Duyuru

??k?ş
Hen?z duyuru yok

Slaven Bilic

??k?ş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Aslı Bar?? A??? tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
    samet moonfather'dan sonra bizim i?in en mant?kl? se?im...?enol g?ne?'ti....

y?llard?r elindeki kadrodan en iyi verimi alan hocad?r.burak h?rs?z?n? burak yapan sel?u?u sel?uk tolgay? tolga egemeni egemen yapan hep ?enol hocad?r.oyunculardan max verimi al?r...?lke futbolunun ka?ar?d?r.takti?ine g?re tak?m kurmaz,elindeki malzemeye g?re taktik kurar...

3. olup olup alternatif yok yiaaaa diye a?layacaksak.samet aybaba kalsayd?...10 sene kals?n tak?mda 10 sene de 3.l?kten a?a?? d??mez...

koskoca BE??KTA? kl?b?n?n B plan? yoksa kepenkleri indirelim...
    ?imdi i?inde bulundu?umuz ?artlar? d???nmeden b?yle yorumlar yaparsak, konudan uzakla?m?? oluyoruz. ?enol G?ne? iyi bir hoca ben ?enol G?ne? de olsa ?u an onun yerine ?enol gitsin Bilic gelsin demem zaten. Buradaki olay?n ?nemli olan k?sm? "bu ?artlar i?erisinde hoca de?i?tirilir mi ?" k?sm?d?r.

Ayr?ca,

Ekonomik ?artlar? iyi, taraftar deste?i olan ve kadrosu da k?t? olmayan bir Bursaspor un da ?ok iyi halde oldu?unu s?yleyemeyiz a??k?as?. Ki ?enol G?ne? Bursa ya May?s ay?nda geldi, yani haz?rl?k d?nemini de ka??rmad?, transfer d?nemini de. ?u an Bursaspor iyi bir futbol oynuyor evet ama bulundu?u konum iyi de?il. Ayr?ca hi? bir derdi de yok bir zahmet art?k elle tutulur bir ?eyler olsun.

Alternatif yok yia? diye a?lamak demeyelim de, realist olmak diyelim buna. Alternatif 100 lerce var tabi ki. Lakin ?u anki konumumuzda hoca de?i?tirmek, s?f?rdan bir maceraya at?lmak hi? ger?ek?i olmaz. Ancak dedi?iniz gibi eldeki kadroyla yetinebilecek ve bununla bir ba?ar? elde edebilecek biri olmas? gerekiyor. ?enol G?ne? gelip de bunu ?u an kabul edecekse eyvallah gelsin. Yabanc? bir hoca gelip de bu dedi?inizi yapamaz. ?lkeyi tan?yan biri olmas? gerekiyor. Belki de bu tan?mlara uyan ?ok az hoca var. ?enol G?ne?, Rasim Kara belki biraz da Mustafa Denizli ki o da ekstra imkanlar isteyebilir.

Ayr?ca bu bahsetti?iniz B planlar? falan Be?ikta? ?ok k?t? bir duruma d??erse s?ylenebilecek ?eyler. 1-2 puanl? zirve yar???nda Be?ikta? 3. oldu diye "bu ?artlarda" k?yamet koparman?n alemi yok. Avrupa da gelece?imiz seviye ve tak?m?n son durumu ?ok ?nemli. Ama 3. olmak tabi ki ?ok ho? de?il gene de. Bu tarz bir ?l?m-kal?m noktas?na eri?memiz i?in ?artlar?m?z?n sadece hocan?n yetene?ine kal?r bir hale gelmesi gerekiyor. ?u an getirece?iniz B planlar?n?n bile ba?ar?l? olma ihtimali ?ok d???k. ?enol G?ne? de gelse Bursa daki gibi uzun s?re ba?ar? s?k?nt?s? ya?ayabilir. Hatta Bielsa, Le Guen falan gelse s?yledikleri transferler yap?lsa dahi bu seneki ?artlar?m?z kesin ba?ar? kar??l???n? getirmeyecek kadar zorlay?c?. Bana genel ?artlarda bir BJK den de?il bu seneki ekonomik ve di?er ortam ?artlar?nda m?cadele etmeye ?al??an bir BJK ye bak?p yorum yapman?z gerekiyor.

Ne yaz?k ki koskoca BE??KTA? kul?b? s?rf harflerini b?y?k yaz?nca koskoca olam?yor. Be?ikta? kul?b? tarih olarak koskoca bir kul?pt?r ama ?u an itibariyle ekonomik olarak gayet de m?tevazi imkanlara sahiptir. Bu s?reci Bilic gibi iyi bir ge?i? hocas?yla ge?irmek varken macera araman?n mant??? nedir ? Macera arayacak kadar k?yamet kopar?lacak durum nedir ? Durum belli, kar??l???nda beklenebilecekler belli. Sizi ama daha iyi olabilirdik d???ncesine s?r?kleyen de zaten Bilic in ba?ard?klar?d?r. Burak kazmas?ndan golc?, Sel?uk tan ortasaha, Tolga dan kaleci yapan ?enol Hoca ise. Necip, Serdar, Veli, Ersan, Cenk, Olcay gibi oyuncularla bizi ?u hale getiren de Bilic tir. G?khan T?re yi bu derece iyi konuma ??kartan Bilic tir. Daha bir ?ok futbolcuda bunun ?rneklerini g?rebiliriz. Kerim, At?n?, Franco gibi. Ben anlam?yorum bu karamsarl???n?z? ve k?t?mserli?inizi. Bilic i seviyorum diyorsunuz ama s?yledikleriniz bana hi? iyi niyetli gelmedi. Neyse sayg?lar.

Yorum Yap

Bili?'in seneyede bizimle kalmas? gerekti?ini d???n?yorum. Bili?'de bence geli?im s?recini tamamlamam?? bir hoca o da tecr?beleniyor bizimle birlikte. Bu ?ekilde olmas?da bize kul?p olarak dinamizim kazand?r?yor.

Ama benimde anlam veremedi?im hareketleri olmuyor de?il. Mesela Sivas ma??nda demba ba y? daha ?nceden ??karmas? gerekirken 87 ye kadar niye sabrettide 10 ki?i oynatt? bizi. Sivas iyce ?st?m?ze gelmesin diye d???nd?m ama Sivas?n demba n?n ba??na adam dikti?i filan da yoktu. Yada Bal?kesir ma??nda Ba'y? erken ??kartt? ve gol yedik, tekrar gol atma ?ans?m?z? kaybetti?imiz i?in, o ma??n etkisinde mi kald? bilemiyorum.

Ama ne olursa olsun ben Bili?'in yapt??? hatalardan ders ??karan bir hoca oldu?unu d???n?yorum ve bir teknik direkt?r i?in bu ?ok ama ?ok ?nemli bir ?zellik.

Yorum Yap

Aslı Onur Essizoglu tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
        Aslı Tufan Tokadc? tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
        Az?c?k hakkaniyeti olan insan,?u adam?n yeni stadda bir sezonu haketti?ini s?yler.

