Duyuru

??k?ş
Hen?z duyuru yok

?nder ?zen

??k?ş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Aslı Devrim Sur tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
    100. y?l d?nemi farkl? d?nyayd?. O y?llarda T?rkiye'deki antren?rler kondisyoner nedir bilmezlerdi. Hatta 2000-2002 d?nemlerinde Denizli ?ok ele?tiriliyordu bu konuda. Kondisyonerle ?al??m?yordu, istemiyordu adam. Elin kondisyoneri efsane Denizli'den iyi mi bilecekti. E adam da hakl?. T?rkiyede ?ampiyonluk sistemle, taktikle, kondisyonerle kazan?lm?yor ki

Yanli? hat?rlam?yorsam ilk defa kondisyoneri Lucescu'nun gs sinde duymu?tum. ?a?da? y?ntemler kullan?yordu antreman tekniklerinde. Yan?lm?yorsam oyunculara da ilk defa videolu analiz yapanda kendisiydi.

O y?llar?n s?perlig temposu ve avrupa futbolunun temposu ?u andakiyle ayn? de?il zaten. O y?zden tak?mlar y?l i?ine dayan?kl?l?k, kuvvet ve s?rat ?al??malar?n? ?ok daha yo?un bir ?ekilde uyguluyor. Bu da sakatl?klar? do?ruyor. Sadece bizde sakatl?k yok. Avrupa da yo?un ma? trafi?i olan bir?ok kul?p ya??yor bunu. ??nk? antremanlardan taviz verirse kaybedece?i ?ok ?ey var diye d???n?yorlar. Bunu minimuma indirmek i?in geni? kadro ve uygun rotasyon yap?yorlar. Biz de bunu yapaca??z i?te.

Yukar?da arkada??n payla?t??? makele ?ok iyi. Hatta o makaleyi tart??mak daha iyi.
    ben?m hat?rlad???m ?lk kond?syoner Daumla gelen Kochtu sank? Lucescunun olay? daha sonrayd? yanl?? hat?rlam?yorsam

Yorum Yap

Aslı Halil Nuri Yurdakul tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
      100. y?l d?nemi farkl? d?nyayd?. O y?llarda T?rkiye'deki antren?rler kondisyoner nedir bilmezlerdi. Hatta 2000-2002 d?nemlerinde Denizli ?ok ele?tiriliyordu bu konuda. Kondisyonerle ?al??m?yordu, istemiyordu adam. Elin kondisyoneri efsane Denizli'den iyi mi bilecekti. E adam da hakl?. T?rkiyede ?ampiyonluk sistemle, taktikle, kondisyonerle kazan?lm?yor ki

Yanli? hat?rlam?yorsam ilk defa kondisyoneri Lucescu'nun gs sinde duymu?tum. ?a?da? y?ntemler kullan?yordu antreman tekniklerinde. Yan?lm?yorsam oyunculara da ilk defa videolu analiz yapanda kendisiydi.

O y?llar?n s?perlig temposu ve avrupa futbolunun temposu ?u andakiyle ayn? de?il zaten. O y?zden tak?mlar y?l i?ine dayan?kl?l?k, kuvvet ve s?rat ?al??malar?n? ?ok daha yo?un bir ?ekilde uyguluyor. Bu da sakatl?klar? do?ruyor. Sadece bizde sakatl?k yok. Avrupa da yo?un ma? trafi?i olan bir?ok kul?p ya??yor bunu. ??nk? antremanlardan taviz verirse kaybedece?i ?ok ?ey var diye d???n?yorlar. Bunu minimuma indirmek i?in geni? kadro ve uygun rotasyon yap?yorlar. Biz de bunu yapaca??z i?te.

Yukar?da arkada??n payla?t??? makele ?ok iyi. Hatta o makaleyi tart??mak daha iyi.
      ben?m hat?rlad???m ?lk kond?syoner Daumla gelen Kochtu sank? Lucescunun olay? daha sonrayd? yanl?? hat?rlam?yorsam
      1994 de vardi koch

Yorum Yap

Aslı Sermet Aktasli tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
        Aslı Halil Nuri Yurdakul tarafından Gönderilmiş Mesajı göster

1994 de vardi koch
        Benim sizler kadar ya??m yok ama ben de ?nce Koch geldi diye hat?rl?yorum.
        Sonra Nevio Scala ile Stefano gelmi?ti,yanl?? m?y?m ? Luce daha sonra.

Yorum Yap

Aslı ?a?r? G?khun Sevindik tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
          "Tak?m?n fiziksel d????? ve ya?ad??? sakatl?klar? ma? trafi?ine ba?layan sen,ge?en sene ba??nda ve bu sene ba??nda verdi?imiz d?zinelerce sakat? da a??kla bir zahmet ? Lig yeni ba?lam??ken,tak?m yorgun de?ilken ve ma? trafi?i yo?un de?ilken niye verdik biz bu sakatlar? ?"

