Sayfa 12/22 İlkİlk ... 29101112131415 ... SonSon

Konu: NBA 2017-2018 Sezonu

Boston çok stres yapmaya başladı.

Tatum efsane bir smaç vurdu. Rozierin rövanşını aldı resmen.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bu kadar boş üçlük kaçırırsan kaybedersin.
    İlk çeyrek harici Cavs de takım olarak çok iyi savunma yaptı.

King finalde diyebiliriz artık ama batıdan kim çıkarsa şampiyon olacaktır diye düşünüyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

doğuda ki süperstarların yıllardır teker teker doğuyu terk etmesine neden olan tek insan yine yargı dağıttı. celticsi ayrıyetten tebrik ediyorum mütiş iş yaptılar.

cavsın karşısına kim çıkarsa çıksın süpürülecekler ne yazık ki. tek bir maç bile alamayacaklardır.

Hahaha.

Kral yine yeni yeniden finalde [emoji3]

Bazıları yine kahrolmuş ama yüce kral en son final oynamadığında Tabata Beşiktaş'taydı öyle düşünün işte [emoji3]

Resmen bi varoluş mücadelesi verdi vasıfsız bir koç ve sıradan oyuncularla. Takımdaki diğer all star Love'nin de iki maçtır olmamasına rağmen evindeki 10 play off maçını da kazanan Boston'ı tekrardan o çok sevdiği salona gömmesi de güzel oldu.

Şampiyon batıdan gelecek takım olacak çünkü ''İnsan değil'' denen LeBron'un bile yani tarihin en dominant oyuncusunun bile gücü yetmeyecek ne Houston'a ne tarihin en iyi takımı Gsw'ye.

Ha bu arada bi poster yaptı diye krala atar gider yapan Tatum da maç sonu LeBron'a neden kral dendiğinin sadece saha içindeki peformansıyla sınırlı olmadığını o sarılıştan anlamıştır.

33 yaşında, herkesten önce idmana gelip herkesten sonra çıkan, tüm rakiplerinin en çirkef adamlarının (Green, Stephanson vs) saha içi ve dışı birçok tahrikine maruz kalan ve bunlara yenik düşmeyen, hem sahada hem 48 dk tek saniye kenarda nefes alamadan maçın hemen bitiminde rakiplerini yense de yenilse de sarılarak tebrik eden güzel dileklerde bulunan, takım arkadaşlarının neredeyse tapacak kadar saygı duyduğu bu adama tekrar tekrar tebrikler.

Yanında Pippen olmadan tek şampiyonluk dahi göremeyen adamdan çok daha iyi bi oyuncu olduğunu kendisinden sonra hiçbir oyuncunun kariyerinin iyiye gitmeyişinden, kendisinden bağımsız play off dahi oynayamamış ama kendisiyle 3 final 1 de yüzük görmüş Irving'den, kariyerlerinde orta sınıf bi Euroleague takımında dahi sırıtabilecek oyuncularla defalarca Nba Final'i oynamış olmasından da çıkaramayacak kadar nostalji tutkunu habire ''... ama yeni bi soluk getirdi Nba'ye'' gibi romantik laflarla süslenen geçmişe hayranlıktan kopamayıp (Eğer birşeyleri değiştirmekse büyüklük Iverson ve Shaq Jordan'ı tokatlar geçer) günümüzü yaşayamayan insanlara defalarca kez ders veren krala saygılar.

45-15-10 istatistiğini normal gösteren seviyeye getirdiği için kendisine bir de teesüfüm olacak, beklentileri artık 60-20-20 ye çekiyorsun olmuyor

2013 yazında Pierce ve Garnett'in takaslandığı günü hatırlıyorum da beş senede gelinen bu seviye muazzam gerçekten, çok büyüksünüz Stevens hocam ve Ainge başkan. Şu kurulan harika kadroyu da sağlıklı bir şekilde önümüzdeki sezon izleyebiliriz umarım.

Hadi lan kabasakal sen de şu Curry denen basketbol fukarasını ele de yıllar sonra farklı bir final izleyelim...

Kartal
    Yer
    ilkemiz Beşiktaş JK ilkeden taviz intihar demektir
    Celtics Kyrie & Gordon yokken çok iyi bir iş çıkardı..

lebron tek başına aldı seriyi helal olsun.

boston da horford dışında doğru düzgün play off gören adam yoktu. buna rağmen harika bi iş çıkardılar. kutlamak lazım.
    tecrübe 7. maçta çok önemliydi bu da cavaliers ta fazlasıyla vardı bostona göre. 2.periyotta özelikle o bomboş şutlar kaçınca işin rengi yavaştan belli olmuştu zaten.

bu gecede golden state bi aptallık yapmazsa finalin adı yine gsw - cavs olur.

