Duyuru

??k?ş
Hen?z duyuru yok

Slaven Bilic

??k?ş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

@Halil Abi

Abicim bizim seninle ayr?ld???m?z bir nokta var ben sabredip iki sene sonunda g?rme taraftar?y?m sen ise o an ne ise onu de?erlendiriyorsun. O bahsetti?in ma?larda yap?lanlar benim i?in bir umuttu mesela. O seneki tak?mda Guti Ernst hari? do?ru d?r?st yer tutmay? bilen oyuncu yoktu. Hoca neredeyse b?t?n tak?ma alan savunmas?n? ve yer tutma nas?l olur bunu anlatmaya ?al???yordu. Bunlar olurken tabi ki g?zel futbol beklemiyordum. Ama ara ara ma?larda bu i?lerin ba?ar?labildi?inde neler oldu?unu da g?r?yordum. Tercihlerinde sa?malamalar oldu ama bunu etkileyen de bir ?ok etken oldu. O bu diye ge?i?tirilemez bence. Sakatl?klar ya?and?, ?ok bask? yarat?ld?, istenen transferler yap?lmad?, oyuncular aras? tart??malar ??kt? (Toraman kaynakl? ?zellikle) vs vs. Hoca da belki bir noktadan sonra sa?l?kl? d???nemeyecek duruma geldi buna net bir ?ey s?yleyemem ama oturtmak istedi?i sistem benim i?in uygundu abi. Bu sistemi oturtabilirdik ?nce tak?mda bu sisteme uygun adamlar o sene boyunca denenecek ve uygun olanlar kalacakt?. Uygun olmayanlar g?nderilip yerlerine eksikler kapat?lacakt?. Hay?r abicim benim as?l sormak istedi?im soru ?u hoca ?ok b?y?k sa?malasa bile sen bu ?lkede, bu ?artlarda, bu y?netimlerde, bu taraftar profilinde yeni gelecek hocayla (bu hoca ?ok do?ru bir tercih bile olsa) her ?eyin m?kemmel gidece?ine inan?yor musun ? ?lla ki o hoca da ?aresizlikten veya olu?an bask?lardan sa?ma tercihlerde bulunabilecek. Yap?lanma diyeceksin hoca yap?lan?rken birden hay?r ?ampiyonluk da ?ampiyonluk diye kar??s?na ??kacaks?n bu insan nas?l bir denge oturtacak ? Bizim ?ncelikle sa?l?kl? bir temele ihtiyac?m?z var. Benim i?in de ?nemli olan ayn? hocayla ve do?ru ?artlarda 2 sene ge?irilmesidir. Bu 2 sene boyunca Be?ikta? ta iyi k?t? ?st?ne ??k?lacak bir temel olu?ur. Bilic le bu yap?ld? say?l?r. ?rne?in Bilic gitse bile seneye elimizde eksikleri belli bir iskelet kalacak.

Tolga-Franco-Ersan-Atiba-Sosa-O?uzhan-G.T?re-Demba

Bence bu oyuncular bir iskelettir mesela. Eksikler sa? bek-sol bek-ortasaha(O?uzhan ?n yerine ?ift y?nl?)-kanat(Olcay ?n yerine oyun i?i katk?s? y?ksek)
    Tart???labilir isimleri yazma gere?i duymad?m ama onlar da alternatif olarak d???n?lebilir.
    Bu iskelet kadronun olu?mas?nda da ayn? hocayla devam etmenin b?y?k etkisi var bana kal?rsa. B?yle bir sistemin ?st?ne do?ru bir hoca getirerek de mesela ba?ar?l? olabilirsiniz. Ama ben Bilic in o stadyumda 1 sene ge?irmeye hakk? oldu?unu d???n?yorum. Sa?malasa da bat?rsa da o stadyumda Bilic le beraber biraz daha bu temeli g??lendirmeliyiz. Devre aras? sa? bek gelecek mesela bir a?ama daha kat edilecek.

Yorum Yap

Bende Tolga'n?n formsuz oldu?unu ve Cenk'in oynamas? gerekti?ini d???n?yorum ama ad?m gibi eminim ki Cenk kaleye ge?erse ve Allah korusun 2 hatal? gol yerse o zaman da neden Tolga oynam?yor diye ele?tirilecek.Ayn? ?eyi ge?en sene Serdar oynarken ya?ad?k ??nk?...

