Duyuru

??k?ş
Hen?z duyuru yok

Slaven Bilic

??k?ş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Son haftalara kadar yar??ta kalmay? bile ba?ar? g?r?yoruz vay arkada?. ?u kul?b?n ihtiyac? olan ?ey BA?ARI, KUPA, ?AMP?YONLUK.

Tarih son haftaya kadar yar??ta kalanlar? de?il ?ampiyon olanlar? yaz?yor.

3 sene sonra bu sezona dair ak?lda kalan tek ?ey GS'nin ?ampiyonlu?u olur, Antep ve Akhisar ma?? de?il.

Yorum Yap

Ben ba?ar?s?zl???n ilk sebebi olarak Bilic'i g?remiyorum, ondan ?nce gitmesi gerekenler var.

Yorum Yap

Arena'ya ge?ince vasat oyuncular nas?l s?per y?ld?z olmayacak ise Bilic i?in de bir degisiklik olmayacakt?r. Bilic'ten bir Gordon Milne ??kmaz art?k kendimizi kand?rmaktan vazge?elim

Yorum Yap

Aslı Cetin Ozbilen tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
          fikret orman zaten kendini kurtarmak i?in g?nderir Bili?i tart??may?n bo?una. Y.d. nin yolundan gidiyor s?k??t?m? td kov taraftar?n gaz?n? al.
          Aynen bende ?yle d???n?yorum. Halbuki bilic de?il filret orman ba?ar?s?zd?r benim g?z?mde..

Yorum Yap

G?ntekin Onay, Bilic'e a??r ele?tirilerde bulundu.
            ??te s?zleri:
            "Hi?bir zaman Be?ikta? ?ampiyon olamaz demedim. Bilic ?ampiyon olamaz dedim."
            "Be?ikta?'a yak?n ve hatta kul?b?n i?inde olan birisi kondisyonerin ?a? d??? y?ntemle ?al??t???n? s?yl?yordu. Bunu duydum"
            "Ge?en Samet hocayla telefonda g?r??me yapt?m ve ona dedim "hocam bizi affet, seni ele?tirdik ama sende bu ?artlar yoktu"
            "8 may?sta lider olan Be?ikta? bug?n 7 puan geride. Bilić hayat?nda kurayla marketten kupa kazanamaz

G?ntekin onay her?eyi ?zetlemi? her?eyine kat?l?yorum Bilic KUPA hocas? de?il..

Yorum Yap

Bu ma?i almayan bili? de?il takimdir
              neden isteksizler?
              Benim gibi 1400 tl aylik parayami ?ali?iyorlar???
              Ama t? kaka bilic istifa..kalsin diyemiyorum ama siktirolup gitmesi gereken y?netim ve futbolcu grubu var ?ncelikle sonra bilicede vururuz

Yorum Yap

Aslı Mustafa Caner Akbay tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                Son haftalara kadar yar??ta kalmay? bile ba?ar? g?r?yoruz vay arkada?. ?u kul?b?n ihtiyac? olan ?ey BA?ARI, KUPA, ?AMP?YONLUK.

Tarih son haftaya kadar yar??ta kalanlar? de?il ?ampiyon olanlar? yaz?yor.

3 sene sonra bu sezona dair ak?lda kalan tek ?ey GS'nin ?ampiyonlu?u olur, Antep ve Akhisar ma?? de?il.
                Benim yazd???ma ithafen yazd???n? d???nerek cevap veriyorum;
                son haftalara kadar yar??ta kalmay? ba?ar? olarak kim g?rm?? nereden ??kard?n? Teknik adam k?yaslamas?nda 1.bitiren ile puan fark? ile k?yaslamay?p ne ile k?yaslayacaks?n? 10 hafta ?nceden havlu atan bir teknik adam? son 3-4 haftaya ta??yan bir teknik adamla k?yaslamak do?ru mudur?

Yorum Yap

Bilic m?mk?nse derbiye kalmas?n.
                  Haydi g?le g?le.

