Duyuru

??k?ş
Hen?z duyuru yok

Slaven Bilic

??k?ş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Aslı Emrah Akkurt tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
    Sergeni k???ms?yor herkes
    O olsa rahat ?ampiyon olurduk ki?isel kanaatimce.
    Adam Sivasa geldi?inden beri Bilicden fazla puan kazanm??t?r.
    ?enol Hocan?n da gelece?ini d???nm?yorum.
    Bunu merak ettim, bakt?m internetten.

Sergen 22 Aral?k'ta s?zle?me imzalam??, 14. hafta ma?lar? tamamland?ktan sonra. O hafta itibariyle puan durumu:
    O G B M A Y AV P
    1.BE??KTA? A.?. 14 10 2 2 23 12 11 32
    16.MED?CANA S?VASSPOR 14 2 4 8 13 24 -11 10

Bu da ?imdiki
    3.BE??KTA? A.?. 26 17 4 5 42 24 18 55
    12.MED?CANA S?VASSPOR 26 8 6 12 32 36 -4 30

Bili? 3 puan fazla alm??, ama Sivas'? daha yeni nas?l ?ansa yendi?imizi herkes hat?rl?yordur. O ma? berabere bitse 53-31 olacak, 12 haftada kazan?lan puanlar e?itlenecek.

Bundan kim ne ??kar?r bilemem.

Yorum Yap

Bizi 2008-2009da mustafa denizliden ba?kas? ?ampiyon yapamazd? bu kadroyuda ?enol g?ne?ten ba?kas? ?ampiyon yapamaz.

Yorum Yap

Aslı T?rker Y?lmaz tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
        Aslı Emrah Akkurt tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
        Sergeni k???ms?yor herkes
        O olsa rahat ?ampiyon olurduk ki?isel kanaatimce.
        Adam Sivasa geldi?inden beri Bilicden fazla puan kazanm??t?r.
        ?enol Hocan?n da gelece?ini d???nm?yorum.
        Bunu merak ettim, bakt?m internetten.

Sergen 22 Aral?k'ta s?zle?me imzalam??, 14. hafta ma?lar? tamamland?ktan sonra. O hafta itibariyle puan durumu:
        O G B M A Y AV P
        1.BE??KTA? A.?. 14 10 2 2 23 12 11 32
        16.MED?CANA S?VASSPOR 14 2 4 8 13 24 -11 10

Bu da ?imdiki
        3.BE??KTA? A.?. 26 17 4 5 42 24 18 55
        12.MED?CANA S?VASSPOR 26 8 6 12 32 36 -4 30

Bili? 3 puan fazla alm??, ama Sivas'? daha yeni nas?l ?ansa yendi?imizi herkes hat?rl?yordur. O ma? berabere bitse 53-31 olacak, 12 haftada kazan?lan puanlar e?itlenecek.

Bundan kim ne ??kar?r bilemem.
        iyi jurilik yap?ca??n? ??karanlar olabilir.

Yorum Yap

Guardiola'n?n ne ge?mi?i vard? Barca gibi kul?b?n ba??na ge?irdiler. Oradan Bayern'a ge?ti.

?u an ki Louis Enrique i?in de ayn? ?eyler ge?erli. Dolu dizgin gidiyor adam.

Mourinho dedi?iniz adam yard?mc? bile de?ildi ayr?ca. Bildi?in terc?mand?.

O y?zden hoca kriterinde sadece ge?mi?e tak?lmak do?ru de?il. B?yle ?rneklerde var. Hele ki d?nya devi kul?plerde olmu? ?rnekler.

Yorum Yap

Bu tak?ma Sergen geldi?i an kombinemi bir ??renci dostuma veririm, adam?n cv'si sadece antep ve yar?m sivas. Ho? bu y?netim allay?p pullay?p ?n?m?ze koyarsa ?a??rmam oras? ayr? mevzu.
            ?enol g?ne?in karakterine gelince 1 hafta ?nce zemin zemin diye karag?mr?k ma??ndan sonra kendini y?rtan adam g?zelim ankara zemini yerine olimpiyat diye ?srar etmez, e?er futbolseversen, g?zel futboldan yanaysan bu yap?lmaz. B?t?n otoriteler olimpiyat stad?n? lanetlerken ucuz hesaplar?n pe?ine d???p olimpiyat ?srar?n karaktersizli?inin kan?t?d?r.

