Duyuru

??k?ş
Hen?z duyuru yok

Slaven Bilic

??k?ş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Aslı Ismail.Kaya. tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
    sergen in yorumcu iken TV lerde Be?ikta? hakk?nda t?m s?ylediklerini sonra ??yle bi d???n?yorumda bence b?rak kul?be gelmeyi, Be?ikta? ad?n? zikretmesin !
    Fikret Orman'n?nda neler dedi?ini ne yapt???n? biliyoruz
    Y?ld?r?m Demir?ren'?nde neler s?yledi?ini neler yapt???n? biliyoruz

?nemli olan verilen deme?ler de?il kl?be verilen hizmettir Sergen kadar verenide varsa buyursun.

Yorum Yap

Olimpiyatta ka? ma? kazanm???z ?nce onu bi s?yleyin sonra laf at?n. Hala derbi kazanamam??m?? da m??m??. Tak?m?n stad? yok stad?.

TD lik yapmaya devam edin hepimiz FM oynayarak td oluyoruz zaten.

Yorum Yap

Aslı Tufan Tokadc? tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
        @Erkin Ilgar

Senin mant???na g?re Maradona d?nyan?n en iyi teknik adam? olmal? ?
        Futbolculuk ba?ar?s?yla teknik adaml??? ba?ka yerde k?yas yapmay?n,d?verler adam?.
        Ben?m ?yle bir k?yas?m yok sadece bunu s?yleyen arkada?lara diyorum ben Bili? istatistikleride ortada kazand?klar?da Sergen'nin de ortada ikisi de orta s?n?f tekn?k d?rekt?r ama Bili? ' e L?W muamelesi yap?p Sergen'e Aybaba muamelesi yapanlar var istatistik ise k?yasl?yal?m snki bana Bili? kuplara ambargo koymu? tarihte gelmi? burda savunuluyor.

Yorum Yap

Aslı Erkin Ilgar tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
          Aslı Tufan Tokadc? tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
          @Erkin Ilgar

Senin mant???na g?re Maradona d?nyan?n en iyi teknik adam? olmal? ?
          Futbolculuk ba?ar?s?yla teknik adaml??? ba?ka yerde k?yas yapmay?n,d?verler adam?.
          Ben?m ?yle bir k?yas?m yok sadece bunu s?yleyen arkada?lara diyorum ben Bili? istatistikleride ortada kazand?klar?da Sergen'nin de ortada ikisi de orta s?n?f tekn?k d?rekt?r ama Bili? ' e L?W muamelesi yap?p Sergen'e Aybaba muamelesi yapanlar var istatistik ise k?yasl?yal?m snki bana Bili? kuplara ambargo koymu? tarihte gelmi? burda savunuluyor.
          Bu dedi?ini Sergen'de yapmad?,o halde bir di?erinin yapmad???n? s?ylemek i?in ?tekiyi yapm?? gibi lanse etmemize gerek yok de?il mi ?

Yorum Yap

@Tufan Tokadc?

Ben ?yle bir ?ey lanse etmiyorum ki bunu edenler Bili? savunan kesimdir.

Yorum Yap

Yani baz? arkada?lar abiler var kaybetti?imiz ma?lardan sonra o kadar ac?mas?z konu?uyorlar ki vallahi renkliler bile bu kadar ac?mas?z olamaz

Yorum Yap

Benim savundu?um d???nceler sene ba??ndan beri ge?erlidir 2 kez ban yedi?im i?in yazam?yorum ban a??lal? 1 hafta bile olmad? herkes bunu bilsin yani skora y?nelik yapt???m hi?bir yorum yok.

