Duyuru

??k?ş
Hen?z duyuru yok

Slaven Bilic

??k?ş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Rize ma?? oynanmadan ?uradaki yorumlar? toplasak ?o?u ki?inin kadrosunda ilk yaz?lan isim ?smail idi sa? bek i?in,

1 ma? k?t? oynad? diye ondan olmaza d?nd? i?,

Hocaya saymadan ?nce biraz bizim anl?k yorum yapma olay?m?z? t?rp?lemek laz?m.

Yorum Yap

Aslı Kutay Bilgin tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
      Rize ma?? oynanmadan ?uradaki yorumlar? toplasak ?o?u ki?inin kadrosunda ilk yaz?lan isim ?smail idi sa? bek i?in,

Ne rize ma?? i?in ne ismail i?in de?il ama hoca hatalar?n? bir t?rl? d?zeltemiyor.

* 60. dakikadan ?nce oyuncu de?i?tirilmez diye bir federasyon veya uefa kural? olmad???n?n fark?nda de?il.
      * Rize ma??nda bile kerim'e 90 dk ?ans veremiyorsa, neden kadroda tutuyor, g?nderseydi.
      * Oyuncular? kesinlikle motive edemiyor, hi? bir konsantrasyon g?remiyorum.
      * Kapanan bir tak?m? nas?l a?aca??n? ya bilmiyor ya da umursam?yor.

Yorum Yap

Aslı Turgut Inanbak tarafından Gönderilmiş Mesajı göster

Ne rize ma?? i?in ne ismail i?in de?il ama hoca hatalar?n? bir t?rl? d?zeltemiyor.

* 60. dakikadan ?nce oyuncu de?i?tirilmez diye bir federasyon veya uefa kural? olmad???n?n fark?nda de?il.
        * Rize ma??nda bile kerim'e 90 dk ?ans veremiyorsa, neden kadroda tutuyor, g?nderseydi.
        Oyuncu de?i?iklikleri konusunda hemfikiriz,

Kerim ?u kafa yap?s?yla ?u oyun g?r???yle tutunamaz, ?nce kendinde arayacak baz? ?eyleri. Kendini att??? i?in falan s?ylemiyorum,ezbere top oynuyor.

Motivasyonu sa?lamas? gereken sadece hoca m? bilemiyorum abi, trib?nde ?ok etki eder b?yle ?eylere, daha ?evkle atak yapars?n,

Saha i?indeki bir oyuncu da ate?leyebilir tak?m?, mesela Melo,Emre falan kendi cibiliyetlerinde yap?yorlar bunu bizde karakter olarak olmasa da o tipte bir oyuncu da yok,

B?yle basacak ordan oraya ko?acak Tuncay gibi mesela.

Oyun i?inde kanattan da gelindi g?bekten de biraz saha i?in becerikli olacak,

Ba,Sosa yada O?uzhan olsa bu kadar k?s?r da kalmazd?k.

Kendini geli?tiremedi?ine kat?lm?yorum ?ahsen.

Yorum Yap

Aslı Turgut Inanbak tarafından Gönderilmiş Mesajı göster

Oyuncu de?i?iklikleri konusunda hemfikiriz,

Kerim ?u kafa yap?s?yla ?u oyun g?r???yle tutunamaz, ?nce kendinde arayacak baz? ?eyleri. Kendini att??? i?in falan s?ylemiyorum,ezbere top oynuyor.

Motivasyonu sa?lamas? gereken sadece hoca m? bilemiyorum abi, trib?nde ?ok etki eder b?yle ?eylere, daha ?evkle atak yapars?n,

Saha i?indeki bir oyuncu da ate?leyebilir tak?m?, mesela Melo,Emre falan kendi cibiliyetlerinde yap?yorlar bunu bizde karakter olarak olmasa da o tipte bir oyuncu da yok,

B?yle basacak ordan oraya ko?acak Tuncay gibi mesela.

Oyun i?inde kanattan da gelindi g?bekten de biraz saha i?in becerikli olacak,

Ba,Sosa yada O?uzhan olsa bu kadar k?s?r da kalmazd?k.

Kendini geli?tiremedi?ine kat?lm?yorum ?ahsen.
          Kerim en az?ndan bir ka? ma?ta ilk 11 ba?lay?p motive olmazsa zaten geli?emez, bu her futbolcu i?in ge?erli.
          A2 de bir s?r? yetenekli adam vard?r, ama ?nce oynamalar? ve sabredilmesi laz?m mesela, yoksa yeteneklerinin anlam? olmaz, bana g?re Muhammed'te ayn? ?ekilde geli?emedi.

Bili? kendini geli?tirmiyor diyorum, neden?
          Geldi?i g?nk? Bili? ile ?imdiki aras?nda bir fark g?remiyorum ??nk?.
          Ligi tan?m?? olmas? laz?m, hala tedbirleri alam?yor mesela.

Etki edecek oyuncu eksi?imiz var, tabii ki trib?n de ?ok etkili, ama yine de TD biraz futbolcular?n kafas?na girmeli (Fato? bunu iyi yap?yor mesela, zaten oradan kazan?yor)

Neticede Bili?'te baz? kusurlar bulsam da ?ok k?zam?yorum, bu y?netim ve transfer politikas? ile onun da i?i zor.