??inizde belki de bili?'i en ?ok seven ama yapt??? hatalardan dolay?,vazge?medi?i inatlar?ndan dolay? en ?ok k?zan da benimdir...?n?m?zdeki sezon yeni stadda bu tak?m?n ba??nda olup olmamas? tamamen kendisine ba?l?....ge?en sene belkide lig tarihinin en ?nemli 2.li?ini gs'ye kapt?r?p tak?m? 3. yapt??? halde(ki BE??KTA? tarihinde tak?m? 3. yap?p koltu?unda kalm?? hoca yok) istikrar ad?na tak?mda tutuldu.kendisine verilen 2.?ans? iyi de?erlendirirse vodafone arena da BE??KTA?'?n ba??nda olacakt?r....
        hee bide kendisi kalmak istiyor mu?o da var...
        ?yi alternatifin varsa ve imkan?n varsa 3. olmu? hocay? tutmazs?n evet. Bizim var m? ? Valla 2. ?ans de?il 5. ?ans da olsa Be?ikta? ?n b?yle l?ksleri yok. Bu futbolcularla bu hocayla bu yola devam etmek ve elimizden gelenin en iyisini yaratmaya ?al??mak zorunday?z. Ba?ka t?rl?s?n?n bana mant?kl? bir a??klamas?n? yapabiliyorsan?z buyrun.

y?llard?r elindeki kadrodan en iyi verimi alan hocad?r.burak h?rs?z?n? burak yapan sel?u?u sel?uk tolgay? tolga egemeni egemen yapan hep ?enol hocad?r.oyunculardan max verimi al?r...?lke futbolunun ka?ar?d?r.takti?ine g?re tak?m kurmaz,elindeki malzemeye g?re taktik kurar...

3. olup olup alternatif yok yiaaaa diye a?layacaksak.samet aybaba kalsayd?...10 sene kals?n tak?mda 10 sene de 3.l?kten a?a?? d??mez...

aynen kat?l?yorum sana Bar?? karde?im.bili? bug?n istifa edip gitse demekki biz birbirimize sar?l?p a?layacaz hoca yok diye bencede ?enol hoca bizde i? yapard? hatta hoca belli de?ilken burda ?enol hocan?n ad?n? zikredenlerden biriydim.gazetelerde fikret orman ?enol g?ne?le g?r??ecek haberleri ??kt???nda da baya sevinmi?tim.?enol hoca d???nda da yerli bir hocan?n bizi ?al??t?racak kapasitede oldu?unu d???nm?yorum.(r?za ?ifo sergen vs vs.)bili? in durumu ne olur bilemem sezon sonunda performans? her?eyi belirler.hocay? ele?tiriyor olmak bug?n bavulunu toplas?n gitsin anlam?na gelmiyor bunu bir t?rl? anlatamad?k ?u foruma.

Yorum Yap

?imdi i?inde bulundu?umuz ?artlar? d???nmeden b?yle yorumlar yaparsak, konudan uzakla?m?? oluyoruz. ?enol G?ne? iyi bir hoca ben ?enol G?ne? de olsa ?u an onun yerine ?enol gitsin Bilic gelsin demem zaten. Buradaki olay?n ?nemli olan k?sm? "bu ?artlar i?erisinde hoca de?i?tirilir mi ?" k?sm?d?r.

Ayr?ca,

Ekonomik ?artlar? iyi, taraftar deste?i olan ve kadrosu da k?t? olmayan bir Bursaspor un da ?ok iyi halde oldu?unu s?yleyemeyiz a??k?as?. Ki ?enol G?ne? Bursa ya May?s ay?nda geldi, yani haz?rl?k d?nemini de ka??rmad?, transfer d?nemini de. ?u an Bursaspor iyi bir futbol oynuyor evet ama bulundu?u konum iyi de?il. Ayr?ca hi? bir derdi de yok bir zahmet art?k elle tutulur bir ?eyler olsun.

Alternatif yok yia? diye a?lamak demeyelim de, realist olmak diyelim buna. Alternatif 100 lerce var tabi ki. Lakin ?u anki konumumuzda hoca de?i?tirmek, s?f?rdan bir maceraya at?lmak hi? ger?ek?i olmaz. Ancak dedi?iniz gibi eldeki kadroyla yetinebilecek ve bununla bir ba?ar? elde edebilecek biri olmas? gerekiyor. ?enol G?ne? gelip de bunu ?u an kabul edecekse eyvallah gelsin. Yabanc? bir hoca gelip de bu dedi?inizi yapamaz. ?lkeyi tan?yan biri olmas? gerekiyor. Belki de bu tan?mlara uyan ?ok az hoca var. ?enol G?ne?, Rasim Kara belki biraz da Mustafa Denizli ki o da ekstra imkanlar isteyebilir.

Ayr?ca bu bahsetti?iniz B planlar? falan Be?ikta? ?ok k?t? bir duruma d??erse s?ylenebilecek ?eyler. 1-2 puanl? zirve yar???nda Be?ikta? 3. oldu diye "bu ?artlarda" k?yamet koparman?n alemi yok. Avrupa da gelece?imiz seviye ve tak?m?n son durumu ?ok ?nemli. Ama 3. olmak tabi ki ?ok ho? de?il gene de. Bu tarz bir ?l?m-kal?m noktas?na eri?memiz i?in ?artlar?m?z?n sadece hocan?n yetene?ine kal?r bir hale gelmesi gerekiyor. ?u an getirece?iniz B planlar?n?n bile ba?ar?l? olma ihtimali ?ok d???k. ?enol G?ne? de gelse Bursa daki gibi uzun s?re ba?ar? s?k?nt?s? ya?ayabilir. Hatta Bielsa, Le Guen falan gelse s?yledikleri transferler yap?lsa dahi bu seneki ?artlar?m?z kesin ba?ar? kar??l???n? getirmeyecek kadar zorlay?c?. Bana genel ?artlarda bir BJK den de?il bu seneki ekonomik ve di?er ortam ?artlar?nda m?cadele etmeye ?al??an bir BJK ye bak?p yorum yapman?z gerekiyor.

Ne yaz?k ki koskoca BE??KTA? kul?b? s?rf harflerini b?y?k yaz?nca koskoca olam?yor. Be?ikta? kul?b? tarih olarak koskoca bir kul?pt?r ama ?u an itibariyle ekonomik olarak gayet de m?tevazi imkanlara sahiptir. Bu s?reci Bilic gibi iyi bir ge?i? hocas?yla ge?irmek varken macera araman?n mant??? nedir ? Macera arayacak kadar k?yamet kopar?lacak durum nedir ? Durum belli, kar??l???nda beklenebilecekler belli. Sizi ama daha iyi olabilirdik d???ncesine s?r?kleyen de zaten Bilic in ba?ard?klar?d?r. Burak kazmas?ndan golc?, Sel?uk tan ortasaha, Tolga dan kaleci yapan ?enol Hoca ise. Necip, Serdar, Veli, Ersan, Cenk, Olcay gibi oyuncularla bizi ?u hale getiren de Bilic tir. G?khan T?re yi bu derece iyi konuma ??kartan Bilic tir. Daha bir ?ok futbolcuda bunun ?rneklerini g?rebiliriz. Kerim, At?n?, Franco gibi. Ben anlam?yorum bu karamsarl???n?z? ve k?t?mserli?inizi. Bilic i seviyorum diyorsunuz ama s?yledikleriniz bana hi? iyi niyetli gelmedi. Neyse sayg?lar.
          bursan?n ekonomik durumu rezalet karde?im.bursada ya??yorum iyi biliyorum.oyuncular maa?lar?n? zor al?yor.devre aras? ?u yabanc? serbestli?i ??kmasayd? ozan ve serdar? kime sokar?z da rahatlar?z diye hayal kuruyordu y?netimleri...kadrolar? da pek iyi de?il a??k?as?...?enol hoca yine yoktan var ediyor oray?.?l? volkan ?en'den winner yaratt? yeniden...fernandao'yu kim tan?yordu...bakambu kimdir?ellerinde ki en iyi oyuncular? batalla'y? tutamad?lar...4 y?la yak?nd?r stadlar? bitmedi.vs vs..orda da inan bana y???nla problem var...

