( kendisi yalanlad? )

Mesela yal??n transferinin iptal olmas?ndan sonra y?netimin serdar ta??? ile ilgilenmesi ( al?n?r al?nmaz ) sence ne anlama gelir ?

?nder ?zen ?al??ma alan? olarak yada mantelite olarak istediklerini yapamaz hale gelmi?ti.

Ukraynadan orta saha ile anla??lmaya ?al???ld?. O s?rada y?netim ronaldinho'nun pe?inde ko?tu jones geldi.

Kostas'? istemi?ler taraftar demba istiyor diye demba gelmi? ( ne kadar do?ru bilemem )

Bunlar basit ?eyler ama sonu?ta istediklerini tam olarak yapam?yordu. Bunu BE??KTA?'?n yarar? i?in belki adaml???ndan dolay? s?ylemiyor ama kulup ?evresindeki herkes ayn? ?eyleri s?yl?yor.

O y?zden kangren olmu? bir hastal?k ?uanda kesildi... Belkide ekimde edece?i bir istifa ile dahada k?t? olacakt?k bilemeyiz. Belki ?imdi istifa etti daha k?t? olduk onuda bilemeyiz.

?brahim Alt?nsay ve ?nder ?zen T?rkiye ?artlar?nda sportif direkt?r olarak s?n?rs?z yetki ile yetkilendirilemezler. Ve bu y?netici zihniyeti ( ?lke baz?nda di?er kulupler dahil ) oldu?u s?rece bu adamlar?n ba?ar? oran? her zaman d??ecektir...

?kisinide diyemeyiz. Ve ikisinide diyemedi?imiz i?inde ?nder ?zen'de kendisinin art?k ba?ar?l? olamayaca??n? d???nerek istifa etti.
                              Yaln?z ortada farkl? parametreler de var. ?stifadan sonra yal??n yerine ta??? istendi gerisini siz d???n?n demek bence do?ru de?il. ?unu sorgulamak laz?m.. Acaba ?nder ?zen'in ta??? dururken yal??n? istemesi nedendi? Belki y?netimin koydu?u b?t?eye uygun olan oydu. Ama istifa sonras? taraftar tepkilerini azaltmak i?in b?t?eyi esnetti y?netim ve ortaya farkl? se?enekler ??kt?.. Ayn? durum ba transferinde de s?z konusu.. Aylard?r sonu?lanmayan transfer istifa sonras? tak diye bitti. O g?nk? gaz? almak i?in ??e be?e bakmadan att?lar imzalar?. Belki bu ?artlar ?nder ?zen'e sunulsa daha iyisi olacakt?. Ya da bu transferler daha erken olacakt?..
                              ?nder ?zen'in y?prand???, istifay? bika? kez d???nd??? do?rudur. Ama bunun tek su?lusu y?netimdir. Adam her a??klamas?nda toraman affedilmeyecek demesine ra?men 2 g?n sonra y?netimden biri ??k?p toraman d?ns?n derse adam y?pran?r tabi. Ya da ben menajer istemiyorum kampta dedikten sonra y?neticiler bunu sallamay?p u?a?a menajer al?rlarsa adam elbet istifay? d???n?r.
                              Su?lu ar?yorsak ba?ra FO ve AN? olmak ?zere y?netimdir. ?nder ?zen'in tek su?u buran?n t?rkiye oldu?unu, baz? ?eyleri a??k a??k konu?man?n intihar olaca??n? d???nmeden hareket etmesidir

Yorum Yap

Ayn? ?eylerden bahsettik elbette,diyorum ya ele?tirilerinin bir ?o?una kat?l?yorum.
                                Benim seninle yollar? ay?rd???m k?s?m,hatalar?n?n fahi? derecede hata oldu?una inanmad???m k?s?m.
                                Hele Yal??n transferi i?in,b?rak istifay? hata demenin bile abart?l? bir tepki oldu?unu,nice ?rnekleriyle a??klad?m.
                                Yal??n transferi Dany transferiyle bir tutulamaz,tutulmamal?d?rda.
                                Her neyse tekrardan oralara girecek de?ilim.

?stediklerini yapamad???n?,mental anlamda kafas?n?n rahat olmad???na kat?l?yorum,zaten bu konuda hem fikir olmayan yoktur.

Ben belkide kolay pes etmeyi sevmedi?imden bu kadar rahat yazam?yorum,'' olmuyor olmaz '' diye.
                                ?stelik o sistemin ekme?ine ya? s?r?yoruz,her ge?en g?n birilerini g?nah ke?isi yapmalar?na seyirci kal?yoruz.
                                Tabi bu d?zeni y?kmak da ?yle kolay de?il,hakk?n var.

?steyen kat?l?r/kat?lmaz sayg? duyar?m,lakin ?nder Hoca bu camian?n son y?llarda ba??na gelen en g?zel ?eydi.

Umar?m yerle?tirdi?i 3-5 yap?n?n arkas?nda durulurda,en az?ndan faydalanmaya devam ederiz.
                                Hepimiz dile?i ?.Alt?nsay,?nder ?zen gibi futbol adamlar?n?n sa?l?kl? bir y?netim ortam?nda ?al??mas?.

?n?m?zdeki hafta Ankara'ya gelecem,bir de y?z y?ze konu?al?m.

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                                X