Duyuru

??k?ş
Hen?z duyuru yok

Slaven Bilic

??k?ş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Aslı Bar?? A??? tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
    tolga y?llar?n s?per lig tecr?besi olan ts ile ?ampiyonluk kovalam?? y???nla derbiye ??km??
    ersan 4. sezonu
    sivok 7.sezonu
    motta 2.sezonu
    necip 6.sezonu
    atiba 2.sezonu
    veli 4.sezonu
    o?uzhan 3.sezonu
    olcay 3.sezonu
    pektemek 4.sezonu
    sosa y?llarca atletico,bayern,napoli oynam?? tecr?be abidesi
    demba ba keza ayn? ?ekilde...

bir oyuncunun bir tak?m? ?ampiyon yapabilmesi i?in ka? sene daha tecr?be kazanmas? laz?m tahminen???fb'nin gs'nin tecr?beli oyuncular? var bizimkiler stresi kald?ram?yorlar muhabbeti b?y?k sa?mal?k bence...bu bask?y? kald?rabilmeleri i?in tahminen ka? seneye ihtiya?lar? var???
    Bar?? orada bahsedilen tecr?be sene baz?nda de?il. Ba?ar? kazanm?? futbolcu anlam?nda. Bilic in kendisi de yukar?da bahsetti?im videoda s?yl?yor. Feyenoord u yendik?e, Arsenal ile ba?aba? m?cadele ettik?e, Tottenham ? ezdik?e o tecr?be kazan?l?yor i?te. Derbilerde bunu a?maya ?al???yoruz diyor adam. Futbolcular?n ya?ad??? psikolojik zorluktan bahsediyor. Olcay istedi?i kadar 30 ya??nda olsun bir ?ey kazanm?? ve bunu ya?am?? bir oyuncu de?il. Bu y?zden sahada bu olgunlu?u g?steremiyor. Sivok, Demba ve Sosa d???nda da b?yle bir oyuncumuz yok. Ki sadece Demba ve Sosa n?n iyi oldu?u d?nemlerde bile k?t? oynamam?za ra?men ma? kazanabiliyorduk. ??te tecr?be fark? budur lakin Demba ve Sosa n?n formunu kaybettik. Sivok da s?rekli sakatt? zaten. Bunlar?n bir ?ok sebebi var daha ?nce de defalarca konu?tuk. Tak?mda bu tarz oyuncu say?s?n? artt?rmal?y?z ya da bunlara alternatif oyuncular? artt?rmal?y?z ki Demba bilmem ka? ma? ?st?ste oynamak zorunda kalmas?n. Sosa sakat olmas?na ra?men oynamak zorunda kalmas?n.

Yorum Yap

Aslı Orhan Baladin tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
      Aslı Turgut Inanbak tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
      Aslı Onur Essizoglu tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
      @Turgut ?nanbak

Tamamen alakas?z bir konu?maday?z abi. Be?ikta? i?in 2. lik her zaman ba?ar?s?zl?kt?r. Amma ve lakin Be?ikta? ?n son senelerine bakarsak Be?ikta? ?n formas?n? assak 3. olur kafalar? fazlas?yla demogojik bir hal almaya ba?lad?. Be?ikta? ?n formas?n? da assak, Be?ikta? ?n milyon dolarlar?n? da assak, Be?ikta? ?n b?t?n teknik direkt?rlerini de assak o bahsetti?iniz ba?ar? k?staslar?n? kal?c? k?lmakta bir s?k?nt? ya??yoruz. Bizi mutlu etmekten ?ok Be?ikta? ?n ahvalini de?erlendiriyoruz abicim. Bir senelik mutsuzlukla gelecek uzun s?reli mutlulu?u tercih ediyoruz diyelim. Futbol uzun maratonlu bir oyundur. Ba?ar?s?z olmak ile umut vermemek aras?nda da fark vard?r. Be?ikta? bu sene 3. olursa veya 2. olursa tabi ki ba?ar?s?zd?r ama seneye ?st?ne koyulabilecek bir performans g?stermi?tir. Ama Be?ikta? diyelim ki son 5 hafta kala iyice zirveden uzakla?t?ysa, hele bir de haftada 1 ma? yap?lacak bir periyotta, o zaman Be?ikta? umut da vaat etmiyordur. Aradaki fark bunlar. Bizi mazo?ist falan de?iliz olaylar? geni? d???nerek de?erlendirmeye ?al???yoruz.
      Onurcum, kendimi ifade edmedim.
      Ortada iki farkl? de?erlendirme var, Be?ikta? i?in ba?ar? kriteri nedir? Bili? i?in ba?ar? kriteri nedir?
      Sen Bili?'in performans?n?n ba?ar?l? oldu?unu geli?tirilebilir oldu?unu s?yl?yorsun, olabilir tabii.

