Duyuru

??k?ş
Hen?z duyuru yok

Slaven Bilic

??k?ş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Aslı Gokhan Kal tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
    yaz?p yaz?p siliyorum ele?trienlerin ad? akbaba ya ??km??.yaz?k taraftar? oldu?um tak?m hakk?nda 2 kelime yazam?yorum.

Bende bunu hi? anlam?yorum, ele?tiri yeri de?il mi buras?, forum de?il mi?
    Hakaret etmeden, k?f?r etmeden neden ele?tiremiyoruz?
    Neden akbaba oluyoruz?
    ?nan?lmaz.

Yorum Yap

Aslı Turgut Inanbak tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
      yaz?p yaz?p siliyorum ele?trienlerin ad? akbaba ya ??km??.yaz?k taraftar? oldu?um tak?m hakk?nda 2 kelime yazam?yorum.

Neden akbaba oluyoruz?
      ?nan?lmaz.
      Turgut a?abey bunu yapanlarda genelde belli ba?l? ki?iler ne hikmetse

Yorum Yap

Neden akbaba oluyoruz?
        ?nan?lmaz.
        valla bilemiyorum turgut abi liverpool ma??ndan sonrada yazd?m buraya pi?man ettiler.sadece okuyacam galiba bundan sonra yaz?nca ba??ma i? al?yorum resmen, ?z?l?yorum sonrada.

Yorum Yap

?u fi?i cekme i?ini ne zaman takima ??reteceksin hocam. Ne zaman duran toplardan gol ataca?iz??

Yorum Yap

Ke?ke Atiba Tolgay yap?p Pektemek Ba ile baslasaydi. Pektemek'i be?enen biri de?ilim ama tek forvet oynamadigi zaman iyi i?ler yapabiliyor

Yorum Yap

Aslı Ahmet Can Turhan tarafından Gönderilmiş Mesajı göster

Neden akbaba oluyoruz?
              ?nan?lmaz.
              Turgut a?abey bunu yapanlarda genelde belli ba?l? ki?iler ne hikmetse
              Evet, malesef. Derdi Be?ikta? olmayanlar var herhalde.
              Birisi bana Bili?'i yedirmem diye yazm??
              Ki?isel olarak seviyorum, ama tecr?besi ?ok yetersiz bana g?re. Adam evet ama Be?ikta?'a ne verdi?ine bak?yorum ben.

Yorum Yap

Liverpool u
                Tothenham ? ve
                Arsenal i bu kadar iyi analiz eden, evinde , deplasmanda gol pozisyonu bile vermeyen ya da 1-2 tehlike d???nda pozisyon vermeyen bir teknik ekip

ligin dibindeki bal?kesir ve eses gibi , kayseri gibi ne oynayaca?? c?mle alem taraf?ndan bilinen tak?mlara kar?? nas?l tak?m? haz?rlayamaz ? ya da en b?y?k rakiplerin olan fb ve gs yi neden tuza?a d???remez bunun cevab?n? bilen var m??

Yorum Yap

Neden akbaba oluyoruz?
                  ?nan?lmaz.
                  valla bilemiyorum turgut abi liverpool ma??ndan sonrada yazd?m buraya pi?man ettiler.sadece okuyacam galiba bundan sonra yaz?nca ba??ma i? al?yorum resmen, ?z?l?yorum sonrada.
                  Asl?nda muhattap olmamak laz?m ama ben beceremiyorum bunu.

Yorum Yap

Aslı Kemal Erce Avaroglu tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                    Liverpool u
                    Tothenham ? ve
                    Arsenal i bu kadar iyi analiz eden, evinde , deplasmanda gol pozisyonu bile vermeyen ya da 1-2 tehlike d???nda pozisyon vermeyen bir teknik ekip

ligin dibindeki bal?kesir ve eses gibi , kayseri gibi ne oynayaca?? c?mle alem taraf?ndan bilinen tak?mlara kar?? nas?l tak?m? haz?rlayamaz ? ya da en b?y?k rakiplerin olan fb ve gs yi neden tuza?a d???remez bunun cevab?n? bilen var m??

