Duyuru

??k?ş
Hen?z duyuru yok

Slaven Bilic

??k?ş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Aslı Serdar Yazim tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
    Trabzon ma?? ?zelinde,

Ka??t ?zerinde Cenk merkez, Mustafa sa? ?ok mant?kl?. Ama hamle kabiliyeti, Mustafa'n?n defans? yormas? ikinci yar? i?i bitirmek vs gibi nedenlerle merkezde Mustafa'n?n olmas? da mant?kl?.
    Hocan?n plan?da aynen buydu bence, ilk devre Mustafa ile rakip defans? yormak ikinci yar?da Mustafan?n kanat oynama ?zelli?inden de faydalanarak ve de oyuncu de?i?iklik hakk?n? kullanmadan istediklerini yapabilmekti. Bili?te elbette biliyordur Cenkin daha iyi tek santrafor oynad???n? ancak o bizim gibi tek y?nl? d???nmeyip bir plan yapmak zorunda ve bence trabzon ma?? ?zelinde ba?ar?l?yd?.

Yorum Yap

Aslı Tufan Tokadc? tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
      Yine 4 maca tekabul eden fazlasi var Mustafa'nin ve 3 gol eksigi var,onemli bir fark bu. Hadi onu da gecelim,kimse Cenk istatistikleri daha iyi diye oynasin demedi ki Olcay'in rakamlar?yla Pektemek'in rakamlarinin arasinda da fark yok,sizin mantiginizla Olcay'da santrafor oynar,bizim iddiamiz Pektemek'in santrafor ozelliklerinden ziyade yardimci forvet ozellikleri oldugudur.Macin 2. Yarisinda sagdan geli?tirdi?imiz tehlikeli atakta arka direkte topa vuran adam Tolgay,onunde ise Olcay var Pektemek ise o sirada ceza sahasinda bile degil,ne zaman onunde bir santrafor oldu,kendisi sola kaydi o zaman golunu atti,merkezde yapamadiklarini her zaman yardimci forvet veya kanat forvetken yapiyor bu adam.Ya her seyi geciyorum,hadi kendimi de saymiyorum,burda Bilic'in en buyuk destekcilerinden Halil abi ve Onur Essizoglu bile bu konuda Bilic'i elestirirken hic bir elestiriyi kabul etmeyen sen insanlari desteksiz sallamakla sucluyorsun,kendin ortaya koydugun bir destek yokken.

Saygilar.
      Bu istatistik le ilgili olan yaz?ya oldu?u gibi bu mesaj?n alt?nda yazan yaz?ya da dikkat etmemi?sin. Orada gerek?elerimi a??klad?m. Biz de Cenk ile Pektemek aras?ndaki fark? biliyoruz ve bunu da belirttik ki zaten.

Bu istatistikte tak?m olarak gol atamad???m?z ama her iki Arsenal ma??nda da ma?a ilk 11 ba?layan adam?n d??en dakika/gol?yle, kupa ma?lar?nda daha fazla s?re alan, Sar?yer ve Adanademir gibi tak?mlara toplam 3 gol atan Cenk?in t?m ma?lar ?zerinden istatisti?inin ?i?mesinin ve bunun da g?sterge olmas?n?n adil olmad???n? s?yledim. Forumda, sosyal medya da hatta medyada da Cenk?in dakika/gol ortalamas?n?n daha fazla oldu?u yaz?ld?-s?ylendi ??nk?.

Alttaki yaz?da da sadece istatistikle de sonuca var?lamaz, ikisi de farkl? tipte oyuncular ayr?ca bu Pektemek?in tek santrafor olarak oynad??? ilk ma? de?ildi dedik. Bence sonuncusu da olmayacak ve olmamal? da.

Pektemek?in tek santrafor oynad??? ilk ma? bu ma? de?il. Hatta bu y?l Feyenoord deplasman?nda kadroda Cenk varken Cenk yedek, Pektemek ilk 11 ba?lam??t? ma?a. O ma?ta Pektemek ilk yar? gol buldu?u, bu ma?ta son dakika gol buldu?u i?in mi tart???yoruz bunlar?.

