Duyuru

??k?ş
Hen?z duyuru yok

Slaven Bilic

??k?ş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Kupa ma?lar?n? ciddiye almas?n? ben hakl? buluyorum asl?nda.

Ligi koyamazsak kupay? almak her y?nden art? bir motive olacakt?r.?n?m?zdeki sezona da S?per Kupa ile ba?lamak gibi bir avantaj?n da var ?stelik.

Yorum Yap

Aslı Tekin Karcik tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
      G?ntekin Onay? severim lakin Slaveni desteleyen 10 yaz?s?n? ??kart?r?m..
      Bu yaz?y? neden yazd? anlam?? da de?ilim..
      G?n? kurtarma ?abalar? bizim medya da yine g?ndem olmu?..
      R?dvan Dilmen de yaz?s?nda neden at?n?? al?p top ?i?irmedi diyor!
      Bu kafayla ancak estonya letonya kazakistanla m?cadele edersin..
      G?kay ?n ge?mi?te yazd??? ve derbi konusunda ki yorum bence en mant?kl?s?...
      Derbi kazanmak istiyorsak kaliteli ve tecr?beli oyuncu ?art...
      Kesinlikle kat?l?yorum. Tecr?be ve kalite ?nemli. O yoksa bu eldeki oyunculara motivasyon sa?layacak bir atmosfer gerekiyor. Stadyum olmad???na g?re, ?lkede de yarat?lan ortam genelde fb ye gs ye hizmet etti?ine g?re en uygun ??z?m tecr?be ve kaliteden ge?er.

Yorum Yap

Erciyes ma??nda her hafta birilerinin dedi?i ancak kart g?rmedi?i laf i?in T?re k?rm?z? g?rmese ve fener ma??nda hakemler adam gibi olsa,

Konya ma??nda Halis iti gene itli?ini yapmasa ve ?ak?r adam gibi ma? y?netse,

Bug?n Bilic krald?. ?.Kartal ve Hamzao?lu i?inde ?u an Bilic i?in sarf edilen ?eyler sarf edilecekti.

Hocan? baz? taktiksel hatalar?n?, oyuncular?n tecr?besizli?ini tart???r?z ve kesinlikle bunlarda bir fakt?r ama en b?y?k fakt?r bizim olaylar? hep sineye ?ekmemiz.

Biz adam gibi lehimize olan hatalar? s?yleriz, k?rm?z?y? iptal ettiririz ama elin o?lu ??kar o kadar elde edilen haks?z penalt?lara ra?men hakemlere veryans?n eder ve lider bitirir.

Biz ortal??? y?netim, futbolcular,taraftar olarak yang?n yerine ?evirmedik?e daha ?ok ba??m?z? ezerler. Bizde yok Bilic'in hatas?, yok Veli, yok Atiba diye birbirimizi yeriz.

Yorum Yap

Aslı Arda ?elikmaden tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
          Bilic yeni stad?m?zda derbi oynayana kadar
          Bu yaz?lanlar?n, ?izilenlerin hi?bir de?eri yok g?z?mde.
          Aaa ?yle demesene abi, Baksana adam kazans?n diye saha de?i?tiriyoruz s?rekli. Olimpiyat Stad?'n?n nesi varm???!

Yorum Yap

kaliteli tecr?beli futbolcuyla derbiyi kazanma ?ans?m?z?n fazla oldu?unu sokaktaki ?ocuk da biliyor.

zapo, toraman, nobre, bobo, ekrem da? ile nas?l kazand?k biri bana onu a??klas?n?

zago, pancu, sergen, t?mer, ilhan ile nas?l kazand?k diye soruyor muyuz? o a?ikar zaten.

bilic derbilerde ba?ka bir oyun oynat?yor, fb den gs den ?ekiniyor. bu bir ger?ek. hi? birine kendi oyunumuzu oynayarak kaybetmedik.

