Duyuru

??k?ş
Hen?z duyuru yok

Slaven Bilic

??k?ş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Bu ak?am oynanan Gs - Gen?lerbirli?i ma??ndan sonra taktik teknik konu?an adam?n akl?na ?a?ar?m.

Yorum Yap

Serdar saridagin bahsettigi fb nin anlastigi oyuncu fernandes olabilirmi, gecen sene cok istemislerdi

Yorum Yap

Aslı Tumay Kurtulus tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
        Serdar saridagin bahsettigi fb nin anlastigi oyuncu fernandes olabilirmi, gecen sene cok istemislerdi
        Dzeko diyorlar

Yorum Yap

Lucescu da olsa bu sene ?ampiyon olamazd?. Kimse kusura bakmas?n bu i? kul?bede de?il ?eref(!) trib?nde bitiyor. Lucescu'yu da nas?l yemi?lerdi ?ok iyi hat?rl?yorum.

Bilic hoca da gitsin ingiltereye kendini kurtars?n bence, burada kendini heba etmesin. ?eref yoksunu medyada k?na yaks?n.

Yorum Yap

G?le g?le Bili?. Olay derbi kazanamama yada final niteli?inde ma? kazanama de?il. Bence ?nemli olan ma? ?ncesi ?ok iyi bir stratejist olan hocan?n ayn? ba?ar?y? ma? i?inde g?sterememesi ve de?i?kenlere ?abuk ve anlaml? reaksiyon verememesi.

LT22i cihaz?mdan Tapatalk kullan?larak g?nderildi

Yorum Yap

Aslı Okan Arcan tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
              Aslı C?neyt T?rko?lu tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
              Sen ?nce futbolun basit do?rular?n? yap da sonra savunal?m seni. Sen bunlar? yapmad?k?a rakip hat?r ?ikesi yapm??, hakem hatal? karar vermi? demek senin ba?ar?s?zl???n? ?rtmez.
              Ben sana adil rekabet ortam? vermek i?in ?aba g?stermem ama "kendi futbol do?ruma" g?re seni asar keserim anla??l?yor yazd???ndan.
              Her Teknik Adam?n hakk? de?il midir rakipleri ile e?it ?artlarda m?cadele etmek? Neden ball?, mamal?, k?rm?z? g?rmemi? rakipler ile de m?cadele etmeli Be?ikta? hocas?? S?perman mi transfer ediyoruz hoca diye?

