Duyuru

??k?ş
Hen?z duyuru yok

Slaven Bilic

??k?ş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Aslı Armagan Bozkurt tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
    Bili?in kariyerini yazabilecek var m?? ?statistik olarak sormuyorum. Hani futbolcuyken izleyen takip eden, teknik direkt?rken takip eden analiz eden?
    http://www.aliece.com/2013/06/deli-mi-dahi-mi/

Yorum Yap

Aslı Okan Arcan tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
      Aslı Erdem.Akdemir tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
      Neyi ba?arm?? bu Bilic anlam?yorum, g?remedi?im bir ?zelli?i mi var?

Kazand??? kupa ve elde etti?i reel ba?ar?lar SIFIR.

Fener'in ba??nda stajyer bile denemeyecek bir hoca var, gs desen mali sorunlar?yla bo?u?uyor. ?ampiyonluk i?in her?ey bizim lehimizeydi.

Bilic'i affetmeyece?im olay ise UEFA'da kendini g?stermek i?in gere?inden fazla as?lmas?yd?. Hi?bir zaman ligi birinci hedefi olarak hissettiremedi, lafta s?yledi ama icraatta hep UEFA ?n plandayd?.

Hi? verim alamad??? Pektemek ?srar? ve tak?ma yarardan ?ok zarar veren Necip ?srar?. Gitti?i tak?ma bu ikisini de in?allah pe?inde getirir.

S?radan bir teknik direkt?r, kendi evindeki derbileri kaybeden, gol bile atamayan bir hocadan bahsediyoruz.?ampiyon olamazsa gitsin bir zahmet.
      Erdem senin paralel evreninde 10 k?rm?z?l? Be?ikta?'?n rakibi 0 k?rm?z?l? GS; son dakika ?al?nan ve ?al?nmayan penalt?lar ile en az 7-8 puan hediye edilmi? FB ve daha hakem ile puan kaybetmemi? GS yok san?r?m.
      B?yle tespitlerde bulunuyorsan?z; a??n biraz ara?t?r?n.
      Bili? Lokomotiv hari? hi? bir tak?mda ba?ar?s?z olmad?.
      H?rvatistan Milli Tak?m?'n? 2 kere Avrupa ?ampiyonas?n? sokmu? bir adamd?r.
      ?u an Be?ikta?'?n bir rakibi ile 1; di?er rakibi ile 2 puan fark? var ama hakemlere b?rak?lan puanlarda FB'den 8-10 puan - GS den en az 15 fazla puan kayb? ya?am??t?r Be?ikta?. Bunlar? da yaz?n; ay?p de?il...Bak son 4 ma?. Hakemin hatas? ile kaybedilen puan?m?z 4. Hadi bana GS'nin hakem ile kaybetti?i "1" puan ?rnekle. Ciddi merak ediyorum...

Fener'in de GS'nin de sezon sonu toplayacaklar? puan ikisinin de son 15 y?l i?inde alacaklar? en y?ksek ilk 3 puandan biri olacak muhtemelen. Hala "onlar ??yle, bunlar b?yle" demenin ne anlam? var anlamad?m.
      Ge?en sene ligi ciddi domine eden ve ligi 9 puan ?nde bitiren Fener'in puan 74. Bu sezon kalan 4 ma??n 3?n? kazansa FB'nin alaca?? sezon 75.
      Bu arada GS de mali sorunlar ile bo?u?uyor ama bizim keyifler t?k?r?nda. 3-4 ayd?r bir kuru? alamayan futbolcular; stad olmamas? filan Allah'tan GS'de de?il; ciddi ?z?l?rd?k onlar i?in...
      Bu sene tak?m?n stads?z olaca?? belli , fazla ma? temposu y?klemeye hi? gerek yoktu. Uefa kupas? b?rak?larak sadece lige konsantre olunabilirdi. Ge?en senede son 5 haftaya 2. i?in ?nde girmi?tik ama onuda kaybettik. Bilic'te ?ampiyon hoca havas? yok, ben o hissi alam?yorum. Bu seneki derbilerde bunu tekrar g?rd?k, gol bile atamadan kendi saham?zda yenildik. Hakem olaylar?na hi? girmiyorum, Allah onlar?n belas?n? versin. Hep oraya y?klenirsek futbolun anlam? kalmaz benim i?in. Tak?m?n iyi yerli oyuncular? var, gelecek sene yabanc? kalitesi biraz daha artacakt?r. Fener s?f?rdan tak?m kuracak ,Gs'nin de ciddi mali zorluklardan tak?m? ?ok yenileyece?ini sanm?yorum. Bu tak?m daha iyi bir hocay? hakkediyor,bilic ?ampiyon olursa tabiki kals?n. ?ampiyon olamazsa zaten g?nderilecek, buda ?ok a??k ortada.