Ben Bili?'in performans? ile ilgilenmiyorum, zira bana g?re onun performans? Be?ikta?'?n sezonu bitirdi?i yer, ezeli rakiplerine sahay? dar etmek gibi kriterlerle ?l??lebilir.

Yine bana g?re ! Be?ikta? staj yeri de?ildir, olamaz, kendini geli?tirmi? teknik direkt?r gelsin, burada ??renip ba?kas?n? ?ampiyon yapmas? beni sevindirmez, biz yeti?tirdik diye mi mutlu olay?m?
      Bana dersen ki daha iyisi gelmez, iyi o zaman kals?n tabii, ama bunu onu ba?ar?l? buldu?um i?in istemi?te olmam.

O y?zden bana g?re kovalamak diye bir terim yok.

Y?zy?llard?r bilinen bir ger?e?i dile getirip susay?m:
      "Kimse senin dalgalarla nas?l bo?u?tu?una bakmaz. Gemiyi limana getirip getirmedi?ine bakar!"
      ne guzel yazmissin arkadasim , yazilarinin cevabi icinde sakli ,
      " ezeli rakiplerine sahay? dar etmek gibi kriter " iyi futbolcularla olur !
      " Be?ikta? staj yeri de?ildir " koskoca 100 yili asmis cinar coplere futbol ogretir olmus !
      bilic umurumda degil ama kimi getirisen getir bir senede oda ya kacar yada arkasindan teneke baglariz ,
      ici su dolmus gemiyide kimse karaya getiremez
      Zaten herkesin bir pay? var bunda, taraftar?n bile.
      Y?netimi s?ylemek istemem, sa??r sultan bile biliyor art?k.
      Ben sadece bir teknik direkt?r?n (kendisine zorla dayat?ld? ise) neden bu oyuncular? kabul etti?ini anlam?yorum. Belki de kendi se?imidir, bilemiyorum.
      Kendi se?tiyse gene yukar?daki yaz?ma geliyorum, se?mediyse, neden kendi aya??na kur?un s?k?p kabul ediyor, i?siz mi kald??
      (Bili? ba?l??? oldu?u i?in sadece onunla ilgili ele?tirilerimi yapt?m)

Yorum Yap

@Turgut ?nanbak

Tamamen alakas?z bir konu?maday?z abi. Be?ikta? i?in 2. lik her zaman ba?ar?s?zl?kt?r. Amma ve lakin Be?ikta? ?n son senelerine bakarsak Be?ikta? ?n formas?n? assak 3. olur kafalar? fazlas?yla demogojik bir hal almaya ba?lad?. Be?ikta? ?n formas?n? da assak, Be?ikta? ?n milyon dolarlar?n? da assak, Be?ikta? ?n b?t?n teknik direkt?rlerini de assak o bahsetti?iniz ba?ar? k?staslar?n? kal?c? k?lmakta bir s?k?nt? ya??yoruz. Bizi mutlu etmekten ?ok Be?ikta? ?n ahvalini de?erlendiriyoruz abicim. Bir senelik mutsuzlukla gelecek uzun s?reli mutlulu?u tercih ediyoruz diyelim. Futbol uzun maratonlu bir oyundur. Ba?ar?s?z olmak ile umut vermemek aras?nda da fark vard?r. Be?ikta? bu sene 3. olursa veya 2. olursa tabi ki ba?ar?s?zd?r ama seneye ?st?ne koyulabilecek bir performans g?stermi?tir. Ama Be?ikta? diyelim ki son 5 hafta kala iyice zirveden uzakla?t?ysa, hele bir de haftada 1 ma? yap?lacak bir periyotta, o zaman Be?ikta? umut da vaat etmiyordur. Aradaki fark bunlar. Bizi mazo?ist falan de?iliz olaylar? geni? d???nerek de?erlendirmeye ?al???yoruz.
        Onurcum, kendimi ifade edmedim.
        Ortada iki farkl? de?erlendirme var, Be?ikta? i?in ba?ar? kriteri nedir? Bili? i?in ba?ar? kriteri nedir?
        Sen Bili?'in performans?n?n ba?ar?l? oldu?unu geli?tirilebilir oldu?unu s?yl?yorsun, olabilir tabii.