Yorum Yap

Aslı Erdal Yikit tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
              Aaa ?yle demesene abi, Baksana adam kazans?n diye saha de?i?tiriyoruz s?rekli. Olimpiyat Stad?'n?n nesi varm???!
              Bu sene olimpiyat denen illette 4 ma? yapt?k 0-2-2 , di?er stadlarda 4 ma? yapt?k 4-0-0
              Deplasmanlarda 8-0-0 yapacakt?k, 40 y?lda bir olacak bir ?ey oldu, 90. dakikalarda 2 gol yedik 7-0-1 de kald?k.
              Anlayana ?ok ?ey anlat?yor bu istatistikler de, hala Sergen-Aybaba falan diyen futbol dahileri var.
              G?lsem mi, a?lasam m? bilemiyorum...

Yorum Yap

2 derbide de Bili?in ele?tirilece?i ?ok ?ey var 10 ki?i kald?ktan sonra 2 derbide de oynad???m?z oyun bunu net yans?t?yor, ?ne ??k???m?z tak?m boyunu k?saltma ve kurdu?umuz bask?. Oyuncular?m?z?n derbi psikolojileri(G?khan T?re hari?, G?khan?n gs derbisindeki performans? fener derbisinde olmay??? ?neminin ne kadar oldu?unu g?steriyor), ortasaha, stoper ve sa? bek eksikli?imiz b?t?n bu olumsuzluklar ortada ?zellikle gs derbisinden sonra ?ok ?z?ld?m ve k?zd?m ama Be?ikta? deplasmanda o iki ?erefsiz tak?m? da yenecek.

Bili?in ?u ana kadar g?stermi? oldu?u performansla her?eye ra?men yeni stad?m?zda 1 sene daha ?al??may? hak ediyor.

Yorum Yap

slaven bilici seven destekleyen bir taraftar olarak g?ntekin onay?n bug?nk? yaz?s?n?n noktas?na virg?l?ne kat?l?yorum. Bilic hocaya birileri anlatmal? Be?ikta??n b?y?kl???n? be?enmedi?imiz schuster bile derbilerde kar?? tak?mlar? hep ezerek oynad?.Derbilerde b?y?k tak?m gibi oynamad???m?z ?rkek oldu?umuz bir ger?ek bu mantalitesini de de?i?tirmedi?i s?rece derbi galibiyeti alamayaca??m?zda bir ger?ek.

Yorum Yap

''Bili?, yetenekli bir teknik adam fakat Be?ikta???n misyonundan ve ge?mi?inden bihaber. Bunu kendisine anlatacak ve uyaracak bir yard?mc?s? da yok. Ge?en sezon ?nder ?zen ile bu konularda fikir ayr?l??? ya?ad???n? da biliyoruz. Kimseyi dinlemiyor, sadece kendi bildi?ini okuyor.''

G?ntekin Onay'?n yaz?s?nda en ?nemli k?s?mlardan biri bu bence. Lucescu bize geldi?inde ge?mi? senelerde gs de iken yapt??? a??klamalar?n ?zerini ?rtmek i?in (y?netim zoruyla) bas?n toplant?s? d?zenlemi?ti imzadan sonra BJK tarihi misyonu vizyonu vs. Bilic ilk geldi?i sezon a??k a??k diyordu di?er iki rakibimizden gerideyiz diye. valla hepimiz biliyorduk ?yle oldu?unu da, onu s?ze d?kecek son ki?i teknik direkt?r.

?imdi bir ge?i? d?neminde oldu?unu d???n?rsek, -hoca da ?yle d???n?yordur- saha i?inde ki tav?rlar?yla, fb ve gs ye bak?? a??s?yla bu d?nemin s?resini daha k?sa hale getirmeyen de kendisi. Ben gelecek uzun y?llar ad?na yine de umutluyum.. basiretsiz y?netim ve ?nder ?zen gibi bir de?erin tak?mdan ayr?lmas? akl?m?zda umuda dair ?ok?a soru i?areti b?raksada. ke?ke y?netim td ?zen ??geni sorunsuz yola devam ediyor olsalard? da bu gs ma?lubiyetini hi? kafaya takmasayd?k...

Yorum Yap

G?ntekin Onay g?zel yazm?s.. okuman?z? tavsiye ederim. Bilic i severim ama B?y?k Tak?m mant?g? bi t?rl? i?sellestiremedi.. fb ve gs bizden 1 t?k ?ste g?r?yor sanki.. bursa ya derbi demesi bu y?zden belki.

