Duyuru

??k?ş
Hen?z duyuru yok

Slaven Bilic

??k?ş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Aslı ?a?r? G?khun Sevindik tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
    Aslı Burak Kocabas tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
    ?ift forvet oynamak demek illa rakipten ?ok gol atacaks?n ma?? kazanacaks?n demek de?il bunu Gs g?sterdi bug?n.

Hala ?ift forvet oynatm?yor yeeaa diye d?z mant?k ele?tiri yap?l?yor.
    Aynen ?yle.
    Total futbol diye bir?ey var art?k.
    4 5 1 de oynasan, ofansa toplu halde ??karsan (bekler,?nliberolar,kanatlar) 3 forvetli oynayan tak?mdan daha iyi h?cum edersin.
    Bizim taktiksel a??dan sorunumuz yok.
    Kanat ve orta alan oyuncular?m?z h?cuma az katk? veriyor.
    ?ift forvet oynamak, ortasaha direncimizi d???r?r. Gereksiz.
    Ayr?ca 2 forvet oynamam?z i?in, BA'n?n yan?nda f?rf?r ve kaliteli bir adam olmal?. Yarg?lad???m?z Pektemek mi oynayacak. Sakat Cenk mi?
    Az mant?kl? konu?mak laz?m.
    Zor de?il Pektemek ve Demba Ba ile oynarken Feyenoord ma??nda ki tak?m?n performans?na bak?n. Total futbolla alakas? yok bu olay?n Chelsea'de Demba Ba'y? defans?n ortas?na da??t?c? olarak koyabilirsin kanatlar?n g??l?d?r ama senin kanatlar?ndan sadece Olcay i?eriye ka?arken G?khan ka?maz ise pozisyon bulamazs?n ya da Veli ve Atiba orta sahada dururken pozisyon bulamazs?n Sosa'dan Tolgay'dan da O?uzhan'dan da efektif ?eyler bekleyemezsin.

Bahsedilen ?eyi anlam?yorsunuz bu taktik ba?ar?s?z denmiyor Avrupa'da bu sistem tutar tuttu?u da ortada o arenada oynan?lan futbol T?rkiye Ligine g?re daha a??k bir futbol ancak T?rkiye Liginde kapanan tak?ma kar?? kontra sistemiyle oynarsan kapal? tak?ma kar?? zorlan?rs?n ?u sistemle sezon ba??ndan beri ma?? koparamama sebebimiz bu. Gs ve Fb'nin Anadolu tak?mlar? ile oynarken ceza sahas?nda ka? adam? oluyor ofansta olunca birde bizim y?klenirken ka? adam?m?z oluyor ona bakmak yeterli.

Yorum Yap

Baz? isimler ?zerindeki ?srar?n anlams?z hocam. Erciyes ma??nda ?u kadroyu denemelisin bence, 1 kereye mahsus en az?ndan:

Cenk

Serdar - Necip - Pedro (Ersan) - Opare

Atiba - O?uzhan

G.T?re - Tolgay - Kerim

Demba Ba

Yorum Yap

Aslı Oguzhan Sengul tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
        ?ift forvet oynamak demek illa rakipten ?ok gol atacaks?n ma?? kazanacaks?n demek de?il bunu Gs g?sterdi bug?n.

Aynen ?yle.
        4 5 1 de oynasan, ofansa toplu halde ??karsan (bekler,?nliberolar,kanatlar) 3 forvetli oynayan tak?mdan daha iyi h?cum edersin.
        Ayr?ca 2 forvet oynamam?z i?in, BA'n?n yan?nda f?rf?r ve kaliteli bir adam olmal?. Yarg?lad???m?z Pektemek mi oynayacak. Sakat Cenk mi?
        Zor de?il Pektemek ve Demba Ba ile oynarken Feyenoord ma??nda ki tak?m?n performans?na bak?n. Total futbolla alakas? yok bu olay?n Chelsea'de Demba Ba'y? defans?n ortas?na da??t?c? olarak koyabilirsin kanatlar?n g??l?d?r ama senin kanatlar?ndan sadece Olcay i?eriye ka?arken G?khan ka?maz ise pozisyon bulamazs?n ya da Veli ve Atiba orta sahada dururken pozisyon bulamazs?n Sosa'dan Tolgay'dan da O?uzhan'dan da efektif ?eyler bekleyemezsin.

