Duyuru

??k?ş
Hen?z duyuru yok

?nder ?zen

??k?ş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Aslı G?khan ?zba? tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
    ?z?lmez ya da Mans?z'? isterken bir bildi?in varm??.
    Yok estafurullah olur mu ?yle ?ey ?

Yorum Yap

Aslı Tufan Tokadc? tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
      Ben ?zen'e ?o?u konuda destektim Tufan

Tek bir konuda kar?? ??km??t?m onu da biliyorsun.

?z?lmez ya da ?lhan'?n gelme durumunu duydu?um zaman ?ok heyecanlanm??t?m.

Yorum Yap

Aslı Tufan Tokadc? tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
        Ben ?zen'e ?o?u konuda destektim Tufan

Tek bir konuda kar?? ??km??t?m onu da biliyorsun.

?z?lmez ya da ?lhan'?n gelme durumunu duydu?um zaman ?ok heyecanlanm??t?m.
        Yok de?ildin ya,seni kara listeye yazm??t?m ??nk?.

Yorum Yap

Listeni yiyim senin

Yorum Yap

Gokhan Tore'nin alinmasinin en buyuk nedenidir kendisi.. Yoksa, Olcan'i sol bekde izlerdik bu sene.. Futbolu'da, futbolcuyu da cok iyi biliyor... Onder Ozden'in yaptigi transferler de, transfer butcesine oranla gayet basarili.. Hatta son yillarin en basarilisi.. Bu adam takimin basina full yetki ile getirilsin, o zaman futbol felsefesinide gecmisinide tartismazsiniz...

Yorum Yap

Be?ikta? futbolcusuna hakaret

No-post

Yorum Yap

Onder Ozen ustunden Bilice vurmaya gerek yok.. Bilic'e vurmak icin zaten birisine ihtiyac yok.. Oyun okumasi bizim takim icin cok yetersiz... Tabii iyi yaptigi islerde var ama konu Bilic degil...

Dunyanin en agir stopperi ayni zamanda Kolombiya milli takiminin stoperi.. Bu yaz istersen kar yaparak satarsin..

Motta'ya bende bayilmiyorum ama bu paraya bu oyuncu... Sonucda elinde para olup da Telles gibi bolon bir sol bek getirmedi...

Hatali gol yemeyen kaleci yok... Bir tane isim yazmani bekliyorum... Son olarak Cenk'de gozle gorulur bir gelisme var..

Herseyi anlarim ama bu NTV iftirasini anlamam... Ayip.

Yorum Yap

Suanki duruma bakinca Yalcin Ayhan ne iyi olurmus diyorum.

Yorum Yap

Aslı Orhan Baladin tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                    Aslı Devrim Sur tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                    ?nder ?zen teknik y?nden iyidir. Bunu yani bilgisini, g?rg?s?n? geli?tirmek i?in ?abalayan, ?a?da? d?zeye ula?t?rmaya ?al??an bir insan. Halkla il?kileri sa?l?kl? y?r?tmesi, diyalo?unun iyi olmas? ekstra katk? sa?lad? camiaya ve bir fig?r haline geldi burada. Bu y?zden ge?ti?imiz y?llarda bu g?reve gelebilecek bir?ok ki?iden bir ad?m ?ne ??kt?.

Ama ??yle bir ?nemli s?k?nt?s? var. Adamda ?o?u t?rk teknik adamda oldu?u gibi felsefe yok. Zaten uluslararas? d?zeyde antren?r ??karamay???m?z?n nedenide bu.

?ok iyi ??z?mleme yapabilir ama analitik ??z?mleme yapamaz. D???n adam?, ?n?ne gelen salatan?n her bir sebzesini ay?r?p daha yeni, daha ba?ka, daha g?zel bir salata yapabilme yetene?ine sahiptir. ?nder ?zen o salatay? tuzuna limonuna kadar ayr??t?r?r ama eldeki malzemeyi ??p kutusunda birle?tirebilir ancak.

E?er ?nder ?zen tekrar gelirse bu g?reve yan?nda Alt?nsay gibi birisi olmal?. Felsefe sahibi birisi olmal?. Alt?nsay teknik y?nden ?zen kadar iyi de?ildir ama ?zen'in ayr??t?rd??? salatadan yeni bir salata yapacak kadar iyi starteji geli?tirebilecek yetenektir. Diyalekti?e hem teoride hem pratikte hakim bir adam. Tabi Alt?nsay'?n y?netime girmesi ya da o pozisyona yak?n bir yerde durmas? bu saatten sonra hayalcilik.