Asl?nda ?ok basit. Bili?'in oyun takti?i, sistemi buna uygun, normal oynanan ma?larda her zaman ?ans?m?z var.
                    Kapanan tak?mlar i?in yeni bir taktik ?retmesi gerekiyor, ama bunun yerine ayn? takti?i sahaya s?r?yor.
                    Ezberleniyorsun, biliniyorsun.
                    Bir tak?m?n en b?y?k avantaj? tahmin edilemezlik olmal?.
                    Herkes bana ka??nc? dakikada kim girecek, sahada hangi 11 olacak s?yleyebiliyor, Be?ikta?'l? olmayan arkada?lar?m bile.

Yorum Yap

La Vittoria Sar? Nostra Comandante...

Yorum Yap

Hoca da ne yapsa yaranam?yor. Tak?m yorgun rotasyon yapay?m dedi Eses ma??n? kaybettik, "neden rotasyon yapt?n" hocaya y?klen,
                        Bu sefer kazanan tak?m? ??kard?, berabere bitti, "hoca neden dinlendirmedi oyuncular?" oldu,
                        adam elinden geleni yapt? bence...

Yorum Yap

Aslı Mehmet Kele? tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                          Hoca da ne yapsa yaranam?yor. Tak?m yorgun rotasyon yapay?m dedi Eses ma??n? kaybettik, "neden rotasyon yapt?n" hocaya y?klen,
                          Bu sefer kazanan tak?m? ??kard?, berabere bitti, "hoca neden dinlendirmedi oyuncular?" oldu,
                          adam elinden geleni yapt? bence...

Kimse buna bir laf etmiyor g?rd???m kadar? ile, benim ele?tirilerim a??k asl?nda:
                          1. Olcay ve Sosa 4-5 haftad?r s?r?n?yor, inatla onlarla ba?lamak yerine Tolgay ve Kerim'le ba?lay?p tak?m yorulmadan fi?i ?ekmek laz?md?.
                          2. Son dakikalar geliyor, madem skoru korumak istiyorsun, Demba Ba ??kacaksa At?n?'? al, defans? rahatlat, zaten tak?m yorulmu?, Pektemek hamlesi nedir?

Yoksa dinlendirecek bir ?ey yok, 3-4 g?nde bir ma? oynamaya al??s?nlar.

Yorum Yap

Neden akbaba oluyoruz?
                            ?nan?lmaz.
                            Birka? ele?tiren dozaj? ka??r?yor ki sinirle olabilecek ?eyler.
                            Ama savunanlar?n ki daha dozajs?z, ne olursa olsun savunacak, ele?tiriye tahamm?l vermeyecek.
                            Ele?tirilmeyen hocam? var d?nyada Bilic'i ele?tirmicez anlam?yorum.

Yorum Yap

Bilic'e tek laf etmem bu ma? genelinde ma?tan sonrada d?r?st?e konu?tu

Yorum Yap

Bu ma??n ?ok tehlikeli ma? olaca?? belliydi..vurgulad?k da..neden ??nk? iki ?? y?ld?r bu t?r zor ma?lar? ?stelik avantaj sa?layaca??m?z ma?lar? kazanmay? beceremiyoruz..

Neden?
                                Neler eksik yap?l?yor?
                                Yanl??lar ne?

