Duyuru

??k?ş
Hen?z duyuru yok

Slaven Bilic

??k?ş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Aslı Okan Arcan tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
    T?rker,

Ben de sana cevap vereyim.
    Bir teknik adam ile imzalamak zorundas?n. Be?ikta?'a gelen teknik adam?n hi?birine de 1m den a?a?? bir kontrat yapamazs?n.
    Benim yazd?klar?m?ndan ??kard???na sen kat?l?yor musun kat?lm?yor musun? Bu d?zende istenmeyen hi? bir tak?m ?ampiyon olamaz. ?tiraz?n var m? merak ediyorum.
    Bili?'i tart??madan ??karm?yorum. Bili?'in ayr? bunun ayr? oldu?unu iddia ediyorum ki kimi getirirsen getir o final ma??nda sana kaybettirecekler diyorum.
    Bir ton da ?rne?im var.
    Son 15 y?lda gelen 100. y?l ve Denizli ile ?ampiyonlukta hakem hatalar?ndan en az etkilendi?imiz sezonlard?r.
    100. y?l ?zel bir durumdu. Denizli ile ?ampiyonlukta FB ve GS erken final yap?p ligin nispeten daha temiz ge?mesine f?rsat verdiler.
    Bunlara var m? itiraz?n?
    E bu tesad?f m?d?r?
    Senin dedi?in "o zaman neden para veriyoruz"u Aziz Y?ld?r?m ve Albayrak yapt?. Adamlar resmen "?smail ve Hamza ile ?ampiyon olaca??z" dediler.
    Hadi Bili?'i sktiret. ?u anki tablo bu mant??a g?re diyor ki Hamza>Prandelli. ?u c?mleyi d?nyan?n hangi k??esinde kurarsan kur dalga ge?erler. Ama bu lig i?te bu.

D?n oynad???m?z ma? k?t? bir tecr?beydi. Tak?m iyi oynamad?.
    ?yi haz?rlanmam?? olabilir. Heyecandan oynayamam?? olabilir - ki ?ampiyonluk yar??? ya?amam?? adamlarla devam etti?imizde bu haftalarda ciddi sorunlar ya?ayaca??m?z? haftalar ?nce ve haftalarca yazd?m-.
    Benim d?n ma?tan anlad???m 2. yar? bir motivasyon y?klemesi ile tak?m?n biraz d?zelme g?sterdi?i. ?lk yar?daki oyunlar ile 4-5 yer otururduk yoksa.
    Ki bu tak?m?n k?t? oynamaya hakk? da var.
    D?nk? ma?? izledim. K?t? oynad???m?z bir ma?ta bile 2. yar?y? 10 ki?ilik bir rakibe kar?? oynamam?z gerekti?ini izledin de?il mi?
    ??te o fakt?r senin 10 ki?i oynamana izin vermiyorken rakibini k?t? g?n?nde destekliyor ve kazand?r?yor.
    Fark burada.

GS ?ok mu iyi oynayarak yendi Mersin'i? Di?er rakibin Sivas'ta ?ok mu iyi oynad? da kazand??
    Rakipler gibi bedava penalt? istemiyorum. Ama penalt?m ?al?ns?n istiyorum. Rakibimin penalt?s? da bedava olmas?n istiyorum.
    GS'nin hakeme b?rakt??? bir tek puan yok. Bizim san?yorum 15 i buldu. Bunun tesad?f, hata, ?anss?zl?k oldu?una m? inan?yorsun cidden?
    Bu ko?ullarda ?ampiyon olabilmi? ka? tak?m izledin bug?ne dek?

Ve yine tekrar ediyorum. 1.6 milyon Euro maa? ile g?reve getirdi?in adam belli ki Ancelotti, Mourinho de?il. Senin kadron kadar bir teknik adam.
    ?u ba?l?kta yorumlara bak?yorum. ?ampiyonlu?umuz "Cenk Tosun ile Pektemek aras?ndaki fark". Veya 85 de ??kan Tolgay'?n eksikli?i.
    E a? Cenk Tosun ba?l???na bak. Neler denmi? Cenk i?in bir oku, sen de?erlendir.
    Hala Cenk Tosun ile Pektemek'in ayn? pozisyon adam? olduklar? kabul edilip yorumlar yaz?l?yor.
    Daha ?nce de ?rnekledim. Veli'nin alternatifi Atiba m? Sosa m? O?uzhan m?? ??? de orta saha.

