Duyuru

??k?ş
Hen?z duyuru yok

Ali Sami-YEN'elim Be Abi

??k?ş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Ali Sami-YEN'elim Be Abi

Tak?m iyi gitmiyor, kabul. Bir?eyler eksik, eyvallah. Bunlar? herkes g?r?yor ve kimse aksini iddia etmiyor.

Fakat bu g?r?nenlerden daha vahim olan ?udur ki; bug?nlerde "G?c?ne g?? katmaya, formanda ter olmaya geldik" bestesine yaln?zca ve l?tfen e?lik ediliyor. Hissiyatta s?k?nt? var, bu terimi lugat?m?za kaz?yan Sergen'e de eyvallah?m?z var.

Be?ikta? taraftar? i?in fazlas?yla umutsuz ve bezmi? g?r?yorum halimizi. Hadi yaz?p ?izmeye, hadi umut etmeye hevesimiz kalmad?, kara mizah?n mizah k?sm?ndan nasibini alamam?? yavanl?kta perspektiflerden bakacak takati ve c?reti nereden bulabiliyoruz kendimizde? Galatasaray ma?? ma? ba?l???nda bile belki a??r olacak ama da?arc???mdaki en uygun kelime bu oldu?undan "mesnetsiz" ithamlar g?r?yorum. K?me d??meme derbisi diyebilme ars?zl???na kadar gidebilmeler seziyorum, ay?pt?r. Sadece prestij diyenlere diyorum ki, o sahaya Be?ikta? ??kacak Be?ikta?. O formadan daha b?y?k bir prestij var m?? Yaz?kt?r.

Forza Be?ikta? diyoruz, ?ar?? grubu resmi sitesi. ?ar?? en basit tarifle Be?ikta? taraftar?n?n merkezi. Fakat Kaz?m Kanat abimizin cesur y?rek s?fat?n? lay?k g?rd??? bizlerde bile bir sinmi?lik, bir y?lm??l?k. Sezonu ?u an bitirelim deseler "baba b?y?ks?n" diyecek bir inan?s?zl?k. Adama derler ki, hay?rd?r ne oluyoruz? ?lk defa m? k?t? gidiyor bir?eyler ve hadi biz ilk defa ?ahit olduk diyelim, daha ilk darbede da??lacak kadar bisk?viden mi at?ld? bizim harc?m?z? Ya da her sene ?ampiyon oluyorduk da bu sene mi zorumuza gitti salt ?o?unlu?a g?re havlu atm?? olmak?

Oysa bak?n, ?ok de?il bir hafta on g?n ?nce ne demi?iz?
    Abdullah Doruk Koc yazd?:
    Son olarak temas etmek istedi?im nokta bu yaz?n?n de?il, bu sezonun de?il, Be?ikta?l?l???n en can al?c? noktalar?d?r kan?mca.

Ben, ilk yar?s?n? 3-0 galip kapatt???m?z ma?ta o?lunu uyutup ma? 3-3 bitti?inde solu?u tesislerde alarak ?ifo'ya "Ben sabah o?luma ne derim kaptan?" diyen adam tan?r?m, Be?ikta?l?yd?.
    Ben Kezman'?n gol?yle 1-0 kaybetti?imiz Fenerbah?e ma??ndan sonra g?nlerce hayattan soyutlanan, sakal t?ra?? olmas? gerekti?ini babas?n?n "aczimendi" benzetmesiyle hat?rlayan adam tan?r?m, Be?ikta?l?yd?.
    Ben Liverpool ma??nda o malum skordan sonra ?ar?? ka?kolunu a?an abiyle oturup iki ?ift laf etmedim, ama nerede g?rsem tan?r?m. Be?ikta?l?yd?.
    Ben Be?ikta?'?n k?me d??me aday? olarak gitti?i Zonguldak deplasman?n? "O g?nleri g?rd?k ama yine de vazge?medik." diye gururla anlatan Be?ikta?l? babam? da iyi tan?r?m ve derim ki; ke?ke biz de o g?nlere yeti?ebilsek, o ac?larla yo?rulabilseydik. Bug?n en ufak bir esintide savrulmayacak dirayeti g?sterebilmek ad?na...