vee gayet realistim.al i?te ne diyorum bak bili? ile s?rekli 3. olacaksak samet aybaba kalsayd? diyorum.hayal kurup guardiola gelsin demiyorum.yada y?llard?r en ?ok istedi?im hoca martin o'neill gelse ke?ke demiyorum...hani bi tabir vard?r ''formam?z? assak zaten 3 olur'' diye...aynen ?yle..ligin en iyi 3. kadrosu bizimki kabul ediyorum rakiplerin kadro olarak gerisindeyiz.ama hocal?k fark? burda ??k?yor ortaya...luce ile ?ampiyon olurkende en iyi kadro bizde de?ildi,denizli ile 2 kupa ald???m?z sezonda...hocam fark yaratmayacak ise samet hoca gibi ne bileyim r?za ?al?mbay gibi biri gelsin onlarla 3. olal?m...hem bili?'in bu sezon fark yaratma konusunda rakipleri de pek zor raklipler de?il hamza ve ismail

f?rt?na falan da kopartt???m?z yok.sadece may?s ay?nda elimizde hi? bir ?ey kalmayabilir diyoruz...oynad???m?z futbola istinaden...ve may?sta bu tak?m uefa'dan elenmi? olup lig yar???nda da gerilere d??erse f?rt?nay? sen o zaman g?r..burda bili?'e sahip ??k?p hatalar?n? g?rmezden gelenler o g?n ''lig bizim i?in daha ?nemliydi uefa i?in ligi kaybettik ahh bili? ahh'' diyecek.g?r bak....hele ki duydu?um ?eyler do?ru ??kar bili? sezon sonu premier lige gidiyorum ben derse..ADAM?n ne kl?b? satmad??? kalacak ne iki y?zl?l???...

BE??KTA?'? genelde b?y?k yazar?m yanl?? anlama senin g?z?ne sokmak i?in b?y?k yazmad?mVE ekonomik olarak m?tevazi bir kl?p diyemeyiz BE??KTA?'A...200-300 trilyonluk stad yapan,sezonda 300-400bin forma satan olimpiyat gibi osoruk bir stadda 5 milyon tl has?lat yapan,stad?n?n neredeyse b?t?n localar?n? satm??,6 milyon euro bonservis sezonda 2.5 milyon euro maas? verip kadrosunda demba ba gibi adam? bar?nd?ran bir kl?be m?tevazi laf? biraz hafif kal?r....tam tersini d???nsen 500-600 trilyon bor? var desen bile m?tevazi bir kl?b?n bu kadar borcu olamaz...

olcay ??k??ta falan de?il aksine samet d?neminde ki halini mumla ar?yoruz.demba ba,sosa ve t?re de inan?lmaz bir d???? ya??yor.o?uzhan? neredeyse kaybettik...sezon ba??nda ?ok iyi ba?layan bu ofans grubunun ligin bu d?neminde neden bu kadar d???? ya?ad???n? sadece yorgunlu?a ba?layanlara gerekli cevab? ?nder hoca verdi ge?en g?n san?rsam.

bili? ile ilgili her post'umda ayn? ?eyi s?yl?yorum.onun hakk?nda ?u an yapt???m t?m yorumlar haftal?k ma? performans?na g?re olan de?erelendirmelerim.esas genel de?erlendirmesini ve notunu sezon sonu yap?caz...
          En son düzenleyen Barış Aşçı; 10-03-2015, 14:16.

Yorum Yap

S?rat k?pr?s?nden ge?erken en can al?c? nokta da bu denli a??r ele?tirelere girmek ne mant?kl?, bence hi? de?il. Dozunu ayarlama konusunda kantar?n topuzuna iyi sahip ??kmak gerek.

Bu sezonki 2 derbi ma?? da stadda seyrettim. fb derbisi kabul edilir de?ildi fakat gs ma?? haketmemistik acikcasi.

Ayr?ca oyuncularda da su? var. O?uzhan ?rne?i var. Oyuncu kendi isteyecek baska aciklamasi yok.

Lig de zirvede avrupada yoluna devam eden bir hocaya destek zamani. Hatalarini saklamak degil yapici olmak zorundayiz. Bu takim kac haftadir elinde 1 (bir) forvetle devam ediyor. Elimizi vicdanimiza koyalim..

Ligi koyalim ligi...

Yorum Yap

?nder ?zen, son g?nlerde Bilic'le ilgili ??kan haberlerin ard?ndan a??klama yapt?.

Be?ikta?'?n eski futbol direkt?r? ?nder ?zen, son g?nlerde Bilic'le ilgili ??kan haberlerin ard?ndan a??klama yapt?.

?nder ?zen'in a??klamas? ??yle:

"8 Mart pazar ak?am? NTV Spor Kanal?'nda yay?nlanan 90 Art? Program?'nda "Be?ikta? profesyonel futbol tak?m?n?n Sivasspor deplasman?ndaki galibiyetine kar??n yorgun bir g?r?nt? vermesi" ?zerine sorulan soruya verdi?im yan?t "?nder ?zen'den Bilic'e cehalet imas?" ?eklinde haber ve yorumlara konu olmu?tur.

Her f?rsatta, ?zellikle de Be?ikta?'?n kaybetti?i ma?lardan sonra "Bilic strateji se?imi konusunda ligin en de?erli teknik adam?d?r" ?eklinde yorum yapt???m ve strateji-cehalet kelimeleri yan yana hangi ko?ullarda gelir bilinmekteyken yap?lan yorum ve haberlere ?a??rd???m? s?ylemek zorunday?m.
              Kendi se?imimle ?al??ma s?recimi tamamlad???m Be?ikta?'?n, sadece Be?ikta?l?lar? de?il ayn? zamanda T?rk futbolunu da ilgilendiren ?ok ?nemli bir Avrupa Ligi ma?? ?ncesinde, teknik direkt?r?n?n kar?? kar??ya kalmas? son derece sak?ncal? bir imaya muhatap olmas?ndan duydu?um rahats?zl???n bilinmesini ve Slaven Bilic'in bizzat taraf?mdan g?reve getirildi?inin unutulmamas?n? rica ederim.

Bug?ne kadar g?sterdi?i yar??ma performans? ile kul?p ve ?lke geleneklerine uygun davran??lar?n? gururla takip etti?im de?erli arkada??m Slaven Bilic'e ve oyuncular?na ?lkemizin ?ok gereksinim duydu?u uluslararas? ba?ar? yolunda Brugge ma??ndan ba?layarak gidebilece?i son noktaya kadar t?m kalbimle ba?ar?lar dilerim."