6 derbi de 0 ?ekmek ger?ekten ?ok d???nd?r?c?...

http://www.ntvspor.net/yazar/gunteki...r-bilen-gelsin

Yorum Yap

Aslı Devrim Sur tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                        Aslı Gokhan Kal tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                        g?ntekin onay ?n yaz?s?n? okuyun alt?na imzam? atar?m.hoca bildi?in gs ve fb den korkuyor net ba?ka bir a??klamas? olamaz.
                        Aslı Onur Essizoglu tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                        Hoca m? korkuyor ? Bilic in kendisi de a??klam??t? bu mevzuyu. Derbi ma?larda futbolcular?n psikolojisinden bahsetmi?ti. Bence Bilic ile bu i?in alakas? teknik, taktik y?nden de?il psikolojik y?nden. Bunun i?in de Bilic yeterli midir bilmem onun yerine psikoloji konusunda uzman birisinin m?dahele etmesi daha mant?kl?. Ben eminim ki hoca ayn? taktikle oyuncular? sahaya ??kar?yor. Keza O?uzhan ? oynatan bir adam korkak diye su?lanamaz bu ma? i?in. Futbolcular sahaya ??kt???nda kar??s?nda o tak?mlar? g?rd???nde elleri ayaklar? titremeye ba?l?yor, normal oyunlar?n? oynayam?yorlar, taktik, strateji tamamen kayboluyor. Bilic bunu Fener ma??ndan ?nce a??klad? zaten, deme?lerini bulabilirsiniz. He bu konuda ne yap?labilir bunu bilemeyiz. Stadyumumuz olsayd? atmosfer ile bu durumu e?itleriz derdik ama ?u an onu da beceremiyoruz tamamen insani bir m?dahele gerekiyor.
                        onur ?nder ?zen bile dediki bili? derbilerde tak?m? 10 metre geriye ?ekiyor buradan bile konunun bili?ten kaynakland???n? anlayabilirsin.defans yapmay? defalarca denedik olmuyor i?te hata yap?yoruz biz ilerde bask? yapt???m?z s?rece oyun oynayabiliyoruz hen?z defansif a??dan geride oynamaya m?sait bir tak?m de?iliz ama bili? ?srarla ?apkadan tav?an ??karmaya ?al???yor.zaten defansif oynarken kazand???m?z bir derbi yok bari herzamanki oyununu oyna taraftarda k?r de?il desinki biz ?nde oynad?k ama rakip kazand?.yani en az?ndan derbilerde korkuyor laf?n? ettirme insanlara ??nk? sen tak?m?n kimli?i ile oynad???n zaman futbolcular al???lm???n d???nda bir planda sa?mal?yorlar.tak?m? geriye ?ekince demba ba ?ut atmadan ma? bitirdi yanl??m?y?m? bili? e k?t? hoca demiyoruz ama baz? ger?ekleride g?rs?n art?k 6 derbi ma??nda 2 puan!! Be?ikta? i?in bunlar normal ?eyler de?il.
                        G?khan arkad???m kusura bakmada G?ntekin Onay bildi?in tv trol?. Yaz?da taktiksel hi?bir analiz, buna ba?l? ele?tiri bulunmuyor. Bu olmad??? i?inde ki zaten kendisi b?yle bir analiz yapabilecek kapasitede adam de?il, topu ?nder ?zen'e atm?? ve ondan destek bulmaya ?al??m??.

?nder ?zen'in s?yledi?i ?ey senin kastetti?in gibi tak?m? 10 metre geriye ?ekmesi de?il ???nc? b?lgede tak?m?n rakip stoperlere yeterince bask? yapmamas?. Benzer bir yorumu fb ma??nda da yapm??t?. Burada ben ?nder ?zene kat?lm?yorum.

Pres yapt???nda alaca??n d?n?t, senin oyuncular?n?n tak?m olarak pres yetene?ine ve rakip tak?m?n bask? alt?nda topla ??kabilme yetene?ine ba?l?d?r. Bu y?zden Trabzon veya Antep'in stoperlerine yapaca??n bask?daki d?n?t ile fb ve gs'ye yapaca??n bask?daki d?n?t ayn? olmuyor. Bizim trabzona yapt???m?z pres i?e yar?yor, Olcay pres yap?yor ve topu kap?p asist yap?yor ama ayn? Olcay Chedjou'ya ilk yar?m satte yapt??? pres sonras? 3 defa beli k?r?l?yor ve oyundan d???r?l?yor. Oysa ayn? presi fener yapt???nda gsyi sahas?ndan ??karm?yor. K?sacas? her tak?m?n 3. b?lgede yapabilece?i pres kalitesi farkl? oldu?u gibi yap?t???n pres sonras? kazanc?n ve kayb?n birbirinden farkl?.

