Duyuru

??k?ş
Hen?z duyuru yok

Slaven Bilic

??k?ş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Aslı Y?cel Mutlu tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
    Aslı Samed Y?lmaz tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
    Aslı Arda ?elikmaden tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
    Aslı Devrim Sur tarafından Gönderilmiş Mesajı göster

Niyeki? Topal daha iyi be Melo'dan.
    Yapma abi karakteri be? para etmese de Melo ile kalite anlam?nda k?yaslanabilecek bir orta saha oyuncusu yok T?rkiye'de.
    Topal'la melo ayn? tak?mda olsun melo anca kupa ma?lar?nda oynar. Topal kesinlikle melo'dan daha iyi. En basitinden bug?n Topal'? fb'den ??kar 3. olur. Melo sakatland? oynam?yo gs nerdeyse daha iyi oynamaya ba?lad?
    Sorun Topal>Melo yada Melo>Topal de?il arkada?lar bo?una polemi?e girmeyin o ?ok basit bir ayr?nt? ben sizin i?in Topal=Melo>Atiba diyeyim de rahatlay?n
    O zaten Allah'?n emri de konu oraya geldi diye ?ey ettirdik [emoji4] ?unu eklemeden de ge?emicem Mehmet Topal 2 sezon Valencia'da oynad?. ?uan Valencia'ya ?nerseler reddedeceklerini sanm?yorum

Yorum Yap

Aslı Onur Essizoglu tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
      Aslı Bar?? A??? tarafından Gönderilmiş Mesajı göster

ONURUM;

q7,guti veya fernandes bizde olsa ?ampiyon olurduk demek biraz ?topik biraz hayalcilik gibi duruyor....

ayr?ca o y?ld?zlar karmas? kadromuzu sadece carvalhal ve tayfur ?al??t?rmad?...schuster gibi madrid g?rm?? bir hoca da ?al??t?rd?...

heee gel gelelim ki her?eyin tecr?be olmad???n? tak?m?n en tecr?beli iki adam? sosa ve demba ba'n?n haftalard?r yoklar? oynamas?ndan da anlayabilirsiniz...

yanl?? nerde biliyor musun???
      liverpool'u yenen,arsenal'i can?ndan bezdiren,tottenham'? ezip ge?en kadro ile fb-gs ma?? kazanamayan kadro ayn? kadro...gs'nin fb'nin kadrolar? bu sayd???m tak?mlar?n kadrolar?ndan daha m? tecr?beli,daha m? stresi y?ksek ma?lar oynam?? oyuncu grubu bu gs'nin kadrosu fb'nin kadrosu...
      liverpolu,tottenham?,arsenali zorlarken oyuncu grubu iyi...derbi kazanamay?nca oyuncu grubu yetersiz...nas?l olacak bu i????

Schuster bamba?ka bir mevzu ben Bilic in kulland??? sistem i?in bahsettim bir tane Quaresman ve Guti veya Fernandes in olsa diye. Bizim eksi?imiz nedir ?ut ?ekmek ve duran top. Quaresma nedir ? ?ut. Fernandes nedir ? Duran top kullanc?s?, keza Guti de. Schuster in sistemi ise h?cumda ?ok iyiyken savunmada ?ok yetenekli oyuncular gerektiriyordu yani Bilic in tam tersi. Bilic in sistemi tak?m savunmas?n? iyi yaparken h?cumda yeteneksiz oyuncular y?z?nden bask? kuramay?p bireysel savunma yapmak zorunda kalan ve bu y?zden zaaflar? ortaya ??kan bir sistem yani Quaresma ve Fernandes evet Bilic i direktman yukar?ya f?rlat?r. Schuster de biz zaten inan?lmaz h?cum g?c?ne sahiptik (oyuncular?m?z sa?lam ve hakemler daha k?y?ma ba?lamam??ken) o tak?ma da savunmaya yetenekli 2-3 adam alsan?z ayn? bug?n dedi?imi o g?nki Schuster tak?m?na da derim. Yani farkl? kar??la?t?rmalar gene.

Her?ey tecr?be demedim ki ben sana o kadar kriter sayd?m onlardan sadece biri tecr?be i?eriyordu nas?l her ?ey tecr?beye d?nd? olay. Ben birinci kriterim olarak gen? ve yetenekli kadro iskeleti dedim hatta.

Ya karde?im neden s?rekli ayn? muhabbeti yap?yoruz sen yapma bari hala bana diyorsun ki Liverpool Arsenal falan filan. Bizim futbolcular o ma?lara kazanmak zorunda olmak hissiyat?yla ??kmad?lar bu konudaki fikirlerimi sana zaten, al?nt?layarak uzun uzun anlatm??t?m, neden gene ayn? ?eyi soruyorsun abi. Oyuncular stres ve bask? hissetmedikleri ma?ta Bilic in prese dayal? futbol sistemini uygulamakta daha az s?k?nt? ?ektiler. Futbol ?ans? da o ma?larda az ?ok yan?m?zdayd?. Sana kar?? a??k oynayan bir Liverpool a kar?? pres ve m?cadele futbolun tutuyor ama i?te sana b?t?n hatlar?yla kapanan bir Brugge ve Ba?ak?ehir e yapam?yorsun. Yapamay?nca bu noktada senin tecr?beli ve yetenekli oyuncular?n devreye girerek oyunu ??zmek zorunda. Var m? sende ? Yok. Siz nas?l analiz yap?yorsunuz abi anlam?yorum ki. G?khan T?re, Motta bir ?ekilde gol? at?yor seni ?ne ge?iriyor o noktada art?k yap?lmas? gereken tek ?ey tecr?be ve olgunluk g?stererek oyunu tutmakt?r. Bilic ne diyor oyuncular?na b?rak art?k oynamay? kapan?n da rakip ?st?m?ze gelsin mi diyor ? Liverpool a 115. dakikada bile sald?ran Bilic Brugge a gol at?nca geri mi ?ekiliyor yani ? Tamamen futbolcular?n o ma?lardaki psikolojisiyle alakal? bir durum bana kal?rsa. ?ki tip futbolcu psikolojisi vard?r ;

1- Sadece futboluna odaklanan ve sonucu d???nmeyen, o futboldan sonu? ??karmaya ?al??an
      2- Sadece sonucu d???nen ve buna y?nelik i?ler yapmaya ?al??an

?imdi bir oyun i?erisinde genel olarak uygulanmas? gereken 1. k?s?md?r. Oyun t?kand???nda, belli bir skor al?nmas? gerekti?inde veya zora girdi?inde de yap?lmas? gereken 2. k?s?md?r.

