Duyuru

??k?ş
Hen?z duyuru yok

Slaven Bilic

??k?ş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

fi?i ?ekmeliydik, fi?i ?ekemedik, fi?i ?ekmi?tik, fi?i ?ekiyor olmal?yd?k, fi?i ?ekecektik...
    ulan bi kere de ?ek be ?ek

Yorum Yap

Efsane teknik direkt?re ?rnek olarak Alex Ferguson, Pep Guardiola, Jurgen Kloop gibi isimler veriliyor, iyi g?zel.

T?rkiye'de efsane teknik direkt?r, futbolun mimar? olan insan Serpil Hamdi T?z?n'd?r. G?n?m?zde efsane olarak ?rnekledi?imiz insanlardan eksi?i yoktur fazlas? vard?r.

Gordon Milne, isimi ?rnek olarak veriliyor, do?rudur. Bilinmesi gereken onu Be?ikta?'a getiren, ona futbolu ??reten Serpil Hamdi T?z?n'd?r. Adam Sergen'i be?enmemi?, oynatmak istememi?. Serpil Hamdi T?z?n ?srarla ve hatta bask?yla Sergen'i oynatt?rm??, T?rkiye Futbolu'nun efsanesini yaratm??t?r.

Serpil Hamdi T?z?n'?n kim oldu?unu bilen bir Be?ikta?'l? efsane teknik direkt?r ?rne?i aramas?n. Hoca '?zkaynak D?zeni' felsefesini uygulama?a ba?lad???nda Barcelona feslefesini bulamam??t?.

Serpil Hamdi T?z?n'?, Rasim Kara'y?, Lucescu'yu bilen, Sergen'i, ?lhan'? bilen Be?ikta?'l? i?in ?imdi hayat ?ok zor.

Slaven Bilic kim be!?