Yorum Yap

Mustafa Pektemek ?srar? ve Kerim'in kenarda ??r?mesi...Kerim'de ?srar edilseydi ilk 11 de de?i?mez olurdu...

Yorum Yap

Her?ey tamamda
          -?u kaleye dikine oynayan tek oyuncu Tolgay? neden ??kard?n onu anlamad?m.
          -Olcay'a haftalard?r nas?l bu kadar tahamm?l edebiliyorsun onu hi? anlamad?m.Bu Kerim ne yapt? da ortalarda yok?
          -Madem Olcay'? ??kard?n Mustafa'y? ald?n , neden adam? kanata yolluyorsun. Madem kanat oynatacakt?n neden Mustafa'y? ald?n.
          -Deli gibi gol ar?yoruz.Al 2 metrelik At?n?'? g?nder ileriye. Belki bir top indirir, ?arpar , kar??t?r?r oralar?.
          Gibi gibi

Yorum Yap

Mustafa girdikten sonra
            15 kez topla bulu?up, 10 ba?ar?l? pas atm??, 5 top kapm??, 3 ?ut ?ekmi?.

Olcay ise oyundayken
            34 kez topla bulu?up, 19 ba?ar?l? pas atm??, 8 top kapm??, 5 orta yapm??, 2 ?ut ?ekmi?.

Kerim i?in en son Bal?kesir ma?? performans?na bakarsak, oyuna girdikten sonra;
            28 kez topla bulu?mu?, 12 ba?ar?l? pas atm??, 7 top kapm??, 6 orta yapm??, 2 ?ut ?ekmi?

Galatasaray ?n son ma??ndan Sabri neler yapm?? ona bakal?m
            103 kez topla bulu?mu?, 73 ba?ar?l? pas yapm??, 19 uzun top atm??, 17 top kapm??, 11 orta a?m??, 1 ?ut ?ekmi?.
            Fenerbah?e de Caner ne yapm?? ;
            98 kez topla bulu?mu?, 45 ba?ar?l? pas, 13 uzun top, 23 top kapma, 19 orta, 2 ?ut.

Bizim burada tart???p durdu?umuz 3 tane a??k oyuncusu da son ma? performanslar?na bak?ld???nda d?k?l?yorken. Rakiplerin bek oyuncular? kanatlar?n? domine etmi? adeta. Bizim oyuncular?n aralar?nda hi? de burada b?y?t?ld??? kadar farkl? bir performans durumu yok. Bal?kesir gibi k?me d??en bir rakibe kar?? varl?k g?sterememi? bir Kerim Antep gibi g??l? fizikli savunma oyuncular? olan tak?m kar??s?nda kurtar?c? olarak g?r?l?yor. Mustafa girdikten sonra hava toplar?nda en az?ndan rakiple m?cadeleye girerek pozisyon yaratmaya ?al??t?, Kerim oynasa belki tamamen kaybolacakt?, Bal?kesir ma??ndaki gibi topla 3 ki?inin aras?na falan girmeye ?al??acakt?. Mustafa bir pozisyonda topu kapt?rd? diye binbir t?rl? laf yiyor Kerim bunun gibi 2-3 tane top kapt?rd? Bal?kesir ma??nda ona ne diyece?iz o zaman ?
            At?n? hamlesinin herhangi bir referans? olmayaca?? ve At?n? ?n Peter Crouch oldu?unu g?steren bir istatistik olmad??? i?in onu tart??amayaca??m. Dedi?iniz de olabilirdi ama bunun ?zerinden sen de hoca m?s?n beaa???? naralar? atan arkada?lara s?ylenecek pek bir ?ey yok nefretinizi ba?ka yerde g?sterin ele?tiri s?n?rlar?n? a?may?n l?tfen.
            Kadromuz k?t? arkada?, sol a????m?zda oynayan herkes belli bir standartta. Kimisine g?re g?ya Kerim dar alanda bu ma?? ??zecek Messi vari oyuncuyken, bana g?re de Mustafa hava hakimiyeti ve golc?l?k ?zelli?iyle Antep ma??n?n geldi?i durumda daha mant?kl? bir tercihtir. Ama sonu?ta hem Kerim hem de Mustafa yetersizdir ve ma? kurtaracak adamlar de?ildir. Keza At?n? da s?rf boyuyla yorum yap?lan bir oyuncu. Onun da herhangi bir etkisinin olaca?? muamma. O?uzhan mesela ma? kazand?rm?? bir oyuncumuz At?n? konusunda bu kadar ate?li tart??malar verenler O?uzhan ?n oyuna girmesini asr?n hatas? gibi g?sterebiliyor.