Yorum Yap

Aslı G?khan ?zba? tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
              Guardiola'n?n ne ge?mi?i vard? Barca gibi kul?b?n ba??na ge?irdiler. Oradan Bayern'a ge?ti.

O y?zden hoca kriterinde sadece ge?mi?e tak?lmak do?ru de?il. B?yle ?rneklerde var. Hele ki d?nya devi kul?plerde olmu? ?rnekler.
              Mourinho terc?manl?ktan daha ziyade yard?mc? olarak g?revliymi?. Bu konuda van gaal ve robson'un a??klamalar?da var zaten

Sistemi oturmu? tak?mlar?n bu t?r hoca tercihleri kendilerini pek etilemez. ?ekil a ; fenerbah?e gibi. Ama bizi etkiler bknz tayfur , aybaba , r?za , ertu?rul vs vs ...

Fenerbah?e ismail kartal sayesinde mi bu halde ? ?smail Kartal , Ersun , Aykut farketmez , fenerbah?e'nin ba??na ?uanda ziya do?an ge?se fenerbah?e yine zirve yar???nda olacakt?r.

Barcelona da nitekim bu ?rnektedir.

Verdi?iniz ?rnekler ?ok u? ?rnekler. Sistemi yeni yeni oturtmaya ?al??an bir tak?m ile 15 sene bir sistem ?zerinde ?al???p 15 sene sonras?ndaki bir tak?m? s?ra ile kendi kulubunde yeti?mi? oyunculara emanet etmek ayn? ?ey de?ildir.

Barcelona son 10 senenin en k?t? sezonlar?ndan birini ya?asada yinede o sistem sayesinde ortalama bir hoca ile zirvede tutunabiliyor.

Sergen'in ne oyuncu vizyonu var , ne iyi bir antren?rl?k ge?mi?i.

Yetenek sizsinizden ??k?p antep'e gidip maddi durumlar? g?r?p ka?an tekrar yorumcu olup sonra sivas'a giden , kendisini antren?rl?k konusunda geli?tirmek i?in gr m?cadele etmeyen birisi.

Antepde gayet g?zel ?eyler yapt? , insan ?yle bir sezondan sonra yorumcu mu olur ? Yoksa yurt d???na gider oyuncu izler , sistemlere bakar , birilerinin yan?nda e?itim mi al?r ?

Sergen ola?an ?st? yetenekli bir futbolcuydu , futbolu bilmesi sayesinde ?uanda anadolu tak?mlar?nda yine iyi i?ler yap?yor ama bu onun disiplinsiz oldu?u ve heran tak?m? b?rak?p gidebilecek birisi oldu?u ger?e?ini de?i?tirmez.
              En son düzenleyen G?kay G?kdo?an; 07-04-2015, 03:42.

Yorum Yap

Aslı G?khan ?zba? tarafından Gönderilmiş Mesajı göster

Morinho 1992 y?l?ndan 2000 y?l?na kadar 8 y?l boyunca en ?st liglerde Bobby Robson ard?ndan Van gaal ile ?al??m??t?r . Guardiola 1983 y?l?ndan beri Bar?a'n?n i?indedir altyap?dan aktif futbolculuk ve Bar?a B. Luis ise 96'dan 2004'e kadar Bar?a'da aktif futbol oynay?p 2008 y?l?nda antren?rl??e ba?lam??t?r. 3 Y?l Bar?a B'den sonra 1 y?l Roma'y? ?al??t?rm??t?r. Dolay?sla bu adamlar kul?b? tan?yan adamlard?r, bizim d???nd???m?z gibi tan?mak de?il, altyap?daki futbolculardan itibaren kul?b? tan?mak

Guardiola ve Luis futbolu b?rakt?ktan sonra bir ?ekilde futbolun i?inde (?im ?zerinde) olmu?tur. K?yaslad???m?z adam gibi televizyondan z?rvalay?p sa?ma sapan yar??ma programlar?nda jurilik yapmam??t?r.