Yorum Yap

Aslı Samet.Sahin tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                    Aslı seyhun.sezer tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                    Aslı an?lcan ayd?n tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                    ?u anki duygular?mla, k?zg?nl???mla, hayal k?r?kl???mla yazsam ben de bili? gitsin derim. Hele ?u son 3 ma?tadaki performans?, oyuna olan m?dahalesi, oyuncu tercihleri ve en ?nemlisi psikolojik, mental olarak s?n?fta kalmas? gitmesini istemem i?in yeterli. Ama durup mant?kl? d???n?nce bunun da bir ??z?m oldu?unu d???nm?yorum maalesef. Eminim 1. S?n?f hocalar d???nda bizi bu sezon ?ampiyon yapacak hoca yok. Bu tak?m?n?n en b?y?k dezavantaj? oyuncu grubu. Pasif, sinik, tecr?besiz, saha i?inde rakiple, hakemle nas?l oynan?r, nas?l ?ampiyon olunur bilmiyorlar. Aralar?nda ?ampiyonluk ya?ayan oyuncu say?m?z ?ok ?ok az. Ayr?ca bizim tak?m?n ruhsuzlu?undan, k?t? oyunundan arka planda kal?yor ama hakemler taraf?ndan net bir ?ekilde do?ran?yoruz. Rakiplerimiz ise hakemler sayesinde tutunuyorlar adeta. Olaya bir de hakk?n? aramayan, sessiz kalan ba?kan, y?netim fakt?r? de eklenince ?ampiyonluk hayal oluyor. Olas? lider ??kaca??m?z bir galatasaray d?? saha ma??nda inan?yor musunuz ki bizi kazand?r?rlar? Yay?nc? kurulu? zaten ligi 4. Y?ld?z? kim takacak diye pazarlamad? m?? Medya g?c?, b?rokrasi, lobi etkinli?i rakiplerimizin lehine de?il mi? Bahane olarak s?ylemiyorum ama saham?z yok bizim. ?ampiyonluk yolunda en ?nemli fakt?rlerden birisi i? saha ma?lar?. Biz bundan da mahrum kalmad?k m?? 3. L?k ya da olas? 2. Likle mutlu olmam, be?ikta?'?n tek hedefi t?m organizasyonlarda ?ampiyon olmakt?r. Fakat e?er bir ba?ar?dan, istikrardan, yap?lanmadan, gelecek y?llardan bahsetmek istiyorsak bu i?ler ?yle o gitsin, bu gelsinle olmuyor. Ka? tane hoca geldi ba??m?za son y?llarda hepsine bir bahane, kulp tak?ld? yollan?ld?. S?leyman seba, serdar bilgili yollan?ld? bu tak?mdan. Demir?renler'e 8 y?l ses ??kar?lmad?, ??mart bizi ba?kan oldu. Kusura bakmay?n ama sizin bu amat?rce, duygusalca ve g?n? kurtaray?m ?eklindeki yakla??m?n?z bu hale getirdi bizim kul?b?. Kendi do?um y?l?m olan 1994 senesinden itibaren be?ikta? teknik direkt?rl???ne getirilen isimlere bakacak olursak:

Christoph daum
                    rasim kara
                    john benjamin toshack
                    karl heinz feldkamp
                    hans-peter briegel
                    nevio scala
                    christoph daum
                    mircea lucescu
                    vicente del bosque
                    r?za ?al?mbay
                    jean tigana
                    ertu?rul sa?lam
                    mustafa denizli
                    bernd schuster
                    tayfur havut?u
                    carlos carvalhal
                    samet aybaba
                    slaven bili?

ne kadar uzun bir liste oldu di mi? Aralar?nda benim de be?enmedi?im isimler var ama yelpaze geni? g?rd???n?z ?zere. Sistem hocas? da var ba?ar? hocas? da. Gelelim as?l meseleye; bu isimlerin aras?ndan sadece christoph daum, john benjamin toshack, mircea lucescu, jean tigana, mustafa denizli ve slaven bili? elli ma?tan fazla tak?m?n ba??nda bulunmu?. Bunlar?n hi?birisi futbolu bilmiyordu de?il mi? Hi?birisi bize uygun de?ildi, be?ikta?'?n hocas? de?ildi di mi? Arkada? kim bu be?ikta?'?n hocas?, kim bizi ba?ar?l? yapabilecek ?ok merak ediyorum. Mourinho, kloop, guardiola, van gaal hangisini istersiniz?