Bahsedilen ?eyi anlam?yorsunuz bu taktik ba?ar?s?z denmiyor Avrupa'da bu sistem tutar tuttu?u da ortada o arenada oynan?lan futbol T?rkiye Ligine g?re daha a??k bir futbol ancak T?rkiye Liginde kapanan tak?ma kar?? kontra sistemiyle oynarsan kapal? tak?ma kar?? zorlan?rs?n ?u sistemle sezon ba??ndan beri ma?? koparamama sebebimiz bu. Gs ve Fb'nin Anadolu tak?mlar? ile oynarken ceza sahas?nda ka? adam? oluyor ofansta olunca birde bizim y?klenirken ka? adam?m?z oluyor ona bakmak yeterli.
        Feyenoord ma??nda ?ift forvet ??kt?k. Fakat ?ift forvet oynamad?k. Pektemek kanatta oynad?.
        Ceza sahas?na ?ok adam sokmam?z laz?m. ?ift forvet oynayarak olmaz bu. Total futbol oynayarak olur.

Yorum Yap

Aslı Ozan Omrak tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
          Aslı G?kay G?kdo?an tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
          ?n?m?zdeki transfer sezonuna tolga yerine iyi bir kaleci ve olcay yerine iyi bir sol a??k ile ba?lamal?y?z.
          G?kay genelde seninle ayn? fikirdeyim biliyorsun
          burda da ?yle ve artt?r?orum
          bu tak?ma en az 5 tane ilk 11 oyuncusu ?art
          iyi bir kaleci ?art
          iyi bir stoper tecr?beli h?zl? hava toplar?na hakim ve sert bir stoper ?art Cristopher samba ve ya Vlaar gibi michael ciani bile olur
          her ne kadar serdar iyi oynuyor g?z?ksede h?cumda yapt??? ortalar ve asist say?s? ?ok yetersiz maxi pereira n?n mutlaka al?nmas? laz?m
          olcay?n yerine ?al?m atan gol oran? y?ksek bir kanat oyuncusu ?art mesela lasse sc?ne ve jose mpoku hatta ikisi birden ??nk? lasse schone forvet arkas? ve g?khan t?renin yerindede oynayabiliyor. Sosa ve g?khan olmasa performans? k?t? olsa kaleye gidemioruz
          bu y?zden ?zetle
          kaleci, sa? bek, stoper, kanat ve hem kanat hem 10 numara gibi oynayacak 5 oyuncu ?art o?lu ?art

ve birde tabi atiban?n s?zle?mesinin uzat?lmas? elzemdir
          yap adamla 2+1
          y?ll?k 1,4 milyon ve ma? ba??na 10 bin?(40 ma?la s?n?rl? olmak ?art? ile)
          imzalat daha ne k?l? 40 yarmaya ?al???olar anlam?orum.
          Abi,

Bize ?nce 5 tane kaliteli top?u alacak para ?art.

Yorum Yap

Aslı Emrah Atak tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
            Aslı Ayta? ?idem tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
            adam belli arg?manlar sunup fikrini belirtmi? sen kat?lmayabilirsin bizim beklerimiz ileri ??k?yorlar,atiba veli dikine oynuyor,olcay adam eksiltiyor yada biz h?cumda ?ok iyiyiz vs... diyip kat?lm?yorum dersin foruma birsey katars?n ok ama sen hi? birsey demeden kat?ldg?m tek bir nokta bile yok diyince insanlar? tahrik edip birde ?ikayet ediyorsun o da olmuyor ayta? karde?im
            Benim birini ?ikayet etti?imi nerden cikardiniz. Kimseyi ?ikayet etti?im yok. Mobilde oldu?um i?in uzun uzun yazmaya usenmistim ki yapilan ele?tirilerin bir ?o?u cvb vermeye tenezz?l edilmeyecek kadar yersiz. Att???m?z tek gol? on liberomuzun defans?n arkas?na yapt??? ko?u ile atmisken orta saha oyuncular?m?z ileri ??km?yor demek daha ?nceki ma?larda kafalara kodlanm?? ezberi okumaktir. Oyuncu kapasitesi yetersiz gerekli tehlikeyi yaratamiyor dersin anlar?m ama ileri ??km?yor g?r???ne kat?lmam m?mk?n de?il.