Yorum Yap

Bili?'in hala "Nas?l Hucum yap?l?r,Gol at?l?r?" sorusuna verdi?i bir cevap yok..
            Tek takti?i var, defans yapal?m olur da ?ans?m?z yaver giderse bir gol atar?z sonra kontraya ??kar?z..

Kapanan tak?mlara kar?? bile 6,7 adamla defans yap?yo tak?m hala...40 orta yapm???z 4 ? isabetli.. Niye ??nk? ceza sahas?na kimse girmiyor.
            defansif elemanlarla oynayabilirsin ama dersin girin ceza sahas?na diye. Boyle tak?mlar nas?l a??l?r en ufak bir plan? yok. B?yle giderse yine ?ok puan kaybederiz gereksiz tak?mlara kar??..
            ge?en sene de b?yleydi oyun kurgusunda hi? bir geli?me yok yaz?k..

Art?k dua edece?iz dembaba ve Sosa sakatlanmayacak ve her ma? insan ?st? oynayacaklar..

Yorum Yap

Aslı Huseyin Has tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
              Bili?'in hala "Nas?l Hucum yap?l?r,Gol at?l?r?" sorusuna verdi?i bir cevap yok..
              Tek takti?i var, defans yapal?m olur da ?ans?m?z yaver giderse bir gol atar?z sonra kontraya ??kar?z..

Kapanan tak?mlara kar?? bile 6,7 adamla defans yap?yo tak?m hala...40 orta yapm???z 4 ? isabetli.. Niye ??nk? ceza sahas?na kimse girmiyor.
              defansif elemanlarla oynayabilirsin ama dersin girin ceza sahas?na diye. Boyle tak?mlar nas?l a??l?r en ufak bir plan? yok. B?yle giderse yine ?ok puan kaybederiz gereksiz tak?mlara kar??..

Art?k dua edece?iz dembaba ve Sosa sakatlanmayacak ve her ma? insan ?st? oynayacaklar..
              40 orta yapt?k 35ini Tore yapm??t?r. izlerken ??ld?rtt? resmen, balon gibi ?i?irip ?i?irip att? hepsini. o orta yaparken en az iki ki?i hep ceza sahas?ndayd?.

Daha kalabal?k oldu?un zaman Aybaba'n?n oyunu oluyor i?te, s?rekli kontra yiyorsun, bol goll? ma? oluyor. Savunmada sa?malay?p o gol? yemesek, daha da ?nemlisi as?l sorunun hakemde oldu?unu g?rsek, bu ma?? al?rd?k. Ligde bunun gibi ?ok ma? olacak, yorgun gelinen, haz?rl?ks?z olunan, sahan?n zor oldu?u, ?ok eksi?in bulundu?u vs. Bu ma?larda hakk?m?z?n yenmemesi gerekiyor. Zaten 4-0 ?nde oldu?umuz ma?ta hakem rakibe k?rm?z? verse ne vermese ne, penalt?m?z? ?alsa ne ?almasa ne?

Yorum Yap

Aslı Huseyin Has tarafından Gönderilmiş Mesajı göster

Ben buna pek katilamiyorum. Takim tam kadro oldugu zaman gayet guzel ayaga paslarla cesitli varyasyonlar deneyerek rakip kaleye inebiliyor. Son pas ve son vuruslarda genellikle basarisiz olmamiz acikcasi biraz oyuncu kalitemizle alakali idi bence.. sosa demba ba ve oguzhan bir arada oynayinca daha guzel hucum eden bir takim olacagimizi dusunuyorum. Son macta gobek veli ve atibaya kalinca kanatlara fazla is dustu.. onlar da devamli gormeden bakmadan iceriye savurup durdular topu.. her zaman boyle olacagini dusunmuyorum. Beni asil endiselendiren hucumdaki rotasyon ve hamle oyuncusu kitligi.

Yorum Yap

Bizim haberimiz olan ?eylerden Bilic'in yada futbolcular?n haberi var m? , varsada onlar ne kadar kafas?na tak?yor? ?zellikle bilic, futbolcular umursamaz da davrnabilir. Adam?n ?al??ma ?artlar? kendi klasman?ndaki ?o?u t. Direkt?rden daha zordur diye d???n?yorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yorum Yap

Motivasyon konusuna ?ok kat?lm?yorum ayn?s? gs ve fbde de var.Biraz da oyuncularda bitiyo gibi duruyo.

GT-I8190 cihaz?mdan Tapatalk kullan?larak g?nderildi

Yorum Yap

??k?p burada tak?m?n kalite olarak eksikli?inden bahsedelim,sonra sorunu bili?de arayal?m.Gidip hal? sahada 2 top debip ,gelip burada ahkam kesenlere dayanamyorum.

