Duyuru

??k?ş
Hen?z duyuru yok

A Milli Tak?m ?sve? & Avusturya Ma?lar? Kadrosu

??k?ş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Aslı Taha Dorttepe tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
    Ali Akman

?nce bi ya??n? bil de konu?. "Sa?masapan" vs.. Sa?maysa al?nt?lamazs?n olur biter.

Badstuber ne alaka? Bizle ad?n?n ge?ti?ini bile hat?rlam?yorum, ki ge?tiyse bile ilk zamanlar?nda be?enmeme ra?men ge?irdi?i ?apraz ba? sakatl??? ve sonras?nda buna ba?l? olan sakatl?k dizisinden sonra istemezdim tabiiki de Badstuber'i!
    Bayern'den bizimle ad? ge?en s?rf Rode'yi hat?rl?yorum.
    Bu zihniyetle T?rkiye ligine veya Be?ikta? a bakamazs?n.O adam sakat olmazsa zaten onu alamazs?n bu riske tabii ki de gireceksin.Buras? ne Bayern ne de Bundesliga.O y?zden yapt???n bu yorum benim i?in bir ?ey ifade etmiyor sa?masapan kelimesine al?nd?ysan b?yle dile getireyim o halde .

Yorum Yap

Aslı Mustafa Yildiz tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
      yaln?z gomez?i ben de deli gibi severim....

ancak bana da a??r geliyor

yani ?yle alda git.. ?al?m at vs i?lerini zor yap?yor..

ancak denilen gibi.. TR?de ki ?u an i?in en iyi pozisyon bilgisine sahip adam ve ona ver..o vursun.. o kadar..
      ama alda git i?i ?ok zor..
      Sadece al da git olay? de?il, ?n?ne top atsan da sprinter ?zelli?i olmad??? i?in bas?p gidemez. Ama ?imdi Gomez d??man? ilan ediliriz.

Yorum Yap

Aslı Ali Akman tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
        Ali Akman

?nce bi ya??n? bil de konu?. "Sa?masapan" vs.. Sa?maysa al?nt?lamazs?n olur biter.

Badstuber ne alaka? Bizle ad?n?n ge?ti?ini bile hat?rlam?yorum, ki ge?tiyse bile ilk zamanlar?nda be?enmeme ra?men ge?irdi?i ?apraz ba? sakatl??? ve sonras?nda buna ba?l? olan sakatl?k dizisinden sonra istemezdim tabiiki de Badstuber'i!
        Bu zihniyetle T?rkiye ligine veya Be?ikta? a bakamazs?n.O adam sakat olmazsa zaten onu alamazs?n bu riske tabii ki de gireceksin.Buras? ne Bayern ne de Bundesliga.O y?zden yapt???n bu yorum benim i?in bir ?ey ifade etmiyor sa?masapan kelimesine al?nd?ysan b?yle dile getireyim o halde .
        ?apraz ba? sakatl???n? kendimden biliyorum. ?yle bacak k?r?lmas? gibi de?il. Eski haline gelme ihtimali 0. Psikolojikmen de etkileniyorsun. Ersan'a bak. ?lk zamanki gibi topu al?p ?al?mlarla ilerleyemiyor veya topu oyuna d?zg?n sokam?yor, sa?masapan ?al?mlar yiyor. Sakatl?k ?ncesi ?ok farkl?yd?. Badstuber ise bu sakatl?ktan sonra 2-3 kez daha sakatland? ayn? b?lgeden (iltihaplanma vs.). Bu oyuncu uzun bir s?redir de ma? yapm?yordu. ?yle 6 ay fln de?il, bildi?im kadar?yla rahat 2 y?l fln. ?ampiyonluk hedefi olan tak?m b?yle bir oyuncuya g?venip yola ??kmamal? bence. Ben Be?ikta?'? Bayern'le, T?rkiye Ligi'ni de Bundesliga ile k?yaslamad?m ya neyse...

