Duyuru

??k?ş
Hen?z duyuru yok

Slaven Bilic

??k?ş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Bazi seyleri ayirt edemiyoruz macin baslangicinda ki kadro secimi tartisilan konu degil zaten o konuda tartisma yok zorlarsan onu da tartisirsin ama dun cikardigi kadro Necip yerine Atincla baslayabilirdin o da ayri bir konu ama dakika 75 Fb oyundan dusmus bizim yari sahamizda 5 oyuncusu bekliyor geri donemiyor o sirada 3 pozisyona giriyorsun atamiyorsun tamam oyuncu suclu ama hamle yapmiyorsan sende en az oyuncu kadar suclusun hani su macta degil kaybettigimiz tum maclari ikina ikina kazandigimiz son maclari acin izleyin hamle eksigi bariz sekilde var oyun okuma sifir oyuna etki sifir beraberlige oynayip 90'inci dakika bari oyuncu degistir zamandan cal o da yok tamamen macin stresine girmis gol yeseydik eger 70'inci dakikalarda hamle yapacakti ama olmayinca iyi gidiyor deyip boyle bitirecekti hoca mantik bu degil diyorsan acikla ya tek oyuncu hakkin var ne vakit gecirmeye kullandin ne oyuna etki etmeye ?

Oyuncu kalitesi deniyor ancak su duruma gelmis bir macta 75'inci dakikada darmaduman olmus rakibe oyunu yikmak icin ofansif adami amator kumede takim yoneten hoca yapar amatoru gec okul takimi macinda kenarda ki beden egitimi hocasi yapar. Olay ne oyuncu kalitesi ne baska birsey o anda o hamle ile ya bitirirsin ya da yenilirsin ama denemedigin surece Guardiola Mourinho ya da Simeone olmaz korkak diye tepki gorursun.

Yorum Yap

?u an kadromuzda bonservis ?creti ?denen t?m oyuncular?n bonservis bedelleri:

Tolga - 2.75 milyon euro
      Cenk - 1 milyon euro - eski
      G?nay - 100 bin Euro
      Franco - 2.4 milyon Euro - eski
      Ersan - 2 milyon Euro - eski
      Milosevi? - 1 milyon Euro
      Motta - 1 milyon Euro
      K?yba?? - 5.5 milyon Euro - eski
      Serdar - 1.75 milyon Euro
      Veli - 500 bin Euro - eski
      Tolgay - 450 bin Euro
      Sosa - 2 milyon Euro
      O?uzhan - 350 bin Euro - eski
      Kerim - 3.1 milyon Euro
      T?re - 4.5 milyon Euro
      Ba - 6 milyon Euro
      Pektemek - 4 milyon Euro - eski
      Toplam 38 milyon Euro.
      Oyuncu maa?lar?m?z toplam 22 milyon Euro.

GS'nin kadrosundaki oyunculara ?dedi?i bonservis:
      Muslera - 6.75 milyon Euro
      Chedjou - 6.3 milyon Euro
      Koray Guenter - 2.5 milyon Euro
      Telles - 6.1 milyon Euro
      Tar?k - 4.75 milyon Euro
      Melo - 3.75 milyon Euro
      Dzemaili - 2.35 milyon Euro
      Yekta - 3.75 milyon Euro
      Hamit - 3.5 milyon Euro
      Sneijder- 7.5 milyon Euro
      Yasin - 2.5 milyon Euro
      Olcan - 4 milyon Euro
      Bruma - 10 milyon Euro
      Burak - 5 milyon Euro
      Umut - 2.7 milyon Euro
      Toplam 71.45 milyon Euro
      Oyuncu maa?lar? 45 milyon Euro civar?

Fenerbah?e:
      Alves - 5.5 milyon Euro
      Kesimal - 4.75 milyon Euro
      Caner - 2 milyon Euro
      Kaldex - 4.5 milyon Euro
      Hasan Ali - 3.75 milyon Euro
      G?khan - 1.4 milyon Euro
      Topal - 4.5 milyon Euro
      Sel?uk ?ahin - 1.5 milyon Euro
      Alper - 7.25 milyon Euro
      Meireles - 10 milyon Euro
      Emre - 250 bin Euro
      Topuz - 9 milyon Euro
      Krasi? - 7 milyon Euro
      Sow - 10 milyon Euro
      Kuyt - 1 milyon Euro
      Emenike - 12 milyon Euro (10 a sat?ld? ama 9 a da al?nm??t?, 13 e geri al?nd? yani 12 hesaplad?m)
      Webo - 3 milyon Euro
      Toplam bonservis - 87.4 milyon Euro
      Maa?lar 46 milyon Euro civar?