GT-I9300 cihaz?mdan Tapatalk kullan?larak g?nderildi
            Cevap vermeye tenezz?l edilmeyecek kadar gereksiz ?? Ben de Anl?yorum karde?im seni.Ama gol? att???m?z S?rada Atiba forvet arkas? pozisyonunda oynuyordu,sen Oray? ka??rd?n herhalde. velev ki ?n libero oynuyordu Atiba ??kt? Att? gol?n?. Eee gerisi ?? Ya benim Akl?m alm?yor, b?rak defans?n ?n?ndeki adamlar? senin h?cumundaki adamlar ileri gitmiyor. Bug?nk? oyuna benim yazacak daha hi? bir ?eyim yok. Helal olsun b?yle devam etsin tak?m.
            Bu ma? ?zelinde konu?muyorum bu ma?ta oynanan oyunun savunulacak bir taraf? yok ?ok ?ok k?t?yd?k ama ben genel olarak tak?m geometrisini ve oynanan oyunu be?eniyorum. Avrupada oynad??? oyunun ayn?s?n? ligde de oynatiyor gibi bir ele?tiri yap?l?yor anlam veremiyorum mesela. Kimse de demiyor ki ligde oynad??? oyunun ayn?s?n? avrupada da oynatiyor. Rakibin gs ligde oynad??? oyunu avrupada denedi?inde 4 denemediginde 2 yerken sen herkese her tak?ma ayn? ?ablon ile ??k?p ba?ar?l? oluyorsun. B?y?k tak?m olman?n gerekliliklerinden de?il midir kendi oyun tarz?n? olu?turmak rakibe g?re oyun de?i?tirmemek. Belki 5 6 atm?yoruz ama kimse de bize 5 6 atamiyor. Dengeli bir oyunumuz var ve ben bu oyunu seviyorum.

Hele hele stadsiz ge?en 2 sezona ragmen gecesini g?nd?z?ne katip bu tak?m? bu noktalara ta??yan adam? sirtimda ta??mak da benim boynumun borcudur. Var olan baz? hatalar?na ra?men...

Edit: yaz?ya girdi?im nokta ile ??kt???m yer aras?nda bir eksen kaymas? olmu? k.bakmayin.

En son düzenleyen Aytac Cidem; 09-03-2015, 00:44.

Yorum Yap

Aslı Oguzhan Sengul tarafından Gönderilmiş Mesajı göster

Aynen ?yle.

Feyenoord ma??nda ?ift forvet ??kt?k. Fakat ?ift forvet oynamad?k. Pektemek kanatta oynad?.
              Bahsetti?im olayda o zaten. Pektemek veya Cenk Tosun'la Olcay oynat?rsan Demba Ba'ya alan yarat?rs?n ama G?khan ve Olcay oynat?p Demba Ba'dan bir?ey beklersen sadece beklersin ligde.

Ayn? ?eyden bahsediyoruz ama i?te ceza sahas?n? G?khan ve Olcay ile ?o?altamazs?n Atiba ve Veli geride beklerken de ?o?altamazs?n.
              En son düzenleyen O?uzhan ?eng?l; 09-03-2015, 00:47.