Adam bir plan yapm??. Daha ?nce de bir?ok ma?ta yapt??? gibi tak?m? i?in daha fazla oynayan Pektemek?e santrafor g?revi vermi?. Belki gol atabilir, atamasa da yard?mla??r, rakibi y?prat?r demi?. Tak?m istedi?i skoru yakalayamazsa Demba Ba?y? oyuna al?r?m demi?. Riske girmemek, ma? i?inde olas? sakatl?k, cezal? duruma d??me durumunu da g?z ?n?ne alarak tek hamlede Demba Ba?y? oyuna almal?y?m demi?. Bunun i?inde santrafor olarak g?rev verdi?im oyuncu sola kayd???nda Bosingwa gibi bir oyuncuya kar?? da oynayabilmeli demi?. Demba Ba?y? oyuna al?rken sadece Cenk?le ba?larsa Cenk?in sola kayd???nda zorlanabilece?ini d???nm??t?r, Cenk ve Mustafa?yla ba?larsa Demba Ba?y? oyuna almak i?in iki oyuncu de?i?tirmek gerekir ??nk? kadroda daha ?nce sa? bek oynayan sadece Olcay var diye d???nm??t?r. Sa? beksiz ba?ka bir form?l ise riskli ve fanteziye ka?abilir diye d???nm??. Yani Cenk-Mustafa tercihi sadece ma? ba?? plan?yla ilgili de?il, sonraki hamlelerle de ilgili.

Benim bu d???nceye kat?lmam do?al. Plan tutmu? mu tutmu?. Riskli plan m? de?il. Kimin bu plana kat?l?p kat?lmad??? beni ilgilendirmiyor. Objektif olmak kar??ndakini ele?tirmemek de?il tam tersine arg?mans?z, desteksiz ele?tirmek (bunun ad? ele?tiri mi oda tart???l?r) s?bjektiftir.

Bili? burnunu kar??t?r?yormu? ele?tirdim ?ok objektif oldum ha ha. Bunu mu diyelim. Bunu s?ylersek herkesten ne fark?m?z kalacak. Bir faydas? olmayaca?? gibi ?u d?nemde camian?n sinerjisine negatif katk?s? olacak. Bug?ne kadar t?m camia olarak tek yapt???m?z i? bu zaten. Yap?c? olmak de?il s?rekli negatiflik yaymak.

Yorum Yap

?ok uzun y?llar sonra sahada ?ampiyon g?rd?m ben, 100. y?l?m?zda dahi biz o deplasmandan zar zor ??km??t?k. iki hafta ?nce g?rd?k gs nin halini tokat manya?? oldular.
        bu ma?a kadar ?ampiyonluk umudum azd? bu ma? umudumu ?ok art?rd?

Yorum Yap

Olcay sa? bek olarak d???n?l?yorsa bence yedekten de girebilirdi abi. Olcay zorunluluktan sa? beke ge?mi? gibi durmuyordu asl?nda. Bu ak?llardaki bir plan gibiydi. Ben Olcay ele?tirisini bu ma? ?zerinden de yapm?yorum. Olcay baya s?redir etkisiz. Olcay ?n oynat?lmas? m? daha garanti yoksa son ma?larda sol-sa? forvetlerde form tutmu? Mustafa n?n m? ? He Bilic in plan? da tuttu, tutmad? de?il. Ama ilk yar? bo?a gitti gibi bir ?ey. Mustafa sol a??kta olsa da rakip savunmay? y?prat?p yorabilirdi, Cenk le birlikte hatta topu ilerde daha ?ok tutup daha fazla aksiyon bile g?sterebilirlerdi. Ama Olcay ile hi? bir ?ey yap?lamad? ilk yar?da. Yani Olcay ?n Mustafa yerine oynat?l?p Mustafa n?n da forvete koyulmas? Trabzon ma?? ?zelinde konu?ursak nas?l bir etki yapt? abi ? Olcay rakibi mi y?pratt? ? Ya da Mustafa forvette harikalar m? yaratt? ? He Cenk oynasa da farkl? bir ?ey olmayabilirdi. Lakin son hafta gol atm?? bir Cenk Tosun, son haftalarda form tutmu? bir Mustafa duruyorken, son d?nem olduk?a formsuz Olcay oynatman?n bence bir esprisi yok. Kumardan ba?ka bir ?ey de?il. Olcay sa? bekte gayet iyiydi bence art?k o b?lgede yer bulsun. H?cumda Mustafa bile Olcay dan daha faydal? ise kendini sorgulamal? art?k. Hoca da l?tfen Olcay tercihinde bulunmas?n bu haftalarda tek istedi?imiz bu. ?lerde zaten Serdar iyi oldu?u s?rece Demba oynayacak bu ma? i?in bu tart??ma da bitmi?tir art?k.

Yorum Yap

ya serdar ?n ?nemini bir kez daha anlad?k.
            hiiiii? laf s?ylemeyin.
            serdar olmay?nca pekdemek mi tosun mu diye d???n?rs?n?z i?te
            bu arada ba yoksa santrafor tosun dur.

