Duyuru

??k?ş
Hen?z duyuru yok

Slaven Bilic

??k?ş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Aslı Kaan Turker tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
    Aslı T?rker Y?lmaz tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
    son yaz?lanlar? tam okuyamad?m.

ama ?u intro'ya iki laf edeyim.

c?mleler ?uradan al?nm??: http://fourfourtwo.com.tr/2015/04/04...988-89-sezonu/

Milne'in ikinci sezonu (88-89) fenerbah?e'nin 103 golle rekor k?rd??? sezon. be?ikta?'?n 36 ma?ta ald??? puan 83 (2.3 ortalama), fener'in 93. 18 tak?ml? lige vurursan 78 puan eder. gs bu sezon max. 79 yapabilir (tabii bili? izin verirse (; )

Be?ikta? o sezon kupa finalinde fener'i 1-0 ve 2-1 yenerek t?rkiye kupas?'n? al?yor. 4 lig derbisinde 2 galibiyet 2 ma?lubiyet (gs'yi d??arda 4-1 yenmi?, i?eride 1-0 yenilmi?, fener'i i?erde 2-0 yenmi?, d??arda 2-1 yenilmi?).

?nceki sezon (1987-1988 be?ikta? 78'le ikinci, galata 90'la birinci. tanju 39 gol atm??, alt?n ayakkab? alm??. ?s ile i?eride 2-2, d??ar?da 0-0 berabere, feneri i?eride 2-1 d??ar?da 4-0 yenmi?iz.

bu ekstrem sezonlar ve sonunda da 8-0 olmasa be?ikta? 6 sene arka arkaya ?ampiyon olacak.

bunlarla bili?'in durumu kar??la?t?r?l?yorsa, kusura bakmay?n, bence hem gordon'a hakaret ediyorsunuz hem de y?netim kar??tl???ndan ("hata y?netimde, bili?'te de?il, y?netim gitsin") bili?'i savunuyorsunuz.

"hakemler e?it y?netmiyor" diye bahane bulanlar i?in de, al?nt?n?n yap?ld??? ayn? kaynakta yazan ?u k?sm? niyeyse intro'yu koyanlar atlam??. ben yard?mc? olay?m:
    "?ki rakip Fenerbah?e Stad??nda kar?? kar??ya geldiler. O sezon oynanan ?? ma?ta da Be?ikta? rakibini yenmeyi ba?arm??t? ve ilk gol? de 14. dakikada Ali?nin aya??ndan buldu. Ancak bu sefer dersini iyi ?al??m??t? Fenerbah?eli futbolcular ve yan?t i?in gecikmediler; Aykut sadece 11 dakika sonra e?itli?i sa?lam??t? bile. K?yamet, dakikalar 64?? g?sterirken koptu. Fenerbah?e ata??nda top Be?ikta? ceza sahas?ndayken bir karga?a ya?and?, topu ?n?nde bulan Hakan Tecimer gol? att?. Ulvi, Recep, Kadir, G?khan, k?sacas? t?m Be?ikta? defans? hakem Erman Toro?lu?nun d?d?k ?al?p penalt? verdi?ini, bu y?zden durduklar?n? s?ylerken, Toro?lu ?D?d?k ?almad?m. Sadece penalt? noktas?n? g?sterdim, ard?ndan ata?? devam ettirdim? diye a??klama yapacakt?."
    Bu kadar net ?ekilde anlat?labilirdi.

s?per yorum tebrikler.

Yorum Yap

Schuster'e tan?nan s?re ile Bili?'e tan?nan s?re bir de?il ki.

Adam 2 y?ld?r burada ve ortada somut tek bir ba?ar? yok.

Yorum Yap

?lla bir hoca gelecekse t?rk hoca gelsin o da ?enol G?ne?tir fazla hayallere kap?lmayal?m bir yabanc? hoca daha gelip 1 sezonu heba etmeyelim ligi bilen tan?yan birisi ?enol hoca 3 ayda tak?m? tan?r dinamiklerini ??zer yeni sezona bomba giri? yapar?z.

