Duyuru

??k?ş
Hen?z duyuru yok

Slaven Bilic

??k?ş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Aslı T?rker Y?lmaz tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
    son yaz?lanlar? tam okuyamad?m.

ama ?u intro'ya iki laf edeyim.

c?mleler ?uradan al?nm??: http://fourfourtwo.com.tr/2015/04/04...988-89-sezonu/

Milne'in ikinci sezonu (88-89) fenerbah?e'nin 103 golle rekor k?rd??? sezon. be?ikta?'?n 36 ma?ta ald??? puan 83 (2.3 ortalama), fener'in 93. 18 tak?ml? lige vurursan 78 puan eder. gs bu sezon max. 79 yapabilir (tabii bili? izin verirse (; )

Be?ikta? o sezon kupa finalinde fener'i 1-0 ve 2-1 yenerek t?rkiye kupas?'n? al?yor. 4 lig derbisinde 2 galibiyet 2 ma?lubiyet (gs'yi d??arda 4-1 yenmi?, i?eride 1-0 yenilmi?, fener'i i?erde 2-0 yenmi?, d??arda 2-1 yenilmi?).

?nceki sezon (1987-1988 be?ikta? 78'le ikinci, galata 90'la birinci. tanju 39 gol atm??, alt?n ayakkab? alm??. ?s ile i?eride 2-2, d??ar?da 0-0 berabere, feneri i?eride 2-1 d??ar?da 4-0 yenmi?iz.

bu ekstrem sezonlar ve sonunda da 8-0 olmasa be?ikta? 6 sene arka arkaya ?ampiyon olacak.

bunlarla bili?'in durumu kar??la?t?r?l?yorsa, kusura bakmay?n, bence hem gordon'a hakaret ediyorsunuz hem de y?netim kar??tl???ndan ("hata y?netimde, bili?'te de?il, y?netim gitsin") bili?'i savunuyorsunuz.

"hakemler e?it y?netmiyor" diye bahane bulanlar i?in de, al?nt?n?n yap?ld??? ayn? kaynakta yazan ?u k?sm? niyeyse intro'yu koyanlar atlam??. ben yard?mc? olay?m:
    "?ki rakip Fenerbah?e Stad??nda kar?? kar??ya geldiler. O sezon oynanan ?? ma?ta da Be?ikta? rakibini yenmeyi ba?arm??t? ve ilk gol? de 14. dakikada Ali?nin aya??ndan buldu. Ancak bu sefer dersini iyi ?al??m??t? Fenerbah?eli futbolcular ve yan?t i?in gecikmediler; Aykut sadece 11 dakika sonra e?itli?i sa?lam??t? bile. K?yamet, dakikalar 64?? g?sterirken koptu. Fenerbah?e ata??nda top Be?ikta? ceza sahas?ndayken bir karga?a ya?and?, topu ?n?nde bulan Hakan Tecimer gol? att?. Ulvi, Recep, Kadir, G?khan, k?sacas? t?m Be?ikta? defans? hakem Erman Toro?lu?nun d?d?k ?al?p penalt? verdi?ini, bu y?zden durduklar?n? s?ylerken, Toro?lu ?D?d?k ?almad?m. Sadece penalt? noktas?n? g?sterdim, ard?ndan ata?? devam ettirdim? diye a??klama yapacakt?."
    Bu kadar net ?ekilde anlat?labilirdi.

Yorum Yap

Taraftar protesto ediyorken Otob?se en son binen Adam gibi adam Slaven Bili?

"Herkesin ?n?nde y?rtar giderim" - Haber1903 - Be?ikta?'?n Kalbi https://haber1903.com/n-7549-herkesi...r-giderim.html @haber1903com arac?l???yla

Yorum Yap

Aslı Ekin Yeg?l tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
        Hocaya demedi?inizi b?rakmad? ?o?unuz ki bu adam bu kul?b?n kahr?n? ?ekti.

?zellikle de ba?ar?l? olamad? diyenlere ithafen her teknik direkt?r ?al??t??? y?netim kadar ba?ar?l?d?r.
        kahir mi cekti ?

senelik sozlesme bedeli ne kadar di kendisinin ?