Alternatif olarak Metin Tekin belki olabilir. Mete Vardar gibi ne ?d??? belirsi birisi yerine A tak?mdan sorumlu olarak gelebilir. ?zen'de Direkt?r olarak, tak?mda daha geni? bir alandan sorumlu olur. ?zen'in tekrar salata yapmas?na yard?mc? olabilir.

?brahim ?z?lme?mi?, ?lhan Mans?zm?? bunlar efsane oyuncular?m?z. Ama onlar tarihimize oyunculuklar?yla girdiler beyinleriyle de?il. Bize beyin laz?m. Ak?l laz?m. Her zaman herkese laz?m ama bize daha ?ok laz?m ??nk? biz rakiplerimizden bir?ok y?nden daha geriyiz.

Ne olursa olsun tak?m?n bir futbol direkt?r?ne ihtiyac? var. ??nk? futbol akl? olmayan, stratejisi olmayan kul?b? k?t? y?neten bir y?netime sahibiz. K?t? y?netimden bir futbol akl? yap?lanmas? beklemekle, k?t? y?netimin bir futbol akl?na ihtiyac? olmas? gibi bir paradoksu malesef Y?ld?r?m Demir?ren d?neminden beri ya??yoruz. Y?ld?r?m Demir?ren y?netiminin bir ?e?it devam? olan Fikret Orman d?neminde de ya?amaya devam edece?iz malesef.
                    Devrim guzel bir yazi ,okumak ayri bir zevk ,salata ornegin cok hos
                    Kesinlikle katiliyorum bugunku yonetimin futbol subesini acizce yonetmesi , ydden hic farki olmadiginin kanitidir .
                    Sadece benim merak ettigim,inan bilmedigim icin soruyorum ,cok arastirdim ama ozenin herhangi bir basarisini bulamadim , febede bile gorev verilmeyen , Besiktasta gorev aldigi donemde bile bir cok hatalari olan bir kisiye tekrar Besiktasin futbolunu teslim etmek ne kadar akillica !
                    Abi bilmiyorum ge?mi?teki ba?ar?s?n?. Tabi ge?mi? kariyeri teknik adaml?k. Y?ld?z futbolcu olmay???, ?zellikle t?rkiye gibi ?aibeli bir ligde teknik adamlar?n i?ini zorla?t?rabiliyor. Bu y?zden ge?mi?ine belki ?ok tak?lmamak laz?m ama d???nme yetene?i olarak ?nder ?zen bana s?radan geliyor. Bu y?zden olurda TD li?e ba?larsa yeni d?nemde, ba?ar?l? olmas? benim i?in s?priz gibi. Yani sadece T?rkiye gibi ?aibeli bir ortamda de?il Almanya'da da, teknik adam i?in daha iyi olanaklar?n oldu?u bir ortamda da ba?ar?l? olamaz.

Bizim i?in ihtiya? bir futbol akl?d?r. ?nder ?zen bu konuda bildi?imiz birisi. Belki bizim bilmedi?imiz,tan?mad???m?z ama ger?ekten bu i? i?in yetenekli insanlar da vard?r. Bunu bilmiyoruz.
                    Devrim , Ozenin gecmisi ile ilgili benimde bir takintim yok , hitabeti guclu akici konusmasiyla toplumun bazi kesimini etkileyebilecek yapiya hatta turk futboluna yabanci bazi teknik bilgiyede sahip birisi ama konustuklariyla yaptiklari arasinda parallel hic bir sey goremedim , bugune kadar goren varmi diye sordugumda yuzeysel yok su departman yok bu departman konusu acildi , koskoca 100 yili asmis bir kulupten bahsediyorsak her seyi profesyonel olmali , kulubu amator ruhlu insanlar yonettikce agzi laf yapan insanlar bas taci ediliyor oysa profesyonel kuluplerin departmanlari profesyonel kisiler ve kurumlar tarafindan kurulur ve gelistirilirse surekliligi olur ! departmanlardan anlamak ayri futboldan futbolcudan anlamak ayri isler her futboldan anlayanada futbolcudan futbolcu secimindende anliyor denemez hepsi ayri meziyetler , Ozenin konusmasina bakarsan her seyden anliyor yok bole bir sey dunyada !
                    Besiktasin en buyuk eksikligi , futbolunun basina futbolu bilen insanlarin getirilip , sebadan sonra yapilan transfer hatalarina dur demesi gerekiyor , transferde devrim yapilmasi lazim YD geldi 8 senede 200 e yakin transfer yapildi Ormaninda da 3 senede yaptigi trasferler ortada genel baktiginda Orman YD nin devami gibi gozukmekte , saglam yonetilen kulupler yilda 2 veya 3 transfer yapar en fazla , onlarca transferle her sene yap boz yapmaz !
                    Transferin akilli olursa kazanacagin maclar cok olur bugune kadar yok hakem yok basinla gittik , ust uste sampiyon oldugumuz fenere nefes aldirmadigimiz fenerlileri futbolda soguttugumuz donemlerde yokmuydu basin hakem sorunlari , gesenin elimizden aldigi kac tane sampiyonluklar hala gozlerimin onunde , basin ve hakemler o yillardada ustumuze cok oynadi ama kadro cikti alayina dedi koydu gitti ..
                    Serpil hamdi tuzunden sonra futbolu bileni bulamadik bulamadik cunku yaptiklari transferlerde hep bir saibe vardi ! Isterse yonetim yine bulur futboldan anlayanini iste o zaman Besiktas yukselise gecer bulamazsa her hafta ya hakeme dalariz ya basina yada melo yada emre gibi sorunlara !
                    ?ok do?ru. Bir insan her i?ten anlayabilir mi? Anlayamaz.

