Duyuru

??k?ş
Hen?z duyuru yok

Slaven Bilic

??k?ş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Aslı Bar?? A??? tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
    Aslı Tufan Tokadc? tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
    Az?c?k hakkaniyeti olan insan,?u adam?n yeni stadda bir sezonu haketti?ini s?yler.

??inizde belki de bili?'i en ?ok seven ama yapt??? hatalardan dolay?,vazge?medi?i inatlar?ndan dolay? en ?ok k?zan da benimdir...?n?m?zdeki sezon yeni stadda bu tak?m?n ba??nda olup olmamas? tamamen kendisine ba?l?....ge?en sene belkide lig tarihinin en ?nemli 2.li?ini gs'ye kapt?r?p tak?m? 3. yapt??? halde(ki BE??KTA? tarihinde tak?m? 3. yap?p koltu?unda kalm?? hoca yok) istikrar ad?na tak?mda tutuldu.kendisine verilen 2.?ans? iyi de?erlendirirse vodafone arena da BE??KTA?'?n ba??nda olacakt?r....
    hee bide kendisi kalmak istiyor mu?o da var...
    G?khan Abi

Benim neye kar?? oldu?umu sana a??klamak i?in Bar?? dan al?nt? yapt?m. Bar?? diyor ki Bilic istikrar ad?na tak?mda tutulmu?. Ve normal ?artlarda ge?en seneki halden sonra Bilic Be?ikta? tarihine bakarsak g?nderilmeliymi?. Be?ikta? tarihine bakarsak ?ampiyon olmu? tak?m?n hocas? Lucescu ve Mustafa Denizli de g?nderilebiliyor. Hatta ligde lider durumda olup avrupada fark yedi diye de bir hoca g?nderilebiliyor, gencecik ?ocuklarla ligde ?ampiyonluk m?cadelesi verip kupa kazanan bir hoca da g?nderilebiliyor. Be?ikta? tarihinin ne gibi bir referans? var da biz bu durumu do?ru kabul edip Bilic in g?nderilmesi gerekti?ini ama ona bir l?tufta bulunuldu?unu s?yleyebiliyoruz. Benim derdim bu hoca g?nderme i?inin normalle?tirilmesiyle alakal?. Bar?? da biraz bu zihniyete destek vermi? mesaj?nda ve ben rahats?z oldum. Be?ikta? tarihinde ilk kez 3. olmu? bir hoca tutuldu?undan bahsediyor ama 3. olmu? o hocan?n da Be?ikta? tarihindeki en k?t? ?artlara sahip oldu?unu s?ylemiyor. (Evet Samet Aybaba dan bile k?t?.) Bu k?t? ?artlar halen devam etmesine ra?men ve bu ?artlar i?erisinde Be?ikta? b?y?k bir m?cadele vermesine ra?men de devam ediyor ve diyor ki bu sene son ?ans? yoksa g?nderilecektir.

Evet Bar?? burada bir tespit yapm?? gibi g?r?n?yor ama bana kal?rsa bu tespiti destekliyor da. Bunun aksini iddia ederse samimi olmaz. E?er Bar?? sadece Bilic 3. olursa bu sene g?nderilir deseydi ben bunu artniyetli g?rmezdim. Ama sevgili karde?im 3. oldu?u halde ona bir ?ans verildi, istikrar i?in tutuldu falan gibi k???mseyen yorumlarda bulununca ben rahats?z oldum. Bir hoca zaten ??yle ?artlar i?erisinde ne olursa olsun o ?artlar d?zelene kadar tak?mda tutulmal?d?r. Bunun 2. 3. olmakla alakas? yok. Be?ikta? bu ?artlarda yar??taysa haline ??kretsin hi? de ?yle formas?n? assan diye bir ?ey yok. Stadyumun bile yok nereye neyin formas?n? as?yorsun abi. K???msemeyin ?u an yar??ta bu iddial? halimizi. Bu halde olmam?z ve Liverpool gibi Tottenham gibi tak?mlar? eleyerek avrupada ilerliyor olmam?z bile bence gelecek sene Bilic e ?ans verilmesini gerektirir. Lig 3. l??? falan de?il bunun kriteri. Stadyumu olan bir Be?ikta? ?n ligde ?ok ?ok daha iyi konumda olaca??n? herkes biliyor. Sen belki de tarihinin en ba?ar?l? hocalar?ndan biri olan Lucescu kadar deplasman istatisti?i tutturmu?sun ama ge?en seneki sana verilen ?anstan bahsediliyor hala. Bu kadar da ezik bir halde de?il abi Bilic g?z?n?z? seviyim gelecek ad?na hi? bir ?ey g?rm?yorsan?z ?z?l?r?m a??k?as? ben bundan. ?u halimize en yak?n ?rnek olarak Gs nin halini d???n?n abi onlar niye formas?n? as?p olamad? o zaman ? Zor abicim zor kolay de?il inan?lmaz zor ?artlarda bir m?cadele var. Bunu normalle?tirmeyin art?k l?tfen ya.

Yorum Yap

Aslı Onur Essizoglu tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
      bursan?n ekonomik durumu rezalet karde?im.bursada ya??yorum iyi biliyorum.oyuncular maa?lar?n? zor al?yor.devre aras? ?u yabanc? serbestli?i ??kmasayd? ozan ve serdar? kime sokar?z da rahatlar?z diye hayal kuruyordu y?netimleri...kadrolar? da pek iyi de?il a??k?as?...?enol hoca yine yoktan var ediyor oray?.?l? volkan ?en'den winner yaratt? yeniden...fernandao'yu kim tan?yordu...bakambu kimdir?ellerinde ki en iyi oyuncular? batalla'y? tutamad?lar...4 y?la yak?nd?r stadlar? bitmedi.vs vs..orda da inan bana y???nla problem var...

vee gayet realistim.al i?te ne diyorum bak bili? ile s?rekli 3. olacaksak samet aybaba kalsayd? diyorum.hayal kurup guardiola gelsin demiyorum.yada y?llard?r en ?ok istedi?im hoca martin o'neill gelse ke?ke demiyorum...hani bi tabir vard?r ''formam?z? assak zaten 3 olur'' diye...aynen ?yle..ligin en iyi 3. kadrosu bizimki kabul ediyorum rakiplerin kadro olarak gerisindeyiz.ama hocal?k fark? burda ??k?yor ortaya...luce ile ?ampiyon olurkende en iyi kadro bizde de?ildi,denizli ile 2 kupa ald???m?z sezonda...hocam fark yaratmayacak ise samet hoca gibi ne bileyim r?za ?al?mbay gibi biri gelsin onlarla 3. olal?m...hem bili?'in bu sezon fark yaratma konusunda rakipleri de pek zor raklipler de?il hamza ve ismail

f?rt?na falan da kopartt???m?z yok.sadece may?s ay?nda elimizde hi? bir ?ey kalmayabilir diyoruz...oynad???m?z futbola istinaden...ve may?sta bu tak?m uefa'dan elenmi? olup lig yar???nda da gerilere d??erse f?rt?nay? sen o zaman g?r..burda bili?'e sahip ??k?p hatalar?n? g?rmezden gelenler o g?n ''lig bizim i?in daha ?nemliydi uefa i?in ligi kaybettik ahh bili? ahh'' diyecek.g?r bak....hele ki duydu?um ?eyler do?ru ??kar bili? sezon sonu premier lige gidiyorum ben derse..ADAM?n ne kl?b? satmad??? kalacak ne iki y?zl?l???...