Ben Bili?'in performans? ile ilgilenmiyorum, zira bana g?re onun performans? Be?ikta?'?n sezonu bitirdi?i yer, ezeli rakiplerine sahay? dar etmek gibi kriterlerle ?l??lebilir.

Yine bana g?re ! Be?ikta? staj yeri de?ildir, olamaz, kendini geli?tirmi? teknik direkt?r gelsin, burada ??renip ba?kas?n? ?ampiyon yapmas? beni sevindirmez, biz yeti?tirdik diye mi mutlu olay?m?
        Bana dersen ki daha iyisi gelmez, iyi o zaman kals?n tabii, ama bunu onu ba?ar?l? buldu?um i?in istemi?te olmam.

O y?zden bana g?re kovalamak diye bir terim yok.

Y?zy?llard?r bilinen bir ger?e?i dile getirip susay?m:
        "Kimse senin dalgalarla nas?l bo?u?tu?una bakmaz. Gemiyi limana getirip getirmedi?ine bakar!"
        ne guzel yazmissin arkadasim , yazilarinin cevabi icinde sakli ,
        " ezeli rakiplerine sahay? dar etmek gibi kriter " iyi futbolcularla olur !
        " Be?ikta? staj yeri de?ildir " koskoca 100 yili asmis cinar coplere futbol ogretir olmus !
        bilic umurumda degil ama kimi getirisen getir bir senede oda ya kacar yada arkasindan teneke baglariz ,
        ici su dolmus gemiyide kimse karaya getiremez
        Ben sadece bir teknik direkt?r?n (kendisine zorla dayat?ld? ise) neden bu oyuncular? kabul etti?ini anlam?yorum. Belki de kendi se?imidir, bilemiyorum.
        Kendi se?tiyse gene yukar?daki yaz?ma geliyorum, se?mediyse, neden kendi aya??na kur?un s?k?p kabul ediyor, i?siz mi kald??

Turgut bunda taraftarin hic sucu yok , eger suclu ariyorsak ,
        1. kongre uyeleri secmesini bilmiyor
        2. baskan ve yonetim ,futboldan anlamiyor..
        bu kadar basit !
        futbol okadar zor birsey degil ,
        1 futboldan futbolcudan yetenekten anlayacaksin,
        2 yetenekli futbolcu transferleri yapacaksin ve yetenekleri yoguracak iyi bir ustaya sahip olacaksin !
        ondan sonra senin dediklerin olur ,
        rakiplere sahayi dar etmek gibi !
        bu cop kadroya feristahini getir cok zor !!
        millet sakiz cigner gibi bilic diyor ,kapinin onundeki copu goren yok
        En son düzenleyen Orhan Baladin; 06-04-2015, 18:00.

Yorum Yap

bu kadar basit !
          2 yetenekli futbolcu transferleri yapacaksin ve yetenekleri yoguracak iyi bir ustaya sahip olacaksin !
          y?netimin su?lar? boyumu a?ar, oras? kesin.
          ama taraftar da kul?be ?ye olup bu dinazorlar? elemedikleri i?in su?lu.
          burada o kadar ?ye var diyoruz, kongreye ka?? geldi?
          tak?m?m?za sahip ??km?yoruz, anca k?f?r edip saha, trib?n kapatt?r?yor, ceza ?dettiriyoruz.

Yorum Yap

bu kadar basit !
            tak?m?m?za sahip ??km?yoruz, anca k?f?r edip saha, trib?n kapatt?r?yor, ceza ?dettiriyoruz.
            haklisin oda apayri bir konu ! kadro kotu olunca basarisizlik devam ettikce taraftar psikosuda bozuldu .. yine suclu baskan ve yonetim

Yorum Yap

Abi ?nder ?zen Bilic le beraber ba?lad?klar?nda uzun vadeli bir ?ok plan a??klad?, Bilic de bu planlar dahilinde bir ?ok ?eyi kabul etti tabi ki. ?imdi daha yolun yar?s?nda ve Be?ikta? ?n ?artlar?n?, ko?ullar?n?, zorluklar?n? bilirken olmaz ben gidiyorum diyebilecek karakterde bir adam oldu?unu mu d???n?yorsun ? Bilic m?tevazi ko?ullarda bu d?nemi ge?irmekte sorun ??karmayacak bir hoca. Bu do?ru veya yanl?? kimse bir ?ey diyemez ??nk? Be?ikta? ?ok b?y?k anomaliler ya?ayan bir kul?p.