Yorum Yap

stad?m?z yok
                ekonomik olarak cok kotuyuz ve bu ko?ullarda hoca ?y? i? ??kar?yor mu ??karm?yor mu ona bakmak laz?m
                hersey? gec?yorum bu ko?ullarda l?verpoolu kac tak?m eleyeb?l?r
                en buyuk gucu taraftar? olan b?r tak?m ?k? y?ld?r stads?z oynuyor
                gecen sene ?k?nc?l?g? ka??rd?k eyvallahta k?me ka??rd?k b?z?m
                bel ba?lad???m?z forvet?m?z alme?da en etk?l? oyuncumuz sezonun ?k?nc? yar?s? h?c olmayan Fernandes
                rak?b?n drogba sne?jderle oynuyor d?ger?n?n forvet? emen?ke sow kuyt webo
                henrye soruyorlar gs juventusu eled? ne d???n?yorsun d?ye gs ozel?nde deg?l herhang? b?r tak?mda hava topunu drogba ?nd?r?yor sne?jder b?t?r?yorsa bu tak?m?n juventusu elemes?ne sas?rmamak laz?m dem?st?
                2.l?ge um?tlenmek b?le ba?ar?d?r oyle BE??KTASIN formas?n? koysan ?lk 3e g?rer f?lan gercekc? muhabbetler deg?l adam g?b? tak?m kurarsan g?rer yoksa patates olur
                hatalar? varm?d?r vard?r
                Lucescudan den?zl?ye t?ganadan dauma cok daha sa?ma ne hatalar sayar?m
                en az?ndan futbolcular yerl? yer?nde oynuyor tak?m b?r sek?lde yuruyor
                serdar franco ersan(nec?p) Motta (Opare)...?u defansla ne yapacaks?n ?u defanstan b?r oyuncuyu b?zden ba?ka Turk?yede k?m al?r belk? b?r?
                tak?nt?lar? en buyuk sorun ama buda 5 oyuncuyla deg?l genelde ?k? oyuncuyla ?lg?l? bu oyuncularla ?lg?l? forzada b?le cok buyuk dusunce farkl?l?klar? varken n?ye onun yer?ne bunu oynatm?yor demek cok mant?kl? olmuyor sahsen cok yanl?? bulsam b?le
                derb?lerde gal?p gelemedik
                -gecen sene fb ma?? kad?koy 3-3 berbat b?r hava ve neredeyse sey?rc?n?n s?f?r etk?l? oldu?u ol?mp?yatta 1-1
                -gs ma?? ol?mp?yatta 1-2-resmen ?k? tane oyuncu hatas?,tok?de yuz kere oynansa 0-0 bitecek ma?ta danyn?n mall?g?yla kaybett?k
                gelelim bu seneye
                fb ma??nda erc?yes ma??nda olmad???n? gordugu halde sa?bekte Nec?p c?dd? hatad?r ancak Toren?n k?rm?z? kart olmas? net penalt?m?z?n ver?lmemes? sa?ma sapan b?r kart?a olcay?n at?lmas? s?rf B?l?c?n hatas?yla ma?? verd?k demek ?nsafs?zl?k
                gs mac? onces? at?ban?n k?rm?z? kart cezas? olmas? mac ?c?nde vel?n?n at?lmas? burada B?l?c?n yapaca?? h?cb?rsey yoktu...
                Bugun BE??KTASIN bas?nda k?m olursa olsun..bu kadro yap?s?nda G?khan t?re k?rm?z? als?n at?ba oynamas?n mac ?c?nde de olcay ve vel? k?rm?z? kart als?n h?cb?r derb?y? alamay?z
                burada tecrubel? oyuncu laz?m ded?g?m?z zaman at?ba var demba ba var Tolga var d?ye yaz?l?yordu
                sadece yas deg?l
                Zago g?b? G?unt? g?b? y?llarca derb? oynam?? stres kald?ran samp?yonluk g?rm?? adamlar olmal? tak?mda...yoksa ?k?nc? yar?larda streste basla derb?lerde k?tlen?r?zde b?yle g?der durur
                onca eks?kl?ge ra?men ?y? g?d?yoruz...
                tak?m yava? yava? eks?kl?kler?n? g?der?yor seneye 3 tane c?dd? anlamda demba ba kal?tes?nde adamlar als?nlar stad?m?z yet?ss?n b?r gorel?m hocay? bakal?m nelere yapacak
                bu sartlarda B?l?ce ozel deg?l h?cb?r tekn?k adam sagl?kl?k elest?r?lmez ne yanl?s? ne do?rusu anlas?lmaz

Yorum Yap

Aslı Gokhan Kal tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                  aynen kat?l?yorum sana Bar?? karde?im.bili? bug?n istifa edip gitse demekki biz birbirimize sar?l?p a?layacaz hoca yok diye bencede ?enol hoca bizde i? yapard? hatta hoca belli de?ilken burda ?enol hocan?n ad?n? zikredenlerden biriydim.gazetelerde fikret orman ?enol g?ne?le g?r??ecek haberleri ??kt???nda da baya sevinmi?tim.?enol hoca d???nda da yerli bir hocan?n bizi ?al??t?racak kapasitede oldu?unu d???nm?yorum.(r?za ?ifo sergen vs vs.)bili? in durumu ne olur bilemem sezon sonunda performans? her?eyi belirler.hocay? ele?tiriyor olmak bug?n bavulunu toplas?n gitsin anlam?na gelmiyor bunu bir t?rl? anlatamad?k ?u foruma.
                  ?yi de Bar?? ele?tirmiyor ki abi neyine kat?l?yorsun. 3. yapt?ysan gideceksine getirdi laf? ?yle veya b?yle sevgili karde?im. Ben de bunun ?zerine yorum yapt?m. Ele?tiriyse ele?tiriyi ben de yapt?m bu ba?l?kta daha ?nce. Ele?tiri yaparken hi? de demedim ki Bilic gitsin falan. Bilic ile nas?l do?ru bir ??z?m ?retilebilir onun beyin f?rt?nas?n? yapt?m daha ?ok. Siz neden bunu yapmak yerine hoca de?i?tirme alternatifine yo?unla??yorsunuz. Hoca m? bizim en b?y?k sorunumuz ?u an ? Hocadan ?nce halledilmesi gereken ?eyler var. Bunlar hallolmadan teknik direkt?re neden ge?tik. Kaos mu istiyoruz ? Kaos yaratmayacak adam ?enol G?ne? olabilir evet ona ben de kat?ld?m yukarda gelir mi ?enol G?ne? ?imdi Bilic i g?ndersek ? Neyi, ni?in konu?uyoruz nereye varaca??z abi bu muhabbetlerde belli de?il. ?enol G?ne? Bursaspor un ba??nda bir hoca ve onu alternatif olarak g?steriyorsunuz ?u an bunun neresi mant?kl? ?imdi. (ki ben de kat?l?yorum ?enol G?ne? gibi bir hoca ancak olur Bilic ten sonra ?u ?artlarda)

Ayr?ca birbirimize sar?l?p a?lamayaca??z tabi ki. Yeni bir hoca gelecek en ba?ta sizler gene oh iyi oldu bu Bilic le olmayacakt? diyeceksiniz. Biz neyse sa?l?k olsun yeni hocam?za yo?unla?al?m diyece?iz. Hep beraber bir s?re yeni hocam?z?n tercihleri, mentalitesi, yakla??mlar? hakk?nda mutlu mesut yorumlar yapaca??z. Sonra yeni hocam?z yenilgiler almaya ba?lay?nca biz gene milleti sakinle?tirmeye ?al??aca??z. (bu sefer belki de siz bizim yan?m?zda olacaks?n?z) Sonra giderek sesler y?kselmeye ba?layacak kim gelirse gelsin gene ayn? noktaya eri?mi? olaca??z. ??nk? hocadan ?nce ??z?lecek sorunlar ??z?lmemi? olacak ve biz ayn? k?s?r d?ng?ye devam etmi? olaca??z. Nedir o sorunlar dersek.