Yine tekrar edersek; Bili?'in 2 tak?m ?al??t?rd???n? (Split ve Lokomotiv) kabul edersek ?rneklerden pek bir fark? yok.
    Hatta ???nden de parlak oldu?unu s?yleyebilirim.
    Ama bu onlarla bunun kar??la?t?rmas? de?il. Benim i?in hi? de ?nemli de?il.
    Bili?'le istikrar filan da demiyorum. Y?netim sezon sonu Bili? ile s?zle?mesini bitirirse ?z?lmem. ??nk? yeni getirecekleri de 3 a?a?? 5 yukar? bunlar? yapacak. Hatta k?t?s?n? yapar, iyisini yapamaz.
    Senelerce TD tart??malar?nda bu i?in ince elenip s?k dokunmas? gerekti?ini; genel ak?m?n talebine g?re de?il ihtiyaca ve kul?p ger?eklerine g?re yap?lmas?n? belirttim. Ben Ba?kan olsayd?m Bili?'i g?reve getirmeyebilirdim mesela. Onu se?erken ne d???nd?ler bilemiyorum. Ama se?ilmi? ve g?revdeyse "?erefsiz" "sahtekar" "defol" demek yerine g?re s?resine sayg? duymay? tercih ediyorum. Herhangi bir sayg?s?zl?k yapt???n? da d???nm?yorum.
    Samet Aybaba'y? hi? yazma. ?u an Bili?'i asanlar o zaman "Aybaba defol; Bili? gelsin" derken yine ben savunuyordum Be?ikta? Teknik Direkt?r?n? ve ayn? bug?n oldu?u gibi benim mant???m y?z?nden ?ampiyon olamad???m?z; Be?ikta?'?n b?y?kl???n? kavrayamad???m filan yaz?lm??t?...
    H?rvat tak?m? konusu senin "o tak?m?n y?ld?z? Semih'ti" tespitin ile ilgili ki dedi?in gibi; ben de yazd?m bizden daha iyi kadrolar? oldu?unu...
    Kimi geli?tirdi ele?tirisi Gordon'a yap?lamaz ??nk? Gordon'un uzmanl??? buydu ki Gordon'un Metin'le, Sergen ile ya?ad?klar?n? ben ?ok iyi biliyorum.
    Gordon'un da 3.5 y?ll?k a??r ele?tiriler sonunda ba?ar?y? buldu?unu da belirteyim. O 3.5 y?ll?k sene i?inde Gordon'un yapt??? transferler i?in neler dendi?ini de ?ok iyi hat?rl?yorum. Gordon'a destek olan bir tek tan?d???m yoktu. Bir tek Seba.
    Tigana farkl? bir durum. Ama ona da korkak dendi. FB ile oynad???m?z finalde oynatt??? oyun ?zerinden neler s?ylendi.
    Be?enmezdim; sevmezdim; yine savundum.
    Lucescu'nun 2. senesi de var. Sadece 1. senesi de?il. Dedi?im "hakem fakt?r?" ile kar??la?t???nda Lucescu'nun ne hallere d??t???n? izlemedik mi? Yenebildi mi Luce hakemi 2. sezonunun 2. yar?s?nda?
    Schuster'in "ne oynatt???n?" ben hala bilmiyorum Ama o da a??r bir hakem operasyonuna kurban gitti?imde kendi ad?ma ?izgimde "bu sistemde sevmiyor olsam da Forza Schuster" dedim yine bu forumda.

Bili? de Aybaba da getirirsen Mourinho da bu sistemde birbirlerinden ?ok daha fazla bir ?ey yapamayacak.
    Defalarca yazd?m, kendi evlatlar?m?z? denedin (Sa?lam, ?al?mbay, Aybaba, Havut?u) olmad?.
    Ligi bilen yabanc? denedin olmad? (Luce)
    Ligi bilmeyen ?st d?zey bir marka denedin olmad? (Schuster, Del Bosque)
    Acemi, heyecanl? bir yabanc? denedin olmad? (Bili?, Carvalhal)
    E?itmen, sava??? bir yabanc? denedin olmad? (Tigana).
    Farkl? kadrolar da denedin. Olmad?.
    Simao, Quaresma, Ernst gibi b?y?k ma?lar oynam?? b?y?k oyuncular getirdin.
    Olcay, O?uzhan, Veli, Tolgay, Pektemek, T?re gibi yerli ama potansiyeli belirli oyuncular getirdin.
    Hep ayn? noktada kald?n.
    ve hep ayn? soruyu sordun "ne oynuyoruz?" "kim ne geli?ti?"
    Demek istedi?im bu.
    Getirelim en kral?n?. ?enol G?ne? burada kendisine yak??t?r?lan ?nvanlar?n hemen hi?biri de?il.
    Ama gel bahse girelim. Seneye bu zamanlar sen G?ne?'e sallayacaks?n, ben "yapmay?n arkada?lar, yanl?? yap?yorsunuz" yazaca??m.
    ??nk? o kritik zamanlar geldi?inde ?enol G?ne? klasik hakem, T?rk futbolu, futbol y?netimi konu?mas?n? yapacak. Arkas?nda birilerinin duraca??n? umarak.
    Ama "lan sen oynatt?n; sen ?nce oynatt???na bak, sonra hakeme y?klen" diyecek bu kul?b?n hakk?n? korumak ile bir ?ekilde sorumlu olanlar.
    Tecr?beyle sabittir...