Yorum Yap

Aslı Mustafa Yildiz tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
          yaln?z gomez?i ben de deli gibi severim....

ancak bana da a??r geliyor

yani ?yle alda git.. ?al?m at vs i?lerini zor yap?yor..

ancak denilen gibi.. TR?de ki ?u an i?in en iyi pozisyon bilgisine sahip adam ve ona ver..o vursun.. o kadar..
          ama alda git i?i ?ok zor..
          Sadece al da git olay? de?il, ?n?ne top atsan da sprinter ?zelli?i olmad??? i?in bas?p gidemez. Ama ?imdi Gomez d??man? ilan ediliriz.
          bunun d??manl?kla alakas? yok..
          d?nya futbolu ?zerine kurulan database lere bak?ld???nda her ?ey a??k a??k ortaya ??k?yor zaten..
          fifa - fm gibi...
          gomez?in en b?y?k ?zellikleri pozisyon alma ve bitiricilik..
          ama bu adam?n h?z? ve bilimum di?er ?zellikleri genel forvetlere g?re ?ok ?ok a?a??da..

d?nyan?n g?rd???n? bizim g?rmemezlikten gelmemiz.. yani yok ?yle de?il b?yle dememiz tamam?yla polyannac?l?k olur...

en basiti fifa?daki (ilk yar? performans?na g?re g??lendirilmi? hali ) http://www.futhead.com/16/players/22882/mario-gomez/
          bu da sene ba??ndaki hali http://www.futhead.com/16/players/651/mario-gomez/

bu da fm profili http://1.bp.blogspot.com/-qkcuvxMQES...ozellikler.JPG

?imdi haa huu oyun profili diyenler olacak ama..
          d?nyadaki en iyi futbolcu database?i bu heriflerde..

Yorum Yap

Gomez'den Eto'o gibi al?p yard?rmas?n? beklemekte ancak Forza ortam?ndan ??kard?.

Arkada?lar bu adam hi? ?yle bir adam de?ildi zaten. En golc? 5 futbolcudan biri olma ?zelli?ini de ?yle top al?p giderek yapmad?. Ya da o hayalinizdeki f?rt?na forvetlerin hangisi Gomez'in istatistiklerine eri?ebilmi? bi ?rnek g?steriverin hele.

Ha Suarez var i?te o da Barca'da. Ho? onu da getirelim be?enmeyen ??kar

26. haftada forvetin 19 gol atm??. Gol kral? olmas? kesin gibi. ki muhtemelen 25 gol? rahat g?recek formunu y?kseltirse 30'a bile vurdurur ibreyi.

Tarihinde ka? gol kral? ??karm???n ? En son ?lhan olmu? 22 gold? san?r?m.

Ama kesmez. Alman milli tak?m?n?n forvetine homurdan?yoruz ya b?y?k ah al?yoruz.

Allah korusun 2 sene sonra gelir Almeida gibi bi?ey sonra youtube'dan Gomez videolar? izlemeye ba?lars?n?z.

Yorum Yap

Aslı Ali Akman tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
              Ali Akman

?apraz ba? sakatl???n? kendimden biliyorum. ?yle bacak k?r?lmas? gibi de?il. Eski haline gelme ihtimali 0. Psikolojikmen de etkileniyorsun. Ersan'a bak. ?lk zamanki gibi topu al?p ?al?mlarla ilerleyemiyor veya topu oyuna d?zg?n sokam?yor, sa?masapan ?al?mlar yiyor. Sakatl?k ?ncesi ?ok farkl?yd?. Badstuber ise bu sakatl?ktan sonra 2-3 kez daha sakatland? ayn? b?lgeden (iltihaplanma vs.). Bu oyuncu uzun bir s?redir de ma? yapm?yordu. ?yle 6 ay fln de?il, bildi?im kadar?yla rahat 2 y?l fln. ?ampiyonluk hedefi olan tak?m b?yle bir oyuncuya g?venip yola ??kmamal? bence. Ben Be?ikta?'? Bayern'le, T?rkiye Ligi'ni de Bundesliga ile k?yaslamad?m ya neyse...
              Benim demek istedi?imde b?yle oyuncular i?in biz riske girebiliriz evet Bayern ve onun seviyesi giremez ama biz girebiliriz.??nk? o olmazsa onun yerine oynayan adam onun kalitesinin 5 de 1 i bile de?il belki de.Badstuber bu sene oynamaya ba?lam??t? ama sonra yine sakatland? bildi?im kadar?yla ?ok bahts?z adamm?? .

Yorum Yap

Aslı G?khan ?zba? tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                Gomez'den Eto'o gibi al?p yard?rmas?n? beklemekte ancak Forza ortam?ndan ??kard?.

Arkada?lar bu adam hi? ?yle bir adam de?ildi zaten. En golc? 5 futbolcudan biri olma ?zelli?ini de ?yle top al?p giderek yapmad?. Ya da o hayalinizdeki f?rt?na forvetlerin hangisi Gomez'in istatistiklerine eri?ebilmi? bi ?rnek g?steriverin hele.