Serpil Hamdi T?z?n anlat?yor, l?tfen izleyin,

http://youtu.be/dR02RCHfLMM

Yorum Yap

hakkaten be?ikta? abartmas? varm??.. bilici ?ok fazla ?nemsedik sonu? h?sran

Yorum Yap

D?n yazmay?p sakin kafayla de?erlendirmek istedim.D?ne kadar Bilicle devam derken d?nk? a??klamalar?ndan sonra art?k kendisine n?tr,"ben tak?m? haz?rlayamad?m,?ampiyonluk stresini kald?ramad?m" gibi c?mleleri bahane olarak kabul edemiyorum.
          Mustafa hamlesi hari? b?t?n haz?rl?klar hamleler yanl??t?.Evet mustafay? be?enmiyorum ,ancak bu taktikle oynayacaksak elimizde ceza sahas? d???ndan i?eri girebilen bir tek Mustafa var,bu taktikle Cenk Mustafan?n yapt???n? yapamaz.Cenk ,Ba'n?n yerine oynar e?er oynayacaksa.Olcay Mustafan?n g?revini 2.yar? ba?lad???ndan beri yapam?yor,h?cum anlam?nda iki a????m?z ?retken ve i?eri girmeyen adam oldu?u zaman rakip beklerle beraber savunmada onlar? kar??lamaya geliyorlar ve ileride Ba tek kal?yor,bir anda bask? yemeye ba?l?yoruz.
          ?kinci yar?dan beri a?a?? yukar? bu tak?m?n en iyi adam? TOlgay ve hep ilk o ??k?yor.D???nmek istemiyorum b?yle bir ?eyi ama Bilicin oyuncular ?st?nde yeterince otoritesi yok gibi,baz? oyuncular patronun kim oldu?unu bilmiyor.Ben T?reyi ??karamamas?n? buna ba?l?yorum.Frei haz?r de?il vs konu?uyorduk,d?n girdi?i b?l?mde g?rd?k ki G?khan?n ma? ba??ndan beri atamad??? ?al?mlar? at?p ceza sahas?na dal?yor.Ama adamdaki ?zg?veni k?rm???z resmen,?er?eveyi g?rd???nde vuran ?ocuk yay hizas?ndan kaleye topu vuramad?.
          Art?k ?ampiyonluk ?ans?m?z dahada uzaklarda rakipler kaybedebilir,ama biz arenada Gs'yi yenebilirmiyiz ,?ok ihtimal dahilinde de?il.
          D?n koca ilk yar?da ?ut atmadan soyunma odas?na gittik ve ma?luptuk,?u tak?mda d?n isyan eden bir Sosa vard?,bir G?nay kald? ki G?nay tak?m? ayakta tuttu.
          ?lk yar?da Ersan?n 10 metre ?n?nde rakip tak?m?n oyuncular?yla Tolgay-T?re iti?iyorlar.Ersan Bey 10 metre depar at?p arkada?lar?na destek olmuyor,Sivok-T?re-Tolgay-Sosa ba?ka adam gitmiyor.Art?k b?yle futbolculardan s?k?ld?m,rakibe k?rm?z? verdiklerinde ko?up verme hocam k?rm?z? de?ildi diyen h?manist ruhlu futbolcu istemiyorum.Bize h?rsl?,tak?m? i?in can?na di?ine takacak ,yetenekli adam laz?m.
          Birde Veli olmay?nca bu tak?m?n sertli?i kayboldu gitti,Tolgay-Veli denenmeli ??nk? Atiba ne uzun pas,ne ara pas?,ne ?ut,nede agresiflik g?sterebiliyor.?zellikle d?nk? ma?ta Bilal,Lua Lua her pozisyonda ?al?mlad? onu ve daha az sert dedi?imiz Tolgay toplad? b?t?n toplar?,Veli-Tolgay ikilisi daha sert ve ?retken olabilir.
          Akhisar i?in ise m?cadele ettiler ve puanlar?n? ald?lar.Asl?nda m?cadele bile etmediler laylaylom oynad?lar,biz d?n "0" ?s?rd?k onlar?,neden gsye ?yle bize b?yle dersek,gs ma??n?da izledim.Gs daha santrayla adamlara heryerde bast?,35 dakikada 2-0 oldu zaten sonrada ma?? bitirdiler.2-0'dan ma? vermek bize has bir ?zellik.
          ?ok yazd?m,?ok doluyum,elimize gelen f?rsat? elinizin tersiyle ittiniz.Kimse Camp Nou'dan galibiyet istemedi sizden,nas?l ki Antep ma??ndan sonra hepinize helal olsun dediysek,bug?nk? ma?ta bu kadar gams?z oynaman?z bana ?ok koydu.?n?allah kalan ma?larda en az?ndan ?st?n?zdeki formay? yak??an? yapars?n?z.O zaman ?ampiyon olamasakda koymaz.

Yorum Yap

bilic'in sergenden fazlas? yok.

Yorum Yap

Sab?r umut vaat eden i?in olursa katlan?labilecek bir ?ey. Bilic iki sezonluk performans? ile umut vaat etmiyor malesef.

- 7 derbi ma?ta galibiyet say?m?z ka? ? Kocaman bir s?f?r. ?stelik bu y?l gol bile atamad?k derbilerde.
              - Taktik olarak kendini gram geli?tirmedi. ?ki y?ld?r oyuncu de?i?iklikleri bile ayn? dakikada ayn? futbolcular ?zerinden oluyor neredeyse.
              - Antrenman kapasitesi belli ki ?ok d???k. ?ampiyonlu?a oynayan tak?m?z ama duran toptan gol atmak mucize gibi resmen. Bu y?l kornerden 1 gol?m?z var 1 ?aka gibi.
              - Hatalar?nda ?srar eden ve ders ??karmamakta direten bir yap?s? var. Necip'i stoper oynatma inad? y?z?nden Avrupa'dan olduk. Olcay T?re Pektemek ?srar? y?z?nden lig gitti.

Daha say?lacak ?ok ?ey var asl?nda. Ama ?zeti bu i?in olmayaca?? i?te..