Yorum Yap

Aslı Berk Dincturk tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
          Brugge macinda 1.90 boy ortalamasi olan forvetlerin karsisina atinc dururken pedro - necip ikilisi ile cikmasi
          kadikoy 'de seyirci takim birbirine girmisken ,gokhan gonul kuyt sakatlanmisken maci kaybetmesi
          sivas macinda tarihi farktan direkler ve beceriksiz sivas forvetleri sayesinde kurtulmamiz
          balikesir ile berabere kalmamiz
          Olcay pektemek necip israri
          2 senedir 1 tane yaziyla bir derbi kazanamamasi

asla buyuk takim teknik direktoru olamaz ,elin stajyeri ile daha fazla vakit kaybetmeyelim
          Brugge ma?? i?in kat?l?yorum evet stratejik bir hatayd?, lakin De Sutter bizim savunma oyuncular?na g?re olduk?a h?zl? bir oyuncu At?n? ve Pedro oynasa da s?k?nt? ya?ayabilirdik, hatta b?y?k ihtimalle ya?ard?k. Kadro olarak yetersizli?imizin bir kan?t? o ma? asl?nda.

Kad?k?y deki ma??n kaybedili?i tamamen Bilic e y?klenemez o kadar pozisyondan birini gol yapacaks?n, Kad?k?y de d?n methiyeler d?zd???n?z Bursa da toplasan en fazla bizim kadar pozisyon buldu adamlar gol? att? ama. Sen daha net pozisyonlarda gol? bulamad?n.

Sivas ma??nda tarihi farktan kurtulduk diye bakarsak gs fb ts hatta bursa hepsi bir ?ok ma?ta bizden ?ok daha fazla pozisyon verip ?ans?na daha az gol yiyebiliyor. Sivas ma??nda da bize olsun bir zahmet. Bir ?ok ma?ta tek pozisyon verip gol yedi?imiz de oldu onlar? neden s?ylemiyorsunuz ? ?ampiyon olacak gsnin en ?nemli oyuncusu Muslera biz 3. kalecimizle oynuyoruz d???n?n art?k.

Bal?kesir ile berabere kal?nan ma?ta Kerim oyuna girdikten sonra gol? yedik mesela, s?rekli Kerim i als?n Kerim i oynats?n diyip duruyor ?o?u ki?i Kerim ile oynay?p puan kaybetti?imiz baz? ma?lar da mevcut bu ?ekilde. Bu ma?ta da ger?ekten ?ok k?t? oynad? Kerim hatta ma? ba?l??? duruyorsa a??n bak?n Kerim e neler s?ylenmi?.

Olcay Pektemek dedi?iniz adamlar bize bu sene 3 puan kazand?rm?? adamlar. Hatta Olcay sene ba?? bizim kurtar?c?m?zd?. Onlar d???ndaki alternatifimiz olan Kerim de Ba?ak?ehir ma??n? ald?rd? ve Bursa ma??nda penalt? yapt?rarak etki etti. Bu 3 oyuncu aras?nda ciddi bir fark yok bu noktaya de?inmeniz bence gereksiz. Pektemek son ma?larda bir ka? tane gol ka??rd? diye g?nah ke?isi oldu ama en az Kerim kadar faydas? oldu bu tak?ma. Ald?klar? s?relere bakarsak Kerim in daha ?ok s?resi de var. Kerim m?thi? Pektemek rezalet gibi bir durum asla yok. Kerim ayaklar? daha yetenekli bir oyuncu, Mustafa ise verka?lar? daha iyi daha kuvvetli bir oyuncu. Bu ?zelliklerinin birle?imi laz?m bize ama ne yaz?k ki yok i?te. Ayn? Atiba Veli muhabbetinde oldu?u gibi. ?kisi de yetersiz asl?nda hem Veli den hem Atiba dan ?zelliklere sahip olan bir oyuncuya ihtiyac?m?z var. KAdromuz b?yle adamlarla dolu onun i?in bir denge kurulam?yor Necip stoperde, sa? bekte falan oynamak zorunda kalabiliyor. Adam?n b?lgesi ?n libero bu sene belki 1-2 ma? ?n liberoda oynam??t?r.

Derbi konusunda ?u video da Bilic kendi a??klam?? durumu anlamak isteyen anlar. Bu videoyu ka??nc? at???m art?k bilmiyorum.

B?y?k tak?m teknik direkt?r? olur, ama Be?ikta? ta olamaz. B?y?k tak?m teknik direkt?rlerini bile harcayan kul?p daha geli?me a?amas?nda olan bir hocaya pek tabi katlanam?yor. ?enol Hoca y? nas?l yerin dibine sokaca??z acaba merakla bekliyorum. Neyse bizim saf?m?z bellidir, barikatta kalaca??z mecbur.

