Duyuru

??k?ş
Hen?z duyuru yok

Slaven Bilic

??k?ş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Nafile tartisiyoruz Realin kadroyu aynen alsak hocalarida dahil zor sampiyon oluruz bu rezil sistemde..

Ne zaman hakemler dograsa bizi ama bizde hic bisey oynamadik ki cumlesini duymaktan usandim artik...Sanirsin resnkliler her mac catir catir oynuyor..

Yorum Yap

?u Lucescu ile ?enol G?ne? olmasaym?? ne gazeteler man?et atabilirmi? ne de biz. Ha birde y?ksek potansiyel Sergen geliyor alttan.

Yorum Yap

Aslı Cem Ko? tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
        Aslı Bar?? A??? tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
        tolga y?llar?n s?per lig tecr?besi olan ts ile ?ampiyonluk kovalam?? y???nla derbiye ??km??
        ersan 4. sezonu
        sivok 7.sezonu
        motta 2.sezonu
        necip 6.sezonu
        atiba 2.sezonu
        veli 4.sezonu
        o?uzhan 3.sezonu
        olcay 3.sezonu
        pektemek 4.sezonu
        sosa y?llarca atletico,bayern,napoli oynam?? tecr?be abidesi
        demba ba keza ayn? ?ekilde...

bir oyuncunun bir tak?m? ?ampiyon yapabilmesi i?in ka? sene daha tecr?be kazanmas? laz?m tahminen???fb'nin gs'nin tecr?beli oyuncular? var bizimkiler stresi kald?ram?yorlar muhabbeti b?y?k sa?mal?k bence...bu bask?y? kald?rabilmeleri i?in tahminen ka? seneye ihtiya?lar? var???
        En az rakiplerininki kadar bence. ???? Sneijder D?nya Kupas? finali,Melo D?nya ?ampiyonu,Sel?uk Avrupa Kupas? ?eyrek final,Muslera,hatta dalga ge?ilen Sabri bile.. Demba ve Sosa d???nda kendini d??ar?da kan?tlam?? bir oyuncumuz yok mevcut kadroda ( ki Sosanin Napoli ve M?nchen y?llar? ne kadar etkileyici tart???l?r.)
        peki sana senin mant???n ile cevap vereyim karde?im...

guti
        quaresma
        almeida
        simao
        fernandes'in de mi tecr?besi yetmiyordu???gutinin almad??? kupa yok heralde...keza simao'da da ?yle.quaresma bar?a g?rm?? inter g?rm?? chelsea g?rm?? adamd?,almeida portekiz milli tak?m?n?n forveti...senin o yazd???n melo ??nayder'in cv'sini ezip ge?ecek adamlard? hepsi...sonumuz ne oldu???

Yorum Yap

Aslı Tufan Tokadc? tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
          Aslı Gokhan Kal tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
          Madem i? sadece kadro kalitesi ile bitiyor gs neden prandelli ve manciniyi g?nderdi? Gelenden ge?enden 4 yiyen kaliteli tak?m! Ne olduda hamzaya emanet edildi? Ge?iniz efendim mevzu sadece kalite de?il.

Sent from my iPhone using Tapatalk
          Kadro kalitesi anlam?nda da Gs'dan geri oldu?umuzu da kesinlikle kabul etmiyorum ben.

Sabri
          Hakan Balta
          Semih
          Tar?k
          Umut
          Yekta
          Telles
          Emre ?olak
          Pandev
          Hamit
          G?khan Zan

Bunlar da onlar?n vasatlar?,?urda yazan isimlerin 6 ' s? direk 11 oyuncular?.
          Muslera ve Melo d???nda bize ?st?nl?k kurabilecekleri bir b?lge yok ?stelik,ki o Melo'da ka? haftad?r sakat ve ona ra?men kazan?yorlar.
          Benim derdim b?t?n problemin kadro kalitesinde alg?s?n?n yarat?lmas?,yoksa tabi kat?lmad???m ele?tiriler ve savundu?um taraflar var elbette.

