Duyuru

??k?ş
Hen?z duyuru yok

Slaven Bilic

??k?ş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

H?rs?n? kaybedersen geriye hi?bir?ey kalm?yor, o inanc? g?remez olduk

LG-P895 cihaz?mdan Tapatalk kullan?larak g?nderildi

Yorum Yap

Aslı G?khan ?zba? tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
      Aslı Deniz.Aydar tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
      Aslı Hayri Aklan tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
      sergeni istemeyenlerin tezlerinin ortak oldu?u tek nokta jurilik yapmas?
      yoksa sergenin oyun g?r???...futbolculara yakla??m?...oyuncu tercihleri...antreman teknikleri vs gibi ?eyleri neden g?stermemi? kimse.
      neymi? efendim.
      jurilik yapm??m??.
      san?rs?n banka hortumlam??.
      zaman?nda acuna hay?r deseymi? ?imdi ne bahane bulucakt?n?z acaba..
      ger?i bu seferde oyunculara at yar??? oynat?r derdiniz.
      sizde bahane de bitmez.
      Sergen antren?rl??? hedefleseydi sahada ?imin ?zerinde kal?rd?. Sergen A2den 2010'da ayr?ld? 2013'e kadar futbol i?in konu?maktan ba?ka napt??
      Sergene mi kald? Be?ikta?? Sergen Be?ikta?'? isteseydi gider e?itimini al?r kaliteli bir antren?r?n yan?nda avrupada pi?erdi. Hem avrupa futbolunu g?r?r hem kendini geli?tirirdi. K?yas yap?lan Mourinho Pep ve Luis bunlar? yapt?, jurilik yapmad?. Onlar kendilerini geli?tirmek istedi ve geli?tirdi. Onlara bakarak sergenin ba?ar? hikayesini hayal edenler bu abilerin jurilik yapmam?? oldu?unu bilsinler diye jurili?i vurgulad?m ?zellikle. Bu bence bahane de?il futbolla yat?p kalks?n, avrupada e?itimini alm?? olsun futbol piyasas?n? avcunun i?inde tutsun sonra ister jurilik yaps?n ister at ko?tursun ister kumarhane ?al??t?rs?n gerisi beni ?rgalamaz hatta beni de?il kimseyi ?rgalamamas? laz?m.
      ?smail Kartal'm? bu dediklerini sa?l?yor ya da Hamza Hamzao?lu'mu. Tayfur dedi?in adamda s?rekli sahadayd?. ?ngiltere'de iyi bir menajerin yan?nda e?itim g?rd? yanl?? bilmiyorsam. Ad?n? hat?rlam?yorum ?imdi. Sonra bizde de gelen her hocan?n yard?mc?l???n? yapt?. Ptt liginde tak?m vermezler ona. Uzar gider b?yle ?rnekler.

Teknik Direkt?rl?kte futbolculuk gibidir. Sabahtan ak?ama kadar e?itim ver istidat yoksa bir ?ey olmaz. Sergen'de bu istidat? ben g?r?yorum ?ahsen. Ha ?imdi erken dersin eyvallah ona kat?labilirim. Sergen ger?ekten kendini hocal??a versin ben futbolu biliyorum diyen adamlar? cebinden ??karacak adamd?r. Bu ?ocuktan adam olmaz dedi?imiz Batuhan'a top oynat?r oldu. Bilmiyorum takip ediyor musun ma?lar?n?. Kendisi de bu yollardan ge?ti?i i?in bu tarz mental sorunlar? olan oyuncular?n halinden iyi anl?yor.

Y?llarca futbol oynam?? son 20 y?ldaki 3 ?ampiyonlu?undan 2'sinin ba? mimar? olan adam? at yar??? oynayan s?radan bir adam g?rmek pek hakkaniyetli bir yorum olmaz. Bu adam futboluda bilir futbolcuyuda bilir ?lke futbolunuda dibine kadar bilir. Mevcut hocan gibi Bursa ma??na derbi demez kad?k?y'e beraberlik iyidir kafas?yla ??kmaz.