Sana da merak?mdan soruyorum.
              Bili? ?st d?zey futbolcu kariyeri olan; Teknik Adam olarak da Milli Tak?m ?al??t?rm??; o milli tak?m ile 2 kez Avrupa ?ampiyonas? g?rm??; misal bizim ?mparator'a o milli tak?m ile ciddi ?st?nl?k kurmu? bir adam.
              Be?ikta? ?ampiyon olursa kariyerinde kul?p ?ampiyonlu?u g?recek. Liverpool'u eledi?inde bile ?ngiltere bas?n?nda ad? ge?ti; ?ampiyon olsa muhtemelen s?zle?me tutar?n? katlayacak; ?ampiyonlar Ligi'nde m?cadele edip TD'l?k kariyerini birka? t?k ?zeri atacak.
              Senin futbol ge?mi?in nedir de Bili?'in bilmedi?i bir "futbolun basit do?rusu" oldu?unu ve bunun senin bile bildi?ini s?yl?yorsun?
              Be?ikta? ?ampiyon olursa veya olmazsa moral; ruh hali hari? ne kazanc?n ne kayb?n olur? ?kinizin motivasyonlar?n? nas?l kar??la?t?rabiliyorsun?
              Pektemek-Tosun deme g?z?n? seveyim, bayd? art?k.
              Geldi?inde "yuh o kadar para verilir mi?" denen Tosun iki haftada Zlatan Messi kar???m? bir ?ey oldu.
              Yine ayn? ?ekilde Kerim de Robben'in bir t?k ?st?...
              (bak Tosun ve Pektemek ayr? pozisyonun ayr? rollerin oyuncular?d?r; Tosun'un alternatifi Ba'd?r Pektemek de?il" filana hi? girmiyorum).
              (Senin futbolu gayet iyi bildi?ini biliyorum. Ba y? kes; T?re'yi neden kesmiyorsun gibi tak?m?n en etkili ve ne yapacaklar? hi? kestirilemeyen 2 oyuncusunun kesilmesini iddia etmeyece?ini umuyorum)
              (85. -+ 1 dakikalardaki Tolgay de?i?ikliklerini tak?m? bitiren ?ey diye g?rmeyece?ini de umuyorum. Karab?k ma??nda gol o de?i?iklik sonras? geldi ?rne?in. Akhisar ma??nda da oyunda en etkili oldu?umuz b?l?m?n o son 10 dakika oldu?unu hat?rlat?r?m.)
              (Tak?mda adam eksilten hatta en b?y?k ?zellikleri adam eksiltme olan T?re, Kerim, Sosa ve hatta Atiba varken tak?m?n tek adam eksilten oyuncusu Tolgay c?mlesi kurmayaca??n? da umuyorum)
              Her ?eyden ?nce forumdaki herhangi birini "senin futbol kariyerin ne, futbol ge?mi?in nedir?" diye sorgulayacaksak forumu komple kapatal?m, forumu eski futbolcu ve futbol ge?mi?i olanlarla doldural?m. Bilic'i ya da Bilic ?zelinde herhangi birini savunma ad?n? b?yle bir sorgulamaya girmek kusura bakmay?n da anlams?z bir sa?mal?kt?r. Ben de o zaman haddime d??meyerek derim ki "Sizin futbol ge?mi?iniz nedir ki Bilic'i b?yle savunuyorsunuz?" ya da Bilic'i ele?tirmek i?in ne olmak, nas?l bir ge?mi?e sahip olmak gerekiyor? derdim. Birisini ele?tirmek i?in ele?tirilen konuda bir ge?mi?e sahip olmak gerekmiyor, gerekmemeli.

Burada herkesin kendince do?rular? yanl??lar? vard?r. Bu kendimizce do?rular, bir?ok ki?i taraf?ndan da do?ru olarak g?r?l?yorsa kar?? taraf?n yanl?? ?eyler yapt??? ??kar?m?nda bulunmak ?ok da yanl?? olmaz. Zira kar??daki bize g?re do?ru olan ?eyleri yapmay?p kendi do?rular?n? yaparak bir ba?ar?ya ula??yor ise o zaman biz yanl?? yap?yormu?uz deriz. Ortada da bir ba?ar? olmad???na g?re -her ne kadar ba?ar? g?receli olsa da- Bilic ba?ar?s?z demek ?ok zor olmasa gerek.

Umdu?unuz ?eyler, art?k herkes taraf?ndan dile getirildi?i i?in onlar? demememi umuyorsunuz ama "basit do?rular" da biraz o umdu?umuz ?eylerden kaynaklan?yor.

Tolgay'? Ankara'daki bir?ok ma?ta canl? izledim. Canl? izlemek ile televizyondan izlemek aras?nda ?ok fark var. Canl? izlerken herhangi bir oyuncunun saha i?indeki rol?n? daha iyi g?rebiliyor ve sezebiliyorsun. Sosa d???nda orta saha gerisine gelip oyun kurmaya hevesli ve bunu ba?arabilen ender adamlardan birisi Tolgay'd?r. Toptan ?ekinmeyen, sorumluluk almak isteyen -ki o b?lgede sorumluluk kolay i? de?ildir, herhangi bir top kayb? kalende direkt gol olarak g?r?lebilir- bir adam? 90 dakika oyunda tutmuyorsan o i?i yapabilecek ba?ka oyuncular?n da olmal? ki maalesef yok. Tolgay gelip top da??tmad??? zamanlarda Ersan'?n komik oyun kurmalar?n? ve isabetsiz paslar?n? izliyoruz. Tolgay oyundan ??k?nca orta sahada o g?revi ?stlenecek adam kalm?yor. Hem topu al?yor, hem defansif rol?n? yap?yor, hem de rakip sahaya dikine giderek tehlike yarat?yor. B?yle adam? ??kar?nca genel anlamda hep zorland?k. Tolgay'? 90 dakika oyunda tutmak, futbolun basit bir do?rusudur. (K?t? oynuyorsa, formsuzsa ayr? ama ne k?t? oynarken ne de formsuzken ??kar?ld?)