Yorum Yap

adam belli arg?manlar sunup fikrini belirtmi? sen kat?lmayabilirsin bizim beklerimiz ileri ??k?yorlar,atiba veli dikine oynuyor,olcay adam eksiltiyor yada biz h?cumda ?ok iyiyiz vs... diyip kat?lm?yorum dersin foruma birsey katars?n ok ama sen hi? birsey demeden kat?ldg?m tek bir nokta bile yok diyince insanlar? tahrik edip birde ?ikayet ediyorsun o da olmuyor ayta? karde?im
                Benim birini ?ikayet etti?imi nerden cikardiniz. Kimseyi ?ikayet etti?im yok. Mobilde oldu?um i?in uzun uzun yazmaya usenmistim ki yapilan ele?tirilerin bir ?o?u cvb vermeye tenezz?l edilmeyecek kadar yersiz. Att???m?z tek gol? on liberomuzun defans?n arkas?na yapt??? ko?u ile atmisken orta saha oyuncular?m?z ileri ??km?yor demek daha ?nceki ma?larda kafalara kodlanm?? ezberi okumaktir. Oyuncu kapasitesi yetersiz gerekli tehlikeyi yaratamiyor dersin anlar?m ama ileri ??km?yor g?r???ne kat?lmam m?mk?n de?il.

Cevap vermeye tenezz?l edilmeyecek kadar gereksiz ?? Ben de Anl?yorum karde?im seni.Ama gol? att???m?z S?rada Atiba forvet arkas? pozisyonunda oynuyordu,sen Oray? ka??rd?n herhalde. velev ki ?n libero oynuyordu Atiba ??kt? Att? gol?n?. Eee gerisi ?? Ya benim Akl?m alm?yor, b?rak defans?n ?n?ndeki adamlar? senin h?cumundaki adamlar ileri gitmiyor. Bug?nk? oyuna benim yazacak daha hi? bir ?eyim yok. Helal olsun b?yle devam etsin tak?m.
                Bu ma? ?zelinde konu?muyorum bu ma?ta oynanan oyunun savunulacak bir taraf? yok ?ok ?ok k?t?yd?k ama ben genel olarak tak?m geometrisini ve oynanan oyunu be?eniyorum. Avrupada oynad??? oyunun ayn?s?n? ligde de oynatiyor gibi bir ele?tiri yap?l?yor anlam veremiyorum mesela. Kimse de demiyor ki ligde oynad??? oyunun ayn?s?n? avrupada da oynatiyor. Rakibin gs ligde oynad??? oyunu avrupada denedi?inde 4 denemediginde 2 yerken sen herkese her tak?ma ayn? ?ablon ile ??k?p ba?ar?l? oluyorsun. B?y?k tak?m olman?n gerekliliklerinden de?il midir kendi oyun tarz?n? olu?turmak rakibe g?re oyun de?i?tirmemek. Belki 5 6 atm?yoruz ama kimse de bize 5 6 atamiyor. Dengeli bir oyunumuz var ve ben bu oyunu seviyorum.

Hele hele stadsiz ge?en 2 sezona ragmen gecesini g?nd?z?ne katip bu tak?m? bu noktalara ta??yan adam? sirtimda ta??mak da benim boynumun borcudur. Var olan baz? hatalar?na ra?men...

Edit: yaz?ya girdi?im nokta ile ??kt???m yer aras?nda bir eksen kaymas? olmu? k.bakmayin.

karde?im b?rak 5 6 y? adamlar sadece son dakikadaki pozisyonu gole ?evirse belki de yar??tan kopacakt?k. Neyse uzatmayay?m

Yorum Yap

?u son bir iki dakikada ba y? ??kartmas?n? anlam?yorum. cidden ?ok sa?ma. ya adam ??k?nca b?t?n defans ileriye ??k?yor rakipte. 89 dakika oynam??sa 1 dakika daha oynayamayacak m?? 3 farkla ?nde olursun oyuncuyu alk??lat?rs?n ya da forveti al?p orta saha y? g??lendirirsin ancak ba y? al?p mustafay? sokmak ?ok sa?ma bence