Bence gs ile aram?zda ?ok fark yok alt toplamda

gs nin olmad?k kurtar??lar yapabilen bir musleras?, ne olursa olsun bir sneideri (mutsuz olabilir ama Hollandal?lar disiplinli), istedikleri kadar faul yapsalarda sar? ve k?rm?z? kart ??karmayan ve rakibin penalt?lar?n? vermeyen hakemleri var

bunlar ile bu ?lkede her ma?? yar?m s?f?r kazanabiliyorsun, hakemler bizim ma?larda yapt?klar?n? gs ye yapsalar idi gs ?u anda uefaya kat?lma m?cadelesi veriyordu

Yorum Yap

3.l?k ba?ar? de?ildir, yeni stada yeni heyecan gerek.

Yorum Yap

Aslı Coskun Deniz Teran tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
              Aslı Gokhan Kal tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
              Aslı Murat Adik tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
              Aslı Murat Erdi Salik tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
              ?enol G?ne?'in elinin de?di?i fubolcu elmas gibi parlad?.Sel?uk,Colman,Burak, Volkan ?en, Ozan Tufan,Serdar Aziz ve o s?radan bir oyuncuyken Fernandao.?lgin?tir, ?enol G?ne?'in ?al??t?rd??? tak?mlarda forvetler genelde gol makinesine d?n???yor.
              Fatih Tekke,Burak Y?lmaz,Fernandao.
              Hepsini ge?tim de Fernandao gibi s?radan bir forveti krall??a oynat?yor adam.FB,GS s?ylentileri var Fernandao i?in.Umar?m b?y?k paralara al?rlar.
              ?enol G?ne?'in ?al??t?rd??? her tak?m ?ok gol at?yor, sa?dan soldan sald?r?yor ve m?thi? top oynat?yor tak?ma.
              Gen?lere ?nem veriyor, ki?ili?i m?kemmel bir insan.Sadece r?portajlar?n? dinlesen bile bu adam?n tespitleri on numara dersin.

T?rkiye'de hak etti?i de?eri g?rmemi?, milli tak?mda bile hak etti?i de?eri g?rmemi? bir adamd?r.Trabzon ve Bursa gibi k?s?tl?-?ok sorunlu tak?mlar? ne hale getirdi.
              D???n?yorum bizim gen?leri Tolgay,O?uzhan,Kerim,G?khan,G?nay,Cenk,Pedro,Milo, At?n? gibi gen?leri ?enol hoca ne hale getirir.
              Vodafone Arena'da sa?l? sollu sald?ran, taraftar? ?o?turan, kartal gibi bir tak?m izlemek istiyorum ki bunu ancak ?enol G?ne? yapabilir.
              Ligi tan?mas?, ?ampiyonlu?a olan hasret ve ihtiyac?m?z g?z ?n?ne al?n?rsa ?enol G?ne?'ten ba?kas? oyalamad?r.

Yorum Yap

Aslı Cem Ko? tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                tolga y?llar?n s?per lig tecr?besi olan ts ile ?ampiyonluk kovalam?? y???nla derbiye ??km??
                ersan 4. sezonu
                sivok 7.sezonu
                motta 2.sezonu
                necip 6.sezonu
                atiba 2.sezonu
                veli 4.sezonu
                o?uzhan 3.sezonu
                olcay 3.sezonu
                pektemek 4.sezonu
                sosa y?llarca atletico,bayern,napoli oynam?? tecr?be abidesi
                demba ba keza ayn? ?ekilde...