BE??KTA?'? genelde b?y?k yazar?m yanl?? anlama senin g?z?ne sokmak i?in b?y?k yazmad?mVE ekonomik olarak m?tevazi bir kl?p diyemeyiz BE??KTA?'A...200-300 trilyonluk stad yapan,sezonda 300-400bin forma satan olimpiyat gibi osoruk bir stadda 5 milyon tl has?lat yapan,stad?n?n neredeyse b?t?n localar?n? satm??,6 milyon euro bonservis sezonda 2.5 milyon euro maas? verip kadrosunda demba ba gibi adam? bar?nd?ran bir kl?be m?tevazi laf? biraz hafif kal?r....tam tersini d???nsen 500-600 trilyon bor? var desen bile m?tevazi bir kl?b?n bu kadar borcu olamaz...

olcay ??k??ta falan de?il aksine samet d?neminde ki halini mumla ar?yoruz.demba ba,sosa ve t?re de inan?lmaz bir d???? ya??yor.o?uzhan? neredeyse kaybettik...sezon ba??nda ?ok iyi ba?layan bu ofans grubunun ligin bu d?neminde neden bu kadar d???? ya?ad???n? sadece yorgunlu?a ba?layanlara gerekli cevab? ?nder hoca verdi ge?en g?n san?rsam.

bili? ile ilgili her post'umda ayn? ?eyi s?yl?yorum.onun hakk?nda ?u an yapt???m t?m yorumlar haftal?k ma? performans?na g?re olan de?erelendirmelerim.esas genel de?erlendirmesini ve notunu sezon sonu yap?caz...
      Fernandao ge?en sene geldi Bursa ya karde?im onun ?enol G?ne? ile bir alakas? yok. Ta? gibi de performans g?sterdi. Volkan ve Bakambu konusunda kat?l?yorum amma velakin ben zaten ?enol G?ne? in hocal???n? tart??m?yorum, yoktan da var etmi? demek ?ok do?ru olmaz tabi. Ama b?yle i?ler yapabilen bir hoca. Fakat Bursa batm?? bitmi? bir kul?p falan de?il. ?yi bir ?n libero ile kadrosu gayet de iyi seviyede. Ekonomik s?k?nt?lar?n? bilmiyordum a??k?as?. Stadyumu devlet yap?yor onlara zaten bildi?im kadar?yla demek ki yanl?? biliyormu?um. Madem bu kadar zor ?artlarda ?enol Hoca ya da kolayl?klar diliyorum. Bunun ne demek oldu?unu en iyi biz anlar?z. Bursaspor un da ligdeki durumu ?ok iyi de?il ama demek ?ok iyi hoca da olsan gelebilece?in seviye belli bir yere kadar oluyor ancak benim dedi?imin aksine bir durum yok.

Bilic ile s?rekli 3. olacaz diye bir ?ey yok. Bilic hatalar? olsa da belli bir d?zen getirdi kul?be ve bunu daha oturtmak i?in ?artlar?n olgunla?mas? gerekiyor. Ne demek Bilic ile 3. olacaksak Bilic de gitsin o zaman formay? asal?m 3. olsun Ya da Samet Hoca ile R?za Hoca ile olal?m. Bundaki mant?k nedir yani ? Bilic ?ok para falan al?yor ondan m? kar ediyoruz ama? nedir karde?im anlamad?m. ?yi veya k?t? bir ge?i? d?nemini "k?t? olmayan" bir hocayla ge?iriyoruz i?te. Sen burada ?ampiyonluk beklentisi i?indeysen, avrupada ilerleme hayalleri kuruyrsan zaten bu Bilic in ba?ar?s?d?r bu kadroyla. Daha ne beklentin var Bilic ten. Formay? assan Liverpool u yenemezsin heralde.

Bu premier lige gider falan laflar? tamamen asparagas. Schuster de giderken onla bunla anla?t? Be?ikta? ? satt? dediler adam 1 sene bo? durdu tak?mla falan anla?mad? tazminat?n? bile istemedi bizden. Bu haberleri ge?iniz. Ayr?ca may?sta ne olur ne olmaz bilemem onu oldu?u zaman tart???r?z ?imdiden ??yle olur b?yle olursa diye ihtimaller konu?mak biraz felaket tellal??? oluyor. Tabi ki Sivas ma??, Balkes ma?? falan kriter al?n?rsa rezalet bir haldeyiz ama arada oynanan bir Liverpool ma?? da var. Daha bu muhabbetlerin yap?lmas? i?in erken. May?s gelsin elimizde bir ?ey olmas?n o zaman bu muhabbetleri yapar?z. Hangi ?artlar ve durumlar oldu?unu o zaman konu?uruz. Durduk yere f?rt?na koparacak ortam? olu?turuyorsunuz f?rt?na koparmasan?z da. Ele?tirmek ba?ka olmam?? ihtimaller ?zerinden hoca gitsin olay?n? ortaya atmak ba?ka.

Be?ikta? m?tevazidir laf?ndan ne anlad?n tam kavrayamad?m karde?im. Be?ikta? tabi ki ?artlar gere?i m?tevazi olmak zorunda kalan bir tak?md?r. Genel olarak ?yledir diyen yok. Stadyum in?aat? ve ge?mi? bor?lar?n yap?land?r?lmas? temlikler bilmem ne y?z?nden 1 trilyonu a?an borcun olmu? i?te. Ne yapal?m yani bu kadar bor? yapan daha da bor? yapar m? diyelim. Be?ikta? tabi ki bu g?nleri o bahsetti?in taraftar deste?iyle a?acakt?r ama ?u s?re?te 4-5 y?l temliklerle senin ben b?y?k kul?b?m b?y?k oynar?m deme l?ks?n yok abi olamaz. Senin k?t kanaat kadrona tek katabildi?in 2.5 milyonluk Demba n?n ?cretini senin rakibinde s?radan bir oyuncusu bile al?yor. Tabi ki m?tevazi derken b?y?k kul?pler i?erisinde bu tart??may? yap?yoruz. Sivas a g?re m?tevazi demiyoruz karde?im kavram karma?alar?na girmeyelim birbirimizi anlamam?z laz?m bu noktada. He Bursa ?rne?i verdik ordan yola ??k?yorum diyorsan da Bursa da zaten o ?artlar?n?n kar??l??? yerdedir ?u an ligde. Be?ikta? ta kendi ?artlar?na g?re k?t? bir yerde de?ildir. Yani ?enol Hoca ne kadar ba?ar?l?ysa Bilic de o kadar ba?ar?l?d?r.