Maçı izlemeyip sabah sofascoredan istatistiklere bakarak yorum yapan arkadaşların yanlışlarını Bilal'e anlatır gibi düzeltelim yine.
    James ilk 14 dakika haricinde ki bunun son 4 ünde felaket tercihler yaparak 12 sayı geriye düştüler, tamamen takım oyunu oynadı.
    Kalan sürede yaptıklarını daha önce 1000 kere izlemişizdir. Hiç öyle ekstrem bir performans yoktu ortada. Takım oyunu oynadılar ve yaş ortalaması 22 olan rakibin 39/7 üçlük atıp 7. maç stresine dayanamamasından faydalanarak zaten kazanmaları gereken seriyi kazandılar
    Şu kadrosuyla Boston 90'larda play-offa kalamazdı inanın. Doğunun hali bu maalesef.
    Zaten ondandır ki daha şimdiden "batıdan kim gelirse gelsin süpürülecek; ama olsun" demeye başladılar.
    Ha bu arada hala Pippen Pippen deniyor. Pippen'ın "beni Pippen yapan Jordandır onsuz asla bu seviyelere çıkamazdım" sözünden dahi bihaberler.
    James çalışıyor eyvallah, en erken girip er geç de çıkıyordur eminim; ama babasını kaybetmesi sebebiyle ara verdiği (vermese 8 sene üst üste yapacaktı ) basketbola yarı yılda dönüp konferans yarı finallerinde kaybettikten sonra, ertesi gün tüm takım arkadaşlarını yeni sezon hazırlıklarına toplayacak; ya da performansını beğenmediği takım arkadaşının önünden "sen bugün yemek yemeyi hak etmedin" diyerek yemeğini alacak kadar kendini adamış olabileceğini düşünmek bile aslında basketbol bilgisizliğine delalettir.

Neyse bu kadar şamar yeter, gerisi finallerden sonra
    The Decision 2 öncesi..

Spoiler : Maçası yemeyecek batıya gitmeyi, muhtemelen Phila-Bucks-Knicks üçlüsünden birine gidecektir.

Son Not : objektif bir basketbolsever olarak 34 dakika takım olarak harika mücadele eden CAVS'ı tebrik ederim. Ligde Spurs ile birlikte en sevdiğim takımı elemiş olmalarına rağmen..

Kara Kartal
    Yer
    mecnuna gider yaparcasina erosu tarihe gomercesine ...
    İlk maç 15 sayı atmasına rağmen seriyi 34,5 sayı , 9 rb , 8.4 ast ile bitiren bir adamın performansını , son maçta 10 maçtır playofflarda evinde mağlubiyet almayan takıma 35 sayı 15 rb 9 ast ile oynarken ekstrem bir durum yoktu ortada takım oyunu oynadılar diyerek küçümseyerek bakmak objektiflik değildir. Ve bu takım golden ve houston gibi takımlarıda kendi evinde bu sene yendi ... Kazanmaları gereken seri derken ; cavs'ın indiana serisini bile geçecek durumu zorken o maçları tek başına alarak , ardından lider torontoyu süpürerek , finalde kendi evinde canavara dönüşüp inanılmaz bir disiplin içinde oynayan takımı 1 dakika dinlenmeden tüm sorumluluğu üzerine alarak yenen bir adama şu yazılanlar sadece insafsızlık olur...

Bu arada maçası yemez diyorsunuzda lakers'a giderse yanına 2-3 kişi toplanırsa yine bir bahane ile kupa için gitti , houston 'a giderse hazır takıma gitti diyeceksiniz. Bahaneler bitmeyecek. 8. sezon üst üste farklı takım ve oyuncularla finalde olup ,kendisi olmasa belkide playofflara kalamayacak adamları finale taşıyan birini fazla küçümsüyorsunuz. Kime giderse gitsin seneye yine finallerde olur siz yine farklı farklı bahanelerin arkasına sığınırsınız...

Ve son olarak şu hareket ... 48 dakika oyunda kalan Lebron 2 kişiyi sırtına alıp yıkılmadan finali yapıyor resmen. İnsan üstü ...

https://twitter.com/herseynba/status/1001002778930700289

Ha bu arada siz burada takım oyunu diyerek olayı basitleştirmeye çalışmaya devam edin , bizde kobe , mehmet okur vb gibi birçok yerli yabancı basketbolcuların bu gece lebron için yazdıklarına bi bakalım ...
    Konu Gökay Gökdoğan tarafından (28 Mayıs 2018 Saat 13:24 ) değiştirilmiştir.