bir oyuncunun bir tak?m? ?ampiyon yapabilmesi i?in ka? sene daha tecr?be kazanmas? laz?m tahminen???fb'nin gs'nin tecr?beli oyuncular? var bizimkiler stresi kald?ram?yorlar muhabbeti b?y?k sa?mal?k bence...bu bask?y? kald?rabilmeleri i?in tahminen ka? seneye ihtiya?lar? var???
                En az rakiplerininki kadar bence. ???? Sneijder D?nya Kupas? finali,Melo D?nya ?ampiyonu,Sel?uk Avrupa Kupas? ?eyrek final,Muslera,hatta dalga ge?ilen Sabri bile.. Demba ve Sosa d???nda kendini d??ar?da kan?tlam?? bir oyuncumuz yok mevcut kadroda ( ki Sosanin Napoli ve M?nchen y?llar? ne kadar etkileyici tart???l?r.)
                peki sana senin mant???n ile cevap vereyim karde?im...

guti
                quaresma
                almeida
                simao
                fernandes'in de mi tecr?besi yetmiyordu???gutinin almad??? kupa yok heralde...keza simao'da da ?yle.quaresma bar?a g?rm?? inter g?rm?? chelsea g?rm?? adamd?,almeida portekiz milli tak?m?n?n forveti...senin o yazd???n melo ??nayder'in cv'sini ezip ge?ecek adamlard? hepsi...sonumuz ne oldu???
                Bu sayd???n adamlardan sadece Guti veya Fernandes ve Quaresma olsa bug?n rahat ?ampiyondun zaten. Bir olay? anlayam?yorsunuz bence. Biz futbolcular kalitesiz ve tecr?besiz dedi?imizde hocadan bahsetmiyoruz ??nk? hocan?n belli bir standart? yakalad???n? d???n?yoruz. Yani 3 kriter var asl?nda burada.

1- ?yi bir teknik direkt?r
                2- Yetenekli oyuncular
                3- Tecr?beli oyuncular
                4- H?rsl? bir iskelet yap?

Bu kriterlerden herhangi biri eksik olursa ba?ar? kolay yakalanm?yor i?te. Ayr?ca T?rkiye deki hakem, medya, federasyon, taraftar bask?s? gibi durumlar? hi? eklemiyorum sanki normal bir futbol ?lkesiymi?iz gibi yorum yap?yorum.

Biz iyi bir hoca k?sm?na inananlar olarak futbolcu kalitemiz ve tecr?bemiz yetersiz diyoruz. Siz Carvalhal li, Tayfurlu zaman? ?rnek g?steriyorsunuz. Biz diyoruz ki futbolcular yetenekli olsa bile ba?ar? stresini kald?ram?yorlar, sahada sakinlik g?stermeleri i?in gerekli olgunlu?a eri?ememi?ler yani tecr?besizler, siz ?ampiyonluk g?rm?? gs nin oyuncular?n? say?yorsunuz. Biz "kazanma" hissiyat?ndan bahsediyoruz siz ?u kadar sene Be?ikta? ta oynam??lar daha ne tecr?besi diyorsunuz. O zaman tecr?be nin i?eri?ini de a?mak gerekiyor ki ;

1- ?yi hocalarla ?al??mak
                2- ?st d?zey ma?lara ??kmak
                3- Herhangi bir ?ekilde ?al??malar?n?n sonucunu sahada g?rmek
                4- Sonu? elde etmek

?imdi bu kriterlerden de herhangi biri eksik olursa tecr?beli say?lmazs?n?z. Sizin mant???n?zla ?ok ma? yapm?? olan tecr?beli olsayd? d?nyadaki b?t?n 30 ?st? oyuncular tecr?beli diye de?erlendirilip transfer edilebilirdi. Burada bahsedilen tecr?benin en ?nemli noktalar? belki de 3. ve 4. k?s?mlard?r. Daha do?rusu sizi futbolcu olarak di?erlerinden ?ne ??karan tecr?be kriterleri bunlard?r. ?lk ikisi zaten ?o?u b?y?k tak?m oyuncusunda mevcut.