Can ?obano?lu iyi bir idari menajerdir. Metin Tekin, Ali G?ltiken gibi futbolcularimiz iyi birer sportif direkt?r olabilir. Oyuncudan anlarlar, Be?ikta?'? bilirler. Lucescu da iyi bir taktisyendir. Elindeki malzemeden en iyisini ??kar?r.

Bunlar bir araya gelmeyebilir. Ama y?netimin g?revi en az?ndan bu vas?fta insanlar?n bir araya getirmektir.

Mesele insanlara yapabilece?i g?revi vermek. ?nder ?zen yetersiz biri de?il. Ama her i?i yapacak adam da de?il. Ayn? Bilic ve di?erleri gibi

Yorum Yap

Aslı Abdullah Eren tarafından Gönderilmiş Mesajı göster

Abi bilmiyorum ge?mi?teki ba?ar?s?n?. Tabi ge?mi? kariyeri teknik adaml?k. Y?ld?z futbolcu olmay???, ?zellikle t?rkiye gibi ?aibeli bir ligde teknik adamlar?n i?ini zorla?t?rabiliyor. Bu y?zden ge?mi?ine belki ?ok tak?lmamak laz?m ama d???nme yetene?i olarak ?nder ?zen bana s?radan geliyor. Bu y?zden olurda TD li?e ba?larsa yeni d?nemde, ba?ar?l? olmas? benim i?in s?priz gibi. Yani sadece T?rkiye gibi ?aibeli bir ortamda de?il Almanya'da da, teknik adam i?in daha iyi olanaklar?n oldu?u bir ortamda da ba?ar?l? olamaz.

Bizim i?in ihtiya? bir futbol akl?d?r. ?nder ?zen bu konuda bildi?imiz birisi. Belki bizim bilmedi?imiz,tan?mad???m?z ama ger?ekten bu i? i?in yetenekli insanlar da vard?r. Bunu bilmiyoruz.
                      Devrim , Ozenin gecmisi ile ilgili benimde bir takintim yok , hitabeti guclu akici konusmasiyla toplumun bazi kesimini etkileyebilecek yapiya hatta turk futboluna yabanci bazi teknik bilgiyede sahip birisi ama konustuklariyla yaptiklari arasinda parallel hic bir sey goremedim , bugune kadar goren varmi diye sordugumda yuzeysel yok su departman yok bu departman konusu acildi , koskoca 100 yili asmis bir kulupten bahsediyorsak her seyi profesyonel olmali , kulubu amator ruhlu insanlar yonettikce agzi laf yapan insanlar bas taci ediliyor oysa profesyonel kuluplerin departmanlari profesyonel kisiler ve kurumlar tarafindan kurulur ve gelistirilirse surekliligi olur ! departmanlardan anlamak ayri futboldan futbolcudan anlamak ayri isler her futboldan anlayanada futbolcudan futbolcu secimindende anliyor denemez hepsi ayri meziyetler , Ozenin konusmasina bakarsan her seyden anliyor yok bole bir sey dunyada !
                      Besiktasin en buyuk eksikligi , futbolunun basina futbolu bilen insanlarin getirilip , sebadan sonra yapilan transfer hatalarina dur demesi gerekiyor , transferde devrim yapilmasi lazim YD geldi 8 senede 200 e yakin transfer yapildi Ormaninda da 3 senede yaptigi trasferler ortada genel baktiginda Orman YD nin devami gibi gozukmekte , saglam yonetilen kulupler yilda 2 veya 3 transfer yapar en fazla , onlarca transferle her sene yap boz yapmaz !
                      Transferin akilli olursa kazanacagin maclar cok olur bugune kadar yok hakem yok basinla gittik , ust uste sampiyon oldugumuz fenere nefes aldirmadigimiz fenerlileri futbolda soguttugumuz donemlerde yokmuydu basin hakem sorunlari , gesenin elimizden aldigi kac tane sampiyonluklar hala gozlerimin onunde , basin ve hakemler o yillardada ustumuze cok oynadi ama kadro cikti alayina dedi koydu gitti ..
                      Serpil hamdi tuzunden sonra futbolu bileni bulamadik bulamadik cunku yaptiklari transferlerde hep bir saibe vardi ! Isterse yonetim yine bulur futboldan anlayanini iste o zaman Besiktas yukselise gecer bulamazsa her hafta ya hakeme dalariz ya basina yada melo yada emre gibi sorunlara !
                      ?ok do?ru. Bir insan her i?ten anlayabilir mi? Anlayamaz.

