Duyuru

??k?ş
Hen?z duyuru yok

?nder ?zen

??k?ş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

son yaz?lanlardan ba??ms?z ve alakas?z olarak yaz?yorum bunlar?..

?nder ?zen ispanya'dan kaleci antren?r? getirdi. kendi ad?ma "ilgin?, helal olsun" dedim, adam? da ?vd?ler baya??, sevindim, hatta s?zde be?ikta?'?n ?ocu?u n.k. de ??kt? bir ?eyler dedi falan..

bu adam geleli 2 sene bitiyor. tolga belli bir ya?a gelmi? kaleci, hadi formda tutmak harici bir ?ey yapamas?n.

ama karde?im cenk'in hali ne? iki senede sen cenk'i geli?tiremediysen ne faydan var ki? atletico madrid ma??ndaki cenk'le brugge ma??ndaki cenk aras?nda ne fark var?

muslera'ya 4/5, ay?ya 3.75/5 verece?im bir skala olsa, cenk, bence kimi ?zellikleri 4/5, kimi ?zellikleri ise 1.5/5 olan bir adamd?.. hala ?yle. bu adam? 25 ya??ndan 27 ya??na kadar ?al??t?rd?n, ama bir faydan olmad?? hala yan toplar? felaket, hala ma? i?inde psikolojik olarak ??k?? de?il biti? ya??yor..

e?er bu dediklerim do?ruysa, o zaman ?nder ?zen'in ekip y?netimi/se?iminde yanl??? vard?, demek ki sambade yanl?? se?im? burada sorumluluk sambade'de de?il, ?nder ?zen'de.

ve teknik geli?im k?sm?n? ge?tim, cenk'in psikolojik geli?imi de olmad??? g?r?l?yor. belki de psikolojik stabilite i?in kul?pte d?zenli olarak sporcu psikolo?u ?al??t?r?lmas? gerekli, onu bilmiyorum, ama durum bu ise de o adam? bulup getirmek de yine ?nder ?zen'in sorumlulu?undayd?.

bu yazd???m konu direkt ?nder ?zen'le ilgili. ne futbolcu transferi gibi kar??an eden var, ne b?t?e sorunu, ne de bili? vs. ile teknik g?r?? farkl?l???. benim kendisini de?erlendirmemde kulland???m, bence ?nemli, kriterlerden biri haline geldi cenk'in son halini g?rd?kten sonra..
    En son düzenleyen T?rker Y?lmaz; 15-03-2015, 22:02.

Yorum Yap

Aslı T?rker Y?lmaz tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
      son yaz?lanlardan ba??ms?z ve alakas?z olarak yaz?yorum bunlar?..

?nder ?zen ispanya'dan kaleci antren?r? getirdi. kendi ad?ma "ilgin?, helal olsun" dedim, adam? da ?vd?ler baya??, sevindim, hatta s?zde be?ikta?'?n ?ocu?u n.k. de ??kt? bir ?eyler dedi falan..

bu adam geleli 2 sene bitiyor. tolga belli bir ya?a gelmi? kaleci, hadi formda tutmak harici bir ?ey yapamas?n.

ama karde?im cenk'in hali ne? iki senede sen cenk'i geli?tiremediysen ne faydan var ki? atletico madrid ma??ndaki cenk'le brugge ma??ndaki cenk aras?nda ne fark var?

muslera'ya 4/5, ay?ya 3.75/5 verece?im bir skala olsa, cenk, bence kimi ?zellikleri 4/5, kimi ?zellikleri ise 1.5/5 olan bir adamd?.. hala ?yle. bu adam? 25 ya??ndan 27 ya??na kadar ?al??t?rd?n, ama bir faydan olmad?? hala yan toplar? felaket, hala ma? i?inde psikolojik olarak ??k?? de?il biti? ya??yor..

e?er bu dediklerim do?ruysa, o zaman ?nder ?zen'in ekip y?netimi/se?iminde yanl??? vard?, demek ki sambade yanl?? se?im? burada sorumluluk sambade'de de?il, ?nder ?zen'de.

ve teknik geli?im k?sm?n? ge?tim, cenk'in psikolojik geli?imi de olmad??? g?r?l?yor. belki de psikolojik stabilite i?in kul?pte d?zenli olarak sporcu psikolo?u ?al??t?r?lmas? gerekli, onu bilmiyorum, ama durum bu ise de o adam? bulup getirmek de yine ?nder ?zen'in sorumlulu?undayd?.

bu yazd???m konu direkt ?nder ?zen'le ilgili. ne futbolcu transferi gibi kar??an eden var, ne b?t?e sorunu, ne de bili? vs. ile teknik g?r?? farkl?l???. benim kendisini de?erlendirmemde kulland???m, bence ?nemli, kriterlerden biri haline geldi cenk'in son halini g?rd?kten sonra..

bu konuyu bende ?ok d???n?yorum. Sambade geldi?i zaman d?nyan?n say?l? KaleciAntren?rlerinden birisi deniyordu.

bir de ?u a??dan d???n?yorum.
      bu kadar D?nya ?ap?nda denilen Sambade bile Cenk'i geli?tiremiyorsa bu Cenk harbi kalas
      ama Sambade'de sorun oldu?u ihtimali daha y?ksek.

Yorum Yap

Aslı Yucel Deliktas tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
        bir de ?u a??dan d???n?yorum.
        bu kadar D?nya ?ap?nda denilen Sambade bile Cenk'i geli?tiremiyorsa bu Cenk harbi kalas

Yorum Yap

sambade dunyan?n say?l? kaleci antrenorlerinden biri degil.
          olsayd? zaten ingiltere ispanya yada almanyada olurdu.
          son cal?st?rd?g? tak?m rekor gol yemi?ti.

sadece kendine has antreman teknikleri var.
          bunlarda videolar?n? izledigimiz kadar?yla reflekse yonelik cal?smalar.
          etkilide gorunuyorlar.

kalecilik cok sezgi i?i..?al?smayla nereye kadar geli?ebilir bilmiyorum.
          bi adama nas?l yatacag?n?n teknigini gosterirsin nerede duracag?n? ?gretirsinde ??kmak kalede kalmak gibi anl?k kararlar? kendi sezgileriyle alabilir ancak.