Di?erlerinin yar? maliyetine kurulmu?; yar?s? para kazanan; stad? olmayan; medyas? olmayan; hakem deste?i olmayan ve en ac?s? iki sendeledi?inde arkas?nda taraftar? olmayan Be?ikta?'? "deplasmanda 15 pozisyona girsin, girmezse lanet olsun" beklentisine sokmak insafs?zl?k de?il de nedir?

Tamam ele?tir g?zel arkada??m Bili?'i, oyuncular? da ?yle "bu kadro tarihin kadrosu, efsane kadro" tarz? nereden tespit edildi?i me?hul ?eylerle kimseye de ahkam kesme...
      Al bak rakamlar yukar?da. Bizim oyuncular?m?z para i?in oynuyorsa adamlar 2 kat?n? kazan?yor. Biz para harcam??sak adamlar 2.5 kat?n? harcam??. Stad? var, taraftar? var, zorland???nda gelen amerikan yard?m? var, medyas? var, var o?lu var. Sen ?u an Be?ikta?'?n elindeki tek itici g??s?n; bir fark yarat?lacaksa belki en ?nemli kalem sensin; sen de d?n arkan?...

Yorum Yap

Hayatini gol yememek futbolu sadece defans yapmak rolanti oynatmak uzerine kuran adamdan td olmaz hele Besiktasa hic olmaz, nedir bu arkadas futbolcu kurgusu oyun kurgusu fb gs ikiser ucer forvet diziyor rakibini sindiiyor biz napiyoruz kalabalik orta saha ne is yapiyorlar alsana verbana bir tane olumlu hareket yapan yok uc kurusluk adamlara milyon dolarlar bagliyoruz Mustafaya Cenke ucer dorder yillik kontrat veren zihniyet aciklasin bana bu parayi harvurup harman savurun oh ne ala, Pascallar Ilhanlar Ahmet Dursun Ahmet Hassanlar biz Besiktas degilmiyiz futbolu gol yememek uzere kurarsan kaybedersin ama futbolu yediginden bir fazlasini atacak duzene kurmak zorundasin cunku sen BESIKTASIN teknik direktorusun baskani td ucunclugu basari olarak gordukce bizde bunlara laf soyletmedigimiz surece ayni sarkiyi senelerce soyleriz, sevinmek icin sevmedik...

Yorum Yap

Belcika ligi bizden bi tik dusuk mu ?
          Arkadas takim butcelerine bakmayin. Sahadaki oyuna bakin.
          Herifler turkiye ligi liderini icerde disarda koyup gectiler. Diger anderlect geseyi burda yeniyirdu ki hakkiydi galibiyet. Orda zaten optuler.
          Dun kadikoyde brugge yada anderlecht olsa 3-4-5 yapardi

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yorum Yap

Aslı Turgut Inanbak tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
            ?imdi onur'cum, biraz i? de?erlendirme yapay?m, sen de katk?da bulun.
            kadromuz k?t? ise, seneye 7-8 tane yeni transfer gelecekse eski teknik direkt?r de olsa oturmu? kadro safsatas? yalan olur.
            yeni transfer olmayacaksa, ayn? oyuncularla, ayn? teknik direkt?rle, ayn? kafayla seneye ne yapabilmeyi umuyoruz?
            herkes bir ekip ruhu tutturmu?, ben neden g?remiyorum sahada bir ekip ruhu? (do?um g?n? kutlamalar?nda g?r?l?yor sadece, ba?ka i?leri yok gibi)
            gol att?ktan sonra teknik direkt?r? ?pmekle tak?m olunmuyor, tak?m i?in sahada sava?makla tak?m olunuyor.

herkesin aksine bu tak?ma bili?'in istedi?i adamlar al?nsayd? bile, de?i?en bir ?ey olmazd?.
            s?yledi?imiz ?ok a??k, bu tak?m kad?k?ye beraberlik i?in giderse, o teknik direkt?r de evine gider.

kadroya, sahas?zl??a vs laf etmiyoruz, yenilgiyi de kabulleniriz, inad? kabul etmiyoruz, sa?malamay? kabul etmiyoruz.
            sahada dola?an sosa varken, ikinci yar?ya ba?larken m?dahale etmemesini kabul etmiyoruz.
            bu s?ylediklerimizin hakemlerle, yenilgiyle, kadro kalitesi ile ilgisi yok.
            sen elinden geleni yap, oyuna giren adam da oynamazsa, bili? her ?eyi denedi, daha ne yaps?n deriz.

