Duyuru

??k?ş
Hen?z duyuru yok

Slaven Bilic

??k?ş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Bu saatten sonra ben de Bilic'in bize ?ok fayda getirece?ine inanm?yorum ama ?u videonun ?ekilmesini sa?layan adama ?ok haks?z ele?tiriler yap?l?yor.Hatalar yapt? evet ama sezonun ilk yar?s?nda ve avrupada bu tak?m?n ?ok iyi hatta son y?llarda hi? bir T?rk tak?m?n?n oynayamad??? kadar iyi oynad??? bir ?ok ma?? var.Hele ki bir sistemi ve takti?i yoktu demek ?u yap?lan analize haks?zl?kt?r...

Yorum Yap

Aslı Ferdi Taslac? tarafından Gönderilmiş Mesajı göster

arkadasim savundugn bilici hangi y?netim getirdi?

evet y?netim ve baskan basarisiz 3 sezonda sifir 0 kupa ceken baskan basarisizdir

ayni iki sezon ayni hatalari tekrarlayip iki kere 3 c? olan hoca gibi arti olarak hen?z derbi galibeyti bile yok

evet hem y?netim hem hoca basarisizdir
      Abi bu k?s?mlar a??kland?. Son mesaj? okuyup cevap yazarsan burada s?rekli bir k?s?r d?ng? olur.
      Ayn? ?eylerden bahsetmeyelim.
      Sayg?lar

Yorum Yap

Aslı Ferdi Taslac? tarafından Gönderilmiş Mesajı göster

arkadasim savundugn bilici hangi y?netim getirdi?

evet y?netim ve baskan basarisiz 3 sezonda sifir 0 kupa ceken baskan basarisizdir

ayni iki sezon ayni hatalari tekrarlayip iki kere 3 c? olan hoca gibi arti olarak hen?z derbi galibeyti bile yok

evet hem y?netim hem hoca basarisizdir
        O zaman tak?mda ?nder ?zen diye bir adam vard? ?imdi kim var futboldan anlayan ? An? nin hem?erisini getirmesinden ba?ka bir planlamam?z var m? sizce ?

Yorum Yap

Aslı Cihan Yaman tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
          Bu saatten sonra ben de Bilic'in bize ?ok fayda getirece?ine inanm?yorum ama ?u videonun ?ekilmesini sa?layan adama ?ok haks?z ele?tiriler yap?l?yor.Hatalar yapt? evet ama sezonun ilk yar?s?nda ve avrupada bu tak?m?n ?ok iyi hatta son y?llarda hi? bir T?rk tak?m?n?n oynayamad??? kadar iyi oynad??? bir ?ok ma?? var.Hele ki bir sistemi ve takti?i yoktu demek ?u yap?lan analize haks?zl?kt?r...

Zaten en b?y?k problem de bu,bu saatten sonra bu 2 senede katt???ndan fazla bir ?ey katamayacak,?stelik 2 senede katt?klar? da tart???l?r.
          Ben Brugge ma??na kadar olan Avrupa maceras? i?in 10 ?zerinden 9 veririm,?zellikle Feyenoord,Arsenal,Tottenham,Liverpool ma?lar?ndaki tak?m savunmas? muazzamd?.
          Mesela o savunmalar?,1 ki?iye 2 ki?i basmas?n?,kademe bo?lu?u verilmemesini yapacak ?ok az teknik adam var.

Ancak i?in h?cum y?n? fazla vasat kald?,G?khan T?re'nin aya??na top atmak d???nda 2. bir h?cum plan? asla olmad?,Cenk Tosun'dan yararlanmad? sene ba??nda 4 tane iyi ma? ??karan Kerim'i bir anda sildi,Demba Ba ve G?khan T?re formsuzken ikisini de kesme cesaretini kendinde bulamad?,s?rekli Tolgay'? oyundan alarak daha fazla bask? kurabilece?imiz dakikalarda hep doldur bo?alta d?nd?k.

?ok ?eyler ba?ard? demek yanl??sa,hi? bir ?ey ba?armad? demek de illa ki yanl?? kat?l?yorum o konuda.