Yorum Yap

Aslı Samed Y?lmaz tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
              Aslı Burak Demir tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
              Cenk'in yaptigini gol? d???nmek degil de bencillik diyebilirsiniz(ki bana g?re haksiz bir elestiri) tamam ama bunu Mustafa'yla kiyaslamak abesle i?tigal...Mustafa bir cok defa kendisinden daha musait oyuncu varken sut cekerek ve ozellikle "baskasinin topuna mudahale ederek" yani musait oyuncu belki de gol yapacakken araya girerek takimda pozisyon harcama kousunda bir numaradir...

en musait oyuncuyu arayarak gol bulma taktigi konusunda da ??yle bir sey var ,takim dogru oyuncuyu buldugunda orada Cenk'in olmasini mi istersiniz yoksa Mustafa'nin mi? Yani hangisinin gol? atacagina daha cok inanirsiniz?

Cenk'in ?ut g?c?n? G.Antep'te de bizde de g?rd?k,gol vuruslarinda da hava toplarinda da gayet iyi yani ???nde de Mustafa'dan ?st?n...Mustafa'nin tek artisi pres yaparak,daha cok kosarak rakip defans? yipratmasi.Bir takimin forvetten beklentisi gol atmasini mi beklemektir yoksa pres yapmasini mi,hele ki bu takim ligin en b?y?k takimlarindan biriyse?
              Hakl?s?n abi s?ylediklerine aynen kat?l?yorum. Bence bizim taraftar art?k kendini gs ve fbnin gerisinde g?r?yo. Na?izane fikrim bu sene bizim kadro kalitemiz sadece fbnin gerisinde(bireysel olarak) ama tak?m olarak yine biz ?stlerindeyiz. Bilic bu sene ?ok ?ok ekstra olan 2 galibiyet ald? bence(tottenham ve liverpool) onlar d???nda zaten kazanmas? gereken ma?lar? kazand?. Tamam Bilic hi? i? saha ma?? oynamad? ama en az?ndan derbilerden beraberlik koparsa ?oktan bitirmi?tik ligi ama bizim taraftar nerdeyse Erciyesi yendi diye Bilic'i g?klere ??karacak. Ben anlam?yorum biz ?atlad?kap?spor de?iliz kendi evimizde olmasak bile bu tak?mlar? delik de?ik etmemiz laz?m. Elbette bu tak?m? kuran buralara getiren Bilic ve ekibi ama bizde koskoca Be?ikta?'?z. Tak?m?n formas?n? koysan ?ampiyonlu?a oynar. Bilic'i sevmeyen Be?ikta?l? zaten yoktur bende sadece ele?tirilerimi dile getirdim kat?lan olur olmaz herkese sayg? duyar?m
              Tak?m?n formas?n? koysan ?ampiyonlu?a falan oynayamaz. B?yle kli?e bi s?z g?rmedim ben. Son 10 sezonda 70 puan?n ?st?n? 1 kez g?rd?k hem de ne kadrolarla 4. 5. Bitirdik. Tak?m? k?t? g?rm?yor kimse ama o kadar da abartt???n?z kadar kaliteli bir kadromuz yok. Kariyerinde gol atmam?? t?re ?imdi en ?nemli gol silah?... Art?k Tak?m?n bir sistemi var 3. Kaleci 3. Forvet 5.stoper yedek sa? bek ile ??k?p trabzon deplasman?nda rahat kazan?yoruz pozisyon vermiyoruz.

Derbilere gelince hakemlerin ne kadar art niyetli oldu?unu ka??r?yoruz olimpiyattaki gs fb ma?? kad?k?ydeki fb ma?? bariz hatalarla art niyetli hakemlerle kaybettik. Erciyes ma??nda en formda oldu?u d?nem t?re nin art niyetli olarak at?l?p Fb ma??nda oynamamas? demba ba ya yap?lan penalt? topal?n g?rmedi?i k?rm?z? kart olcay ?n g?rd??? aptalca k?rm?z? kart... Konya ma??nda d?nya tarihinde sadece bizim yiyece?imiz e?i benzeri olmayan ?izgiye bast? diye k?rm?z? kart g?ren atiba ayn? hafta gen?lerbirli?i ma??nda rakibi arkadan ?ekip indirip s?n?rda olmas?na ra?men sar? kart g?rmeyen sel?uk inan... (Normalde atiba oynayacak sel?uk oynamayacakt? tam tersi oldu) Gs ma??nda melo nun veli ye att??? dirsek sel?u?un veliyi bo?azlamas?na k?rm?z? verilmemesi bizim en ufak hareketimizde 10 ki?i kalmam?z... Gs ma?? Di?er ma?larda da o kadar art niyetli olmalar?na ra?men hakemi de yendik... Bu d?nemki fenerbah?e ma??nda emenikenin emre nin bariz ?ekilde kollanarak at?lmamas? ve 90+ da yedi?imiz basit golle kaybetti?imiz ma?... Bu ?artlarda Bilic in derbi kazanam?yor diye ele?tirilmesini do?ru bulmuyorum. Korkarak ?ekinerek oynatt??? ger?ek ama bu kadar adaletsiz ortamda 29.haftay? lider tamamlam?? tak?m?n hocas?n?n en son ele?tirilmesi gerekti?ini d???n?yorum...