Yorum Yap

Cenk en son ne zaman k?t? bir gol yemi?ti, hat?rlayan var m??

Yorum Yap

Aslı Erman Atmaca tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
          in?n?de falcaodan ve ali samiyende laubalili?i y?z?nden keewel dan yedi?i golleri unutmad?m.

insan? uyuz eder nitelikte laubali birisi.kesinlikle be?ikta?ta i?i yok.

bize kaliteli yabanc? bir kaleci laz?m.

Yorum Yap

atletico madrid ma??nda yedi sonra hep normal goller, ?zellikle yeni kaleci antr?n?r?nden sonra konsantrasyon sorunu ya?amad? hi?.

Yorum Yap

@Onur Ess?zoglu
              Onurcum ben B?l?c g?ts?n demiyorum B?l?c konusunda ayn? sek?lde d???n?yorum
              bu kadar c?lel? s?re? sonunda kend? stad?m?z? gormel? o stada tak?m?n bas?nda ??kmal?
              B?l?ce ver?len kadrolar?n her taraf? defolu tak?mdaki oyunculardak? gel?s?m? goreb?l?yoruz
              ama Nec?p konusu cok cok buyuk b?r hatad?r gecen sene escude cok buyuk sa?mal?kt?r holoskoyu b?le sa?bek dened? yan? bu sadece bana gore pek akla uygun seyler deg?l
              Del Bosque tak?mdaki ?lerley?s? goruyorduk b?r sek?lde oturmaya ba?l?yordu,hat?rlamazs?n?z Ras?m Kara tak?m 2. olmu? ama s?nyal ver?yor yuryecek tak?md?..b?yle seylerde n?ye o g?ts?n bu g?tsin d?yel?m
              sadece 1 gram ?lerlemeyen ?orba eden adamlar g?ts?n
              sen?n yazd???n g?b? sa?l?kl? temel?n b?r noktas?na kat?l?yorum b?r noktas?na kat?lm?yorum...BE??KTAS sa?l?kl? temel olu?turmal? ama bu ba?ar?s?zl??a sebep olmamal?..b?zde b?r al??kanl?k var geleceg?n tak?m? gen? tak?m b?yle b?r d?nya yok art?k...tak?m?n 5 tanes? yabanc? belk? gelecek sene kural deg?secek b?z ?sted?g?m?z kadar temel? sa?lam kural?m...rak?b?n 6 tane cat?r cat?r oynayan yabanc? ald??? an o temel h?cb?r ?se yaram?yor...90l? y?llarda olsa sonuna kadar der?m cunku 3 yabanc? hakk?n var o fark? yaratan gencler?n ve yerl? kadron ?imdi ise tak?mlar?n a??rl??? yabanc?
              bana gore sadece gen?lerle temel at?lmaz ,BE??KTAS samp?yon olmak ?c?n oyuncular?n gel?s?m?n? bekleyecek b?r tak?m deg?l BE??KTAS samp?yon kadrolar? kuracak ?c?ne gencler? yerlest?recek ve o gen?ler buyuk kadrolarla yet?st?g? zaman tam olarak olurlar...ba?ar?s?zl?k ustune ba?ar?s?zl?k ne o temel oturuyor ne ba?ka b?rsey oluyor bu bana gercekc? gelmiyor b?z b?yle beklerken devaml? samp?yon olan ba?ar?l? olan ba?kalar?...ne oyle temel s?k?nt?lar? var ne gen? yet?st?rel?m b?yle b?r durum d?nyada yok...ba?ar?l? olacaks?n tek ?art bu...b?z?m hem gencler?m?z?n olmas? hem ba?ar?l? olmam?z ?c?n tak?m?n ?c?nde 3-4 tane buyuk oyuncuya ?ht?yac?m?z var...

Yorum Yap

Aslı Erman Atmaca tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                ben normal gol yed?g?n? hat?rlam?yorum:-))

Yorum Yap

Volkan efendinin de abuk bir suru yedigi gol vardi. Sonra bayagi toparladi.
                  Belki Cenk de oyle bir gelisim gosterir. Bence biraz ?ans vermek lazim.