S?z?n ?z? yukar?da sayd???m 1. S?n?f hocalar? ve onlar?n istedi?i oyuncular? getirecek g?c?n?z yoksa her sene hoca de?i?tirelim, bir de bunu deneyelim mant??? tutmuyor belli ki. Stad maliyeti, bor?lar, haciz i?lemleri, gelirlere ipotek, transfer k?s?tlamas?, rakiplerine oranla ?ok d???k saha, avrupa kupalar? ve ?r?n gelirlerinin oldu?u ?u ortamda hoca de?i?ikli?i benim i?in yanl??t?r.

Son olarak slaven bili? ?u d?zende; 2012/13 ?ampiyonu galatasaray'?n 17 ma?ta d?? sahada ald??? puan?, 2013/14 ?ampiyonu fenerbah?e'nin 17 ma?ta d?? sahada ald??? puanin 1 fazlas?n?, 12 d?? saha ma??nda toplam?? bir hocad?r.

T?m bunlar g?z on?ne al?nd???nda bu adama vodafone arena'da ?ans tan?mamak, en az?ndan 1 sene daha yola devam etmemek kesinlikle yanl?? bir karar olacakt?r.
                    ya allaha?k?na b?rak?n bu istatistikleri samet aybaba da 3. Yapt? bizi bilic de birde ikisinin elindeki kadrolar? bir de?erlendirmeni tavsiye ederim neymi? vodafone areneda bir ?ans daha verilmeliymi? oldu buras? k?r?k kalpler derne?i sanki adam yetersiz i?te bunu itiraf etmek neden bu kadar zor ?ampiyonlu?u ge?tim de hangi gen? futbolcumuz a?ama kaydetti bu adam?n zaman?nda hangi oyuncumuzu parlatt? aksine hepsi geriye gitti ya bak ba?ta s?yleyece?imi sonda s?yleyeyim mustafa pektemek i oynatan adam hoca falan olamaz olmamal?

samet aybaba ile bitime 5 hafta kala lider galatasaray'la puan farkinin ka? oldu?unu biliyor musun abi?

Ben s?yleyeyim 13 puan. Bitime 5 hafta kala bili? ile puan fark? ise sadece 2 idi. Bu demektir ki 5'de 5 yapsan ?ampiyonsun. Demek istedi?im Bilic ba?ar?l? bir hocad?r de?il tabiki sadece ?unu s?ylemek istiyorum Samet Aybaba ile ?ampiyonlu?un "?" si akl?na bile gelmezken 5 hafta kala Bilic ile en az?ndan o akl?m?za geldi. 20 puan fark ile 3. olmak var 6-7 puan fark ile ???nc? olmak var. B?yle bir k?yas yapamay?z. Bilic'i Samet Aybaba ile k?yaslamak ay?pt?r,haks?zl?kt?r
                    evet harbiden daha az fark yemi?iz bilic d?neminde gs den bence s?rf bu y?zden kalmal?

Yorum Yap

Be?ikta? taraftar? vefan?n ne demek oldu?unu her zaman g?stermi?tir, g?sterir. Bilic hatalar yapm??t?r evet. Gider gitmez o ayr? konu. Fakat ben Bilic konusundaki bu "lin?" kampanyas?na sonuna kadar kar??y?m. B?y?k hatalar yapt?, ?u ana kadar bir derbi kazand?ramad?, i?in sonunu getiremedi vs... evet;ama Bilic ile ayr?l???m?z bu ?ekilde olmamal?. Gidecekse gider o ayr?, ama bu ?ekilde de?il.

Yorum Yap

Herkes neden anlamak istedi?i gibi anl?yor her ?eyi..
                        Kimse bilic ba?ar?l? bir hocad?r demiyor! Kimse bilic kesinlikle kals?n demiyor! Ama bu duygusal lin? kampanyalar?n?z, Samet Aybaba'dan daha k?t? demeleriniz futbolla ba?da?mayan ?eyler

Yorum Yap

1. si tak?m kalitesiz diyenlere

2. side samet hoca 3. oldu ama 5hafta onceden koptu diyenlere sadece g?l?yorum.

istikrar hatalar?n? gorup ders almakla olur kuru inatla istikra olmaaaazzz.

son s?z?m gs ma??nda s?rreya Abi ile ??kmaya raz?y?m. Antreman felan yapt?rmas?n sadece tak?m?n b?y?kl???n? anlats?n. En az?ndan fark yemekten kurtuluruz.