Bizim tak?m 1. k?s?m? iyi niyetle hep yapmaya ?al???yor. Ba?ak?ehir ma??nda bile elinden geldi?ince pas yapmak i?in u?ra?t? tak?m ama belli ki rakip kapan?nca t?kan?yor ve kitleniyor. Bu noktada 2. k?s?ma ge?i? yapabilmek i?in de elde yetenekli ve oyunu iyi okuyabilen tecr?beli oyuncular gerekiyor. Yani daha ?nce b?yle ma?lar ya?am?? ve rakibi nas?l a?aca??n? bilen oyuncular laz?m. Mesela G?khan T?re bile b?y?k bir yetenek olmas?na ra?men b?yle ma?larda kitlenip kal?yor. Guti olsa ?rne?in kadromuzda b?yle bir ma?ta tek bir arapas?yla, tek bir duran topuyla, ortas?yla oyunun kaderini de?i?tirebilir. Rakibin zaaflar?n? daha iyi ??zebilir. Bizim oyuncular daha ?ok kendi yetenekleri dahilinde oynuyorlar rakibe g?re oynamay? hep unutuyorlar. Bunlar hep tecr?be ve kalite i?te.

Peki sen neden Liverpool, Arsenal, Tottenham ma?lar?nda ki g?r?nt?m?z? hocaya ba?lam?yorsun ? Ben bu oyuncularla bile o tak?mlara oynatt??? futbola inan?yorum a??k?as? zaten. Olay orada.
      aksine karde?im...liverpool ve t?revi tak?mlara oynad???m?z co?kulu oyunu da gs'ye fb'ye kar?? oynad???m?z p?s?r?k futbolu da bili?'e ba?l?yorum...hatta b?r?j gibi tak?mlara 1 tane at?p sonra geriye ?ekilme i?ini de bili?'e ba?l?yorum...tak?m kadar hocan?n da ma? se?ti?ini d???n?yorum...tak?m psikolojik olarak geriye ?ekilmez.?ekilirse de ??kars?n kenardan tutup kolundan f?rlat?rs?n ileride bas?n ULAN diye..sirkelersin bir ikisini kendine getirirsin.bili? gibi tak?m?yla birlikte adeta ma? yapan bir hoca kenarda dafalarca aciz bir ?ekilde ma?? izledi...

kadronun k?t? oldu?unu asla kabul etmiyorum...bi ma? ?ok iyi bir ba?ka ma? k?t? oynuyorsa e?er bir tak?m sorun hocadad?r.

demba ba'n?n,olcay?n,sosa'n?n,ersan?n ve daha nicelerinin performanslar? her ge?en ma? d??erken bili? bu s?reci tersine ?evirecek herhangi bir reaksiyon g?steremedi...

(hocay? ele?tirmiycem diye s?z vermi?tim milli ma? aras?nda...senin y?z?nden s?z?m? yedim hay?n ?ocuk )

Yorum Yap

Belki kadro yap?lanmas? ba?l???nda daha ayr?nt?l? tart???l?r. Bu yaz?y? daha sonra ba?ka topi?e de yap??t?rabilirim.

Bize modern stoper ve bunlarla uyumlu bek, bu iki bekten en az birsinin kanat bek ve ?nlerinde rakip h?cumu yava?latacak iyi bir 6 numara laz?m. Bu mevkilerde rakiplerin ?ok ?ok gerisindeyiz.

?ki tip stoper var.
        Birisi sava???,
        rakibini d?nd?rmeyen,
        hava toplar?na hakim,
        geri d?rtl? ceza sahas?na girdi?inde otob?s? kalenin ?n?ne ?eken,
        derin savunma oynayabilen stoper.

Di?eri oynad??? d?rtl?y? tak?m defans? bile yaparken defans? kalesinde 30-35 metre uzakla?t?ran,
        rakip yar? alanda h?cuma ??karken a??k alanda fazla hata yapmayacak,
        rakip oyuncuyu yakalayacak kadar s?ratli, s?ratli olmasa da belini ?abuk d?nd?r?p rakibine yap??acak ve tehlikeli b?lgenin d???na itecek,
        Savunma yaparken d?rt oyuncu savunma zincirini kurabilecek, bek oyuncusunun kademesine girebilecek, rakiple kar??kar?? kald???nda geri ka?mak yerine ileri ??k?p pas opsiyonu olan a??s?n? daraltacak, rakip savunma arkas?na top att???nda rakip forvetin kademesine girecek,
        K?sacas? sa?a sola ileriye geriye hamleli oynayabilen
        ?izgi defans yapmas?n? bilen
        taktik zekaya sahip stoper.

Savunma zincirine
        ?rnek iki video. Maalesef eldeki oyuncularla bunu yapam?yoruz.

1)

2)
        https://www.youtube.com/watch?v=k0Iq1UlbXn8

Tak?m?n olur olmaz kimi ma?ta geriye ?ekilme nedeni oyuncu de?i?ikli?i de?il savunma zincirini kuramamam?z. Taktik zekas? ve becerisi k?s?tl? stoperlerin yeteneklerine, birebir becerilerine g?venmeyip kendilerini rakip forvetin fazlas?yla gerisine atmalar? ve tak?m? da geriye ?ekip komle tak?m? h?cum hatt?ndan uzakla?t?rmalar?.

Bunu yapamazsan, savunma zincirini kuramazsan h?cum hi? yapamazs?n.
        En son düzenleyen Devrim Sur; 08-04-2015, 16:54.