Yorum Yap

Aslı Doruk Ko? tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
            Arsenal, Tottenham, Liverpool konu?uluyor, Erciyes, Bal?kesir, Antep yok.
            Derbilerde zaten kabullenmi?lik.
            Her daim hakl? olarak hakem serzeni?leri.
            Karde?im bu hakemler Ertu?rul'un da hakk?n? yedi, Del Bosque'nin de, Tigana'n?n da, Samet'in de, di?erlerinin de.
            Rasim Kara kadar haks?zl?k yap?lan bir teknik direkt?r?m?z olmad?.
            Ben hayat?mda hi? 2 sene ?st ?ste lig ???nc?s? olup, kupada ilk turlarda elendi?i halde bu kadar savunulan hoca g?rmedim.
            Fenerbah?e veya Galatasaray 2 sezon ?st?ste 3. olsun, o hoca Mourinho olsa kalabilir mi?

sevgili Doruk Ko?; Yaz?lar?n? b?y?k bir keyifle okudu?um bir arkada??m?zs?n?z..hepsine de y?rekten kat?ld?m..g?z ya?lar? ile okuduklar?m da ?oktur..
            Bu konuda ilk kez seninle ayn? fikirde olmad???m? g?rd?m..di?er yaz?lar?ndan farkl? bir tarz g?rd?m..hele ki Bili? ?smail ve Hamza k?yaslamalar?n?z? tam bir hayal k?r?kl??? ile okudum..oysa onlarda isim kim olursa olsun arkalar?nda babalar gibi kulisleri g??leri var..Aziz Y. kendi a?z?yla ka? hocas? i?in; onlar m? ?ampiyon yapt? yoksa ben mi anlam?na gelen s?zler etti..yap?lan hileler ortada iken bunlar? g?rmeyip bu t?r bir k?yaslama yapman benim i?in tam bir hayal k?r?kl??? idi..di?eri demagojiden s?z etmi?sin ama 58 y?ll?k deneyimim demagojiye biraz senin sapt???n? g?steriyor..hem yukar?da s?z?n? etti?im ?smail Hamza k?yaslamalar?nda yapt?n bunu..hem de ?imdi al?nt?s?n? yapt???m paragraf?nda..

''Arsenal, Tottenham, Liverpool konu?uluyor, Erciyes, Bal?kesir, Antep yok.
            Derbilerde zaten kabullenmi?lik'' demi?siniz..___________bunu tersten de okuyabiliriz de?il mi ?

Peki ''Her daim hakl? olarak hakem serzeni?leri'' dedikten sonra..di?er sat?rlar?n?n bir k?ymeti kal?yor mu..olay? hem bitirmi?siniz bu c?mle ile..hem devam etmi?siniz bunu do?rulayan g?r??leri ele?tirmeye..bu da bir paradoks olmu?..

Hele ki eski hocalar?m?z?n g?nah? neydi ? savunman?z hi? olmam??..?ncelikle gene s?z?n? etti?iniz hakem serzeni?leri dolay?s? ile bir ?nemi kalmam??..ama daha da ?nemlisi, ''o hocalar da kalmal?yd?'' demek istediyseniz gene bizi do?rulam?? olman?zd?r..biz de zaten bu hoca kals?n diyoruz..yani iki yanl?? bir do?ru etmiyor..o yanl?? idi ise, o g?nk? y?netimin hatas?..yanl?? ?st?ne yanl?? yapmak m? d?r do?ru olan ?

Yok onlar?n gidi?i de do?ruydu bu da gitmeli anlam?nda s?yledi iseniz..o zaman s?z?n? etti?iniz hakem serzeni?lerini nereye koyaca??z..olay zaten burada bitiyor ve konu?ulacak bir ?ey kalm?yor..en az?ndan bu noktada kalm?yor..yoksa y?netim baz?nda konu?ulacak ?ok ?ey i?eriyor..ama nedense bu sulara giren pek kimse yok..

?ki sezon ba?ar?s?z olmu? g?nderilir diye bir yasa yok..iki ayda da g?nderebilir sin..?? senede de g?ndermeye bilirsin..bunu kuvvetlendirmek i?in de renklilerin davran??lar?n? ?rnek olarak sunman?z ho? olmam??..onlar kendileri gibi davran?r..biz kendimiz gibi davran?r?z..onlardan destek almaya hi? gerek yoktur...zaten onlarla bizim k?yas edilmemiz de onlar? ?rnek almam?z da bir ?ok a??dan hata olur..onlar bu i?i farkl? kulvarda farkl? tarzlarda s?rd?rme ?abas?nda iki ?aibeli kul?pt?r..bize ?rnek olmalar? m?mk?n de?ildir..