Yorum Yap

Bilic gitsin tamam da yerine gelecek hoca bu kadar problemin i?inde ne kadar sab?r g?sterecek?

-Y?netim hala inad?na stad eyl?lde yeti?ecek diyor,ayn? 2014 a?ustos ve 2015 a?ustos hedeflerinde oldu?u gibi stad?n eyl?le yeti?me ihtimali yok.En erken devre aras? belki de ?imlerin oturmas?n?n beklenmesi falan sezon sonunu bulacak.Bu demektir ki i? bitirici! y?neticilerimiz yine ?stanbulda stad bulamayacak.1-2 ma? bulsa da o stad dolmayacak.Yeni gelecek hocay? yine uzun bir sure g??ebe hayat? bekliyor.

-Yeni gelecek hocay? yine sakatl?klar bekliyor.Bu sorunun buyuk ihtimal antrenman zemininden kaynakland??? ortada,??nk? hersene kondisyoner ve sa?l?k heyeti de?i?mesine ra?men Schuster d?neminden beri sakatl?klar devam ediyor.?ok profesyonel yonetimimiz! bu konuda da bu zamana kadar hi? bir somut ad?m atmad?.

-Sadece sakatl?klar de?il,yeni gelecek hocay? cezal?larda bekliyor.Ligin belkide agresiflik a??s?ndan en d???k tak?m? olmam?za ra?men her sene cezal? oyuncu s?ralamad?nda liderli?i kimseye b?rakm?yoruz.Bu konuda ba??m?zdaki hocalar zaman zaman tepkilerini dile getirseler de 1-2 c?l?z tepki d???nda arkalar?nda y?netimin deste?ini hi? bir zaman g?remediler.Hatta y?netim surekli hakem camias?n?n arkas?nda oldu?unu s?yl?yor.Yanl?z haklar?n? yemeyelim rakiplerini donem donem ?ok g?zel savundular ?u hakem hatalar? konusunda!

-Yeni hocay? bekleyen belki de en b?y?k problem maddi konular ve transfer.Zaten y?netimin elinde ge?en seneden kalma ''Onumuzdeki sezonun transfer but?esinden de kulland?k'' a??klamas? var.Birde uefadan gelen yaz?lar ve yap?lan anla?ma da var.Oyuncu satmadan oyuncu alamayaca??za dair soylentilerde bulunuyor.Bundan ?nceki hocalar?n istedi?i transferleri ge?tim istedi?i mevkileri bile dolduramayan y?netim yeni gelecek hocan?n isteklerini kar??layabilecek mi?Bilic'i yine 3 transfer yapaca??z diye ikna etmi?ler yeni gelecek hoca buna raz? olacak m??Bu tak?m?n bariz 5-6 tane net oyuncu ihtiyac?m?z oldu?unu hepimiz bilmesine ra?men.

Bunlar yeni gelecek hocan?n kap?dan i?eri girdi?inde direkt kar??laca?? ve herkes taraf?ndan bilinen problemler.Profesyonel! y?netimimizden kaynaklanan ve bizim bilmedi?imiz daha ka? tane problem var kim bilir.Bilic'in sessiz ve her?eyi kabullenen bir yap?s? oldu?unu hepimiz biliyoruz.Yeni gelecek belli seviyenin ?zerindeki hangi hoca bu sorunlar? kabul edecek,kabul etse de ne kadar dayanabilecek?Bir ?ok hocan?n belli isteklerle geldi?ini,isteklerinin yap?lmad???nda bunu s?rekli dile getirdiklerini g?r?yoruz.Bu ?artlar alt?nda ?u problemlerin ??z?m? olmadan yeni bir hocay? getirmenin zor oldu?unu,gelecek o hocan?n da ba?ar?l? olma ihtimalinin ?ok zor oldu?unu hepimizin gormesi gerekiyor.