1-?ok efor harcay?p az gol ?reten bir tak?m?z
                                2-Oyun G?khan ve Kerim gibi topla ?ok sevi?en oyuncular ile zaman zaman g?zelle?se de ?o?u zaman da bug?nk? sonu?lar? yarat?yor..bir iki fantastik gol ?retiyoruz ama ayn? oyuncular?n yanl?? kararlar? ve gerekli gereksiz pozisyonu ?ok uzatmalar? sebebiyle ve son paslarda yapt?klar? gecikmeler ile ve son paslardaki yanl?? se?imleri ile ve ?utlarda ki yanl?? k??e se?imleri sebebiyle ma?? koparam?yoruz..herkes bir yana ben bir yana futbolu oynanmaz..futbolun kollektivitesinden ayr?ld???n an yarat?c?l???n iyi ?eyler ?retemez..bir fayda iki zarar verir.
                                3-Haftalard?r G?khan?n sa?dan gelip sol aya?? ile uzak k??e yerine yak?n k??eyi se?mesi..veya sa? aya?? ile uzak k??eye vurmas? kadar amat?rce vuru?lar ona hi? yak??m?yor...Opare bir kere geldi sa? aya?? ile uzak k??eye vurdu ve gol? yapt?..ayn? yanl??? Olcay yap?yor soldan inip sa? aya?? ile yak?n k??eye vuruyor..sol aya?? ile de uzak k??eye vuruyor..iki se?im de inan?lmaz hatal? se?imdir..bunlar? yapmak yerine Ba ya pas ??kar?n karde?im..ya da do?ru vuru?lar yap?n..bin kere yazd?k soldan inip sol ayakla uzak k??eye gol binde bir olur..sa? ayakla da yak?n dire?e de?il uzak dire?e vurun..biz ma?lar? bu yanl?? oyunlar yanl?? paslar ve yanl?? vuru?lar ile kaybediyoruz.
                                4-Kerim G?khan karde?ler, driplingin yerinde zaman?nda ve dozunda olan? i?e yarayan? makbuld?r..topu kapt?rana kadar topu b?rakmamak..?ok m?sait arkada?lar?na pas vermemek affediler hatalar de?ildir..s?rf siz kendinizi tatmin edeceksiniz diye ani atak olacak bir s?r? pozisyonu sete d?nd?r?yorsunuz..b?t?n rakibi duvar gibi ?n?n?ze al?p sonra da matkap gibi delmeye ?al???yorsunuz..bir s?r? efor bo?a gidiyor..
                                5-Futbol kolektif oyundur..eforun ile gollerin do?ru orant?l? olacak..disiplin ve zeka futbolun olmazsa olmaz?d?r..
                                6-Hocam liverpool ma?? 90 dakika olsayd? belki bu kadro ??kabilirdi..120 dk oynam?? tak?m?n bu ma?ta zorlanaca?? a??kt?..birde diri oyuncular?n yorgun oyuncular?n?n yan?nda nas?l iyot gibi a???a ??kt?klar?n? g?rd?k..Opare ve Tolgay..ma? i?inde bile Opare ve Atibadan gerisi yerlerde s?r?n?yordu..Opare enerji k?p? zaptedilmiyor..g?nder gole..g?nder ataklara..?stelik gol? de atm??..ve gene ondan ba?ka gol atacak g??te kimse g?r?nm?yor..g?nder gol atmaya..di?erleri topu eveleye geveleye belini getiriyorlar..bu ?ocuk gidip i?i bitiriyor..
                                7-Pedro'ya k?zm?yorum..o ?ocu?un hatas? yok..onu en son adam olarak b?rakan kafa da bir eksiklik var..son adam Sercan?n kar??s?nda senin en h?zl? adam?n olmal?..?stelik tek olmamal?..herkes gol atay?m sevdas?nda..b?yle bir futbol yok..Ersan tak?m?n diri olmas? gerekenlerinden ama san?rs?n?z o da 120 dk oynam??..
                                8-Bu ma?? kazanmay? beceremeyen hedefe nas?l varacak?
                                9-Tolgay Opare At?n? Mustafa Ersan Kerim gibi diri adamlar? koyup ?st?n? en dayan?kl? kalan yorgunlardan Atiba Serdar Olcay gibiler ile tamamlasak ikinci yar? ustalar? son yar?m saat devreye soksak daha m? yanl?? olurdu..Es es ma??ndaki tepkiler mi bizi buna sevketti..
                                10-G?khan T?re o penalt?y? yapman gerekiyormuydu..adam?n s?rt? d?n?k perdele kuca??na al..nas?l bir d???ncedir..futbol bu hatalar? kald?rm?yor..
                                11-??in k?t?s? hatalar d?zelmiyor..
                                12-G?khan tek ba??na kurtar?c? rol?ne soyunma hocam..hep birlikte kurtar?c? rol?ne soyunun..bu tak?m ikinci ???nc? golleri senin yanl?? tercihlerin y?z?nden bulam?yor..evet ?ok iyi ?eyler yap?yorsun..ama ?ok yanl?? i?ler de yap?yorsun..ata??n h?z? kesiliyor..oyun bir duruyor..rakip tamamen ?n?ne ge?iyor..sonra duvar? delmeye u?ra??yorsun..pozisyon kaybolup gidiyor..Kerim de ayn? hatalara d???yor..bu i?leri ne zaman ne kadar yapaca??n?z kesinlikle belirlenmeli..Olacay?n da G?khan?n da son paslar? ?ok k?t?..son vuru?lar? da ?ok hatal?..b?yle gol gelmez..
                                13-i?imizi kendi kendimize gene zora soktuk..ne diyece?imi bilemiyorum..avantaj? yok etme ?ampiyonu olduk..harcad??? efora oranla gol ?retemeyen bir sistem..bu sitem sorgulanmal?..veya en do?ru bi?imiyle oynanmal?..
                                14-Oparede bir bekten ?ok bir kanat oyuncusu ?zellikleri var..3 5 2 nin kanat oyuncusu gibi..ondan daha ?ok ?ey istenseydi bu ma?? kurtaracak enerjisi ve yetene?i vard?..
                                15-Bu hastal??? ba??m?za bela ettiniz..bir t?rl? de gideremediniz..bunun mazereti bahanesi yok..bu ma? kazan?lmal?yd?..iki hafta ?st ?ste puan kay?plar? ?ampiyonluk kovalayan bir tak?m i?in ?ok b?y?k hatad?r..