Yorum Yap

peki sana senin mant???n ile cevap vereyim karde?im...

guti
          quaresma
          almeida
          simao
          fernandes'in de mi tecr?besi yetmiyordu???gutinin almad??? kupa yok heralde...keza simao'da da ?yle.quaresma bar?a g?rm?? inter g?rm?? chelsea g?rm?? adamd?,almeida portekiz milli tak?m?n?n forveti...senin o yazd???n melo ??nayder'in cv'sini ezip ge?ecek adamlard? hepsi...sonumuz ne oldu???
          Bu sayd???n adamlardan sadece Guti veya Fernandes ve Quaresma olsa bug?n rahat ?ampiyondun zaten. Bir olay? anlayam?yorsunuz bence. Biz futbolcular kalitesiz ve tecr?besiz dedi?imizde hocadan bahsetmiyoruz ??nk? hocan?n belli bir standart? yakalad???n? d???n?yoruz. Yani 3 kriter var asl?nda burada.

1- ?yi bir teknik direkt?r
          2- Yetenekli oyuncular
          3- Tecr?beli oyuncular
          4- H?rsl? bir iskelet yap?

Bu kriterlerden herhangi biri eksik olursa ba?ar? kolay yakalanm?yor i?te. Ayr?ca T?rkiye deki hakem, medya, federasyon, taraftar bask?s? gibi durumlar? hi? eklemiyorum sanki normal bir futbol ?lkesiymi?iz gibi yorum yap?yorum.

Biz iyi bir hoca k?sm?na inananlar olarak futbolcu kalitemiz ve tecr?bemiz yetersiz diyoruz. Siz Carvalhal li, Tayfurlu zaman? ?rnek g?steriyorsunuz. Biz diyoruz ki futbolcular yetenekli olsa bile ba?ar? stresini kald?ram?yorlar, sahada sakinlik g?stermeleri i?in gerekli olgunlu?a eri?ememi?ler yani tecr?besizler, siz ?ampiyonluk g?rm?? gs nin oyuncular?n? say?yorsunuz. Biz "kazanma" hissiyat?ndan bahsediyoruz siz ?u kadar sene Be?ikta? ta oynam??lar daha ne tecr?besi diyorsunuz. O zaman tecr?be nin i?eri?ini de a?mak gerekiyor ki ;

1- ?yi hocalarla ?al??mak
          2- ?st d?zey ma?lara ??kmak
          3- Herhangi bir ?ekilde ?al??malar?n?n sonucunu sahada g?rmek
          4- Sonu? elde etmek

?imdi bu kriterlerden de herhangi biri eksik olursa tecr?beli say?lmazs?n?z. Sizin mant???n?zla ?ok ma? yapm?? olan tecr?beli olsayd? d?nyadaki b?t?n 30 ?st? oyuncular tecr?beli diye de?erlendirilip transfer edilebilirdi. Burada bahsedilen tecr?benin en ?nemli noktalar? belki de 3. ve 4. k?s?mlard?r. Daha do?rusu sizi futbolcu olarak di?erlerinden ?ne ??karan tecr?be kriterleri bunlard?r. ?lk ikisi zaten ?o?u b?y?k tak?m oyuncusunda mevcut.

Kar??la?t?rmalar, analizler, de?erlendirmeler, ?rnekler o kadar alakas?z ki abiler yani yorumun neresinden ba?lay?p neresinden bitirece?ini ?a??r?yor insan. Futbol basit g?r?nse de asla sadece futbol de?ildir. ?? dinamiklerini biraz kavrad? m? bu i?in ne kadar alangirli oldu?unu anlamamak i?in k?t? niyetli olmak laz?m. Biz bu y?zden diyoruz ki Be?ikta? gibi her a??dan kaotik bir ortam ya?ayan kul?plerin iyi k?t? belli bir kadro istikrar? sa?lamas? gerekiyor. Bak?n hoca demiyorum. KADRO ?ST?KRARI diyorum. ?imdi bu istikrar? da yanl?? anlayanlar oluyor ??yle diyelim ki. ?stikrar ;

1- Gen? ve yetenekli oyunculardan olu?an bir iskelet
          2- Bu iskeleti destekleyen her b?lgeye tecr?beli ve kaliteli oyuncu
          3- Ve tabi ki kadronun tek bir ak?l ve g?zden ??kmas? ve tutarl? olmas? i?in teknik direkt?r

Gerektiriyor. ?imdi bizde hangisi var ? 1. i?in say?labilecek G?khan T?re, Tolgay ba?ka var m? b?yle bir iskelete yazabilece?iniz oyuncu ? Alternatifler mevcut ama ilk 11 d?zeyinde ?ok k?s?tl? bu madde. 2. i?in yaz?labilecek Demba Ba, Sosa, Atiba, Sivok ne oldu ?imdi toplamda, 6 tane oyuncu. Yani siz kadro olarak daha tak?m?n ancak yar?s?n? olu?turabilmi?siniz ki Atiba ve Sivok da tak?mda son zamanlar?n? ya?amaktalar. Yani 4 tane adam kalacak geriye.

K?sacas? kadro istikrar? i?in daha ilk 2 maddede adam gibi bir ad?m bile atamam??ken bir de hocay? g?nderirseniz i?ine girece?iniz karma?adan tabi ki senelerdir yapamad???n?z gibi ??kamayacaks?n?z. ??kamad?n?z. Yapamad?n?z. Yapamazs?n?z. Anlay?n be karde?im, abicim, g?zel dostum. Olmuyor. Be?ikta? ne yaz?k ki "ba?ar? ulan" diyecek ve ?n?ne gelenin kellesini alacak bir kibire ve yak?n ge?mi?e sahip de?il. Beklemek zorundas?n?z, biraz sabretmek zorundas?n?z. Ne olursa olsun belli bir planlama dahilinde gitmeniz ve ona bozmaman?z gerekiyor. Yoksa ba?a d?nmekten ba?ka bir sonucu olmayacak bu i?in.
          ONURUM;

q7,guti veya fernandes bizde olsa ?ampiyon olurduk demek biraz ?topik biraz hayalcilik gibi duruyor....

ayr?ca o y?ld?zlar karmas? kadromuzu sadece carvalhal ve tayfur ?al??t?rmad?...schuster gibi madrid g?rm?? bir hoca da ?al??t?rd?...

heee gel gelelim ki her?eyin tecr?be olmad???n? tak?m?n en tecr?beli iki adam? sosa ve demba ba'n?n haftalard?r yoklar? oynamas?ndan da anlayabilirsiniz...