Yorum Yap

Adam karizmatik...
                  ?ki gider yapt? tam bize uygun ki?ilikte... "Come on give me a break"
                  G?zel de s?ylemleri var "Umudumuzu bizden alamazlar" falan
                  Sosyalist...
                  Saha kenar?nda ate?li..
                  K?pesi var, gitar ?al?yor, sigara da i?iyor...

Yorum Yap

Bilic kotu bir hoca degil ama sikintisi nerede onuda cozemedim ,bi eksiklik var.

Yorum Yap

Aslı Ersin Ozturk tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                      Bilic kotu bir hoca degil ama sikintisi nerede onuda cozemedim ,bi eksiklik var.
                      inat?? ve k?r ba?ka bir ?zelli?e gerek yok.

Yorum Yap

Bu saatten sonra ben de art?k kendisine kar?? n?tr'?m. Nerde bilmiyorum bir video d??m??t? ?n?me, san?r?m BJK TV r?portaj yap?yor. Orada bu ''tak?m bu sene ?ampiyon olacak'' diyen bir arkada? vard?, ben kimsede ?yle inan? g?rmedim. Ama ne yaz?k ki o inanc?n 3'te 1'i hocada da tak?mda da yokmu?.

Bir tak?m final ma?? niteli?indeki bir ma?ta ilk ?utu 40'ta at?p ilk yar? 3 tane ?st?ste pas yapam?yorsa zaten kafada bitirmi?ler. Bilic'in puan? fener ma??nda d??meye ba?lad?. Y?zy?l?n kaosunu ya?ayan fenere kar?? tak?m? frenleyip, galibiyet hediye edip 7 puan fark yapca??na yar???n i?ine soktu. Ya ?u akhisar yendi feneri, erciyes yeniyodu orda da gollerini vermediler g?me gitti adamlar?n galibiyeti.

En k?t?s? de 2 y?ld?r gs'yi batmaktan kurtar?p ayakta tutuyoruz. Bilic gitse de kalsa da ses etmem.

Yorum Yap

Tamam Bili? gitsin, ba?kas? gelsin ! Mevcut kadroyu darmada??n edip yeni bir sayfa a?s?n ! Yeni top?ular i?in menajerler vs. ?mraniye yollar?n? a??nd?rs?n. Yeni gelen td i?in yeni sezonda ilk 8-10 hafta koruma kalkan? olsun. E?er iyi gidersek Bravo denip , k?t? gidersek gitsin densin ! Kritik yerde ya?ayaca?? puan kay?plar?yla lige erken havlu atal?m son zamanlardaki gibi .. Eee sonra? Yine ayn? k?s?r d?ng? ! ??z?m bu de?il beyler !

Bili?'in kritik anlardaki kararlar?nda do?ru tercih yapamad??? bu s?re?le belgelenmi? oldu. Ona bu s?re?te yard?mc? olabilecek, yanl?? karar vermesini ?nleyecek biri olmal? tak?m i?erisinde bence ! Mesela Karab?k ma??n? kazand?ran Cenk Tosun bir sonraki ma? yine yedek oturmamal? ya da tutmayan Pektemek oyuncu de?i?ikliklerinde ?srarc? olmamas? gerekti?ini birinin anlatmas? laz?m.

Bir de bu tak?ma ( belki k?zacaks?n?z ama ) Caner, Melo gibi s?rekli rakibi sinirlendiren ve hakem ?zerinde bask? kurabilen 1-2 oyuncu laz?m bana g?re. Tamam efendi tak?m?z vs ama d?nden ?rnek verecek olursam ; Olcay'a yap?lan faule kimse tepki vermedi mesela ya da ofsayt diye say?lmayan ( ki bana g?re ofsaytt? ) golde kimsenin '' Ya hoca nap?yorsun ? '' dedi?ini g?rmedim ben ekrandan ! Bu tarz kararlarda sesini y?kseltebilecek oyuncu laz?m ?u tak?ma.

Yorum Yap

Hoca ma? ortasahada kazan?l?r , ortasaha olmad?ktan sonra istersen 5 forvetle oyna kazanamazs?n.
                            Tolgay? ??kartman?n izah? nedir arkada?