Yorum Yap

?nder ?zen kas?mpa?a ya gidiyor diye haberler ??km??t? ?ota n?n istifas?ndan sonra noldu bilen var m?

Yorum Yap

?ans eseri beni twitterdan takip ettikten sonra ne zaman yazsam twitterdan cevap veren ne derdim olsa anlatsam ilgilenen,ak?l veren y?ce g?n?ll? bir insan.
              Bu kadar m? egosuz olunur bu kadar m? al?ak g?n?ll? olunur hayret ediyorum ger?ekten

Yorum Yap

?nder ?zen yak?n zamanda hepimizin tan?d??? bildi?i bir s?per lig tak?m?n?n ba??na ge?ecek.
                O zaman gelecek olumlu olumsuz ele?tirileri ?ok merak ediyorum ?imdiden

Yorum Yap

cenk kalas diyorsunuzda , liverpool ma?lar?nda, lig ma?lar?nda ?ok iyi kurtar??lar yapt?. l.p ma??nda kalede tolga olsa emin olun bu per?embe ma??m?z yoktu.

Yorum Yap

Aslı Cagatay Kavak tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                    cenk kalas diyorsunuzda , liverpool ma?lar?nda, lig ma?lar?nda ?ok iyi kurtar??lar yapt?. l.p ma??nda kalede tolga olsa emin olun bu per?embe ma??m?z yoktu.
                    Bana g?re Hakan ve Fevzi'den farkl? bir performans? yok. Onlarda baz? ma?lar panter kesiliyordu.

Tolga geldi?inde en ?ok ben sevindim desem abartmam o derece ... ama yan?lm???m.

Yorum Yap

T?rkiye'de en iyi yan top alan yerli kaleci Volkan ay?s?,ama gelin g?r?n ki o bile Gen?lerbirli?i ma??nda komik bir hataya imza at?p ma?? teslim etti.
                      Reflexler belki ?al??mayla geli?ebilir ama yan top alma olay? kesinlikle yetenek ve zeka i?i,t?pk? topu oyuna sokma gibi.
                      Bizimkilerde ikiside yok,iyi kaleci antren?r?m?z var diye adamlar? g?ncelleyemiyoruz maalesef.

Yorum Yap

b?rde kalec?leri gen?ken yakalamak ve gel?st?rmek oneml?
                        y?llard?r bel?rl? al??kanl?klar? olan kalec?ler? s?l bastan yaratmak pek mumkun olmayan b?rsey
                        R??t? kac yas?na gelmi?ti uzaktan bel?rl? b?lgelerden armut g?b?yd? k? tart??mas?z belk?de d?nyan?n say?l? kalec?ler?nden
                        Rustunun son 15 y?lda gel?st?rd?g? b?r ozell?k akl?m?za gel?r m? o da ?y? kalec? antrenorler?yle cal?st?
                        b? i?ler b?raz proje el?ne 16-17 yaslar?nda yetenekl? b?rkac kalec? verilecek ve yet?st?r denecek o zaman proje ?sler? bell? olur
                        25-30 yas?na gelm?? kalec?ye hang? katky? yapacaks?n
                        d?nyan?n en ?y? kalec?ler? genckende muth?s kalec?lerd?r oyle ?s?m yap?yorlar zaten

Yorum Yap

Aslı Halil Nuri Yurdakul tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                          b?rde kalec?leri gen?ken yakalamak ve gel?st?rmek oneml?
                          y?llard?r bel?rl? al??kanl?klar? olan kalec?ler? s?l bastan yaratmak pek mumkun olmayan b?rsey
                          R??t? kac yas?na gelmi?ti uzaktan bel?rl? b?lgelerden armut g?b?yd? k? tart??mas?z belk?de d?nyan?n say?l? kalec?ler?nden
                          Rustunun son 15 y?lda gel?st?rd?g? b?r ozell?k akl?m?za gel?r m? o da ?y? kalec? antrenorler?yle cal?st?
                          b? i?ler b?raz proje el?ne 16-17 yaslar?nda yetenekl? b?rkac kalec? verilecek ve yet?st?r denecek o zaman proje ?sler? bell? olur
                          25-30 yas?na gelm?? kalec?ye hang? katky? yapacaks?n
                          d?nyan?n en ?y? kalec?ler? genckende muth?s kalec?lerd?r oyle ?s?m yap?yorlar zaten
                          ?mza at?yorum abi,
                          Kald? ki R??t?'de yan toplarda baya baya vasat bir kaleciydi.
                          Gen?ken e?ittin e?ittin,sonra imkan? yok e?itemiyorsun en az?ndan bu konuda.

Yorum Yap

Cenk'in tek kurtard??? ma? Eski?ehir ma??, onu da zaten Cenk'in y?z?nden yenildik.

Fark? ?nlemesi bir i?e yaram?yor malesef, o salak gol? yemesin yeter.

Liverpool ma?lar?nda ekstra hi?bir kurtar??? yok, Cenk'in o ma?larda kurtard??? b?t?n toplar? bu ligdeki b?t?n kaleciler kurtar?r.

Yorum Yap

cenkten memnun olan bi ben varm???m demekki

Yorum Yap

Yabanci ka?ar bi kaleci sart.
                                Takima da abilik yapacak biri laz?m

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                                X