Olcay ??k??ta diyen mi oldu ben anlamad?m. Olcay, Veli, Necip, Serdar, Ersan gibi "yetersiz" oyuncularla hocan?n yaratt??? tak?m iyi dedim sana. ?u anki ?artlar? de?erlendirirsek evet Demba ba d????te, Sosa sakatl?k s?recinde, T?re de konsantrasyon eksikli?i ya??yor. Ama Bursa da da incelersen oyuncular?n d???? ve ??k?? d?nemleri olmu?tur. Sen ?imdi ?u ana bak?p yorum yaparsan olay sa?ma bir hal al?r. Genel olarak yorumlarsak G?khan T?re bize gelirken Avrupa da tutunamam?? gol bile atamam?? bir oyuncuyken bug?n ?ngiliz kul?plerinin g?zdesi haline gelmi?. Demba Ba Chelsea de yedek forvet konumundayken Be?ikta? ta 20 gol? a?k?n bir performans g?stermi?. Sosa sakatlanana kadar herkesin takdirini alm?? bir oyun oynam??. Yorum yapacaksa b?yle genel ?er?evede yapmal?s?n. ?u an ya?anan d???? evet Bilic in de istemdi?i bir s?k?nt?d?r. Buna ??z?m ?retmesi gerekir diye de yukar?larda ben yazd?m ayr? bir mesajda zaten. Ama ?imdi bunlar? say?p da Bilic yetersiz hoca demenin anlam? yok. ??z?m ?retmeye ?al??acakt?r. Bunu g?zlemlememiz gerekiyor. Kaybedilmi? bir ?ey yok. Anl?k yorum yapmak yerine beklemek daha mant?kl?. ?nder Hoca n?n dedi?i de olabilir. Bilic bu s?nav? daha bitirmeden sen adam? s?n?fta b?rakm??s?n s?k?nt? bu.

Ma? performas?n? de?erlendirmeye ben de var?m. Ama alternatif olarak sundu?unuz ?enol G?ne? ise. Bu mant?ks?z bir alternatif. ?enol G?ne? Bursa y? b?rak?p gelmeyecek. Sene sonu Bilic gitsin diye bir tez at?yorsan?z ortaya bana mant?kl? bir ?nerme getirmeniz gerekiyor. Kimdir bu ?enol G?ne? d???nda ?

bursan?n stad?n? devlet yapt??? halde 4. senesine yakla?t? karde?im yanl?? bilmiyorsun...taraftar m?zm?zlanmaya ba?lad? art?k y?netim kand?r?yor,h?k?met yapm?yor,belediye ?al??m?yor stad bitmiyor diye....

3.de olsak 5. de olsak bili? kals?n diyenler var...yeni stadda bir sene daha tak?m?n ba??nda olmal? diyen var...ona istinaden yazd?m...bili? gelip samet performans?n?,r?za performans?n? tekrar edip duracaksa gelmesinin ne anlam? vard?...yada bu performanslar?n ?zerine ??kabilmesi i?in ka? sene beklememiz laz?m...tak?m liverpool'da ayr? bal?kesir,eses'de ayr? top oynarsa hesab?n? bili?'e sorar?z tabii...liverpool ma??nda liverpoolu nas?l iyi analiz ettiyse oyuncular? turu ge?ece?imize nas?l motive ettiyse sezar?n hakk? sezara ''eyvallah aha i?te td olarak fark yaratt? bu sefer'' dedik....ama eses balkes ve sivas ma?lar?nda tak?m?n hali ortada daha ?ncede b?yle ma?lar oynad?k kupadaki kayseri ma?? gibi..bu ma?lar da bili?in su?u dedi?imizde lin? ediliyoruz...yahu ?verken iyi de yanl???n? s?yleyince neden k?t? oluyoruz...

premier lig laflar? inan bana asparagas de?il karde?im.daha ?ncede yazd?m burda...bili? orta s?ra bir premier lig tak?m?na bile gitmek istiyor...everton gibi swensea gibi westham gibi...sadece r?dvan?n ve g?ntekin onay'?n s?yledi?inden yola ??karak yazm?yorum bunlar? inan bana...hee gitmek isterse de bili?'i anlar?m...der ki elimdeki kadro buydu y?netim bana daha iyisini sunmad? eldeki malzemeyle iki kat?m b?t?eyle ?al??an rakiplere kar?? bunu yapabildim,stad?m?z yoktu diyar diyar gezdim..onuda anlar?m haks?z de?il...

dedi?im gibi...genel de?erlendirmeyi sezon sonu yapar?z...?u an i?in bili? gitsin ?u gelsin bu gelsin gibi bir d???ncem olmad???ndan buraya da bir isim yazmayaca??m...umar?m ba?ar?l? olur ve devam eder...?enol g?ne? gelsin yerine demiyo?rum zaten ke?ke en ba?ta ?enol hoca gelseydi diyorum...

Yorum Yap

Bilic gitsin Schuster gelsin

Yorum Yap

[MENTION=4807]Bar?? A???[/MENTION]

Peki anlad?m karde?im. Ben yanl?? anlam???m o zaman ?z?r dilerim. Hakl?s?n ele?tirinde tak?m?n profesyonel bir yap? kazanmas? gerekiyor. Liverpool a ayr?, Bal?kesir e ayr? bir oyun oynanmaz. Belli bir standart olmas? gerekiyor. Bunun i?in hocan?n ?artlar? ?ok k?s?tl? ama evet duruma bakarsak ?ok ho? de?il. Ben gene de burada Bilic in yap?c? ele?tirilmesinden yanay?m. En az?ndan ?imdilik. Sonras?ndaki genel de?erlendirme benim de de?i?ebilir. Mesela ben Sivas, Bal?kesir, Eski?ehir ma?lar?nda Bilic in 1. derece su?lu oldu?una inanm?yorum. Bilic in de hatalar? oldu?unu s?yl?yorum ama kaybedilen ma? tamamen Bilic in eseridir diyemiyorum. Diyemem ??nk? ?ok fazla olumsuz ?art var. Kayseri ma??nda mesela Bilic in bariz bir sa?ma hatas? var. ?nce ma?? ciddiye almay?p yedeklerle ??kmas? sonra sanki ma?? almak ister gibi aslar? sokmas?. Bu sa?ma bir durumdu burada Bilic in sa?l?ks?z bir karar? mevcut. Ama eses, balkes, sivas ma?lar?nda bir iki oyuncu ?zerinden Bilic e su?lu ele?tirisi yap?lmas?n? anlayam?yorum. O insanlar?n s?yledikleri olsa da biz o ma?larda puan kaybedebilirdik ??nk? kafa olarak tak?mda bir s?k?nt? var. Konsantrasyon eksikli?i var. Belki dedi?iniz gibi antremanla alakal? da bir s?k?nt? var. Yani Bilic olsa olsa hata yap?yordur ?u s?re?te. Bu hatalar?n? da anlay?p ?stesinden gelebilir bekleyip g?rmek gerek. Bilic yetersiz, Bilic inat??, Bilic yapamaz, Bilic su?lu gibi yakla??mlar benim can?m? s?k?yor. Bilic in elindeki oyuncular ?ok fazla ruhsal de?i?im g?steren oyuncular. Bunlar? b?yle ?artlar alt?nda kontrol etmek olduk?a zorken bir de sakatl?k belas?yla u?ra??yor. ?u bahsi ge?en son 4-5 haftal?k s?re?te, Cenk Tosun, Mustafa Pektemek, Milo?evi? gibi oyuncular?m?z sa?lam olsa belki yap?lacak rotasyonla ?ok daha dinamik bir ekip ruhu korunabilirdi. Bu da olmad?. Olmad? i?te karde?im her ?ey ?st?ste geldi. Sakatl?klar kartlar form d???kl?kleri ma? trafi?i vs vs vs. Bilic hatal? m?, evet hatal?. Fakat Bilic yanl?? hoca tercihi de?il. Ben Bilic te umut g?r?yorum. ?enol Hoca olsayd? ke?ke olmad?. Ama o olmad? Bilic oldu diye Bilic i de idareten getirilmi?, istikrar i?in tutulan hoca olarak g?remem. Bilic de de?erli bir hocad?r. Dilerim ki ba?ar?l? da olup bu tart??malar? en aza indirecektir. Bu zamanda Bilic in tercihlerini falan tart???rken biraz daha yap?c? olunmas? ve g?nderme ihtimallerinden ?ok nas?l d?zelir ihtimalleri ?zerine yo?unla??lmas?n? isterim ben. Ama gene de siz bilirsiniz karde?im. Ben Be?ikta? a faydal? olan k?sm?n? konu?maktan yanay?m o y?zden bu ?abam.