Kar??la?t?rmalar, analizler, de?erlendirmeler, ?rnekler o kadar alakas?z ki abiler yani yorumun neresinden ba?lay?p neresinden bitirece?ini ?a??r?yor insan. Futbol basit g?r?nse de asla sadece futbol de?ildir. ?? dinamiklerini biraz kavrad? m? bu i?in ne kadar alangirli oldu?unu anlamamak i?in k?t? niyetli olmak laz?m. Biz bu y?zden diyoruz ki Be?ikta? gibi her a??dan kaotik bir ortam ya?ayan kul?plerin iyi k?t? belli bir kadro istikrar? sa?lamas? gerekiyor. Bak?n hoca demiyorum. KADRO ?ST?KRARI diyorum. ?imdi bu istikrar? da yanl?? anlayanlar oluyor ??yle diyelim ki. ?stikrar ;

1- Gen? ve yetenekli oyunculardan olu?an bir iskelet
                2- Bu iskeleti destekleyen her b?lgeye tecr?beli ve kaliteli oyuncu
                3- Ve tabi ki kadronun tek bir ak?l ve g?zden ??kmas? ve tutarl? olmas? i?in teknik direkt?r

Gerektiriyor. ?imdi bizde hangisi var ? 1. i?in say?labilecek G?khan T?re, Tolgay ba?ka var m? b?yle bir iskelete yazabilece?iniz oyuncu ? Alternatifler mevcut ama ilk 11 d?zeyinde ?ok k?s?tl? bu madde. 2. i?in yaz?labilecek Demba Ba, Sosa, Atiba, Sivok ne oldu ?imdi toplamda, 6 tane oyuncu. Yani siz kadro olarak daha tak?m?n ancak yar?s?n? olu?turabilmi?siniz ki Atiba ve Sivok da tak?mda son zamanlar?n? ya?amaktalar. Yani 4 tane adam kalacak geriye.

K?sacas? kadro istikrar? i?in daha ilk 2 maddede adam gibi bir ad?m bile atamam??ken bir de hocay? g?nderirseniz i?ine girece?iniz karma?adan tabi ki senelerdir yapamad???n?z gibi ??kamayacaks?n?z. ??kamad?n?z. Yapamad?n?z. Yapamazs?n?z. Anlay?n be karde?im, abicim, g?zel dostum. Olmuyor. Be?ikta? ne yaz?k ki "ba?ar? ulan" diyecek ve ?n?ne gelenin kellesini alacak bir kibire ve yak?n ge?mi?e sahip de?il. Beklemek zorundas?n?z, biraz sabretmek zorundas?n?z. Ne olursa olsun belli bir planlama dahilinde gitmeniz ve ona bozmaman?z gerekiyor. Yoksa ba?a d?nmekten ba?ka bir sonucu olmayacak bu i?in.
                En son düzenleyen Onur Essizoglu; 08-04-2015, 10:44.

Yorum Yap

bursa ?enol hoca'dan ?ok memnun ve yeni s?zle?me ?nermek ?zere,
                  ?enol hoca'da karakter olarak "yok ben Be?ikta?'a gidece?im" diyecek bir adam asla de?il.
                  bu nedenle o se?enek en az 1 sezon g?ndem d???, bo?una hayal kurmaya gerek yok.

Yorum Yap

20 senedir s?rekli hoca de?i?tiriyoruz ne kazand?k!
                    Gelen b?t?n hocalar m? k?t? yoksa biz baz? ?eyleri ?ok abart?yoruz.
                    Bili? i?in demiyorum (?uan tak?m?n ba??nda kim olursa olsun) kendisine ait bir toplant? odas? bile yok...
                    Luce ve ?enol hoca gelse ne de?i?ecek bizde ki tek ?are tek ??z?m de?i?im sirk?lasyonu olduktan sonra...