Yorum Yap

Rize ve Kayseri ma?lar?n? birlikte de?erlendirmek ne derece do?ru bilmiyorum ama, iki ma?? bir ?emberde ele ald???m?zda ortaya ??kan Slaven Bilic tablosu net.
                  En ba?tan belirtmem gerekirse; bu yazacaklar?m? Kayserispor yenilgisinin verdi?i sinir stresle yazm?yorum. Hatta dar rotasyona sahip kadromuz i?in g?nden g?ne daha fazla k?lfet haline gelen bu kupadan, ?ampiyonluk i?in en kritik haftalara girdi?imiz bu d?nemde kurtulmam?zdan memnun oldu?umu dahi s?yleyebilirim.

Bu sezon T?rkiye Kupas?'nda 2 kez PTT 1. Lig tak?m?na yenildik. Adana Demirspor ma?? i?in de, Kayserispor ma?? i?in de d???ncem ayn?. Bu tip ma?lara ya A2 tak?m?nla, gen? oyuncular?nla ??k?p yenileceksin, ya da e?er y?ld?z oyuncular?na s?re verdiysen rakip sana kar?? g?z?n? a?amadan ??leyip g?ndereceksin, bunun ortas? yok. Bug?n Kayserispor'a elenmemizi trajik hale getiren de Demba Ba, Olcay, O?uzhan, Atiba, Motta, Serdar, Tolgay gibi Be?ikta?'ta ilk 11'de s?re almalar? asla s?rpriz olmayacak oyuncular oynad??? halde kaybetmemizdir. Oyun i?in zaten bir ?ey s?ylemeye gerek yok, saha i?indeki oyunun yaln?zca hocaya kesilebilir bir faturas? da yok. Lakin yine de 3 hafta ?nce Fenerbah?e A2 a??rl?kl? tak?m?n?n k?k s?kt?rd??? Kayserispor'a kar?? yenik duruma d??t???m?zde, oyuna Demba Ba'y? almaktan, Oktay'?n s?yledi?ini yapmaktan daha farkl? bir plan? olmal? Be?ikta? teknik direkt?r?n?n. Ha e?er bu ma?, bu kupa senin i?in ger?ekten ?nemliyse de ??kar as kadronu. ??nk? geriye d??t??? zaman tak?m daha fazla efor sarf ediyor ma?? ?evirmek i?in.

Kayserispor'un 1-0'dan sonra skoru tutmak i?in sahaya yans?tt??? mantalite de Bilic'e ders olmal?. Ayn? durumda biz olsak son 5 dakika muhtemelen ma? uzamas?n diye 10 ki?iyle kendi ceza saham?z etraf?nda At?n?'?n hava toplar?n? almas?n? umuyor olurduk. Bunu Rizespor ma??nda, 2-1 ?ne ge?ti?imizde 9 ki?i kalm?? rakibe kar?? dahi utanmadan yapt?k ve top Giray yerine teknik kapasitesi daha y?ksek bir oyuncuya gelse %90 gol yiyerek ma?? berabere bitiriyorduk diyerek buradan Rize ma??na pas atay?m.

Oyunun 11-11 devam etti?i b?l?mde oyunu bu denli rakibe b?rakmam?z Bursaspor ve Konyaspor ma?lar?ndan ders almad???m?z?, bu tip durumlarda oyunu dengelemek i?in bir plan geli?tirmedi?imizi g?zler ?n?ne seriyordu. Lakin oyunun 11-9 oynanan b?l?m?nde daha b?y?k mental ve taktiksel hatalara tan?kl?k ettik. Rizespor 9 ki?i kald???nda dakikalar 65'i g?steriyordu, ma? berabereydi ve 3 puan? getirmeye yetecek o tek gol? atmak i?in ?n?m?zde yar?m saate yak?n bir s?re vard?. Bu ?artlarda Rize'nin rakibi isterse ligin en k?t? tak?m? olan Bal?kesirspor olsun, Rizespor'u bo?arak, say?s?z pozisyona girerek ve bu sayede gol veya goller bularak yenerdi. Ma?? ald??? takdirde lider olacak olan, h?cum hatt?nda Ba, Sosa, T?re gibi ?zel adamlar?n bulundu?u Be?ikta?, galibiyeti rakibin refleksine bor?lu oldu?umuz bir penalt? ile alabildi.