Dip Not : Bilic in futbolcu psikolojisini anlatt??? bu video Tekin Kar?ik in sizlere selam?d?r arkada?lar bu arada.

Yorum Yap

bu saatten sonra gitmesini isterim. ??nk? devam ederse kredisiz devam edecek. Gelecek sene ba??nda ilk derbi i?erde olursa ve kaybedersek seyredin tiyatroyu. Trib?nde protesto, y?netimde kavga, tak?mda da??lma. Arkas?nda duracak adam gibi bir y?netim olmad?ktan sonra ?imdi s?f?r krediyle tutsalar ne.

Adam?n 2 penalt?s? verilmemi? cevap biz top mu oynad?k ki? Sanki ?s top oynayarak lider, ?ampiyonlar ligi gelirini cebine koyarken "yaa biz asl?nda ma?larda ?ok iyi oynamad?k, bi itimiz var kimse kart g?stermiyor, bu paray? almayal?m" diyecek.

Birisini ?ocugunuzu d?verken g?rseniz ?ocu?a d?n?p "ama sende amcan?n cam?n? k?rm??s?n o?lum, iyi yapm??" m? dersiniz yoksa herife tekme tokat dalar m?s?n?z?

?nce hakk?n? s?ke s?ke alacaks?n, ondan sonra elemanlar?n?n yetip yetemedi?ine bakacaks?n.

Yorum Yap

Aslı Kayhan Y?lmaz tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
              Ben kalsin diyordum ama gitmeli yanlis kararimdan donuyorum. Boyle dandik bir lig yakalamissin sampiyon okacaktin hocam.
              Dandik L?G'i dandik yapan nedir? Futbolun en tepesindeki ve Kul?plerin ba??ndaki beceriksiz basiretsiz ve sadece futbolun rant?n?n pe?inde olup futbolu adil saha i?i sonu?lara b?rakmak yerine saha d??? m?dahaleler ile y?neten asl?nda y?netemeyen zihniyettir..

Bunun bilinmesine ra?men ??z?m? ?ok ba?ka yerlerde aramak on y?llard?r ba??m?za gelenlere ve ayn? mant?k ile gidilirse gelecek olanlara da r?za g?stermek olur..

??z?m ?nerileri s?ralamas?nda hoca de?i?imi ?ncelikli i? de?ildir..bundan ?nceki senelerde de?i?tirdi?imiz onlarca hoca ile ya?ad???m?z s?recin benzerini ya?ar?z e?er bu yanl??ta ?srar edersek..

Ne oldu? T?rkiye'nin en iyi oyununu oynayan tak?md?k?
              Ne oldu? Tak?m stats?z anormal derecede seyahat ediyor..rak?mdan vs den etkileniyor..
              Ne oldu? Kad?k?y ma??nda hakemin yapt?klar?n? unuttuk..hocan?n teknik takti?ine veryans?n ettik..hocan?n yap?n demedi?i bir s?r? ?eyi futbolcular yapt?..hoca ben ?yle demedim futbolcumun hatas? m? dedi? Ger?ek hocan?n sustuklar?nda gizli..hem futbolcular hem y?neticiler olarak s?ylemedi?i kim bilir neler var..

Stresi y?netemedi eyvallah..ama unutmay?n tak?m?n tecr?besiz ve gen? olu?u hemen her konuda konu?ulurken burada atlan?yor..?stelik bu stres bilinen hakem oyunlar? ile ikiye ??e katlan?yor..ama rakipler de ?yle mi? onlar da tecr?beli olarak lanse edilmesine hatta hakemlerin de kendilerine ?al??t???n? bilmelerine ra?men o stresi ya?amad?lar m?? ya?ad?lar..fark ne idi ? hakem kararlar?ndaki anormal derecede yap?lan net ve bilin?li yanl??lar..