Biz gs ma??nda geriye yaslanmad?k. Rakibi ortasada kar??lad?k. Ma? onbire onbir oynand??? s?re i?indede ilk yar?da bir pozisyon ve karambolden gelen gol ya?and?. Stoperlerimizde ?yle aman aman y?ld?zla?acak bir oyun oynamad?. ??nk? gsnin ortasahas?n? durdurduk. Art?k bu durdurmadan sonra i?, h?zla h?cuma kalkan oyuncular?n rakip sahada yapacaklar?na kal?r. Burada hakem, saha ko?ullar? ve bizim oyuncular?n son paslar?da h?cumun kalitesinde etkilidir. Bu paslarda etkili olamay?nca gsnin en iyi oyuncular? Chedjou, Semih ve Teles oluyor do?al olarak.

G??ntekin Onay'?n klasik aristo mant???na g?re Arsenal ma??nda da benzer ?eylerin ya?anmas? laz?m. ??nk? hangi futbolcumuza sorarsan?z sorrun Arsenal ma??n? g?zlerinde fb ve gs ma??ndan daha ?ok b?y?t?rler. Oysa avrupada b?yle bir surum ya?anamd?. ?u olabilir. Kamuoyunun tak?m i?in derbi kazanam?yorlar bask?s? ??k?lan her derbi ma?ta kendisini sadece teknik adam ?zerinde de?il futbolcu ?zerindede kendisini hissettirir. E?er g?ntekinin s?yledi?i gibi saf?a istatistik tutulursa bu ma?lardan neden galip ayr?lamad??m?z?n sebebi bulunumaz. Bili? gitsede de?i?en bir?ey olmaz. ??nk? ba?kas? gelsede ayn? ?ey ya?anacak.
                        devrim kusura bakma ama bende g?ntekinin trol? dedi?in yaz? y?z?nden buraya yaz? yazm?yorum benim daha ?nce yazd?klar?m? bilmemen do?al ben ge?en y?l fb ma??ndan beri bili? konusunda soru i?aretleri ta??yorum yani ba?kas?n?n trenine binip yorum yapm?yorum ?ncelikle bunu belirteyim.2. olarak ?nder ?zenin s?yledi?i ?ey tam olarak tak?m?n di?er ma?lara g?re 10 metre geriye ?ekilmesi ilerde pres olay? falan de?il o k?sm? ba?ka yerde s?ylemi?tir muhtemelen. ayr?ca salt bu ma?tan bahsetmiyorum ben, her derbi ma??nda benzer durum olu?uyorsa bunu s?rf oyuncular?n psikolojisine ba?layamazs?n?z.daha ?ncede yazd???m gibi siz ne kadar geride oynarsan?z kar??n?zda kaliteli ayaklar varsa topu di?er tarafa okadar zor ta??rs?n?z hem yorulursunuz hemde duvara ?arpar gibi geri d?nersiniz.ama ilerde oynad???n?z zaman alan daraltt???n?z zaman hem toplar? alma hemde t?re gibi olcay gibi kerim gibi dar alan oyuncular? ile oyun kurma f?rsat?n?z olur.oyunu ileri kural?mdan kast?m schuster gibi defans? orta sahaya kurma de?il bloklar?n aras?ndaki mesafenin korunarak ve m?mk?nse en az metrajda olmas?. derbi ma??d?r tabiki kaybedersin kazan?rs?n ama 6 derbide zar zor kurtard???n 2 beraberlik d???nda galibiyetin dahi yoksa burda bir s?k?nt? var demektir.ben bu sezon hep ?unu g?rd?m tak?m ne zaman ilk d?d?kle rakip sahaya i?tahla gidip korkmadan oynad?ysa o ma?lar? genelde kazand?k ama ilk d?d?kle topu rakibe verip onlar?n ne yapaca??na bakt???m?z t?m ma?lar?da kaybettik rakip kim olursa olsun bizim herzaman inisiyatifi almam?z laz?m.ilk arsenal ma??nda ba?lama vuru?u ile demba ba n?n direk kaleye vurdu?u top bile rakibe aya??n?z? denk al?n uyar?d?r g?z da??d?r ama al?n siz topu oynay?n ben sizi bozabilirsem puan al?r?m gibi anadolu tak?m? takti?i bize uygun bir taktik de?il bili? her ikisinide yapm?? biri ama ben taraftar olarak arsenal ?rne?ini tercih ederim kimse elendi?imizden bahsetmiyor ama oynad???m?z oyundan bahsediyor ama gs fb ma?lar?nda ak?lda kalan ?eyler hep korkak oynand??? y?n?nde.bili? kendini geli?tiriyor evet bunu bende beklemiyordum ancak ?ok yava? gidiyor hatalar?n? ge? d?zeltiyor olan ?ampiyonluklar?n ka?mas?na oluyor.ge?en y?lda bu y?lda alt?ndaki rakibini sorunlar? ile ba?ba?a b?rakacak darbeyi vurmad???m?z gibi onlar? hep yar??a dahil eden taraf biz olduk ?ampiyon olmak istiyorsak bu darbeleri vurmak gerekir diye d???n?yorum bili? bu konuda hala ayn? noktada maalesef.