Yorum Yap

Kapanan tak?mlar? a?mak ad?na bi taktigimiz oldu?unu sanmiyorum.
                        Tamamiyle spontan geli?iyor

Yorum Yap

hocam allah a?k?na ?u tak?ma ?ut ?ektir l?tfen 90 dakka ?ut ?ekmiyor tak?m yahu

Yorum Yap

H?cum varyasyonu ?retmek kolayd?r.
                            Oyunu a?abilirsin, geni? alanda kanatlar?n? ?izgiye yak?n oynat?rs?n, ortadan ver ka?lar denersin vs. vs.
                            Ancak ?nce bunu uygulayabilecek kadron olmal?.

Ofansif anlamda Olcay-Pektemek-Tosun-T?re d?rtl?s?n?n sahada oldu?u bir ma?ta ne gibi bir varyasyon deneyebilirsiniz ki.
                            Pektemek bu sene gayet iyi ancak hala saha i?i sorunlar? var, pas-?ut-?al?m tercihlerinde s?k?nt? ya??yor.
                            Duvar olmas? gereken pozisyonda ?al?m at?yor vs.
                            Olcay'?n silah? savunma arkas?na sarkmak ancak ona pas atacak adam yok sahada.
                            Cenk daha komple bir forvet ancak ceza sahas? i?inde topla bulu?turman?z laz?m.

Yani bu yap?da h?cum varyasyonlar? ancak T?re'nin bireysel yeteneklerine ve i?eride 2 forvet varken a?aca?? ortalara ba?l?yd?.
                            Bu d?rtl?den daha fazlas? ??kmaz.
                            T?re'de sa?olsun 5 tane orta a??p hepsini kalenin ?st?nden garip bir ?ekilde a??r?nca k?s?r kald?k.

Oguzhan olsa dersin ki sal araya karde?im. Dikine oyna, g?r Olcay'?.
                            Sosa olsa keza ?yle. Ver ka? yap dersin, etkili orta yap dersin vs.
                            Ba olsa gel karde?im yay ?zerinde duvar ol, O?uzhanla ver ka?lar dene, T?re'ye ?ut a??s? sa?la vs.

Yorum Yap

Aslı Ugur Deniz Yavas tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                              Motivasyon konusuna ?ok kat?lm?yorum ayn?s? gs ve fbde de var.Biraz da oyuncularda bitiyo gibi duruyo.

GT-I8190 cihaz?mdan Tapatalk kullan?larak g?nderildi
                              onlarda oynayam?yor bu sene

Yorum Yap

Aslı Ramazan Kurtulus tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                                Kapanan tak?mlar? a?mak ad?na bi taktigimiz oldu?unu sanmiyorum.
                                Tamamiyle spontan geli?iyor
                                kapanan tak?mlar? a?mak ad?na bir veya birka? takti?imiz elbette vard?r da bunu oynayacak yada devreye girecek oyuncu ma? i?erisinde spontan geli?iyor asl?nda bak?n?z ?aykur Rize'ye Olcay?n att??? gol..

Kadronda en ?nemli 3 oyuncun O?uzhan ve BA yok + Sosa y? hi? izlemedik ne yapar ne eder muamma ...

Hal b?yle olunca merkeze Atibay? koyup m?cadelenin yan?nda ondan yarat?c?l?k beklemek bence ?topya olur..
                                ?lerde ise kilidi a?acak hemen hemen ayn? tipte 2 oyuncu Mustafa ve Cenk..
                                Ne savunmay? kale ?izgisine kadar g?mebiliyorlar nede kenarlardan istedikleri ortalar? alabiliyorlar..
                                Kenar oyuncular?m?zdan ald???m?z verim ise tam bir kepazelik tehlikeli orta nam?na hi? bir?ey yok..
                                Yapt?klar? ortalar?n ?o?u rakip savunman?n aya??na gidiyor.. Burda en ?nemli konu rakip bu ortalar? savururken seken toplar? iyi kullanabilmemiz.. Mesela Olcay?n gol? de b?yle geldi i?ne deli?inden girdi ama girdi sonu?ta..
                                Bu bir taktiktir asl?nda savunma zor ise seken toplar? kovalars?n yada kaleye bol bol ?ut ?ekersin , hangisini yapt?k.. ? Bunu oyun i?inde hocadan beklemeyin rakip kendini belli etti?i noktada Be?ikta? ta oynayan oyuncu bu insiyatifi alacak eline .Valla ben uzaktan ?at?r ?at?r kaleyi bulan ?utlar? hat?rlam?yorum uzun zamand?r..

Zaten Slaven bu tarz bir ?zellikte oyuncu toplulu?u elinde olmad??? i?in dikkat ederseniz savunmay? tek pas verka?larla a?may? deniyor en iyi yapt???m?z olay o ??nk? ..

Benim istedi?im ?ey bu tak?m Motta ile Veli ile G?khan ile O?uzhan ile Sosa ile BA ile kaleye bam g?m ?ut atmalar? ..Bide kenar oyuncular?n topla ?ok fazla oynamadan Fernandesin yapt??? gibi ceza sahas?na el bombas? toplar atmas? ..

G?r?r?m ondan sonra Mehmet ?zdilek ile kapanan rizeyi, serkan k?r?nt?l?y? ...

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                                X