1- Futbolcu kalitesi
                  2- Y?netim anlay???
                  3- Ekonomik durum

Bu 3 ? iyi seviyeye gelmeden hoca de?i?ikli?inden bir ?ey beklemek hayalperestliktir abi kusura bakmay?n.

Yorum Yap

S.Bilic'i bu d?nemde tart??mak anlams?z,sezon sonunu bekleyelim bu konuyu kapatmak laz?m.Sadece hocan?n hatalar?n? g?r?p ona anlatacak yerli bir yard?mc?ya ihtiyac?m?z var.Sezon sonuna kadar hata da yapsa destek olacag?z,gitsin veya kals?n d???ncesini zihnimizden ??karal?m.

Yorum Yap

?yi de Bar?? ele?tirmiyor ki abi neyine kat?l?yorsun. 3. yapt?ysan gideceksine getirdi laf? ?yle veya b?yle sevgili karde?im. Ben de bunun ?zerine yorum yapt?m. Ele?tiriyse ele?tiriyi ben de yapt?m bu ba?l?kta daha ?nce. Ele?tiri yaparken hi? de demedim ki Bilic gitsin falan. Bilic ile nas?l do?ru bir ??z?m ?retilebilir onun beyin f?rt?nas?n? yapt?m daha ?ok. Siz neden bunu yapmak yerine hoca de?i?tirme alternatifine yo?unla??yorsunuz. Hoca m? bizim en b?y?k sorunumuz ?u an ? Hocadan ?nce halledilmesi gereken ?eyler var. Bunlar hallolmadan teknik direkt?re neden ge?tik. Kaos mu istiyoruz ? Kaos yaratmayacak adam ?enol G?ne? olabilir evet ona ben de kat?ld?m yukarda gelir mi ?enol G?ne? ?imdi Bilic i g?ndersek ? Neyi, ni?in konu?uyoruz nereye varaca??z abi bu muhabbetlerde belli de?il. ?enol G?ne? Bursaspor un ba??nda bir hoca ve onu alternatif olarak g?steriyorsunuz ?u an bunun neresi mant?kl? ?imdi. (ki ben de kat?l?yorum ?enol G?ne? gibi bir hoca ancak olur Bilic ten sonra ?u ?artlarda)

Ayr?ca birbirimize sar?l?p a?lamayaca??z tabi ki. Yeni bir hoca gelecek en ba?ta sizler gene oh iyi oldu bu Bilic le olmayacakt? diyeceksiniz. Biz neyse sa?l?k olsun yeni hocam?za yo?unla?al?m diyece?iz. Hep beraber bir s?re yeni hocam?z?n tercihleri, mentalitesi, yakla??mlar? hakk?nda mutlu mesut yorumlar yapaca??z. Sonra yeni hocam?z yenilgiler almaya ba?lay?nca biz gene milleti sakinle?tirmeye ?al??aca??z. (bu sefer belki de siz bizim yan?m?zda olacaks?n?z) Sonra giderek sesler y?kselmeye ba?layacak kim gelirse gelsin gene ayn? noktaya eri?mi? olaca??z. ??nk? hocadan ?nce ??z?lecek sorunlar ??z?lmemi? olacak ve biz ayn? k?s?r d?ng?ye devam etmi? olaca??z. Nedir o sorunlar dersek.

1- Futbolcu kalitesi
                      2- Y?netim anlay???
                      3- Ekonomik durum

Bu 3 ? iyi seviyeye gelmeden hoca de?i?ikli?inden bir ?ey beklemek hayalperestliktir abi kusura bakmay?n.
                      onur sen yaz?lar? otur ba?tan oku ama kendi d???ncelerinden s?yr?larak oku olur mu?

Yorum Yap

Burada Bilic'e yap?c? ele?tiri getirene kimsenin s?z? yok.
                        ?ahsen ben de her seferinde kendisinin bariz hatalar?n?n oldu?unu belirtiyorum.
                        Dayan?lamayan nokta Bilic'in ptt seviyesinde g?r?lmesi;
                        Liverpool ma??ndan Tottenham ma??ndan sonra tek kelam etmeyip, eski?ehir ma??ndan sonra "ahanda i?te yetersiz hoca, yeter git art?k" tad?ndaki yorumlar.
                        fenerli birinin ??k?p Bilic ?ngiltere'ye gidecekmi? yeaa demesi ve akabinde gelen puan kay?plar? sonras? yap?lan ve ?z?nde i?i "hainli?e" kadar getiren yorumlar.

Elma ile armudu kar??t?rmamak laz?m yani.

?u kul?b?n an itibariyle 50 tane sorunu var hocaya gelene kadar.
                        Bi sakin kalal?m, bir kere sabredelim de hocam?z?n arkas?nda dural?m. Yeni yuvam?zda 48 bin kartal?n ?n?nde neler yapacak onlar? bir g?relim.

Yoksa ?u anki ko?ullarda Jose'yi getir alaca?? puan da yapaca?? i? de a?a?? yukar? budur.
                        Bir kez sab?r yahu bir kez.

Yorum Yap

bursan?n ekonomik durumu rezalet karde?im.bursada ya??yorum iyi biliyorum.oyuncular maa?lar?n? zor al?yor.devre aras? ?u yabanc? serbestli?i ??kmasayd? ozan ve serdar? kime sokar?z da rahatlar?z diye hayal kuruyordu y?netimleri...kadrolar? da pek iyi de?il a??k?as?...?enol hoca yine yoktan var ediyor oray?.?l? volkan ?en'den winner yaratt? yeniden...fernandao'yu kim tan?yordu...bakambu kimdir?ellerinde ki en iyi oyuncular? batalla'y? tutamad?lar...4 y?la yak?nd?r stadlar? bitmedi.vs vs..orda da inan bana y???nla problem var...