Can ?obano?lu iyi bir idari menajerdir. Metin Tekin, Ali G?ltiken gibi futbolcularimiz iyi birer sportif direkt?r olabilir. Oyuncudan anlarlar, Be?ikta?'? bilirler. Lucescu da iyi bir taktisyendir. Elindeki malzemeden en iyisini ??kar?r.

Bunlar bir araya gelmeyebilir. Ama y?netimin g?revi en az?ndan bu vas?fta insanlar?n bir araya getirmektir.

Mesele insanlara yapabilece?i g?revi vermek. ?nder ?zen yetersiz biri de?il. Ama her i?i yapacak adam da de?il. Ayn? Bilic ve di?erleri gibi
                      Onder Ozen degil her isi, "1" isi ben iyi yapiyorum dedigini duymadim, sizde buyuk ihtimal duymadiniz... Onder Ozen'in zaten soyledigi, hep yapmak istedigi zaten bu isin profesyonelleriyle calismak... Zaten her isi yapamaz ve yapmak da istemiyor.. Iyi veya kotu ispanya'dan kaleci antrenoru getirdi, saglik takimi kurdu, scout ekibini bir tik atlatti etc...

Iki unsur var...

Turkiye'nin gercekleri..

Ne kadar is yapabilen yada yetenekli olursan ol, bir ust kadenedeki yonetici veya baskan sana yeterli calisma ortami hazirlamiyorsa, basarili olman cok zor... Su ortamda futbol direktoru diye bir kavram bizim klubumuzde ya-pa-maz...Turk kluplerinde genelde butun ipler ya Teknik direktorde yada baskandadir... Onder Ozen bir seyi cok iyi anladi.. O da, basarili olmasi icin yetkilerin tumunu elinde bulundurmasi lazim... Bunun da tek caresi teknik direktorlukden geciyor...

Turkiye futbolunun diger bir gercegide, futbolu cim sagalarda kazandigin gibi masa altinda da kazanmak zorundasin.. Aksi takdirde cim saha da kaybetme luksun hemen hemen hic olmuyor... Seba donemini dusunelim, oyle bir takim kuruldu ki, sezonlarca yenilmedi, namaglup sampiyon oldu... Bu profesyonel bir calisma sonucunda dogdu... Onder Ozen de gordugum en buyuk cevher bu.. Herseyi kitabina gore yapmaya calisan, belki populer olmasa bile dogrular icin calisan birisi... Bu kadar masa alti oyunlarinin dondugu bir ortamda, yesil sahalarda ki hatayi en aza indirgemenin tek yolu zaman ve dogru sistem...

Besiktas daki futbol yapisinin ileri gitmesi icin gereken en buyuk sart Onder Ozen veya onun gibi futbolu akademik olarak calismis insanlari gorevlendirmesinden gecer...

Yorum Yap

Aslı Oguzhan Karahan tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                        Suanki duruma bakinca Yalcin Ayhan ne iyi olurmus diyorum.
                        bunu o zaman da dile getirenler oldu hatta bende yazd?m birka? kez.. cad? kazan? gibiydi buras?...

------

?nder ?zen'i sevenler bilic'e ?nder ?zen ?zerinden vurmazlar ki, mant?k hatas? olur..

?nder ?zen'den ?ok farkl?, ?ok ?st?n futbol adamlar? da vard?r elbet ama T?rkiye'de bu hizaya en yak?n olarak ?nder ?zen'i g?rd? taraftar, sar?lmas? ondand?r.

Yorum Yap

yal??n ayhan takimda olayd? b?r?j? elem??t?k.net

ne necip ne franco asla yalc?n olamaz.

Yorum Yap

Yal??n olsa ligde de +5 vard? ?nder ?zen yan?lmad? varm?? bir bildi?i

Yorum Yap

S?z?n bitti?i yer.

Yorum Yap

bu tak?m?n stoperi sivok saglamsa varsa sivoktur ?tesi yalan

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                                X