Duyuru

??k?ş
Hen?z duyuru yok

Cristiano Ronaldo - cr7

??k?ş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Aslı Caner Ali Akoglu tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
    @Burak U?ur
    Her d?nemin kendine g?re zorluklar? var. Bence o d?nemde daha fazla i? yapard?. @Arda ?elikmaden
    Renk ayr? , D?nya'n?n en iyi oyuncusunu kabullenmek istatistiklerini takdir etmek ayr? abi:d

Kameralar nerede
    Nereye el sall?yoruz

Yorum Yap

Varm?? gibi yap sen abi:d

Yorum Yap

@Burak U?ur
        Her d?nemin kendine g?re zorluklar? var. Bence o d?nemde daha fazla i? yapard?. @Arda ?elikmaden
        Renk ayr? , D?nya'n?n en iyi oyuncusunu kabullenmek istatistiklerini takdir etmek ayr? abi:d
        Bu d?nemde do?ru d?zg?n bek oyuncusu bile bulunmuyor sa? bek sol bek d?nyada olduk?a az ama o d?nemlerde sa?lam bekler vard?, ya d?nyada ?u b?lgeye de oyuncu yeti?miyor denecek bir b?lge yoktu, futbolun her b?lgesine yetenekli oyuncular ??k?yordu. Carloslar, Cafular. Yanl?? anlama ya?tan dolay? bilgi?lik taslama anlam?nda demiyorum bunu ama 6-7 ya? daha b?y?k olsayd?n da R9un Realden sonraki d?nemini de?il de sakatlanmadan ?nceki ?nter, PSV d?nemlerini falan akl?n keserken hat?rlasayd?n. Ayn? ?ekilde Zizuyu, Del Pieroyu ?u anda hala oynayan Tottiyi, Figoyu, Rivaldoyu hatta Hagiyi, bizim Zagoyu. R9 ile CR7yi kar??la?t?rmak Sergen ile O?uzhan?n yeteneklerini kar??la?t?rmak gibi geliyor bana. Nas?l O?uzhan bu d?nem i?in ?ok yetenekli futbolcu diyorsak, geli?irse ?ok iyi oyuncu olur diyorsak ama Sergen ba?kayd? diyorsak ayn?s? R9 ile CR7 i?in de ayn? ?ey ge?erli.

Bana g?re istatistik her?ey de?ildir, hep CR7nin istatistikleri ortaya konuyor ben de bir istatistik ortaya koyay?m dedim.

Tak?m Ma? (Gol
        PSV Eindhoven 46 (42)
        Barcelona 37 (34)
        ?nter 68 (49)
        Real Madrid 127 (83)
        ?imdi ?u PSV istatisti?ine dikkat 18 ile 20 ya?lar? aras?nda oynad??? PSV y?llar?.

Bu da Ajax?n ?ampiyonlar liginde ?ampiyon ve ikinci oldu?u y?llar;

Ajax 1995de ?ampiyonlar ligi ?ampiyonu 1996da ?ampiyonlar ligi 2.si. R9un oynad??? o 2 y?lda Hollanda liginin nas?l bir lig oldu?unu anlatmak i?in bu istatistikleri koydum. Bu sadece ligde att??? goller. Ajax d???nda Roda, Feyenord falan da olduk?a g??l? tak?mlard?. B?yle bir ligde 18-20 ya?lar? aras?nda ligde att??? gol say?s?.Sonraki Bar?a ve ?nter macerralar?na da bakt???n?zda att??? gol say?s? hep belli bir ?izgide. 5 y?ll?k ?nter maceras?n?n zaten 2 senesi futbol oynayamadan, futbol hayat? bitti denerek ge?ti. Sakatland?ktan sonraki d?n???nde ya?ad??? Real maceras? ortada. Futbol hayat? bitti denen ger?ek Ronaldonun d?n???ndeki istatisti?i ?u an d?nyan?n en iyi santraforlar?ndan olan, en az?ndan ilk 10a girecek olan Benzemadan iyi istatisti?i.