Yorum Yap

Aslı Turgut Inanbak tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
          Aslı Ismail.Kaya. tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
          Gs ma??ndan sonra g?r??ler baya de?i?ecek... kazan?rsa %100 kal?r , olasi kaybetmede kesin gider gibi
          derbiyi 5-0 da alsak benim fikrim de?i?mez. Bili? in do?rular?n? sayanlar var, bozuk saat bile g?nde iki kere do?ruyu g?sterir. Bana istikrarl? kendini de tak?m? da geli?tiren hoca laz?m.
          Bence Bilic hem kendini hem de tak?m? bu sene ?ok ama ?ok geli?tirdi. Ge?en sene anadolu tak?mlar?na 2 s?f?r ?ne ge?ip ma?? tutamayan bir tak?mdan Arsenali Liverpool ve Tottenham ile kafa kafaya oynayan bir tak?m ??kard?. Ge?en sene top oynamayan G?khan T?re bu sene herkes taraf?ndan en iyi yerli olarak g?steriliyor. Ayn? ?ekilde yapt??? hatalar da asl?na tak?m? geli?tirme ad?na yap?lm?? hatalar. Y?netimdeki gereksiz insanlar?n 5 senelik s?zle?me yapt??? gen? futbolcular? kazanabilmek i?in oynatmaya ?al??t? ama bilemediki o futbolcular ruhsuz ve sahtekar. O ??p adamlara g?venmeseydi ?imdi ?ok daha farkl? olurdu. Ama bu yapt??? hatalar kendini ve tak?m? geli?tirmedi?i anlam?na gelmez. En son ne zaman 29. haftada 64 puan yapm?? bir Be?ikta? g?rd?n?z bir ara?t?r?n. Lucescu'dan ba?ka bunu yapabilen olmad?.. Bu basiretsiz y?netim Lucescu getiremeyece?ine g?re Bilic kesinlikle kalmal?d?r. Gelecek olan adam Sergen yal??n, R?za ?al?mbay, Mustafa Denizli yada ?enol G?ne? ise Bilic onlar?n yan?nda Mourinho'dur.

Yorum Yap

Aslı Atakan Kadir Bagalal? tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
            Gs ma??ndan sonra g?r??ler baya de?i?ecek... kazan?rsa %100 kal?r , olasi kaybetmede kesin gider gibi
            derbiyi 5-0 da alsak benim fikrim de?i?mez. Bili? in do?rular?n? sayanlar var, bozuk saat bile g?nde iki kere do?ruyu g?sterir. Bana istikrarl? kendini de tak?m? da geli?tiren hoca laz?m.
            Paralel devlet gibisin abi, tam bir stat?kocu gibi konu?tun
            Sorun bili? in gitmesi veya kalmas? de?il..
            Biz burada ayn? ki?iler schusteri savunduk ?imdi ise slaveni ( Doruk Abi hari? )
            Schuster gitti de ne oldu s?yler misin ka? defa ?ampiyon olduk..
            ayn? ?ekilde bili? gitti mi ba?ar? m? gelecek ?
            Beni teknik direkt?r yaps?nlar, kadroda takviyeye gerek yok, ?ampiyon olurum

Yorum Yap

Biz burada ayn? ki?iler schusteri savunduk ?imdi ise slaveni ( Doruk Abi hari? )
              Sen bu y?netimle bu taraftar anlay???yla en fazla 5 hafta kal?rs?n abi..

Yorum Yap

Aslı Mustafa Mert Tunca tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                Bence Bilic hem kendini hem de tak?m? bu sene ?ok ama ?ok geli?tirdi. Ge?en sene anadolu tak?mlar?na 2 s?f?r ?ne ge?ip ma?? tutamayan bir tak?mdan Arsenali Liverpool ve Tottenham ile kafa kafaya oynayan bir tak?m ??kard?. Ge?en sene top oynamayan G?khan T?re bu sene herkes taraf?ndan en iyi yerli olarak g?steriliyor. Ayn? ?ekilde yapt??? hatalar da asl?na tak?m? geli?tirme ad?na yap?lm?? hatalar. Y?netimdeki gereksiz insanlar?n 5 senelik s?zle?me yapt??? gen? futbolcular? kazanabilmek i?in oynatmaya ?al??t? ama bilemediki o futbolcular ruhsuz ve sahtekar. O ??p adamlara g?venmeseydi ?imdi ?ok daha farkl? olurdu. Ama bu yapt??? hatalar kendini ve tak?m? geli?tirmedi?i anlam?na gelmez. En son ne zaman 29. haftada 64 puan yapm?? bir Be?ikta? g?rd?n?z bir ara?t?r?n. Lucescu'dan ba?ka bunu yapabilen olmad?.. Bu basiretsiz y?netim Lucescu getiremeyece?ine g?re Bilic kesinlikle kalmal?d?r. Gelecek olan adam Sergen yal??n, R?za ?al?mbay, Mustafa Denizli yada ?enol G?ne? ise Bilic onlar?n yan?nda Mourinho'dur.