yanl?? nerde biliyor musun???
          liverpool'u yenen,arsenal'i can?ndan bezdiren,tottenham'? ezip ge?en kadro ile fb-gs ma?? kazanamayan kadro ayn? kadro...gs'nin fb'nin kadrolar? bu sayd???m tak?mlar?n kadrolar?ndan daha m? tecr?beli,daha m? stresi y?ksek ma?lar oynam?? oyuncu grubu bu gs'nin kadrosu fb'nin kadrosu...
          liverpolu,tottenham?,arsenali zorlarken oyuncu grubu iyi...derbi kazanamay?nca oyuncu grubu yetersiz...nas?l olacak bu i????
          muhabbete turp s?kmak istemem ama
          Be?ikta? o ma?lar?n hepsinde tak?m olarak tabiri caizse e??ek gibi ko?tu, alan daraltt?, pres yapt?
          Bizim tak?m yukarda sayd???m ?ekilde oynamazsa geri kalan 8 ma??n 4 ?n? zor kazan?r ayn? yap?da oynarsa 8 de 8 yapabilir ama ko?may?p yetene?imizle kazan?r?z mant???nda ma?a ??karlarsa bizim tak?mda o yetenek yok hatta ve hatta defans yap?s? olarak ligin en k?t? 5 tak?m?ndan birisiyiz
          ?zetle Be?ikta? tak?m? rakipten fazla ko?mazsa yetenekle kazanabilecek bir tak?m de?il ko?arsa da her tak?m? yenebilecek kapasitesi var

Yorum Yap

Metin Tekin'in kulland??? ?ok sevdi?im iki tabir var : Do?ru oyun ve g??l? oyun.

Biz do?ru oyunu oynamaya ?al??an do?ru oyuna ihtiyac?m?z oldu?unda da bundan sonu? alan bir tak?m?z (Liverpool,Arsenal,Tottenham,Bursa,TS ma?lar? vs.) Ama bu oyun Anadolu tak?mlar?na kar?? ve i? saha derbilerinde yetersiz kal?yor. Farkl? galibiyetler alamamam?z?n nedeni de bu. G??l? oyunu oynayabilmemiz i?in de g??l? bir kadroya ihtiyac?m?z var. Oyunu ne kadar rakip yar? alana y?ksak da ba?ar?l? olam?yoruz. Kalede g?ven veren bir kalecimiz yok. Stoperlerimizin defosu a??k alanda ortaya ??k?yor, beklerimizin h?cuma katk?s? yok denecek kadar az. Orta saham?zda skorer yarat?c? oyuncumuz yok. Yine b?t?n i? ileride oynayan d?rtl?ye kal?yor. Say?ca fazla olsak da yarat?c? bir oyun ortaya koyam?yoruz. Hangi bekimiz rakiplerinki gibi etkili orta kesiyor ? Hangi orta saha oyuncumuz Sel?uk gibi ceza sahas?na ko?ular yap?p gol atabiliyor ? Brugge ma??nda bunu denedik pozisyona dahi giremedik. Sadece Erciyes ma??nda yapabildik o da ligin en k?t? iki tak?m?ndan birine kar??.

Yorum Yap

aksine karde?im...liverpool ve t?revi tak?mlara oynad???m?z co?kulu oyunu da gs'ye fb'ye kar?? oynad???m?z p?s?r?k futbolu da bili?'e ba?l?yorum...hatta b?r?j gibi tak?mlara 1 tane at?p sonra geriye ?ekilme i?ini de bili?'e ba?l?yorum...tak?m kadar hocan?n da ma? se?ti?ini d???n?yorum...tak?m psikolojik olarak geriye ?ekilmez.?ekilirse de ??kars?n kenardan tutup kolundan f?rlat?rs?n ileride bas?n ULAN diye..sirkelersin bir ikisini kendine getirirsin.bili? gibi tak?m?yla birlikte adeta ma? yapan bir hoca kenarda dafalarca aciz bir ?ekilde ma?? izledi...

kadronun k?t? oldu?unu asla kabul etmiyorum...bi ma? ?ok iyi bir ba?ka ma? k?t? oynuyorsa e?er bir tak?m sorun hocadad?r.

demba ba'n?n,olcay?n,sosa'n?n,ersan?n ve daha nicelerinin performanslar? her ge?en ma? d??erken bili? bu s?reci tersine ?evirecek herhangi bir reaksiyon g?steremedi...

(hocay? ele?tirmiycem diye s?z vermi?tim milli ma? aras?nda...senin y?z?nden s?z?m? yedim hay?n ?ocuk )
              Ya kanka habire ayn? videoyu payla??yorum ama ben Bilic in mantalitesini en iyi orada anlad?m. Ben tamamen futbolcu psikolojisiyle alakal? oldu?unu d???n?yorum bu i?in. Bilic asla oyuncular?na geri ?ekilin demez ki ma? sonu a??klamalar?nda da zaten genelde ?ne ge?tikten sonraki oyuna dem vuruyor kendisi. Futbolcular skor elde edene kadar tamam can?n? di?ine kat?yor. Skoru elde ettikten sonra ikinci evre geliyor. Tecr?be ve kalite evresi orada i? patl?yor i?te. Orada m?cadeleden ?ok ?zerine gelen rakibin gard?n? d???rmek i?in teknik kapasiteye ihtiyac?n var. Bu bizde yok i?te yok.