Yorum Yap

Daha se?im olmad? ki abi nereye gelmedik ? Valla ben d?rt g?zle bekliyorum.

Yorum Yap

Abi ?nder ?zen Bilic le beraber ba?lad?klar?nda uzun vadeli bir ?ok plan a??klad?, Bilic de bu planlar dahilinde bir ?ok ?eyi kabul etti tabi ki. ?imdi daha yolun yar?s?nda ve Be?ikta? ?n ?artlar?n?, ko?ullar?n?, zorluklar?n? bilirken olmaz ben gidiyorum diyebilecek karakterde bir adam oldu?unu mu d???n?yorsun ? Bilic m?tevazi ko?ullarda bu d?nemi ge?irmekte sorun ??karmayacak bir hoca. Bu do?ru veya yanl?? kimse bir ?ey diyemez ??nk? Be?ikta? ?ok b?y?k anomaliler ya?ayan bir kul?p.
                  Madem ?nder ?zen'e ba?l?, o zaman zaten sezon sonunda gider. Art?k istedi?i gibi olmayacak nede olsa????

Yorum Yap

Daha se?im olmad? ki abi nereye gelmedik ? Valla ben d?rt g?zle bekliyorum.
                    Daha ?nce olanlar da gelmedi, ?zellikle salonu dola?t?m ben yeni ?yelerden gelen var m? diye, toplasan 50 ki?i g?rmemi?imdir.

Yorum Yap

@Turgut ?nanbak

Aynen bunu demek istiyorum ben de. ?ampiyonluk koval?yoruz, hem de k?t? durumdayken. Stad?m?z yok, b?t?e renklilere k?yasla ortada ve son 10 senenin en az 7-8'inde ?ok ?ok erken havlu att?k lige. Bir de ge?en sezon bir 5. hafta derbisi var ki, o ma? ile ?ampiyonluk gitti, da??tt?lar bizi. 2. gayse derbisi ve dany'nin itli?i de ?ampiyonlar ligine mal oldu. Bana g?re Bili? umut vaadetti. Bu sene ise ?st?m?ze koyarak ba?tan 3 kulvarda liderli?i yakalad?k, daha sonra ne yaz?k ki ??k??e ge?tik lpool ma??ndan sonra, ki bana g?re bunun sebebi kadronun darl???. Bili?'in hi? su?u, hatas? yok mu? Var tabi, ama bana hata yapmayan veya herkesi memnun edebilen 4 4'l?k bir TD g?sterin.

Ben, Bili?'in yeni stad ile birlikte ?ok daha ba?ar?l? sonu?lar alaca??na inan?yorum. Bence en az 1 sezon daha kalmay? hakediyor!

Yorum Yap

Aslı Taha Dorttepe tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                        @Turgut ?nanbak

Aynen bunu demek istiyorum ben de. ?ampiyonluk koval?yoruz, hem de k?t? durumdayken. Stad?m?z yok, b?t?e renklilere k?yasla ortada ve son 10 senenin en az 7-8'inde ?ok ?ok erken havlu att?k lige. Bir de ge?en sezon bir 5. hafta derbisi var ki, o ma? ile ?ampiyonluk gitti, da??tt?lar bizi. 2. gayse derbisi ve dany'nin itli?i de ?ampiyonlar ligine mal oldu. Bana g?re Bili? umut vaadetti. Bu sene ise ?st?m?ze koyarak ba?tan 3 kulvarda liderli?i yakalad?k, daha sonra ne yaz?k ki ??k??e ge?tik lpool ma??ndan sonra, ki bana g?re bunun sebebi kadronun darl???. Bili?'in hi? su?u, hatas? yok mu? Var tabi, ama bana hata yapmayan veya herkesi memnun edebilen 4 4'l?k bir TD g?sterin.

Ben, Bili?'in yeni stad ile birlikte ?ok daha ba?ar?l? sonu?lar alaca??na inan?yorum. Bence en az 1 sezon daha kalmay? hakediyor!
                        coplerden kurtuldugun ve dogru transferler yaptigin taktirde yoksa sonuc yine ayni olacak !