Sadece sonu?lara m? bakaca??z..nedenleri g?rmeden salt sonuca g?re hareket edersek bu filmi tekrar tekrar ya?ayaca??z..ve bu bizim ya?ad???m?z s?re? futbolun hile d?zenin yaratt??? bir alg? s?recidir..as?l nedenleri gizlemenin en g?zel y?ntemi budur..bizleri tali nedenler ile sadece sonu?lar ile ba? ba?a b?rak?p bu pisli?e bula?m?? futbolun yarat?c?lar?n? gizlemek ad?na hedef sapt?r?rlar...e?er biz bu k?s?r d?ng?y? k?ramaz isek de?i?en hi? bir ?ey olmayacakt?r..ortada ?ok a??k b?yle bir sorun var iken hoca ?u ma?? kazanmad? bu oyuncuyu yanl?? de?i?tirdi ile hoca k?y?m?na devam edersek bizim burnumuz boktan ??kmaz karde?im..??kmaz..sorunu yanl?? tespit edersen ??z?m?n de yanl?? olacakt?r..

Sorunun sebebi olanlar, ??z?m? olamazlar..

Ortada bir cinayet var biz onu g?rmemekte ?srar ediyor kafam?z? ba?ka yere ?eviriyoruz..o nedenle de o cinayetler y?llard?r s?regeliyor..

Sen katili yakalamak yerine onun su?unu kamufle edecek i?lere kalk???yorsun..o da s?r?ta s?r?ta i?ine devam ediyor..

Burada bir ?ok kere maktul biz oluyoruz..Be?ikta?..ve her seferinde katili kamufle eden bir arg?man? da gene biz buluyoruz..Hoca de?i?imleri..

Bu durumda ne hoca de?i?imlerinin bir anlam? kal?yor ne de hocan? ger?ek manada bir testten ge?irme imkan?n oluyor..O zaman da bu inan?lmaz k?t? ?artlara ra?men bir nevi imkans?zl??a ra?men neyi ne kadar yapabildi?ine bakarak ?zerindeki potansiyeli g?rmeye ?al???yor ve bizimle olan uyumunu ?ne ??kar?yorsun..ya?ad??? olumsuzluklar?n ne kadar?n?n s?z? edilen nedenlere ba?l? olabilece?ini ne kadar?n?n kendi yeterlili?i ile ilgili olabilece?ini tart?p bir sonuca var?yorsun..bu hoca da o potansiyel var..yap?lmas? gereken kirli oyunlar?n ?nlenmesidir..bu yap?lmad??? s?rece d?nyan?n en iyi on hocas? ile ?n?m?zdeki 10 y?l ?al??al?m sonu? de?i?meyecektir..al?p alabilece?in ancak bir ?ampiyonluk olur..o da belki..

?imdi bu sorun g?n gibi ortada ap a??k en ?ncelikli sorun olarak duruyor iken, bunu d?zeltmeden ba?ka y?nlere sapman?n ak?lc? bir yan? olamaz...

Hoca de?i?ikli?i bizi ileri de?il geri g?t?recektir..buna ne zaman?m?z var ne de param?z..ak?l en b?y?k sermaye..bunu defalarca yanl?? kullanman?n da g?z g?re g?re hata tekrarlaman?n da bir mant??? yok..ma? kaybettik..yanl?? oyuncu de?i?tirdik ve ?ampiyon olamad?k..bu i? o kadar basit de?il arkada?lar..bu bak?? ile sadece kendimizi avutur kand?r?r?z..ve gene kand?r?lmaya haz?r hale geliriz..denenmi? i?ler ile tekrar tekrar ayn? hatalar? ya?amaktan b?kmad?k m?? bir kere de tersini yapal?m..kaybedersek ?ok ?ey kaybetmeyiz..ama kazan?rsak koca bir d?nemi kazan?r?z..
              En son düzenleyen Mustafa Bilgi?; 22-05-2015, 10:15.

Yorum Yap

gs nin ?ampiyon olsa bile mali kriterlerden dolay? al?nmama gibi bir durumu olabilir mi?

Yorum Yap

Gs ?ampiyon yapan Yusuf Namo?ludur..

Yorum Yap

Gs ma??ndan sonra g?r??ler baya de?i?ecek... kazan?rsa %100 kal?r , olasi kaybetmede kesin gider gibi

