Duyuru

??k?ş
Hen?z duyuru yok

Spor Toto S?per Lig 2014-2015 Sezonu T?m Kar??la?malar

??k?ş
Bu konu kapatıldı.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Aslı Serhat Senel tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
    Valla penalt? diyenlere futboldan anlam?yor damgas? vurulmu? birka? defa izledim fakat o pozisyonda M. Akg?n'e faul yok. Yani en az?ndan dandik ?zette ?ok ayr?nt?l? g?stermemi? ben g?remedim.
    Faul yoksa bir itme ?ekme vs. o el pozisyonu NET PENALTI... Kayarken, d??erken vs istemsiz dahi olsa HAKSIZ AVANTAJ olarak de?erlendirilir ve penalt? olur pozisyon.

Varsa farkl? g?r??? olan ger?ekten dinlemek isterim ??nk? ?ok enteresan pozisyon yani
    Ben de b?yle d???n?yorum, gece belirtmi?tim. ?stemsiz olup olmamas? karar? de?i?tirmemeli, sonu?ta top bir ?ekilde y?n de?i?tiriyor.

Ama ?imdi TFF'nin sitesinden futbol kurallar? dosyas?n? a?t?m, "bilerek topa elle m?dahale bulunursa penalt?d?r​" yaz?yor

Yorum Yap

Aslı Sergen Uysal tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
      Valla penalt? diyenlere futboldan anlam?yor damgas? vurulmu? birka? defa izledim fakat o pozisyonda M. Akg?n'e faul yok. Yani en az?ndan dandik ?zette ?ok ayr?nt?l? g?stermemi? ben g?remedim.
      Faul yoksa bir itme ?ekme vs. o el pozisyonu NET PENALTI... Kayarken, d??erken vs istemsiz dahi olsa HAKSIZ AVANTAJ olarak de?erlendirilir ve penalt? olur pozisyon.

Varsa farkl? g?r??? olan ger?ekten dinlemek isterim ??nk? ?ok enteresan pozisyon yani
      Ben de b?yle d???n?yorum, gece belirtmi?tim. ?stemsiz olup olmamas? karar? de?i?tirmemeli, sonu?ta top bir ?ekilde y?n de?i?tiriyor.

Ama ?imdi TFF'nin sitesinden futbol kurallar? dosyas?n? a?t?m, "bilerek topa elle m?dahale bulunursa penalt?d?r​" yaz?yor
      Bilerek olmas? eyvallah ama bilmeyerek avantaj sa?lamas? da penalt?. Ben ondan eminim Orada top yava?l?yor, y?n de?i?tiriyor. Yani faul yoksa pozisyon kesinlikle penalt?...

Yorum Yap

?tilmeden mehmet akg?n salakmi top ona gelirken ?yle u?acak zaten adam kademede g?khan karaktersizi arkadan itiyor adami...pozisyonda faul var..

Yorum Yap

Hakem Mehmet Akg?n'? fenerbah?eli oyuncu sand? faulden dolay? penalt? karar? verdi bence

Yorum Yap

Penalt? idi de?ildi mesele de?il ?ahs?m ad?na d?n gece ali ece bile net penalt? dedi.

Bence as?l sorun anadolu kl?plerinin bize g?sterdikleri reaksiyonu ve oyun anlay???n? rakiplerimize g?stermemesidir.

?zellikle kalecilerin yedikleri goller bize gelince panter kesilmeleri beni hep d???nd?r?r?.

Acaba biz ne yapt?k bize kar?? bu kadar h?rsl?lar diye d???n?r?m.

Yorum Yap

Aslı Suat Ar?kan tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
              Penalt? idi de?ildi mesele de?il ?ahs?m ad?na d?n gece ali ece bile net penalt? dedi.

Bence as?l sorun anadolu kl?plerinin bize g?sterdikleri reaksiyonu ve oyun anlay???n? rakiplerimize g?stermemesidir.