Ha Suarez var i?te o da Barca'da. Ho? onu da getirelim be?enmeyen ??kar

26. haftada forvetin 19 gol atm??. Gol kral? olmas? kesin gibi. ki muhtemelen 25 gol? rahat g?recek formunu y?kseltirse 30'a bile vurdurur ibreyi.

Tarihinde ka? gol kral? ??karm???n ? En son ?lhan olmu? 22 gold? san?r?m.

Ama kesmez. Alman milli tak?m?n?n forvetine homurdan?yoruz ya b?y?k ah al?yoruz.

Allah korusun 2 sene sonra gelir Almeida gibi bi?ey sonra youtube'dan Gomez videolar? izlemeye ba?lars?n?z.
                Yan? bu kadar ba?ka s?ze ne hacet..

Gomez Cenk ve p?r p?r forvet umar olsun

?ki tane bek bir stoper bi ben arfa oldu bitti i?te

Quaresma7Amokachi14Nouma21

Yorum Yap

Gomez'i be?enmedi?im ?eklinde bir alg? olu?tu. Halbuki ilk dedi?im ?ey:"BAZEN Cenk'i Gomez'den daha ?ok be?eniyorum".

2. Dedi?im "EURO2016 i?in" bu kadar istekli ve m?cadeleci oldu?unu d???n?yorum, seneye muhtemelen b?yle olmicak, ama e?er bu seneki gibi olacaksa, kalmas?n? isterim.

Ki bu 2. c?mlem bile Gomez'i be?endi?im anlam?na geliyor, ama ?k?z alt?nda buza?? arayanlar daima ??k?yor ne yaz?k ki!

Gomez'in kendimize g?re eksik y?n?n? s?yleyince nedense t? kaka oluyoruz, Almeida'ya lay?k oluyoruz vs. vs.

Gomez ilk 5 golc? aras?na h?z?yla, driblingiyle girmemi?.. Gomez'in kariyeri, Cenk'in baz? ma?larda daha iyi, daha faydal? olmayaca?? anlam?na gelmez!

Bika? mesaj ?nce bahsetti?im konudaki isim Gerd M?ller veya Rudi V?ller de?il, Mehmet Scholl. EURO2012'de Arjantin ma??nda ka??rd?klar?ndan dolay? defalarca ?sl?klanan Gomez (ki ilk ?sl?kland??? ma? de?il) hakk?nda alayc? ifadeyle bi?eyler demi?.

Almanlar?n Gomez'e bak?? a??s? baz?lar?m?z inansa da inanmasa da a??r? derecede negatif. Milli tak?mda formasyonu de?i?tirip ger?ek forvet kullanmayal?m diye kamuoyu bile olu?tu defalarca, bu fikirde olan taraftar say?s? da ?ok.

Yorum Yap

Cenk'in ?anss?zl??? diyelim.
                    Gomez gibi bir oyuncuyu yedek b?rakmak mant?ks?z.
                    Adam?n finishing k?sm? ?ok iyi ve bu bizim y?llard?r ?ekti?imiz s?k?nt?yd?.
                    Nereye vuraca??n? iyi biliyor ve oraya g?nderiyor.
                    Pektemek'ten Almeida'dan kurtuldu?umuza ??kredin.
                    ?imdi elimizde iki tane ?ak? gibi forvet var.
                    ?enol hoca Cenk'in hakk? olan? verecektir.

Yorum Yap

Gomez'i be?enmedi?im ?eklinde bir alg? olu?tu. Halbuki ilk dedi?im ?ey:"BAZEN Cenk'i Gomez'den daha ?ok be?eniyorum".

2. Dedi?im "EURO2016 i?in" bu kadar istekli ve m?cadeleci oldu?unu d???n?yorum, seneye muhtemelen b?yle olmicak, ama e?er bu seneki gibi olacaksa, kalmas?n? isterim.

Ki bu 2. c?mlem bile Gomez'i be?endi?im anlam?na geliyor, ama ?k?z alt?nda buza?? arayanlar daima ??k?yor ne yaz?k ki!

Gomez'in kendimize g?re eksik y?n?n? s?yleyince nedense t? kaka oluyoruz, Almeida'ya lay?k oluyoruz vs. vs.

Gomez ilk 5 golc? aras?na h?z?yla, driblingiyle girmemi?.. Gomez'in kariyeri, Cenk'in baz? ma?larda daha iyi, daha faydal? olmayaca?? anlam?na gelmez!