Prandelli'nin 4lendi?i ama Hamza'n?n kral oldu?u bir ligi oynuyoruz. Futbol konu?mak ne kadar ger?ek?i; d???nd?k?e cevap bulam?yorum...
    Ellerine sa?l?k abi

Yorum Yap

"o zaman hi? lige ??kmayal?m" yazacak arkada?lar i?in ba?tan yazay?m...
      D?n ak?amdan beridir ?olu?u ?ocu?u ihmal ettim. ?ki ?? g?n olmayaca??m. Ka?t???m filan da d???n?lmesin.
      E?er ki ba?ar? istiyorsan ki istemen de gerekiyor...
      ??z?m Teknik Direkt?r +
      Teknik Direkt?r?n ?ok ?ok ?nemli de?il. ??nk? zaten senin bu ligdeki tak?mlar?n en az 14-15 tanesini rahat yenecek kadron olacak. Derbileri b?rak; o ma?larda az kay?pla gidersen 80 puan al?rs?n ki o da seni ?ampiyon yapar...
      Peki "+"ne?
      Sinan Engin tarz? bir T?rk Futbolu ka?ar?.
      Metin Tekin deniyor. Futbolun temiz; topun yuvarlak oldu?u bir ligde olabilir ama bizim ligimizde olmaz.
      Bu ligin her t?rl? pisli?ini bilen; haber alan; rakibin yapaca?? pu?tlu?a engel olacak bir T?rk Futbolu ka?ar?.
      Bug?n bir haber okudum; Luce-Feyyaz-Sinan Engin an?s?. Luce hakemlerin kay?tlar?n? tutturuyormu? (bkz. TFF ve hakemler) ve bir hakemin s?rekli bir tak?m lehine hata yapt???n? tespit etmi?ler. Bir sonraki hafta ma?? o hakem y?netecekmi?. Sinan Engin o hakemi aram??. Ne konu?tular bilemiyorum. Ve ma? rahat ge?mi?.
      Bu do?ru bir y?ntem midir? De?ildir.
      ?a?layan'da solu?u alabilirsin.
      Ama bu ligi kazanman?n yolu budur.
      Yoksa hangi hocay? getirirsen getir; o ka?ar o hakeme o telefonu a?mad??? s?rece tepende hep o hakemleri hissedeceksin.
      (?Stelik kadronu rakiplerinden ucuza kuracaks?n. Yani X rakibinin 100, Y rakibinin 150 milyonluk senin 300 l?k kadron vard?, o zaman "??k o zaman hakemi de yen ulan" dersin ??nk? zaten rakibinden avantajl?s?nd?r. O ?artlarda bile zordur ama en az?ndan ?imdi oldu?undan daha makuld?r).

Yorum Yap

Iki yil mevcut tsl standartlari icin uygun bir suredir.. artik dunyada da oyle bir hocaya kupasiz 3-5 sene sabreden buyuk takim kalmadi.. gecen seneye gore kadro kalitesi artti.. ama ayni oranda siralamadaki basarimiz artmadi.. ustelik rakipler t.d degistirdiler.. bunun adi basarisizliktir.. fb ve gs her sene hoca degissinler biz bilic ile 10 sene devam edelim bilic bu manteliteyle 10 sezonda da 3. olur.. derbi kazanama.. dusme hattina puan dagit.. sezonun son 5 haftasinda yenmen gereken siradan takimlari bile yeneme.. ustelik bunu 2 sene ust uste tekrarla.. sonra da istikrar bekle.. olmaz.. evet stad yok kabul.. ama biz zaten ne en son ne zaman kendi evinde silindir gibi ezip gecen bir takimdik ki?.. belki kendi stadimiz olsa yaristan daha da erken kopacaktik.. buradaki asil sorun duse kalka bir sekilde bir hedefe tutunup gelinen haftalarin alayinda basarisiz olunmasi.. stad olayinin sadece gorunen yuzune bakarak bir etkeni dusunmeden bilic'in arti hanesine yazilmasini artik dogru bulmuyorum.. bilic'e dunya ustunde su performansiyla tahammul edecek tek bir buyuk kulup bulunamaz..

Yorum Yap

Ben buradaki ?o?u ki?inin aksine d?n ma?taki en b?y?k hatas?n?n Mustafa ile ba?lamamak oldu?unu d???n?yorum. Adam golc? de?il,bitirici vuru?lar? yok,s?rekli sakatlan?yor ama yapt??? tek ?ey ?nde pres yap?p tak?m? ?ne do?ru itmek ayn?s? orta sahada Veli i?in de ge?erli. ?yi oynad???m?z ma?lara bak?n Veli deli gibi pres yapar tak?m? ?ne atmay? ba?ar?rd?. Madem Mustafa ile imzalad?k yapabildi?i tek ?eyden yararlanacaks?n. Zaten o girince Akhisar elini kolunu sallayarak ge?emedi bizim sahaya. Ama Bilic her kritik ma? gibi yine tedbirli ba?layay?m bekleyeyim derken gol? yedik. ??erideki Gs ma??n?n,deplasmandaki Fener ma??n?n ayn?s?n? izledik. Bu tak?m beklemez,bekleyerek oynayamaz iki sene ge?ti ??renemedi.