Biz do?um tarihimize ithafen Metin-Ali-Feyyaz ?ocuklar? denilebilecek ?ansl? keratalard?k. Be?ikta?'tan dolay? ac? ?ekmi?li?imiz olmad?. "1-2-3 gol yetmez 4-5-6 olsun." beklentimiz o d?nemki Be?ikta?'? en iyi anlatan m?sra olsa gerek. Benim hat?rlad???m ilk g?zya??m ise 93 yaz?na rastlar, m?sebbibi Galatasaray'd?r. O ak?am?n hala haf?zamda kalan c?mlesidir, "Hani ?ampiyon olacakt?k baba?"

Hi? tan?mad???m, yeti?emedi?im, bir mahalle kahvesinde oturup kar??l?kl? iki bardak ?ay i?emedi?im M?hendis Oktay gelir akl?ma, rakip Galatasaray ise. Yi?idimizi ihtiras?m?za bula?t?rmak de?ildir maksat, ister istemez s?regelen bir h?n?t?r i?imdeki. Yine kendim tan?k olmad???m fakat anlat?lan, duydu?um, ??rendi?im Malatya'ya giden Murat 124'ler vard?r, G?khan'?n son dakika gol?yle gelen 86 ?ampiyonlu?unun son ma?? olan Trabzon deplasman?nda Galatasaray'?n Trabzonlu bir y?neticisinin soyunma odas?na kadar girip "Hadi u?aklar" diye nara at??? o g?nleri hi? g?rmememe ra?men kulaklar?mdad?r.

O ilk bilin?li g?zya??ndan beri, Galatasaray ma?lar? kah o yaraya pansuman, kah tuz olmu?tur. Pascal'?n ?l?m?ne kafas?yla Taffarel'i k?yak emekli etti?i ma?, Sergen'in at?p ?ampiyonlu?un geli?i, Ricardinho'nun tavana ast??? penalt?, Sivok'un Arda'ya olan gol sevinci naziresi g?nl?m?z?n ho? oldu?u anlard?r. Halilagic'in geri pas? hayata k?sk?nl?kt?r, "Zalat gelsin sizi kurtars?n" derken gelen Hasan Kabze volesi kaderin a? ?r???d?r ?ifo'nun kupa finalindeki r?ve?atas? ?ahlan??t?r. ?ifte kupal? ?ampiyonluk senesinde ma? ?ncesi bir kartal? ?a??rd???m?zda alay?n?n geli?i o ma?ta trib?nde olma ?ans?n? yakalayan benim i?in ?ampiyonluktan ?tedir, efsanedir. Bu ?rnekler bitmek t?kenmek bilmez, bundan sonra olacak bu gibi hadiseler de bu zamana kadar ya?ananlarla benzer etkiler yaratacak, benzer izler b?rakacakt?r.

Dolay?s?yla ben yakla?an bir Galatasaray derbisine bu so?uklukta ve vurdumduymazl?kta bakamam. Bug?ne kadar yorum ve ?vg?leri ile beni lay?k oldu?umdan belki ?ok daha fazla y?celten sizlerden ricam, burada yorumlar?n?z? g?ren herkese heh ??yle dedirtmenizdir.

Ali Sami Yen tersmi?, Galatasaray bize kar?? ball?ym??.
    ??ler tersoymu?, Bobo ve Quaresma da yokmu?.
    Yak??m?yor bu ?l? topra?? bize. Bak?n ?ok ??k?r, ?z?lmez'in sa? aya?? hala yerinde.
    Hele bir de ?m?rde g?r?lecek son Sami Yen deplasman? ise bu;
    Bi el at?n, omuz verin de ?u ma?? alal?m be abi.
    Beyo?lu'nun i?inde do?an o ??lg?nca a?ka g?zel bir sezon finali ?ekelim. ?nanal?m her?eyden ?nce.
    ??nk? mba?ka ?are yok.
    Bu hayata gelmeyi biz se?medik.
    Bizi d?nyaya getirenleri de.
    Do?du?umuz topraklar?, girece?imiz kara topra?? da.
    Hatta yaradan tektir ama bizi yaradan? bile biz se?medik.
    T?m bunlar?n yan?nda Be?ikta? bizim Be?ikta??m?z. Biz se?tik, biz sevdik. ?imdi cefas?n? bizden ba?kas?na yedirmeyiz. Yan?nda olma ?erefini de hakeza...

O zaman hep bir a??zdan;

?ocuklar inan?n, inan?n ?ocuklar
    G?zel g?nler g?rece?iz g?ne?li g?nler
    Samiyen'de Cimbombom'u devirece?iz
    ?ampiyonluk ?ark?s?n?n ...

2010 -Doruk Ko?
Hazırlanıyor...
X