ama ?u anda bunu diyemiyorum ben.
            7-8 oyuncu gelmeyecek tabi ki abi. Be?ikta? ?n yapabile?i maksimum 3-4 transfer olur. Onlardan da 1 tanesi as?l istenen 1. alternatif olur. Bizim tam anlam?yla haz?r bir kadro olu?turmam?z en k?t? 3 seneyi bulur bana kal?rsa bu ?artlarda zaten. Ama bu hocan?n sabit kalmas? veyahut hocaya yak?n mentalitede bir ba?ka hocan?n getirilmesiyle m?mk?n. Bilic den birden Schuster tarz? bir hocaya ge?i? ya?an?rsa ?u anki tak?m tabi ki o h?cum d?zenine uyum sa?layamaz ya da Favre gibi pas futbolu oynatan bir hocaya teslim edilirse eldeki oyuncularla bunun y?zde 10 u bile ba?ar?lamaz, o zaman i?te 7-8 transfer gerekir. Ben buradaki dengenin iyi kurulmas? gerekti?ini d???n?yorum. ?imdi bakarsak taraftar?n bir ?o?u Schuster sistemine onay vermedi, evet ?ok fazla a??klar veren ve b?y?k zaaflar? olan bir sistemdi ama bu da biraz oyuncu kalitesiyle alakal?yd? o savunma oyuncular?yla o sistem oynanmazd?. Gene de biz Schuster den oynatmas?n? istedik adam da o zaman bunu kademe kademe yapay?m eldeki bu sisteme uygun oyuncular? haz?r hale getireyim, yer tutmas?n? ??reteyim, daha ?ok pas yapt?ray?m, yapamayanlar? da yollar sonra eksikleri kapat?r?m yolunu izledi. Lakin eldeki kadro bu uyum s?recinde tabi ki do?al olarak inan?lmaz a??klar verdi buna ra?men h?cumda da inan?lmaz ma?lar ??kartt???m?z oldu. Yani k?r topal gibi g?r?nse de bir ?eyler yap?lmaya ?al???l?yordu ve cesaret de dibine kadar vard?. Ama insanlar bunu istemedi. Mustafa Denizli ile sa?lam savunma, skoru yakalamaya y?nelik bir oyun sergilendi insanlar bunu da istemedi. Bilic geldi ?ok zor ko?ullarda eldeki bir ?ok yetersiz oyuncu ile ve istedi?i transferlerin bir?o?unun yap?lamamas?na ra?men herkesin bekledi?i o dengeli oyunu bir nebze de olsa tak?ma oynatmay? ba?ard?. Fakat tak?m ba?ar? kazanma ?zelli?i olmayan oyunculardan olu?tu?u i?in m?cadelenin sonunu getiremiyor bu ortada. Yapabilece?imiz en ?nemli ?ey ya bu oyunculara uzun s?re dayan?p belli bir tecr?beye eri?melerini sa?lamak, ya da tecr?beli oyuncu almak. Biz tecr?beli olarak Atiba, Sosa ve Demba y? ald?k. Bu oyunculardan da olabildi?ince verim almaya ?al??t?k ama yeterli de?il i?te ??kt?ler. Bu ekip ruhunu g?rebilece?imiz ma?lar ne yaz?k ki derbiler olam?yor ??nk? derbilerde futbolcular?m?z bu tecr?besizliklerine yenik d???p bask? alt?nda eziliyorlar. Bilic de bunun ?stesinden gelemiyor ne yaz?k ki ama bana kal?rsa ayn? bu kadroyla, ayn? ?artlarda (stadyum yok, sakatl?klar, ma? trafi?i, kartlar, hakemler, ekonomik zorluklar vs) d?nyan?n en iyi hocas? bile derbilerde zorluk ?ekerdi. Bu bahsetti?in sahada tak?m i?in sava?ma olay?n? mesela ingiliz tak?mlar?yla oynad???m?z ma?larda ?ok net g?rd?k abi benim b?t?n inanc?m da o ma?larad?r a??k?as?.

Bu tak?m Kad?k?y e beraberlik i?in gitmiyor, beraberli?i garanti alt?na al?p, bulaca?? pozisyonlarla sonucu yakalamak i?in gidiyor. 4 puan ?nde olan tak?m?n da bunu yapmas? gerekiyor a??k?as?. Ve pozisyon da bulmu?sun atsan bu stratejin sonuca ermi? olacak ama i?te derbilerde sonucu getirememek bizi bitiriyor.