Yorum Yap

Aslı Tekin Karcik tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
            Bilic gitsin Schuster gelsin
            A?latma ?imdi beni kanka. Ah ulan kalsayd? ne g?zel tak?m oturduydu belki de ?imdiye.

Yorum Yap

Aslı Tufan Tokadc? tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
              Az?c?k hakkaniyeti olan insan,?u adam?n yeni stadda bir sezonu haketti?ini s?yler.

??inizde belki de bili?'i en ?ok seven ama yapt??? hatalardan dolay?,vazge?medi?i inatlar?ndan dolay? en ?ok k?zan da benimdir...?n?m?zdeki sezon yeni stadda bu tak?m?n ba??nda olup olmamas? tamamen kendisine ba?l?....ge?en sene belkide lig tarihinin en ?nemli 2.li?ini gs'ye kapt?r?p tak?m? 3. yapt??? halde(ki BE??KTA? tarihinde tak?m? 3. yap?p koltu?unda kalm?? hoca yok) istikrar ad?na tak?mda tutuldu.kendisine verilen 2.?ans? iyi de?erlendirirse vodafone arena da BE??KTA?'?n ba??nda olacakt?r....
              hee bide kendisi kalmak istiyor mu?o da var...
              G?khan Abi

Benim neye kar?? oldu?umu sana a??klamak i?in Bar?? dan al?nt? yapt?m. Bar?? diyor ki Bilic istikrar ad?na tak?mda tutulmu?. Ve normal ?artlarda ge?en seneki halden sonra Bilic Be?ikta? tarihine bakarsak g?nderilmeliymi?. Be?ikta? tarihine bakarsak ?ampiyon olmu? tak?m?n hocas? Lucescu ve Mustafa Denizli de g?nderilebiliyor. Hatta ligde lider durumda olup avrupada fark yedi diye de bir hoca g?nderilebiliyor, gencecik ?ocuklarla ligde ?ampiyonluk m?cadelesi verip kupa kazanan bir hoca da g?nderilebiliyor. Be?ikta? tarihinin ne gibi bir referans? var da biz bu durumu do?ru kabul edip Bilic in g?nderilmesi gerekti?ini ama ona bir l?tufta bulunuldu?unu s?yleyebiliyoruz. Benim derdim bu hoca g?nderme i?inin normalle?tirilmesiyle alakal?. Bar?? da biraz bu zihniyete destek vermi? mesaj?nda ve ben rahats?z oldum. Be?ikta? tarihinde ilk kez 3. olmu? bir hoca tutuldu?undan bahsediyor ama 3. olmu? o hocan?n da Be?ikta? tarihindeki en k?t? ?artlara sahip oldu?unu s?ylemiyor. (Evet Samet Aybaba dan bile k?t?.) Bu k?t? ?artlar halen devam etmesine ra?men ve bu ?artlar i?erisinde Be?ikta? b?y?k bir m?cadele vermesine ra?men de devam ediyor ve diyor ki bu sene son ?ans? yoksa g?nderilecektir.

Evet Bar?? burada bir tespit yapm?? gibi g?r?n?yor ama bana kal?rsa bu tespiti destekliyor da. Bunun aksini iddia ederse samimi olmaz. E?er Bar?? sadece Bilic 3. olursa bu sene g?nderilir deseydi ben bunu artniyetli g?rmezdim. Ama sevgili karde?im 3. oldu?u halde ona bir ?ans verildi, istikrar i?in tutuldu falan gibi k???mseyen yorumlarda bulununca ben rahats?z oldum. Bir hoca zaten ??yle ?artlar i?erisinde ne olursa olsun o ?artlar d?zelene kadar tak?mda tutulmal?d?r. Bunun 2. 3. olmakla alakas? yok. Be?ikta? bu ?artlarda yar??taysa haline ??kretsin hi? de ?yle formas?n? assan diye bir ?ey yok. Stadyumun bile yok nereye neyin formas?n? as?yorsun abi. K???msemeyin ?u an yar??ta bu iddial? halimizi. Bu halde olmam?z ve Liverpool gibi Tottenham gibi tak?mlar? eleyerek avrupada ilerliyor olmam?z bile bence gelecek sene Bilic e ?ans verilmesini gerektirir. Lig 3. l??? falan de?il bunun kriteri. Stadyumu olan bir Be?ikta? ?n ligde ?ok ?ok daha iyi konumda olaca??n? herkes biliyor. Sen belki de tarihinin en ba?ar?l? hocalar?ndan biri olan Lucescu kadar deplasman istatisti?i tutturmu?sun ama ge?en seneki sana verilen ?anstan bahsediliyor hala. Bu kadar da ezik bir halde de?il abi Bilic g?z?n?z? seviyim gelecek ad?na hi? bir ?ey g?rm?yorsan?z ?z?l?r?m a??k?as? ben bundan. ?u halimize en yak?n ?rnek olarak Gs nin halini d???n?n abi onlar niye formas?n? as?p olamad? o zaman ? Zor abicim zor kolay de?il inan?lmaz zor ?artlarda bir m?cadele var. Bunu normalle?tirmeyin art?k l?tfen ya.
              uzun uzun yazmama gerek yok Bar?? yazm?? zaten d???ncesinin ne oldu?unu.ancak ?artlar?n samet d?neminden ?ok daha k?t? oldu?una kesinlikle ama kesinlikle kat?lm?yorum.samet d?nemi Be?ikta? tarihinin en k?t? d?nemidir zaten ?yle olmasayd? van gaal varken samet i getirmezlerdi ?yle de?il mi? bili? in tek dezavantaj? stad d???nda ma? yapmas?.onun haricinde oyuncu grubunda teknik ekibinde ?demelerde bir sorun ya?am?yor samet d?nemine g?re.

