Duyuru

??k?ş
Hen?z duyuru yok

Olcay ?ahan

??k?ş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Aslı Tufan Tokadc? tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
    Aslı Bilal Ta??? tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
    ?u ba?l?kta "O hareketi trib?nlere d?nerek birka? y?z ki?i anas?na falan s?vd??? i?in yapmad?.. Ki s?vse de yapamaz zaten o ayr? konu da" diye bir c?mle okudum ba?l?kta, c?mle de Yemliha a?abeyin.
    Yemliha a?abeyle fikirlerimiz zaman zaman z?t d??se de keyifle okurum baz? yorumlar?n?, kendisine kar?? bir antipatim yoktur kesinlikle.
    Fakat bu yorumu hi? bir ?ekilde yak??t?ramad?m kendisine ve bu mant?kta olan ki?ilere.

Genel olarak soruyorum, niye?
    Yani sen adama ana avrat d?z gideceksin, adam sana tepki veremeyecek.
    Yahu ay?pt?r, vallahi de ay?pt?r ya.
    Evet kendileri zaman zaman top oynamadan milyon eurolar? g?t?r?yor olabilirler. Sen bir bilet paras?n? denkle?tirmeye ?al???rken, ma?lup oldu?unda oturup a?lad???nda onlar ise rakip oyuncularla diskolara gidip e?leniyor olabilirler.
    Tamam da bu d?zenin sorumlusu bunlar m??
    Zorla m? tuttuk futbolcu yapt?k bu adamlar??
    Zorla m? Be?ikta?l? yapt?k? Be?ikta?a transfer ettik?
    Ya da bu sisteme kar?? olan ki?ileri zorla m? ma?a g?t?r?yorlar?
    Yanl?? anla??lmas?n, ben de bu d?zene kar??y?m fakat sevdam?z u?runa d???yoruz i?te bu durumlara.
    Fakat a?k? balland?ra balland?ra anlat?rken, bu sevdan?n co?kusuyla gururlan?rken, verdi?i s?k?nt?lar? dile getirip bu ma?ukun bir zerresine k?fretmek neden?

Evet bende biliyorum bu adamlar?n ya?ad??? hayat?.
    Ben de fark?nday?m aradaki u?urumun.
    Fakat olay sahip-k?le olay? de?il ki.
    Ben adama ana avrat s?vece?im, adam bana gram ses ??kartamayacak.
    Niye abi niye?
    (Bunlar? Olcay'? savunmak i?in s?ylemiyorum. Yukar?da kal?nla?t?rd???m k?s?ma hitaben s?yl?yorum.)

Ay?pt?r ger?ekten ya.
    Zaten ?st?nde Be?ikta? formas? olan bir adama k?fretmek bana olduk?a ters ama, "severim de d?verim de" mant??? hi? ama hi? yak??? kalm?yor.
    Duygusal menfaatlere endeksli davran?? bi?imini hi? bir zaman tasvip etmedim, etmiyorum.
    Ba?kana verilen tepkileri anlar?m, futbolcuya verilen tepkiyi de anlar?m.
    Fakat Be?ikta?l? futbolcuya k?fretmek, ciddi manada ay?pt?r, ahlak d???d?r.
    Hele bir de k?fretmesine ra?men tepki beklememek daha bir vahim durumdur.
    O zaman devreye sahip-k?le ili?kisi girer ve bizim de o kapitalist d?zene kar??, e?itlik?i fikrimize z?t d??m?? oluruz.

Olcay'a gelecek olursam;

Millet yeri geliyor anas?na babas?na k?z?p k?frediyor ya da posta koyuyor. Sonra da t?p?? t?p?? ?z?r diliyor. Ki olmas? gereken de budur.
    Olcay bir hata yapt?, o ma?ta orada de?ildim (ya da vard?m ama hat?rlam?yorum) k?f?r var m?yd? hat?rlam?yorum ama hatas?n? kabul edip ?zr?n? diledi.
    O hareketini ele?tirmi?tim ama, taraftara hareket ?eken adam? kaz??a oturtup k?zg?n ya? d?kmenin de do?ru oldu?unu d???nm?yorum.
    (E?er sebepler do?rultusunda ger?ekle?mi? ise)
    Taraftara pandik i?areti yapan Sergen bile bu forumda "o g?n Sergen'in ?zerine ?ok gidildi, k?f?r edildi" diye savunanlar? da g?rd?m ben.