Tak?m kazanmay? al??kanl?k edindi winner bi tak?m olma yolunda gidiyor inan?lmaz bir arkada?l?k ortam? var. Ele?tirelim ama yap?c? ele?tiriler olsun... Sayg?lar

Yorum Yap

Aslı Ramazan Kocak tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                Aslı Samed Y?lmaz tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                Aslı Burak Demir tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                Cenk'in yaptigini gol? d???nmek degil de bencillik diyebilirsiniz(ki bana g?re haksiz bir elestiri) tamam ama bunu Mustafa'yla kiyaslamak abesle i?tigal...Mustafa bir cok defa kendisinden daha musait oyuncu varken sut cekerek ve ozellikle "baskasinin topuna mudahale ederek" yani musait oyuncu belki de gol yapacakken araya girerek takimda pozisyon harcama kousunda bir numaradir...

en musait oyuncuyu arayarak gol bulma taktigi konusunda da ??yle bir sey var ,takim dogru oyuncuyu buldugunda orada Cenk'in olmasini mi istersiniz yoksa Mustafa'nin mi? Yani hangisinin gol? atacagina daha cok inanirsiniz?

Cenk'in ?ut g?c?n? G.Antep'te de bizde de g?rd?k,gol vuruslarinda da hava toplarinda da gayet iyi yani ???nde de Mustafa'dan ?st?n...Mustafa'nin tek artisi pres yaparak,daha cok kosarak rakip defans? yipratmasi.Bir takimin forvetten beklentisi gol atmasini mi beklemektir yoksa pres yapmasini mi,hele ki bu takim ligin en b?y?k takimlarindan biriyse?
                Hakl?s?n abi s?ylediklerine aynen kat?l?yorum. Bence bizim taraftar art?k kendini gs ve fbnin gerisinde g?r?yo. Na?izane fikrim bu sene bizim kadro kalitemiz sadece fbnin gerisinde(bireysel olarak) ama tak?m olarak yine biz ?stlerindeyiz. Bilic bu sene ?ok ?ok ekstra olan 2 galibiyet ald? bence(tottenham ve liverpool) onlar d???nda zaten kazanmas? gereken ma?lar? kazand?. Tamam Bilic hi? i? saha ma?? oynamad? ama en az?ndan derbilerden beraberlik koparsa ?oktan bitirmi?tik ligi ama bizim taraftar nerdeyse Erciyesi yendi diye Bilic'i g?klere ??karacak. Ben anlam?yorum biz ?atlad?kap?spor de?iliz kendi evimizde olmasak bile bu tak?mlar? delik de?ik etmemiz laz?m. Elbette bu tak?m? kuran buralara getiren Bilic ve ekibi ama bizde koskoca Be?ikta?'?z. Tak?m?n formas?n? koysan ?ampiyonlu?a oynar. Bilic'i sevmeyen Be?ikta?l? zaten yoktur bende sadece ele?tirilerimi dile getirdim kat?lan olur olmaz herkese sayg? duyar?m
                Tak?m?n formas?n? koysan ?ampiyonlu?a falan oynayamaz. B?yle kli?e bi s?z g?rmedim ben. Son 10 sezonda 70 puan?n ?st?n? 1 kez g?rd?k hem de ne kadrolarla 4. 5. Bitirdik. Tak?m? k?t? g?rm?yor kimse ama o kadar da abartt???n?z kadar kaliteli bir kadromuz yok. Kariyerinde gol atmam?? t?re ?imdi en ?nemli gol silah?... Art?k Tak?m?n bir sistemi var 3. Kaleci 3. Forvet 5.stoper yedek sa? bek ile ??k?p trabzon deplasman?nda rahat kazan?yoruz pozisyon vermiyoruz.