Baz? ?eyler e?itimle kazan?lamaz zaten olmas? gerekir. Sergen'de baz? ?zelliklerin fazlas?yla oldu?unu d???n?yorum ben. Mesela bu camian?n b?y?kl???n? bilmesi gibi.

?unu da ekliyim. Ben Sergen'i bug?n ya da Antep'te hoca oldu?undan beri de?il. Bizde altyap? antren?rl??? yapt??? g?nden beri tak?m?n ba??nda g?rmek isterim.

Hamza veya ?smail'den yola ??kacaksak biri aziz y?ld?r?m?n biri fatih terimin kuklas? zaten benim derdim bu adamlarla veya Tayfur'la k?yaslamak de?il ki. Ki ?smail'in pttde bile tak?m ?al??t?ramayaca??n? d???n?yorum. Oturmu? bir d?zene bir nevi ?obanl?k yap?yor. Mesele bu adamlarla k?yaslamak de?il Sergen'i.
      Sergen'i ger?ekten severim ironi de?il camiaya katt?klar? yads?namaz, camian?n b?y?kl???n? biliyor olmas? avantaj b?y?k futbolcu olmas? avantaj ?lke futbolunu ?artlar?n? biliyor olmas? tabii ki avantaj. Mutlaka bir g?n kendini ispatlar ve bu camiada g?rev al?r ama ?imdi de?il.
      Antren?rl?kte antreman teknikleri futbolcu fizyolojisi ve psikolojisi ?zerine ?al???r. Bilimsellik olmal? bence i?inde ki fatih terim tarz? sald?r o?lum tarz? buna ters d??er. Sergen antren?rl?k konusunda yetenekli olabilir belki adam?n i?inden Mourinho ??kar bilemeyiz ama bu i?ler e?itimden ge?iyor bence. Tamam yetenek bir yere kadar ta??r, oyun okuma analiz vesaire ama futbol end?strisi sadece ko? olum kes olumla art?k y?r?mez y?r?yemez.
      At yar??? meselesinde benim anlatmak istedi?im konu ?u; Jurilik ?zerinden ele?tiriyor gibi anla??ld?m ancak benim derdim ne jurili?i ne at yar??? ne kumarhane, e?er Sergen Be?ikta?'? istiyorsa ?nce kendi isteyecek Be?ikta? Sergen'i istemeyecek futbolu yiyecek bitirecek, Avrupa futbolunu bilecek kendini geli?tirecek. Bunlar? yapt?ktan sonra juri olmu? at yar??? oynam?? veya kumarhane i?letmi? ne beni ne ba?kas?n? ilgilendirmez zaten.
      Gelelim mevcut hocama, olup olmad?k yerde bursaya k?freden bir taraftar profilinin g?r?nce Bilic'in yerinde olsam derbi derim herhalde. Taraftar?n bursaya bak???yla Bilic'inki niye ters orant?l? olsun ki? Bizim hatam?zd?r bursa meselesi, bursay? rakip olarak g?rmeye biz ba?lamad?k m??
      Evet Be?ikta? her ma?a kazanmak i?in ??kar ama 2004-2005'ten beri deplasmanda yenemedi?in bir tak?ma kar?? puan olarak ?ndeyken beraberlik iyidir. Adamlar bizi uyutup uyutup 90'da att? do?ru, evet Bilic oyuncu de?i?ikli?i konusunda ele?tirilir o da do?ru ama ma??n ba??ndaki stratejisiyle Bilic'i ele?tiremeyiz.
      As?p kesmeden ?nce 8 haftay? bir bekleyelim, e?er ba?ar?s?zl?k varsa e?er gider Bilic ama yerine Sergen olmaz, bu sezon olmaz. Seneye stadla mutlaka bir at?l?m yapmal?y?z ve bu at?l?m?n adam? Sergen olmamal?. Yani Sergen'in sene ba??nda tak?m? haz?rlayaca?? ilk tak?m Be?ikta? olmamal?.
      Lucescu ayar?nda bir teknik direkt?r gelir omurgay? olu?turur 2 sene sonra gitti?inde Sergen gelir, o zamana kadar hem tecr?be kazan?r hem kendini geli?tirir. Bu hem Sergen hem Be?ikta? i?in iyi olur. Sergen'i sevdi?im i?in kar??y?m bu sene gelmesine, 10. haftada teneke ba?lay?p yollamayal?m tek derdim bu benim. Hatta daha a??k yazay?m Sergen'in sonu Tayfur gibi olmas?n.