Yorum Yap

Aslı Erdal Yikit tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                          Bu sene olimpiyat denen illette 4 ma? yapt?k 0-2-2 , di?er stadlarda 4 ma? yapt?k 4-0-0
                          Deplasmanlarda 8-0-0 yapacakt?k, 40 y?lda bir olacak bir ?ey oldu, 90. dakikalarda 200 gol yedik 7-0-1 de kald?k.
                          Anlayana ?ok ?ey anlat?yor bu istatistikler de, hala Sergen-Aybaba falan diyen futbol dahileri varsa.
                          G?lsem mi, a?lasam m? bilemiyorum...
                          Bunu yazacakt?m ben de.Olimpiyatta oynanan ma?lar ba?ak?ehir veya ba?ka bir yerde oynansaydi ilk yar? en az 5 puan daha fazla toplardik.

Yorum Yap

devrim kusura bakma ama bende g?ntekinin trol? dedi?in yaz? y?z?nden buraya yaz? yazm?yorum benim daha ?nce yazd?klar?m? bilmemen do?al ben ge?en y?l fb ma??ndan beri bili? konusunda soru i?aretleri ta??yorum yani ba?kas?n?n trenine binip yorum yapm?yorum ?ncelikle bunu belirteyim.2. olarak ?nder ?zenin s?yledi?i ?ey tam olarak tak?m?n di?er ma?lara g?re 10 metre geriye ?ekilmesi ilerde pres olay? falan de?il o k?sm? ba?ka yerde s?ylemi?tir muhtemelen. ayr?ca salt bu ma?tan bahsetmiyorum ben, her derbi ma??nda benzer durum olu?uyorsa bunu s?rf oyuncular?n psikolojisine ba?layamazs?n?z.daha ?ncede yazd???m gibi siz ne kadar geride oynarsan?z kar??n?zda kaliteli ayaklar varsa topu di?er tarafa okadar zor ta??rs?n?z hem yorulursunuz hemde duvara ?arpar gibi geri d?nersiniz.ama ilerde oynad???n?z zaman alan daraltt???n?z zaman hem toplar? alma hemde t?re gibi olcay gibi kerim gibi dar alan oyuncular? ile oyun kurma f?rsat?n?z olur.oyunu ileri kural?mdan kast?m schuster gibi defans? orta sahaya kurma de?il bloklar?n aras?ndaki mesafenin korunarak ve m?mk?nse en az metrajda olmas?. derbi ma??d?r tabiki kaybedersin kazan?rs?n ama 6 derbide zar zor kurtard???n 2 beraberlik d???nda galibiyetin dahi yoksa burda bir s?k?nt? var demektir.ben bu sezon hep ?unu g?rd?m tak?m ne zaman ilk d?d?kle rakip sahaya i?tahla gidip korkmadan oynad?ysa o ma?lar? genelde kazand?k ama ilk d?d?kle topu rakibe verip onlar?n ne yapaca??na bakt???m?z t?m ma?lar?da kaybettik rakip kim olursa olsun bizim herzaman inisiyatifi almam?z laz?m.ilk arsenal ma??nda ba?lama vuru?u ile demba ba n?n direk kaleye vurdu?u top bile rakibe aya??n?z? denk al?n uyar?d?r g?z da??d?r ama al?n siz topu oynay?n ben sizi bozabilirsem puan al?r?m gibi anadolu tak?m? takti?i bize uygun bir taktik de?il bili? her ikisinide yapm?? biri ama ben taraftar olarak arsenal ?rne?ini tercih ederim kimse elendi?imizden bahsetmiyor ama oynad???m?z oyundan bahsediyor ama gs fb ma?lar?nda ak?lda kalan ?eyler hep korkak oynand??? y?n?nde.bili? kendini geli?tiriyor evet bunu bende beklemiyordum ancak ?ok yava? gidiyor hatalar?n? ge? d?zeltiyor olan ?ampiyonluklar?n ka?mas?na oluyor.ge?en y?lda bu y?lda alt?ndaki rakibini sorunlar? ile ba?ba?a b?rakacak darbeyi vurmad???m?z gibi onlar? hep yar??a dahil eden taraf biz olduk ?ampiyon olmak istiyorsak bu darbeleri vurmak gerekir diye d???n?yorum bili? bu konuda hala ayn? noktada maalesef.
                            ?lk c?mleni anlamad?m kusura bakma. Belki ?ok ?nemli bir?ey de?ildir.