B?yle madde madde yorumlamay? sevmiyorum ben ama yine de fikrimi s?yleyeyim.
                T?re en iyi yerli diye g?steriledursun, istatistikler T?re'nin T?rkiye'deki yerliler aras?nda ilk 20'ye bile zor girdi?ini g?steriyor.
                Bili? kendini geriye do?ru geli?tiriyor, ilk ba?lang?? noktas? iyiydi, tak?m? tan?d?k?a sa?malamalar? artt?.
                ?ki senedir tak?m? ?al??t?ran biri i?in kadro se?imleri son derece sa?ma ve adaletsiz.
                G?lgesinden korkan bir tak?m yaratt?, tak?m bir gol at?nca ma? bitsin diye dua ediyor, keza biz de

Yorum Yap

Schuster hoca gibi hocaydi yarim sezonda yediler.
                  Bilice 2 sezon sans verildi schuster ile bir tutmak cok yanlis.kimse bilice sans verilmedi demesin,verildi.benim son yillarda g?rd?gum bircok hocadan daha fazla sans verildi.

Yorum Yap

Ersun Yanal falan gelirse Fikret Orman'la onu yatlardan toplar?z art?k

Yorum Yap

Sen bu y?netimle bu taraftar anlay???yla en fazla 5 hafta kal?rs?n abi..
                      Benim gibisini bulamazlar b?t?n avrupada
                      34 ma?ta temiz 30 galibiyet al?r?m ben, Y?lmaz Vural'?n dedi?ini yapar?m, oynamayan? bir hafta a? b?rak?r?m

Yorum Yap

Aslı Mustafa Bilgic tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                        Gordon Bili? k?yaslamas? diye bir ?ey yok..olamaz da biri s?recini tamamlam??..birinde s?recin devam etmesine vurgu yap?l?yor..neden? iki sene sonra ???nc? sene de devam edilmesi karar?na at?f yap?l?yor..Gordon daha iyi Bili? daha iyi durumu yok ortada..sadece hocan?n arkas?nda durma gereklili?i anlam?nda yap?lan at?ft?r..bunu puanlar ile ma?lardaki gol say?lar? ile vb ?eyler ile k?yaslamak sa?ma..bu ancak Bili?'e de ayn? f?rsat benzer nedenler ile verilmeli d???ncesidir...ancak o zaman sonraki s?re?te Bili?'in neler yapt???na bak?l?r ve istersen bir k?yas yapars?n..burada de?inilen hocalar?n hangisi iyi hangisi k?t? k?yaslamas? de?il ki..o zaman verilen devam karar?d?r..bunu da milimi milimine Gordon'un ?ampiyon olamad??? ilk iki sene i?inde yapt?klar?n? veya yapamad?klar?n? uymas? gerekmiyor..tam bir kriter almaya gerek yok..onun bir ?l??s? yok..bu bir duru?tur..inan??t?r..g?vendir..?u olay? bile sapt?r?yorsunuz ya diyecek s?z bulam?yorum..zihniyete bakaca??n?za..hala gollere dakikalara puanlara ma? skorlar?na ve s?ralamaya bak?yorsunuz..oysa bakmam?z gereken oradaki zihniyettir..olaylar?n birebir ?rt??mesi de?il..sa?malama yar???na devam ediyoruz..
                        Siz yanl?? bak?yorsunuz bence.

Gordon'un istatistikleriyle anlat?lmak istenen, onda ki o ?????n g?r?lebilmesi ama Bilic'in kine bakt???nda bunun g?r?lememesi.

Ben cidden anlam?yorum Bilic ?srar?n?z?.
                        Sezonun ba??nda oynatt??? top d???nda savunulabilecek nesi var ki? Ki sezon ba??ndaki o g?zel oyunda da gol? bulunca el frenine as?lm?? gibi birden tak?m? durduran da oydu. ?imdi l?tfen futbolcular gen? tecr?besiz vs demeyin, geriye yaslanmam?z?n tek sebebi o bile olsa ona ?are bulmas? gereken ki?i Bilic'tir.