Ayr?ca ben bir ma? iyi bir ma? k?t? oldu?umuzu da d???nm?yorum. Be?ikta? ne zaman ki ligde potaya giriyor ve ?ampiyonluk beklentileri olu?maya ba?l?yor i?te orada futbolcular o olgunlu?u ve tecr?beyi g?steremiyorlar. Ge?en sene de ?yle oldu bu sene de. Kadro k?t? de?il zaten, kadro sadece ?ok k?s?tl? i?ler yapabiliyor. B?y?k bir m?cadele ve ?zveri g?sterirse bu kadro tam saha presiyle b?t?n rakipleri yenebilir ama haftada 3 ma? yaparak o tam saha presi herkese uygulayam?yorsunuz i?te. Ya da kar??n?zda b?t?n hatlar?yla kapanan bir rakibe s?rf presle hataya zorlayarak gol atam?yorsun (Ba?ak?ehir ve Brugge ikisi de ayn? yap?da) O noktada kadro kalitenin eksikli?i devreye giriyor ve rakiplerinden geride kal?yorsun. Yenemedim diye hay?fland???n tak?m da ligin en iyi savunma yapan tak?m? tabi bunu da unutmamak laz?m. Ama i?te senin h?cum kalitende bu lig kadar ancak. Bu ligi a?an bir h?cum kalitesi olu?turmad???n s?rece kapanan ve konsantre olan anadolu tak?mlar?nda zorlan?rs?n karde?im yapacak bir ?ey yok. ?stedi?in kadar sistem ve oyuncu de?i?tir. Elindeki hi? bir oyuncu bunu de?i?tirecek kapasitede de?il.

Yorum Yap

Yahu durun a?alar hele hemen birilerini al?p g?ndermeye ba?lam??s?n?z.. Bilice ?ok g?veniyordum. Ki?isel olarakta hocaya ayr? bi ba??m var ancak ?u Liverpool ma??ndan sonra Be?ikta? sahada yok. Bi arkada??n dedi?i gibi b?rakmak laz?m sevinmek i?in sevmedik edebiyat?n?. Sen Be?ikta?s?n ve art?k ba?ar?lara ko?man?n zaman? geldi. Ama iyice gerilemeye ba?lad? kul?p. Yak?nda trabzon gibi olmaktan ne yalan s?yleyim korkuyorum. Her y?l fener,cimbom ?ampiyon oluyor biz oturup izliyoruz. Be?ikta?a yak??an bu de?il.Hen?z lig bitmedi bi?ey s?ylemek i?in ?ok ?ok erken. 2 Haftada koltu?u geride alabilirsin,tamamen kopabilirsin de ?ok kritik bi s?re?ten ge?iyoruz ve kenetlenmemiz laz?m. En az?ndan ?u sahadaki ruhsuzlar? protesto etmekten ka??nmak gerek. Benim kafam?n almad??? noktalardan biri ?u; Bilic dedi?imiz adam geldi geleli kendi sahas?nda futbol oynamad?. Sana bana kolay geliyor arkada? ama avrupadan d?ner d?nmez tak?m Ankaraya geldi ordan ?stanbula vs vs. Stad?n yok,bunca olumsuz hakem hatalar? var ne kadar buna s???nmak olmasada. Onuda ge?iyorum sahada ruhsuz futbolcular var. Mesela ba. Tek ba??na ileride oynat?yor,etkisiz. Mustafay? koyuyor,yine sonu? yok.Mustafa yerine cenki koyuyorlar,yine olmuyor. Ee bu sefer diyorum ki adam naps?n? ??k?p kendi mi gol atacak? Olcay olcay diye a?l?yoruz. ??ld?rt?yor adam?. Kerimi koyuyor hoca bu sefer,kerim daha beter ald??? topu rakibe veriyor bencil oynuyor. Renkliler ?ilek ?ilek diye milyon dolarlar harc?yor hocalar?yla. Bizim kul?b?n bu anlamda bilice verebildi?i tek oyuncu Demba. Bu a??dan bak?ncada i?in i?inden ??kam?yorum a??k?as?.

Yorum Yap

Buralar fena kar??m?? Tam beyin f?rt?nas? var

Yorum Yap

bu y?netim ve luce ?

Yorum Yap

Benim postum ?zerinden baya polemik d?nd??? i?in kimseyi al?nt?lamadan yaz?cam,?slubunu ve d???n?? ?eklini bildi?im abilerimi karde?lerimi yaz?m?n i?indeki gayri ciddi ?sluptan tenzih ederek yaz?cam.

?ncelikle Serdar > Sabri evet,Ba?ak?ehir ma??n?n en k?t?s? Serdar diye Serdar'?n 20-25 ma?l?k performans?n? inkar edenle de ben tart??mam.
                      G?khan T?re'den sonra saha i?i en ?ok katk? ald???m?z oyuncunun Serdar oldu?u konusundaki fikrim sabit.(saha i?i katk?y? salt gol,istatistik alg?layan varsa,onlarda b?rabilirler yaz?y? okumay?)

Serdar bu sezon bizi en ?ok yan?ltan,hatta sa? beke transfer yapmay?p sol beke mi transfer yapsak diye defalarca d???nd?rten adam,Serdar'a ayr? parantez a?mam?n sebebi bu.Daha d?ne kadar mevkisinde Veysel,Tar?k oynayan oynad???nda vasat? ge?emeyen Hamza'n?n geli?iyle birazc?k k?pardayan Sabri'yi Serdar'dan iyi yapmaya ne g?nl?m ne vicdan?m el verir.He bu Serdar bize yeterli,?ok kaliteli bir futbolcu ve o b?lgeye transfer yap?lmas?n demek de?il ama Sabri > Serdar'da demek olmamal? !

Ayr?ca Be?ikta?'?n banko oyuncular?yla Galatasaray'?n yedeklerini k?yaslad???m? iddia edip eke eke yapan karde?imiz de yazsaym?? ya kim yedek,kim banko diye ?
                      Yapt???m k?yaslamada Gs'da 11 oynama al??kanl??? olan tam 12-13 futbolcu yazd?m,bizdeyse 14 futbolcu ? Yani ortada onlar?n yedekleriyle bizlerin banko futbolcular?n? k?yaslama durumu yok !

Gelelim Sel?uk - Tolgay k?yas?na,Sel?uk ne zaman ?ampiyon yapt? Gs'?,2-3 sene oldu.2 Senedir o Sel?uk'tan eser var m? ?
                      ?u formuyla Hamburg'un banko orta sahas? olabilir mi ? ?stelik Tolgay 24 ya??nda olmas?na ra?men 83 Bundesliga + 31 alt ligde bir tak?mla ma?a ??km?? ?
                      Sel?uk'un daha iyi oldu?una benim kat?labilece?im bir d?nya yok,ancak bunlar bireysel de?erlendirmedir,sayg? duyar?m.
                      Ayr?ca sen de objektif oldu?una inanabilirsin Onur,bir ?ey olmu? demedik yani
                      Ben objektif oldu?uma inan?yorum demek,senin veya ba?kalar?n?n objektif oldu?una inanm?yorum demek de?il.

