Duyuru

??k?ş
Hen?z duyuru yok

Slaven Bilic

??k?ş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Bili?'in kimyas?n?n bozulmas?nda, konu?mas? gereken yerde konu?mayan, susmas? gereken yerde tam tersine konu?an, tepki vermesi gereken yerde ?irin g?z?kmek ad?na ?vg?ler d?zen sevgili y?netimimizin de bir nebze pay? yok mudur ?

Mevcut ?artlar i?inde Bili? bu y?netimin tek ?ans?d?r..

Yorum Yap

Aslı Onur Essizoglu tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
      Aslı Tufan Tokadc? tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
      Aslı Cihan Yaman tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
      Bu saatten sonra ben de Bilic'in bize ?ok fayda getirece?ine inanm?yorum ama ?u videonun ?ekilmesini sa?layan adama ?ok haks?z ele?tiriler yap?l?yor.Hatalar yapt? evet ama sezonun ilk yar?s?nda ve avrupada bu tak?m?n ?ok iyi hatta son y?llarda hi? bir T?rk tak?m?n?n oynayamad??? kadar iyi oynad??? bir ?ok ma?? var.Hele ki bir sistemi ve takti?i yoktu demek ?u yap?lan analize haks?zl?kt?r...

Zaten en b?y?k problem de bu,bu saatten sonra bu 2 senede katt???ndan fazla bir ?ey katamayacak,?stelik 2 senede katt?klar? da tart???l?r.
      Ben Brugge ma??na kadar olan Avrupa maceras? i?in 10 ?zerinden 9 veririm,?zellikle Feyenoord,Arsenal,Tottenham,Liverpool ma?lar?ndaki tak?m savunmas? muazzamd?.
      Mesela o savunmalar?,1 ki?iye 2 ki?i basmas?n?,kademe bo?lu?u verilmemesini yapacak ?ok az teknik adam var.

Ancak i?in h?cum y?n? fazla vasat kald?,G?khan T?re'nin aya??na top atmak d???nda 2. bir h?cum plan? asla olmad?,Cenk Tosun'dan yararlanmad? sene ba??nda 4 tane iyi ma? ??karan Kerim'i bir anda sildi,Demba Ba ve G?khan T?re formsuzken ikisini de kesme cesaretini kendinde bulamad?,s?rekli Tolgay'? oyundan alarak daha fazla bask? kurabilece?imiz dakikalarda hep doldur bo?alta d?nd?k.

?ok ?eyler ba?ard? demek yanl??sa,hi? bir ?ey ba?armad? demek de illa ki yanl?? kat?l?yorum o konuda.
      4 tane iyi ma? ??karan Kerim ne yapt? acaba Tufan ? Hangi ma?? kazand?rd? ? Mustafa ve O?uzhan mesela ma? kazand?rd?lar hatta Olcay. Keza Cenk Tosun da. Kerim sadece aya??nda topla iyi g?r?nt? veren bir oyuncu ama tak?ma ve skora b?y?k bir katk? yapamad?. Mustafa Kerim den daha az oynamas?na ra?men ondan daha fazla katk? yapt?. Nedir bu Kerim g?zellemeniz bir t?rl? anlam?yorum. Cenk i kullanamad? evet ama onun da as oyuncusu Demba Ba ne yapacakt? adam. Zaten Demba olmad??? zaman Cenk oynad? hep sene ba??nda. ?u son 3-4 ma?a bakarak yorum yap?yorsunuz bana kal?rsa. Sene ba??nda her oyuncu belli miktarda ?ans buldu. Her topun G?khan ?n aya??na at?lmas? da kadrondaki top bilen oyuncu say?s?n?n azl???ndan Sosa sakatl?k ya?ad?, Tolgay ikinci devre geldi. Bu oyuncular geldi?inde varyasyonlar?m?z bir nebze artt? bu sefer de G?khan d???? ya?ad?. Tolgay ? oyundan ??karmas?, G?khan ?n form d???kl???ne engel olamamas? ve Cenk Tosun u daha az d???nmesi kabul edilebilir, lakin Kerim in bu kadar kurtar?c? rol?nde g?r?lmesini sa?layan nedir hala anlayam?yorum. Her ald??? topla rakiplerin i?ine dalan, bombo? pozisyonda adamlara basit basit paslar? atamayan adam de?il mi bu Kerim. ?leride ?ok iyi oyuncu olacak ama bu sene oynad??? ma?larda puan kay?plar? ya?ad?k bunun sebeplerinden biri de topla oynama sevdas? fazla olan Kerim dir. Bunu bilmene ra?men 4 tane iyi ma? ??kard? diyorsun. Mustafa mesela sene ba?? ?ok iyi bir performans g?stermesine ra?men sakatl?k d?n??? uzunca s?re oynat?lmad??? da oldu. Kerim k?t? performans sergiledi?i Eses ve Bal?kesir ma?lar?na kadar bolca ?ans buldu. De?erlendiremediyse biraz da onun sorunu b?t?n su?u hocaya y?klemeyin.
      Skor olarak katk? vermedi dedi?in Kerim