M?dahele konusunda hakl?s?n?z. Bilic in belli ezberleri var ne yaz?k ki. Oyun plan?n? sahada olanlara g?re ?ok de?i?tirmiyor. Bu ma?ta biraz sakatl?k kurban? olsa da genel olarak bu b?yle do?ru s?yl?yorsunuz. Bunun i?in de asl?nda antreman performanslar?na, form d?zeylerine bakmak gerek. Bizim sayd???m? oyuncular oyuna girse belki de ?ok daha ters bir etki yapacak. Belki o oyuncular antremanlarda ?ok k?t? bir g?r?nt? sergiliyor ve hoca g?venemiyor bunlar? bilemedi?imiz i?in net bir ?ey s?yleyemem. Ama reaksiyon g?stermeme durumundan ben de biraz rahats?z?m. Lakin bu hala y?netime daha iyi bir hocay? daha iyi ?artlar sunup getirebilecekleri konusunda bana bir g?vence vermiyor. Bu y?zden bunlara ra?men Bilic le daha sakin bir ortamda 1 sene ge?irmek de benim d???ncem. Nas?l bir alternatifle Be?ikta? daha iyi olur onu s?ylersen abicim ben de sana onay veririm.

Alternatif sunarken

1- Y?netimin yapabilecekleri
            2- Ekonomik ?artlar
            3- Lig ?artlar?

gibi ?eyleri objektif de?erlendirirsen sevinirim abi.

Yorum Yap

@okan bu tablo bana bizim futbolculara ederini verdi?imizi di?erlerinin ederlerinin 2-3misli para verdi?inden ba?ka bi?ey ifade etmiyor.

Yorum Yap

?u an kadromuzda bonservis ?creti ?denen t?m oyuncular?n bonservis bedelleri:

Tolga - 2.75 milyon euro
                Cenk - 1 milyon euro - eski
                G?nay - 100 bin Euro
                Franco - 2.4 milyon Euro - eski
                Ersan - 2 milyon Euro - eski
                Milosevi? - 1 milyon Euro
                Motta - 1 milyon Euro
                K?yba?? - 5.5 milyon Euro - eski
                Serdar - 1.75 milyon Euro
                Veli - 500 bin Euro - eski
                Tolgay - 450 bin Euro
                Sosa - 2 milyon Euro
                O?uzhan - 350 bin Euro - eski
                Kerim - 3.1 milyon Euro
                T?re - 4.5 milyon Euro
                Ba - 6 milyon Euro
                Pektemek - 4 milyon Euro - eski
                Toplam 38 milyon Euro.
                Oyuncu maa?lar?m?z toplam 22 milyon Euro.

GS'nin kadrosundaki oyunculara ?dedi?i bonservis:
                Muslera - 6.75 milyon Euro
                Chedjou - 6.3 milyon Euro
                Koray Guenter - 2.5 milyon Euro
                Telles - 6.1 milyon Euro
                Tar?k - 4.75 milyon Euro
                Melo - 3.75 milyon Euro
                Dzemaili - 2.35 milyon Euro
                Yekta - 3.75 milyon Euro
                Hamit - 3.5 milyon Euro
                Sneijder- 7.5 milyon Euro
                Yasin - 2.5 milyon Euro
                Olcan - 4 milyon Euro
                Bruma - 10 milyon Euro
                Burak - 5 milyon Euro
                Umut - 2.7 milyon Euro
                Toplam 71.45 milyon Euro
                Oyuncu maa?lar? 45 milyon Euro civar?

Fenerbah?e:
                Alves - 5.5 milyon Euro
                Kesimal - 4.75 milyon Euro
                Caner - 2 milyon Euro
                Kaldex - 4.5 milyon Euro
                Hasan Ali - 3.75 milyon Euro
                G?khan - 1.4 milyon Euro
                Topal - 4.5 milyon Euro
                Sel?uk ?ahin - 1.5 milyon Euro
                Alper - 7.25 milyon Euro
                Meireles - 10 milyon Euro
                Emre - 250 bin Euro
                Topuz - 9 milyon Euro
                Krasi? - 7 milyon Euro
                Sow - 10 milyon Euro
                Kuyt - 1 milyon Euro
                Emenike - 12 milyon Euro (10 a sat?ld? ama 9 a da al?nm??t?, 13 e geri al?nd? yani 12 hesaplad?m)
                Webo - 3 milyon Euro
                Toplam bonservis - 87.4 milyon Euro
                Maa?lar 46 milyon Euro civar?

Di?erlerinin yar? maliyetine kurulmu?; yar?s? para kazanan; stad? olmayan; medyas? olmayan; hakem deste?i olmayan ve en ac?s? iki sendeledi?inde arkas?nda taraftar? olmayan Be?ikta?'? "deplasmanda 15 pozisyona girsin, girmezse lanet olsun" beklentisine sokmak insafs?zl?k de?il de nedir?