Pektemek- Cenk olay? da ayn? ?ekilde. ?ok defa yaz?ld?, tekrar yazmama gerek yok. Pektemek yerine Cenk'i oynatmak da futbolun basit bir do?rusudur. Tosun'a sizin de yazd???n?z gibi kimse m?bala?a ederek Messi-Neymar kar???m? demiyor Pektemek ile kar??la?t?r?nca maalesef o kar???ma yak?n oluyor. ?nemli olan ne oldu?u de?il, ne ile kar??la?t?r?ld???d?r.

Ba ve T?re'nin kesilmesinden yana de?ilim ama ?zellikle T?re'nin formsuz oldu?u a?ikar. 60'dan sonra oyundan ??kmas?nda bir sak?nca g?rm?yorum. Her ma? ayn? ?eyleri yapt??? ve uzun s?ren bir formsuzlu?u oldu?u i?in art?k T?re'ye " her an tehlike yaratacak oyuncu" g?z?yle de bakam?yorum. Ba i?in o g?zle bakabilirim. ?kisinin hem mevkisi farkl?, hem de i?levleri.

Bir de Olcay olay? var ki ona sayfalarca yaz? yazabilirim, ona hi? girmiyorum.

Biz Bilic'ten burada ?apkadan tav?an ??karmas?n? beklemiyoruz. Sadece elindeki malzemeyi do?ru ?ekilde kullanmas?n? bekliyoruz. T?m puan kay?plar?n? da hakemlere ba?lamamak laz?m. T?rkiye Liginde hakem diyelim de Brugge'e elenmeyi ne ile a??klayaca??z?

Bilic kafa olarak T?rkiye'deki kariyerini noktalam?? bir teknik adamd?r. Ba?larda benim de savundu?um, kalmas?n? istedi?im biriydi ama Brugge ma?lar?ndan sonra inanc?m? yitirdim.

Okan abi, sen genel anlamda ortada d?nen "futbol d?zeninden" dolay? hocalar? savunmaktan yana oluyorsun ama bir s?re sonra bu savunman, d?zenden de?il de hocan?n "?unlar? do?ru yap?yor, bunlar? do?ru yap?yor"a do?ru gidiyor. Yani sen de bir s?re sonra "d?zeni" de?il hocay? konu?uyorsun. Bu da demek oluyor ki ortadaki d?zen kadar hocan?n da ne yapt??? ?nemlidir.

Yorum Yap

T?m T?rkiye'nin hatta bizim futbolcular?n bu gece konu?tuklar?na bak, baz?lar?n?n burada konu?tuklar?na bak.

?aka gibi

Yorum Yap

Ya bir ki?ide oynad???m?z son iki ma?? ve hakem skandallar?, Gs - Gen?lerbirli?i ma??ndaki ?ikeyi konu?sun. Bu sezon sahada de?il masada kaybedildi.

Yorum Yap

Arkada? ?uan hepimizin istedi?i Lucescu'da bizdeydi. Nas?l gitti hat?rl?yormusunuz? Hocan?n da hatalar? var tamam da h?rs?z?n hi? mi su?u yok? Bu d?zeni de?i?tirmedik?e Mourinho'yu getirsen ne fayda?

Yorum Yap

Lucescu diye dola?anlar bilmiyorlar m? lucescu'yu nas?l yitirdi?imizi.