Feyenoord - 1 gol
      Erciyes - 2 gol
      Ba?ak?ehir - 1 gol

Ayr?yetten ligin ilk ma?? Mersin'de tak?m?n en iyisiydi,demek ki bu g?zellemeler bir yere dayan?yor de?il mi ?
      Mustafa Kerim'den daha az oynad??? halde daha fazla m? katk? yapt? ? Yok art?k ya yemin ediyorum yok art?k ya.
      Cenk Tosun'un sene ba??nda Demba Ba'n?n olmad??? ma?larda oynamas? Pektemek'in olmamas?ndan kaynaklan?yor,bunu benim s?ylememe gerek yok de?il mi ?

O?uzhan'?n yapt??? 1 asisti ma? kazand?rmak olarak haneye + yazan sen Kerim ne yapt? diyorsan ben konuyu burda kapat?yorum usta.
      Yazacak o kadar ?ok ?eyim var ki,tarihin bo? tozlu sayfalar?na ge?ecek bir Onur-Tufan tart??mas? daha ya?amak istemedi?imden sen ne diyorsan eyvallah karde?im.
      Ayn? ?eyleri tekrar konu?maya gerek g?rm?yorum,yanl?? anlama.

Yorum Yap

Onur savunmam?z bursa kadar k?t? evet kat?l?yorum ama bu kadar k?t? savunmaya ra?men her ma? skora yatanda say?n hocam?z de?il mi?derbileri savunma yapamad???m?z ?ok a??kken geride oynat?p kaybedende bu hocam?z. ?enol hoca en az?nda savunmas? k?t? oldu?u halde h?cumu do?ru yapt?r?yor peki biz h?cumu do?ru yapabiliyormuyuz oras?da muamma.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yorum Yap