Ayr?ca Gordon Milne ?rne?ini g?z ard? etmeyelim..hafife de almayal?m..bu illaki b?yle sonu? verir anlam?nda bir ?rnek de?ildir elbette..ama yabana at?l?r bir deneyim de de?ildir..bu da var demektir..

Burada sorun Bili? kald? gene ?ampiyon olamad?..veya yeni hoca geldi ne de?i?ti de de?ildir..bu se?eneklerin hepsinin iyi sonu? veya k?t? sonu? vermesi m?mk?nd?r..ama analizi geni? perspektiften ?ok y?nl? yaparsan?z kar??m?za bana g?re B?L?? ??kar..yok ?ampiyon olamad? ba?ar?s?z bunun kar??l??? her yerde hocay? g?ndermektir basitli?i i?inde bakar, bunu da pektemek ?u demek bu demek gibi sa?ma sapan g?r??ler ile desteklemeye ?al???rsak, seneye biz gene hoca gitsin mi kals?n m? konular?n? konu?uruz..bu arada at? alan ?sk?dar'? ge?meye devam eder..
            B?t?n yaz?lar?n?z? zevkle okudum..okuyorum..bu konuda siz bizi demagojik buldunuz belki ama ben de sizi ilk defa objektiflikten uzak ve bir angajman i?inde buldum..duygulu yaz?lar?n?z? gene keyifle okumak umuduyla..umar?m o naif y?re?ini incitmedim..yaz?m dilinin farkl? alg?lara kayabilece?i d???ncesi ile b?yle bir his uyand?rd? isem de pe?inen ?z?r dilerim..sevgi ve sayg?lar?mla karde?im..

Yorum Yap

Aslı Seyithan Sakar tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
              2. ba?kan gidiyor bir hocayla anla??yor ancak ba?kan?n akl?nda farkl? bir isim var ve bu sebeple anla??lan hocaya sen biraz bekle daha iyisi olmazsa seni getirece?iz deniyor.
              Siz hocan?n yerinde olsan?z kabul eder miydiniz g?r??lerinizi merak ediyorum bu konudaki.
              Ikinci Ericsson vakaas? bile ya?at?r bunlar.

Yorum Yap

bilic sadece iki nedenle kalmasini isterim,

1. senol hoca gelmeyecekse
                2. bilic yeni sezonda yine buna benzer h?sran yasatirsa (ki yasatir) onun sayesinde y?netim baskanda kalmaz insallah

Yorum Yap

Aslı Doruk Ko? tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                  Y?netimin i?bilmez oldu?u konusunda hemfikiriz.
                  Futbol tak?m?m?z?n eksik oldu?u ve oyuncu grubumuzun genellikle olmu? de?il, geli?ime a??k oyunculardan olu?tu?u konusunda hemfikiriz.
                  Hem i?bilmez y?netim kurulunun negatif icraatlar?n?, hem de geli?ime a??k oyuncu grubunun handikaplar?n? n?trleyip art?ya ?evirmek i?in gereken teknik direkt?r, usta teknik direkt?rd?r.