Gelelim Bilic'e,Avrupa karnesi i?in bile kredisi var hala ben de,s?zlerimin arkas?nday?m.?stikrar i?in,k?t? ?artlara ra?men ayakta durmaya ?al??t??? i?in ve Avrupa karnesi i?in 1 sezon daha ?ans? hakediyor,ama bu kendisini ele?tirmeyelim,hatalar?n? s?ylemeyelim ya da tak?m iyi giderken Bilic s?per hoca,tak?m k?t? giderken futbolcular ??p nabal?m yeaaa mant???n? do?urmamal?.

En basitinden her ma? Olcay'da Olcay diye sayd?ranlar arkada?lar Olcay'a yapt?klar? ele?tirilerin 10 ' da 1 ' ini Bilic'e yapam?yor. (yapanlar? tenzih ediyorum)
                      Olcay kendisini 11 ' e yazm?yor de?il mi sonu?ta ? Ba?ar? gelirken bravo hoca,gelmeyince bunlar ??p futbolcu Bilic ne yaps?n yaa deniyorsa burda bir yerde yanl??l?k var.

Asl?nda olay baz? futbolculardan tam verim al?p,baz?lar?ndan hi? alamamakta.G?khan'dan Necip'ten Atiba'dan, Serdar'dan iyi verim al?yoruz helal olsun,peki O?uzhan ? O?uzhan tembel yaaa bi pok olmaz.Be?enmedi?imiz Samet Aybaba bile O?uzhan'dan olduk?a iyi verim ald?,ya da Olcay her ma? 11 oynarken Kerim'i de?erlendiremiyorsak,hocan?n bizzat isteyip getirdi?i Sosa minumum verimle oynuyorsa,Tolga her ge?en g?n geriye gidiyorsa,Motta ilk senesine oranla rezaletse,Demba Ba ligin ilk yars?nda ?ok farkl?,2. yar?s?nda ?ok farkl? bir performans g?steriyorsa,bu tak?m?n G?khan T?re'ye top atmak d???nda 2. bir h?cum plan? yoksa hoca de?ilde kim ele?tirilsin ?

Aaa pardon,cevap '' futbolcular ele?tirilmeli ''ydi de?il mi ?

Yorum Yap

bu takimda 4 tane forvet var !!
                        dembaba , pektemek , tosun , sismanoglu ..
                        hangisi orta sahadan top alip defansi yara yara gidip gol atar ? hic biri , popo kalkmaz ! verilen paralara yazik !!
                        defans ilk 11de ki isimler,
                        serdar , franko , ersan , motta ..
                        hangisi rakip forveti kontrol altina alarak oynuyor , yer tutma yok , birbirinden kopuk , karsiladiklari top direk rakibe , rakip biraz dis gosterse aninda dagilan !!! kalenden dembaba top cikartiyorsa defansa kilit vur !
                        orta saha ,
                        necip , veli ,
                        al sana iki tane deli dana , nereye belli olmayan sadece kosmak ve mucadele etmek anlaminda sacma sapan isler yapan , sanslari yaver gittiginde kendilerinden gecen !!
                        tolga ve cenk iki ayri pirlanta , abi bana ne pirlantadan besiktasta kaleciysen mac alacaksin !
                        bunlarla koskoca sezonu geciriyoruz , baskan hala kaliteli kadromuz var diyor !
                        evet besiktas icin bende yeterli gormuyorum bilici ama elindeki bu kadroyu gorunce adama soyleyecek sozum kalmiyor .
                        kadrondaki bu coplerin bir tanesini almaz gesefebe adamlarin yoneticileri bizdeki kadroya ne guluyordur ben yonetici olsam gesefebede her sene kek derim orman ve ekibine .
                        opare oguzhan tolgay sosa tore kerim atiba iyi bir santraforun yaninda bir yilligina dembaba yedeklere olcay belki veli ..
                        bune ya baskanin kaliteli takimindan arda kalanlar ! degistir degistir oynat !
                        bence baskan dalga geciyor artik !
                        En son düzenleyen Orhan Baladin; 08-04-2015, 18:44.

Yorum Yap

Tufanc?m can?m karde?im Tolgay Sel?uk de?erlendirmesinde ?zellikle belirttim Tolgay ?n potansiyeli daha iyi olmas?na ra?men daha tak?ma yeni kat?lm?? bir oyuncudur neye g?re, nas?l bir zaman?n k?yaslamas?n? yapt?n bilemiyorum ?ahsen. Sakatl?ktan anca kurtulup daha yeni yeni verim alabilece?imiz bir adamdan bahsediyoruz daha ligin ikinci yar?s? al?nm?? bir adamdan bahsediyoruz. Sel?uk un gs de son iki senesine bakarsak 9 gol 10 asist ve 7 gol 13 asist rakamlar? g?r?n?yor. Bu seneye bakarsak 5 gol 6 asist yapm?? ki skora direkt etki etti?i 4-5 ma? var. Burada sayfalarca tecr?be ve olgunluk yorumlar? yap?yoruz. Tak?m i?in skor yapma ve ma? kazand?rma potansiyelinden bahsediyoruz senin afedersin Sel?uk u be?enenlerin d?nyas? diye kesip att???n, yukardan bakt???n, i?im olmaz dedi?in d?nya bana bunlar? anlat?yor. Sel?uk i?in ?l?yor de?ilim ama kusura bakma da burada gelip ey siz kadro tecr?besiz, kalitesiz diyenler diye seslenip gs nin ma?lar?na direkt etki etmi? bir adam? s?rf g?ncel formuyla de?erlendirirsen hi? de tutarl? olmazs?n. Tabi ki Tolgay Sel?uk dan form olaram da potansiyel olarak da "son durum" a bakarsak iyidir. Ama bahsedilen muhabbetlerin bunla alakas? yok. Tolgay tak?mda Bilic sen onu nas?l kullanamad?n diye ele?tirelim mi yani bunu mu istiyorsun ? Tolgay zaten sa?lam oldu?u t?m ma?larda oynat?ld? neredeyse.