Sezon boyu bir tane duran top organizasyonu yapamad?k var m? ?tesi. Duran top savunmas?nda bile ?ok k?t?yd?k, ?ok gol yedik duran toptan.

Gen? oyuncular kendilerini mi geli?tirdi? Yoo.

B?y?k hocalar de?i?ikliklerle ma? kurtar?r, Bili? aksine ma? verdi. De?i?iklikleri ezbereydi zaten.
                        Yani ma? i?inde oyunu da oynayam?yor.

Be?ikta?'?n b?y?kl???n? hi? kavrayamad?, renklilerden korktu?u kadar, Arsenal'dan Liverpool'dan korkmad?.

?ndeysek ma??n son 10-15 dakikas?nda rakip kim olursa olsun bize kan kusturdu.
                        Buna paralel olarak ?ampiyonluk ve ikincilik yolunda da son ma?lar? kald?ramad?.
                        Demem o ki stres an?n? kald?ram?yor. Stres an?n? kald?ramayan hoca ?ampiyonlu?u asla ya?ayamaz bana g?re. Ki iki y?ld?r da ya?ayamad?.

?lgin? derecede tak?nt?l? biri ayn? dakikalarda ayn? de?i?iklikler, ??kan ve giren ayn? oyuncular, Necip pektemek ve Olcay sevdas?...

Diye uzar gider liste. A??kcas? ben en ufak bir I??k dahi g?remiyorum.

Hakemler demeyin hakemler her y?l yapt?klar? oyunlar? yine yapt?lar.

Kadro kalitesi demeyin, her ma? FB ve GS ye kar?? oynam?yoruz.

Stats?z 3.l?k demeyin, 3.l?k Be?ikta? i?in asla ba?ar? olarak g?r?lmeyecektir. G?renler var ki bu medyan?n ve tffnin istedi?i ?eydir.

Vefa demeyin, bedava ?al??mad?, bizlerin ?m?r boyu ?al??sak hayalini dahi kuramayaca??m?z paralar ald?.

Yorum Yap

Turgut bey;

Bili?'in kalmas?n? istemek g?nde iki kere do?ruyu g?steren bozuk saat oluyor ise

On y?llard?r yap?lan hoca de?i?iklikleri ile sorunu ??zememek ve hala bunda ?srar etmek ne demek oluyor ?

Yorum Yap

G?ntekin Onay'?n bug?nk? yaz?s? Bilic'in Be?ikta??n? harika ?zetlemi?. Tamamen kat?l?yorum

http://www.ntv.com.tr/spor/bilici-ad...ZUuyFTvpsb9_4A

Yorum Yap

Bence hepimizin atlad??? bir nokta var.
                              Mevcut y?netim ve mevcut ?artlar neticesinde Bili?'in yerine gelecek ki?inin Bili?'ten ba?ar?l? olma olas?l??? % ka??
                              Do?ru d?zg?n alternatif isim bile veremiyoruz. Bozuk plak gibi Lucescu, ?enol G?ne?, Sergen ?eklinde ba?l?yor ve devam ediyor.

Bili? gidince her?ey ?ok g?zel olacakm?? ?eklinde bir hava estirilmesi garibime gidiyor.
                              Bir yerde bir hata var ise, y?netiminden futbolcusuna herkes de hata vard?r demektir.

Yorum Yap

G?ntekin onay muhte?em yazm?? yine Bilici Neden istemedi?imizi bundan daha iyi anlatamazd?. ?zellikle ?u paragraf her?eyi anlat?yor ;

Kararlar, de?i?iklikler, hamleler hep yanl?? olmu?. Brugge kar??s?nda 2 ma?ta da 1-0?? bulmas?na ra?men yenilmi?.
                                Dnipro'nun final oynad??? kupada 16?ya kalmak ba?ar? m?? Avrupa?da varl?k g?steremeyen ?ngiliz tak?mlar?n?n vasat?, eksik Liverpool?u elemek tarih mi? L?GDE sorunlar ile bo?u?an ve 2 ?deneyimsiz? teknik adam?n ?al??t?rd???; oynad?klar? futbolu kimsenin be?enmedi?i G.Saray ve F.Bah?e?nin arkas?ndan 3??nc? olmak m? ba?ar??

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                                X