Kafam?zda bir krugu olu?turup buna saplan?rsak onun d??ndaki her?ey bize yanl?? gelebilir. B?y?k tak?m her zaman sald?r?r kli?esi ?ok yayg?n ama yanl?? bir kli?e. B?yle bir?ey olamaz.

Ya rakip tak?ma 3. b?lgede basars?n, ya da forvet hatt?n? ortasaha ?izgisinin hemen gerisine ve defans hatt?n? ?izgi halinde kalenden 30-35 metre ileride, t?m tak?m? 15-20 metrelik dar bir hatdan olu?turursun. Ki bu iki anlay?? Bili?'in oyun anlay??nda da bulunuyor ve tek ma? i?inde ikisinide g?r?yoruz. ??nk? 90 dakika boyunca deliler gibi rakibe basamazs?n. Bunlar?n haricinde derin defans da uygulanabilir ama bu bizim tercihimiz olmad?. Sadece baz? ma?lar?n sonlar?nda buna mecbur kald?k ve bunun nedenleri ayr? tart??ma mevzusu.

Yukar?daki yaz?da 3. b?lgedeki presin neden her zaman i?e yaramayaca??n? ve gs ma??nda da yap?ld??? halde nas?l i?e yaramad???n? ?rnekle anlatt?m. Ke?ke elimizde f?rsat olsada tak?m halinde yapt???m?z presi gsnin nas?l k?rd???n? tek tek g?sterebilsek. Zaten bunu g?rd???m i?in ?ok sevdi?im bir insan olan ?nder ?zene bu konuda kat?lm?yorum.

Senin s?yledi?in ?ey yani ileride basal?m ama defans Shuster d?nemi gibi ortasahaya ??kmas?n, fakat tak?m?n boyuda k?sa olsun diye bir?ey olamaz. Futbolda b?yle bir?ey yok. Mant?ken de olamaz. Bu, defsans oyuncusu hem rakip yar? sahada olsun hem de kendi sahada olsun, ayn? anda iki yerde birden olsun demek. Oysak? tak?m pres yaparkende geriye ?ekildi?inde de s?ral?, kademeli anlay??la birbirne yak?n oynamak zorunda. Forvetler ileride bast???nda defans?n buraya yakla?mas? mecbur, defasn geriye geldi?inde forvetlerin defansa yakla?mas? mecburdur. Shusterin yapt??? tercih de?il mecburiyetti.

Yorum Yap

Siz bilmem ama benim i?in sonsuz kredisi var. Bir Hoca bir camiaya bu kadar yak???r.