Yorum Yap

Bana k?zacaks?n?z belki ama e?er Bilic Be?ikta?'ta kalmak istiyorsa yar?n s?zle?me yenilenmeli isterse 3. olsun tak?m fark etmez. ?o?u arkada? ?unu unutuyor, bu tak?m bu sene normalden ?ok ama ?ok fazla zorlukla u?ra?t?. Ya? ortalamas? en gen? tak?m ligdeki. Stad? yok. U?aktan inmediler, evlerinde uyuyamad?lar. Aleyhimize olan hakem hatalar? + rakip tak?m?n lehine yap?lan hakem hatalar?n?, derbilerde ve derbi ?ncesindeki ma?larda nas?l do?rand???m?z? herkes g?rd?. Belki de en ?nemlisi her g?n bir futbolcu sakatland?. B?t?n bu ?artlar alt?nda 3. olursa bu tak?m herkes anlay??la kar??lamal?d?r. Bu y?netimin daha 3.senesi. Transferlerde g?zle g?r?l?r bir iyile?me var. Bunun yan?nda rakiplerinden yar? b?t?eye sahip. Ama tekrar ediyorum e?er Bilic gitmek istiyorsa tabi ki gitmelidir. Y?netim oturup Bilic'le konu?up karar vermelidir.

Yorum Yap

sergeni istemeyenlerin tezlerinin ortak oldu?u tek nokta jurilik yapmas?
                    yoksa sergenin oyun g?r???...futbolculara yakla??m?...oyuncu tercihleri...antreman teknikleri vs gibi ?eyleri neden g?stermemi? kimse.
                    neymi? efendim.
                    jurilik yapm??m??.
                    san?rs?n banka hortumlam??.
                    zaman?nda acuna hay?r deseymi? ?imdi ne bahane bulucakt?n?z acaba..
                    ger?i bu seferde oyunculara at yar??? oynat?r derdiniz.
                    sizde bahane de bitmez.

Yorum Yap

Sergen daha bir tak?m? sezon ba??ndan almam?? kadar tecr?besizdir.Ben Sergen'in futbol anlay???na laf s?ylemiyorum.Be?ikta? gibi b?y?k hedefleri olan-olmas? gereken bir tak?m i?in tecr?besizdir.Zaten kul?bedeki halini g?ren anlar bunu.Keza yard?mc?lar? da ?yle.Antalyaspor'u ?al??t?r?rken ?ifo Mehmet i?in de ayn?s? s?yleniyordu.Fakat biraz zaman sonra anlad?k Be?ikta? i?in olmayaca??n?.Fakat samimi s?yl?yorum ben Sergen'i bir g?n Be?ikta?'?n ba??nda g?rmek istiyorum.Ba?ar?l? olaca??n? da d???n?yorum.Alt yap?m?z? ?al??t?r?rken de, yorumculuk yaparken de hissediyordum Sergen'in h?rs?n?.?lkay G?ndo?an'? tan?m?yor laflar? ?ok d?nd? burda ama canl? yay?n hali ba?kad?r.Teknik direkt?rl?k i?in ?l??t de?il bence.Sergen'de bir Fatih Terim havas? var.Oldu?u yerde s?z? ge?er, kendini ezdirmez, korkmaz ve ba?ar? egosuyla beraber h?rs? var.Ama Sergen i?in ?ok erken.

Art?k Bilic'ten tam anlam?yla ge?tim.Olmad?, olmuyor,olmaz,olmayacak.
                      Ciddi olarak istedi?im iki ki?i var.
                      Biri Lucescu ki art?k olma ihtimali ?ok y?ksek.
                      ?ki ve Lucescu olmayacaksa kesinlikle ?ok istedi?im ki?i ?enol G?ne?'tir.