Yorum Yap

Hocan?n ?u a?amada a??r ele?tirilip tukaka edilmesini do?ru bulmuyorum. ?ok kritik bir d?nemdeyiz ba?ar?l?y?z ne olursa olsun ligi bu hoca ve oyuncularla bitirece?iz ?u son sivas ma??ndaki halimizden uzakla??r yanl?? yap?lan bi?ey varsa ve o d?zeltirse gayet ba?ar?l? bi ?ekilde ilerleyece?imizi d???n?yorum. Hem hoca hem oyuncular yo?un ma? trafi?inde sa?mal?yolar ilk yar?n?n sonuna do?ruda b?yle olmu?tu. ?imdi brugeyi eler erciyeside kay?ps?z ge?ersek fener ma??na bi nebze rahat ??kar?z ordanda galibiyet ve beraberlik al?nmas? durumunda ?n?m?z a??l?r ??nk? milli ma? aras? var hem oyuncular hemde hoca fiziksel ve mental a??dan dinlenme f?rsat? bulup ligin sonu i?in sa?l?kl? bir plan program yapabilirler.

?uanda d?rt ma?l?k bir plan yap?lmal? ve milli araya tak?m? en az kay?pla sokulmal?.

Yorum Yap

@Bar?? A???

Peki anlad?m karde?im. Ben yanl?? anlam???m o zaman ?z?r dilerim. Hakl?s?n ele?tirinde tak?m?n profesyonel bir yap? kazanmas? gerekiyor. Liverpool a ayr?, Bal?kesir e ayr? bir oyun oynanmaz. Belli bir standart olmas? gerekiyor. Bunun i?in hocan?n ?artlar? ?ok k?s?tl? ama evet duruma bakarsak ?ok ho? de?il. Ben gene de burada Bilic in yap?c? ele?tirilmesinden yanay?m. En az?ndan ?imdilik. Sonras?ndaki genel de?erlendirme benim de de?i?ebilir. Mesela ben Sivas, Bal?kesir, Eski?ehir ma?lar?nda Bilic in 1. derece su?lu oldu?una inanm?yorum. Bilic in de hatalar? oldu?unu s?yl?yorum ama kaybedilen ma? tamamen Bilic in eseridir diyemiyorum. Diyemem ??nk? ?ok fazla olumsuz ?art var. Kayseri ma??nda mesela Bilic in bariz bir sa?ma hatas? var. ?nce ma?? ciddiye almay?p yedeklerle ??kmas? sonra sanki ma?? almak ister gibi aslar? sokmas?. Bu sa?ma bir durumdu burada Bilic in sa?l?ks?z bir karar? mevcut. Ama eses, balkes, sivas ma?lar?nda bir iki oyuncu ?zerinden Bilic e su?lu ele?tirisi yap?lmas?n? anlayam?yorum. O insanlar?n s?yledikleri olsa da biz o ma?larda puan kaybedebilirdik ??nk? kafa olarak tak?mda bir s?k?nt? var. Konsantrasyon eksikli?i var. Belki dedi?iniz gibi antremanla alakal? da bir s?k?nt? var. Yani Bilic olsa olsa hata yap?yordur ?u s?re?te. Bu hatalar?n? da anlay?p ?stesinden gelebilir bekleyip g?rmek gerek. Bilic yetersiz, Bilic inat??, Bilic yapamaz, Bilic su?lu gibi yakla??mlar benim can?m? s?k?yor. Bilic in elindeki oyuncular ?ok fazla ruhsal de?i?im g?steren oyuncular. Bunlar? b?yle ?artlar alt?nda kontrol etmek olduk?a zorken bir de sakatl?k belas?yla u?ra??yor. ?u bahsi ge?en son 4-5 haftal?k s?re?te, Cenk Tosun, Mustafa Pektemek, Milo?evi? gibi oyuncular?m?z sa?lam olsa belki yap?lacak rotasyonla ?ok daha dinamik bir ekip ruhu korunabilirdi. Bu da olmad?. Olmad? i?te karde?im her ?ey ?st?ste geldi. Sakatl?klar kartlar form d???kl?kleri ma? trafi?i vs vs vs. Bilic hatal? m?, evet hatal?. Fakat Bilic yanl?? hoca tercihi de?il. Ben Bilic te umut g?r?yorum. ?enol Hoca olsayd? ke?ke olmad?. Ama o olmad? Bilic oldu diye Bilic i de idareten getirilmi?, istikrar i?in tutulan hoca olarak g?remem. Bilic de de?erli bir hocad?r. Dilerim ki ba?ar?l? da olup bu tart??malar? en aza indirecektir. Bu zamanda Bilic in tercihlerini falan tart???rken biraz daha yap?c? olunmas? ve g?nderme ihtimallerinden ?ok nas?l d?zelir ihtimalleri ?zerine yo?unla??lmas?n? isterim ben. Ama gene de siz bilirsiniz karde?im. Ben Be?ikta? a faydal? olan k?sm?n? konu?maktan yanay?m o y?zden bu ?abam.

ortak paydam?z zaten BE??KTA? karde?im.bazen ciddi ciddi d???nsem de kimsenin ''ulan ben hakl? ??kay?m da gerekirse BE??KTA? ba?ar?s?z olsun'' diye bir d???ncesi olaca??n? zannetmiyorum.tam tersi ''ben toto olay?m BE??KTA? ba?ar?l? olsun'' derim hep
                  hee bu arada ba??ma bi?ey gelmeyecekse bili?'in inat?? oldu?unu s?yl?yorum...g?ney slav(makedonlar,h?rvatlar,s?rplar) insanlar?n?n genetik yap?s?n? ta??yor maalesefhaftalarca serdar kurtulu?'u yan?nda oturtup necibi,ismaili,atibay? falan denedi...yapma hoca etme hoca dedik kaaaa? hafta sonra akl? ba??na geldi...tolga k?t? sebebini bilmedi?imiz bir d???? var oynatma hoca dedik anca sakatlan?nca g?rebildik cenk'i kalede...?imdi ersan'? oynatma hocaaaa diye ba??r?yoruz bakal?m bizi ne zaman duyacak...sosa k?t? ayn? zamanda f?t?k var biraz yan?nda oturt diyor herkez yine dinlemedi adam sakatland?...gereksiz bir inad? var maalesef onur kabul et

Yorum Yap

Aslı Cetin Ozbilen tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                    Bili?'in seneyede bizimle kalmas? gerekti?ini d???n?yorum. Bili?'de bence geli?im s?recini tamamlamam?? bir hoca o da tecr?beleniyor bizimle birlikte. Bu ?ekilde olmas?da bize kul?p olarak dinamizim kazand?r?yor.

Ama benimde anlam veremedi?im hareketleri olmuyor de?il. Mesela Sivas ma??nda demba ba y? daha ?nceden ??karmas? gerekirken 87 ye kadar niye sabrettide 10 ki?i oynatt? bizi. Sivas iyce ?st?m?ze gelmesin diye d???nd?m ama Sivas?n demba n?n ba??na adam dikti?i filan da yoktu. Yada Bal?kesir ma??nda Ba'y? erken ??kartt? ve gol yedik, tekrar gol atma ?ans?m?z? kaybetti?imiz i?in, o ma??n etkisinde mi kald? bilemiyorum.

Ama ne olursa olsun ben Bili?'in yapt??? hatalardan ders ??karan bir hoca oldu?unu d???n?yorum ve bir teknik direkt?r i?in bu ?ok ama ?ok ?nemli bir ?zellik.
                    Bende tam aksine hatalar?ndan ders almad???n? d???n?yorum, ders alsa zaten ?imdiye bir ?ok ?eyi d?zeltmi? olurdu ki bizim istedi?imiz de bu zaten.