Yorum Yap

bu oyunla 3 derbi deplasman?n? galibiyetle nas?l sonu?land?raca??z akl?m ermiyor.. bu nas?l futbol ya ne oldu bu tak?ma ? serdar'?n dedi?i gibi mucize bir galibiyet ald?k.. ?ekirge her zaman z?plamaz ama..

veli: imzay? att? paray? kapt? yan?ndaki adama pas atam?yor. tak?m ata?a kalkacakken top kaybettirip kontra yiyoruz.

sosa : 5 haftad?r a??rl???n? hi? bir ?ekilde g?stermiyor. topla dripling yap?p dikine oynayan adam gitti yerine bamba?ka bir adam geldi.

olcay : sa?? uzad?k?a oynad??? futbol bitiyor. art?k iyice bunu d???nmeye ba?lad?m. top s?rme yok , ?ut yok , dripling yok , asist yok , sadece kanattan geriye gelip defansa yard?m etmekle olmuyor malesef..

demba ba: penalt? harici gollerini ?zledik kara bo?a

ersan : sana g?venemiyorum bu ara. inan?lmaz hatalar yap?yorsun. hal?sahada bile 18 i?erisinde defans topu yere de?dirmez. sivas ma??nda top sekti yukar? do?ru ?i?irdin da costa'dan geli?ine ?ut olarak bize geri geldi. sa?lam basam?yor, adam?n? ka??r?yor, riskli hareketler yap?yor.. oyun kurma konusunda inad?ndan vazge?meli .. ve ?z?lerek s?ylemek istiyorum ki senle olmayacak ersan. seneye muhakkak sa?lam sert oyun kurucu defans? toplay?c? bir stoper e ihtiyac?m?z var.

++++

serdar : ma?allah ?ocuk .. sana etti?im s?zleri bir bir yediriyorsun . devam et ben s?ylediklerimi yerken senin oyununla gurur duyuyorum. sa?lam karaktersin. senin ge?irdi?in psikolojik bask?y? kald?racak delikanl? ?ok zor bulunur. sa? bekte necip oynuyordu. bundan a??r bir?ey olabilir mi ?

opare : sol bekimiz olma yolunda gidiyor. ma?allah

necip : g?zel adams?n , delikanl?s?n bu ma?? sana yaz?yorum saol varol evlat .. k?zsak da ba??rsak da can?m?zs?n.

bu b?yle gidemez. bu k?t? gidi?i durduramazsak lig de gider kupa da.. her?ey futbolcular?n ve teknik heyetin elinde.. umar?m ?ok k?sa zamanda toparlan?rlar. ?ok zor ma?lar?m?z var ?ookkk

Yorum Yap

Bizde ki as?l sorun ?u bence.
                      Topu G?khan ve Olcay'a yollay?p atak olu?turmaya ?al??t?r?yoruz.
                      Fernandes'in oldu?u zamanlarda ki gibi, oyunu defans?n ?n?nde kurarak gelmeliyiz.
                      Bu sayede G?khan ile Olcay daha ?ok ilerde kal?r. BA fazla yaln?z kalmaz ilerde.
                      Atiba ve Veli al g?l?m ver g?l?m yap?yor. Dikine oynamal?lar ve daha fazla h?cuma ??kmal?lar. (Sivas ma??nda Atiba ??kt? gol? buldu bunun gibi)
                      Ayr?ca Sosa'n?n sakatl??? nedeniyle forvet arkas? pozisyonunda da h?cuma fazla etki edemiyoruz.
                      Onunda b?y?k bir etkisi var.
                      Formda oldu?u zaman O?uzhan defans arkas?na kadar top s?r?p s?zabiliyordu.
                      ?zet olarak ?ift forvet oynamakla ??zebilece?imiz bir sorun de?il bu.
                      Daha tempolu ve h?cumu d???nerek oynamam?z laz?m.