Yorum Yap

Aslı Mesut Do?an tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                              Aslı T?rker Y?lmaz tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                              bili?'i savunmak i?in gordon milne/alex ferguson/j?rgen klopp ile kar??la?t?ran arkada?lar
                              - 2 sene ?nce asl?nda prosinecki'nin gelmek ?zere oldu?unu, kayseri'nin sorun ??kard??? i?in son anda bili?'in geldi?ini,
                              - euro 2008'de modric, rakitic'li kadroyu, y?ld?z? gen? semih olan T?rk milli tak?m?na eletti?ini,
                              - lokomotiv moskova'y? ?al??t?rd??? tek sezonda 9. bitirtti?ini - ki rus liginde yat?r?m yapan tak?m say?s? 7/8 -
                              biliyorlar de?il mi?

keza bu yukar?da sayd???m adamlar?n kendilerinin bildi?i tak?mla ili?kileri ?ncesi ciddi teknik direkt?rl?k ge?mi?lerinin oldu?unun da fark?ndalar? yani denenmemi? adam? kimsenin al?p kendi liginin tepesindeki tak?mlardan birine monte etmedi?ini bildiklerinden eminim.

o sebeple bili?'i savunmak i?in ba?ar?l? biriyle kar??la?t?rma aray???nda olanlar i?in do?ru ?rnekler guardiola, luis enrique olabilir. bu ki?ilerde olan ve bili?'te olmayan ?zellikleri de bir zahmet kendileri bulsunlar.

i?in do?rusu bizim tak?m?n oyuncu kalitesi fb/gs'den k?t? olabilir. yak?n zamanda net transfer harcamas? yapamayaca??m?z i?in de aradaki fark? kapatmam?z da zor (zaten yapmak istesek para da yok). o sebeple aray? teknik kadro ile kapatmaya ?al??mam?z ?nemli.

bili? 2 tam sezon ge?irdi. ge?ti?imiz seneden bug?ne geli?im g?steren oyuncumuz var m?? (t?re var denebilir mi? o?uzhan nerede, hala ya??yor mu?) geli?im g?steren taktik anlay???m?z/oyun dizili?imiz var m?? (lucescu ile "?nce gol yeme, illaki bir tane atars?n" mant???yla oynuyorduk. akhisar'dan gol yemesek 90 dakikada illaki bir tane yine atard?k. hocan?n belki de en etkili oldu?u duran top organizasyonlar?nda ne durumday?z?)

varsa l?tfen somut, tane tane (ve yine l?tfen paragraf ?zerine paragraf, fontu italik falan yapt?klar? "?akma duygusal" yaz? ?ekline ba?vurmaks?z?n) anlats?nlar, biz de ??renelim. yoksa ama? goygoysa, bili? yak???kl?/sosyalist/hafif asi diye yak?nl?k duyuluyorsa bo?a biz de bir ?ey yazmayal?m.
                              .
                              ?ncelikle ?unu belirteyim;
                              ?stikrar yanl?s?y?m ama herkes ile istikrar konusunu desteklemiyorum.
                              Bili?'i savunma sebebim i?inde bulundu?u ko?ullara g?re ??kard??? i?; i?inde bulundu?umuz ko?ullar?n kral?n? getirsen (futbolcu ve TD olarak) seni buradan yukar? ??karmayaca??.
                              Ge?en sezon lige m?thi? bir ba?lang?? yap?ld???nda ya?ananlar;
                              Bu sezon ?zellikle son 5 hafta her ma?ta -kazand???m?z Karab?k ve Trabzon ma?lar? da dahil- skora direk etki eden hakem hatalar? ya?anmas? buna kar??n rekabetin bu haftada Diego'nun tart??maya ?ok a??k pozisyona hari? bir tane bile aleyhine d?d?k ?al?nmamas? gibi ?rnekler verilebilir. Baz?lar?na masald?r. Bana g?re ger?ektir. D?nya ?zerinde hi? bir tak?m bu ko?ullarda ?ampiyon olamaz. (0-0 biten ?BB ma??n?n sonlar?nda kabak gibi penalt?n verilmiyor. Antep ma??nda 1-0 ?ndeyken penalt? ve k?rm?z?n verilmiyor ki bu iki hata direk 4 puan hatas?d?r. Bu hafta da gol? hala ??zemedim ama Lualua'n?n ikinci yar? ba??nda ??kmayan bir ikinci sar?s? var ki ayn? ma? i?inde bile B?lent o pozisyona 3 kere sar? verdi).
                              Ha aran?zda "yok yalan s?yl?yorsun; kadromuz hepsinden de?erli; stad?m?z da var ama sen g?remiyorsun; hakemler de baya?? bir arkam?zda GS ve FB do?ran?yor" "futbolcu maa?lar? g?n? g?n?ne yat?yor" "taraftar da g?revini eksiksiz yap?yor" diyebilen varsa da sayg? duyar?m.