Derbilere gelince hakemlerin ne kadar art niyetli oldu?unu ka??r?yoruz olimpiyattaki gs fb ma?? kad?k?ydeki fb ma?? bariz hatalarla art niyetli hakemlerle kaybettik. Erciyes ma??nda en formda oldu?u d?nem t?re nin art niyetli olarak at?l?p Fb ma??nda oynamamas? demba ba ya yap?lan penalt? topal?n g?rmedi?i k?rm?z? kart olcay ?n g?rd??? aptalca k?rm?z? kart... Konya ma??nda d?nya tarihinde sadece bizim yiyece?imiz e?i benzeri olmayan ?izgiye bast? diye k?rm?z? kart g?ren atiba ayn? hafta gen?lerbirli?i ma??nda rakibi arkadan ?ekip indirip s?n?rda olmas?na ra?men sar? kart g?rmeyen sel?uk inan... (Normalde atiba oynayacak sel?uk oynamayacakt? tam tersi oldu) Gs ma??nda melo nun veli ye att??? dirsek sel?u?un veliyi bo?azlamas?na k?rm?z? verilmemesi bizim en ufak hareketimizde 10 ki?i kalmam?z... Gs ma?? Di?er ma?larda da o kadar art niyetli olmalar?na ra?men hakemi de yendik... Bu d?nemki fenerbah?e ma??nda emenikenin emre nin bariz ?ekilde kollanarak at?lmamas? ve 90+ da yedi?imiz basit golle kaybetti?imiz ma?... Bu ?artlarda Bilic in derbi kazanam?yor diye ele?tirilmesini do?ru bulmuyorum. Korkarak ?ekinerek oynatt??? ger?ek ama bu kadar adaletsiz ortamda 29.haftay? lider tamamlam?? tak?m?n hocas?n?n en son ele?tirilmesi gerekti?ini d???n?yorum...

Tak?m kazanmay? al??kanl?k edindi winner bi tak?m olma yolunda gidiyor inan?lmaz bir arkada?l?k ortam? var. Ele?tirelim ama yap?c? ele?tiriler olsun... Sayg?lar
                Hocam bu tak?m?n formas? ?ampiyonlu?a oynam?caksa ??k?p bursa ma??na derbi, fb gs ile oynad???m?z ma?lara derbicik, yan sanayi derbi diyenlere hi? k?zmayacaks?n. 2. olup direk ?ampiyonlar ligine gitmek varken 3. olup eleme oynamay? ba?ar? g?receksin

Yorum Yap

Aslı Onur Essizoglu tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                  Olcay sa? bek olarak d???n?l?yorsa bence yedekten de girebilirdi abi. Olcay zorunluluktan sa? beke ge?mi? gibi durmuyordu asl?nda. Bu ak?llardaki bir plan gibiydi. Ben Olcay ele?tirisini bu ma? ?zerinden de yapm?yorum. Olcay baya s?redir etkisiz. Olcay ?n oynat?lmas? m? daha garanti yoksa son ma?larda sol-sa? forvetlerde form tutmu? Mustafa n?n m? ? He Bilic in plan? da tuttu, tutmad? de?il. Ama ilk yar? bo?a gitti gibi bir ?ey. Mustafa sol a??kta olsa da rakip savunmay? y?prat?p yorabilirdi, Cenk le birlikte hatta topu ilerde daha ?ok tutup daha fazla aksiyon bile g?sterebilirlerdi. Ama Olcay ile hi? bir ?ey yap?lamad? ilk yar?da. Yani Olcay ?n Mustafa yerine oynat?l?p Mustafa n?n da forvete koyulmas? Trabzon ma?? ?zelinde konu?ursak nas?l bir etki yapt? abi ? Olcay rakibi mi y?pratt? ? Ya da Mustafa forvette harikalar m? yaratt? ? He Cenk oynasa da farkl? bir ?ey olmayabilirdi. Lakin son hafta gol atm?? bir Cenk Tosun, son haftalarda form tutmu? bir Mustafa duruyorken, son d?nem olduk?a formsuz Olcay oynatman?n bence bir esprisi yok. Kumardan ba?ka bir ?ey de?il. Olcay sa? bekte gayet iyiydi bence art?k o b?lgede yer bulsun. H?cumda Mustafa bile Olcay dan daha faydal? ise kendini sorgulamal? art?k. Hoca da l?tfen Olcay tercihinde bulunmas?n bu haftalarda tek istedi?imiz bu. ?lerde zaten Serdar iyi oldu?u s?rece Demba oynayacak bu ma? i?in bu tart??ma da bitmi?tir art?k.
                  Onur ben birka? ay ?nce ki belki denk geldiysen okumu?sundur tak?mda Olcay'?n yerine Pektemek'in oynamas? gerekti?ini belirttim. Bunu da gerek?eleriyle birlikte uzun uzad?ya anlatt?m. Benim bu konuda bir itiraz?m yok zaten. ?tirazlar?m bu ma? ?zeline.

Kadronda sa? bek oynam?? ve sa?lam ?? oyuncun var. Atiba, Olcay ve Opare.

Opare oynarsa yabanc?lardan birsi kesik yiyecek.

Atiba sa? bek oynarsa tak?m?n oturmu? iskeletriyle oynayacaks?n heleki b?yle bir ma?ta.

Olcay'la sa? bek ba?larsan ki benim ma? ?ncesi tahminim b?yledi, bu defada riskli bir ba?lang?? olacak. Olas? bir ?ekilde gol yemen durumunda bunu ??karman, deplasmanda sonuna kadar kapanacak bir tak?ma kar?? gol ve goller atman art?k zor olacak.