Sayg?lar.

Yorum Yap

S.Kurtulu?,Olcay,Atiba,Veli..gibi tak?m?n temel ta?? olan oyuncular kapasitelerinin fazlas?n? oynad??? d?nemler gorduk bu sene i?inde.O d?nemlerde formda bir Sosa ve Demba Ba da vard?.Sonra ?zellikle mental a??dan bu adamlar?n performanslar? d???nce tak?m bu hallere geldi.Bu d????te Bilic'in hatalar? varm?d?r illaki vard?r ama unutmayal?m ki oyuncular?n ortalama performanslar? bu zaten.O max. oynad?klar? d?nemler zaten oyuncular?n ula?abilecekleri en y?ksek performanst?.Bunu sa?layan da Bilictir bunu da kimse inkar etmesin.Kadromuz bariz ?ekilde yetersiz,bu tak?ma en az 4-5 tane as oyuncu laz?m.Bu tak?m?n profesyonel yonetilmesi laz?m.Bu tak?m?n hakk?n?n savunulmas? laz?m.Ondan sonra gelelim Bilici savunal?m.

Her?eyi ge?tim tak?m?n hakk?n? bile Bilic savunmaya ?al???yor.

Yorum Yap

hi? kimsenin penalt? pozisyonu hakk?nda konu?mamas? her?eyin ?zeti. acaba ba?ka ma? sonunda nas?l ayr?ld? staddan, g?ksel kankas?yla ?p???p sarma? dola? olduktan sonra ?en ?akrak ?akala?arak falan m? ?

teknik direkt?r?n ??km?? adil sonu?tu diyor, her ne olursa olsun 2 puan?n gitmi? penalt? pozisyonundan sonra.

oyunculardan itiraz eden yok, topa kafa vuran demba ba bile d?n?p devam ediyor oynamaya.

?ok ilgin? geliyor bunlar bana. kabullenemiyorum.

Yorum Yap

Allah'?m ciddi ciddi sergen tart???l?yor ?aka gibi

Yorum Yap

Sergen, Be?ikta?'?n iyi futbolculardan bir tanesiydi; ve ?ylede kals?n.

Yorum Yap

Bili?, en az 1 y?l daha kalmal?, en az!

Yorum Yap

Ke?ke Yusuf gibi bir oyuncu bulabilseydik. S?k??t???m?z ma?lar? al?p ?ampiyonlu?u getirmi?ti (eses, sivas vs.)

Yorum Yap

Aslı Taha Dorttepe tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                    Ke?ke Yusuf gibi bir oyuncu bulabilseydik. S?k??t???m?z ma?lar? al?p ?ampiyonlu?u getirmi?ti (eses, sivas vs.)
                    Bilic oyuna al?r m?yd? o durumlarda ben ?ok emin de?ilim a??k?as?.