Bu ma?ta tart???lmaz tek hata Tolgay ?n oyundan ??kmas?d?r bana g?re. Onun bile mant?kl? bir sebebi vard?r ama. Sonu?ta Atiba da ??kart?lsa rakibin arkaya at?lan topta o son dakika pozisyonu gibi ba?ka pozisyonlar da bulmayaca??n?n bir garantisi yoktu. ?u ma??n kaybedilmesiyle de 3 puan geriye d??en bir tak?m?n Arena da galibiyette bile gs nin ?st?ne ??kamama durumunu da sonra kimseye anlatamazd?n?z. Ama gene de Tolgay l? bir oyun daha do?ru olurdu o dakikalarda. Demba ??ksayd? Tolgay ??kmasayd? ke?ke.

Yorum Yap

Aslı Cem Ko? tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
              Mustafa inad?n nedir hoca? Vallahi bir g?n tesislere kadar gelip sorucam sana bu soruyu. Ka? gol atm??,ka? assist yapm??? Ne yapm?? Allah a?k?na bu adam?
              Olcay oyundan ??kacaksa oyuna Kerim girmeli. Olmadi Olcay - Oguzhan de?i?ikli?i bile k?fiydi,Sosa kanada ge?er ortada Oguzhan oynardi. Cenk n?bet?i golc? mu hoca Semih Senturkun 85 de girmesi gibi al?p duruyorsun adam? o dakikalarda? Geldiginden beri tak?m?n belki de en iyisi Tolgay niye ??kar?
              Bazen kendi kendime : ' Yahu adam bu i?in okulunu bitirmi? yorum yapmak haddine mi diyorum' Lakin ?undan art?k ?ok eminim gidi?ata g?re de?il ezbere degisiklik yap?yorsun. Sana olan g?venimi kaybetmedim. Bir ?eylerin yoluna girece?i ?midi hal? devam etmekte,?ans yan?m?zda olsun hocam.
              mustafay? oyuna ald???nda ba??mdan a?a?? kaynar sular d?k?l?yor yemin ediyorum. ya adam zaten forvette bile ?ok savruk birde gidiyorsun berabere giden ma?ta kanada al?yorsun adam?. yemin ediyorum kerim frei girseydi mustafa yerine hi? olmazsa ma?? ?evirecek bir ka? hamle yapard? diye d???n?yorum.