?enol G?ne?'in elinin de?di?i fubolcu elmas gibi parlad?.Sel?uk,Colman,Burak, Volkan ?en, Ozan Tufan,Serdar Aziz ve o s?radan bir oyuncuyken Fernandao.?lgin?tir, ?enol G?ne?'in ?al??t?rd??? tak?mlarda forvetler genelde gol makinesine d?n???yor.
                      Fatih Tekke,Burak Y?lmaz,Fernandao.
                      Hepsini ge?tim de Fernandao gibi s?radan bir forveti krall??a oynat?yor adam.FB,GS s?ylentileri var Fernandao i?in.Umar?m b?y?k paralara al?rlar.
                      ?enol G?ne?'in ?al??t?rd??? her tak?m ?ok gol at?yor, sa?dan soldan sald?r?yor ve m?thi? top oynat?yor tak?ma.
                      Gen?lere ?nem veriyor, ki?ili?i m?kemmel bir insan.Sadece r?portajlar?n? dinlesen bile bu adam?n tespitleri on numara dersin.

T?rkiye'de hak etti?i de?eri g?rmemi?, milli tak?mda bile hak etti?i de?eri g?rmemi? bir adamd?r.Trabzon ve Bursa gibi k?s?tl?-?ok sorunlu tak?mlar? ne hale getirdi.
                      D???n?yorum bizim gen?leri Tolgay,O?uzhan,Kerim,G?khan,G?nay,Cenk,Pedro,Milo, At?n? gibi gen?leri ?enol hoca ne hale getirir.
                      Vodafone Arena'da sa?l? sollu sald?ran, taraftar? ?o?turan, kartal gibi bir tak?m izlemek istiyorum ki bunu ancak ?enol G?ne? yapabilir.
                      Ligi tan?mas?, ?ampiyonlu?a olan hasret ve ihtiyac?m?z g?z ?n?ne al?n?rsa ?enol G?ne?'ten ba?kas? oyalamad?r.

Yorum Yap

Mourinho ?rne?i verirken ?u yaz?y? iyi analiz etmek gerekir.

"Evet... ?lk ba?ta ona bende basit bir terc?man g?z?yle bak?yordum bu do?ru, ancak daha sonra i?inde bir dahi yatt???n? anlad?m. Her taktik toplant?s?nda benden ?ok konu?urdu."Bana inan?n!" dercesine parlayan g?zlerini unutamam." Bobby Robson

?ok ?zeldi. Bobby onda bir ?ey g?rmese buraya kadar birlikte y?r?mezlerdi herhalde yada bana koltu?u devretti?i an "Jose ile devam et" demezdi... ?ngilizleri bilirsiniz ku?kucudurlar, her ?ey, sorgularlar; S. Lizbon'dan kovulan bir ?ngiliz b?t?n teknik ekiple yolunu ay?r?r, ay?r?r ay?rmas?na da nas?l olurda yola sadece bir terc?man ile devam eder. Sizce de ?ok ?a??rt?c? de?il mi? Bence ?yle. Birbirini tamamlayan iki FBI polisinden farklar? yoktu. Porto'da Robson 3 kupa kazanm??, Portekiz Kupas? ve iki Lig ?ampiyonlu?u a??p bak?n b?t?n foto?raflara hemen yan?nda hafif esmer, gururlu bir adam g?r?rs?n?z i?te o, ?aylak polis Jose. ?kili Portekiz'e en iyi olduklar?n? kan?tlad?ktan sonra hedef b?t?n ?ber'i buna inand?rmak olmal?yd?. Aynen d???nd???m ?eyi yapt?lar, ?spanya'ya ge?tiler... Bask?n?n kol gezece?i, ele?tirilerin hi? bitmeyece?i, daima bir muhalefetin buldu?u, ?zg?rl???n? kazanamayan bir milletin ete kemi?e b?r?nm?? hali olan; ?spanya'n?n Kud?s'? olan Barcelona'ya... Barcelona'da da durum ayn?yd?. Hatta daha ileri gitmi?, hadlerini a?m?? ve Kupa Galipleri Kupas?'n? kazanm??lard?.