Yo?un ma? trafi?i olmadan da sakatl?klar olabilir. Ge?en sene yo?un ma? trafi?i yokken de bir ?ok sakat verdik. Bu da demek oluyor ki, oyuncular ters hareket yapar, saha zeminine tak?l?r, rakip dalar vs. sakatlanabilir. Yani antreman metodlar?n do?ru olsa da s?k s?k sakatl?k verebilirsin. M. Pektemek en iyi ?rnektir bu konuda. Ama bu sene i?in sakatl?klarda ve tak?m?n d?????nde ge?erli olan ba?l?ca neden yorgunluktur. Bunun ba?l?ca a??klamas? budur. Ha konunun derinine ineriz beslenme, dinlenme ve ?st ?ste ma? oynaman?n verdi?i fiziksel, zihinsel yorgunluklar, stres, psikolojik k?r?lmalar meydana gelir. Bunlar? da konuya dahil ederiz. O zaman Bilic'e daha fazla hak vermemize neden olur bu durum.
          Bu kadar geni? bir konu ?zerine, denk gelen 1-2 ?rne?i verip, i?in i?inden ??kmaya ?al??mak yada konuyu verilen bir ?rnek ?zerinden direk olarak antreman metoduna ba?lamak ne kadar do?ru olur?
          Bu sene tak?m?n ?zellikle fiziksel d????? ve yorgunlu?u direk olarak ma? trafi?iyle alakal?d?r.
          Ve sakatl?k oranlar?n?n artmas?nda, ma? trafi?in etkisi yoktur demek do?ru olmaz.
          Antreman metodlar?nda e?er varsa, eksik veya hatalar?n, di?er konulara oranla bu kadar ?nemli bir pay?n?n oldu?unu d???nm?yorum.

Bu arada ben sakatl?klar? "sadece" ma? trafi?ine de ba?lam?yorum yukarda sayd?m.

Sen gel 120 dakika Liverpool ile oyna, 3 g?n sonra Bal?kesir ile beraber kal, biri ??ks?n desin ki, idman program? y?z?nden aga.
          Ya karde?im,yazmayay?m diyorum ama hakikaten yazd?r?yorsun adama.
          Yukar?daki 6 paragraf yaz?dan birini c?mb?zla ?ekmi?sin,onu da eline y?z?ne bula?t?rm??s?n.

Laf ?arp?tma ?zerine g?zel ihtisas yapm??s?n da,c?x ?ok a??k veriyorsun.

'' Ayr?ca bu d?????n elbette birden ?ok sebebi var,bunu da daha ?nce dile getirdim ancak bunun en b?y?k sebebi bana g?re idman programlar?d?r.Sana g?re de idman programlar? yan etkendir,di?erleri ana etkendir,ben buna sayg? duyar?m. ''

Ben zaten bu d?????n veya sakatlaklar?n tek nedene dayanmad???n? s?yledim,ve yine 4 sayfa ?nce ki yaz?mda,do?ru beslenme,dinlenme ve idman zemini de ?nemli bunlar d?????n ve sakatl?klar?nda etkenidir dedim ve eski kondisyonerimiz Stefano'nun rep?rtjan?n bir k?sm?n? payla?t?m.

Yani Bal?keskir ma??nda berabere kald?k,??nk? idman programam?m?z ?ok k?t? diyen olmad?,diyeni ge? tek ma? ?zerinden bunlar? kasteden olmad?.
          Olay? ne sadece Bal?kesir,ne ge?en sene ki at?yorum Antalya ma??yla ?rneklendiremeyiz,ge?en sene kafadan son 10 ma?,+ Antalya'ya kaybetti?imiz 2-0 ' l?k ma?,bu sene Bal?kesir,Eski?ehir,Sivas yani uzar gider ee 2 senedir sene ba??ndan beri sakatl?klarda cabas? ?

?stelik yine kendi kafanda yaratt???n Tufan'?n s?yledi?i ?eylere cevap vermeye devam ediyorsun.
          Bu tak?mda adale ve kas sakatl?klar?ndan ba?ka sakatl?klar olmuyor mu dedik ? Gidip Mustafa Pektemek'in sakatl?klar?ndan bahsetme komikli?ine giriyorsun ?
          Mustafa Pektemek'in kafas?n? yarmas? yahut burnunu k?rmas?,yahut bu hafta Atiba'n?n darbeye ba?l? sakatl??? adale ve kas sakatlanmalar?nda Avrupa'n?n en ?ok sakatl?k veren 2-3 kul?b?nden biri oldu?umuz ger?e?ini de?i?tirmiyor.

Bak yine her ?eyi ge?iyorum,ben sakatl?klar? ma? trafi?ine ba?lad???n? da iddia etmedim,ben senin bu d????te ma? trafi?inin en b?y?k etken oldu?u tezine kar?? ??kt?m.
          Ama bu sefer nas?l ?arp?t?rsan ?arp?t yazmayacam karde?im,selametle.