Yorum Yap

Hocam anadolu ma?lar?n? bariz sald?m ?ay?ra mevlam kay?ra takti?iyle oynuyoruz.. pektemek-cenk d?nd?ler.. tolgay formda.. kerim potansiyel tehlike.. o?uzhan azc?k k?p?rdanm??t? gene yok oldu.. l?tfen bu arkada?lardan da verim alal?m art?k.. onlar?n enerjisine ihtiyac?m?z oldu?u a??k.. derbi ma?lar?na da l?tfen arsenal-tottenham-liverpool ciddiyetiyle haz?rla tak?m?.. kald? 11 ma? 33 puan.. en az 27'sini almam?z laz?m.. ha gayret.

Yorum Yap

?ift forvet oynamak her zaman gol atmak de?il tamam da

en az?ndan

ceza sahas?nda 90 dakikada belki bi ka? pozisyon

2 oyuncuyla falan ?o?al?r?z belki

Yorum Yap

karde?im b?rak 5 6 y? adamlar sadece son dakikadaki pozisyonu gole ?evirse belki de yar??tan kopacakt?k. Neyse uzatmayay?m
                            Bu ma?ta k?t? oldu?umuzu s?ylememe ra?men hala son dakika gol olsa diyorsunuz. Neyse bence de daha fazla uzatmayalim. Umar?m bundan sonraki ma?larda iyi oyunla net galibiyetler al?r?z.

Yorum Yap

Aslı Tufan Tokadc? tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                              Aslı Ozan Omrak tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                              Aslı G?kay G?kdo?an tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                              ?n?m?zdeki transfer sezonuna tolga yerine iyi bir kaleci ve olcay yerine iyi bir sol a??k ile ba?lamal?y?z.
                              G?kay genelde seninle ayn? fikirdeyim biliyorsun
                              burda da ?yle ve artt?r?orum
                              bu tak?ma en az 5 tane ilk 11 oyuncusu ?art
                              iyi bir kaleci ?art
                              iyi bir stoper tecr?beli h?zl? hava toplar?na hakim ve sert bir stoper ?art Cristopher samba ve ya Vlaar gibi michael ciani bile olur
                              her ne kadar serdar iyi oynuyor g?z?ksede h?cumda yapt??? ortalar ve asist say?s? ?ok yetersiz maxi pereira n?n mutlaka al?nmas? laz?m
                              olcay?n yerine ?al?m atan gol oran? y?ksek bir kanat oyuncusu ?art mesela lasse sc?ne ve jose mpoku hatta ikisi birden ??nk? lasse schone forvet arkas? ve g?khan t?renin yerindede oynayabiliyor. Sosa ve g?khan olmasa performans? k?t? olsa kaleye gidemioruz
                              bu y?zden ?zetle
                              kaleci, sa? bek, stoper, kanat ve hem kanat hem 10 numara gibi oynayacak 5 oyuncu ?art o?lu ?art

ve birde tabi atiban?n s?zle?mesinin uzat?lmas? elzemdir
                              yap adamla 2+1
                              y?ll?k 1,4 milyon ve ma? ba??na 10 bin?(40 ma?la s?n?rl? olmak ?art? ile)
                              imzalat daha ne k?l? 40 yarmaya ?al???olar anlam?orum.
                              Abi,

Bize ?nce 5 tane kaliteli top?u alacak para ?art.

Tufanc?m
                              yukarda sayd???m isimlerin hi? birisinde bonservis ?creti yok

maxi pereira
                              cristopher samba-vlaar
                              lasse sch?ne
                              jose mpoku

Hepsinin s?zle?mesi sezon sonu bitiyor
                              diyebilirsinki imza paras? isteyecekler
                              ?u yukardaki isimlerin samba hari? oynad?klar? tak?mlarda 1 milyon? ?zerinde y?ll?k ?cret alan futbolcu oldu?unu d???nm?orum

ver hepsine y?ll?k net 1,5m ?
                              her t?rl? gelirler hadi 1,8 ver 2 ver

i?te b?yle kay?k?? pazarl??? yaparsan elindeki iyi oyuncular?da kapt?r?osun

Yorum Yap

Feneri yenersek ?ampiyonuz

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                                X