Adam ?nce garantiye alay?m ve Opare'yle ba?layay?m demi?, gayet do?al.

Ma??n ikinci yar?s?nda y?pranm?? bir Trabzona kar?? Olcay'? sa? beke alay?m demi?. Buda gayet do?al.

Mustafa ve Cenk ilk 11'i ile ba?lamak Olcay-Pektemek ikilisiyle ba?lamaktan g?ze daha ho? g?r?nebilir ama sonras?nda Ersan ve Sivok sakatland? ya da Motta k?rm?z? g?rd?. Sende ma?ta gol atamad?n. Demba Ba laz?m sana. ?ki oyuncu de?i?tirme hakk?n? kullanm??s?n. Opareyi ??kar?p Demba Ba'y? ald???nda sa? bekte kim oynayacak?

Demba Ba'y? oyuna alabilmen i?in Olcay'?n oyunda olmas? gerekiyor. Bu y?zden bu adam? ya ilk 11 de ba?latacaks?n ya da sonradan oyuna olacaks?n. Sonradan oyuna ald???nda Demba Ba'y? almak i?in iki hamle birden yapm?? olacaks?n. Gereksiz risk.

Ya da Sivok sakatland? ??kt? bu ma?ta. Sende At?n?, Olcay ve Demba Ba hamlesiyle 3 oyuncu de?i?ikli?i hakk?n? 60-70 de bitirip son yar?m saate oyuncu de?i?ikli?i hakk?n olmadan m? gireceksin. Bunlar riskli ve gereksiz planlar.

Bahsetti?imiz oyuncular Mustafa ve Cenk Tosun. Tamam belli bir potansiyelleri var ama ma?a bu oyuncularla ba?lay?nca tak?mda Ronaldo Messi etkiside yaratmayacaklar ki. B?yle ba?layarak Demba Ba'n?n oyuna tekrar girme ve hamle yapma ?ans?n? riske at?yorsun.

Zaten ma?a Demba Ba ile ba?lamam??s?n. Bu bir l?kst?r. Fakat Demba Ba'y? tek oyuncu de?i?iklik hakk?yla oyuna alamamak sadece l?ks de?il risktirde. Olcay'?n ma?taki varl?k nedeni de budur. Ofansif yenekleri, yapt?klar? ya da yapamad?klar? de?il. ?deal 5 yabanc?y? yerli yerinde 11 de oynatabilmek ve bunu yaparken tak?m?n format?yla en d???k riskle dizilmesini sa?lamak.
                  En son düzenleyen Devrim Sur; 05-05-2015, 15:31.

Yorum Yap

[MENTION=5581]Devrim Sur[/MENTION]

Valla abi bu konuda hakl?s?n bir ?ey diyemem. B?t?n olas?l?klar? d???n?rsek do?ru hamle yapma ?ans?n? artt?rmak ad?na Olcay ?n oyun i?inde olmas? ?nemli. Biz daha ?ok eldeki adamlarla en do?ru 11 i kurma y?n?nden d???n?yoruz sen b?t?n ma?ta olabilecek durumlardan bahsetmi?sin. Bilic de b?yle d???nm?? olabilir pek tabi. Lakin Serdar d?n?nce umar?m Olcay sol a???a ge?mez.

Yorum Yap

sezon ba??nda da a??kta Pektemek iyi performans g?stermi?ti, Olcay'?n bu performans? ile sahada olmas?n? savunacak azd?r diye d???n?yorum..

ortak payda da bulu?mak g?zel, takip ediyoruz

Yorum Yap

Aslı Devrim Sur tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                        Aslı Tufan Tokadc? tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                        Yine 4 maca tekabul eden fazlasi var Mustafa'nin ve 3 gol eksigi var,onemli bir fark bu. Hadi onu da gecelim,kimse Cenk istatistikleri daha iyi diye oynasin demedi ki Olcay'in rakamlar?yla Pektemek'in rakamlarinin arasinda da fark yok,sizin mantiginizla Olcay'da santrafor oynar,bizim iddiamiz Pektemek'in santrafor ozelliklerinden ziyade yardimci forvet ozellikleri oldugudur.Macin 2. Yarisinda sagdan geli?tirdi?imiz tehlikeli atakta arka direkte topa vuran adam Tolgay,onunde ise Olcay var Pektemek ise o sirada ceza sahasinda bile degil,ne zaman onunde bir santrafor oldu,kendisi sola kaydi o zaman golunu atti,merkezde yapamadiklarini her zaman yardimci forvet veya kanat forvetken yapiyor bu adam.Ya her seyi geciyorum,hadi kendimi de saymiyorum,burda Bilic'in en buyuk destekcilerinden Halil abi ve Onur Essizoglu bile bu konuda Bilic'i elestirirken hic bir elestiriyi kabul etmeyen sen insanlari desteksiz sallamakla sucluyorsun,kendin ortaya koydugun bir destek yokken.