Cebiye g?veniyorum gunesi tak?m?n ba??na getirecektir

Yorum Yap

Aslı Doruk Ko? tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
            Onur Bilic 2 senedir burada ve bu savunma kurgusunu yaratanlardan biri.
            Motta, Franco, Serdar, Opare, Milosevic, Dany, Jones gibi adamlar Bilic varken al?nd?. At?n? en b?y?k ?ans? Bilicle buldu. Necip ve Jones stopere Bilic taraf?ndan evrildi.
            Bilic'i %80'ini kendisinin yaratt??? bir savunma kurgusu ?zerinden savunamazs?n?z.
            Mustafa Denizli G?khan Zan - Toraman tandemiyle ?ifte kupa getirdi. Bu sezonun en b?y?k ?ampiyonluk aday? Galatasaray'?n savunma oyuncular? bizimkilerle e?de?er. Muslera fark yarat?yor, ona kat?l?r?m.
            Bir ba?ka hata da savunma yapabilme ihtimali bu kadar uzak olan bir tak?m?n skoru buldu?u anda dakika ka? olursa olsun koruma ?abas?na ge?mesi. Sen bu tak?m?n savunamayaca??n? biliyorsun, Bilic bunu g?remedi?i i?in 2 sezonda 20 ma? verdi.
            Zapo ve Toraman gibi iki oyuncusu daha vard? san?r?m unutuyorsun. Milo?evi? sakatlanm?? hi? oynayamam?? bir oyuncu zaten s?k?nt? da o noktada adam 2 senedir stoper ve sa? bek istiyor al?nan adamlar ortada Franco ?nder ?zen projesi olarak al?nm?? bir oyuncu, di?eri sakat Milo?evi?, biri son ihtimal zara zora al?nan Motta (Holebas al?namad?), Linnes in aylarca pe?inden ko?up Opare al?n?yor yar?m sezonun yar?s?n? sakat ge?iriyor. Bilic in yaratt??? de?il senin o ?ok ?ey bekledi?in y?netiminin al bunlarla tak?l dedi?i bir savunmadan bahsediyoruz. Dany nin nas?l al?nd??? muammas? bile hala ??z?lebilmi? de?il. Tam da g?zel noktalara parmak bas?yorsun i?te ?enol G?ne? e de b?yle olacak g?receksin. Zaten s?ylemem gerek yok senelerdir olan ?eyler. Bilic in ?zel olarak istedi?i adamlar?n ba??nda gelenler T?re, Sosa, Tolgay, Atiba d?r. Bu oyuncular?n da ne kadar verimli oldu?u gayet ortadad?r. Stopere istedi?i isimleri de hat?rlatmama gerek yok. Bunlar?n hepsini biliyorsun Doruk l?tfen ge?mi? muhabbetlere d?nmeyelim. Al?nmad? abi i?te hi? bir oyuncu al?nmad?. Yalan dolan bir s?r? oyuncuyla hoca sistemini oturtmaya ?al??t?. Tolgay mesela sene ba?? hoca Jones gitti?inde orta saha istedi?inde al?nsa tak?m ?ok daha dengeli ilerleyebilirdi. Onu bile binbir entrikayla devre aras?nda ancak alabildik. Kald? ki sol a??k b?lgesine de hocan?n belirtti?i bir iste?i hep mevcuttu. Gelen hoca da b?y?k ihtimal ayn? isteklerde bulunacak. Bulunmuyorsa bir ?ey beklememek laz?m zaten. Bu savunma hatt?yla olmayacak olamaz. Milo?evi? bir Mexes falan ??karsa bilemem tabi.

Yorum Yap

Slaven Bili? manifestosu

bir ?eyler de?i?meli..

biz be?ikta?'?n ?ocuklar? bir ?eyleri de?i?tirmeliyiz art?k.

de?i?tirmedi?imiz tek ?ey istikrars?zl?k.

her ba?ar?s?z ge?en sezonun ard?ndan hep bileti kesilen teknik direkt?rlerimiz oldu.
              ama gelinen noktada g?rd???m?z ?ey; bu anlay?? bi?iminin de ba?ar?y? getirmedi?idir.

var?lan nokta; her gelen teknik ekip ile yenilenen kadro yap?s? ve bunun y?ksek maliyeti yan? s?ra yeni gelen teknik ekibin kadroda istemedi?i oyuncular y?z?nden feshedilen kontratlar ve y?ksek tazminatlar ?denerek kul?b?m?zden ayr?lan futbolcular?m?z?n kul?b?m?ze getirdi?i ek maliyetler ile bozulan mali yap?m?z.

adeta t?rkiye'nin sanal mecradaki bir kopyas? olan; her ya?tan, her meslekten, her ?ehirden, her siyasi g?r??ten insan?n topland??? ek?is?zl?k'te yazar olan ve kalbi be?ikta? sevgisi ile atan yazarlar? "istikrar" kelimesini be?ikta?'?m?z?n gelece?i olarak g?rmektedir.