Yorum Yap

Aslı Devrim Sur tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                                ?lk c?mleni anlamad?m kusura bakma. Belki ?ok ?nemli bir?ey de?ildir.

Kafam?zda bir krugu olu?turup buna saplan?rsak onun d??ndaki her?ey bize yanl?? gelebilir. B?y?k tak?m her zaman sald?r?r kli?esi ?ok yayg?n ama yanl?? bir kli?e. B?yle bir?ey olamaz.

Ya rakip tak?ma 3. b?lgede basars?n, ya da forvet hatt?n? ortasaha ?izgisinin hemen gerisine ve defans hatt?n? ?izgi halinde kalenden 30-35 metre ileride, t?m tak?m? 15-20 metrelik dar bir hatdan olu?turursun. Ki bu iki anlay?? Bili?'in oyun anlay??nda da bulunuyor ve tek ma? i?inde ikisinide g?r?yoruz. ??nk? 90 dakika boyunca deliler gibi rakibe basamazs?n. Bunlar?n haricinde derin defans da uygulanabilir ama bu bizim tercihimiz olmad?. Sadece baz? ma?lar?n sonlar?nda buna mecbur kald?k ve bunun nedenleri ayr? tart??ma mevzusu.

Yukar?daki yaz?da 3. b?lgedeki presin neden her zaman i?e yaramayaca??n? ve gs ma??nda da yap?ld??? halde nas?l i?e yaramad???n? ?rnekle anlatt?m. Ke?ke elimizde f?rsat olsada tak?m halinde yapt???m?z presi gsnin nas?l k?rd???n? tek tek g?sterebilsek. Zaten bunu g?rd???m i?in ?ok sevdi?im bir insan olan ?nder ?zene bu konuda kat?lm?yorum.

Senin s?yledi?in ?ey yani ileride basal?m ama defans Shuster d?nemi gibi ortasahaya ??kmas?n, fakat tak?m?n boyuda k?sa olsun diye bir?ey olamaz. Futbolda b?yle bir?ey yok. Mant?ken de olamaz. Bu, defsans oyuncusu hem rakip yar? sahada olsun hem de kendi sahada olsun, ayn? anda iki yerde birden olsun demek. Oysak? tak?m pres yaparkende geriye ?ekildi?inde de s?ral?, kademeli anlay??la birbirne yak?n oynamak zorunda. Forvetler ileride bast???nda defans?n buraya yakla?mas? mecbur, defasn geriye geldi?inde forvetlerin defansa yakla?mas? mecburdur. Shusterin yapt??? tercih de?il mecburiyetti.
                                ya devrim ben ne yaz?yorum sen ne anlat?yorsun yazd?klar?mdan bunu ??kard?ysan tart??maya bile gerek yok? ben belli bir metrajda oynayal?m rakibi de orda oynamaya mecbur k?lal?m diyorum sende yazd?klar?nda zaten bunu s?ylemi?sin yani orda ayn? fikirdeyiz.
                                ama t?pk? gs ma??ndaki gibi topu onlara verip at gibi pe?lerinden ko?mayal?m diyorum.sen adamlara top yapacaklar? alan? verirsen topu almak i?in bo? bo? ko?ar 75 te de elin belinde ma??n bitmesini beklersin.bili? mesafeyi k?saltma i?ini ma?larda yap?yor evet do?ru da, derbi ma?lar?n hi?birinde yapm?yor sen bana bir arg?man sunabiliyormusun derbi ma?larda bunun aksini yapt?da kazand?k puan ald?k diye sunamazs?n ??nk? ?yle bi?ey olmad? ??nk? yapm?yor.1 ma?ta denedin 2 ma?ta denedin 3 ma?ta denedin be bilader 6 ma?t?r ayn? ?eyi deniyorsun her seferinde ayn? ?ey oluyor bahsetti?im bu.fb ile 3-3 kald???m?z ma??n bi 50 dakikas?nda yapt? bunu fb neye u?rad???n? ?a??rd? ama sonra tuttu tak?m? geriye ?ekti beraberli?i zor kurtard?k.ben sana daha atak ba?lad???m?z ma?larda neler yapabildi?imize dair ?rnekler veriyorum ama geride ba?lad?klar?m?z?n hepsi h?sran e ozaman neyi savunuyoruz anlamad?m ki?

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                                X