Olcay futbolculuk olarak da, karakter olarak da adamd?r.
    Rakip tak?ma ay?p olmas?n diye ??l? ?ektirmemi? ki?idir.
    "Yoksan?z bile vars?n?z" diyerek bo? trib?ne ko?an adamd?r.
    E?er bu tip hareketler ?zerine, sizin tabirinizle " taraftara oynayan " ve bir ak?l hocas? oldu?unu, ?ok g?zel y?nlendirildi?ini d???neceksek, kul?b? seven tek bir futbolcu olmaz.
    Bu sefer o muhabbete girmeyece?im fakat hi? kusura bakmay?n, bu konuda D?nyan?n en saf taraftar grubu y?ksek ihtimalle biziz.
    Ayr?ca yapmac?k ya da de?il, niyet okumak ve buna g?re yarg?lamak da benim vazifem de?il.
    Ne yap?yorsa yaps?n, g?zel olan? yaps?n.
    Suizan yapmaksa derdimiz, daha ?ok ki?i ve daha ?ok eurolar ?zerinden saatlerce konu?uruz.

Sinan Engin'in de dedi?i gibi;
    ?mza kere imza,okunmadan ge?ilmemeli ?u yaz?.

Yorum Yap

Olcay ?ahan aynen dedi?in gibi uzun seneler bizde oynay?p ?ampiyonluklar ya?ay?p futbolu bizde b?rak?caks?n.

Yorum Yap

Olcay ?ahan i?in tek s?ylece?im c?mle var.

Bazen helal be o?lum , bazen de hay senin aras? hi? olmuyor.

Yorum Yap

http://www.youtube.com/watch?v=rQbD1d6fywM Olcay ?ahan?n futbol zekas?na ba?ka bir ?rnek

Yorum Yap

Olcay Adamdir!

Yorum Yap

Adamd?r, cand?r, severiz.

Yorum Yap

sevmiyorum... daha do?rusu sevemiyorum...

Yorum Yap

Olcay'? ?ok seviyorum.?n?allah dedi?i gibi olur.

Yorum Yap

Aslı Metin Yuca tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                    http://www.youtube.com/watch?v=rQbD1d6fywM Olcay ?ahan?n futbol zekas?na ba?ka bir ?rnek
                    tam d???nd???m ??k?yor; "b?yle bir video mevcut de?il"

Yorum Yap

Aslı Cenk Gen?o?lu tarafından Gönderilmiş Mesajı göster

Video a??l?yor.Gol de m?thi?.

Yorum Yap

Aslı Bu?ra Gen?er tarafından Gönderilmiş Mesajı göster

Gol? daha ?ok Fatih Terim atm?? gibi baksan?za kas?lmalar felan. Ne kadar egoist bi adam

Yorum Yap

o zaman bende sorun var, yine denedim a??lm?yor... kald? ki gol?n m?thi? olmas? bir ?eyi de?i?tirmez ki...

Yorum Yap

o zaman bende sorun var, yine denedim a??lm?yor... kald? ki gol?n m?thi? olmas? bir ?eyi de?i?tirmez ki...

Sizin i?in ?yle kat?l?yorum.Ne yaparsa yaps?n sevmeyeceksiniz ??nk?.

Yorum Yap

[MENTION=4045]Bu?ra Gen?er[/MENTION]

sevmek zorunda m?y?m?

Yorum Yap

Hem adam?n hem fubbolcunun dibisin.

Ba?tan a?a?? yak???yorsun bu tak?ma ko?um benim.

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                                X