bu yaz?ya imzam?z? atan yazarlar olarak biz; her birka? y?lda bir yapboz tahtas? misali be?ikta?'?m?z?n ke?meke? bir yap?ya d?nmesinden b?y?k bir rahats?zl?k duymaktay?z.
              bu rahats?zl???m?z? t?rkiye'nin en b?y?k sosyal medya a?? olan eksis?zl?k ?zerinden kamuoyuna duyuruyoruz.

ba?ta kul?b?m?z?n karar organ? y?netim kurulumuza ve y?netim kurulumuza ba?kanl?k eden say?n fikret orman'a sesleniyoruz;

?ok zor bir d?nemde elinizi ta??n alt?na soktunuz ve ate?ten g?mlek olan be?ikta? y?netimini s?rt?n?za ge?irdiniz.

biz be?ikta?l?lar sizin hep arkan?zda olduk; zor ?artlarda ?ok m?cadele verdiniz ve bunu takdir ettik.

?imdi sizin de slaven bilic'in arkas?nda durman?z?n vaktidir.
              ??nk? o da zor ?artlar alt?nda m?cadele verdi ve arkas?nda durulmay? hak etti.

e?er bug?n onun arkas?nda durmazsan?z emin olun "istikrars?zl?k" duvar? t?m be?ikta?l?lar?n ?st?ne y?k?lacakt?r.
              https://www.change.org/p/be%C5%9Fikt...4%B1n-besiktas
              http://habersaygi.com/eksiden-bilice-destek/
              http://www.aktifhaber.com/%E2%80%A6s...i-1174224h.htm
              http://www.kanalahaber.com/mobi/habe...destek-233977/
              twitter --#slavenbilicmanifestosu
              sayg?lar?m?zla...
              not: ayn? ba?l?k ad?yla ek?ide beyaz itli prens nickli arkada? ba?l?k a?t? ben de buraya ta??d?m
              https://eksisozluk.com/slaven-bilic-...0033?a=popular
              edit: link

Yorum Yap

stad?n olmad??? zamanda geldi,maddi imkans?zl?klarla ?al??t? diye 1 sene daha 1-0'a yatan,oyuncu de?i?iklikleri ?nceden belli olan,pekteme?i necipi oynatan bir hoca istemiyoruz.biz de mi manifesto yazal?m?b?y?k tak?m y?netti?ini bilecek bir hoca ve y?netim istiyoruz

Yorum Yap

Aslı ?a?r? Tosun tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                  stad?n olmad??? zamanda geldi,maddi imkans?zl?klarla ?al??t? diye 1 sene daha 1-0'a yatan,oyuncu de?i?iklikleri ?nceden belli olan,pekteme?i necipi oynatan bir hoca istemiyoruz.biz de mi manifesto yazal?m?b?y?k tak?m y?netti?ini bilecek bir hoca ve y?netim istiyoruz
                  Aynen

Yorum Yap

Aslı Cihan Yaman tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                    Bu saatten sonra ben de Bilic'in bize ?ok fayda getirece?ine inanm?yorum ama ?u videonun ?ekilmesini sa?layan adama ?ok haks?z ele?tiriler yap?l?yor.Hatalar yapt? evet ama sezonun ilk yar?s?nda ve avrupada bu tak?m?n ?ok iyi hatta son y?llarda hi? bir T?rk tak?m?n?n oynayamad??? kadar iyi oynad??? bir ?ok ma?? var.Hele ki bir sistemi ve takti?i yoktu demek ?u yap?lan analize haks?zl?kt?r...

Zaten en b?y?k problem de bu,bu saatten sonra bu 2 senede katt???ndan fazla bir ?ey katamayacak,?stelik 2 senede katt?klar? da tart???l?r.
                    Ben Brugge ma??na kadar olan Avrupa maceras? i?in 10 ?zerinden 9 veririm,?zellikle Feyenoord,Arsenal,Tottenham,Liverpool ma?lar?ndaki tak?m savunmas? muazzamd?.
                    Mesela o savunmalar?,1 ki?iye 2 ki?i basmas?n?,kademe bo?lu?u verilmemesini yapacak ?ok az teknik adam var.