Yorum Yap

Aslı Merter Erhuy tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
            Ben buradaki ?o?u ki?inin aksine d?n ma?taki en b?y?k hatas?n?n Mustafa ile ba?lamamak oldu?unu d???n?yorum. Adam golc? de?il,bitirici vuru?lar? yok,s?rekli sakatlan?yor ama yapt??? tek ?ey ?nde pres yap?p tak?m? ?ne do?ru itmek ayn?s? orta sahada Veli i?in de ge?erli. ?yi oynad???m?z ma?lara bak?n Veli deli gibi pres yapar tak?m? ?ne atmay? ba?ar?rd?. Madem Mustafa ile imzalad?k yapabildi?i tek ?eyden yararlanacaks?n. Zaten o girince Akhisar elini kolunu sallayarak ge?emedi bizim sahaya. Ama Bilic her kritik ma? gibi yine tedbirli ba?layay?m bekleyeyim derken gol? yedik. ??erideki Gs ma??n?n,deplasmandaki Fener ma??n?n ayn?s?n? izledik. Bu tak?m beklemez,bekleyerek oynayamaz iki sene ge?ti ??renemedi.
            Pektemek'i cidden faydali buluyorsa o zaman aynen dedigin gibi 11 de baslatmasi lazim.. en azindan Ba da daha diriyken ileride etkinlik arttirmada yardimci unsur olur belki diye.. ama sonradan oyuna alinca hic bir derde care olmuyor.. zira Ba da sezon basi gibi degil artik erken dusuyor oyundan.. bu pektemek'i ya 11 baslat ya da mac cevirmek icin hamle oyuncusuymus muamelesi yapma.. oyle bir tip degil cunku.

Yorum Yap

Staj?n bitince A class hoca olacaks?n ama san?r?m bunun bize hi?bir faydas? olmayacak

Yorum Yap

Aslı Necmettin Firat Ozkan tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                Aslı Merter Erhuy tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                Pektemek'i cidden faydali buluyorsa o zaman aynen dedigin gibi 11 de baslatmasi lazim.. en azindan Ba da daha diriyken ileride etkinlik arttirmada yardimci unsur olur belki diye.. ama sonradan oyuna alinca hic bir derde care olmuyor.. zira Ba da sezon basi gibi degil artik erken dusuyor oyundan.. bu pektemek'i ya 11 baslat ya da mac cevirmek icin hamle oyuncusuymus muamelesi yapma.. oyle bir tip degil cunku.
                Kesinlikle ama Olcay sevdas? ve ona yer bulma ?abas? y?z?nden hi? etti koca seneyi. Peketemek'?n en az?ndan pres ?zelli?i var Olcay ikinci yar?n?n ba??ndan beri yok,sadece ??l? ?ektirme ?zelli?i kald? adam?n ama hala sahada. Ayr?ca d?n Atiba sa?a ?ekili? Kerim ortaya al?nsayd? h?cum g?c? dahada artard?.

Yorum Yap

Aslı Okan Arcan tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                  T?rker,

Ben de sana cevap vereyim.
                  Bir teknik adam ile imzalamak zorundas?n. Be?ikta?'a gelen teknik adam?n hi?birine de 1m den a?a?? bir kontrat yapamazs?n.
                  Benim yazd?klar?m?ndan ??kard???na sen kat?l?yor musun kat?lm?yor musun? Bu d?zende istenmeyen hi? bir tak?m ?ampiyon olamaz. ?tiraz?n var m? merak ediyorum.
                  Bili?'i tart??madan ??karm?yorum. Bili?'in ayr? bunun ayr? oldu?unu iddia ediyorum ki kimi getirirsen getir o final ma??nda sana kaybettirecekler diyorum.
                  Bir ton da ?rne?im var.
                  Son 15 y?lda gelen 100. y?l ve Denizli ile ?ampiyonlukta hakem hatalar?ndan en az etkilendi?imiz sezonlard?r.
                  100. y?l ?zel bir durumdu. Denizli ile ?ampiyonlukta FB ve GS erken final yap?p ligin nispeten daha temiz ge?mesine f?rsat verdiler.
                  Bunlara var m? itiraz?n?
                  E bu tesad?f m?d?r?
                  Senin dedi?in "o zaman neden para veriyoruz"u Aziz Y?ld?r?m ve Albayrak yapt?. Adamlar resmen "?smail ve Hamza ile ?ampiyon olaca??z" dediler.
                  Hadi Bili?'i sktiret. ?u anki tablo bu mant??a g?re diyor ki Hamza>Prandelli. ?u c?mleyi d?nyan?n hangi k??esinde kurarsan kur dalga ge?erler. Ama bu lig i?te bu.

D?n oynad???m?z ma? k?t? bir tecr?beydi. Tak?m iyi oynamad?.
                  ?yi haz?rlanmam?? olabilir. Heyecandan oynayamam?? olabilir - ki ?ampiyonluk yar??? ya?amam?? adamlarla devam etti?imizde bu haftalarda ciddi sorunlar ya?ayaca??m?z? haftalar ?nce ve haftalarca yazd?m-.
                  Benim d?n ma?tan anlad???m 2. yar? bir motivasyon y?klemesi ile tak?m?n biraz d?zelme g?sterdi?i. ?lk yar?daki oyunlar ile 4-5 yer otururduk yoksa.
                  Ki bu tak?m?n k?t? oynamaya hakk? da var.
                  D?nk? ma?? izledim. K?t? oynad???m?z bir ma?ta bile 2. yar?y? 10 ki?ilik bir rakibe kar?? oynamam?z gerekti?ini izledin de?il mi?
                  ??te o fakt?r senin 10 ki?i oynamana izin vermiyorken rakibini k?t? g?n?nde destekliyor ve kazand?r?yor.
                  Fark burada.