Lucescu, Denizli, Jorge Jesus, ?enol G?ne? gibi hocalar bana g?re bu kategoridedir.
                  ?enol G?ne? i?in sonu? taraf?ndan ziyade biraz daha oyun taraf?ndad?r ancak ?enol G?ne?'in en b?y?k katk?s? oyuncular?n geli?imine olacakt?r.
                  ?zellikle G?khan T?re, O?uzhan, Cenk G?nen, Cenk Tosun, Tolgay, At?n? gibi gen? yerlilerin yetenekleri ve bu yetenekleri kullan?m?,
                  Demba Ba gibi bir santraforun oyun i?erisindeki etkinli?i ve futbol tabiriyle "beslenmesi" artacakt?r.
                  ?enol G?ne?; gerek futbol felsefesi, gerek insani melekeleriyle Be?ikta? i?in do?ru olabilecek bir alternatiftir.
                  G?n?l Lucescu, Bielsa, Favre, O'Neill, Denizli gibi uzman antren?rleri ister ama bu ya da bu s?n?ftan isimler olmazsa ?enol G?ne? bize uyar.
                  G?nl?n?n istedi?i Lucescu, Bielsa, Favre, Denizli falan gelse bile bu savunma oyuncular?n? kimse n?trleyemez de, hatta s?f?ra bile yakla?t?ramaz Doruk. ?stedi?in kadar iyi h?cum yap, savunman k?t?yse Bursa gibi ?st?ndeki hi? bir tak?m? yenemezsin. Be?ikta? savunmas?n?n da Bursa savunmas?ndan a?a?? kal?r yan? yok, hatta baz? b?lgelerde geride bile denebilir. Y?netimden beklentin nedir bilmiyorum ama Lucescu tak?m?nda kal?yor, Denizli ve Jorge de gelirse transfer beklentileri ?ok y?ksek olacakt?r. Tek ihtimalin ?enol G?ne? ve diyorum ki umar?m transfer i?ini ?enol G?ne? e b?rakmazlar. Ger?i kime b?rak?rsalar iyi olur onu bile bilmiyorum. Bari Bilic son transferleri yapsayd? da ?yle gitseydi tak?mdan. Bu tak?ma savunmaya en az 3 olmak ?zere takviye yap?lmazsa sihirbazl?k ve mucize beklemeyin bence o gitsin bu gitsin demek en kolay? Doruk ?nemli olan sonras?ndaki ihtimalleri d???nmek. Sen s?rekli ele?tirdi?in y?netimden ?ok b?y?k i?ler bekliyorsun zann?mca, umar?m hakl? ??kars?n. Ben de sana fikrimi s?yleyeyim ?enol G?ne? i getirecekler ve "hoca kadro bu al bunla idare et, stadyum falan sonra bi ?ekiller yapar?z." diyecekler. Sonras? m?, sonras?n? biliyorsun zaten Doruk ?enol hoca bu savunmayla Schuster gibi sene sonunu g?remeyecek, ama hep denecek ki cesur oynatt? g?zel oynatt? fakat bu bize uymaz. Halbuki uymayan?n sistem de?il yeteneksiz ve yetersiz oyuncular oldu?u gene es ge?ilecek.

Yorum Yap

Aslı Tufan Tokadc? tarafından Gönderilmiş Mesajı göster

Zaten en b?y?k problem de bu,bu saatten sonra bu 2 senede katt???ndan fazla bir ?ey katamayacak,?stelik 2 senede katt?klar? da tart???l?r.
                    Ben Brugge ma??na kadar olan Avrupa maceras? i?in 10 ?zerinden 9 veririm,?zellikle Feyenoord,Arsenal,Tottenham,Liverpool ma?lar?ndaki tak?m savunmas? muazzamd?.
                    Mesela o savunmalar?,1 ki?iye 2 ki?i basmas?n?,kademe bo?lu?u verilmemesini yapacak ?ok az teknik adam var.

Ancak i?in h?cum y?n? fazla vasat kald?,G?khan T?re'nin aya??na top atmak d???nda 2. bir h?cum plan? asla olmad?,Cenk Tosun'dan yararlanmad? sene ba??nda 4 tane iyi ma? ??karan Kerim'i bir anda sildi,Demba Ba ve G?khan T?re formsuzken ikisini de kesme cesaretini kendinde bulamad?,s?rekli Tolgay'? oyundan alarak daha fazla bask? kurabilece?imiz dakikalarda hep doldur bo?alta d?nd?k.