?u tespitteki yanl??lar? ??karal?m:
                              O kadronun y?ld?z? gen? Semih de?il. Semih o ma?a yedekten girdi. O kadro ?u anki Milli Tak?m'dan kat kat ?st?n bir tak?md?. Mehmet Topal, Arda Turan, Hamit Alt?ntop, Nihat Kahveci ve hatta Tuncay ?anl? gibi 2000lerin ba??ndaki GS'den sonra san?yorum Avrupa'ya en ?ok oyuncu veren; vermek ?zere olan Milli Tak?md?.
                              H?rvatistan yine de bizden iyi bir kadroydu ama ma??n nas?l oynand???n?; nas?l bir gol ile ma?? uzatt???m?z? filan izleyenler hat?rlar.

Ki ayn? Bili?'in ayn? H?rvatistan'? bir sonraki play off e?le?memizde bizi g?le oynaya yenerek Bili? d?neminde 2. kez Avrupa ?ampiyonas?na kat?ld?.

Lokomotiv Moskova deneyimi ise ilk uluslararas? tak?m ?al??t?rma deneyimidir ve bu Rusya'da olmu?tur.
                              Rusya'da ?zellikle son d?nemde ne b?y?k Teknik adamlar?n madara olup kovuldu?unu isteyenler ara?t?r?r.
                              Bunu kriter olarak almak cidden ilgin? olmu?.

Gordon'un Be?ikta?'a gelmeden ?nce ?al??t?rd??? en b?y?k tak?m ?ngiliz Gen? Tak?m?yd?. O hari? ?al??t?rd??? t?m lig tak?mlar? yan?lm?yorsam alt lig tak?m?yd? ve yine yan?lm?yorsam en b?y?k ba?ar?s? o gelmeden hemen ?nce d??m?? Leicester'i yine Premier Lig'e ??karmakt?.

Klopp'un da Dortmund'dan ?nce ?al??t?rd??? tek tak?m Mainz. ?yle b?y?k bir ba?ar?s? filan da yok.

Ferguson'un da ?yle ?ok matah bir ge?mi?i yok. ?steyenler bakabilir.

Yukar?daki Teknik Adamlar?n hi?birinin Bili?'in kariyeri ayar?nda bir kariyeri yok (parlad?klar? tak?mlar ?ncesi).
                              Bu Bili?'i yukar?dakilerden k?t? yapmaz. Yukar?dakileri Bili?'den k?t? de yapmaz.

Guardiola ve L. Enrique'de olup Bili?'te olmayan ?al??t?rd?klar? kul?plerin ciddi kul?p k?lt?rleri olmamas?; ?al??t?rd?klar? kul?b?n oynad??? ligin en "etkili - burada etki medya, lobi vb. anlam?ndad?r- 2 kul?b?nden biri olmamas?; kendisini besleyen kusursuza yak?n bir altyap? olmamas?; b?t?e; vb. vb.
                              Ha bu da bir Guardiola Bili? k?yas? de?ildir. Guardiola Be?ikta?'ta 2 sene ?nce g?reve gelseydi o zaman yapt?klar?na bakarak "daha iyiymi?, daha k?t?ym??" diyebilirdik.