GS ?ok mu iyi oynayarak yendi Mersin'i? Di?er rakibin Sivas'ta ?ok mu iyi oynad? da kazand??
                  Rakipler gibi bedava penalt? istemiyorum. Ama penalt?m ?al?ns?n istiyorum. Rakibimin penalt?s? da bedava olmas?n istiyorum.
                  GS'nin hakeme b?rakt??? bir tek puan yok. Bizim san?yorum 15 i buldu. Bunun tesad?f, hata, ?anss?zl?k oldu?una m? inan?yorsun cidden?
                  Bu ko?ullarda ?ampiyon olabilmi? ka? tak?m izledin bug?ne dek?

Ve yine tekrar ediyorum. 1.6 milyon Euro maa? ile g?reve getirdi?in adam belli ki Ancelotti, Mourinho de?il. Senin kadron kadar bir teknik adam.
                  ?u ba?l?kta yorumlara bak?yorum. ?ampiyonlu?umuz "Cenk Tosun ile Pektemek aras?ndaki fark". Veya 85 de ??kan Tolgay'?n eksikli?i.
                  E a? Cenk Tosun ba?l???na bak. Neler denmi? Cenk i?in bir oku, sen de?erlendir.
                  Hala Cenk Tosun ile Pektemek'in ayn? pozisyon adam? olduklar? kabul edilip yorumlar yaz?l?yor.
                  Daha ?nce de ?rnekledim. Veli'nin alternatifi Atiba m? Sosa m? O?uzhan m?? ??? de orta saha.

Yine tekrar edersek; Bili?'in 2 tak?m ?al??t?rd???n? (Split ve Lokomotiv) kabul edersek ?rneklerden pek bir fark? yok.
                  Hatta ???nden de parlak oldu?unu s?yleyebilirim.
                  Ama bu onlarla bunun kar??la?t?rmas? de?il. Benim i?in hi? de ?nemli de?il.
                  Bili?'le istikrar filan da demiyorum. Y?netim sezon sonu Bili? ile s?zle?mesini bitirirse ?z?lmem. ??nk? yeni getirecekleri de 3 a?a?? 5 yukar? bunlar? yapacak. Hatta k?t?s?n? yapar, iyisini yapamaz.
                  Senelerce TD tart??malar?nda bu i?in ince elenip s?k dokunmas? gerekti?ini; genel ak?m?n talebine g?re de?il ihtiyaca ve kul?p ger?eklerine g?re yap?lmas?n? belirttim. Ben Ba?kan olsayd?m Bili?'i g?reve getirmeyebilirdim mesela. Onu se?erken ne d???nd?ler bilemiyorum. Ama se?ilmi? ve g?revdeyse "?erefsiz" "sahtekar" "defol" demek yerine g?re s?resine sayg? duymay? tercih ediyorum. Herhangi bir sayg?s?zl?k yapt???n? da d???nm?yorum.
                  Samet Aybaba'y? hi? yazma. ?u an Bili?'i asanlar o zaman "Aybaba defol; Bili? gelsin" derken yine ben savunuyordum Be?ikta? Teknik Direkt?r?n? ve ayn? bug?n oldu?u gibi benim mant???m y?z?nden ?ampiyon olamad???m?z; Be?ikta?'?n b?y?kl???n? kavrayamad???m filan yaz?lm??t?...
                  H?rvat tak?m? konusu senin "o tak?m?n y?ld?z? Semih'ti" tespitin ile ilgili ki dedi?in gibi; ben de yazd?m bizden daha iyi kadrolar? oldu?unu...
                  Kimi geli?tirdi ele?tirisi Gordon'a yap?lamaz ??nk? Gordon'un uzmanl??? buydu ki Gordon'un Metin'le, Sergen ile ya?ad?klar?n? ben ?ok iyi biliyorum.
                  Gordon'un da 3.5 y?ll?k a??r ele?tiriler sonunda ba?ar?y? buldu?unu da belirteyim. O 3.5 y?ll?k sene i?inde Gordon'un yapt??? transferler i?in neler dendi?ini de ?ok iyi hat?rl?yorum. Gordon'a destek olan bir tek tan?d???m yoktu. Bir tek Seba.
                  Tigana farkl? bir durum. Ama ona da korkak dendi. FB ile oynad???m?z finalde oynatt??? oyun ?zerinden neler s?ylendi.
                  Be?enmezdim; sevmezdim; yine savundum.
                  Lucescu'nun 2. senesi de var. Sadece 1. senesi de?il. Dedi?im "hakem fakt?r?" ile kar??la?t???nda Lucescu'nun ne hallere d??t???n? izlemedik mi? Yenebildi mi Luce hakemi 2. sezonunun 2. yar?s?nda?
                  Schuster'in "ne oynatt???n?" ben hala bilmiyorum Ama o da a??r bir hakem operasyonuna kurban gitti?imde kendi ad?ma ?izgimde "bu sistemde sevmiyor olsam da Forza Schuster" dedim yine bu forumda.