vee gayet realistim.al i?te ne diyorum bak bili? ile s?rekli 3. olacaksak samet aybaba kalsayd? diyorum.hayal kurup guardiola gelsin demiyorum.yada y?llard?r en ?ok istedi?im hoca martin o'neill gelse ke?ke demiyorum...hani bi tabir vard?r ''formam?z? assak zaten 3 olur'' diye...aynen ?yle..ligin en iyi 3. kadrosu bizimki kabul ediyorum rakiplerin kadro olarak gerisindeyiz.ama hocal?k fark? burda ??k?yor ortaya...luce ile ?ampiyon olurkende en iyi kadro bizde de?ildi,denizli ile 2 kupa ald???m?z sezonda...hocam fark yaratmayacak ise samet hoca gibi ne bileyim r?za ?al?mbay gibi biri gelsin onlarla 3. olal?m...hem bili?'in bu sezon fark yaratma konusunda rakipleri de pek zor raklipler de?il hamza ve ismail

f?rt?na falan da kopartt???m?z yok.sadece may?s ay?nda elimizde hi? bir ?ey kalmayabilir diyoruz...oynad???m?z futbola istinaden...ve may?sta bu tak?m uefa'dan elenmi? olup lig yar???nda da gerilere d??erse f?rt?nay? sen o zaman g?r..burda bili?'e sahip ??k?p hatalar?n? g?rmezden gelenler o g?n ''lig bizim i?in daha ?nemliydi uefa i?in ligi kaybettik ahh bili? ahh'' diyecek.g?r bak....hele ki duydu?um ?eyler do?ru ??kar bili? sezon sonu premier lige gidiyorum ben derse..ADAM?n ne kl?b? satmad??? kalacak ne iki y?zl?l???...

BE??KTA?'? genelde b?y?k yazar?m yanl?? anlama senin g?z?ne sokmak i?in b?y?k yazmad?mVE ekonomik olarak m?tevazi bir kl?p diyemeyiz BE??KTA?'A...200-300 trilyonluk stad yapan,sezonda 300-400bin forma satan olimpiyat gibi osoruk bir stadda 5 milyon tl has?lat yapan,stad?n?n neredeyse b?t?n localar?n? satm??,6 milyon euro bonservis sezonda 2.5 milyon euro maas? verip kadrosunda demba ba gibi adam? bar?nd?ran bir kl?be m?tevazi laf? biraz hafif kal?r....tam tersini d???nsen 500-600 trilyon bor? var desen bile m?tevazi bir kl?b?n bu kadar borcu olamaz...

olcay ??k??ta falan de?il aksine samet d?neminde ki halini mumla ar?yoruz.demba ba,sosa ve t?re de inan?lmaz bir d???? ya??yor.o?uzhan? neredeyse kaybettik...sezon ba??nda ?ok iyi ba?layan bu ofans grubunun ligin bu d?neminde neden bu kadar d???? ya?ad???n? sadece yorgunlu?a ba?layanlara gerekli cevab? ?nder hoca verdi ge?en g?n san?rsam.

bili? ile ilgili her post'umda ayn? ?eyi s?yl?yorum.onun hakk?nda ?u an yapt???m t?m yorumlar haftal?k ma? performans?na g?re olan de?erelendirmelerim.esas genel de?erlendirmesini ve notunu sezon sonu yap?caz...
                          Fernandao ge?en sene geldi Bursa ya karde?im onun ?enol G?ne? ile bir alakas? yok. Ta? gibi de performans g?sterdi. Volkan ve Bakambu konusunda kat?l?yorum amma velakin ben zaten ?enol G?ne? in hocal???n? tart??m?yorum, yoktan da var etmi? demek ?ok do?ru olmaz tabi. Ama b?yle i?ler yapabilen bir hoca. Fakat Bursa batm?? bitmi? bir kul?p falan de?il. ?yi bir ?n libero ile kadrosu gayet de iyi seviyede. Ekonomik s?k?nt?lar?n? bilmiyordum a??k?as?. Stadyumu devlet yap?yor onlara zaten bildi?im kadar?yla demek ki yanl?? biliyormu?um. Madem bu kadar zor ?artlarda ?enol Hoca ya da kolayl?klar diliyorum. Bunun ne demek oldu?unu en iyi biz anlar?z. Bursaspor un da ligdeki durumu ?ok iyi de?il ama demek ?ok iyi hoca da olsan gelebilece?in seviye belli bir yere kadar oluyor ancak benim dedi?imin aksine bir durum yok.

Bilic ile s?rekli 3. olacaz diye bir ?ey yok. Bilic hatalar? olsa da belli bir d?zen getirdi kul?be ve bunu daha oturtmak i?in ?artlar?n olgunla?mas? gerekiyor. Ne demek Bilic ile 3. olacaksak Bilic de gitsin o zaman formay? asal?m 3. olsun Ya da Samet Hoca ile R?za Hoca ile olal?m. Bundaki mant?k nedir yani ? Bilic ?ok para falan al?yor ondan m? kar ediyoruz ama? nedir karde?im anlamad?m. ?yi veya k?t? bir ge?i? d?nemini "k?t? olmayan" bir hocayla ge?iriyoruz i?te. Sen burada ?ampiyonluk beklentisi i?indeysen, avrupada ilerleme hayalleri kuruyrsan zaten bu Bilic in ba?ar?s?d?r bu kadroyla. Daha ne beklentin var Bilic ten. Formay? assan Liverpool u yenemezsin heralde.

Bu premier lige gider falan laflar? tamamen asparagas. Schuster de giderken onla bunla anla?t? Be?ikta? ? satt? dediler adam 1 sene bo? durdu tak?mla falan anla?mad? tazminat?n? bile istemedi bizden. Bu haberleri ge?iniz. Ayr?ca may?sta ne olur ne olmaz bilemem onu oldu?u zaman tart???r?z ?imdiden ??yle olur b?yle olursa diye ihtimaller konu?mak biraz felaket tellal??? oluyor. Tabi ki Sivas ma??, Balkes ma?? falan kriter al?n?rsa rezalet bir haldeyiz ama arada oynanan bir Liverpool ma?? da var. Daha bu muhabbetlerin yap?lmas? i?in erken. May?s gelsin elimizde bir ?ey olmas?n o zaman bu muhabbetleri yapar?z. Hangi ?artlar ve durumlar oldu?unu o zaman konu?uruz. Durduk yere f?rt?na koparacak ortam? olu?turuyorsunuz f?rt?na koparmasan?z da. Ele?tirmek ba?ka olmam?? ihtimaller ?zerinden hoca gitsin olay?n? ortaya atmak ba?ka.

Be?ikta? m?tevazidir laf?ndan ne anlad?n tam kavrayamad?m karde?im. Be?ikta? tabi ki ?artlar gere?i m?tevazi olmak zorunda kalan bir tak?md?r. Genel olarak ?yledir diyen yok. Stadyum in?aat? ve ge?mi? bor?lar?n yap?land?r?lmas? temlikler bilmem ne y?z?nden 1 trilyonu a?an borcun olmu? i?te. Ne yapal?m yani bu kadar bor? yapan daha da bor? yapar m? diyelim. Be?ikta? tabi ki bu g?nleri o bahsetti?in taraftar deste?iyle a?acakt?r ama ?u s?re?te 4-5 y?l temliklerle senin ben b?y?k kul?b?m b?y?k oynar?m deme l?ks?n yok abi olamaz. Senin k?t kanaat kadrona tek katabildi?in 2.5 milyonluk Demba n?n ?cretini senin rakibinde s?radan bir oyuncusu bile al?yor. Tabi ki m?tevazi derken b?y?k kul?pler i?erisinde bu tart??may? yap?yoruz. Sivas a g?re m?tevazi demiyoruz karde?im kavram karma?alar?na girmeyelim birbirimizi anlamam?z laz?m bu noktada. He Bursa ?rne?i verdik ordan yola ??k?yorum diyorsan da Bursa da zaten o ?artlar?n?n kar??l??? yerdedir ?u an ligde. Be?ikta? ta kendi ?artlar?na g?re k?t? bir yerde de?ildir. Yani ?enol Hoca ne kadar ba?ar?l?ysa Bilic de o kadar ba?ar?l?d?r.

