Duyuru

??k?ş
Hen?z duyuru yok

Bir spor kul?b?n hedefleri nas?l olmal?. Peki ya Be?ikta?'?n

??k?ş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Bir spor kul?b?n hedefleri nas?l olmal?. Peki ya Be?ikta?'?n

?lk g?rd???m an hayretler i?erisinde inceledi?im, bir T?rk spor kul?b?n?n yapmas? sebebiyle de b?yle insanlar var m?ym?? T?rk sporunda dedi?im olay? sizlerle de payla?mak istedim.

?zmir Alt?nordu'yu bilirsiniz. Bilmeyenler bu tak?m?n ge?mi?ini, ?zellikle altyap? ile ilgili di?er rakiplerine g?re ne kadar ba?ar?l? i?ler ??kard???n? bir incelemeli.
    Ben ortaokul y?llar?mda G?ztepe altyap?s?ndayken, izmir'de altyap? konusunda ailelerin ?ocuklar?n? yollamak istedi?i birka? kul?p vard?. Onlardan biri de Alt?nordu 'ydu. ?ok iyi bir altyap?lar? vard? o d?nemlerde de ya? gruplar?n? ?imdi ?ok iyi hat?rlayamaca??m ama yetenekli potansiyeli y?ksek oyuncular?n al?nd??? altyap?lardan birisine sahipti.

Neyse. Bu kul?p web sitelerinde HEDEFLER?M?Z adl? bir b?l?mde yakla??k 10 y?ll?k bir planlama yay?nlam??lar. birka? ay ?nce ke?fettim.

Sizi bu EFSANE tablo ile ba?ba?a b?rak?yorum

Bu kul?p ?uanda yani 2014/2015 sezonunda hedefi olarak yazm?? oldu?u ilk 10'a ?ok yak?n. 12. s?radalar Neredeyse ba?armak ?zereler!

M?kemmel bir planlama de?il mi? Haddini bilerek, sa?lam ad?mlarla... i?in i?ine biraz matemati?i de sokarak asl?nda.

Buradan ?uraya gelece?im.

Stad?m?z yok, yap?l?yor. Milli Tak?m'a gidecek d?zeyde oyuncular?m?z azd?. Yava? yava? bu say? artt? vs. Bunun yan?nda bor?lar?m?z her ge?en g?n daha da art?yor.
    Farkedenler vard?r ama g?zel ?eyler olurken k?t? ?eyler de oluyor. Asl?nda kul?p mali a??dan S?REKL? ZARAR ED?YOR. Yani g?nden g?ne eriyoruz g?zel k?p?rdanmalar olsa dahi...

Be?ikta?'a bir ba?kan gelse ve dese ki bu kul?p bat?yor. Durumumuz k?t? ve Be?ikta? her sene ?ampiyonlu?a oynar s?ylemini art?k rafa kald?r?yorum. Biz 10 y?ll?k bir planlama yapt?k. Mali a??dan, manevi a??dan her olumsuzlu?u g?ze ald?k ve ??k?? yolunun bu ?ekilde olaca??n? d???n?yoruz.
    Bu sezon ?amp. olmak isityoruz ama ilk hedefimiz ligde ilk 3 i?inde bulunup Avrupa kupalar?na kat?l?m? devam ettirmek. Ayr?ca yine hedefimiz bu y?l Avrupa kupalar?nda gruplardan ??k?p en az 1 tur ge?mek vs.
    Ben size hayali bir planlama yapaca??m...

2015/2016 sezonu Ligde ilk 3 ve kat?lmaya hak kazand???m?z Avrupa Ligi'nde gruplardan ??kt?ktan sonra 1 tur ge?mek. ?zkaynak sporcu hedefleri 1/25
    2016/2017 sezonu Ligde ilk 2 ve kat?lmaya hak kazanaca??m?z Avrupa Ligi'nde ?eyrek Finali g?rmek. ?zkaynak sporcu hedefleri 2/25
    2017/2018 sezonu Ligde ilk 2 ve kat?lmaya hak kazanaca??m?z Avrupa Liglerinde (?amp. Ligi olursa gruplardan ??kmak, olmazsa Uefa'da yar? final.) ?zkaynak sporcu hedefleri 3/25
    2018/2019 sezonu Ligde ?ampiyonluk ve ?amp. Ligi olursa gruplardan ??kmak, olmazsa Uefa'da yar? final.) ?zkaynak sporcu hedefleri 5/25
    2019/2020 sezonu Ligde ?ampiyonluk ve ?amp. Ligi olursa gruplardan ??kmak, olmazsa Uefa'da final.) ?zkaynak sporcu hedefleri 6/25
    2020/2021 sezonu Ligde ?ampiyonluk ve ?amp. Ligi olursa gruplardan ??k?p 1 tur daha ge?mek, olmazsa Uefa ?ampiyonlu?u.) ?zkaynak sporcu hedefleri 7/25
    2021/2022 sezonu Ligde ?ampiyonluk(zaten 2 sene ?st?ste ?ampiyon olduk bu 3.s? olacak) ve ?amp. Ligi'nin art?k s?rekli kat?l?mc?s? olarak hedef ?eyrek final) ?zkaynak sporcu hedefleri 8/25
    2022/2023 sezonu Ligde ?ampiyonluk(zaten 3 sene ?st?ste ?ampiyon olduk bu 4.s? olacak ) ve ?amp. Ligi'nin s?rekli kat?l?mc?s? olarak hedef yar? final) ?zkaynak sporcu hedefleri 9/25
    2022/2023 sezonu Ligde ?ampiyonluk ve ?amp. Ligi'nde hedef yar? final) ?zkaynak sporcu hedefleri 10/25
    2023/2024 sezonu Ligde ?ampiyonluk ve ?amp. Ligi'nde hedef Final) ?zkaynak sporcu hedefleri 12/25
    2024/2025 sezonu Ligde ?ampiyonluk ve ?amp. Ligi'nde hedef Final ve ?ampiyonluk) ?zkaynak sporcu hedefleri 15/25