Biz Bilic i ele?tiriyoruz karde?im ayr?ca ele?tirmiyoruz diye bir ?ey yok. Senin dedi?in gibi Be?ikta? lig standartlar?nda kesinlikle belli bir seviyenin ?st?ndedir ama Galatasaray ve Fenerbah?e den genel anlamda ?ok geridedir (kalite,tecr?be, yetenek, h?rs vs bir ?ok k?stasla de?erlendirerek) He bizden g??s?z anadolu tak?mlar?n? neden yenemiyoruz dersen Bilic in hatalar? tabi ki vard?r lakin Bilic hata yapmasa ve Olcay yerine Kerim i oynatsa kesin kazan?r?z diyebilecek bir insan oldu?unu da d???nm?yorum. Sadece Bilic in bir ?eyler denememesi ?zerine ele?tiri yapabiliyoruz ??nk? tak?m?n "kalitesi" ?ok vasata yak?n seviyede. Potansiyel olsa bile ?u anki halleri kesinlikle bir yar??? s?rekli hale getirebilecek karakterde de?il.

Hay?r objektif olmak bir ?ok a??dan de?erlendirmektir bana kal?rsa. 4-2-3-1 gibi bir sistemde Serdar ?n orta yapam?yor olmas? senin sa? bek tan?mlaman i?erisinde objektiflik tarifine giriyorsa benim i?in de b?yle bir d?nya yok karde?im. Bu sistem de beklerin h?cum g?revleri belki savunma g?revlerinden de ?n plandad?r. Fenerbah?e yi ta??yan olgu hatta bu diyebiliriz. Ama sana g?re Serdar = Sabri bile de?il b?y?k oluyor. Niye ? ??nk? savunmas? iyi. ??te savunmas? iyi bekle Ba?ak?ehir i falan yenmeyi bekliyorsan sana hay?rl? n?betler karde?im.

Yorum Yap

Tufanc?m can?m karde?im Tolgay Sel?uk de?erlendirmesinde ?zellikle belirttim Tolgay ?n potansiyeli daha iyi olmas?na ra?men daha tak?ma yeni kat?lm?? bir oyuncudur neye g?re, nas?l bir zaman?n k?yaslamas?n? yapt?n bilemiyorum ?ahsen. Sakatl?ktan anca kurtulup daha yeni yeni verim alabilece?imiz bir adamdan bahsediyoruz daha ligin ikinci yar?s? al?nm?? bir adamdan bahsediyoruz. Sel?uk un gs de son iki senesine bakarsak 9 gol 10 asist ve 7 gol 13 asist rakamlar? g?r?n?yor. Bu seneye bakarsak 5 gol 6 asist yapm?? ki skora direkt etki etti?i 4-5 ma? var. Burada sayfalarca tecr?be ve olgunluk yorumlar? yap?yoruz. Tak?m i?in skor yapma ve ma? kazand?rma potansiyelinden bahsediyoruz senin afedersin Sel?uk u be?enenlerin d?nyas? diye kesip att???n, yukardan bakt???n, i?im olmaz dedi?in d?nya bana bunlar? anlat?yor. Sel?uk i?in ?l?yor de?ilim ama kusura bakma da burada gelip ey siz kadro tecr?besiz, kalitesiz diyenler diye seslenip gs nin ma?lar?na direkt etki etmi? bir adam? s?rf g?ncel formuyla de?erlendirirsen hi? de tutarl? olmazs?n. Tabi ki Tolgay Sel?uk dan form olaram da potansiyel olarak da "son durum" a bakarsak iyidir. Ama bahsedilen muhabbetlerin bunla alakas? yok. Tolgay tak?mda Bilic sen onu nas?l kullanamad?n diye ele?tirelim mi yani bunu mu istiyorsun ? Tolgay zaten sa?lam oldu?u t?m ma?larda oynat?ld? neredeyse.

Biz Bilic i ele?tiriyoruz karde?im ayr?ca ele?tirmiyoruz diye bir ?ey yok. Senin dedi?in gibi Be?ikta? lig standartlar?nda kesinlikle belli bir seviyenin ?st?ndedir ama Galatasaray ve Fenerbah?e den genel anlamda ?ok geridedir (kalite,tecr?be, yetenek, h?rs vs bir ?ok k?stasla de?erlendirerek) He bizden g??s?z anadolu tak?mlar?n? neden yenemiyoruz dersen Bilic in hatalar? tabi ki vard?r lakin Bilic hata yapmasa ve Olcay yerine Kerim i oynatsa kesin kazan?r?z diyebilecek bir insan oldu?unu da d???nm?yorum. Sadece Bilic in bir ?eyler denememesi ?zerine ele?tiri yapabiliyoruz ??nk? tak?m?n "kalitesi" ?ok vasata yak?n seviyede. Potansiyel olsa bile ?u anki halleri kesinlikle bir yar??? s?rekli hale getirebilecek karakterde de?il.

Hay?r objektif olmak bir ?ok a??dan de?erlendirmektir bana kal?rsa. 4-2-3-1 gibi bir sistemde Serdar ?n orta yapam?yor olmas? senin sa? bek tan?mlaman i?erisinde objektiflik tarifine giriyorsa benim i?in de b?yle bir d?nya yok karde?im. Bu sistem de beklerin h?cum g?revleri belki savunma g?revlerinden de ?n plandad?r. Fenerbah?e yi ta??yan olgu hatta bu diyebiliriz. Ama sana g?re Serdar = Sabri bile de?il b?y?k oluyor. Niye ? ??nk? savunmas? iyi. ??te savunmas? iyi bekle Ba?ak?ehir i falan yenmeyi bekliyorsan sana hay?rl? n?betler karde?im.
                            Biz kim,sen kimsin Onur ? Bir de ben kimleri kastetmi?im ?

Bak yukar?da tan?d???m ve bildiklerimi gayri ciddi ?sluptan ve yaz?dan tenzih ediyorum dedim,b?t?n yaz?y? sana yazm???m gibi cevap verme l?tfen.
                            Yani senden Tolgay ve verimlilik ?zerine bir ele?tiri yapman istenmedi,ayr?ca benim kulland???m gayri ciddi ?slubun sana kar?? olmad???n? da biliyorsun.
                            Sel?uk'uk ?zerine fazlas?yla konu?tum,senin yapt???n de?erlendirmeler seni,benim yapt?klar?m beni ba?lar.