Yorum Yap

@Turgut ?nanbak

Abi neden gazeteci gibi ?apraz sorguya tutuyorsun ki beni anla??lmayacak bir ?ey mi s?yl?yorum. "Uzun vadeli" planlarla ikna etmi?tir diyorum ?nder ?zen Bilic i. ?nder ?zen gitti diye bu planlar tamamen bozulmam??t?r ki. Bilic de bu vaatlerin yerine getirilece?ini d???nerek ?u d?nemi daha m?tevazi ?artlarda ge?irmeyi kabul etmi?tir diyorum burada bir mant?ks?zl?k var m? ? B?t?n konu?ulanlar? biliyoruz bence en do?ru yorum b?yle oluyor. ??nk? futbolcular?m?z da hocam?z da konu?urken i?inde bulunduklar? zor durumdan dem vuruyorlar. Stadyum yap?l?rken Bilic in eldeki b?t?n oyuncular? g?nderin yerlerine ?ok daha iyilerini al?n diye bask? yapabilece?ini sanm?yorum. Prensipleri gere?i b?yle bir adam de?il Bilic. Ne talebi olacaksa bunu stadyumun bitece?i sezon olan seneye i?in isteyecektir diye tahmin ediyorum. Bu seneyi de mazur g?rm??t?r yani zann?mca.

Ayr?ca abi bir d?nem ?nceki se?imde o yeni ?ye dediklerin derneklerin, levent erdo?an gibilerin ?ye yapt?klar?yd?. Yeni se?im d?nemi bu konuda daha belirleyici olacakt?r. Bekleyip g?relim.

Yorum Yap

tolga y?llar?n s?per lig tecr?besi olan ts ile ?ampiyonluk kovalam?? y???nla derbiye ??km??
                            ersan 4. sezonu
                            sivok 7.sezonu
                            motta 2.sezonu
                            necip 6.sezonu
                            atiba 2.sezonu
                            veli 4.sezonu
                            o?uzhan 3.sezonu
                            olcay 3.sezonu
                            pektemek 4.sezonu
                            sosa y?llarca atletico,bayern,napoli oynam?? tecr?be abidesi
                            demba ba keza ayn? ?ekilde...

bir oyuncunun bir tak?m? ?ampiyon yapabilmesi i?in ka? sene daha tecr?be kazanmas? laz?m tahminen???fb'nin gs'nin tecr?beli oyuncular? var bizimkiler stresi kald?ram?yorlar muhabbeti b?y?k sa?mal?k bence...bu bask?y? kald?rabilmeleri i?in tahminen ka? seneye ihtiya?lar? var???
                            Bar?? orada bahsedilen tecr?be sene baz?nda de?il. Ba?ar? kazanm?? futbolcu anlam?nda. Bilic in kendisi de yukar?da bahsetti?im videoda s?yl?yor. Feyenoord u yendik?e, Arsenal ile ba?aba? m?cadele ettik?e, Tottenham ? ezdik?e o tecr?be kazan?l?yor i?te. Derbilerde bunu a?maya ?al???yoruz diyor adam. Futbolcular?n ya?ad??? psikolojik zorluktan bahsediyor. Olcay istedi?i kadar 30 ya??nda olsun bir ?ey kazanm?? ve bunu ya?am?? bir oyuncu de?il. Bu y?zden sahada bu olgunlu?u g?steremiyor. Sivok, Demba ve Sosa d???nda da b?yle bir oyuncumuz yok. Ki sadece Demba ve Sosa n?n iyi oldu?u d?nemlerde bile k?t? oynamam?za ra?men ma? kazanabiliyorduk. ??te tecr?be fark? budur lakin Demba ve Sosa n?n formunu kaybettik. Sivok da s?rekli sakatt? zaten. Bunlar?n bir ?ok sebebi var daha ?nce de defalarca konu?tuk. Tak?mda bu tarz oyuncu say?s?n? artt?rmal?y?z ya da bunlara alternatif oyuncular? artt?rmal?y?z ki Demba bilmem ka? ma? ?st?ste oynamak zorunda kalmas?n. Sosa sakat olmas?na ra?men oynamak zorunda kalmas?n.

yazd???m sezon kadar derbi yapt?lar,avrupa kupas? ma??na ??kt?lar,b?y?k tak?m tecr?besi ya?ad?lar bu oyuncular....bak sizin d???ncenizden d?z mant?k gidiyorum onurum ba?ar? kazanmad?k?a tecr?be kazan?lm?yor ise d?nyada ?ampiyon olamayan tak?mlar?n elinde hi? tecr?beli oyuncusu yoktur ve olmayacakt?r.mant?kl? geliyor mu
                            bili? kusura bakmas?n ama derbi kazanamama hastal???na k?l?f ar?yor futbolcular?n?n tecr?besizli?inden dem vurarak...sen liverpool gibi bir tak?m? eleyecek oyunculara sahipsin amaaa fb ve gs'yi yenecek tecr?bede oyunculara sahip de?ilsin...mant?kl? geliyor mu???