Saygilar.
                        Bu istatistik le ilgili olan yaz?ya oldu?u gibi bu mesaj?n alt?nda yazan yaz?ya da dikkat etmemi?sin. Orada gerek?elerimi a??klad?m. Biz de Cenk ile Pektemek aras?ndaki fark? biliyoruz ve bunu da belirttik ki zaten.

Bu istatistikte tak?m olarak gol atamad???m?z ama her iki Arsenal ma??nda da ma?a ilk 11 ba?layan adam?n d??en dakika/gol?yle, kupa ma?lar?nda daha fazla s?re alan, Sar?yer ve Adanademir gibi tak?mlara toplam 3 gol atan Cenk?in t?m ma?lar ?zerinden istatisti?inin ?i?mesinin ve bunun da g?sterge olmas?n?n adil olmad???n? s?yledim. Forumda, sosyal medya da hatta medyada da Cenk?in dakika/gol ortalamas?n?n daha fazla oldu?u yaz?ld?-s?ylendi ??nk?.

Alttaki yaz?da da sadece istatistikle de sonuca var?lamaz, ikisi de farkl? tipte oyuncular ayr?ca bu Pektemek?in tek santrafor olarak oynad??? ilk ma? de?ildi dedik. Bence sonuncusu da olmayacak ve olmamal? da.

Pektemek?in tek santrafor oynad??? ilk ma? bu ma? de?il. Hatta bu y?l Feyenoord deplasman?nda kadroda Cenk varken Cenk yedek, Pektemek ilk 11 ba?lam??t? ma?a. O ma?ta Pektemek ilk yar? gol buldu?u, bu ma?ta son dakika gol buldu?u i?in mi tart???yoruz bunlar?.

Adam bir plan yapm??. Daha ?nce de bir?ok ma?ta yapt??? gibi tak?m? i?in daha fazla oynayan Pektemek?e santrafor g?revi vermi?. Belki gol atabilir, atamasa da yard?mla??r, rakibi y?prat?r demi?. Tak?m istedi?i skoru yakalayamazsa Demba Ba?y? oyuna al?r?m demi?. Riske girmemek, ma? i?inde olas? sakatl?k, cezal? duruma d??me durumunu da g?z ?n?ne alarak tek hamlede Demba Ba?y? oyuna almal?y?m demi?. Bunun i?inde santrafor olarak g?rev verdi?im oyuncu sola kayd???nda Bosingwa gibi bir oyuncuya kar?? da oynayabilmeli demi?. Demba Ba?y? oyuna al?rken sadece Cenk?le ba?larsa Cenk?in sola kayd???nda zorlanabilece?ini d???nm??t?r, Cenk ve Mustafa?yla ba?larsa Demba Ba?y? oyuna almak i?in iki oyuncu de?i?tirmek gerekir ??nk? kadroda daha ?nce sa? bek oynayan sadece Olcay var diye d???nm??t?r. Sa? beksiz ba?ka bir form?l ise riskli ve fanteziye ka?abilir diye d???nm??. Yani Cenk-Mustafa tercihi sadece ma? ba?? plan?yla ilgili de?il, sonraki hamlelerle de ilgili.

Benim bu d???nceye kat?lmam do?al. Plan tutmu? mu tutmu?. Riskli plan m? de?il. Kimin bu plana kat?l?p kat?lmad??? beni ilgilendirmiyor. Objektif olmak kar??ndakini ele?tirmemek de?il tam tersine arg?mans?z, desteksiz ele?tirmek (bunun ad? ele?tiri mi oda tart???l?r) s?bjektiftir.

Bili? burnunu kar??t?r?yormu? ele?tirdim ?ok objektif oldum ha ha. Bunu mu diyelim. Bunu s?ylersek herkesten ne fark?m?z kalacak. Bir faydas? olmayaca?? gibi ?u d?nemde camian?n sinerjisine negatif katk?s? olacak. Bug?ne kadar t?m camia olarak tek yapt???m?z i? bu zaten. Yap?c? olmak de?il s?rekli negatiflik yaymak.
                        Sadece istatistikle sonu? var?lamaz derken sen verene kadar benim istatistikten bahsetmedi?imi Cenk oynamal? derken istatistik ad?na arg?man kullanmad???m?n fark?ndas?n de?il mi abi ? Sen ?imdi istatistik ?zerinden Cenk oynamal? diyenlere toplu bir cevap m? veriyorsun,yoksa bana m? cevap veriyorsun anlamad?m.Bana dikkatsiz derken kendin benim yazd?klar?ma pek dikkat etmemi?sin,her neyse.

