Duyuru

??k?ş
Hen?z duyuru yok

Slaven Bilic

??k?ş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

[MENTION=157]Doruk Ko?[/MENTION]

Yazd?klar?na kat?l?yorum ama ?unu eklemek istiyorum.Atiba-Veli ikilisi fazla defansif ama Veli ger?ekten ?u anda ?ok formsuz.Ge?en sene ?ok olumlu bir sezon ge?irmi?ti.Ne kadar be?enmesemde takdir etmi?tim.Pas hatas? yapmadan oynuyordu.Ayr?yetten fizik olarak ?ok ?ok daha diriydi.Pas hatalar? da bundan kaynaklan?yor zaten,gu?suz olu?undan.Fakat her ne kadar formda da olsa bir tane orta saha al?nmal?yd? bu tak?ma yada en kotu Jones kalmal?yd?.Bilicin de ?u anda yapmas? gereken Sosa-Ozzie ikilisini ayna anda oynatman?n bir yolunu bulmas?d?r.?kisinden birini Velinin yerine mi oynat?r,yoksa Sosay? kanatlara m? kayd?r?r bilemem ama kaliteyi art?rmak istiyorsak ikisi birden muhakkak oynamal?.Hatta Veli forma girerse e?er sene ba??nda oynatt??? gibi Pektemek sa?da Ozzie ortada,Demba bada tek forvet oynayabilir.Sosay?da Olcay?n yerine ?eker.Olcay ve G.Torede hamle oyuncusu olur.Dedi?in gibi bu sene bu tak?nt? olay?n? a?t? hoca.Sistemde ve oyuncularla oynamalar yapabiliyor.Burada yine en b?y?k problem sakatl?k gozukuyor,onu nas?l ne ?ekilde a?aca??z kulupte kimse bilmiyor gibi...

Yorum Yap

Bursa ma?? bize a??k ve net g?sterdi ki bize pres yapan her tak?m bizi Bursa'n?n yapt??? gibi ilk yar? da??t?r.

Sebep a??k ve net: top istop etmeyi bile bilmeyen veli preste hemen da??l?p topu ?ok k?t? bir ?ekilde ya arkada??na at?yor yada dikiyor yada kaybediyor.

Devre aras?na kadar bir ?ekilde g?t?r?p iyi bir bo-to box acil olarak tak?ma kazand?r?lmal?

Yorum Yap

Aslı Ismail.Kaya. tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
        Prandelli: "Be?ikta? - Bursaspor ma??nda izledi?im At?n? Nukan bende olsa 90 dakika oynat?r?m. ?ok iyi oyuncu."
        Cidden demi? mi bunu abi ?
        9 dakika At?nc? anlayabilmemiz i?in fazlas?yla yetersiz ama Ersanin yoklu?unda formsuz Sivoka tercih ederdim ben. Pedro - Atin? ilgin? ikili olurlar.

Yorum Yap

Aslı Cem Ko? tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
          Prandelli: "Be?ikta? - Bursaspor ma??nda izledi?im At?n? Nukan bende olsa 90 dakika oynat?r?m. ?ok iyi oyuncu."
          9 dakika At?nc? anlayabilmemiz i?in fazlas?yla yetersiz ama Ersanin yoklu?unda formsuz Sivoka tercih ederdim ben. Pedro - Atin? ilgin? ikili olurlar.
          Soma turnuvasinda da hatasiz oynamisti abi Atinc

Yorum Yap

Aslı Coskun Deniz Teran tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
            Aslı Cem Ko? tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
            Soma turnuvasinda da hatasiz oynamisti abi Atinc
            Hava toplar? ve ikili m?cadelelerde deviremeyecegi adam yok vessel?m. Bu ?ocu?un kazanmas? gereken tek ?ey deneyim. Oda Bilice emanet.

Yorum Yap

kahvede ma?? izlerken mi demi? ?

Yorum Yap

Yorum Yap

Sabit fikirlik, dogmatizm bu ?a?da malesef daha ?ok bizim memleketin hastal??? ?zellikle meselemiz futbolsa. Gelen TD ye sabit fikirli ele?tirisi, asl?nda onun bizim sabit fikirlerimize uymamas? ve bu sabit fikirlerimizi dayatma hastal???m?zdan geliyor.