Oyun 11-11 ve Be?ikta? Rize'ye teslimken oyuna almad??? Atiba'y? Rizespor 9 ki?i kald???nda oyuna alan Bilic, o ma?ta Be?ikta? orta sahas?n?n ayakta kalan tek ismi O?uzhan'? Tolgay'? almak i?in oyundan ald???nda insan?n akl?na Atiba'y? alaca??n anda Tolgay'? alsayd?n da O?uzhan da Tolgay da i?erde kal?p yedekte bir forveti daha olmayan tak?m?n mecburi tek santraforu Demba Ba'ya hi? de?ilse orta sahadan deste?i artt?rabilseydik d???ncesi ister istemez geliyordu. ?stelik 11-9 oynarken ve gol laz?mken tak?m?n gole Demba Ba'dan sonraki en yak?n oyuncusu Olcay ?ahan da oyundan ??km??t?. Oysa biz biliyorduk ki; Olcay ?ahan, santraforu ikilemek i?in bir oyuncusu bulunmayan Be?ikta?'?n, ikinci forvet oynamaya en yatk?n oyuncusuydu ve kanat oyuncusu olarak oynad??? ma?larda dahi skor katk?s?n? salt kanat ak?nlar?yla de?il, forveti ikileyerek veriyordu.

?u ifadeyi okumaktan yoruldunuz belki ama durumun vehameti a??s?ndan tekrar belirtiyorum ki oyun 11-9'ken Hikmet Karaman'?n topu ileride tutmak i?in uzun santrafor ald??? ortamda, sar? kart? olan Ersan'?n oyundan al?n?p defans?n ??lenmesi, Kerim'in kanada ve Olcay'?n Demba Ba'n?n yan?na ge?mesi en mant?kl?s?yd? ama saha kenar?nda; 11-11 oynanan ve berabere giden lig ma?lar?nda dahi kabullenemedi?imiz Veli - Atiba, Olcay - Kerim de?i?ikliklerini yapan bir teknik adam vard?. ?ddia ediyorum, At?n?'? Demba Ba'n?n yan?na at?p son yar?m saat doldur bo?alta d?nmek bile Bilic'in o g?n yapt?klar?ndan daha mant?kl?yd?. ?zetle Bilic; 11 deplasmandan 10'unu galibiyetle kapatsa da, tak?m?n stat handikab? olsa da, ligin 20. haftas?na Galatasaray kazanmas?na ra?men ve Metin Albayrak'a inat lider girse de mantalite olarak bence s?n?fta kald?.

Be?ikta? Bilic ?ncesinde Carvalhal, Tayfur Havut?u ve Samet Aybaba gibi futboldan habersiz insanlar taraf?ndan y?netildi. Bu insanlardan sonra tak?m?n ba??na ge?en Bilic; t?pk? U?ur Boral'dan sonra gelen Motta ya da Demir?ren'den sonra gelen Fikret Orman gibi g?z?m?ze ilk anda ?ok daha iyi g?z?kt?. Haleflerine nazaran yapt??? ?ok do?ru i?ler yok mu? Elbette var... Ancak b?y?k resme bak?ld???nda Bilic; t?pk? ?rneklememdeki di?er isimler olan Motta ve Fikret Orman gibi Be?ikta?'?n b?y?k hedeflere ula?mas? i?in yetersiz, ancak ge?i? d?nemi i?in kabul edilebilir bir hocad?r.