"Art?k ona sadece bir lakap olarak 'Translator' denmeye ba?lad?. Kimse ondan ?evirmenlik yapmas?n? beklemiyordu ki zaten, her ma? yan?mda her g?n... Kar?mdan ?ok g?r?yordum onu." Bobby Robson

Bobby iyi bir futbolcuydu ayn? zamanda, kariyerinde 100'?n ?zerinde gol? vard? hemde ?ngiltere'de, futbolun kutsal topraklar?nda... Ancak teknik direkt?r olarak bitiyordu. "T?rt?l sona geldi?ini d???nd???nde, kelebek her ?eyin daha yeni ba?lad???n? d???n?r." Galiba bir Katalan atas?z? olmal?, ?yle hat?rl?yorum. Katalonya'da hala ya?ayan bir s?z, Bobby bir t?rt?l, Mourinho ise bir kelebek... Bunu oda anlam??t? san?r?m. Bobby'in pe?inden gitmedi. Ve sonra Tanr? onu benim kar??ma ??kard?. Vasat bir futbolcu ve profesyonel kariyeri olmayan bir futbol asistan?... Tam anlam?yla 'tencere-kapak'

Robson gibi say?lara tak?lmayan oyunu g?rsel olarak oynayan bir antren?rle ?al??t?ktan sonra, ?ocu?umun deyimiyle 'istatistiklere bakmaktan ma?? izleyemeyen adam' olarak onun kar??s?na ??kmam hi? ??phesiz oyun zekas? inan?lmaz etkiledi. Bunu kibir olsun diye s?ylemiyorum, ?imdi bile mikrofon uzatsan?z ayn? ?eyleri s?yler Jose de.

G?reve geldikten sonra elbette Robson-Mourinho kadar s?k? bir ikili olamad?k. B?y?k ba?ar?lar kazanmam?z?n ard?ndaki sebep beni sevmesi yada hayran olmas? de?ildi. ?kimizde de ortak olan; "??e sayg? g?ster!" prensibi, b?t?n kap?lar? a?an; y?k?lamaz denilen savunmalar? y?kmam?z? sa?layan ba? i?te buydu.

"Rotterdam'da, De Kuip'de ma??n bitmesiyle beraber att??? ???l?k... Tarifi yoktu. Bir imparatorun zafer ???l???ndan farks?zd?. Birbirimize sar?ld?k... Barcelona, Kupa Galipleri Kupas? ?ampiyonu olmu?tu." Bobby Robson / 1997
                        Benim bitti?im anlarda, elimi tutup amat?r ruhuyla beni y?reklendirdi?i ?ok olmu?tur. Berbat bir lig performans?m?z?n ard?ndan soyunma odas?nda yapt??? konu?ma ile, antrenman planlar?yla herkesi ?ok ?a??rtm??t?. Son 6 ma??m?z? da kazanm??t?k... 2000 sezonu sonunda elde etti?imiz hi? bir ?ey yoktu. Ligi ikinci bitirmi?, 70 gol atmam?za ra?men gol krall???nda ilk 5'de bile bir futbolcumuz yoktu. Rivaldo ?ok k?t? bir sezon ge?irmi?ti.

Ve Mourinho kap?m? ?ald?. Durumu bilmesine ra?men ileri geri konu?tu. Yok ona yeterince insiyatif vermiyormu?uz, yok art?k tek ba??na sorumluluk almak istiyormu?... Ba?kana ??kt?m, "Mourinho gemiyi terk ediyor" dedim. Peki bana ne dedi bilmiyor musunuz? "O SADECE B?R TERC?MAN! ??ine bak Louis..." Bu ne demek ha! ne demek? S?ylesenize nas?l olur da basit bir terc?man;

Portekiz'de: 2 Lig, 1 Kupa, 2 S?per Kupa
                        ?spanya'da ise: 2 Lig, 2 Kupa, 1 Kral Kupas? ve Kupa Galipleri Kupas? kazanabilir?