Yorum Yap

Aslı Erdem.Akdemir tarafından Gönderilmiş
                Aslı Tekin Karcik tarafından Gönderilmiş
                Anlamad???m nokta s?rf ele?tirmek i?in insanlar neden bu kadar kendini zorluyor..
                Tolgay neden ??km?? yok bu neden girmi?..
                Oyuncu de?i?ikli?i yapsa bir dert yapmasa bir dert..
                Karab?k ma??nda tolgay ??kt? cenk g?l? att? ama kimseden ses ??kmad? neden m? ma? kazan?ld?..
                antep mac?nda cenk oyuna g?rmesi laz?m ve risk alacaks?n kimi ??karacaks?n ya atiba yada tolgay..
                Diren? i?in atibay? tuttugu ?c?n tolgay c?kmak zorunda kald?..
                Zaten rakip 10 ki?i kal?nca hemen ersan? c?kar?p oyunu dikey oynayan oguzhan? ald?..
                Bu olay? bu kadar buyutulecek ne var hala anlam?? de?ilim..
                Bili? gitsin diyenler var m? alternatifiniz ?
                Sergen mi ? fb ma??nda orta sahay? bo?alt?p ma?? rakibine veren..
                ?ki senedir iyi veya k?t? art?k belli bir sistemimiz belli bir oyun anlay???m?z belli disiplin i?indeyiz..
                Bu d?zeni bozup yine yeniden ba?a m? d?nelim..
                Stad olmadan ekonomik ?artlar belli seviyeye gelmeden iyi bir y?netim olmadan ba?ar? zor..
                Ha sampiyonluk mu istiyorsunuz buyrun renklileri tutabilirsiniz..
                B?rak?n be?ikta? bizim olsun...
                yeter art?k !
                Be?ikta?'? ?al??t?racak kalitede d?nya kadar yabanc? hoca var. Bilic'i vazgecilmez k?lan nedir ?ok merak ettim.

Yerli olarakta ?enol G?ne? olabilir.
                3 ayd?r futbolcu paras?n? zor verirken, FFP gere?i bir s?zle?me imzalam??ken, bize gelebilecek d?nya kadar yabanc? hoca kim var anlamad?m abi ?

?enol G?ne? i ?ve ?ve bitiremiyorsunuz lakin ?enol G?ne? in de herhangi bir b?y?k ma?ta galibiyeti yok. Bu hafta da en ?nemli rakibiyle ma? yapacak. Trabzonspora yenilirse Ba?ak?ehir ve Trabzondan geriye d???p 6. l??a gerileyecek. Buna ba?ar? diyecek misiniz peki ?

Yorum Yap

Aslı Onur Essizoglu tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                  Anlamad???m nokta s?rf ele?tirmek i?in insanlar neden bu kadar kendini zorluyor..
                  Karab?k ma??nda tolgay ??kt? cenk g?l? att? ama kimseden ses ??kmad? neden m? ma? kazan?ld?..
                  antep mac?nda cenk oyuna g?rmesi laz?m ve risk alacaks?n kimi ??karacaks?n ya atiba yada tolgay..
                  Zaten rakip 10 ki?i kal?nca hemen ersan? c?kar?p oyunu dikey oynayan oguzhan? ald?..
                  ?ki senedir iyi veya k?t? art?k belli bir sistemimiz belli bir oyun anlay???m?z belli disiplin i?indeyiz..
                  Stad olmadan ekonomik ?artlar belli seviyeye gelmeden iyi bir y?netim olmadan ba?ar? zor..
                  yeter art?k !
                  Be?ikta?'? ?al??t?racak kalitede d?nya kadar yabanc? hoca var. Bilic'i vazgecilmez k?lan nedir ?ok merak ettim.

3 ayd?r futbolcu paras?n? zor verirken, FFP gere?i bir s?zle?me imzalam??ken, bize gelebilecek d?nya kadar yabanc? hoca kim var anlamad?m abi ?

?enol G?ne? i ?ve ?ve bitiremiyorsunuz lakin ?enol G?ne? in de herhangi bir b?y?k ma?ta galibiyeti yok. Bu hafta da en ?nemli rakibiyle ma? yapacak. Trabzonspora yenilirse Ba?ak?ehir ve Trabzondan geriye d???p 6. l??a gerileyecek. Buna ba?ar? diyecek misiniz peki ?
                  iki sene ?nce listede ki hocalar neden gelmedi veya say?n ?zen neden getiremedi ya da neden ikna edemedi..
                  Bizim ba??ma gelecek d?nya kadar hoca yok maalesef..
                  Neden mi bili??
                  Tigana delbosge rasim kara ve schuster den sonra olu?an yap? g?rd???m?z i?in bili?..
                  oyun felsefesi ve tak?m oyunu ?n planda tuttu?u i?in..
                  ?uan tak?mda bir hava varsa ve herkes be?ikta?ta mutluysa bu bili? in eseridir..
                  Bu kadar gen? ve tecr?besiz oyuncularla son 4 hafta kala hala potada isen bu hocan?n eseridir..
                  Ekonomik ?artlar stads?z gecen iki sene hakmeleri saym?yorum bile.
                  E?er be?ikta? gelece?e ???k veriyorsa bu hocam?za aittir..
                  Futbol medyas?n?n futbol bilen ki?iler bile e?er be?ikta? ayn? kadro ayn? hoca ve bir ka? takviye ile yeni statta gelecek senelerin en b?y?k samp?yonluk favori ise
                  kimse kusura bakmas?n bunu slavendir..
                  Hatalar? yok mu elbette var ama abart?lan kadar oldugunu dusunmuyorum...