Yorum Yap

Ne kadar cok al?nt? varm?? bu sayfada yaw

Yorum Yap

yazd???m sezon kadar derbi yapt?lar,avrupa kupas? ma??na ??kt?lar,b?y?k tak?m tecr?besi ya?ad?lar bu oyuncular....bak sizin d???ncenizden d?z mant?k gidiyorum onurum ba?ar? kazanmad?k?a tecr?be kazan?lm?yor ise d?nyada ?ampiyon olamayan tak?mlar?n elinde hi? tecr?beli oyuncusu yoktur ve olmayacakt?r.mant?kl? geliyor mu
                                bili? kusura bakmas?n ama derbi kazanamama hastal???na k?l?f ar?yor futbolcular?n?n tecr?besizli?inden dem vurarak...sen liverpool gibi bir tak?m? eleyecek oyunculara sahipsin amaaa fb ve gs'yi yenecek tecr?bede oyunculara sahip de?ilsin...mant?kl? geliyor mu???
                                Hay?r Bar?? ??yle de?i?tirelim onu d?nyada ba?ar? kazanmam?? ve gen? oyuncularla kurulu kadrolar "hemen" ba?ar?l? olamazlar. Biz yola b?yle oyuncularla ??karak uzun vadeli bir plan yapt?k ?imdi o oyuncular kendilerinden beklenenden y?ksek bir performans g?sterince ba?ar? beklentimiz de ?ok k?sa s?rece indi. ?u ayr?m? yapamam??s?n karde?im sen. Mesela Brugge ma??n? da hesaba katabilirsin o fener ve gs tespitine. Bizim futbolcular?m?z kendilerinden ?ok b?y?k beklenti olmayan ma?larda ?ok daha iyi motive olup, ?ok daha konsantre bir ?ekilde ma?ta performans g?sterebiliyorlar. Bu tamamen psikolojik bir durum. Fakat senden galibiyet beklenen Fb, Gs ve Brugge gibi ma?larda ise ayn? oyuncular bu ma?larda yapmalar? gereken olgunlu?u g?steremiyorlar ve hep o bask? ve stres y?z?nden kaybediyorlar. Bu tamamen ba?arm?? bir tak?m olman?n eksikli?inden kaynaklan?yor. "Ya kaybedersek bu ma??, ya yenemezsek" d???ncesi ak?llar?na ve bedenlerine hakim oluyor b?yle ma?larda. Ama Liverpool a yenilsen kimse demezdi ki ne yapt?n?z siz diye. Mesela bu ba?l?kta da Wolfsburg ??ksayd? da ke?ke ona yenilseydik diyen arkada?lar var i?te bu psikolojik durum futbolcularda da var. Ben b?yle bak?yorum olaya ve gayet de mant?kl? geliyor. Zaten olay b?t?n futbol tak?mlar?nda bu ?ekildedir. Sen ?abuk ba?ar? istiyorsan s?rekli bu tarz tecr?beye eri?mi? oyunculardan olu?turmal?s?n tak?m?n?. Fenerbah?e nin genel yapt??? bu oluyor mesela s?rf bu sayede ?ampiyon olamasalar bile her lig yar???nda hep zirveye yak?n oluyorlar. He hakem etkisi, lobi etkisi bilmem ne de var tabi bunun i?inde ama sadece bunlarla da ?ampiyon olunmaz sonu?ta. Biz bunu denedik mesela ba?aramad?k, ekonomik olarak da ?ok k?t? bir duruma geldik. Bizim daha sab?rl? ve nak?? nak?? i?leyerek bir tak?m olu?turmam?z laz?m. ?zellikle son 15 sene karman ?orman olan kadromuzu toparlamak i?in teknik direkt?r ve iskelet kadro istikrar?n? sa?lamam?z gerekiyor. En az?ndan belli bir s?re i?in.

Yani k?saca tecr?besiz kadro ba?ar?s?z olacak diye bir ?ey yok, "hemen ba?ar?l?" olamaz sadece. Bilic in de dedi?i gibi Feyenoord u yendik?e, Arsenal Tottenham ma?lar? ya?ad?k?a hatta Soma kupas?nda Chelsea yi yendik?e bunlar olacak. Kolay de?il ?yle bahsetti?iniz gibi. Hop Liverpool u yendik y?llarca ?ampiyonlu?a ambargo koyar?z art?k ?eklinde olmuyor karde?im ne yaz?k ki.

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                                X