Yorum Yap

@Burak U?ur
          Sabah tapatalk'dan girdi?im i?in senin ya??n? g?remedim abi. Futbolla a??r? ilgili olmama ra?men dedi?in gibi RM d?nemi d???nda do?ru d?zg?n hat?rlad???m bi d?nemi yok.
          Hollanda Ligine de?inmi?sin. O d?nemleri hat?rlam?yorum tabi ki. Seninde hat?rlad???n? pek sanm?yorum.
          Ayr?ca o ligde ?ok gol at?ld???n? g?rmeyen duymayan kalmam??t?r herhalde.
          Vitesse de oynayan Bony 77 ma?ta 58 gol atm??. Vitesse Ajax ve Psv ile kar??la?t?r?lmaz san?r?m. Yani Hollanda Ligini bi ge?elim.
          Barcelona ve ?nter d?nemlerini pek hat?rlam?yorum. ?statistikleri ger?ekten ?ok iyi ki k?t? dedi?imi de hat?rlamad?m. RM d?nemini hat?rl?yorum hatta kendim deftere ma?lar? kendi kafamdan oynay?p yazard?m kendi FM mi kendim yapm??t?m yani (O zamanlar Pc falan yok tabi)
          Senin dedi?in gibi bu ikisi aras?nda Sergen ve O?uzhan k?yaslamas? yapamazs?n, ??nk? bunlardan biri Kanat- Di?eri Forvet.
          ?statistiklerine bakacaksak.
          R9 Toplam 278 ma?ta 208 gol.(Senin yazd???n) Bu da T?m kariyeri 518 ma?ta 352 gol.
          CR7 Toplam 591 ma?ta 405 gol. Ki kanat oyuncusu olan CR7 nin asistlerininde neredeyse gol say?s?n?n yar?s? kadar oldu?unu s?yleyeyim.
          O zamanki futbola da de?inecek olursak yetenekli oyuncu tabi ki vard?. Sa? bek Sol bek oran? ?imdiye g?re nas?ld? bilmem. Bence ge?mi? y?llardaki futbol daha kolayd?.
          ?imdi her futbolcu Ronaldo'yu g?rd? m? ya da Messi di? biliyor h?rs yap?yor. Var g?c?n? harc?yor ve daha ?ncesinde b?y?k ihtimal onla ilgili ara?t?rma yap?p videolar?n? s?rekli izliyor.
          Bu fizik ve yetenekte ger?ek Ronaldo'yu o d?neme koy tozunu att?r?r (eksik olan bi ?eyi yok ??nk?)
          En son düzenleyen Caner Ali Akoglu; 12-12-2014, 20:03. Sebep: eksik yaz?

Yorum Yap

@Burak U?ur
            Sabah tapatalk'dan girdi?im i?in senin ya??n? g?remedim abi. Futbolla a??r? ilgili olmama ra?men dedi?in gibi RM d?nemi d???nda do?ru d?zg?n hat?rlad???m bi d?nemi yok.
            Hollanda Ligine de?inmi?sin. O d?nemleri hat?rlam?yorum tabi ki. Seninde hat?rlad???n? pek sanm?yorum.
            Ayr?ca o ligde ?ok gol at?ld???n? g?rmeyen duymayan kalmam??t?r herhalde.
            Vitesse de oynayan Bony 77 ma?ta 58 gol atm??. Vitesse Ajax ve Psv ile kar??la?t?r?lmaz san?r?m. Yani Hollanda Ligini bi ge?elim.
            Barcelona ve ?nter d?nemlerini pek hat?rlam?yorum. ?statistikleri ger?ekten ?ok iyi ki k?t? dedi?imi de hat?rlamad?m. RM d?nemini hat?rl?yorum hatta kendim deftere ma?lar? kendi kafamdan oynay?p yazard?m kendi FM mi kendim yapm??t?m yani (O zamanlar Pc falan yok tabi)
            Senin dedi?in gibi bu ikisi aras?nda Sergen ve O?uzhan k?yaslamas? yapamazs?n, ??nk? bunlardan biri Kanat- Di?eri Forvet.
            ?statistiklerine bakacaksak.
            R9 Toplam 278 ma?ta 208 gol.(Senin yazd???n) Bu da T?m kariyeri 518 ma?ta 352 gol.
            CR7 Toplam 591 ma?ta 405 gol. Ki kanat oyuncusu olan CR7 nin asistlerininde neredeyse gol say?s?n?n yar?s? kadar oldu?unu s?yleyeyim.
            O zamanki futbola da de?inecek olursak yetenekli oyuncu tabi ki vard?. Sa? bek Sol bek oran? ?imdiye g?re nas?ld? bilmem. Bence ge?mi? y?llardaki futbol daha kolayd?.
            ?imdi her futbolcu Ronaldo'yu g?rd? m? ya da Messi di? biliyor h?rs yap?yor. Var g?c?n? harc?yor ve daha ?ncesinde b?y?k ihtimal onla ilgili ara?t?rma yap?p videolar?n? s?rekli izliyor.
            Bu fizik ve yetenekte ger?ek Ronaldo'yu o d?neme koy tozunu att?r?r (eksik olan bi ?eyi yok ??nk?)
            Ne Ronaldo, ne de Messi kanat de?il karde?im, klasik kanat oyuncular? de?iller bu oyuncular forvetler 4-3-3?n sa? ve sol forvetleri, Messiyi tabi Bar?a merkezde de oynat?yor ama Ronaldonun merkezde oynamamas? onun forvet oldu?u ger?e?ini de?i?tirmez kanat olarak ba?lam?? olabilir kariyerine ama Ronaldo bir forvet oyuncusudur. Kanat oyuncusu dedi?iniz zaman mesela g?n?m?zden ?rnek olarak Nani veya Ribery olur.