Bili? de Aybaba da getirirsen Mourinho da bu sistemde birbirlerinden ?ok daha fazla bir ?ey yapamayacak.
                  Defalarca yazd?m, kendi evlatlar?m?z? denedin (Sa?lam, ?al?mbay, Aybaba, Havut?u) olmad?.
                  Ligi bilen yabanc? denedin olmad? (Luce)
                  Ligi bilmeyen ?st d?zey bir marka denedin olmad? (Schuster, Del Bosque)
                  Acemi, heyecanl? bir yabanc? denedin olmad? (Bili?, Carvalhal)
                  E?itmen, sava??? bir yabanc? denedin olmad? (Tigana).
                  Farkl? kadrolar da denedin. Olmad?.
                  Simao, Quaresma, Ernst gibi b?y?k ma?lar oynam?? b?y?k oyuncular getirdin.
                  Olcay, O?uzhan, Veli, Tolgay, Pektemek, T?re gibi yerli ama potansiyeli belirli oyuncular getirdin.
                  Hep ayn? noktada kald?n.
                  ve hep ayn? soruyu sordun "ne oynuyoruz?" "kim ne geli?ti?"
                  Demek istedi?im bu.
                  Getirelim en kral?n?. ?enol G?ne? burada kendisine yak??t?r?lan ?nvanlar?n hemen hi?biri de?il.
                  Ama gel bahse girelim. Seneye bu zamanlar sen G?ne?'e sallayacaks?n, ben "yapmay?n arkada?lar, yanl?? yap?yorsunuz" yazaca??m.
                  ??nk? o kritik zamanlar geldi?inde ?enol G?ne? klasik hakem, T?rk futbolu, futbol y?netimi konu?mas?n? yapacak. Arkas?nda birilerinin duraca??n? umarak.
                  Ama "lan sen oynatt?n; sen ?nce oynatt???na bak, sonra hakeme y?klen" diyecek bu kul?b?n hakk?n? korumak ile bir ?ekilde sorumlu olanlar.
                  Tecr?beyle sabittir...

Prandelli'nin 4lendi?i ama Hamza'n?n kral oldu?u bir ligi oynuyoruz. Futbol konu?mak ne kadar ger?ek?i; d???nd?k?e cevap bulam?yorum...
                  Ellerinize sa?l?k, bu kadar m?kemmel bir yaz? olabilir ancak. Bir sonraki mesajda yazd???n?z ??z?m de do?ru ayr?ca. Bu i?lerin ka?ar? bir adam laz?m. Bir de kurallar i?inde do?ru yerde do?ru ki?ilere sahip olabilmek. hani o emre el sall?yor ya "sen g?r?rs?n" diye yan hakeme sonra o yan hakem ma?lara ??kamay?p dinleniyor ya, dinlendi?inde 3-4k paradan oluyor ya. Bu i?te derinden i?leyen temiz ?ike. O hakemi g?ren di?erleri "aman abi taksitlerim var, tam g?remedim ama ya ofsaytsa ve fener yenilirse" deyip kald?r?yor bayra??. yorumlayanda ?ok zor pozisyon, bi?ey diyemezsin diyor zaten.

?.?zen tak?m?n dinlendi?i g?n say?s?n?n seceresini tutmu?tu, konuya dikkat ?ekmi?ti. bizim y?netimde b?yle secereler tutulmal?. Bir s?r? s?zde Be?ikta?l? yazar var, toplay?p onlara bunlar s?ylenmeli.

yoksa gelsin ger?ekten yeni biri, seneye siz onu da g?ndermeye ?al???rken biz tutmaya ?al??aca??z. gene.

Yorum Yap

Sana demi?lerki, bak hoca ?n?m?zde 5 tane ma? var, al bu 5 ma?? ?ampiyon ol. Bu 5 ma??n i?erisinede bir tane derbi ma?? koydukki en az?ndan o ma??da al?p senin i?in hi? derbi ma?? alamad? demesinler. B?ylede bir g?zellik yapt?k sana, hadi bakal?m. Sen daha ilk ma?tan su koydun, sonra demi?lerki, neyse olur b?yle, sana bir ?ans daha verelim, hadi 4 ma?? al yine ?ampiyon ol. Bu kadar basit i?te. B?y?k hoca olmaya gerek yok bu 4 ma?? almak i?in, yeterki iste. Sen napt?n peki Bilic?