Carvalhal - Tayfur Havut?u - Aybaba ??l?s?nden modern futbola ge?i? s?recinde kabul edilebilir bir teknik adam olan Bilic; Be?ikta?'a ya?att??? g?zelliklerin hatr?na ve yeni stad?m?zda mutlak ?ampiyonluk parolas?yla ba?layaca??m?z sezona ?st d?zey taktisyen ve winner bir hocayla girme gereklili?imiz ad?na kaliteli bir te?ekk?r? ve sayg?n bir veday? hak ediyor. ??nk? Be?ikta?'?n art?k bir an ?nce sportif ba?ar?lara ula?mas? gerekiyor ve tek farkl? ?nde oldu?umuzda kendi korkusunu tak?ma yans?tan, ligin bitimine daha 15 hafta varken dahi liderlik bask?s?n? kald?ramay?p ne kendini ne de tak?m?n? mental olarak haz?rlayamayan Bilicle ne yaz?k ki bu pek de olas? g?z?km?yor.

Yorum Yap

No post yiyeli 1 ay oldu 1 ay ?nce burada Sergen Yal??n ile Slaven Bili? k?yaslamas? yap?lm??t? ve ben Sergen Yal??n savunmu?tum hala da savunuyorum ve Bili? ele?tirmekte ne kadar hakl? oldu?umu bugun daha iyi g?r?yorum.
                    Slaven Bili? sayg?m sonsuz evet ger?ekten ba?ar?l? bir sezon ge?iyor ama en ba?ar?l? sezonunda Dembaba , Sosa , G?khan T?re ve Olcay gibi y?ld?zlar ile dolu kadroda sen hala 1 derbi dahi kazanamam?? isen ve halen bunca ba?ar?ya ra?men rakipler?n?n 1 puan ?n?nde isen ve halen rakiplerin ile oynuyacag?n maclar var iken Fenerbahce ?ampiyonlukta %59 a %41 ?ndedir.
                    Bu tak?m? ben?m g?z?mde ?ampiyon yapabilecek tek isim var ise oda Sergen Yal??nd?r.
                    Ma?tan ?nce de yaz?yorum buraya bugun Kayserispor ile oynanacak ma?ta Serdar ve Motta ile ba?lamas? tamamen hatad?r sene i?erisinde bu hatalar? 3-4 kere tekrarald? ve halada ders almadan yapmaya devam ediyor umar?m bedelini a??r ?demez.
                    Bu s?ylediklerimde ne kadar hakl? oldu?umu g?r?yorum ve ?imdi ?unu da s?yl?yorum burda nerde Anti-Bili?'ciler GS ma??ndan ber? yok ortada s?yle b?yle diye at?p tutanlar var meydanda NO POST ald???m ?c?n yoktum sezon bas?ndan beri B?L?? kar??t?y?m halada kar??t olarak burada duruyorum varsa sorusu olan sorsun cevaplayay?m.
                    Ma?a gelecek olur isek yine her zaman ki gibi organize bir h?c?m yok rakibin hatas? yada ki?isel beceriden beklenen skor var.
                    Bu tak?m zaten derbi ma?lar? hari? Sosa Olcay G?khan Demba sahada iken her Anadolu tak?m?n? yenecek g??tedir marifet derbi ma?lar?ndad?r ama B?L?? derbi ma?lar?nda faydas?ndan cok zarar? vard?r.
                    Bili? bu tak?ma katk?s? %5 ge?mez ge?medi ge?meyecekte derbilerde tak?m? zarara u?rat?yor.
                    Demba gibi bir forvet mevcut iken tak?mda arkas?nda olcay sosa t?re var ?ken bu tak?m zaten anadoluda bu kadar gal?b?yet al?r yani marifet anadoluda al?nan galibiyet de?ildir en son Galatasaray ma??n? ne zaman kazand?k ? Bili? ile hang? derb? ma??nda ustun oynuyarak kazand?k ? veya kazand???m?z var m? ?
                    Bana burda sa? da dan? alves solda marcelo var da oynatm?yor diyorsan?z bende size diyorum k? bu kupadan elenmek ?steb?l?rs?n bu kadro zaten elenmek ?c?n c?kartt?g?n b?r kadro madem ?yle solo ?ek u?ur boral motta yedek sa? ?ek atiba serdar yedek orta sahayada koy gen?leri oynas?n bana bahanelerle gelmeyin somut ?eyler yaz?n ben size diyorum ki en iyi olan sezonunda rakibinin 1 puan ?n?ndesin ve ?n?nde oynuyacag?n derbiler var ve sen derbilerde tak?ma zarar veriyorsun ?ampiyonluk %59 fenerbahce %41 be?ikta?t?r bununda sebebi B?L??'tir.
                    Yine ?n g?r?m ?udur ki bu ma? d????e ge?i?imizin ma??d?r ?nce bursa sonra Liverpool var Allah sonumuzu hay?r etsin g?n gelir anlars?n?z ded?kler?m?de o zaman fener 4. y?ld?z? takar. ve biz hala Trabzon yend?g?m?z ile ?v?n?r?z

