Duyuru

??k?ş
Hen?z duyuru yok

?nder ?zen

??k?ş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Aslı Orhan Baladin tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
    Sevgili arkadaslar , ben burada begenmedigim bir yaziyi alintilayarak veya yaziya istinaden dalga gecer gibi yazilar yazma terbiyesizliginde hic bir zaman bulunmadim , her insanin gorusleri vardir ve bu degerli ortamda herkes goruslerini paylasmaktadir ! Onder ozenin burayi okudugunu dusundugumden direk kendisine yazdim , hoslanirsiniz hoslanmazsiniz ayri bir konu , dogru olduguna inandigim icin yazdim dogru olduguna inandigim seyleride yazarim .
    Burada hic bir insanla polemige girmem sadece bir sefer Onder ozen konusunda Tufan kardesimle karsilikli bir kac yazismamiz olmustur , Tufanin tum yazilarina imzami atmama ragmen Onder ozen konusunda ayni dusunmek zorundada degilim.
    Laf sokusturmakta ustumuze yok , bana laf sokacaginiza iki dakika dusunun yeter !
    Onder ozen sokaktan gecen birisi degil , besiktasta gorev yapmis bir kisi ne kadar begenmesemde bu kulupte soz sahibi olmus tvlerde devamli anlattigi gibi kendi deyimiyle hocayi ve ekibini getirmis , bugunku sistemi kurmus ...... diye anlatir , eger bu kupten ayrildiginda bu isleri yaptigini anlatiyorsan o kisilere saygi duyacaksin her defasinda sacma sacma konusup ertesi gun yine gazetelerden beni yanlis anladilar teranesi yapmayacaksin ! tvlerde uc kurus para kazanacagim diye koskoca besiktasi agzina dolamayacaksin eger bir yanlislik varsa o cok deger verdigin kulube , hocasina telefon acarsin ve durumu anlatirsin !!
    tvlerde agizlarindan salya akan cakallara yem yapmazsin ..
    siz iki dakika dusunun demissiniz ya! simdi bende size diyorum ki! yazdiklarimi okuduktan sonra iki dakika dusunun.
    herkesin besiktasliligi kendinedir. her goruse de saygi duyulmasi gerekir ama fakat lakin deger verdiginiz bir konu ya da kisi hk elestiriden oteye bir durum varsa onem verdiklerinizi korumak adina sizde birseyler karalarsiniz.
    ?nder ?zen besiktas takimini medyada en cok savunan adamdir. "besiktas takimini "diyorum zaten o da baska konulara fazla girmiyor. dikkat edin, her iyi giden mac sonunda gozlerinin ici en az bizim kadar guluyor ve her k?tu gitmis mac sonrasinda takimi oyle bir sahipleniyor ki, kendime "ayni maci seyretmedik herhalde" dedigim cok oluyor. ve bu ?nder ?zen ilk kez takim hakkinda olumsuz birsey s?yledi. bunu cok ?nemli buluyorum. sizde ?nemli bulun ltf. bu takimi o kurdugu icin emin olun takimin basarili olmasini sizden benden daha cok istiyor.
    turgay demir de genel olarak besiktasin hakkini medyada en cok savunan gazetecidir. maalesef o da bilicle bu isin olmayacagi fikrindedir.

Yorum Yap

Aslı G?khan ?zba? tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
      Her futbolcu Olcay gibi olsa ke?ke. Daha ma? ka??rd???n? hat?rlam?yorum.

Neyse ma?allah diyelim
      Var var o da ka??rd?, grip mi ne olmu?tu ?yle ka??rd?
      Birde k?rm?z? kart g?rm??t?, cezal? duruma d??m??t?

Yorum Yap

Aslı Ersun Alver tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
        Her futbolcu Olcay gibi olsa ke?ke. Daha ma? ka??rd???n? hat?rlam?yorum.

Neyse ma?allah diyelim
        Var var o da ka??rd?, grip mi ne olmu?tu ?yle ka??rd?
        Birde k?rm?z? kart g?rm??t?, cezal? duruma d??m??t?
        Evet g?rd??? k?rm?z? kartta faul bile yoktu,rakip futbolcular?n ricas? ?zerine B?lent bey atm??t? Olcay'?.

Yorum Yap

Aslı Tufan Tokadc? tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
          Aslı ?a?r? G?khun Sevindik tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
          2002/2003 sezonunda, 10 Avrupa ma?? oynad?k. Hi? bir tak?m bu sezon ki tak?mlar gibi g??l? de?ildi. 3 TR Kupas? ma?? oynad?k. +34 Lig ma??. Toplam da 47 ma? oynam???z.

Bu sezon ise; ?ncelikle sezonu erken a?t?k. Arsenal, Feyenoord, Tothenham, Partizan, Asteras, Liverpool 12 ma? + 2 B?r?j ma?? oynanacak. TR Kupas?n da 7 ma? oynad?k.