Bika? mesaj ?nce bahsetti?im konudaki isim Gerd M?ller veya Rudi V?ller de?il, Mehmet Scholl. EURO2012'de Arjantin ma??nda ka??rd?klar?ndan dolay? defalarca ?sl?klanan Gomez (ki ilk ?sl?kland??? ma? de?il) hakk?nda alayc? ifadeyle bi?eyler demi?.

Almanlar?n Gomez'e bak?? a??s? baz?lar?m?z inansa da inanmasa da a??r? derecede negatif. Milli tak?mda formasyonu de?i?tirip ger?ek forvet kullanmayal?m diye kamuoyu bile olu?tu defalarca, bu fikirde olan taraftar say?s? da ?ok.
                      D?nya kupas?nda M?ller oynad?,bir ?nceki Avrupa ?ampiyonas?nda yar? finalden sonra Klose oynad?. Gomez tak?ld??? zaman tam kitlenen adamlardan Bayern zaman? Guiza'ya ba?lad??? ?ok olmu?tu. Sana h?z konusunda y?zde y?z kat?l?yorum art? oyun i?erisinde top al?? veri?lerde,s?rt? d?n?k oynamada,uzaktan ?ut hatta hava topunda Cenk'in daha ?st?n oldu?unu d???n?yorum. Cenk bu sene do?ru d?zg?n oynamad? 15 gol atm?? milli tak?m ile birlikte 18 gol. Zaten ?enol hoca ile gol kral? olamayan forveti odunla kovalamak laz?m ki Fernandao denen 0 teknikli ay?y? bile kral yapt? adam. Ama yi?idi ?ld?r hakk?n? yeme demi?ler son haftalarda d???? olmas?na ra?men Gomez tak?m? sahiplendi ve kesinlikle winner bir oyuncu,derbilerde g?ven veren adamlardan bu sebeple kendisine b?y?k sayg? duyuyorum.

Yorum Yap

Beyler gece d?nen tart??malar? okudum. ?ki gorusun de hakl?l?k pay? var.Ama eklemek istedi?im ; benim Bayern kombineli,futbol hastas? Alman mudurume gore Gomez "harika bir santrfor"..

Seneye elimizde tutma hatas? yapmayiz umar?m demi? Taha..ben de diyorum ki " Allah herkese b?yle hata nasip etsin"

Yorum Yap

Futbolu bilmek izlemekle olmuyor, oynamak ara?t?rmak ve okumak da gerekiyor.

Yorum Yap

Cenk milli tak?mda 2 gol att? hemen gomez as?lm?? arkada?lar tak?m?nda gomez cenk varsa gomez oynar cenk evet ?ok seviyorum ama 4 sene r?yam?zda g?remice?imiz adam gomez b?rak?n zevkini ??kart?n ALMAN M?LL? TAKIMI VE T?RK M?LL? TAKIMIN FORVET? B?ZDE.

Yorum Yap

Yahu adam burada k?t? bir ?ey dememi? ki. Bazen Cenk daha fazla hak ediyor demi? ki hakl?. Gomez 90 dakika sahada kalacak diye bir kural yok.
                              ?kincil olarak da Euro 2016 i?in kast???n? belirtmi?, bu da kendi d???ncesidir ki ben ?ahsen ?yle olaca??n? d???nm?yorum. Gomez her daim en ?st limitten bir profesyonel. Kazanma iste?i hi?bir zaman azalmayan bir "winner". Seneye yine bu seviyelerde dolan?r bence. Zaten adam?n en ?nemli ?zelli?i 1. s?n?f pozisyon bilgisi. Bu da ya? ald?k?a kaybolan bir ?ey de?il. Kondisyonunu sa?lam tuttu?u s?rece ki ?enol Hoca ile bunun tersi ?ok zor, Gomez'de genel bir d???? olmaz.

Geri kalanlar da Bayern taraftar?n? ba?lar. Onlar?n ??tas?n?n bizden ?ok daha y?ksek oldu?u bir ger?ek. Gomez'e burun k?v?rabilirler; ama bu Gomez'in hala kendi s?n?f?n?n en ?nemli 3-4 isminden birisi oldu?u ger?e?ini de?i?tirmez.

Gomez cand?r. Dzeko gelirse ayn? anda oynayamazlar

Yorum Yap

L?w, Gomez i?in ?enol G?ne?'e te?ekk?r etmi?. T?m Alman halk? ad?na

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                                X