Yorum Yap

Aslı Cihan Yaman tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                      S.Kurtulu?,Olcay,Atiba,Veli..gibi tak?m?n temel ta?? olan oyuncular kapasitelerinin fazlas?n? oynad??? d?nemler gorduk bu sene i?inde.O d?nemlerde formda bir Sosa ve Demba Ba da vard?.Sonra ?zellikle mental a??dan bu adamlar?n performanslar? d???nce tak?m bu hallere geldi.Bu d????te Bilic'in hatalar? varm?d?r illaki vard?r ama unutmayal?m ki oyuncular?n ortalama performanslar? bu zaten.O max. oynad?klar? d?nemler zaten oyuncular?n ula?abilecekleri en y?ksek performanst?.Bunu sa?layan da Bilictir bunu da kimse inkar etmesin.Kadromuz bariz ?ekilde yetersiz,bu tak?ma en az 4-5 tane as oyuncu laz?m.Bu tak?m?n profesyonel yonetilmesi laz?m.Bu tak?m?n hakk?n?n savunulmas? laz?m.Ondan sonra gelelim Bilici savunal?m.

Her?eyi ge?tim tak?m?n hakk?n? bile Bilic savunmaya ?al???yor.
                      kadromuz belki derbi kazanmaya yetersiz olabilir (kaliteli oyuncu eksikli?i), ama Anadolu tak?mlar?na kar?? bu kadar k?t? oynayacak kadar de?il.

Ben d?n ?unu g?rd?m bilic tak?ma sadece top kaparak h?zl? h?cumu ??retmi?, bu ?nemli bir ?ey ama sadece bunun olmaz ki. set oyunu yok, duran top yok. ba?ak ?ehir bizim 2 kat?m?z daha iyi korner kullan?yor adamlar ?al??m??, ligte kimin daha ?ok korner kazanmas?n? beklersin bizim mi onlar?n m?.
                      rakip kim olursa olsun veriyoruz topu ge?iyoruz arkas?na defans yap.
                      Bu y?zden iyi ma?lar ??karsakta alt toplamda ba?ar?s?z g?z?k?yoruz

sezon sonunda ilk 2 de olunmaz ise bence yollar ayr?ls?n, o kadar adam alal?m diyoruz onlar la dam? defans yapaca??z 90 dk

Yorum Yap

bili? gitsin ?u bizi ?ampiyon yapar diyeceginiz adam kimdir : lucescu
                        o zaman o gelsin. ?ampiyon adam gelsin

Yorum Yap

Ayar?m?z yok abi ayar?m?z...

?enol g?ne? ve luce'nin konu?uldu?u ortamda sergen konu?ulmaz...sergen bu iki ismin yan?nda yard?mc?l?k yapabilir ancak...

Yorum Yap

tak?m sona yaklast?kca kotuye gidiyor.

Yorum Yap

Bili?'le devam etmemek hem ona hem bize ihanettir.

Luce'yi kpnu?mak sa?mal???n daniskas?.

Bikere adam niye bize gelsin? Allah a?k?na niye? Adam T?rkiye'den b?km??t?r, ki gelse tek fenere gelir, zaten bu y?nde de bi a??klamas? olmu?tu y?llar ?nce san?r?m.

Bize niye gelsin? Shaktar'dan tahminen 4-5-6 milyon al?yodur. Biz o paray? vercez mi? Hay?r. Niye gelsin?
                              Zaten bizden gitmi?, niye geri d?ns?n?
                              70 k?s?r ya??ndaki adam?n motivasyonu ne olacak bu saatden sonra? Allah a?k?na sa?malamay?n. ?u anda oturttu?u bi d?zeni var, bize gelip ba??n? belaya sokmaz. Gelse de faydal? olmaz, net!

Gelecekse ?enol hoca gelsin ama en az 2 y?l sonra.

?nce Bili?!