Hollanda ligindeki R9u tabiyki ?ok net hat?rlam?yorum ama az da olsa biliyorum hatta ilk tan?d???m, sevdi?im d?nemler diyebilirim R9u. Bar?a ve ?nter y?llar? ?zellikle ?nter y?llar? ?ok net akl?mda.
            ?imdi karde?im oraya Ajax?n ?ampiyonlar ligi ?ampiyonu oldu?u y?llar? koymam?n nedeni senin Hollanda ligi hakk?nda g?r??lerini tahmin etmemdi. Hollanda Ligi o zamanlar b?yle de?ildi. R9 i?in s?yl?yorum 18 ile 20li ya?lar?n? ge?irdi?in ve toplamda sadece ligde 46 ma?ta 42 gol att???n Hollanda liginden rakibin 2 sene ?st ?ste ?ampiyonlar liginde final oynuyor birinde kupay? kazan?yor. Bonynin o kadar gol? att??? y?llarda Hollanda liginden bir tak?m nereye kadar gidebilmi? veya ?u anda nereye kadar gidebiliyorlar?

CR7nin ve Messinin 18-20 ya?lar? aras? istatistiklerini koyuyorum buraya;

CR7;

2003-2005

Ronaldo tak?m?yla ilk ma??na Bolton Wanderers'? 4-0 yendikleri ma?ta 60.dakikada dahil oldu. Manchester United'taki ilk gol?n? 1 Kas?m 2003'te Portsmouth'u 3-0 yendikleri ma?ta frikikten att?. United'?n Premier Ligdeki 1000. gol?n? 29 Ekim 2005'te Middlesbrough'a 4-1 yenildikleri ma?ta att?. T?m m?sabakalarda 10 gol kaydetti ve taraftarlar?n oylamas?yla Ronaldo, ilk ?d?l? olan FIFPro Special Young Player of the Year ?d?l?n? kazand?.

Messi;

2005-06 sezonunda 17 lig ma??nda 6 gol att? ve 6 ?ampiyonlar Ligi ma??nda 1 gol att?.2006-07 sezonunda, Messi, d?zenli bir ilk 11 oyuncusu oldu ve 26 ma?ta 14 gol att?.

Bu istatistik olay? o kadar ?ok i?ledi ki futbola t?m futbolu istatistikler ?zerinden yorumluyoruz, yetenek biraz kenera itiliyor. R9 ka? asist yapt? bilmem o zaman tutuluyor muydu asist say?s? onu da bilmem o y?zden asist olay?n? ge?elim. CR7 ?u ana dek 73 ma? daha fazla oynam?? ve 53 gol fazlas? var, R9un 73 ma?ta 53 gol atmas? ?ok olas? hatta sakatl?k ya?amdan ?nceki hali 70i bulurdu herhalde .

Tak?m Ma? (Gol)
            Cruzeiro 14 (12)
            PSV Eindhoven 46 (42)
            Barcelona 37 (34)
            ?nter 68 (49)
            ?u istatistik en ba?ar?l? oldu?u d?nemlere ait istatistik. ?nter y?l?ndaki sakatl???n? da anlatm??t?m zaten sonras?nda o sakatl?ktan d?n?? sonras? Real istatisti?ini de biliyorsun. Hatta ?nter y?l?ndaki istatisti?i tam olarak ger?e?i de yans?tm?yor ??nk? orada neredeyse 2 senesine mal olan sakatl???n d?n?? hikayesi de var Bir oyuncunun 1 ay top oynamamas? bile etkilerken verimini R9 iki kez ?st ?ste b?y?k sakatl?klar? atlat?p o Real istatisti?ini ger?ekle?tirdi.