Tamam ele?tir g?zel arkada??m Bili?'i, oyuncular? da ?yle "bu kadro tarihin kadrosu, efsane kadro" tarz? nereden tespit edildi?i me?hul ?eylerle kimseye de ahkam kesme...
                Al bak rakamlar yukar?da. Bizim oyuncular?m?z para i?in oynuyorsa adamlar 2 kat?n? kazan?yor. Biz para harcam??sak adamlar 2.5 kat?n? harcam??. Stad? var, taraftar? var, zorland???nda gelen amerikan yard?m? var, medyas? var, var o?lu var. Sen ?u an Be?ikta?'?n elindeki tek itici g??s?n; bir fark yarat?lacaksa belki en ?nemli kalem sensin; sen de d?n arkan?...

Yorum Yap

?u Fener ma??n? de?erlendirirken stad?, oyuncu maa?lar?n?, bonservisleri, hakemi falan unutun.

?ddia ediyorum, d?n hangi Anadolu tak?m? olursa olsun, hangi hoca olursa olsun, 50. dakikadan sonra ma?? almaya/kazanmaya oynard?...

Yorum Yap

Aslı Mehmet Ali Tuna tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                    Belcika ligi bizden bi tik dusuk mu ?
                    Arkadas takim butcelerine bakmayin. Sahadaki oyuna bakin.
                    Herifler turkiye ligi liderini icerde disarda koyup gectiler. Diger anderlect geseyi burda yeniyirdu ki hakkiydi galibiyet. Orda zaten optuler.
                    Dun kadikoyde brugge yada anderlecht olsa 3-4-5 yapardi

o laf? ben dedim. ?imdi bel?ika liginin hocas?n? bize lay?k g?r?yorsunuz diyenler olur diye

Yorum Yap

Aslı Emre Kanalici tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                      Aslı Arda ?elikmaden tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                      Aslı Okan Arcan tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                      Berkay,
                      Ben de hoca ele?tirilmesin, kusursuz filan demiyorum ki Bili?'e burada ?ark?lar yaz?l?rken de demedim.
                      Ama yaz?lan ?eylerin ?o?u taban?, ger?ekli?i olmayan ?eyler.
                      Duran top ele?tiriliyor mesela. Ge?en sezon da bu tak?m?n hocas? Bili?'ti. Ge?en sezon 8-10 civar? duran top gol?m?z var.
                      Neden? Kadroda Almeida var, Sivok var.
                      ?u an kadronun ofansif hava toplar?nda en etkili oyuncusu Atiba'ysa ne duran topu konu?al?m? Veli mi vuracak kafay?? Daha alt?pastan i?eri bir tek kafa vuru?u yapt??? bile ??pheli Ersan m?? T?re mi? Olcay m?? Kerim mi?
                      Ge?en sezon Holosko bile kafa vurabiliyordu.
                      Bu sezon Pektemek ve Cenk Tosun harici hava topunda (ofansif) ortalama bile diyece?imiz 3. bir oyuncu var m??
                      Peki ge?en sezon duran toptan 10 a yak?n gol atan tak?m?n hocas? duran top bilgisini mi unutmu?? Bu ya?tan sonra Veli'ye kafa vurmay? m? ??retsin, Franco'ya girip da??tmay? m??
                      Ha burada ben tak?m m?hendisli?ini ele?tiririm. Duran top gibi bir futbolun ger?e?i varken bu kadar ?z?rl? bir tak?m neden olu?turuldu?
                      Bunu sorsunlar anlar?m.

Tak?m?n ?ok ciddi bir form d????? var.
                      Bunun da sorumlusu Bili?'tir.
                      Veli, Atiba, Olcay, Franco, Ba ve hatta T?re'de bile d???? var.
                      Tak?m?n ciddi bir kondisyon ve sakatl?k/k?r?lganl?k sorunu var.
                      Bunun da sorumlusu Bili?'tir.
                      Bunlara el atmas? laz?m. Daha ?nemlisi, kul?pte birilerinin bunlara el at?lmas?n? zorlamas? laz?m...

Forma adaletinden bahsediliyor. Tak?mda U?ur Boral ve At?n? hari? kimse "?ans bulamad?m" diyemez. Diyen yalanc?d?r. 10 ma?tan a?a?? forma bulan oyuncumuz yok.
                      Necip'i kay?rd??? filan s?yleniyor. Necip kay?r?lsa orta saha ba?lar. Adam?n pozisyonu oras?. S?rekli topun a?z?na konuyor Necip al???k olmad??? yerlerde. B?yle mi adam kay?r?l?r. Misal sen forvetsin, ben sana ?srarla sa? bek, orta saha oynat?yorum. Bir kez forvette ya oynam??s?n ya oynamam??s?n. Kay?r?ld???n? d???n?r m?s?n cidden?
                      Necip de bu riski her seferinde al?yor. Sa? bek ??k diyorlar, ??k?yor. Stoper ??k diyorlar, ??k?yor. Bunu bile g?remiyoruz.