Yorum Yap

Gordon Daum scala T?gana Toshack Del Bosque Den?zl? Schuster Lucescu Ertugrul R?za
                      akl?ma b?r ??rp?da gelenler bunlar?n hepsi Bilicten cok daha buyuk hatalar yapt?lar yapm??lard?r
                      bug?ne kadar hatas? yok veya ?cler?nde en az? d?yeceg?m Ras?m Karad?r onu da 1.y?l sonunda S?leyman Seba gonderm?st?:-)
                      dunku mac ?c?n Tolgay ??kar m? Mustafa al?n?r m? yanl?? m? d?b?ne kadar G?khan Olcay yer?ne Ke?m al?nmay?p Tolgay ??k?yor sa?ma sapan
                      ama bunu yapmayan? olmad?
                      antep ?bb fb akh?sar ma??nda tak?m?n anas? a?lat?lm?? ...ortada sen?n yonet?m?n yok hang? ba?ar? gelecek
                      melo g?b? b?r oyuncunun k?rm?z? kart goremeyeceg? tek tak?m gsd?r herhalde bu kadar ?nan?lmaz sey olurken bugun luce olsa o da basar?s?z olacakt?
                      senol gunes olsa ne olur Luce olsa ne olur b?t?e ned?r b?t?e yonet?m gucu ned?r onu gorel?m
                      srnayla oynayan adam serdar? ??kar?p olcay? oraya kayd?r?yor b?raz c?k anl?yordur herhalde sagbekten
                      yas 40 a geliyor kal?tes?z adamlar kal?tes?z kadro her zaman kafa kar?st?rd?g?n? gordum en baba tekn?k d?rektoru get?rel?m
                      el?ne cenk tolga...onler?ne motta franco veya s?vok ersan serdar? koy mumkun deg?l h?cb?rsey olmaz...ersan?n yer?ne 1000 defa At?nc? terc?h eder?m ama seneye B?l?c?n ?sted?g? sek?lde cok sa?lam b?r stoper almayal?m gelen en kral hoca nas?l b?r stoper terc?h? yapar goruruz...Lucescunun yas?n? gordonun turan? daumun necat? schuster? erhan? toshack?n erkan? oynatt???n? gordu bu g?zler hemde ne kadrolarda

su kadro yap?lanmas?nda Sosa Ve demba ba har?c B?l?c?n ?lk 3 terc?hler?n?n al?nd???na ?nanan var m?...
                      stad var m?
                      ben k?zm?yormuyum dun gece Tolgay?n c?kt?g?n? gordugum an sayd?r?p durdum ama seneye s?lbastan? bu d?zen kald?rmaz
                      Senol gunes oyuncular? parlatm?? eyvallah pek? yok ett?kler????
                      ald??? yabanc?lar??
                      hocay? k?t?lemek ?c?n yazm?yorum ama bakacaksak ?k? taraf?na bakal?m
                      derbilerden once tak?m?n k?rm?z? kartla eks?k b?rak?lm?? derb?de eks?k b?rak?lm?? hang? derbiyi bu kadroyla hang? hocayla al?rm???z

elest?rd?g?m?z nokta buna bende dah?l?m 1-2 oyuncuda n?ye bunu oynatt?n n?ye bunu almad?n....forumun y?zde yetmi?i brugge ma?? onces? erc?yes ma??nda Pektemek d?ye yalvar?yordu

Quaresman?n goner?ld?g? sene y?ne buyuk ?o?unluk Olcayda olcay d?yordu...y?ne Ker?m n?ye oynam?yor d?ye soruyorduk oynad?ktan sonra Olcay aman neredes?n d?yen sesler cogunlukta deg?l m?yd?
                      Vel?y? kac k??? tutuyordu olmad???nda anlad?k ne oldu?unu
                      bunu forumu veya bu d???ncede olanlar? ay?plamak kotulemek ?c?n yazm?yorum oyuncu kal?tes? bu 1 ?y? b?r kotu gorusler? anl?k deg?st?reb?lecek sek?lde
                      hep?m?z?n hemf?k?r oldu?u tak?m?n ?c?nde 8-9 tane adam g?b? futbolcu olur ondan sonra hocaya hocalara yuklen?r?z....

Yorum Yap

Aslı Halil Nuri Yurdakul tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                        Gordon Daum scala T?gana Toshack Del Bosque Den?zl? Schuster Lucescu Ertugrul R?za
                        akl?ma b?r ??rp?da gelenler bunlar?n hepsi Bilicten cok daha buyuk hatalar yapt?lar yapm??lard?r
                        bug?ne kadar hatas? yok veya ?cler?nde en az? d?yeceg?m Ras?m Karad?r onu da 1.y?l sonunda S?leyman Seba gonderm?st?:-)
                        dunku mac ?c?n Tolgay ??kar m? Mustafa al?n?r m? yanl?? m? d?b?ne kadar G?khan Olcay yer?ne Ke?m al?nmay?p Tolgay ??k?yor sa?ma sapan
                        antep ?bb fb akh?sar ma??nda tak?m?n anas? a?lat?lm?? ...ortada sen?n yonet?m?n yok hang? ba?ar? gelecek
                        melo g?b? b?r oyuncunun k?rm?z? kart goremeyeceg? tek tak?m gsd?r herhalde bu kadar ?nan?lmaz sey olurken bugun luce olsa o da basar?s?z olacakt?
                        senol gunes olsa ne olur Luce olsa ne olur b?t?e ned?r b?t?e yonet?m gucu ned?r onu gorel?m
                        srnayla oynayan adam serdar? ??kar?p olcay? oraya kayd?r?yor b?raz c?k anl?yordur herhalde sagbekten
                        yas 40 a geliyor kal?tes?z adamlar kal?tes?z kadro her zaman kafa kar?st?rd?g?n? gordum en baba tekn?k d?rektoru get?rel?m
                        el?ne cenk tolga...onler?ne motta franco veya s?vok ersan serdar? koy mumkun deg?l h?cb?rsey olmaz...ersan?n yer?ne 1000 defa At?nc? terc?h eder?m ama seneye B?l?c?n ?sted?g? sek?lde cok sa?lam b?r stoper almayal?m gelen en kral hoca nas?l b?r stoper terc?h? yapar goruruz...Lucescunun yas?n? gordonun turan? daumun necat? schuster? erhan? toshack?n erkan? oynatt???n? gordu bu g?zler hemde ne kadrolarda