?ok ?eyler ba?ard? demek yanl??sa,hi? bir ?ey ba?armad? demek de illa ki yanl?? kat?l?yorum o konuda.
                    4 tane iyi ma? ??karan Kerim ne yapt? acaba Tufan ? Hangi ma?? kazand?rd? ? Mustafa ve O?uzhan mesela ma? kazand?rd?lar hatta Olcay. Keza Cenk Tosun da. Kerim sadece aya??nda topla iyi g?r?nt? veren bir oyuncu ama tak?ma ve skora b?y?k bir katk? yapamad?. Mustafa Kerim den daha az oynamas?na ra?men ondan daha fazla katk? yapt?. Nedir bu Kerim g?zellemeniz bir t?rl? anlam?yorum. Cenk i kullanamad? evet ama onun da as oyuncusu Demba Ba ne yapacakt? adam. Zaten Demba olmad??? zaman Cenk oynad? hep sene ba??nda. ?u son 3-4 ma?a bakarak yorum yap?yorsunuz bana kal?rsa. Sene ba??nda her oyuncu belli miktarda ?ans buldu. Her topun G?khan ?n aya??na at?lmas? da kadrondaki top bilen oyuncu say?s?n?n azl???ndan Sosa sakatl?k ya?ad?, Tolgay ikinci devre geldi. Bu oyuncular geldi?inde varyasyonlar?m?z bir nebze artt? bu sefer de G?khan d???? ya?ad?. Tolgay ? oyundan ??karmas?, G?khan ?n form d???kl???ne engel olamamas? ve Cenk Tosun u daha az d???nmesi kabul edilebilir, lakin Kerim in bu kadar kurtar?c? rol?nde g?r?lmesini sa?layan nedir hala anlayam?yorum. Her ald??? topla rakiplerin i?ine dalan, bombo? pozisyonda adamlara basit basit paslar? atamayan adam de?il mi bu Kerim. ?leride ?ok iyi oyuncu olacak ama bu sene oynad??? ma?larda puan kay?plar? ya?ad?k bunun sebeplerinden biri de topla oynama sevdas? fazla olan Kerim dir. Bunu bilmene ra?men 4 tane iyi ma? ??kard? diyorsun. Mustafa mesela sene ba?? ?ok iyi bir performans g?stermesine ra?men sakatl?k d?n??? uzunca s?re oynat?lmad??? da oldu. Kerim k?t? performans sergiledi?i Eses ve Bal?kesir ma?lar?na kadar bolca ?ans buldu. De?erlendiremediyse biraz da onun sorunu b?t?n su?u hocaya y?klemeyin.

Yorum Yap

Bili?'in yan?nda olmay? ba?arabilmeliyiz..ve bu ?ok da g?zel bir cevap olmu?..

Yorum Yap

Bilic gitse nolur gitmese nolur? Seneye de fenere verecekler 4. yildizi. Her sene ayni terane... Su gitsin bu kalsin vs... Orman gitse Adali gelse ayni olacak. Yukardan bir emir gelir, susar kalirsin. Tek kurtulu? aslinda tamamen turk futbolunun cokusune bagli. Oda umarim 2-3 seneye olacak. Takip ettigim kadariyla fenerlisi geselisi bile farkinda donen oyunlarin. Onlar bile artik maclara ilgi gostermiyorlar. Stadlar bombos. Bakin goreceksiniz seneye daha les olacak. 4. Yildizi kim almadiysa sirf milleti mac izlemeye tesvik etmek adina o takima calisacaklar. Lobileri gectim devlet bile bu isin icinde. Durduk yere bok mu vardi ankaraya gelip ziyaret gerceklestirdiler. Konusan yoneticiler dilini yuttu bi anda. Valla kendinizi kandirmaktan vazgecin artik. Boka batmis turk futbolunda x gitse y gelse ne olacak?

Yorum Yap

Ne olursa olsun Vodafone Arena'ya ??kmadan g?nderirsek tarihimizin en b?y?k haks?zl?klar?ndan birisini yapm?? oluruz.

Yorum Yap

?enolun full hucum mu oynatacagini san?yorsunuz.
                            Tamamiyle denge futbolu ?zerine oynatir.
                            Siz bursaya bakmayin adamin elindeki malzeme ancak hucum yaparsa etkili olabildi?i i?in b?yle oynatiyor

Yorum Yap

Onur Bilic 2 senedir burada ve bu savunma kurgusunu yaratanlardan biri.
                              Motta, Franco, Serdar, Opare, Milosevic, Dany, Jones gibi adamlar Bilic varken al?nd?. At?n? en b?y?k ?ans? Bilicle buldu. Necip ve Jones stopere Bilic taraf?ndan evrildi.
                              Bilic'i %80'ini kendisinin yaratt??? bir savunma kurgusu ?zerinden savunamazs?n?z.
                              Mustafa Denizli G?khan Zan - Toraman tandemiyle ?ifte kupa getirdi. Bu sezonun en b?y?k ?ampiyonluk aday? Galatasaray'?n savunma oyuncular? bizimkilerle e?de?er. Muslera fark yarat?yor, ona kat?l?r?m.
                              Bir ba?ka hata da savunma yapabilme ihtimali bu kadar uzak olan bir tak?m?n skoru buldu?u anda dakika ka? olursa olsun koruma ?abas?na ge?mesi. Sen bu tak?m?n savunamayaca??n? biliyorsun, Bilic bunu g?remedi?i i?in 2 sezonda 20 ma? verdi.

Yorum Yap

Slaven Bili?in kalmas? i?in imza kampanyas? ba?lat?lm??.
                                https://www.change.org/p/fatih-kazan...t_created=true

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                                X