Ancak i?in h?cum y?n? fazla vasat kald?,G?khan T?re'nin aya??na top atmak d???nda 2. bir h?cum plan? asla olmad?,Cenk Tosun'dan yararlanmad? sene ba??nda 4 tane iyi ma? ??karan Kerim'i bir anda sildi,Demba Ba ve G?khan T?re formsuzken ikisini de kesme cesaretini kendinde bulamad?,s?rekli Tolgay'? oyundan alarak daha fazla bask? kurabilece?imiz dakikalarda hep doldur bo?alta d?nd?k.

?ok ?eyler ba?ard? demek yanl??sa,hi? bir ?ey ba?armad? demek de illa ki yanl?? kat?l?yorum o konuda.
                    4 tane iyi ma? ??karan Kerim ne yapt? acaba Tufan ? Hangi ma?? kazand?rd? ? Mustafa ve O?uzhan mesela ma? kazand?rd?lar hatta Olcay. Keza Cenk Tosun da. Kerim sadece aya??nda topla iyi g?r?nt? veren bir oyuncu ama tak?ma ve skora b?y?k bir katk? yapamad?. Mustafa Kerim den daha az oynamas?na ra?men ondan daha fazla katk? yapt?. Nedir bu Kerim g?zellemeniz bir t?rl? anlam?yorum. Cenk i kullanamad? evet ama onun da as oyuncusu Demba Ba ne yapacakt? adam. Zaten Demba olmad??? zaman Cenk oynad? hep sene ba??nda. ?u son 3-4 ma?a bakarak yorum yap?yorsunuz bana kal?rsa. Sene ba??nda her oyuncu belli miktarda ?ans buldu. Her topun G?khan ?n aya??na at?lmas? da kadrondaki top bilen oyuncu say?s?n?n azl???ndan Sosa sakatl?k ya?ad?, Tolgay ikinci devre geldi. Bu oyuncular geldi?inde varyasyonlar?m?z bir nebze artt? bu sefer de G?khan d???? ya?ad?. Tolgay ? oyundan ??karmas?, G?khan ?n form d???kl???ne engel olamamas? ve Cenk Tosun u daha az d???nmesi kabul edilebilir, lakin Kerim in bu kadar kurtar?c? rol?nde g?r?lmesini sa?layan nedir hala anlayam?yorum. Her ald??? topla rakiplerin i?ine dalan, bombo? pozisyonda adamlara basit basit paslar? atamayan adam de?il mi bu Kerim. ?leride ?ok iyi oyuncu olacak ama bu sene oynad??? ma?larda puan kay?plar? ya?ad?k bunun sebeplerinden biri de topla oynama sevdas? fazla olan Kerim dir. Bunu bilmene ra?men 4 tane iyi ma? ??kard? diyorsun. Mustafa mesela sene ba?? ?ok iyi bir performans g?stermesine ra?men sakatl?k d?n??? uzunca s?re oynat?lmad??? da oldu. Kerim k?t? performans sergiledi?i Eses ve Bal?kesir ma?lar?na kadar bolca ?ans buldu. De?erlendiremediyse biraz da onun sorunu b?t?n su?u hocaya y?klemeyin.
                    Skor olarak katk? vermedi dedi?in Kerim

Feyenoord - 1 gol
                    Erciyes - 2 gol
                    Ba?ak?ehir - 1 gol

Ayr?yetten ligin ilk ma?? Mersin'de tak?m?n en iyisiydi,demek ki bu g?zellemeler bir yere dayan?yor de?il mi ?
                    Mustafa Kerim'den daha az oynad??? halde daha fazla m? katk? yapt? ? Yok art?k ya yemin ediyorum yok art?k ya.
                    Cenk Tosun'un sene ba??nda Demba Ba'n?n olmad??? ma?larda oynamas? Pektemek'in olmamas?ndan kaynaklan?yor,bunu benim s?ylememe gerek yok de?il mi ?