Yorum Yap

ben kadronun yetersiz yada kalite eksikli?i oldu?u fikrine kat?lm?yorum.bu tak?m iyi motive edilip ma?lara haz?rland???nda neler yapabilece?ini premier lig tak?mlar?na kar?? g?sterdi.ama ne yaz?k ki ayn? motivasyon ve ayn? cesareti derbi ma?lar?nda g?remedik.bunda futbolcular?n su?u yok.ba?taki sizi nas?l y?nlendirirse o y?ne gidersiniz.art?k bili?i yazmaktan b?kt?m yaz?nca "trol" "mesaj kas?yor" "k??k?rt?yor" gibi sevimsiz yakla??mlarda bulunanlar var.b?yle olunca cevap veriyorsun su?lu oluyorsun ban yiyorsun.maalesef hala anlamak istemeyenler var ama ?n?m?zde 2 sezonun, birbirinin kopyas? 2. yar?lar? var.bunu kadro kalitesi ile oyuncu yetersizli?i ile izah edemezsiniz.2 sezondur 2. yar?larda bu tak?m d???yor,sezon ba??ndaki kazanan tak?m profilini bir s?re sonra rakipler ??z?yor.maalesef b plan? yok b?t?n her?ey t?re demba ba sosa gibi oyuncular?n ?apkadan tav?an ??karmas?na ba?lanm??.demba ba neden art?k gol atam?yor diyoruz, ?ok basit rakipler demba ba y? defans hunisine hapsedince olay?m?z bitiyor ??nk?.buna alternatif geli?tiren birileri yok kenarda.oyun i?inde t?re sola ge?er olcay sa?a en b?y?k numara bu.oyuncu de?i?ikli?kleri belli rakip tak?m hocas? taktik verirken 70. dakikadan sonra olacak de?i?iklikleridde bildi?i i?in tak?m?n? ona g?re haz?rl?yor.olcay ??kar kerim girer,sosa ??kar ozzy girer durum k?t?yemi gidiyor atiba ??kar pektemek girer.oyunu tutmak desen samet d?neminden beri ??z?lemedi burdakilerin sav? samet in ?ap? yetmiyordu maalesef bili? inde ?ap? yetmedi bunu d?zeltmeye.rakipler 2-0 dan 2-3 e ma? ?evirip lige tutunurken.biz sepetimizdeki puanlar? sa?a sa?a gidiyoruz.?al???lm?? bir pozisyonla gol att???m?z ?ok nadirdir ne yan top organizasyonu var ne frikik ne de pasla organize bir atak.ver t?reye 3 ki?iyi ?al?mlas?n t?pk? q7 zaman? gibi.bili? gelmeden ?nce forumda bielsan?n bir antrenman videosunu burada payla?m??t?m adam ceza sahas?n?n her yerinde tak?ma organizasyon ?al??t?r?yor 2 ye 1 ler 3 e 1 ler duvar paslar? ile kenarlara inme ceza yay? ?n?nde dikine paslarla kapal? defans? delme gibi antrenmanlar yapt?r?yor.bizim daha yan toptan gol?m?z yok.fernandes zaman? bu konuda ligin en iyisiydik sivok bi ara golc?lerle yar???yordu.vel has?l kelam bu i? b?yle y?r?mez 3. olmak art?k ?z?msenmeye ba?lanm?? rakipler 4. y?ld?z? takarken sizin 3. y?ld?z?n?z bile yoksa kaybedecekte zaman?n?z yok demektir.bu hakk?m?z? feda sezonunda kulland?k ama 2 sezondur yaz?k oluyor tak?ma.valla kim gelir bilememe bili? gidermi onuda bilemem ama e?er gidecekse de yerine tart??mas?z biri gelmeli ben ?enol hocan?n bu tak?m? ?ok iyi y?netece?ini d???n?yorum ama ilk tercihim tabiki luce dir.bu isimlerin d???nda ki tan?d?k isimler beni tatmin etmez kumar oynam?? oluruz.sergen iyi hoca olma yolunda ilerliyor bana g?re oda olsayd? bundan k?t? olmazd?. ama ben daha iyi birini istiyorum e?itimci y?n? olan s?z? ge?en karizmas? olan bir hoca ?enol ve luce de tabiki bu vas?flar var.sezon sonunu bekleyip g?rece?iz ama ben kesinlikle bili? ile 1 y?la daha katlanamam.

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                                X