Yorum Yap

Aslı Necmettin Firat Ozkan tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                        Elmayla armutu karistirmamak lazim.. hakem hatalari, rakiplerin kollanmasi, anadolu takimlarinin gs ye yatmasi falan bizim yonetimin engellemesi gereken ama engelleyemedigi stratejik hatalar.. tolgayi her mac cikartip pektemekten medet ummak, ivir zivir takimlari cozememek, stresli haftalari asamamak taktiksel hatalar.. bilic kendi alaninda basarisiz oldu 2 yildir.. ayni hatalar, ayni senaryolar.. olmuyor.
                        Bilic tart??mas?n?n ?zeti budur. Bilic de y?netim de kendi alanlar?nda ba?ar?s?zd?r. En az?ndan bir taraf ba?ar?l? olsayd? ipi biz g???sleyecektik.

iPad 'den Tapatalk arac?l??? ile g?nderildi

Yorum Yap

Yahu elalem 32 haftad?r ?ikenin a?a babas?n? yap?yor, hala hoca diyorsunuz pes.
                          Velev ki ?enol hoca geldi.
                          Bu devran de?i?ecek mi?
                          Bu y?netimle bu vizyonla bu lobiyle kusura bakmay?n da ?ok beklersiniz daha.
                          E ne olacak o zaman ??
                          Ben s?yleyeyim ne olaca??n?.
                          ?enol Hoca do?rand???m?z ya da rakibin ittirildi?i bir haftadan sonra ??k?p alay?na ayar? vericek
                          Arkas?ndan alacak cezay? oturacak.
                          Bizim sevgili say?n y?netimimiz de b?rak hocas?na sahip ??kmay?, ??k?p kameralara kendisini uyard?k, t?rp?le kendini dedik, Be?ikta?l?l?k duru?unda bu tarz s?ylemler yok dedik, bla bla bla ?ekecekler.

?enol Hoca asla R yapmaz, istifa edecek.

Hala hoca tart???l?yor, yemin ediyorum ?aka gibi milletiz...

Yorum Yap

Hoca ba?ar?s?z evet, k?rm?z? g?rmeden tek derbi tamamlayamayan tak?m derbi kazanamad? diye ba?ar?s?z.

?ampiyonluk yolunda son viraj olan be? ma??n ilk ikisinde skandal hakem hatalar?na maruz kald? diye ba?ar?s?z.

Dayak yedi senin top?u dayak, Akhisar ma??nda dayak yedi, tek k?rm?z? ??kmad?.

Bu adaletsiz ortamda bu hoca size g?re ba?ar?s?z ise vicdan?n?z? sorgulay?n yeterrrrr.

Yorum Yap

Aslı Arda ?elikmaden tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                              Yahu elalem 32 haftad?r ?ikenin a?a babas?n? yap?yor, hala hoca diyorsunuz pes.
                              Velev ki ?enol hoca geldi.
                              Bu devran de?i?ecek mi?
                              Bu y?netimle bu vizyonla bu lobiyle kusura bakmay?n da ?ok beklersiniz daha.
                              E ne olacak o zaman ??
                              Ben s?yleyeyim ne olaca??n?.
                              ?enol Hoca do?rand???m?z ya da rakibin ittirildi?i bir haftadan sonra ??k?p alay?na ayar? vericek
                              Arkas?ndan alacak cezay? oturacak.
                              Bizim sevgili say?n y?netimimiz de b?rak hocas?na sahip ??kmay?, ??k?p kameralara kendisini uyard?k, t?rp?le kendini dedik, Be?ikta?l?l?k duru?unda bu tarz s?ylemler yok dedik, bla bla bla ?ekecekler.

?enol Hoca asla R yapmaz, istifa edecek.

Hala hoca tart???l?yor, yemin ediyorum ?aka gibi milletiz...
                              Abi ?enol G?ne?'e kadar gitmeye gerek yok. Gs ma??ndan sonra Bilic 3 ma? ceza ald?. Kimse a?z?n? a??p bi?ey demedi.

Yorum Yap

gordon zaman? gibi ?ampiyonluklar? ilk y?llar masa ba??nda kaybetti , ama sonra lige tak?r tak?r ambargo koyacakt?r.

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                                X