Vay efendim Necip yerine Franco oynas?nm??. Franco son 5 ma??nda en az 3 kez rakip forvetlerle ?nde ba?lad??? deparlarda geride kald??? i?in ya k?rm?z? yedi, ya gol yedik. Brugge ma??nda fatura Tolga'ya kesildi ama De Sutter depara ??karken Franco'nun ka? metre gerisinde isteyen baks?n hesaplas?n.
                      Bal?kesir ma??nda Sercan ile ayn? problem.
                      Sen bu adam? Emenike'nin Sow'un kar??s?na koymad?n diye k?t? oluyorsun.

Y?llard?r istisnas?z her y?l 2 ma? kaybedince bu forumda hocan?n kellesi istenir. Ben de sorunun ba?ka yerlerde oldu?unu anlatmaya ?al???r?m.
                      ?imdi burada Bili?'e lanet okuyanlar, 2 sezon ?nce Samet Aybaba gitsin Bili? gelsin derken yine ben vard?m.

Lucescu : Yabanc? - T?rkiye'de ?ampiyonluk g?rm?? - kurt - ya?l? - uluslararas? tecr?besi var. 2. sezonunda nas?l ka?t???n? bilemedi.
                      R?za ?al?mbay : Yerli - evlad?m?z - ??k??ta - gen? - uluslararas? tecr?besi yok ama ligi biliyor. Adem Dursun, Youla'y? doldurdu, Be?ikta?'?n b?y?kl???n?n fark?nda de?il, Anadolu tak?m? gibi oynat?yor diye ele?tirildi.
                      Del Bosque : Yabanc? - kurt - uluslararas? tecr?besi yok ama en iyisinde en zirveyi g?rm??. Yenik?y kasab?, futbol cahili vs. ka?t?.
                      Tigana : Yabanc? - gen? - uluslararas? tecr?besi yok ama futbolcu olarak bir marka. Be?ikta?'?n b?y?kl???n?n fark?nda de?il. ?ampiyonluk ma??nda FB'ye korkak oynattt?. vb. ka?t?
                      Samet Aybaba : Yerli - gen? - evlad?m?z - uluslararas? tecr?besi yok ama ligi biliyor. Korkakt?, cahildi, hizip?iydi. vs. vs.
                      Denizli : Yerli - Be?ikta?'l? ama evlad?m?z de?il - kurt - lig tecr?besi de uluslararas? tecr?besi de var. ?ampiyonluk da g?rm??. Bizde de g?rd?. Taraftardan "korkak oynatma" diye f?r?a yedi. ?ampiyonlu?un "ona ra?men" geldi?i iddia edildi. Bir di?er gruba g?re de Fener ve Cimbom k?t? oldu?u i?in ?ampiyon olmu?tuk. ?apkadan tav?an ??kar?rd?, bunakt?, korkakt?, haindi vs. vs.
                      Ertu?rul Sa?lam, Schuster, Tayfur Havut?u, Carvalhal, Bili? vs. vs.

?rnekleri ?o?altabilirim ama ana fikri ?u, hemen her ya?tan, her s?n?ftan, her tecr?beden hoca geldi ve hepsi ka?t?, kovuldu. Bir tek el s?k???p ayr?ld???m?z yok.
                      Bu i?in hocadan ?nce bizim sistemimizle, camiam?z ile ilgili oldu?unu ??zmek i?in daha ka? hoca harcamam?z gerekiyor sence?
                      Ya da var m? "?u tarz bir hoca denemedik, onu da deneyelim, bize uygun hoca odur" diyece?in bir ?nerin?

Bu i?in "winner-loser" ile ilgisi yok. Bu i? camia i?i. Sistem i?i.
                      Sen Teknik Adam?n g?revini yapaca?? ortam? yaratacaks?n, o ortama uygun hocay? g?revlendireceksin, d?zenli denetleyeceksin, raporlayacaks?n, sonra bakacaks?n ne yap?lm??, ne yap?lmam??, ne ba?ar?lm?? ne ba?ar?lamam??.