Yorum Yap

Bu arada ?enol G?ne? in Fernandao sundan balland?ra balland?ra bahsederken, b?t?n trib?n?n g?rd??? ?enol Hoca n?n "ama ben g?rmedim ki : (" diye g?remedi?ini belirtti?i ?ld?rme giri?imini de hat?rlatman?z? beklerdim. Ben orada hocaya biraz sayg?m? kaybettim. Kendilerine sert oynand???n? s?yleyen ?enol G?ne? o pozisyonda nedense bir anda g?zlerine perde inmi? rol? kesiyor. Bu biraz ay?pt?r kusura bakmas?n. Hakemler hakk?nda fazlas?yla kelam etmekte son zamanlarda bu ho? de?il. Bilic ne kadar hatalar? olsa da ele?tirilse de bu konuda daha sa?lam bir duru?a sahip. Bursaspor un son haftalarda hakem hatalar?ndan da nas?l kar etti?ini izleyenler bilir bu arada ?enol Hoca bu ma?lardan birinde bile ??k?p rakip tak?m?n u?rad??? haks?zl??? dile getirdi?ini g?rmedim. ?yi hocad?r lakin karakteri konusunda ?ok da iyi konu?ulmas? yanl?s? de?ilim. Biraz i?ten pazarl?kl?d?r kendisi.

Dip not : Yeni yeni akl?ma gelen pozisyonlar da var, ilk yar?daki ma?ta Civelli nin Sivok a yapt??? da var. Ayn? Civelli nin Futacs ?n d???ne indirdi?i aparkatlar var, Volkan ?en in her hafta olay ??karan tav?rlar? var, Josue nin hakemlere oynayan ?irkeflikleri var. Yani o nefret etti?imiz fb gs nin karaktersiz oyuncular?ndan hi? bir fark? yok Bursasporlu oyuncular?n. Yapt?klar? sonras? da herhangi bir ?ekilde ?z?r dilemiyorlar lakipten kas?tl? ve talimatl? gibi yap?yorlar. Ayr?ca hoca n?n bizim ma? sonras? penalt? diye a?lamalar? da keza etik de?il, ilk yar?daki ma?taki penalt?dan falan bahsetmi? ama o ma?ta da bizim penalt?m?z verilmemi?ti kendisi alg?yla oynamaya ?al??m??. Fernandaonun pozisyonunu g?remeyen adam, Kerim in pozisyonuna adeta net h?k?m vermi?, Motta n?n yapt?klar?n? anlatmayay?m falan demi?. Ulan senin oyuncular?n Ozan Tufan ?n dan Serdar Aziz ine sahada ?irkefle?ilmedik nokta b?rakmam?? sen neden bahsediyorsun derler adama. Bak sinirlendim izledik?e, hat?rlad?k?a.

Ertu?rul Sa?lam ? tek bir deme?le bitirenler ?enol G?ne? i ne g?zel kahraman ilan etmi?ler. Bravo. Neyse teknik adaml??? d???nda yap?yorum bu yorumlar? tekrar belirteyim.
                      En son düzenleyen Onur Essizoglu; 08-04-2015, 11:10.

Yorum Yap

Demir almak g?n? geldi?inde kendisine arka d?n?p bakmamas?n? rica edece?im. Son y?llarda bu kadar g?venipde kar??l???n?n bu derece k?t? oldu?u bir sezon hat?rlam?yorum kendi ad?ma. ?ok laf gebele?inide gerek yok giderken bilmem ka? ma? 11 de ba?latt???n olcay?n?da al g?t?r.

Yorum Yap

Romantikli?i biyana b?rakmak geriyor

Yorum Yap

?ok umutluydum slaven bilic'ten . 1 ay ?nce 4 puan ile ?ndeyken ?u an 3. olmam?z?n sebebi tak?m? haz?rlayamayan slaven bilcitir. baz? arkada?lar?n dedi?i gibi romantikli?i b?rakmal?y?z. slaven bilic'i seviyoruz belki ama be?ikta?'? daha ?ok seviyoruz.

?u sezonda son 8 haftada umutlar?m?z? yitiriyorsak e?er bunun ba?ka bir izah? olamaz. bu kadronun ba??nda ben bile olsam bu forma zaten 3. olur.