su kadro yap?lanmas?nda Sosa Ve demba ba har?c B?l?c?n ?lk 3 terc?hler?n?n al?nd???na ?nanan var m?...
                        stad var m?
                        ben k?zm?yormuyum dun gece Tolgay?n c?kt?g?n? gordugum an sayd?r?p durdum ama seneye s?lbastan? bu d?zen kald?rmaz
                        ald??? yabanc?lar??
                        derbilerden once tak?m?n k?rm?z? kartla eks?k b?rak?lm?? derb?de eks?k b?rak?lm?? hang? derbiyi bu kadroyla hang? hocayla al?rm???z

elest?rd?g?m?z nokta buna bende dah?l?m 1-2 oyuncuda n?ye bunu oynatt?n n?ye bunu almad?n....forumun y?zde yetmi?i brugge ma?? onces? erc?yes ma??nda Pektemek d?ye yalvar?yordu

Quaresman?n goner?ld?g? sene y?ne buyuk ?o?unluk Olcayda olcay d?yordu...y?ne Ker?m n?ye oynam?yor d?ye soruyorduk oynad?ktan sonra Olcay aman neredes?n d?yen sesler cogunlukta deg?l m?yd?
                        bunu forumu veya bu d???ncede olanlar? ay?plamak kotulemek ?c?n yazm?yorum oyuncu kal?tes? bu 1 ?y? b?r kotu gorusler? anl?k deg?st?reb?lecek sek?lde
                        hep?m?z?n hemf?k?r oldu?u tak?m?n ?c?nde 8-9 tane adam g?b? futbolcu olur ondan sonra hocaya hocalara yuklen?r?z....
                        iste yorum bu !
                        eldeki coplere kimi getirirsen getir sonuc HUSRAN !
                        bu kanserden kurtulmamiz icin transferde devrim gerekli bunuda ormanin yapacagina guvencim sifir , nedeni ise bugune kadar yaptiklari hatalardir , futboldan zerre kadar anlamiyor sadece iyi bir besiktasli ve taraftardir o kadar !!!
                        HERKES YERINI BILMELI YAPAMIYORSAN CEKIP GITMELI !!!

Yorum Yap

stad var m?
                          ald??? yabanc?lar??

.

Yorum Yap

stad var m?
                            ald??? yabanc?lar??

Al?nt?m? yapay?m da eksik olmayay?m. Yazacak enerjim veya motivasyonum yok Halil abim yazm??.

Yorum Yap

stad var m?
                              ald??? yabanc?lar??

kat?lm?yorum,
                              evet elimizde bir melo snieder ikilisi yok, ama adamlar?n forvetinde yetenek fakiri burak, kanatlar?nda dombili olcan ile Anadolu top?usu yasin oynuyor
                              evet elimizde Caner-G?khan ikilisi yok ama sene boyunca stoperi bekir irteg?n, forveti emenike kazmas? idi (adam?n 4 golu varm??)
                              illa tak?mda eksik var, evet onlar?n kadrosu alt toplamda daha iyi (3 kat? bonservis 2 kat? maa? ?d?yorlar) ama aradaki fark bu kadar de?il.

Ad? ?zerinde teknik direkt?r, tak?m? savunma olarakta h?cum olarakta taktiksel ?al??t?racak adam. ligte ilk korner gol?m?z? d?n atm???z, daha ?nce sivok gelen kadar kornerden pozisyonda hat?rlam?yorum. bu oyuncu kalitesizli?i ile mi ilgili, duran toptan bir s?r? gol yedik bu da m? oyuncular y?z?nden.

ligte bize duran toptan gol atanda, duran toptan gol atamad???m?z tak?mda bizden ucuz tak?m. ama ?al??m??lar, bizimkiler ?al??t?r?lmam??.

Ligte bizi nas?l bir oyun bekliyor, Anadolu tak?m? kapanacak pres yapacak, kontra arayacak. siz bizim tak?m?n buna kar?? ?al??t???n? g?rd?n?z m?. rakip kim olursa olsun, ver topu rakibe ileride pres yap topu kaparsan golu atars?n. yoksa ersan arkadan ?i?irsin

Ha bunu ?ok iyi yapar olduk , bu sebepten avrupada iyi i? ??kard?k ama gel g?r ki ligte bir tane gol yiyince geri yaslanan rakibi a?amayan bir tak?m olduk.

bili? hamza ve ?smail e kar?? nerede kaybediyor biliyormusunuz, rakipleri bulunduklar? tak?m?n b?y?k tak?m oldu?unu 3. li???n sonunculuk oldu?unu biliyor. bili? bilmiyor

Benim bildi?im fikret orman can havli ile sene sonu kovarak hat?rlat?r, Ahmet nur ?ebi de ?enol g?ne?i ikna eder

Yorum Yap

bazi yazilara cevap vermek bile icimden gelmiyor artik , bendemi tufan gibi yoruldum acaba en iyisi bir kac gun girmeyeyim !

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                                X