Yorum Yap

Aslı Gokhan Kal tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                      uzun uzun yazmama gerek yok Bar?? yazm?? zaten d???ncesinin ne oldu?unu.ancak ?artlar?n samet d?neminden ?ok daha k?t? oldu?una kesinlikle ama kesinlikle kat?lm?yorum.samet d?nemi Be?ikta? tarihinin en k?t? d?nemidir zaten ?yle olmasayd? van gaal varken samet i getirmezlerdi ?yle de?il mi? bili? in tek dezavantaj? stad d???nda ma? yapmas?.onun haricinde oyuncu grubunda teknik ekibinde ?demelerde bir sorun ya?am?yor samet d?nemine g?re.
                      Tek dezavantaj stadyum diyince olay k???lm?yor ki abi. Kocaman bir dezavantaj i?te. Zaten o stadyum olsa elimizde belki de ?u an a??k ara liderdik. Tek derdimiz de ligdeki durumumuz de?il mi bu sene. Derbi alamamam?z falan. Onun da ?stesinden gelirdik stadyumumuz olsayd?. Samet Hoca da Bilic de en k?t? d?nemleri ya?amaktalar hangisi k?t? diye ben bir kar??la?t?rma i?erisine girmek istemiyorum. Samet Aybaba ekip ruhunu korumakta zorluk ?ekti. Haftada tek ma? yap?yordu Samet Hoca Bilic e g?re daha rahat bir sene ge?iriyordu ikisinin de birbirine say?labilecek k?t? ?artlar? var.

Bu arada Bilic de Samet Hoca gibi m?tevazi karakterli bir hoca. Y?netimin ona sundu?u kadar?yla yetiniyor. Duygusal bir yap?s? var. Yani Van Gaal yerine Samet Aybaba evet k?t? ?artlardan getirildi ama Bilic in de y?netim taraf?ndan bu kadar tutulmas?n?n sebebi dar imkanlarla bir ?eyler yapmaya ?al??mas?ndan. Yani ?ok bir fark? yok y?netimin Bilic e bak?? a??s?yla Samet Aybaba ya bak?? a??s? aras?nda. Samet Aybaba n?n istedikleri al?nmad??? gibi Bilic in de bir ?ok istedi?i oyuncu yerine bilmem ka??nc? alternatifler al?nd?. Ama ses ??karm?yor hoca. Bu y?zden biraz daha yap?c? yakla?mak gerek. Kolay bir durum de?il i?inde bulundu?u.

Yorum Yap

ortak paydam?z zaten BE??KTA? karde?im.bazen ciddi ciddi d???nsem de kimsenin ''ulan ben hakl? ??kay?m da gerekirse BE??KTA? ba?ar?s?z olsun'' diye bir d???ncesi olaca??n? zannetmiyorum.tam tersi ''ben toto olay?m BE??KTA? ba?ar?l? olsun'' derim hep
                        hee bu arada ba??ma bi?ey gelmeyecekse bili?'in inat?? oldu?unu s?yl?yorum...g?ney slav(makedonlar,h?rvatlar,s?rplar) insanlar?n?n genetik yap?s?n? ta??yor maalesefhaftalarca serdar kurtulu?'u yan?nda oturtup necibi,ismaili,atibay? falan denedi...yapma hoca etme hoca dedik kaaaa? hafta sonra akl? ba??na geldi...tolga k?t? sebebini bilmedi?imiz bir d???? var oynatma hoca dedik anca sakatlan?nca g?rebildik cenk'i kalede...?imdi ersan'? oynatma hocaaaa diye ba??r?yoruz bakal?m bizi ne zaman duyacak...sosa k?t? ayn? zamanda f?t?k var biraz yan?nda oturt diyor herkez yine dinlemedi adam sakatland?...gereksiz bir inad? var maalesef onur kabul et
                        ?imdi Bar?? karde?im haftalarca Serdar Kurtulu? yan?nda otururken sen belki Serdar oynas?n demi? olabilirsin ama a??k?as? genel kanaatte hi? kimse Serdar oynas?n demiyordu. Herkes yeni sa? bek al?ns?n diyordu. Serdar oynad??? zaman da herkes sanki ?ok b?y?k risk al?nm?? gibi konu?uyordu. Necip oynuyor onun ?st?ne bask? oluyor, Serdar oynuyor onun ?st?ne bask? oluyor. Hoca kimin ?zerindeki bask?y? azaltmaya ?al??aca??n? hangisinin motivasyonunu y?ksek tutmaya ?al??aca??n? ?a??rd?. Serdar ? ?yle veya b?yle o b?lgeye haz?rlay?p tam da zaman?nda orada onu kabullendiren Bilic tir hi? de sana kat?lm?yorum. Serdar 4-5 hafta ?ncesine kadar bu tak?mdan ilk g?nderilecekler listesindeydi herkesce. Bir oyuncuyu koy kadroya oynat demek en kolay?. O oyuncunun ge?mi?teki taraftar bask?s?n? ne zaman atlataca??n?, ilk hatas?nda neler hissedece?ini, b?y?k ma?lar? ve yo?un ma? temposunu hangi motivasonla kald?rabilece?ini hi? d???nmeden Serdar oynamad? demek ?ok do?ru bir de?erlendirme de?il.

Tolga k?t? Cenk oynam?yor deniyor da Cenk in oynad??? ma?lar?n nerdeyse hepsinde yan topa ??k?p bariz hata yapt??? veya topu adam?n ?n?ne sektirip adamlar? kalenin a?z?nda pozisyonla b?rakt??? ka? tane pozisyon oldu. Bu pozisyonlar?n bir ?o?u da y?zde 99 falan gol ?ans?yd?. Dire?e ?arpt??? oldu sa?ma sapan vuru?lar yap?ld??? oldu. Bunlar gol olsayd? Cenk konusundaki fikriniz ayn? m? olacakt? ? Be?ikta? ?n iki kalecisinin de birbirine yak?n hata potansiyeli vard?r. O oynad? bu oynamad? diye bir ele?tiri yap?p hocaya vuramam. Kalecilerimiz yetersiz derim ben olsam. Ki ?yle de zaten.

Ersan ? oynatmay?p kimi oynatacak g?zel karde?im. Franco bir cezal? bir sakat, Sivok desen m?zmin sakat, At?n? a??r kalabilir tecr?besiz kalabilir ?ocu?u b?yle riskli bir d?nemde ate?in ortas?na atmak Bilic in kesinlikle yapmayaca?? bir ?ey. Gen? oyuncular? ??nk? hep ?s?nd?rarak tak?ma sokan bir hoca. Adam stoper istedi Milo?evi? al?nd? o da 2. ma??nda nerdeyse seneyi kapatt?. Eeee Necip ten stoper yaratt? ?imdi onu oynat?yor Necip 2 ma? s?per oynad? sanki y?llar?n stoperiymi? gibi Necip niye Ersan ?n yerine oynam?yor diye ele?tiri mi yapacaks?n?z Necip ba?ar?l?ysa bu Bilic in ba?ar?s?d?r a??k?as? ba?ka bir ?ey de?il. Ayn? Serdar gibi.