Yorum Yap

bilic gider kal?r o ayr? ondan ?ncesi bu oyuncu kadrosuyla bir halt olmaz ka? futbolcumuz fb ya da gs nin ilk 11 ine girer hi? d???nd?n?z m? 1 ya da 2 dir bu bile baz? ?eylerin cevab?n? veriyor buraya kadar tak?m oyunuyla geldik ba?ar?l?m?y?z kesinlikle hay?r ama kadronun ederi bu zaten bilici medyan?n gaz?na gelip g?ndermenin anlam? yok yapsayd? b?y?k i? olacakt? kahraman olurdu yapamad?

Yorum Yap

Duydum ki;
                              G?zel Bir ?nsana K?t? Demi?sin ETME...

Yorum Yap

Akl? Selim davranmal? ! Bili?'e kimse y?klenmemeli ! Y?netimsel yanl??lar?n sorumlusu Bili? olmalal? ! Fatura Bili?'e kesilmemeli ! Ba?kan Bili?'i g?nderecek, yeni hoca gelecek, yeni bir kadro kuracak, uyum s?reci ( En az 8 hafta ) ya?ayacak, o s?re?te kaybedilen puanlarla lig sonuna do?ru erken puan kay?plar?yla lige havlu at?lacak ve biz yine Forza'da '' X Hoca istifa etmeli,g?nderilmeli '' diye tart??aca??z ve 1 sezonumuz daha ??pe gidecek ! Sezon ba??ndan beri '' ?iir gibi top oynayan tak?m, bu sezonun ve son y?llar?n en iyi Be?ikta?'? '' diyen z?mre bir anda tornistan yap?yor ! S?rekli yap & boz ! Bu tak?m zaten ne ?ektiyse bu yap & boz'dan ?ekti ?u anla??ls?n art?k ! Bize laz?m olan tek ?ey belli ; ?stikrar, istikrar, istikrar.

Tamam, kabul ! Bilic yanl??lar yapt?. Hatta telafisi olmayan yanl??lard? bunlar ama ?u da var ki ; Y?netim Bilic'i tak?m?n ba??na tek sorumlu diye tak?m?n ba??na getirirken hocan?n istediklerinin ka??n? yerine getirebildi onu d???nmek laz?m.. Burada, Forza'da hepimizin g?rd??? yanl??lar? ve eksiklikleri birlikte g?nler, aylar, haftalar ge?iren hoca g?rm?yor mu? G?r?yor elbet. Ancak eldeki malzemenin kalitesi burada ?nemli olan ?ey. Kapasitesi belli oyuncu grubundan kahraman yaratmaya ?al??t?k hepimiz. Eldeki ?artlar bunu gerektiriyordu ??nk?.Bakt???m?zda ?ampiyonluk yolunda ?n?m?ze ??kan engeller kar??s?nda yeri geldi?inde sorumluluk alabilecek, deneyimli hatta daha ?nce oynad??? tak?mlarda bir?ok kez ?ampiyonluk ya?am?? oyuncu say?m?z SADECE 2 ( ?K? ) ! Bu yar??ta fark?, kimse kusura bakmas?n ama bu tarz oyuncular belirliyor. ?rnekse ; Sneijder, Emre, Volkan, Burak, Sow, hatta ge?mi?ten ?rnek verecek olursak bir Drogba ! Bu tarz oyuncular tak?m?nda olursa kritik anlarda sana katk? sa?lar. Bu ve benzeri oyuncular?n azl??? veya hi?li?i bizi bu sonuca ula?t?rd? bence.

Bu do?rultuda olay? sadece Bili?'e ba?layarak daha 1 hafta ?nce methiyeler d?zd???m?z insan? bir anda t? kaka yapman?n bir manas? yok. Olaya geni? a??dan bakmak gerek. Tezimde ?srarl?y?m. Mevcut kadroda yap?lacak birka? de?i?iklikle ( ama bu de?i?iklik yukar?da sayd???m d?zeyde oyunculardan birka??n?n tak?ma kat?lmas?yla yap?lacak ) ?ampiyonluk hayal de?il !

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                                X