O?uzhan'?n yapt??? 1 asisti ma? kazand?rmak olarak haneye + yazan sen Kerim ne yapt? diyorsan ben konuyu burda kapat?yorum usta.
                    Yazacak o kadar ?ok ?eyim var ki,tarihin bo? tozlu sayfalar?na ge?ecek bir Onur-Tufan tart??mas? daha ya?amak istemedi?imden sen ne diyorsan eyvallah karde?im.
                    Ayn? ?eyleri tekrar konu?maya gerek g?rm?yorum,yanl?? anlama.
                    Mustafa da ayn? Feyenord ma??nda bir gol buldu, ayr?ca Bal?kesir ma??n? ald?ran, Tottenham deplasman?nda penalt?y? yapt?ran adam Mustafa, bunun d???nda Karab?k deplasman?nda Serdar ?n ortas? ?ncesi b?t?n savunmay? ?st?ne ?ekip gol?n yolunu a?an da Mustafa. Mustafa Cenk Tosun la beraber de oynad? ayn? d?nemde sakatl?k sonras? Cenk tek kald?. Cenk in Mustafa ile alakas? yok Demba ba b?lgesiyle alakas? var. Mustafa zaten hep Olcay-Kerim b?lgesinde kullan?ld?. O b?lgede en aktif katk? veren Olcay oldu sonras?nda da Mustafa oldu ondan sonra Kerim geliyor. Yani bu oyuncular aras?nda herhangi bir fark olmamas?na ra?men tek g?zelleme yap?lan Kerim oluyor ben bunu anlam?yorum. Olcay hadi ?ok fazla ma? oynama ?ans? buldu onu ay?ral?m. Ama Mustafa ve Kerim aras?nda Kerim in ald??? s?re daha fazlayken Kerim bu ma?lardan sadece Ba?ak?ehir ma??nda aktif bir rol alm??ken (hadi bir de penalt? yapt?rd??? Bursa ma?? diyelim) ve ma??n kazan?lmas?nda katk?da bulunmu?ken di?er oyuncular yerin dibine sokulup Bilic e burdan vuruluyor benim derdim burada bunu anlamay?p da Mustafa y? muhte?em bir oyuncu gibi g?sterdi?imi d???nme. O?uzhan ?n ald?rd??? Antep ma??n? da unutmu?sun san?r?m dalg?nl???na veriyorum neyse. Sen konuyu orda kapat bence de.
                    En son düzenleyen Onur Essizoglu; 21-05-2015, 22:33.

Yorum Yap

Aslı Gokhan Kal tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                      Onur savunmam?z bursa kadar k?t? evet kat?l?yorum ama bu kadar k?t? savunmaya ra?men her ma? skora yatanda say?n hocam?z de?il mi?derbileri savunma yapamad???m?z ?ok a??kken geride oynat?p kaybedende bu hocam?z. ?enol hoca en az?nda savunmas? k?t? oldu?u halde h?cumu do?ru yapt?r?yor peki biz h?cumu do?ru yapabiliyormuyuz oras?da muamma.