O asla basit bir terc?man de?ildi. Portekiz'e ger?ek bir antren?r olmak i?in geri d?nd?. Beni satt? bu do?ru; ancak Barcelona'da bana g?venen hi? kimse yoktu ki, "??ine bak Louis" diyen ba?kan, 1 ay sonra yerime ?oktan ba?ka birini bulmu?tu.

"Kendi ellerimle bir canavar yaratt?m." Louis Van Gaal

Kendi asistanl?k y?llar?na da de?inen Van Gaal, ?Ajax?ta ben de Leo beenhakker?in asistan?yken g?zlerim daima a??kt?? diyerek iyi ?al??t?r?c?lar?n asistanl?k y?llar?nda ??renmeye hevesli olmalar?n?n ?nemli oldu?una de?indi.

Bilic'in alternatifi sergen de?ildir.

Sergen ?nce tam anlam?yla teknik direkt?r olmaya karar versin , kendisini geli?tirip hocal?k konusunda b?y?k ba?ar?lara imza ataca??na inans?n bu kulubun kap?s? zaten kendisine a??lacakt?r.

Yorum Yap

Bilic gidecekse eger...yerine gelecek Hoca 100% T?rk Futbolunu bilmesi lazim,bunun icin aklima sadece iki kisi geliyor 1.Lucescu 2.Senol Hoca
                          Luce gelirse Motivasyon durumu nasil olur s?phelerim var acikcasi
                          Senol Hoca kariyerine bir kac Sampiyonluk koymasi gerekiyor,bunun zamani geldi ve geciyor.
                          Bursa ile bu hedefe ulasmasi cok zor.

Yorum Yap

Aslı Hayri Aklan tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                            yoksa sergenin oyun g?r???...futbolculara yakla??m?...oyuncu tercihleri...antreman teknikleri vs gibi ?eyleri neden g?stermemi? kimse.
                            neymi? efendim.
                            jurilik yapm??m??.
                            sizde bahane de bitmez.
                            Sergen antren?rl??? hedefleseydi sahada ?imin ?zerinde kal?rd?. Sergen A2den 2010'da ayr?ld? 2013'e kadar futbol i?in konu?maktan ba?ka napt??
                            Sergene mi kald? Be?ikta?? Sergen Be?ikta?'? isteseydi gider e?itimini al?r kaliteli bir antren?r?n yan?nda avrupada pi?erdi. Hem avrupa futbolunu g?r?r hem kendini geli?tirirdi. K?yas yap?lan Mourinho Pep ve Luis bunlar? yapt?, jurilik yapmad?. Onlar kendilerini geli?tirmek istedi ve geli?tirdi. Onlara bakarak sergenin ba?ar? hikayesini hayal edenler bu abilerin jurilik yapmam?? oldu?unu bilsinler diye jurili?i vurgulad?m ?zellikle. Bu bence bahane de?il futbolla yat?p kalks?n, avrupada e?itimini alm?? olsun futbol piyasas?n? avcunun i?inde tutsun sonra ister jurilik yaps?n ister at ko?tursun ister kumarhane ?al??t?rs?n gerisi beni ?rgalamaz hatta beni de?il kimseyi ?rgalamamas? laz?m.