Dip not : Sergen ile Bili? k?yaslayanlar? g?ld?rm???z bende size g?l?yorum B?L?? kariyeri kupalarla dolu ya ondan k?yasl?yam?yoruz ha dersen?z k? de istatistiklere bak bakal?m kim kac ma?a c?km?s kac mac kazanm?? ha derseniz futbolculuk futbol g?r??? mantelite ha i?te o zaman bende size g?lerim.
                    ?st?n futbol bilgisi g?r??? mantelitesi olan sergene Liverpool kadrosunu say de bakal?m ka? ki?i sayabilecek

Yorum Yap

Sergenebile sorsan b?l?cten daha ?y? tekn?k direkt?r de?ilimdir der ama burada baz?lar? oyle b?r savunuyordu ma?allah

Yorum Yap

Aslı Okan Demir tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                        Sergenebile sorsan b?l?cten daha ?y? tekn?k direkt?r de?ilimdir der ama burada baz?lar? oyle b?r savunuyordu ma?allah
                        sergenden bahsediyoruz sergen; bilic kim o bana hafif gelir der bence.

Yorum Yap

?ifo gelsin,r?za gelsin hatta ziya gelsin ama sergen gelmesin.

Yorum Yap

Bilic'in ?u an gitmesi tart???l?yorsa, anlams?zd?r. Yok e?er sezon sonu i?in devam edilmemesi taraftar? olanlar varsa da zaman? ?imdi de?il.Sezon sonuna do?ru ?ampiyonluk durumuna g?re konu?ulmal? bu.Ki?isel fikrim ?ampiyon yaparsa mutlaka kalmal?.?ampiyon olamazsak kalmas? taraftar? de?ilim.Neyse bu ayr? bir konu.

Son haftalarda oynad???m?z futbol bana Carvalhal d?nemi futbolunu hat?rlat?yor ve ?ok korkutuyor bu durum beni.Hi? bir plan?m?z yok, bi tane atarsak ?st?ne yat?yoruz.Demba Ba'n?n aya??na bak?yoruz sadece.

Yorum Yap

Bili? gelmeden ?nce de yaz?yordum.?urada bir yerde bili?'in kendi ba?l???nda da dura dursun.keza bili? reyiz bu tak?m? b?yle oynatmaya devam ederse laz?m olacak.sonucta BE??KTA? tarihinde hi? bir hocaya verilmeyen ?ans ona verildi ve tak?m? 3. Yapt??? bir sezon ertesi istikrar ad?na yola devam edildi...

En ?ok istedi?im=Lucescu
                              En mant?kl? se?im=?enol G?ne?
                              Illa ki de?i?ik bir y?z olacak ise=Martin O'Neill

Yorum Yap

Herkes ele?tirisini Doruk'un yapt??? gibi yapsa amenna,b?ylesi sivri fikir ayr?l?klar? olmaz.
                                Ama sa? bekte Serdar ve sol bekte Motta'n?n ba?lamas? hatayd? veya Sergen olsayd? daha iyi i?lere imza atard? demek ele?tiri de?il.

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                                X