Sosa konusunda hakl?s?n. Sosa da niye ?srar etti?ini ben de bilmiyorum. Hem adam? riske at?yor hem de ma?lar? anlams?z bir ihtimale ba?l?yor. Belki Sosa oynamak istiyordur. Belki oyunu tutacak oyuncu olmad???ndan en az?ndan aya??nda top tutup oyunu sakinle?tirmesine g?veniyordur bilemiyorum ama sa?l?k s?z konusuysa bence oyuncuyu riske atmamak gerek. Sosa bize uzun y?llar faydas? olabilecek bir adam ameliyat m? ne olacaksa olsun iyile?sin geri d?ns?n bu her?eyden ?nemli.

Gereksiz inad? de?il de gereksiz inanc? var diyebiliriz bana kal?rsa. Baz? oyunculara ?ok inan?yor. Olcay gibi, bir d?nem O?uzhan gibi, bir d?nem Mustafa gibi. Bunlar da hocan?n antremanlarda g?rd?kleri biz bilemeyiz. Belki o oyuncular ma? haz?rl???nda en iyi g?r?nt?de olan oyunculard?r. Hocan?n akl?ndakileri o kadar da okuyam?yorum. Ama ben hocan?n ?ok abs?rt bir inad? Sosa d???nda g?rmedim. Kusura da bakma Bar?? c?m )))

Yorum Yap

Aslı Gokhan Kal tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                          Tek dezavantaj stadyum diyince olay k???lm?yor ki abi. Kocaman bir dezavantaj i?te. Zaten o stadyum olsa elimizde belki de ?u an a??k ara liderdik. Tek derdimiz de ligdeki durumumuz de?il mi bu sene. Derbi alamamam?z falan. Onun da ?stesinden gelirdik stadyumumuz olsayd?. Samet Hoca da Bilic de en k?t? d?nemleri ya?amaktalar hangisi k?t? diye ben bir kar??la?t?rma i?erisine girmek istemiyorum. Samet Aybaba ekip ruhunu korumakta zorluk ?ekti. Haftada tek ma? yap?yordu Samet Hoca Bilic e g?re daha rahat bir sene ge?iriyordu ikisinin de birbirine say?labilecek k?t? ?artlar? var.

Bu arada Bilic de Samet Hoca gibi m?tevazi karakterli bir hoca. Y?netimin ona sundu?u kadar?yla yetiniyor. Duygusal bir yap?s? var. Yani Van Gaal yerine Samet Aybaba evet k?t? ?artlardan getirildi ama Bilic in de y?netim taraf?ndan bu kadar tutulmas?n?n sebebi dar imkanlarla bir ?eyler yapmaya ?al??mas?ndan. Yani ?ok bir fark? yok y?netimin Bilic e bak?? a??s?yla Samet Aybaba ya bak?? a??s? aras?nda. Samet Aybaba n?n istedikleri al?nmad??? gibi Bilic in de bir ?ok istedi?i oyuncu yerine bilmem ka??nc? alternatifler al?nd?. Ama ses ??karm?yor hoca. Bu y?zden biraz daha yap?c? yakla?mak gerek. Kolay bir durum de?il i?inde bulundu?u.

ben bili? in ?ampiyon olamamas? i?in hi?bir sebep g?remiyorum onur.elindeki kadro neler yapabilece?ini g?sterdi sorun da ?u, yani benim gibi tak?lanlar?n tak?ld??? k?s?m ?u.liverpol a k?k s?kt?r?p d?n??te balkes eses sivasa yoklar? oynamamal? bu tak?m.liverpool a vermedi?i pozisyonlar? balkese veriyorsa tak?m ma? se?iyor demektir e?er balkese ayn? ciddiyetle haz?rlayam?yorsa sorun hocada d?r.demekki hoca da balkese kendini haz?rlayamam??.at?yorum biz brugge ? orda yenip gelip burda erciyese puanlar vereceksek ben hocada ma? se?iyor derim mesela. ??nk? kimse bana eses liverpool balkes 3 lemesindeki ma? performans?n? a??klayamaz.bir tak?m dip yap?p sonra tavan yap?p sonra dip yapamaz en az?ndan b?y?k tak?m bunu yapamaz.bunlar? d?zeltirse kimseninde hoca gitsin diyece?ini sanm?yorum.ancak ligdeki durumunuda bu ayr?nt?lar belirliyor maalesef.bunlar? f?rsata ?eviremedi?in zaman ?ampiyon olam?yorsun.ben eses ve balkes ma?lar?n? bir t?rl? akl?mdan atam?yorum e?er biz ?ampiyon olamayacaksak kesinlikle sebebi bu 2 ma? olur.ge?en y?lda bu y?lda rakipler kaybederken kazanamad?k ge?en y?l bir beraberli?e ?amp ligi gitti bu y?lda bu talihin de?i?mesini istiyorum.bunu de?i?tirecek olan ki?i bili?tir.bu saatten sonra kimse,liverpoolu elemi? arsenale k?k s?kt?rm?? toth. saf d??? b?rakm?? bir tak?mdan bahane duymak istemez bu tak?mlar? yenen tak?m?n ?uan a??k ara yapmas? laz?md?.ama bak?yorsun fb ma??nda yenilirsen lige el sallama olas?l???n hayli y?ksek.olay d?n?yor dola??yor lig devam ederken masum g?r?nen hatalara geliyor.ama o masum hatalar lig sonunda senin konumunu belirliyor.

Yorum Yap

?imdi Bar?? karde?im haftalarca Serdar Kurtulu? yan?nda otururken sen belki Serdar oynas?n demi? olabilirsin ama a??k?as? genel kanaatte hi? kimse Serdar oynas?n demiyordu. Herkes yeni sa? bek al?ns?n diyordu. Serdar oynad??? zaman da herkes sanki ?ok b?y?k risk al?nm?? gibi konu?uyordu. Necip oynuyor onun ?st?ne bask? oluyor, Serdar oynuyor onun ?st?ne bask? oluyor. Hoca kimin ?zerindeki bask?y? azaltmaya ?al??aca??n? hangisinin motivasyonunu y?ksek tutmaya ?al??aca??n? ?a??rd?. Serdar ? ?yle veya b?yle o b?lgeye haz?rlay?p tam da zaman?nda orada onu kabullendiren Bilic tir hi? de sana kat?lm?yorum. Serdar 4-5 hafta ?ncesine kadar bu tak?mdan ilk g?nderilecekler listesindeydi herkesce. Bir oyuncuyu koy kadroya oynat demek en kolay?. O oyuncunun ge?mi?teki taraftar bask?s?n? ne zaman atlataca??n?, ilk hatas?nda neler hissedece?ini, b?y?k ma?lar? ve yo?un ma? temposunu hangi motivasonla kald?rabilece?ini hi? d???nmeden Serdar oynamad? demek ?ok do?ru bir de?erlendirme de?il.

Tolga k?t? Cenk oynam?yor deniyor da Cenk in oynad??? ma?lar?n nerdeyse hepsinde yan topa ??k?p bariz hata yapt??? veya topu adam?n ?n?ne sektirip adamlar? kalenin a?z?nda pozisyonla b?rakt??? ka? tane pozisyon oldu. Bu pozisyonlar?n bir ?o?u da y?zde 99 falan gol ?ans?yd?. Dire?e ?arpt??? oldu sa?ma sapan vuru?lar yap?ld??? oldu. Bunlar gol olsayd? Cenk konusundaki fikriniz ayn? m? olacakt? ? Be?ikta? ?n iki kalecisinin de birbirine yak?n hata potansiyeli vard?r. O oynad? bu oynamad? diye bir ele?tiri yap?p hocaya vuramam. Kalecilerimiz yetersiz derim ben olsam. Ki ?yle de zaten.