Ele?tirinin men?eili ayn? oyuncularda ve dizili?te ?srar etmesiymi?. Kiminle ve neyle ?srar edeceksin? A2 oyuncular?yla m?? Uygulamas? ?ok zor olan 4-4-2, 3-5-2 gibi dili?lerle mi? Alternatif dizili?lerin ba?ar?ya ula?mas?n?n klavyeden yazmak kadar kolay olmad??? ve derin konular oldu?unu, her oyuncun farkl? yetenek ve ?zelliklere sahip oldu?unu bir kenara b?rakarak neden belli konularda ?srarc? ya da ?srarc? olmak zorunda ona bakal?m.

Ge?ti?imiz y?l ?. ?zen ve Bili??in bu konudaki yorumlar?ndan yola ??kacak olursak ?zetle Bili? bizim oyuncular?m?z?n d?z oyuncular oldu?unu g?r?yor, oysa amac? bir sistem-tak?m oyunu oynatmaya ?al??mak. En ?nemlisi bu i?i de en k?sa s?rede yapabilmek. Bunu yapmam?z?n ?ncelikli nedeni kadrodan maksimum fayda sa?lamak ve minimum puan kayb? ya?amak. ??nk? oyuncular?n yarat?c?l?k- yetenek zaaf? ve kadro geni?li?i kadro planlamas?nda esnek olmas?n? engelliyor. Bu y?zden ilk 11 i?inde birbirini tan?yacak, tak?m oyununu al??kanl?k haline getirecek yap?ya ihtiyac?m?z var. Belki Sosa O?uzhan gibi oyuncular? hangi tak?ma koysan?z ?? a?a?? be? yukar? ayn? performans? verir ama Veli Olcay Ersan Mustafa gibi oyuncular i?in, ?evre fark?ndal??? zay?f, bireysel yetenekleri k?s?tl? oyuncular?n iyi ezberlenmi? oyuna ihtiyac? var. Oyuncular tek y?nl? oyuncular oldu?u i?in farkl? dizili?ler de?il sadece d?nyada uygulanabilirli?i en kolay dizili?lerinden olan 4-2-3-1 oynat?yordu.

Zaten esneklik aray???nda samimi olan kitle transfer d?neminde tek y?nl? orta saha, Alex, Hagi dibi demode model aramaz. Bir?ok mevkide oynayabilen hem ofansif hem defansif, tak?mla oynayan ve sadece forvetleri de?il tak?m? oynatan oyuncu arar. D?nyada bir?ok bek oyuncu kanatta oynarken bek mevikisine ge?iyorken dev?irme oyuncu istemiyorum safkan bek istiyorum gibi bir sa?mal?k pe?inden ko?maz. (?zellikle Avrupada altyap? e?itimlerinde oyuncun oyun g?r???n?n geli?mesi i?in tek bir mevki se?ilip hayat? boyunca bu b?lgede oynatmak yerine s?rekli olarak farkl? mevkilerde oynat?l?yor.)

Bili? bu ?ekilde ele?tirilen ilk TD de?il son da olmayacak. E?er bir teknik adama sabit fikirli inat?? deniyorsa ki y?llard?r gelene gidene s?ylenir biliyorum ki bu adam pop?list de?il ve tak?m i?in ger?ekten bir plan? var.

Oyuncu de?i?iklikleri mevzusu ise bamba?ka bir ?ey. Teknik adam?n tak?ma katk?s? nedir sorusu i?inde tart???lacak uzun bir konu. Bursa ma??nda Sosa?n?n oyuna giri? zaman? ve camia taraf?ndan ele?tirilen Serdar??n oyuna al?n??? zeka ?r?n? de?il cesaret kokan hamlelerdi. Oysa oyuncu de?i?ikli?inde hem cesaret hem zeka olmal?.

?ahsen UEFA s?ralamas?nda ilk 15-20 tak?m?n a?a??s?ndaki tak?mlarda, en az?ndan ?o?u ma?ta zeka dolu taktiksel de?i?ikliklere gidilebilecek oyun i?i hamlesi yap?labilece?ini d???nm?yorum. Lucien Favre bu konuyu g?zel a??kl?yor.