Evet 35 sayı ile oynarken ekstrem bir durum yok zira takımın şutlarının yarısını kullandı. Misal 6. maç son 3 dakika çok daha büyük oynamıştı ve bunu da belirtmiştim. Yani ortada insafsız bir durum yok. Olanı söylüyorum. Takım oyunu oynadılar demek küçümsemek değil bilakis övgüdür. Yani en azından ben öyle öğrendim Türkçe derslerinden. Olmayan bir şeyi abartarak (doğunun takımları) sevdiğiniz oyuncuyu ilahlaştırma çabanızda kendinizi haklı çıkarmaya çalışırken bir başka post ile çelişkiye düşen yine sizlersiniz . Daha 3 sayfa önce örneklerle isimlerle kimin kimleri ezdiğini söylerken, bugünün doğusunu olduğundan çok farklı göstermeye çalışmak daha öncede belirttiğim gibi sadece komik oluyor. Tıpkı "ama abd'de bu kıyas yapılıyor artık" önermesini savunmak için gogıl'dan aratıp nba kariyeri ibrahim kutluay'dan hallice olan, totalde 70 maça çıkabilmiş birisinin söyleminden başka bir şey bulamamış olma durumunun komik olması gibi. Daha da komiği adam ben Jordan'a karşı oynadım demiş. 4o yaşındaki haline karşı oynadığını söylemeyi unutmuş herhalde
    Maçası yemeyecek evet; zira istatistik kasıyor ve batıya gittiği an bunu yapamayacak. Hep beraber göreceğiz nasıl doğuda kalacağını. Yanılırsam ve Houston'a giderse yüzük için gitti der, saygı duyarım; ama Lakers'a giderse buradaki en koyu James hayranı gibi gönülden helal olsun derim.

Alıntı Arda Çelikmaden Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maçı izlemeyip sabah sofascoredan istatistiklere bakarak yorum yapan arkadaşların yanlışlarını Bilal'e anlatır gibi düzeltelim yine.
    James ilk 14 dakika haricinde ki bunun son 4 ünde felaket tercihler yaparak 12 sayı geriye düştüler, tamamen takım oyunu oynadı.
    Kalan sürede yaptıklarını daha önce 1000 kere izlemişizdir. Hiç öyle ekstrem bir performans yoktu ortada. Takım oyunu oynadılar ve yaş ortalaması 22 olan rakibin 39/7 üçlük atıp 7. maç stresine dayanamamasından faydalanarak zaten kazanmaları gereken seriyi kazandılar
    Şu kadrosuyla Boston 90'larda play-offa kalamazdı inanın. Doğunun hali bu maalesef.
    Zaten ondandır ki daha şimdiden "batıdan kim gelirse gelsin süpürülecek; ama olsun" demeye başladılar.
    Ha bu arada hala Pippen Pippen deniyor. Pippen'ın "beni Pippen yapan Jordandır onsuz asla bu seviyelere çıkamazdım" sözünden dahi bihaberler.
    James çalışıyor eyvallah, en erken girip er geç de çıkıyordur eminim; ama babasını kaybetmesi sebebiyle ara verdiği (vermese 8 sene üst üste yapacaktı ) basketbola yarı yılda dönüp konferans yarı finallerinde kaybettikten sonra, ertesi gün tüm takım arkadaşlarını yeni sezon hazırlıklarına toplayacak; ya da performansını beğenmediği takım arkadaşının önünden "sen bugün yemek yemeyi hak etmedin" diyerek yemeğini alacak kadar kendini adamış olabileceğini düşünmek bile aslında basketbol bilgisizliğine delalettir.

Neyse bu kadar şamar yeter, gerisi finallerden sonra
    The Decision 2 öncesi..

Spoiler : Maçası yemeyecek batıya gitmeyi, muhtemelen Phila-Bucks-Knicks üçlüsünden birine gidecektir.

Son Not : objektif bir basketbolsever olarak 34 dakika takım olarak harika mücadele eden CAVS'ı tebrik ederim. Ligde Spurs ile birlikte en sevdiğim takımı elemiş olmalarına rağmen..
    1. si maçın 48 dksını da izleyip maç bitimi yorum yapan insanı bilip bilmeden izlemediğini iddia ediyorsun, burdan bi kere ofsayt.

2. si yenilince tokatlandı, yenince ''ama doğu zateeeen zayıf'' gibi argümanlarla artık nolur gelme copy paste yaptığını düşünüyorum.

3.sü Kerr, Jordan, Pippen, Rodman, Longley
    5 lisine sixth man olarak dahil olan Kukoc'lu kadroyu Hill, müptezel JR, LeBron, Love, Thompson ve leş bench ile yan yana bi yazayım da bi ortaya tekrardan koyalım kartları.

Yok beni Jordan Pippen yapmış yok babası ölmüş de ara vermiş vs vs. Herhalde Jordan Pippen'ı Pippen yaptı aynı şekilde Jordan'ı da Jordan yapan en önemli sporcudur Pippen bundan doğal açıklaması olamaz. Habire Utah serilerinden falan bahsediyorsun ya birazcık anlayacağını bilsem o Stockton ve Malone'lu Utah'ı elediği için dünyanın en önemli şeyini yapmış havası vermeyi bıraktıracak Spurs, Okc ve Gsw serilerini tekrar hatırlatacam da sana pek ümidim yok.

Keza o Okc'de Westbrook,Hardan,Durant,Ibaka Spurs'de Parker,Ginobili,Leonard,Duncan gibi adamların olduğunu (Gsw'yi zaten ne kadro ne takım kimyası olarak yazmaya bile gerek duymuyorum) tarihte hiç olmayan 3-1 den dönüşü de.

Velhasılkelam o kendi kendine ürettiğin şamarların yönünü bi değiştir, daha sonra da ayakkabı satıp, takım alıp içine eden Jordan'a itaatine devam et ağabeyim.