Sen ben d?nk? ma??n kaybedilmesine ?z?l?yoruz. Baz?lar?m?z Fenerli arkada?lara ne diyece?im diye ?z?l?yor.
                      O gelece?i, kariyeri, ?olu?u ?ocu?u i?in ?z?l?yor. Kazansa belki ligde ?ampiyon olacak, daha iyi bir s?zle?me gelecek kar??s?na.
                      Fatih Terim bile UEFA kazand???nda Milan'a kadar gitti. Bili? istemez mi Be?ikta?'a bir yar? final, final oynat?p "vay Bili? diye bir hoca varm??" dedirtmeyi?
                      Bu adam?n bizden az istedi?ini filan hangi mant??a oturtabiliyoruz cidden merak ediyorum.
                      +1903
                      a?z?na sa?l?k.
                      s?per yaz?.herkes okusun isterim.

Yorum Yap

*?ampiyonluk hedefi olan tak?m?n stoper ikilisi bu kadar s?k de?i?mez. her ne kadar zaman zaman bariz hatalar yapsalar da bu tak?m? avrupa'da ve ligde ersan-pedro ta??d?. maceraya gerek yok.

*duran toplarda karambol bile yaratam?yoruz. gol atmak zaten hayal.

*?nceki hafta sel?uk inan ve mehmet topal ?n att??? gollere bakarsan?z h?cumdaki k?s?rl???m?z?n nedenini anlars?n?z. orta saha oyuncular?m?z rakip defansa s?zm?yor. ne zaman orta yap?lsa forvet rakip savunman?n i?inde yaln?z kal?yor.

sana g?veniyorum hocam...

Yorum Yap

Bili?'i ne kadar savunsam da ki hala seneye vodafone arena'da 1 sezon ge?irmeyi sonuna kadar hakediyor ama d?n ?ok k?t? bir antren?r performans? sergiledi.

Evet demba ba atsa,o?uzhan atsa,olcay atsa bunlar?n hi?biri konu?ulmayacakt? ama atamad? ve bili?'in bu kadar k?t? bir fb kar??s?nda olcay?,o?uzhan? ?ok ge? oyuna almas? hala beraberli?i kovalamas? tamamen tecr?besizli?ine veriyorum.

Tak?m ne kadar tecr?besizse bilic'te o kadar tecr?besiz bu ma? bunu ?ok a??k ortaya ??kard?.Di?er taraftan sene ba??ndan beri yedi?imiz gollerin ?o?unu bireysel hatalardan yiyoruz.Buda defanstaki oyuncular?n kalitesizli?ini ortaya ??kart?yor.1 tane iyi stoperimiz yok ?u an Sivok kalite olarak di?erlerinden 10 g?mlek ?st?nd?r.Y?netim bu y?nden ?ok k?t? bir politika izledi ne yap?p edip direk oynayacak lider bir stoper almal?yd?.

Di?er taraftan 2 ayd?r formsuz demba ba ama malesef yede?i yok .Y?netimin bir di?er eksi?idir nas?l b?yle bir hata yap?l?r anlam?yorum mustafan?n m?zmin sakat oldu?u sakat olmasa dahi golc? ?zelli?inin olmad??? biliniyorken koca sezon demba ba ve hen?z potansiyel olan cenk tosunla nas?l idare edilebilir..

Sonu? olarak hala her ?ey bitmi? de?il moral bozmadan devam edersek anadolu ma?lar?n? kazan?r?z zaten kazan?rsakta ?ampiyon oluruz Gs'yi yenmemiz ?art de?il ..

Bili? ?u an ?ok iyi bir hoca de?il ama olacakt?r.T?rkiyedeki hi?bir teknik adamda bu potansiyel yoktur o y?zden devam edilmeli en az?ndan kendi evi olan bir yerde 1 sezon ge?irmeyi sonuna kadar hakediyor..

Yorum Yap

Aslı Huseyin Ozkoc tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                            @Onur ben kadromuzun yetersizli?ine felan kat?lm?yorum. Hatta uzun zamand?r ilk defa nokta transferlerle m?thi? bir poltika izledik.

sosa-ba-t?re-kerim-ozi-tolgay-cenk tosun bular?n hi? ibri k?t? oyuncu de?il.

Bilici savunmak ad?na bizim kalitemiz bu demek cok yanl??.

fb nin kadrosu yas ortalamas? 31 hadi tamam biraz daha yiy bizden ama ba??nda teknik direkt?r yok yahu.

gs nin kadrosunda sineyder,melo ve selcuk var onlar?nda bas?nda aman aman bi hoca yok.

en derli toplu kadro kim ne derse desin bizde. gerisi teknik ekibe ve y?netime d???yor.
                            Nokta transfer dedi?in. Fernandes gitti Sosa geldi. Hilbert gitti kimse gelmedi. Stopere kimse al?nmad?. Sol beke Holebas bi?eyler dendi sonunda Motta al?nd? kapat?ld?. Kanatta T?re kiral?kt? o sat?n al?nd?. Ki T?re nin al?nmas?na ?ok da nokta transfer diye bakan yoktu sene ba??. Olcan al?nmad? diye hay?flan?yordu ?o?u ki?i. Keza Kerim i adamdan sayan dahi yoktu. Jones gitti yerine adam al?nmad?. Bir tek forvette yeterli gibiydi kadro o da sakatl?k kurban? oldu. B?t?n y?k Demba ya bindi o da ??kt?. Yani ?zetlersek.