Yorum Yap

yeter art?k !

Benim g?rd???m Bilic ?ampiyon yapamazsa gidecek.?enol g?ne?'in ?zellikle deplasmanda b?y?klere kar?? ?ok iyi ma?lar? oldu.
                    Ben be?enmiyorum bilic'i, oynatt??? futbol'da ?ampiyon tak?m futbolu de?il.Herkesin g?r???ne de sayg? duyar?m.
                    Be?ikta?'?n eline bu sezon iyi f?rsatlar ge?ti, derbilerde yenilmek rakipleri yar??ta tuttu.?? saha derbilerini kazansayd?k yada en k?t? berabere bitseydi ?imdi ?ampiyonduk.
                    Yeni stad a??l?nca Be?ikta?'? ?al??t?racak kaliteli bir yabanc? hoca getiremiyorsak biz zaten bitmi?iz.

Yorum Yap

Aslı Erdem.Akdemir tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                      yeter art?k !

Benim g?rd???m Bilic ?ampiyon yapamazsa gidecek.?enol g?ne?'in ?zellikle deplasmanda b?y?klere kar?? ?ok iyi ma?lar? oldu.
                      Ben be?enmiyorum bilic'i, oynatt??? futbol'da ?ampiyon tak?m futbolu de?il.Herkesin g?r???ne de sayg? duyar?m.
                      Be?ikta?'?n eline bu sezon iyi f?rsatlar ge?ti, derbilerde yenilmek rakipleri yar??ta tuttu.?? saha derbilerini kazansayd?k yada en k?t? berabere bitseydi ?imdi ?ampiyonduk.
                      Yeni stad a??l?nca Be?ikta?'? ?al??t?racak kaliteli bir yabanc? hoca getiremiyorsak biz zaten bitmi?iz.
                      ?enol G?ne? neden bu kadar hafife al?n?yor anlam?? de?ilim. F.Terimin kral oldu?u yerde hemde. Bursa ve Trabzon da ki k?s?tl? kadrolara bile iyi i? ba?arm??t?r kendisi zaten eline f?rsat verildi mi milli tak?mda yapt?klar? ortada.
                      Olas? bir Bilic'in gitme senaryosunda mali imkanlar da g?z ?n?ne al?n?rsa tak?ma bir?eyler katabilecek tek hocad?r bence ?enol G?ne?.

Yorum Yap

Bilic es kaza gitsin de g?relim bakal?m kimi getiriyor sevgili vizyon sahibi y?netimimiz.

Yorum Yap

@Erdem Akdemir
                          Yazd?klar?nda ge?en "Be?ikta?'?n eline ge?en f?rsatlar?" kim yaratt? ? Niye her ?eye bo? yan?ndan bak?yoruz ?
                          Bor? milyar TL'ye gelmi? iyi bir yabanc? teknik direkt?r getiremiyorsak bitmi?iz diyoruz. ??in komik taraf? zaten hoca de?i?tirip durmaktan bu hale geldik.
                          Bili? teknik olarak tart???labilir ama tak?m?n i?inde bulundu?u ?artlara d???n?rsek Bili?'e gitsin demek ?ok komik arkada??m kusura bakma sadece senin i?in de?il t?m gitsin diyen arkada?lar i?in s?yl?yorum harbiden ?ok komik.