?2009 ?ampiyonlar Ligi Finali?nde Manchester United?a kar?? Barcelona kazand??? zaman ayr?nt?lardan birisi taktik olmu?tu. Messi?yi kenardan al?p merkeze yerle?tirdi ve Eto?o ile Henry de kenarlardan gelince Manchester ?a??rd?, kar??t?. Bu o ba?ar?n?n nedenlerinden birisi ama taktikten daha ?nemli ?eyler var. Oyun zekas?, teknik becerisi, do?ru yere hareket etme kabiliyeti ve ayaklar?nda oldu?u kadar d???ncede de h?zl? olmak. Guardiola o zaman elinde Henry ve Eto?o olmadan bunlar? nas?l yapabilirdi??

Yorum Yap

Oguzhan efendi bi cocuk. Oyle kin tutacak, zit gidecek bir yapisi yok. Sevindim yukardaki fotigraflari gordugume. Insallah cok calisir da hem tarzini hem de formunu yakalar bi an evvel.

Yorum Yap

Bilic'i cok elestirdigim konular var. Kendimce yetersiz buldugum yonleri de var. Ancak hicbiri yuzunden Bilic gitmeli diyemiyorum.

Mesela cok elestiri aldigi oyuncu tercihleri konusunda cok elestirsemde zamanla ve fazlasiyla dusundukce hakli oldugunu goruyorum.

Bunlardan biri Olcay tercihi. Olcay gol atamadigi ya da asist yapamadigi her mac elestirilecek ve Bilic'e yuklenilecek. Ancak goruyoruz ki bu takimda skora katki yapmayi basaran 2-3 oyuncudan biri Olcay. Ve bu yuzden oynamayi hakediyor.

Bir digeri Franco ve Kerim mevzusu. Gecen sene yeterli sansi bulamayan ve sans buldugunda olumlu degerlendiren 2 oyuncu. Mesela herkes Franco neden ilk yari hic oynamadi diye soruyor. Ama hic kimse Bilic Franco'yu dogru zamanda oynatmaya baslamis demiyor. Bizim gibi futbolcu yemeye cok musait bir camia ve ulke de tam olarak hazir olmadan oynayan bir Franco'ya on yargilar olusabilir ve su andaki konumunda olmayabilirdi. Keza Kerim icinde bu gecerli. Su an neden oynamiyor diye sormak yerine bosa giden 3 milyon daha diye konusabilirdik.

Tabi bunlarin hepsi var sayim. Bu nedenle Bilic'e guvenmek zorundayiz. Ben oynatmadiysa vardir bir bildigi diye dusunmek istiyorum.

Simdi benzer seyler Atinc'in gosterdigi performanstan sonrada konusulacak. Ben diyorum ki hocaya guvenelim ve Atinc'a en uygun zamanda formayi verecegine emin olalim.

Yorum Yap

Kiral?yal?m

Yorum Yap

Sosa ve Serdar de?i?ikli?i oyunu lehimize ?evirdi diyebiliriz Bursa ma?? i?in ayr?ca At?n?'?n oyuna girmesi ve 10 dakika da y?ksek toplarda ki ?st?nl??? de takdir edilmesi gereken de?i?ikliklerdi.

Oyuncularla olan ili?kisi ve oyunu benimsetmeside cok etkili Sivok tekmeye kafas?n? sokuyor ayn?n? 2 dakika sonra Franco yapabiliyor , tak?mda ki arkada?l?k bariz ?st seviyede ve sadece oyuncular de?il bence antren?r ekibide bu i?in i?erisinde Bilic'in yard?mc?lar? doktor , fizyoterapistler , Dolu hoca ?ok net anla??l?yor. Slaven Bilic bir ?ok y?nden ge?en y?la g?re cok daha iyi durumda teknik konuda.

Yorum Yap

Kisa sure aldi ama kritik dakikalarda sogukkanli ve konsantrasyonunu kaybetmeden oynadi. Ancak cok cabuk buyuk beklentilere girip ona da kotuluk yapmaya gerek yok. Potansiyeli oldugu kesin.. bir Semih Kaya kadar olur hic degilse.

Yorum Yap

Aslı Ayta? ?idem tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                              Kiral?yal?m
                              Valla bence de kiralayalim , pissin gelsin cocuk. Semih'den Hakan kazmasindan eksigi yok.

Yorum Yap

?ok seviyorum seni hocam adam gibi adams?n ama ?u Atiba-Sosa-Ozzy ortasahas?n? bi kez olsun denesen nas?l olur bi ? tad?ndan yenmez bize g?re..

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                                X