Baz? ?eyleri ?nceden g?remiyoruz..ve ??z?m ?retemiyoruz..handikapa ra?men ma? kazanmay? beceremiyoruz..kurtar?c? tak?m?n tamam?d?r..baz? ma?lar? ?zel yetenekler kurtarabilir..ama her ma?? kurtaramaz..o nedenle aslolan her zaman kolektif oyundur..bireysel yarat?c?l?k belli bir disiplin i?inde ve mutlaka do?ru ve faydal? olacak ?ekilde kullan?lmal?..zarar verecek ?ekilde de?il..

yanl??lar;

Kanatlar?n topa yap??malar?..b?rakmamalar?..sonunu getirememeleri..oyunu yava?latmalar?..adrese orta yapamamalar?..son paslar?n rezilli?i..son vuru?larda ki inan?lmaz hatal? k??e se?imleri..bu kadar yanl?? gol ?retmez..gol tesad?flere kal?r..veya penalt?ya kal?r..

Son adam Pedro b?rak?lmaz..

Veli top kapmada s?per..pas vermede k?t?..

Demba istedi?i toplar? yeterince alam?yor do?rudur..ama ald???nda da kolay kaybediyor..

Bu ma? yap?lan ?ok say?da yanl??lar sebebiyle kaybedilmi?tir..hocan?n ge?en hafta rotasyon yapt?k k?zd?n?z..bu hafta yapmad?k gene k?z?yorsunuz diyece?ini d???nm?yorum..bu ma? ?zerine yeterince kafa yorulmam??..biraz ne ??karsa baht?m?za gibi ??k?lm??..

Bu kadar yanl??tan da do?ru ??km?yor..

Derbi ma??ndan sonra 5 6 puan biz ?nde olacak iken ?u duruma bak?n..

---------------Cenk
                                Serdar----Ersan--At?n?---Opare
                                ----------Veli--Atiba
                                Olcay-------Tolgay------Kerim
                                -----------Mustafa

Gibi diri bir tak?m bu ma?? kazanabilirdi diye d???n?yorum..

?kinci yar? T?re Sosa Demba

b?yle mi olmal?yd?? bilemiyorum..ama ?l??mler do?ru yap?l?p en ideali yap?lmal?yd?...kazanamad???m?za g?re do?ru bir se?im yap?lmam?? ayr?ca da do?ru bir oyun plan? da yap?lmam??..G?khan T?re topu rakip sahaya ?al?mla g?t?rd??? s?rece iyi oynad???m?z? san?yoruz..skor ve ?? puan? almad???n?z s?rece k?t? oynam??s?n?zd?r..bu tak?ma amat?rce yanl??lar yak??m?yor..s?rekli olmas? da art?k s?k?nt? veriyor..harcanan eme?e yaz?k..
                                En son düzenleyen Mustafa Bilgi?; 02-03-2015, 02:59.

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                                X