Neyse ?u koydu?um istatistikler; 165 ma? 137 gol R9un sakatlanmadan ?nceki performans?(her ne kadar dedi?im gibi ?nterde sakatl?k sonras? d?n?? hikayesini de bar?nd?rsa bu istatistik es ge?elim bu durumu). Bir de CR7 ve Messinin ilk 165 ma? istatisti?ine bakal?m madem her?ey istatistik ?zerinden y?r?yor, ?imdilerde d?nyan?n en iyileri istatistikler g?sterilerek ilan ediliyor. Bir bakal?m ?yleyse ilk 165 ma? CR7 ve Messi istatisti?ine;

CR7 Sporting d?nemini de es ge?iyorum isterseniz R9un Cruzeiro d?nemini de atabiliriz.

Ligde att??? gol istatistikleri;

CR7 istatisti?i;

http://www.mackolik.com/Futbolcu/125...stiano-Ronaldo

2005-2006 sezonunda ba?latarak Reale transfer oldu?u ilk sezona kadar(o sezon da dahil) bakt???m?zda R9un ayn? ya?lar?na denk geldi?i i?in yaz?yorum bu istatisti?i;

163 ma? 101 gol.

Messi istatisti?i;

http://www.mackolik.com/Futbolcu/22564/Lionel-Messi

2006-2007 sezonundan ba?layarak(ayn? ?artlar Messi i?in de ge?erli) 2010-2011 sezonuna kadar(o sezon da dahil);

153 ma? 112 gol sonraki sezon tavan yapm?? Messi hadi onda da 12 ma? 15 gol desek(o sezon ki ortalamas?na bakarak) 165 ma? 127 gol eder.

?u istatistiklerde R9 daha ?nde ne yapacaz ?imdi?

Not = Karde?im "ne yapacaz ?imdi" c?mlesinde yanl?? anla??lma olmas?n sert bir c?mle falan yok, ba?ka t?rl? ne bak?mdan k?yaslayaca??z R9 ve CR7yi o anlamda yazd?m burda da ?nde ??kt? R9 anlam?nda yazd?m.
            En son düzenleyen Burak U?ur; 12-12-2014, 21:49. Sebep: eksik yaz?

Yorum Yap

Ronaldo > Messi ...

Fazla tart??maya gerek yok

Not = Ronaldo m.united da 42 gol att??? sezon safkan kanat oynam??t?r.

Yorum Yap

@Burak U?ur
                Abi sen o zamanki Hollanda Ligini, Ajax'? ?yle g?r?yorsun ama ben oras?n? anlam?yorum, dedin ya akl?n erdi?inden beri izledi?in d?nem diye, i?te benim akl?m?n erdi?inden beri izledi?im Hollanda Ligi bol goll? bi lig.
                4-3-3 ?n sa? ve solunda oynuyor diyorsun ama bu dizili?ler ?ok fark eder. R9 tek forvet oynad?ysa en b?y?k farkta burada ortaya ??kar.
                Ya? kar??la?t?rmas? bence s?k?nt?l?, kariyere bakmak gerekiyor. Belki d??ecekti performans?-belki d??meyecekti-belki ?ans?z bi d?nemden ge?ecekti, tabi d??mese bu tart??may? yapm?yor olurduk. Ama bunlar varsay?m oldu?u i?in t?m kariyerine bak?yorum ben.
                San?r?m R9 zaman?nda asist say?lm?yordu ben bakt?m bulamad?m. Daha do?rusu Ronaldo diye arat?yorum hep CR7 ??k?yor
                ?statistiklere g?re de?erlendirmezsek fizik-h?z-yetenek-bitiricilik-pozisyona girme, bunlar?n hepsi var. CR7'nin ma?a etki oran? buradan da a??k?a ortaya ??k?yor. Asistleri de fazlaca.
                Ma?allah diyelim
                21:45 de Lig ma?lar? var abi izle istersen.
                Sen herhangi bi sayg?s?zl???m olduysa k.bakma abi