Olcay ??k??ta diyen mi oldu ben anlamad?m. Olcay, Veli, Necip, Serdar, Ersan gibi "yetersiz" oyuncularla hocan?n yaratt??? tak?m iyi dedim sana. ?u anki ?artlar? de?erlendirirsek evet Demba ba d????te, Sosa sakatl?k s?recinde, T?re de konsantrasyon eksikli?i ya??yor. Ama Bursa da da incelersen oyuncular?n d???? ve ??k?? d?nemleri olmu?tur. Sen ?imdi ?u ana bak?p yorum yaparsan olay sa?ma bir hal al?r. Genel olarak yorumlarsak G?khan T?re bize gelirken Avrupa da tutunamam?? gol bile atamam?? bir oyuncuyken bug?n ?ngiliz kul?plerinin g?zdesi haline gelmi?. Demba Ba Chelsea de yedek forvet konumundayken Be?ikta? ta 20 gol? a?k?n bir performans g?stermi?. Sosa sakatlanana kadar herkesin takdirini alm?? bir oyun oynam??. Yorum yapacaksa b?yle genel ?er?evede yapmal?s?n. ?u an ya?anan d???? evet Bilic in de istemdi?i bir s?k?nt?d?r. Buna ??z?m ?retmesi gerekir diye de yukar?larda ben yazd?m ayr? bir mesajda zaten. Ama ?imdi bunlar? say?p da Bilic yetersiz hoca demenin anlam? yok. ??z?m ?retmeye ?al??acakt?r. Bunu g?zlemlememiz gerekiyor. Kaybedilmi? bir ?ey yok. Anl?k yorum yapmak yerine beklemek daha mant?kl?. ?nder Hoca n?n dedi?i de olabilir. Bilic bu s?nav? daha bitirmeden sen adam? s?n?fta b?rakm??s?n s?k?nt? bu.

Ma? performas?n? de?erlendirmeye ben de var?m. Ama alternatif olarak sundu?unuz ?enol G?ne? ise. Bu mant?ks?z bir alternatif. ?enol G?ne? Bursa y? b?rak?p gelmeyecek. Sene sonu Bilic gitsin diye bir tez at?yorsan?z ortaya bana mant?kl? bir ?nerme getirmeniz gerekiyor. Kimdir bu ?enol G?ne? d???nda ?

Yorum Yap

Onur Essizoglu

Bar?? orda demi?ki sametten sonra en iyi alternatif ?enol hocayd? bende buna kat?l?yorum dedim ayn? zamanda 3. olup alternatif yok ne yapal?m hocayla devam edecez diyeceksek alternatif ?retemeyeceksek kapatal?m kepenkleri demi? onada kat?l?yorum dedim.adam oraya yazm?? "sametten sonra" diye sen diyorsunki ?uan bursada ?al??an adam?m? alternatif g?steriyorsunuz ya ne desem bilemedim onur, bence konuyu anlamadan direk savunmaya ge?iyorsunuz sorunda bu.hoca savunma konusuna gelirsek ben herkesin k?f?r k?yamet gitti?i samet hocay? savunmu? adam?m burda bana anlatma hocaya sahip ??kma konusunu.millet daha haz?rl?k kamp?nda samete giydirirken biz burda yapmay?n etmeyin diyorduk sezon sonunu bekleyin diyorduk feda sezonu diyorduk bu sezonu b?yle atlat?caz diyorduk ama insanlar Be?ikta??n 3. 5. olma l?ks? yok en k?sa yoldan ?ampiyon olmam?z laz?m diyordu ama bak?yorum ?imdi 3. l?k ba?ar?ya geliyor mevzu. hangisi do?ru ben ?a??rd?m kald?m.bili?i bu g?n g?nderin ba?ka hoca getirin dedi?imi hat?rlam?yorum ben ama bili? tak?m? toplamazsa bu tak?m?n ak?beti yine 3. l?k diyebiliyorum mesela.bu gayet seviyeli bir ele?tiri.ama sen kalk?pta kaos mu yaratmak istiyorsunuz dersen senle hi?bir ortamda hi?bir ?eyi tart??mam onurcum.