Sent from my iPhone using Tapatalk
                      Abi Bursa bizim kadar tempolu ve ?anss?z bir d?nem ge?irmedi bana g?re. Ellerindeki kadroyu sa?l?kl? ve verimli kullanabildiler. Bizim de h?cumda ?ok etkin oldu?umuz ve iyi tak?m savunmas? yapabildi?imiz d?nemler var. Ki o d?nemlerde 1 ayda neredeyse 2-3 g?nde bir ma? yapmam?za ra?men ?n?m?ze geleni yendik Tottenham da bu serinin i?indeydi. Ama i?te tecr?be ve ma? yo?unlu?u bir yere kadar kald?rabiliyor kadromuz. Ben hocan?n skora yatan bir yap?s? oldu?unu d???nm?yorum. Skora yatma i?inin futbolcular?n?n psikolojik olarak ya?ad??? bir s?re? olarak g?r?yorum bunu daha ?nce belirttim abi. Beklentiler y?kselince bizim futbolcularda otomatikman bir skoru koruma g?d?s? olu?uyor. Sene ba?lar?nda hep tempolu ve tam saha pres oynayabilen Be?ikta? bir anda zirveye yakla??p ya da zirvede yer bulabildi?inde, bu sene her ?ey ba?ka olacak, ?ampiyonluk yak?n kafalar?na ge?ildi?inde bir anda stres ve bask? d?nemi ba?l?yor. Bunu Lucescu da, Denizli de, Schuster de ya?ad? zaman?nda hi? biri engel olamad?. Bilic de ne yaz?k ki olamad?. ?lk devre oynad???m?z futbol ile ikinci devre oynad???m?z futbol aras?nda ciddi fark var. ?kinci devre bizden beklentinin en az oldu?u ma? hangisiydi dersek Liverpool ma??yd? der herkes, o ma?ta da o rahatl?kla nas?l bir performans g?sterdi?imiz ortada. Tecr?be ve bask?y? kald?rabilmek budur zaten abi. Bunu yapabilmek i?in de ya b?yle seneler ge?irerek yava? yava? o tecr?beye eri?eceksiniz. Ya da paray? bas?p o tecr?beye sahip oyuncular? getireceksiniz. O oyunculara sahip olmadan hocaya sahip olman?n pek bir esprisi yok bence. Ben hep kadro kalitesinin artt?r?lmas? i?in planlamadan yanay?m. Bu sene de hoca de?i?ikli?inden ?ok buna odaklan?lmas?n? isterdim. ??nk? son d?nem transferlerimiz daha tutarl? bu ?izgimizi koruyup sa? bek, stoper ve ?n lbiero mevkilerine al?nacak do?ru isimlerle savunmam?z? halledebilirdik neyse sa?l?k olsun yeni hoca umar?m bu b?lgeleri g?recektir.

Yorum Yap

Bursasporun oynad??? topu g?r?nce ?enol g?ne? gelse kesinlikle ?z?lmem. Uefadan ald???m?z transfer k?s?tlamas?n? da d???n?nce eldeki kadroyu bir t?k ileri ta??cak bir adam olarak bir tek ?enol g?ne? var gibi. Bug?n okudu?uma g?re bizim bonservisi olmayan futbolcu almam?z da zor g?r?n?yor. Sadece 3 milyon euroluk maa? verme hakk?m?z varm??. Bu da en fazla 1 adam gibi futbolcu alabiliriz demek olur. Bu durumda eldeki gen?lerden maksimum verim almal?y?z. ?enol g?ne? de bunu yapabilir.

Yorum Yap

Aslı Tolga Tuluy tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                          Bursasporun oynad??? topu g?r?nce ?enol g?ne? gelse kesinlikle ?z?lmem. Uefadan ald???m?z transfer k?s?tlamas?n? da d???n?nce eldeki kadroyu bir t?k ileri ta??cak bir adam olarak bir tek ?enol g?ne? var gibi. Bug?n okudu?uma g?re bizim bonservisi olmayan futbolcu almam?z da zor g?r?n?yor. Sadece 3 milyon euroluk maa? verme hakk?m?z varm??. Bu da en fazla 1 adam gibi futbolcu alabiliriz demek olur. Bu durumda eldeki gen?lerden maksimum verim almal?y?z. ?enol g?ne? de bunu yapabilir.
                          1 futbolcu i?in en fazla de?il mi o ? Genel anlamda de?il heralde.

Yorum Yap

Aslı Tolga Tuluy tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                            1 futbolcu i?in en fazla de?il mi o ? Genel anlamda de?il heralde.
                            Okudu?um haberde maa?lar i?in de k?s?tlama getirdikleri bu nedenle eldeki s?zle?melerden dolay? sadece 3 milyon euro daha maa? hakk?m?z kald??? yaz?yordu. Haberi bulunca buraya da kopyalar?m.

Yorum Yap

Be?ikta? Kul?b?, transferde ve b?t?ede yapt??? anla?man?n d???na ??kamayacak.