?zellikle kalecilerin yedikleri goller bize gelince panter kesilmeleri beni hep d???nd?r?r?.

?ampiyon olamad?k?a devam edecek bu,

Korkarak ??km?yorlar bizim kar??m?za,

O kadar sa?ma sapan puanlar kaybettik ki bu sezona kadar bunlara, yenebilme ihtimalleri var gibi ??k?yorlar sahaya da.

Tak?r tak?r koyup ge?medikten sonra da de?i?tiremeyiz psikolojilerini.

Yorum Yap

Aslı Kutay Bilgin tarafından Gönderilmiş Mesajı göster

O kadar sa?ma sapan puanlar kaybettik ki bu sezona kadar bunlara, yenebilme ihtimalleri var gibi ??k?yorlar sahaya da.

Karde?im bu konuda hakl?s?n tabi lucescu d?nemi akl?ma gelir hep tak?r tak?r top oynad???m?z g?nler.

Sonras? malum zaten uzanan kirli eller ?al?nan ?ampiyonluk lig tv nin marka de?eri sa?mal??? hep bunlar etken.

Benim akl?mada s?rekli istem d??? galiba tarla ye?illendi mi bu?day ba?ak sald? m? s?ylemleri geliyor.

Yorum Yap

Pozisyonda faul olmad??? kesin. Akg?n dengesiz bir ko?u yapm?? ve d??m??. D??erken de eline ?arp?yor top.
                  Yani mevcut kurallar do?rultusunda penalt? ?al?nabilir bir pozisyon. Ama beni rahats?z eden bi ka? nokta var.

1- Benim mant???m bu tarz pozisyonlar?n penalt? olmas?n? alm?yor. D??erken elini kolunu kontrol edemiyorsun. Penalt? dedi?in ?ey bir kas?t i?ermeli bence.
                  Adam ?akall?k yap?p bir avantaj sa?l?yorsa eyvallah. Ya da kolunu saklayabilece?i bir pozisyonda saklam?yor da ?arp?yorsa yine ver.
                  Ama kolunu saklayan adamla, d??en adama penalt? ?almak sa?ma. Avantaj sa?l?yorsa da ?ans fakt?r?d?r bu. Bug?n sana olur yar?n ba?kas?na.

2- Ayn? pozisyon Fener'in kalesinde ya?ansayd? o penalt? verilmezdi. Bunu herkes ad? gibi biliyor. Be?ikta?'a kar?? verilirdi ama. Be?ikta?'a da ancak dandik bir ma?ta verilirdi. Derbide verilmezdi mesela.
                  Haftalard?r sa?ma sapan penalt?lar kullanan bir tak?ma hala bu kadar kolay penalt? verilebiliyor olmas? beni rahats?z ediyor. Pozisyonu tek ba??na incelemek eyvallah, ama s?k?nt? yaratan hususu ka??rmamak laz?m.

3- Erciyesin kalecisinin yapt??? a??klama T?rkiye'de futbolunhalini ?zetliyor. Yard?mc? hakem ta?? Erciyes'e veriyor. Ama Fenerliler ?akall?k yap?p h?zl?ca kullan?yor. Ve hakem yard?mc?ya "Kulland?lar art?k" diyor.
                  D?nyan?n neresinde b?yle bir sa?mal?k var?

Yorum Yap

Aslı Kutay Bilgin tarafından Gönderilmiş Mesajı göster

Karde?im bu konuda hakl?s?n tabi lucescu d?nemi akl?ma gelir hep tak?r tak?r top oynad???m?z g?nler.

Sonras? malum zaten uzanan kirli eller ?al?nan ?ampiyonluk lig tv nin marka de?eri sa?mal??? hep bunlar etken.