Yorum Yap

Onur Essizoglu

Bar?? orda demi?ki sametten sonra en iyi alternatif ?enol hocayd? bende buna kat?l?yorum dedim ayn? zamanda 3. olup alternatif yok ne yapal?m hocayla devam edecez diyeceksek alternatif ?retemeyeceksek kapatal?m kepenkleri demi? onada kat?l?yorum dedim.adam oraya yazm?? "sametten sonra" diye sen diyorsunki ?uan bursada ?al??an adam?m? alternatif g?steriyorsunuz ya ne desem bilemedim onur, bence konuyu anlamadan direk savunmaya ge?iyorsunuz sorunda bu.hoca savunma konusuna gelirsek ben herkesin k?f?r k?yamet gitti?i samet hocay? savunmu? adam?m burda bana anlatma hocaya sahip ??kma konusunu.millet daha haz?rl?k kamp?nda samete giydirirken biz burda yapmay?n etmeyin diyorduk sezon sonunu bekleyin diyorduk feda sezonu diyorduk bu sezonu b?yle atlat?caz diyorduk ama insanlar Be?ikta??n 3. 5. olma l?ks? yok en k?sa yoldan ?ampiyon olmam?z laz?m diyordu ama bak?yorum ?imdi 3. l?k ba?ar?ya geliyor mevzu. hangisi do?ru ben ?a??rd?m kald?m.bili?i bu g?n g?nderin ba?ka hoca getirin dedi?imi hat?rlam?yorum ben ama bili? tak?m? toplamazsa bu tak?m?n ak?beti yine 3. l?k diyebiliyorum mesela.bu gayet seviyeli bir ele?tiri.ama sen kalk?pta kaos mu yaratmak istiyorsunuz dersen senle hi?bir ortamda hi?bir ?eyi tart??mam onurcum.
                              Biliyorum abi Samet Hocan?n bile 2 sene kalmas? gerekti?ini s?yleyen adam da benim. Senin yan?nda o zamanlar olan da benim. Hatta o zamanlar Samet Aybaba gider yerine Mourinho gelse bir ba?ka grubun kar??s?nda o hocay? savunacak ki?ilerden biri olaca??m diyen de benim. Burada olu?an bir zihniyetten bahsediyorum. Senin olaya bak?? a??n? ben ?ok iyi biliyorum. Hatta Bar?? ?n da bak?? a??s?n? biliyorum. Ama ben size bunlar? s?ylerken o zaman bana mant?kl? bir ?nerme yapmal?s?n?z da diyorum. Bar?? diyor ki Bilic duraca??na formay? asal?m 3. olsun ya da Samet Hoca veya R?za hoca gelsin. ?imdi buradaki kazan?m nedir ? Samet Hoca veya R?za Hoca Bilic den fazlas?n? yapabileceklerse gelsinler ha?a benim adam be?enme gibi bir huyum yok. Ama bunu yapamayacaklarsa yeni bir maceran?n amac? nedir ? Bunu neden riske atal?m iyi k?t? bir d?zen kurmaya ?al???rken. Ben sadece buna kar??y?m. Yoksa do?ru Bilic m?dahele etmezse tak?m?n sorun ya?ayaca??n? ben kendim b?t?n bu tart??malardan ?nce ?nceki sayfalarda yazd?m bununla bir alakaso yok konu?malar?n. Senin dedi?in k?s?mdan ?ok Be?ikta? bu ?artlarda 3. olursa hoca gider k?sm?na tak?ld?m ben. Hoca gitmemeli abi. Be?ikta? ?n bu ?artlar? d?zeltilmeli ondan sonra hoca g?nderip getirmeler konu?ulmal?. Biz ?artlar? d?zeltmeden Be?ikta? ?n 1. li?ini 2. li?ini 3. l???n? tart??amay?z. Galatasaray bizle ayn? ?artlarda iken b?rak zirveyi ligden d??memeyi d???nd? bir aralar. Biz burada ama ?anss?zl?k ama Bilic in hatalar? ge?en sen ?ampiyonlar ligine direkt gidememe halimizi, bu sene ligde neden 3-4 puan ?nde olamamam?z?, yenmemize ra?men neden g?zel futbol oynamamam?z? falan tart???yoruz. Bu bence k?t? bir vaziyet de?il. Bilic in hatalar? varsa ve bunlar? fark ederse d?zelebilece?i bir durum. Bilic hatalar?ndan ders almayan da bir adam de?il buna kesinlikle kat?lm?yorum. Olcay da ?srar etmi? Sosa y? oynatm?? diye Bilic inat?? demek ?ok anlaml? de?il. Olcay yerine oynayacak Kerim in hi? bir savunma ?zelli?i yok, Mustafa daha yeni iyile?ti, Cenk sakat, Sosa y? kanada ?ekeyim O?uzhan? oraya koyay?m desen O?uzhan form d???kl??? ya??yor Sosa da f?t?k var. Sosa y? dinlendirmeye ?al??sa oyunda tecr?beli oyuncu say?s? ?ok az kal?yor ma?? sakinle?tirecek ayakta top tutacak adam yok. ?imdi bu imkans?zl?klar? zaman?nda Samet Hoca da ya?arken ben bunlar? seninle beraber savunuyordum o zaman Samet hocan?n ma?duriyetiydi de bu bug?n Bilic in hatas? m? oldu b?t?n bunlar ? He Bilic in hatas? da olabilir ona da bir ?ey demiyorum ama inat veya kal?c? bir tutuculuk hali de?il bu. Bilic de eminim ki bir ??z?m ?retecektir. Ele?tirilerinize kat?l?yorum ve Bilic in ??z?m ?retmesi gerekti?ini ben de s?yl?yorum. Ama 3. olursak Bilic gitmeli diye bir c?mle kuruluyorsa bunun akabininde bir ??z?m de ?nerilmeli. ?nerilmezse bu sadece kaotik bir ortam yarat?k ba?ka da bir ?eye yaramaz be?ikta? ad?na. He o da bizim i?imiz mi diyeceksek, o zaman teknik direkt?rl?k, sportif direkt?rl?k, kondisyonerlik, g?zlemcilik bunla?rn hi? biri bizim i?imiz de?il. Madem b?t?n bunlara bir yorumumuz var o zaman y?neticilik de yapal?m giden Bilic in yerine de bir ?neri sunal?m olmu?ken. yoksa tutars?z oluyor. Anla?amad???m?z bir durum yok ben sadece Bilic gitmelidir olas?l?klar? ?zerine size kar?? durdum geri kalan b?t?n ele?tirilerinizde hakl?l?k pay? vard?r.

Yorum Yap

Aslı Cetin Ozbilen tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                                Bili?'in seneyede bizimle kalmas? gerekti?ini d???n?yorum. Bili?'de bence geli?im s?recini tamamlamam?? bir hoca o da tecr?beleniyor bizimle birlikte. Bu ?ekilde olmas?da bize kul?p olarak dinamizim kazand?r?yor.

Ama benimde anlam veremedi?im hareketleri olmuyor de?il. Mesela Sivas ma??nda demba ba y? daha ?nceden ??karmas? gerekirken 87 ye kadar niye sabrettide 10 ki?i oynatt? bizi. Sivas iyce ?st?m?ze gelmesin diye d???nd?m ama Sivas?n demba n?n ba??na adam dikti?i filan da yoktu. Yada Bal?kesir ma??nda Ba'y? erken ??kartt? ve gol yedik, tekrar gol atma ?ans?m?z? kaybetti?imiz i?in, o ma??n etkisinde mi kald? bilemiyorum.

Ama ne olursa olsun ben Bili?'in yapt??? hatalardan ders ??karan bir hoca oldu?unu d???n?yorum ve bir teknik direkt?r i?in bu ?ok ama ?ok ?nemli bir ?zellik.
                                Kendin de demi?sin Ba'y? Bal?kesir ma??nda ??kard??? i?in ?ok ele?tirilmi?ti,Sivas ma??nda da ??karmad??? i?in ele?titiliyor.Sivas ma??nda ?nceki ma??n etkisinde kald???n? d???nm?yorum.?u de?i?iklik olaylar? anl?k geli?en olaylar.Liverpool ma??nda Tolgay oyuna girerken trib?nde ben de dahil bir ?ok ki?i Veli de?il de niye Sosa ??kt? diye ?ok ele?tirdik ama ma? sonunda Bilice o de?i?ikle ilgili methiyeler duzuldu.Belki Veli ??ksa ma?? o noktaya getiremeyecektik,belki Sosa atacakt? onun yerine penalt? ve ka??racakt? ama gol atmam?z laz?mken bence Sosan?n ??kmas? hatayd? ama sonu?ta tuttu.S.Aybabs d?neminde Veliyi ilk yar?da oyuna alm??t? S.Aybaba ve inan?lmaz bir asist yapm??t? Veli.O ma?tan sonrada S.Aybaba ?ok ?v?lm??t?.O asisti yapmasa ki Velinin hayat?n?n pas?yd? belkide herkes ele?tirecekti hocay?.Bazen boyle ?ans fakt?r? de ?ok etkili olabiliyor.Bilicin baz? hatalar? var evet ama ?u oyuncu tercihleri ve ma? i?inde de?i?iklikler konusunda fazla ac?mas?z davran?l?yor.Sonu?ta kadromuz belli alt taraf? Kerim,O?uzhan Cenk ve yeni yeni Tolgay hamleleri yapabiliyoruz.Bide s?k s?k sakatl?klar ve cezal?lardan dolay? o hamle ?ans?m?z da ?ok azal?yor.1-2 oyuncu de?i?iklikleriyle genel performans?m?z?n ?ok fazla de?i?ece?ini sanm?yorum.

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                                X