Yorum Yap

@Burak U?ur
                  Abi sen o zamanki Hollanda Ligini, Ajax'? ?yle g?r?yorsun ama ben oras?n? anlam?yorum, dedin ya akl?n erdi?inden beri izledi?in d?nem diye, i?te benim akl?m?n erdi?inden beri izledi?im Hollanda Ligi bol goll? bi lig.
                  4-3-3 ?n sa? ve solunda oynuyor diyorsun ama bu dizili?ler ?ok fark eder. R9 tek forvet oynad?ysa en b?y?k farkta burada ortaya ??kar.
                  Ya? kar??la?t?rmas? bence s?k?nt?l?, kariyere bakmak gerekiyor. Belki d??ecekti performans?-belki d??meyecekti-belki ?ans?z bi d?nemden ge?ecekti, tabi d??mese bu tart??may? yapm?yor olurduk. Ama bunlar varsay?m oldu?u i?in t?m kariyerine bak?yorum ben.
                  San?r?m R9 zaman?nda asist say?lm?yordu ben bakt?m bulamad?m. Daha do?rusu Ronaldo diye arat?yorum hep CR7 ??k?yor
                  ?statistiklere g?re de?erlendirmezsek fizik-h?z-yetenek-bitiricilik-pozisyona girme, bunlar?n hepsi var. CR7'nin ma?a etki oran? buradan da a??k?a ortaya ??k?yor. Asistleri de fazlaca.
                  Ma?allah diyelim
                  21:45 de Lig ma?lar? var abi izle istersen.
                  Sen herhangi bi sayg?s?zl???m olduysa k.bakma abi
                  Yok karde?im ne sayg?s?zl??? fikirlerimizi tart???yoruz ,

-tek forvet oynamad? ?ift forvetiten biriydi genelde.
                  -i?te karde?im sana Ajax?n ?ampiyonlar ligi ?ampiyonu ve final oynad??? y?llar? yazd?m, d???n art?k o zaman ki Hollanda ligi seviyesini
                  -Karde?im adam nas?l bir ?ans?zl?k ya?as?n daha; sahadan dolay? aya?? tak?l?yor ve 6 ay yok d?n???nde tekrar yok ?st ?ste 2 b?y?k sakatl?k bildi?im kadar?yla da ayn? yerden sakatl?k sonras? d?n??? neredeyse 2 sene. G?r?nt?leri de var youtube'da falan.
                  -fizik-h?z-yetenek-bitiricilik-pozisyona girme R9'u anlatm??s?n

There's Only One Ronaldo

Yorum Yap

2 video ayn? mesajda yer almad???ndan dolay?;

Yorum Yap

bu da insanl?k d??? m?dahaleler Puyolun, Maldininin, Nestan?n hallerine bir bak?n. Xaviyi falan da g?r?yorsunuz videoda, yetene?inden dolay? bu kadar kin duyulan ka? oyuncu var

Geri kalanlar? izlersiniz. Neyse CR7 konusunu daha fazla i?gal etmim sayg?s?zl?k olmas?n CR7 severlere.

Yorum Yap

rica etsem oraya 2 gol daha yazar m?s?n?z..

Yorum Yap

Avrupadaki 6 b?y?k ligin tak?mlar?n?n %75'inden daha fazla gol atm?? ...

23 ma? 30 gol 14 asist

...

Yorum Yap

Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  10390263_10153006810667164_1584350767234816128_n.jpg
Görüntüleme: 1
büyüklüğ?:  38.6 KB

Yorum Yap

Real Madrid?in FIFA D?nya Kul?pler Kupas? finalini kazand??? San Lorenzo ma??n?n ard?ndan d?zenlenen ?d?l seremonisinde kriz ya?and?.

Real Madrid tak?m? ve y?neticileri, ?eref trib?n?nde bulan protokol ile tokala??rken, Cristiano Ronaldo, UEFA Ba?kan? Michel Platini?ye tepki g?sterdi.

Portekizli y?ld?z, d?nyada y?l?n futbolcusu ?d?l?n? D?nya Kupas??n? kazanan Alman bir futbolcunun almas? gerekti?ini a??klayan Platini?nin elini s?kmad?.

Ge?en y?l kazand??? d?nyada y?l?n futbolcusu ?d?l?nde yine favori olan Ronaldo, Platini?nin Alman futbolcular? savunan a??klamas?na ?ok k?zd???n? belli etti.

O anda Real Madrid Teknik Direkt?r? ile sohbet eden UEFA Ba?kan? y?z?ne bile bakmadan yan?ndan ge?en Ronaldo?nun arkas?ndan ?a?k?nl?kla bakakald?.

Adams?n! Mafia UEFA!

Yorum Yap

Aslı Burak U?ur tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                                bu da insanl?k d??? m?dahaleler Puyolun, Maldininin, Nestan?n hallerine bir bak?n. Xaviyi falan da g?r?yorsunuz videoda, yetene?inden dolay? bu kadar kin duyulan ka? oyuncu var

Geri kalanlar? izlersiniz. Neyse CR7 konusunu daha fazla i?gal etmim sayg?s?zl?k olmas?n CR7 severlere.
                                D?nya futbolunda bu adam?n yeri ayr? en ?ok sevdi?im oyunculardand? direk santrafor dokuz numaran?n tabiri onun gibisi bir daha gelmez.

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                                X