Yorum Yap

Tufan pes mi ettin bro ne g?zel yaz???yorduk. Elbet puan kayb? yada sakatl?k ya?ay?nca yazacaks?n yine sab?rla bekleyece?im

Yorum Yap

Kondisyoner ?al??t?r?lmayan d?nemde yard?mc? antren?rler bu g?revi ?stleniyordu. Koch kondisyoner olarak de?il yard?mc? antren?r olarak geldi. Teknik heyet i?inde bu g?revi al?yordur ama uzmanl?k alan? de?il diye biliyorum.

Stefano da evet ?imdi hat?rlad?m. Scala'yla Luce ayn? y?l gelmi?lerdi T?rkiye'ye. Her ma? sonras? soyunma odas?na gitmeden tak?ma sahan?n ?evresinde birka? tur att?r?rd?. Bizde g?rmemi?iz i?te ?ff be ne ?al??t?r?yor adam tak?m? derdik.

Yorum Yap

Kondisyoner ?al??t?r?lmayan d?nemde yard?mc? antren?rler bu g?revi ?stleniyordu. Koch kondisyoner olarak de?il yard?mc? antren?r olarak geldi. Teknik heyet i?inde bu g?revi al?yordur ama uzmanl?k alan? de?il diye biliyorum.

Stefano da evet ?imdi hat?rlad?m. Scala'yla Luce ayn? y?l gelmi?lerdi T?rkiye'ye. Her ma? sonras? soyunma odas?na gitmeden tak?ma sahan?n ?evresinde birka? tur att?r?rd?. Bizde g?rmemi?iz i?te ?ff be ne ?al??t?r?yor adam tak?m? derdik.
                Scala daha ?nce geldi abi

Yorum Yap

Aslı Tufan Tokadc? tarafından Gönderilmiş Mesajı göster

Niyeki ikiside 2000 de gelmedi mi T?rkiye'ye. Ger?i bu olayda ?nemli de?il asl?nda. G?khan arkada??m?z?n payla?t??? makele ilgilendiryor beni.

http://bireyselperformans.blogspot.c....html?spref=tw

Yazar, yaz?da ortada gibi dursa da irdelendi?inde ?nder ?zen'in hakl? olmad??? sonucu ??k?yor ve Ertan Hatipo?lu s?ylediklerinde hakl? gibi. Konuyla ilgili birka? makale okumak laz?m asl?nda.
                  En son düzenleyen Devrim Sur; 11-03-2015, 21:05.

Yorum Yap

Niyeki ikiside 2000 de gelmedi mi T?rkiye'ye
                    2001 diye hat?rl?yordum da 2000'de gelmi?,hakl?s?n abi.

Yorum Yap

Niyeki ikiside 2000 de gelmedi mi T?rkiye'ye
                      2001 diye hat?rl?yordum da 2000'de gelmi?,hakl?s?n abi.
                      Ger?i bu olayda ?nemli de?il asl?nda. G?khan arkada??m?z?n payla?t??? makele ilgilendiryor beni.

http://bireyselperformans.blogspot.c....html?spref=tw

Yazar, yaz?da ortada gibi dursa da irdelendi?inde ?nder ?zen'in hakl? olmad??? sonucu ??k?yor ve Ertan Hatipo?lu s?ylediklerinde hakl? gibi. Konuyla ilgili birka? makale okumak laz?m asl?nda.

Yorum Yap

Resmi sitedeki her antreman haberinde "kondisyon ?al??mas?" yaz?yor en ba?ta. Bu y?kleme midir acaba. Ba?ka bi?ey de olabilir heralde.

Yorum Yap

Tak?m son yar?m saatte y?r?d?,bak?n k?t? oynad? demiyorum y?r?d?.

Yorum Yap

Tak?m?n hali fizik olarak ka? ma?t?r berbat. Bal?kesir,Sivas gibi tak?mlar sahada eziyor bizi hala sakat vermedik diye bu adama laf at?yorlar. Verilecek sakat?n m? kald?? ?ki senedir k??? ba?? y?rt?lan?n say?s? belli de?il.

Yorum Yap

Yorgunlu?umuz en ba??ndan beri mentaldi. Kafa olarak toparlan?rsak tak?m al?r y?r?r.

Yorum Yap

Bug?nk? galibiyetin mimar? G?khan T?re'yi getirdi?in i?in ve bu tak?m?n olu?mas?nda pay?n oldu?u i?in sa?ol hocam.
                                Y?llarca antreman metodlar? ?zerinde ?al???p kafa yordun, g?rd???n bi ka? yanl??? s?yledin diye nereden vuracaklar?n? ?a??ranlar var aman kulak asma onlara.

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                                X