Yorum Yap

Aslı Yusuf Kazanci tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                              Bizi 2008-2009da mustafa denizliden ba?kas? ?ampiyon yapamazd? bu kadroyuda ?enol g?ne?ten ba?kas? ?ampiyon yapamaz.
                              ?enol G?ne? gelsede bi?e fark etmez ?nce Be?ikta?'?n hakk?n? sonuna kadar koruyan Bir Ba?kan ve Y?netim laz?m yoksa F.O ile ?enol G?ne? ?al??sa yine ayn? ?eyler olur Hakk?m?z yenir Hakemler TFF bizi gasp eder

iPhone ' den Tapatalk arac?l??? ile g?nderildi

Yorum Yap

Aslı Deniz.Aydar tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                                Aslı Hayri Aklan tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                                neymi? efendim.
                                jurilik yapm??m??.
                                sizde bahane de bitmez.
                                Sergen antren?rl??? hedefleseydi sahada ?imin ?zerinde kal?rd?. Sergen A2den 2010'da ayr?ld? 2013'e kadar futbol i?in konu?maktan ba?ka napt??
                                Sergene mi kald? Be?ikta?? Sergen Be?ikta?'? isteseydi gider e?itimini al?r kaliteli bir antren?r?n yan?nda avrupada pi?erdi. Hem avrupa futbolunu g?r?r hem kendini geli?tirirdi. K?yas yap?lan Mourinho Pep ve Luis bunlar? yapt?, jurilik yapmad?. Onlar kendilerini geli?tirmek istedi ve geli?tirdi. Onlara bakarak sergenin ba?ar? hikayesini hayal edenler bu abilerin jurilik yapmam?? oldu?unu bilsinler diye jurili?i vurgulad?m ?zellikle. Bu bence bahane de?il futbolla yat?p kalks?n, avrupada e?itimini alm?? olsun futbol piyasas?n? avcunun i?inde tutsun sonra ister jurilik yaps?n ister at ko?tursun ister kumarhane ?al??t?rs?n gerisi beni ?rgalamaz hatta beni de?il kimseyi ?rgalamamas? laz?m.
                                ?smail Kartal'm? bu dediklerini sa?l?yor ya da Hamza Hamzao?lu'mu. Tayfur dedi?in adamda s?rekli sahadayd?. ?ngiltere'de iyi bir menajerin yan?nda e?itim g?rd? yanl?? bilmiyorsam. Ad?n? hat?rlam?yorum ?imdi. Sonra bizde de gelen her hocan?n yard?mc?l???n? yapt?. Ptt liginde tak?m vermezler ona. Uzar gider b?yle ?rnekler.

Teknik Direkt?rl?kte futbolculuk gibidir. Sabahtan ak?ama kadar e?itim ver istidat yoksa bir ?ey olmaz. Sergen'de bu istidat? ben g?r?yorum ?ahsen. Ha ?imdi erken dersin eyvallah ona kat?labilirim. Sergen ger?ekten kendini hocal??a versin ben futbolu biliyorum diyen adamlar? cebinden ??karacak adamd?r. Bu ?ocuktan adam olmaz dedi?imiz Batuhan'a top oynat?r oldu. Bilmiyorum takip ediyor musun ma?lar?n?. Kendisi de bu yollardan ge?ti?i i?in bu tarz mental sorunlar? olan oyuncular?n halinden iyi anl?yor.

Y?llarca futbol oynam?? son 20 y?ldaki 3 ?ampiyonlu?undan 2'sinin ba? mimar? olan adam? at yar??? oynayan s?radan bir adam g?rmek pek hakkaniyetli bir yorum olmaz. Bu adam futboluda bilir futbolcuyuda bilir ?lke futbolunuda dibine kadar bilir. Mevcut hocan gibi Bursa ma??na derbi demez kad?k?y'e beraberlik iyidir kafas?yla ??kmaz.

Baz? ?eyler e?itimle kazan?lamaz zaten olmas? gerekir. Sergen'de baz? ?zelliklerin fazlas?yla oldu?unu d???n?yorum ben. Mesela bu camian?n b?y?kl???n? bilmesi gibi.

?unu da ekliyim. Ben Sergen'i bug?n ya da Antep'te hoca oldu?undan beri de?il. Bizde altyap? antren?rl??? yapt??? g?nden beri tak?m?n ba??nda g?rmek isterim.
                                En son düzenleyen Gökhan Özbaş; 07-04-2015, 06:17.

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                                X