Yazd?klar?m kesinlikle 10 y?la s??maz dedim hayali bir planlama. Ama belki 15-20 senelik s?re?te hedef olarak ?amp. liginde S?REKL? ?ST TURLARA oynayacak bir tak?m yaratmaksa mevzu, bu ba?ar?labilir b?yle planlarla.
    En az?ndan 10 y?lda 1 kere de?il, defalarca ?ampiyon oluruz...

Ben b?yle bir ?eyi Be?ikta? i?in hep hayal etmi?imdir ve kendi k???k futbol d?nyamda bunu defalarca ba?ard?m ya da arkada?lar?mla ba?ard?k.
    Bir turnuva tak?m? yarat?p, ?niversite y?llar?m?zda 17 turnuval?k bir s?re?te ilk ba?ta gruplardan ??kma hedefiyle s?f?rdan ba?layarak ve her turnuva sonunda hedeflerimizi daha da sa?lamla?t?rarak 5 ?ampiyonluk, 3 ikincilik ve 3 ???nc?l?k madalyas? kazand?k. Hem de s?rekli mezun olan, oyuncular? giden eksilen bir tak?mla. Yerine yenilerini alarak. 17 turnuval?k bir sistem ve sadece o sistemin oyuncusu olabilecek adamlar? tak?m?m?za davet ederek...

Profesyonel futbolda, daha do?rusu END?STR?YEL FUTBOLDA b?yle ?eyler ba?ar?ya ula?abilir. Bunun i?in ?nce bu bilin?te bir ba?kana, y?netime ve teknik ekibe, daha sonra bu bilince ayak uydurabilecek bir taraftara sahip olmak gerekli.
    Bu da benim pembe g?zl?kleri tak?p maalesef sa?malad???m ve ?topik hayallerle vaktinizi ald???m ba?l?k olarak tarihe ge?er... Yine de payla?masam olmazd?!

?nan?lmaz bir organizasyonu var Alt?nordu'nun. Merakla takip ediyorum bakal?m hedeflerine ula?abilecekler mi? Kul?b?n patronu Seyit Mehmet ?zkan zaman?nda Bucaspor'u 3. ligden al?p S?per Lig'e kadar ta??m??t?. S?per Lig'e ??kt?ktan sonra anla?mazl?klar ya?ay?p ayr?ld? sonra Bucaspor b?y?k d????e ge?ti. ?imdi ayn? ?eyleri Alt?nordu'da yapmaya ?al???yor. Bu kez ?al??an olarak de?il kul?b?n sahibi olarak. Kadrolar?nda ?u anda hi? yabanc? futbolcu yok. Seyit Mehmet ?zkan 2017-2018 sezonundan itibaren gerek yerli gerek yabanc? hi? d?? transfer yapmayacaklar?n? tamamen alt yap?dan gelen oyuncularla yola devam edeceklerini s?yledi. Ege B?lgesi'nde hemen hemen her ?ehirde hatta il?elerde bile futbol okullar? var. Alt yap? hocalar?n?n ?o?u ?niversitelerde spor b?l?m? bitirmi? gen? hoca adaylar?. Umar?m b?yle g?zel bir yap?lanma yar?da kalmaz hedeflerine ula??rlar.

Yorum Yap

Aslı Burak Kocabas tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
      ?nan?lmaz bir organizasyonu var Alt?nordu'nun. Merakla takip ediyorum bakal?m hedeflerine ula?abilecekler mi? Kul?b?n patronu Seyit Mehmet ?zkan zaman?nda Bucaspor'u 3. ligden al?p S?per Lig'e kadar ta??m??t?. S?per Lig'e ??kt?ktan sonra anla?mazl?klar ya?ay?p ayr?ld? sonra Bucaspor b?y?k d????e ge?ti. ?imdi ayn? ?eyleri Alt?nordu'da yapmaya ?al???yor. Bu kez ?al??an olarak de?il kul?b?n sahibi olarak. Kadrolar?nda ?u anda hi? yabanc? futbolcu yok. Seyit Mehmet ?zkan 2017-2018 sezonundan itibaren gerek yerli gerek yabanc? hi? d?? transfer yapmayacaklar?n? tamamen alt yap?dan gelen oyuncularla yola devam edeceklerini s?yledi. Ege B?lgesi'nde hemen hemen her ?ehirde hatta il?elerde bile futbol okullar? var. Alt yap? hocalar?n?n ?o?u ?niversitelerde spor b?l?m? bitirmi? gen? hoca adaylar?. Umar?m b?yle g?zel bir yap?lanma yar?da kalmaz hedeflerine ula??rlar.
      Asl?nda bu efsane bir hikaye ama bu ?lkede de?er g?rmez maalesef

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
      X