D?nyada istatistik verip bu istatisti?i b?y?k ma? k???k ma? diye ay?ran bir sen vars?n abi heralde ?statistik kavram?na yeni bir boyut kazand?rm??s?n valla,Cenk Adana'ya gol atm??ta Pektemek Arsenal kar??s?nda ne yaps?nm??,ayn? mant?kla Demba Ba'da istatistik ?i?iriyor e Arsenal,Liverpool,Tottenham,Galatasaray,Fenerbah?e ma?lar? hep karavana Trabzon d???nda hep bizim kalitemizin a?a??s?ndaki tak?mlara gol? var,?stelik gollerinin 4 ' e 1 ' i de penalt?dan adam istatistik ?i?irmi?

Savundu?un Pektemek'in yanl??l??? kadar savundu?un yollarda yanl?? be abi. Pektemek savunalacaksa bile istatistik ?zerinden savunulamaz,ne fark? var Holosko'nun istatistiklerinden ne fark? var Olcay'?nkilerden ? Sen ortada istatistikle alakal? arg?man yokken istatistikte istatistik deyip,sonra farkl? tipte oyuncular diyorsun,senin bu s?yledi?ini zaten biz ka? g?nd?r s?yl?yoruz burda,zaten farkl? tipte oyuncular oldu?unu s?yl?yoruz,Cenk'in santrafor ?zelliklerinin Mustafa'dan iyi oldu?unu s?yl?yoruz. Cenk'in santrafor ?zellikleri Mustafa'dan,Mustafa'n?n da yard?mc? forvet ?zellikleri Cenk'ten iyi diyoruz.Kald? ki biz Bilic'in ma? sonunda hakk?n? verdik,O?uzhan Demba Ba 11 ' inden ise Pektemek Sosa 11 ' i daha do?rudur ve Bilic'in yapt??? plan sa?lamd?r % ye vurursak % 90 sa?lamd?r ama kusursuz de?ildir dedim,sen Pektemek'in merkez oynama ele?tirisini al?p Bilic'in Trabzon ma?? i?in yapt??? plan yanl??t?r ve ele?tirilmelidire getiriyorsan elbette anla?mamam?z m?mk?n de?il.Ben senin sa?l?kl? savunma arg?manlar? ortaya koydu?una inanm?yorum.

Sa?l?cakla.

Yorum Yap

BESIKTAS takimina hic bir takim ?nde basamaz...t?rkiyenin en hizli h?c?muna cikan takimina karsi yanal tedbirli davrandi...artik taslar oturdu..gs macinda bunuda g?recegimizi d?s?n?yorum..?nde basip arkadada acik alan birakirsan bizim takim 3 pasta gole gider Ki trabzon gol? yedikten sonra verdigi pozisyonlarla bunu acikca g?sterdi...t?rkiye de 0-0 i en iyi oynayan takimda biziz ayrica...
                          trabzon macinin 11 i olmasi gerektigi gibiydi...gs de bir zamanlar ?mit karan ve serkan aykut vardi..serkan gol krali olmus ama gs de her zaman ?mit karan oynardi..yada umut bulut denilen adama golc? kelimesini kullanarak iltifat bile etmem...umutun yada ?mit karan in gol atmasi teknik direkt?rlerin umrunda degildi yada mustafanin gol atip atmamasi gibi atarsada + olarak yazilir zaten...defanstaki uzunlarla,kenardan iceriye girislerde yada ortasaha oyuncularinin ileri cikislariylada gol bulabilrsin ama teknik direkt?rlerin d?s?nceleri genelde yardimci golc?ler tek vurus yapan degilde ortaligi karistiran defansi ceken cezasahasini karambole ceviren golc?leri oynatmalari...BA da tek forvet ciksaydi gol atarmiydi bana g?re hayir...o gol? pektemek atabilirmiydi o da hayir ama BA mustafasiz oynasaydi ts defansini o sekilde de yakalayamazdi....

Yorum Yap

bu bilic gitsin yaaa

Son 9 sezonda liderlik haftalar?:
                            2006/07: 0
                            07/08: 3
                            08/09: 8 (?ampiyonluk)
                            09/10: 0
                            10/11: 0
                            11/12: 0
                            12/13: 0
                            13/14: 3
                            14/15: 14

Yorum Yap

Yav niye tart???yorsunuz abiler.
                              Mustafa Pektemek soltrafordur..

Yorum Yap

Bilic konusunda bir?ok ele?tirim vara ama ??ylede bir ger?ek var, Bilic e?er renklilerin ba??nda olsayd?, adamlar ?u an a??k ara ?ampiyondu.

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                                X