Sel?uk ve Serdar konusunda fikrim sabit ve Olcay yerine Kerim oynasa kesin kazan?r?z gibi bir tabirim de olmad?,laf ?arp?tmay? bir kenara b?karsan biraz daha anla?abiliriz.
                            Olcay'daki d?????n sorumlusu Olcay hadi eyvallah,Kerim'e ?ans verilmiyor,hadi ona da eyvallah.
                            O?uzhan her ge?en g?n geriye gidiyor,Sosa'dan minumum verim al?yoruz,Tolga ge?en seneyi bile arat?yor,Demba Ba + ve - kadar z?t performans sergiliyor.
                            Her ?ey de eyvallahla,kazanaca??m?z?n garantisi yokla ge?mez ki.

Ayr?ca bu tart??ma benle G?kay aras?ndayd?,siz verdi?iniz i?in genel bir cevap verdim.
                            Tolgay - Sel?uk k?yas? d???nda sana cevap vermen gereken bir ele?tiri de bulunmad?m,yani do?aral olarak o konu d???nda verdi?in her cevap k?r? k?r?ne ele?tiren birine verdi?in cevapla ayn?,ben bunu kabul etmiyorum kusura bakma.

Benim kar?? oldu?um mant???n '' kadro kalitesi bu,ne yapal?m ? '' mant??? oldu?u ?ok a??k.
                            Sen bunu yazmad???na ve yap?lacak ele?tirileri yapt???na g?re senin ?zerine al?nman gereksiz bir tart??ma ortam? do?uruyor.
                            Ben yine s?yl?yorum,kadro kalitesi ?zerinden yap?lan ele?tiri mant???n? karartma alg?s?n?n sonuna kadar kar??s?nday?m.
                            Ve sen bu alg?y? kullanm?yorsan,sa?l?kl? ele?tiri yap?p sa?l?kl? savunuyorsan,Sel?uk'un Tolgay'dan ya da Sabri'nin Serdar'dan iyi olmas?n?n bir ?nemi yok.
                            Eldeki verilerle hocay? savunmak,sa?l?kl?k bir ele?tiri yapmak ve k?r? k?r?ne ele?tirmek ve savunmak aras?ndaki ?izgi ince de de?il ki.

Her neyse,bu sefer kendimi ifade etti?imi d???n?yorum.

Sa?l?cakla karde?im.

Yorum Yap

Bizim en ?nemli eksikli?imiz kaliteli , lider ve tecr?beli 1-2 oyuncumuz yok

Gs de sneijder , muslera , sel?uk , melo , burak gibi kupa kald?rm?? ve kalitesini lige yans?tabilen oyuncular var.

Fb de volkan , emre , bruno , kuyt , diego gibi tecr?beli , sow egemen topal gibi ligin ?st seviyesinde oynayabilecek oyuncular var.

Bunun yan?nda saha i?erisinde uzaktan ?ut olsun , frikik olsun , korner olsun ; oyuna extra skor sa?layacak yetenekte oyuncular?m?z?n olmay???da rakiplerden 1 t?k geriye d??memize neden oluyor.

Fenerbah?e ismail kartal yada gs hamza sayesinde buralara gelmiyor tecr?beli oyuncular?n?n kalitelerini ve tecr?belerini sahaya yans?tmas? ile buralara geliyor.

Fenerbah?e sistem de?i?ikli?ine gitmedi?i s?rece tak?m?n?n ba??na "ADNAN" aybaba'y? koysa yine zirve yar???nda olacakt?r.

Son 20 senenin puan s?ralamalar?na , zirve yar???na bak?l?rsa bu ?ok net g?r?lebilir.

Olduk?a gen? ve bir o kadar tecr?besiz bir tak?m?z.

Burada bilic'in hatas? milosevic vb gibi oyuncular yerine tecr?beli oyunculara y?nelmek olmal?yd?.

Ya tecr?beli ya hi? demeliydi ve maalesef bunu yapamad?.

Yorum Yap

Aslı G?kay G?kdo?an tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                                Bizim en ?nemli eksikli?imiz kaliteli , lider ve tecr?beli 1-2 oyuncumuz yok

Gs de sneijder , muslera , sel?uk , melo , burak gibi kupa kald?rm?? ve kalitesini lige yans?tabilen oyuncular var.

Fb de volkan , emre , bruno , kuyt , diego gibi tecr?beli , sow egemen topal gibi ligin ?st seviyesinde oynayabilecek oyuncular var.

Bunun yan?nda saha i?erisinde uzaktan ?ut olsun , frikik olsun , korner olsun ; oyuna extra skor sa?layacak yetenekte oyuncular?m?z?n olmay???da rakiplerden 1 t?k geriye d??memize neden oluyor.

Fenerbah?e ismail kartal yada gs hamza sayesinde buralara gelmiyor tecr?beli oyuncular?n?n kalitelerini ve tecr?belerini sahaya yans?tmas? ile buralara geliyor.

Fenerbah?e sistem de?i?ikli?ine gitmedi?i s?rece tak?m?n?n ba??na "ADNAN" aybaba'y? koysa yine zirve yar???nda olacakt?r.

Son 20 senenin puan s?ralamalar?na , zirve yar???na bak?l?rsa bu ?ok net g?r?lebilir.

Olduk?a gen? ve bir o kadar tecr?besiz bir tak?m?z.

Burada bilic'in hatas? milosevic vb gibi oyuncular yerine tecr?beli oyunculara y?nelmek olmal?yd?.

Ya tecr?beli ya hi? demeliydi ve maalesef bunu yapamad?.
                                + yabanci statusu serbest birakildigini gore gore 6-7 pirlantayla sozlesme yenilenmemeliydi ,gelecek iki sezonda diger pirlantalardanda kurtulus varken , pirlanta yerine savascilar bulunmaliydi . bu pirlantalara giden paralarin toplam tutari ne kadar ediyor hesap eden varmi aranizda ? bir dusunun bakalim , hayat kime guzel .

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                                X