Ersan ? oynatmay?p kimi oynatacak g?zel karde?im. Franco bir cezal? bir sakat, Sivok desen m?zmin sakat, At?n? a??r kalabilir tecr?besiz kalabilir ?ocu?u b?yle riskli bir d?nemde ate?in ortas?na atmak Bilic in kesinlikle yapmayaca?? bir ?ey. Gen? oyuncular? ??nk? hep ?s?nd?rarak tak?ma sokan bir hoca. Adam stoper istedi Milo?evi? al?nd? o da 2. ma??nda nerdeyse seneyi kapatt?. Eeee Necip ten stoper yaratt? ?imdi onu oynat?yor Necip 2 ma? s?per oynad? sanki y?llar?n stoperiymi? gibi Necip niye Ersan ?n yerine oynam?yor diye ele?tiri mi yapacaks?n?z Necip ba?ar?l?ysa bu Bilic in ba?ar?s?d?r a??k?as? ba?ka bir ?ey de?il. Ayn? Serdar gibi.

Sosa konusunda hakl?s?n. Sosa da niye ?srar etti?ini ben de bilmiyorum. Hem adam? riske at?yor hem de ma?lar? anlams?z bir ihtimale ba?l?yor. Belki Sosa oynamak istiyordur. Belki oyunu tutacak oyuncu olmad???ndan en az?ndan aya??nda top tutup oyunu sakinle?tirmesine g?veniyordur bilemiyorum ama sa?l?k s?z konusuysa bence oyuncuyu riske atmamak gerek. Sosa bize uzun y?llar faydas? olabilecek bir adam ameliyat m? ne olacaksa olsun iyile?sin geri d?ns?n bu her?eyden ?nemli.

Gereksiz inad? de?il de gereksiz inanc? var diyebiliriz bana kal?rsa. Baz? oyunculara ?ok inan?yor. Olcay gibi, bir d?nem O?uzhan gibi, bir d?nem Mustafa gibi. Bunlar da hocan?n antremanlarda g?rd?kleri biz bilemeyiz. Belki o oyuncular ma? haz?rl???nda en iyi g?r?nt?de olan oyunculard?r. Hocan?n akl?ndakileri o kadar da okuyam?yorum. Ama ben hocan?n ?ok abs?rt bir inad? Sosa d???nda g?rmedim. Kusura da bakma Bar?? c?m )))

serdar'? en k?t? oldu?u d?nemde bile savundum...g.g?n?lden sonra bu ligin en iyi sa? beki dedim makara konusu oldum...devre aras? transferinde maxi d???nda kim gelirse gelsin serdar?n arkas?nda yedek kal?r dedim makara konusu oldum...serdara uzun bir s?re haks?zl?k etti formay? vermeyerek...

cenkin en b?y?k dezavantaj? seninde dedi?in gibi yan toplar? maalesef karde?im.ama futbolda bir bildi?im var ki kaleci pozisyonu oynad?k?a geli?im sa?lanabilecek bir yer...hee keza tolga'n?n da yan toplar? pek i? a??c? de?ildir...kimse yerini garanti g?rmemeli tolga k?t? m? oynuyor varsa kenarda alternatifi ge?sin als?n formay?..

ersan oynamas?n o stoperde pedronun yan?nda veli oynas?n,atiba oynas?n demba ba oynas?n inan bana daha k?t? olamaz.ersan ?ok iyi niyetli iyi BE??KTA?l? y?re?iyle oynayan bir ?ocuk ama ne yaz?kki stoper i?in yetersiz.dengesi yok bi ma? ??k?yor ''aha vallahi eski ersan geri geldi'' diyoruz.ertesi 3-5 ma? sa? ba? yoluyoruz.ersanla ilgili bir de tespitim var...oda yak?nda dillenmeye ba?lar bak yaz kenarayan?nda oynad??? stoperi de ?ok bozuyor...necip konusunda aslan pay? kesinlikle bili?'indir...kimse ihtimal vermez iken stopere koydu oda hakk?n? verdi...ama necibi kesip ersan? oynatarak ?ocu?a haks?zl?k ediyor.yapt??? g?zel bir?eyi bozup kendi aya??na s?k?yor.

oyuncuya fazla inan? o oyuncunun sonu da olabiliyor.en a??k ?rne?i o?uzhan.haftalarca ?ok k?t? oldu?u halde oynatt?.hem o?uzhan? bitirdi hemde ?nemli bir hamle ?ans?n? yitirerek kendini.yava? yava? olcay ve demba ba'ya geliyor s?ra..ikiside uzun zamand?r formsuz ?srarla oynatmaya devam ederse kaybedicez bu ?ocuklar?da.

ben kusura bakmam karde?im...b?yle ?slup ile b?yle kaliteli tart??malar olsa ke?ke hep...belki olaylara at g?zl??? ile bakan dogma fikirlerle hakaretten ba?ka bir yorum yapamayanlara da ?rnek oluruz...kar??s?ndaki kendi gibi d???nmeyince lin? etmeye ?al??anlar kusura bakmas?n b?yle tart??abildi?imiz i?in

Yorum Yap

42 mac bu duzende buraya geldik, kalan 11-18 mac icin duzenimizi elestiriyoruz.

Tabi ki her Besiktasli kul?b?n?n iyiligini dusunuyor ama kalan 2-3 ayda kondisyon antrenmanina kadar spekulatif olaylarla neden sinerji kaybediyoruz anlamiyorum.

Uefada son 16, ligde lider. 3 ay kalmis. 2 kupa da gelecek, hedefe odaklanip keyfini cikaralim.

Alacagimiz 1 kupa bile Besiktasin tarihine altin harflerle yazacak bu sezonu. Bu sureci sinir/stresten uzak eglenerek gecirmek bence daha keyifli

Yorum Yap

ismi laz?m de?il cinconun hocas?;
                                sa? a??k oynayan olcan? solbeke ?ekiyor
                                gen? stoperi en ?nemli ma?larda kullan?yor
                                fener ma??nda beraberlik yeterken burak,umut ile ma?a ??k?yor
                                bizim ki
                                sa?bek yede?i olarak al?nan opare mecburiyetten en kritik ma?ta solbek oynat?l?yor me?er adam solbek mi?
                                at?n? oynad??? ma?larda ba?ar?l? ama g?venilmiyor
                                en k?yt?r?k ma?larda bile demba ba tek ba??na
                                necip stoperde harika imi? ama onuda yoklukta ke?fediyoruz
                                komandante diyoruzda adam muhafazakar?n dibi
                                mesela ??yle bir tak?m yap;en az?ndan kendi sahanda bir ma?

-----------tolga(cenk)----------------
                                g?khan-----necip---at?n?-----opare(motta)
                                o?uzhan----------atiba----- kerim(sosa)
                                mustafa---- ----ba-------- cenk

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                                X