Yorum Yap

@Halil Abi

Abi ben zaten senin modeline tamamen kat?l?yorum hep de bunu desteklemi?imdir. Bir tak?ma gen? oyuncu olsa olsa en fazla 2 tane eklenebilir o bile fazlad?r. Onun d???nda genelde belli tecr?beyi edinmi? ve fiziken yeterli d?zeyde oyunculardan olu?mal?d?r. Aksi halde bizim 2 senedir ya?ad???m?z gibi bir anda ??k??ler ya?anabilir. Gen? oyuncu dinamik bir kadro sa?lasa da ?ok de?i?ken bir form durumu da yarat?r. Benim temelden kast?m ayn? oyuncularla oynay?p eksikleri gidererek en az?ndan 7-8 tane ilk 11 oyuncusu olu?turacak kadar bir oyuncu b?t?nl??? sa?lamakt?r. Bunun nas?l oldu?u benim i?in ?ok ?nemli de?il. Fiziksel ve mental belli standartlar? korusun yeter kadro. Bu i? i?in de diyorum ki bir hocan?n ba?latt??? yolun sonunu g?rmemiz laz?m. O adam?n akl?nda bir ?ey var ve belli bir s?re? koyuyor ?n?ne. Belki o s?recin ba? a?amalar?nda hi? bir g?zel futbol bile hedeflemiyor bunu bilemeyiz. Belki 1 seneyi ??pe atacak s?rf baz? kazan?mlar i?in bunu da bilemeyiz. Bizim ?ok fazla param?z olsa eyvallah ben de derim onu yolla bunu al ?unu yolla ?b?r?n? al. Biz Bayern olsak tabi ki bir hoca ba?ar?s?z olursa 6 ayda bile g?nderilebilir diyebilirim. Ama bizim ?artlar?m?z ?ok farkl? abicim. Bizim camiada ?ok fazla etken var. Profesyonel bir anlay??a ge?ebilmemiz gerekiyor. ?nder ?zen ile bunu biraz sa?lar gibi olduk. ?nder ?zen g?nderildi. ?imdi Bilic de ma? kaybettik?e sesler y?kselmeye ba?lad?. Biz gene ba?a d?n?yoruz anlayaca??n benim korkum bu. Onun d???nda senin bahsetti?in tek bir kritere g?re planlama yapma yanl???na ben de kat?l?yorum. ?nder ?zen bu konuda ?ok y?nl? bir yap?dan bahsetmi?ti asl?nda o plan dahilinde gidiyorlarsa ?ok da s?k?nt? olmaz. Yerli ve yabanc?lar i?erisinde bir s?n?flama yapm??t? hat?rlarsan. 4 l? gruplara falan ay?rm??t?. bu g?zel bir planlama mesela. Ya da pilot kul?p ?rne?in senin elinde kozlar?n? ve ?anslar?n? ve kadroda esnetilebilecek bir geni?lik yarat?labilece?inin kar??l???d?r. B?yle i?lerle her t?rl? ortama kar?? haz?rl?kl? olunabilir.

Yorum Yap

Bu arada Cenk in Sambade ile geli?imini de g?rmek i?in oynamas?n? ?ok istiyorum ben.

Yorum Yap

??yle g??l? medyas?, y?netimi ve stad? olan bir Be?ikta? olsayd? elinde hoca senin.... Neyse daha kaybedilmi? hi? bir?ey yok. En son umutlar t?kenir!

Yorum Yap

Y?netimin becerisizliklerini unutup sak?n Bilic'i harcamay?n 2011 de ki hataya d??meyelim

Yorum Yap

Aslı Can Gulduren tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                            Y?netimin becerisizliklerini unutup sak?n Bilic'i harcamay?n 2011 de ki hataya d??meyelim
                            Bilic isini lay?k?yla yapsin herkes neyin nas?l oldu?unu g?r?r

Yorum Yap

Arkanday?z hocam. Be?ikta? ?n bask?n oldu?u bir lig ?ok yak?n seninle inan?yorum ben buna.

Yorum Yap

Aslı Onur Essizoglu tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                                Bu arada Cenk in Sambade ile geli?imini de g?rmek i?in oynamas?n? ?ok istiyorum ben.
                                haz?r bu Sambade abi bizdeyken bize sa?lamda bi kaleci bulsa. Cenkten iyi olursa ve yerli olursa daha da iyi ama madem anl?yor, i?i bu vakitlice yapal?m bence bunu. Tolgan?n ya?? ben kendisini be?ensem de ?ok ilerledi art?k.

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                                X