Yorum Yap

bi kere ?u durumda slaven bili?e k?zmam?z?n cok hakl? oldu?unu d???nm?orum.
                              bu tak?ma ?u an maurinhoda gelse ?ok fazla de?i?en bi ?ey olmaz. bak?osun tak?mdaki oyunculara hangisini fener ve ya gs tak?m?nda ilk11 e yazars?n??? bir tek g?khan t?re ve demba ba(?u an el?tirilsede gs de olsa ?u an en az ligde 20-25 gol? vard?)
                              yani kadro kalitesiz
                              hakemler ?erefsiz
                              y?netim kifayetsiz
                              ama slaven bili? tek su?lu ?le bi d?nya yok biz ne zaman do?rular? g?r?r, ?nyarg?l? olmay? b?rak?p ne yapmam?z gerekti?ini anlarsak o zaman ba?ar? gelir.

slaven bili?e gelirsek yanl??lar? yok mu?? var hatta benimde ?ok ele?tirdi?im yerleri var

baz? isimlerde ?srar etmesi ve oyun ba??nda de?ilde oyunun i?inde egrek taktik gerek oyuncu de?i?ikliklerinde hatalar? oluyor. ama malzeme de bu

ben bili?i sezon sonu gitmezde kal?rsa ?u a??dan ?ok a??r ele?tiririm

FO, iki oyuncu alal?m yeter derse ve bili?te okeylerse i?te o zaman cinlerim tepeme ??kar
                              bu tak?ma kaleci ile birlikte en az 6 tane ilk 11 oyuncusu gerekiyor. ve kallavisinden lider ?zellikte olan?ndan b?y?k tak?m havas? solumu? olan?ndan, yeteneklisinden

ya bu 6-7 oyuncuyu ald?racak ya da istifa edecek

Yorum Yap

Aslı Ozan Omrak tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                                bi kere ?u durumda slaven bili?e k?zmam?z?n cok hakl? oldu?unu d???nm?orum.
                                bu tak?ma ?u an maurinhoda gelse ?ok fazla de?i?en bi ?ey olmaz. bak?osun tak?mdaki oyunculara hangisini fener ve ya gs tak?m?nda ilk11 e yazars?n??? bir tek g?khan t?re ve demba ba(?u an el?tirilsede gs de olsa ?u an en az ligde 20-25 gol? vard?)
                                yani kadro kalitesiz
                                hakemler ?erefsiz
                                y?netim kifayetsiz
                                ama slaven bili? tek su?lu ?le bi d?nya yok biz ne zaman do?rular? g?r?r, ?nyarg?l? olmay? b?rak?p ne yapmam?z gerekti?ini anlarsak o zaman ba?ar? gelir.

slaven bili?e gelirsek yanl??lar? yok mu?? var hatta benimde ?ok ele?tirdi?im yerleri var

baz? isimlerde ?srar etmesi ve oyun ba??nda de?ilde oyunun i?inde egrek taktik gerek oyuncu de?i?ikliklerinde hatalar? oluyor. ama malzeme de bu

ben bili?i sezon sonu gitmezde kal?rsa ?u a??dan ?ok a??r ele?tiririm

FO, iki oyuncu alal?m yeter derse ve bili?te okeylerse i?te o zaman cinlerim tepeme ??kar
                                bu tak?ma kaleci ile birlikte en az 6 tane ilk 11 oyuncusu gerekiyor. ve kallavisinden lider ?zellikte olan?ndan b?y?k tak?m havas? solumu? olan?ndan, yeteneklisinden

ya bu 6-7 oyuncuyu ald?racak ya da istifa edecek
                                o zaman teknik direkt?r?n bir ?nemi yok demektir. s?reyya abi ?al??t?r?versin tak?m?, bili?'e ?uvalla para ?dememize gerek yok.

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                                X