- Avrupa kupalar? i?in verilen listedeki oyuncular sat?lmadan, yeni transfer b?t?esi olu?turulamayacak.

- Liste d??? kalan isimlerden ka?? sat?l?rsa sat?ls?n, bunlar?n kar??l???nda ancak bir isim al?nabilecek.

- Bonservisi elinde bir oyuncunun transferi i?in de ?u anda yakla??k 3 milyon euroluk bir limit bulunuyor.

Finansal Fair-Play konusunda s?k?nt?lar? bulunan Be?ikta? Kul?b??n?n, UEFA ile yapt??? anla?ma baz? a??r yapt?r?mlar? da beraberinde getirdi.

Temelde 4 y?ll?k uygulama ve mali disiplini getiren bir uygulama olarak g?sterilen Be?ikta?-UEFA anla?mas?, ?zellikle transfer konusunda kul?b?n elini koyunu ba?lad?. Ayn? Uluslararas? Para Fonu?nun (IMF) ?lkelere yapt?r?m? gibi, UEFA da kul?p y?netimlerinin har vurup harman savurmas?n? ?nlemek amac?yla Be?ikta???n muslu?unu s?kt?.

Miktar a??lmayacak

Buna g?re Be?ikta?, ge?en sezon UEFA?ya bildirdi?i kadrodan futbolcu satmadan, futbolcu alamayacak. ?stelik bu, sat?lan bedeli de a?amayacak. ?rne?in Kartal, Demba Ba?y? 6 milyon euroya satt???nda, ancak bu bedel kar??l???nda futbolcu alabilecek.

UEFA?ya bildirilen liste d???nda kalan isimlerden (G?nay G?ven?, U?ur Boral v.b.) ka? tanesi sat?l?rsa sat?ls?n, ancak bir transfere kar??l?k gelebilecek. O da biraz ?nce s?yledi?imiz gibi, gelen para miktar?n? a?amayacak.

Be?ikta?, serbest kalan futbolculardan diledi?i kadar?n? kadrosuna katabilecek gibi g?r?nse de, UEFA bunda da mali disiplin getiriyor. Buna g?re Avrupa futbolunun patronu, kul?p gelirlerinin yar?s?n?n biraz daha fazlas?n?n futbolculara maa? olarak da??t?lmas?n? ?ng?r?yor. Mevcut oyunculara verilen paraya bak?ld???nda ise Be?ikta???n bu s?n?ra ?ok yak?n bulundu?u, bir kaliteli isme verilecek bedel kar??l???nda (yakla??k 3 milyon euro) limiti dolduraca?? vurguland?.

Stat in?aat? s?reci uzatt?

Yap?lan bu anla?ma Be?ikta? a??s?ndan her ne kadar olduk?a zorlay?c? gibi g?r?nse de, sonu?lar? d???n?ld???nde siyah-beyazl?lar a??s?ndan bir kurtulu? plan? gibi g?r?n?yor.

?stelik UEFA, 4 y?l gibi uzun bir s?re? vererek Be?ikta??a b?y?k kolayl?k sa?lad?. Kul?b?n stat in?aat?n?n boyutlar?n? g?ren ve siyah-beyazl?lar?n iyiniyetine inanan yetkililerin, bu nedenle uzun bir s?re? uygulad?klar? dile getirildi.

G.Saray verdi?i s?z? tutamad?

Be?ikta??tan daha ?nce UEFA ile anla?ma yapan ve bu konuda bir tak?m s?zler veren Galatasaray, Avrupa futbolunun patronu kar??s?nda mahcup durumda kald?. Sar?-k?rm?z?l?lar, istenen s?re i?erisinde verdi?i s?z? tutamad??? i?in ?imdi ceza tehlikesi ya??yor. UEFA?n?n Cim-Bom?a a??r bir disiplin uygulamas? ba?latabilece?i ifade edildi.

Haber Kayna??: Milliyet

Yorum Yap

bilic in yerine lucesku gelecekse gitsin. he gidip ?eol g?ne?,m.denizli,sergen vs gelecekse kals?n.

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                                X