Yorum Yap

Gordon Bili? k?yaslamas? diye bir ?ey yok..olamaz da..biri s?recini tamamlam??..birinde s?recin devam etmesine vurgu yap?l?yor..neden? iki sene sonra ???nc? sene de devam edilmesi karar?na at?f yap?l?yor..Gordon daha iyi Bili? daha iyi durumu yok ortada..sadece hocan?n arkas?nda durma gereklili?i anlam?nda yap?lan at?ft?r..bunu puanlar ile ma?lardaki gol say?lar? ile vb ?eyler ile k?yaslamak sa?ma..bu ancak Bili?'e de ayn? f?rsat benzer nedenler ile verilmeli d???ncesidir...ancak o zaman, sonraki s?re?te Bili?'in neler yapt???na bak?l?r ve istersen bir k?yas yapars?n..burada de?inilen hocalar?n hangisi iyi hangisi k?t? k?yaslamas? de?il ki..y?netimler ne yapm?? meselesi..o zaman verilen devam karar?d?r..bunun da milimi milimine Gordon'un ?ampiyon olamad??? ilk iki sene i?inde yapt?klar?na veya yapamad?klar?na uymas? gerekmiyor..tam bir kriter almaya gerek yok..onun bir ?l??s? yok ki..bu bir duru?tur..inan??t?r..g?vendir..?u olay? bile sapt?r?yorsunuz ya diyecek s?z bulam?yorum..zihniyete bakaca??n?za..hala gollere dakikalara puanlara ma? skorlar?na ve s?ralamaya bak?yorsunuz..oysa bakmam?z gereken oradaki zihniyettir..olaylar?n birebir ?rt??mesi de?il..sa?malama yar???na devam ediyoruz..
                      En son düzenleyen Mustafa Bilgi?; 22-05-2015, 11:13.

Yorum Yap

?u tak?m?n ba??na ger?ekten d?zg?n hoca getirebileceklerse gitsin ama ?uan tak?m? bilen uyumu olan haz?rda bir hoca var.Hep g?nder hep g?nder nereye kadar.Hakemler do?ram?? lobin yok y?netim arkanda de?il elinde en az 7 8 ??p adam var.Tamam ?ok hatalar? oldu oyuncu de?i?ikli?i taktikte ama oyuncularda sabote etmeyecek be karde?im.1 hafta ?nce gazetelerde ne onuru para verin para diye bir s?r? haber vard? acaba okuyan var m? ?

Yorum Yap

Aslı Ismail.Kaya. tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                          Gs ma??ndan sonra g?r??ler baya de?i?ecek... kazan?rsa %100 kal?r , olasi kaybetmede kesin gider gibi
                          derbiyi 5-0 da alsak benim fikrim de?i?mez. Bili? in do?rular?n? sayanlar var, bozuk saat bile g?nde iki kere do?ruyu g?sterir. Bana istikrarl? kendini de tak?m? da geli?tiren hoca laz?m.

Yorum Yap

Aslı Ekin Yeg?l tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                            Hocaya demedi?inizi b?rakmad? ?o?unuz ki bu adam bu kul?b?n kahr?n? ?ekti.

?zellikle de ba?ar?l? olamad? diyenlere ithafen her teknik direkt?r ?al??t??? y?netim kadar ba?ar?l?d?r.
                            Kah?r derken? Biraz ayd?nlat?r m?s?n neler ?ekti?

Yorum Yap

Aslı Turgut Inanbak tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                              derbiyi 5-0 da alsak benim fikrim de?i?mez. Bili? in do?rular?n? sayanlar var, bozuk saat bile g?nde iki kere do?ruyu g?sterir. Bana istikrarl? kendini de tak?m? da geli?tiren hoca laz?m.
                              Paralel devlet gibisin abi, tam bir stat?kocu gibi konu?tun
                              Sorun bili? in gitmesi veya kalmas? de?il..
                              Biz burada ayn? ki?iler schusteri savunduk ?imdi ise slaveni ( Doruk Abi hari? )
                              Schuster gitti de ne oldu s?yler misin ka? defa ?ampiyon olduk..
                              ayn? ?ekilde bili? gitti mi ba?ar? m? gelecek ?

Yorum Yap

Aslı Atakan Kadir Bagalal? tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                                Aslı Turgut Inanbak tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                                Paralel devlet gibisin abi, tam bir stat?kocu gibi konu?tun
                                Sorun bili? in gitmesi veya kalmas? de?il..
                                Biz burada ayn? ki?iler schusteri savunduk ?imdi ise slaveni ( Doruk Abi hari? )
                                Schuster gitti de ne oldu s?yler misin ka? defa ?ampiyon olduk..
                                ayn? ?ekilde bili? gitti mi ba?ar? m? gelecek ?
                                Schuster ile bili? aras?nda epey bir u?urum var. Bence kar??la?t?rmak ?ok yanl?? olur. Sab?r g?stereceksek ke?ke schuster'e g?sterseydik.

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                                X