Benim akl?mada s?rekli istem d??? galiba tarla ye?illendi mi bu?day ba?ak sald? m? s?ylemleri geliyor.
                    Tabi ki onlar da var abi ama her tak?m bu pis i?lere alet olup ma? veriyor dersek kendimizi de kand?rm?? oluruz sanki,

Bu sezon bu konuda iyiyiz, her rakip ?st?m?ze gelemiyor kolay kolay,

Daha da iyiye gidecek in?allah.

Yorum Yap

[MENTION=1412]Kutay Bilgin[/MENTION]

?n?allah karde?im birde ?u sakatl?k belas?ndan kurtulur isek daha g?zel olacak her?ey.

Can s?kan di?er bir konu ise asl?nda bizim elimizde olmayan bir sebep olsa da puan fark?n? a?amamam?z oldu.

2. yar? gese takviye yapamayabilir ama fener muhakkak yapacakt?r o y?zden 2.yar? bence daha zor ge?ecek.

Bu arada forumda olmana seviniyorum arada ceza alsanda seni burada g?rmek g?zel.

Yorum Yap

@Kutay Bilgin

?n?allah karde?im birde ?u sakatl?k belas?ndan kurtulur isek daha g?zel olacak her?ey.

Can s?kan di?er bir konu ise asl?nda bizim elimizde olmayan bir sebep olsa da puan fark?n? a?amamam?z oldu.

2. yar? gese takviye yapamayabilir ama fener muhakkak yapacakt?r o y?zden 2.yar? bence daha zor ge?ecek.

Bu arada forumda olmana seviniyorum arada ceza alsanda seni burada g?rmek g?zel.
                        Arada m? ?

Abi forumdan ?ok d??arda kald?m ya, haks?z verdiler ger?i sonuncusunu da neyse.

Yorum Yap

Penalt?n?n oldugu a?ikar ama,?ncesinde kesinlikle g?kan g?n?l?n erciyesli oyuncuya arkadan iterek yapt??? faul var,her sezon ayn? terane bir ?ekilde adamlar k?t?de oynasalar yukarda tutuluyor,k?t? opynad?klar?nda bile hakem kararlar? ile kazan?yorlarsa kusura bakmay?n,biz bu ligte bo?una m?cadele ediyoruz yaz?k bu oyuncular?m?z?n al?n terine,daha bu ma? gibi bir ?ok ?rnek var,eski?ehir,antep,sivas ma?lar? gibi,twitterda payla??lm?? burada daha ?nce payla??ld?m? bilmiyorum ama ;

Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  B5QXLsGCcAAcm8I.jpg
Görüntüleme: 1
büyüklüğ?:  56.0 KB
                          En son düzenleyen Ali Bodak; 20-12-2014, 13:30.

Yorum Yap

Aslı Ali Bodak tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                            Penalt?n?n oldugu a?ikar ama,?ncesinde kesinlikle g?kan g?n?l?n erciyesli oyuncuya arkadan iterek yapt??? faul var.
                            [ATTACH]5547[/ATTACH]
                            Trabzon 3 b?y?k 3 b?y?k diye a?l?yor ve ?o?u zaman bize ?at?yor da, as?l ?amaro?lan? hep biziz.
                            Tablo ger?ekten ?ok vahim.

Yorum Yap

hala su pozisyona penalti diyenler varya abi hicmi futbol oynamadiniz?

Yorum Yap

Aslı M.Yener Kandemir tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                                Aslı Ali Bodak tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                                Penalt?n?n oldugu a?ikar ama,?ncesinde kesinlikle g?kan g?n?l?n erciyesli oyuncuya arkadan iterek yapt??? faul var.
                                [ATTACH]5547[/ATTACH]
                                Trabzon 3 b?y?k 3 b?y?k diye a?l?yor ve ?o?u zaman bize ?at?yor da, as?l ?amaro?lan? hep biziz.
                                Tablo ger?ekten ?ok vahim.

Cart kirmizi kart cart sari kart diye bo?a soylemiyoruz buyur...

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                                X