Kaleci : Tolga-Cenk (Tolga bence de nokta transferdi ama ?u an herkesin ele?tirdi?i bir adam, bu konu baya bir muallak hal ald?)

Defans : Hi? bir nokta transfer falan yok. Milo?evi? al?nd? o da oynamadan d?nemi kapatt?. Sivok s?rekli sakat zaten.

Bekler : Motta 3. 4. alternatif olarak al?nd?, Opare daha yeni devre aras? geldi ama bence nokta transfer olma ihtimali y?ksek fakat hen?z kullanma f?rsat? ?ok olmad??? i?in burada Bilic in eline koz olarak yaz?lmamal?.

Ortasaha : Ge? de olsa Sosa geldi. Sakatl?k ya?ad? onu atlatt???nda tak?ma katk? sa?lad? derken f?t?k derdi ??kt?. Jones yerine adam al?nmad? iki y?nl? oyuncu eksikli?i ikinci devre Tolgay ile giderildi. Tolgay nokta transferdir ama ayn? Opare gibi daha yeni yap?ld? bu da.

Kanatlar : T?re nokta transferdir lakin T?re yi T?re yapan da biraz Bilic tir. Ge?en sene adam? postalama merakl?s? bir dolu insan vard?. Kerim i de keza herkes g?ndermeye ?al???yordu.

Forvet : Demba nokta transferdir. Fakat ?ok fazla ma? oynamaktan formu da kondisyonu da d??t?. Mustafa s?rekli sakat. Cenk sakat. Bilic in eli kolu ba?land??? bir b?lge daha.

Sayd???n?z oyuncular sanki s?rekli formunda ve s?rekli sa?l?kl? gibi yorum yapm??s?n?z ama durum b?yle. ?ok kritik b?lgelere eksikler giderilmedi. ?zellikle bekler, ortasahaya ?ift y?nl? adam ve stoper b?lgesi bo? b?rak?ld?. Tolgay, Opare yeni geldi. Forvetler ve ofansif ortasaha diye ald???n Sosa hep sakatt?. Tek sa?lam adam?n T?re bu sayd???n?z oyuncular i?inde bu y?zden de h?cumda s?rekli onu kullanmak zorunda kal?yoruz.

?imdi nerede nokta transfer ve m?thi? kadromuz ? Rakiplerin kadrosunda alternatifin alternatifi adamlar bile ma? kurtarma potansiyeline sahip adamlar. Fb nin kadrosu neresinden bakarsan bak bizden ?ok ?ok daha iyi biraz de?il abi. Gs nin kadrosu bizden iyi de?il ama bizim ihtiyac?m?z olan b?lgelerde ?ok net oyuncular? var. Chedjou, Melo, Sel?uk, Sjneider, Burak gibi. Bu oyuncular t?kanan ma?larda b?y?k rol oynayarak ma?? ?evirdiler. Bireysel olarak oyuncular? ?ok sorumluluk ald? k?sacas?. Kadrolar? bizden iyi olmasa bile bitirici i?ler yapacak tecr?beye sahipler. Tecr?be olarak bizden iyiler k?sacas?.

B?yle bakarsak bence derli olsa da hi? toplu bir kadromuz olmad? bu sene. Bunda da Bilic ilk su?lu de?ildir.

Yorum Yap

Sampiyonluk hayali kuranlar icin yaziyorum.
                              Biz sahamizda febeye kaybettikten sonra;
                              Basak, kasimpati, karabuk, trabzon, antep, akhisar, konya kazandik.
                              Bu maclarin basak, kasimpati, karabuk maclarini alanlar sosa ve demba.
                              Ts macinda takim ca iyiydik.
                              Antep sosa ilk 45 te iyi, ozzie atti aldik.
                              Akhisar konya sosa ve tore zaten.

Simdi sosa ve demba hafif sakat. Ikiside oyununu oturtamiyor.

Tore biraz daha formda, savunmamiz daha kotu. Gobek veli atiba degil farkli varyasyonlar var.

Zor yani.

Yorum Yap

Onur GS'nin Apturaim isimli oyuncusunu saymam??s?n. Cumartesi ma?? ?evirdi tek ba??na

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                                X