Yorum Yap

Aslı O?uzhan ?eng?l tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                            ?enol G?ne? neden bu kadar hafife al?n?yor anlam?? de?ilim. F.Terimin kral oldu?u yerde hemde. Bursa ve Trabzon da ki k?s?tl? kadrolara bile iyi i? ba?arm??t?r kendisi zaten eline f?rsat verildi mi milli tak?mda yapt?klar? ortada.
                            Olas? bir Bilic'in gitme senaryosunda mali imkanlar da g?z ?n?ne al?n?rsa tak?ma bir?eyler katabilecek tek hocad?r bence ?enol G?ne?.
                            Bu kadar hafife almak nedir g?zel karde?im. Bursa n?n rakibi Ba?ak?ehir ve Trabzon de?il de Rize Karab?k m? ? Onlar?n gerisine d??erse ba?ar?s?zd?r i?te daha ne. Bilic bu kadar olumsuzlu?a ra?men zirveye oynarken ?ngiliz kul?plerine k?k s?kt?r?rken ba?ar?s?z g?r?l?yorsa ?enol G?ne? de ba?ar?s?zd?r bu ?artlarda kusura bakmay?n. Ge?mi?i beni ilgilendirmiyor ben ?u anki durumuna bakar?m.

Yorum Yap

?ncelikle ?unu s?yleyim bizim tak?m da tolgay, sosa ve g?khan t?re d???nda yetenekli oyuncu yok
                              rakipler 5 pozisyona girip 3 ?n? at?yor biz 10 pozisyona girip 1 tane atam?yoruz s?k?nt? burada
                              hocan?n elindeki malzeme belli bu malzemeye g?re ??kard??? i? gayet ba?ar?l?

hee hatalar? yok mu var
                              mustafa pektemek ligin ilk 10 s?ras?ndaki hi? bir tak?mda oynayabilecek yetene?e sahip de?ilken bu ?srar niye
                              mesela olcay yerine kerim neden hi? d???n?lmez bile?

ve seneye hocadan beklentilerim ?unlar
                              bu tak?m?n sa? bek, 2 tane kallavi stoper, bir tane atiban?n kalmas? ?art? ile ?nlibero ve sol kanatta yarat?c?, gol ve asist oran? y?ksek oyunculara ihtiyac? var
                              bunlar?n al?nmas? gerekiyor ve ne yap?p edip bu oyuncular? y?netime ald?rmas? laz?m
                              ama bu mevkilere ihtiyac?m?z var diye gidipte maritimonun sa? beki ile u?ra?mayacaklar gidip maxi pereiray? alacaklar olmuyor mu abbateyi zorlayacaklar olmuyor mu glen jhonson? alacaklar
                              stopere partizan?n 21 ya??ndaki stoperini transfer etmeyecekler tecr?beli lider ?zellikli vlaar? transfer edecekler

bunlar? y?netime yapt?rtacak ki?i bilicin ta kendisidir hee yapt?ram?yorsa istifa edecek sergen mergen de?il paf tak?m?n antren?r?n? getirecekler o da bu tak?m? en k?t? 3. yapar
                              yanl?? anla??lmas?n bilic yetersiz zaten o y?zden 3. oluyoruz demiyorum bilic be?ikta?a yak??an bir hoca ama kadro kalitesini artt?rmas? ve baz? oyunculardaki ?srar?na son vermesi gerek

Yorum Yap

Aslı Birkan Birlik tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                                @Erdem Akdemir
                                Yazd?klar?nda ge?en "Be?ikta?'?n eline ge?en f?rsatlar?" kim yaratt? ? Niye her ?eye bo? yan?ndan bak?yoruz ?
                                Bor? milyar TL'ye gelmi? iyi bir yabanc? teknik direkt?r getiremiyorsak bitmi?iz diyoruz. ??in komik taraf? zaten hoca de?i?tirip durmaktan bu hale geldik.
                                Bili? teknik olarak tart???labilir ama tak?m?n i?inde bulundu?u ?artlara d???n?rsek Bili?'e gitsin demek ?ok komik arkada??m kusura bakma sadece senin i?in de?il t?m gitsin diyen arkada?lar i?in s?yl?yorum harbiden ?ok komik.
                                Bu forman?n a??rl???n? ve b?y?kl???ne hesaba art?k hi? katmadan yorum yap?yoruz.Bu forma her zaman f?rsat yarat?r.Bu forma her zaman ilk ??e oynar,?ampiyon olunmazsa ba?ar?s?zs?nd?r. Yd ile ge?en felaket y?llar?n? ?rnek vermeyin, o ?ok karanl?k bir d?nem.

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                                X