"ne oynuyoruz" "kimi geli?tirdi" "korkak" gibi gibi ezbere Teknik Adam ele?tiri/sorular?na hi? girmiyorum. ??kmaz kuyu.
                              Ancelotti Real'de kimi geli?tirdi? Bale d????t?, Ronaldo d????te, Ramos d????te; Khedira bitti. Enrique kimi geli?tirdi? Real ne oynuyor? Bayern ne oynuyor? Guardiola kimi geli?tirdi gibi farkl? kul?plere de uygulad???n?zda cevap bulamayaca??n?z; Teknik Adaml?k ger?eklikleri ile en ufak bir ilgisi olmayan sorular bunlar. Be?ikta?'?n oyunu da bellidir. Lucescu'nun oyununun "yemeyeyim, bir tane illaki atar?z" a indirgenemeyece?i gibi...
                              Geli?me g?steren oyuncular? da. (an itibar? ile forma bakt???n?zda g?remeyebilirsiniz ama s?reci de?erlendirdi?inizde cevaplar?n?z? bulabilirsiniz).
                              Ki bu sorular? ben her teknik adam d?neminde tek tek cevaplad?m. Aybaba da korkakt?. Olcay ?z evlad?yd?. Ne oynad???m?z belli de?ildi. Hi? bir oyuncumuz geli?me g?sterememi?ti. Denizli de korkakt?. Ne oynad???m?z belli de?ildi. Hi? bir oyuncu geli?me g?sterememi?ti. Bu ele?tiriler her teknik adama tek tek ve ?zenle yap?ld?. Yap?lmaya da devam edecek.

Benim burada ?srarla anlatt???m bizim konumuzun Teknik Direkt?r olmad???; bu kodumun liginde Aykut Kocaman, ?smail Kartal bile Hamza'n?n bile ko?ullar?n?z? yerine getirirseniz ?ampiyon olabilece?i; bizim de 13 y?lda 15 Teknik adam de?i?tiren -ve hemen her alandan, her t?rden Teknik Adam var bu isimler aras?nda- bu d?ng? yerine ko?ullar?m?za odaklanmam?z gerekti?i. Hakem arkas?na s???nm?yorum ama ligin ba??ndan beri hakem ile bir tek puan kaybetmeyen bir tak?m ile kafa kafaya rekabettesiniz. Son 15 y?l i?inde g?rd???m?z iki ?ampiyonluk da hakem hatalar?n? en az g?rd???m?z sezondur.
                              Demek istedi?im siz Favre, ?enol G?ne?, Mourinho, kimi getirirseniz getirin-ki getirdiniz-; hangi futbolcuyu transfer ederseniz edin-ki ettiniz; o kader ma??na ??kt???n?zda sizin o e?i?i atlaman?za izin vermeyecekler.
                              Bunu yenin. Teknik Adam?n?z? rekabetteki hocalar? ile e?it veya ona yak?n ko?ullarda sahaya ??kar?n; sonra gelin tart??al?m.
                              An itibar? ile en hararetli Bili? savunucusu gibi g?r?nen ben bile sezon ba??ndan beri bu tak?m?n oyun disiplini; ?zellikle ?ne ge?ti?i dakikalarda; ile ilgili bir ton ele?tiri yapt?m.

Yorum Yap

cenk tosun'u sene ba??nda canl? izledim. e-biletsiz sar?yer'deki ma?t?.

cenk kenarda dururken pektemekin oyuna girmesini a??klayam?yorum.

formsuz adamlar? ?srarla oynatmas?n? anlam?yorum. tolgay? en kritik ma?larda oyundan ??karmas?na ak?l erdiremiyorum.
                                En son düzenleyen Erman Demirkol; 15-05-2015, 10:55.

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                                X