14 Avrupa + 7 Kupa + 23 lig ma??, toplam 44 ma?. Sezonun bitmesine daha 11 ma? var ve Avrupa'da da yolumuza devam ediyoruz.

Nas?l istatistik hesab? yap?yorsunuz hi? ara?t?rmadan bilmiyorum.
          Tak?mlar?n g?c? ?zerinden mi hesap yap?yoruz ma? trafi?inden mi ?
          Kald? ki,ben zaten bu sezon 100.y?la g?re daha fazla ma? yapt???m?z? s?yledim 2 olmas?nda 4 fazla olsun ne farkeder ?
          Hani ?ok ara?t?rmac?s?n ya,ge?en sezon tek kulvarda oynayan tak?mdaki d????? istatikleri de d?ksene ?uraya ?
          Elmayla armutu kar??t?rmay?n,G?khan 100.y?lda tak?m?n tek kulvarda oynad??? i?in d???? ya?amad???n? s?ylemi?.
          Aksini s?yledik,??nk? tek kulvarda oynamad?k.Benim anlatmak istedi?imi anlamadan istatistik bilmi?li?i yapma l?tfen,?nce bir bak ben ne anlat?yorum ?
          1) Tak?mlar?n g?c? ma? trafi?ini ?ok etkiler. Arsenal ile Sarajevo'yu bir tutacak de?iliz.
          2) 2 veya 4 de?il. Ve ?ok ?ey farkeder. Kafadan 10-15 fazla ma?.
          3) ?ok ara?t?rmac? de?ilim, sadece istatistik bilgiler payla??rken verilere g?re konu?mak gerekiyor.
          4) O konuda hemfikiriz ne alaka.
          5) Bende tek kulvarda oynad?k demedim okudu?undan onu mu ??kard?n?
          Daha zorlu kulvarlarda, daha ?ok ma?a ??kt?k.
          + sezonu erken a?t?k ve ekstra s?k?nt?larla u?ra??yoruz.
          100. y?lda ne bu kadar sakat verdik, nede deplasmanlarda yollarda s?r?nd?k.
          ?statistik bilmi?li?i yapma diyorsun, bana bilmi?lik taslad???m? s?yleyerek artistlik yap?yorsun sonra l?tfen diyorsun Herneyse ben cevap hakk? m? kulland?m. Ayr? g?r??lerdeyiz. Bu konuyu uzatmayal?m kartal. Sa?l?cakla kal.

Yorum Yap

2002/2003 sezonunda, 10 Avrupa ma?? oynad?k. Hi? bir tak?m bu sezon ki tak?mlar gibi g??l? de?ildi. 3 TR Kupas? ma?? oynad?k. +34 Lig ma??. Toplam da 47 ma? oynam???z.

Bu sezon ise; ?ncelikle sezonu erken a?t?k. Arsenal, Feyenoord, Tothenham, Partizan, Asteras, Liverpool 12 ma? + 2 B?r?j ma?? oynanacak. TR Kupas?n da 7 ma? oynad?k.

14 Avrupa + 7 Kupa + 23 lig ma??, toplam 44 ma?. Sezonun bitmesine daha 11 ma? var ve Avrupa'da da yolumuza devam ediyoruz.

Kald? ki,ben zaten bu sezon 100.y?la g?re daha fazla ma? yapt???m?z? s?yledim 2 olmas?nda 4 fazla olsun ne farkeder ?
            Hani ?ok ara?t?rmac?s?n ya,ge?en sezon tek kulvarda oynayan tak?mdaki d????? istatikleri de d?ksene ?uraya ?
            Elmayla armutu kar??t?rmay?n,G?khan 100.y?lda tak?m?n tek kulvarda oynad??? i?in d???? ya?amad???n? s?ylemi?.
            Aksini s?yledik,??nk? tek kulvarda oynamad?k.Benim anlatmak istedi?imi anlamadan istatistik bilmi?li?i yapma l?tfen,?nce bir bak ben ne anlat?yorum ?
            1) Tak?mlar?n g?c? ma? trafi?ini ?ok etkiler. Arsenal ile Sarajevo'yu bir tutacak de?iliz.
            3) ?ok ara?t?rmac? de?ilim, sadece istatistik bilgiler payla??rken verilere g?re konu?mak gerekiyor.
            ?statistik bilmi?li?i yapma diyorsun, bana bilmi?lik taslad???m? s?yleyerek artistlik yap?yorsun sonra l?tfen diyorsun Herneyse ben cevap hakk? m? kulland?m. Ayr? g?r??lerdeyiz. Bu konuyu uzatmayal?m kartal. Sa?l?cakla kal.
            Arsenal'le Sarajevo'yu bir tutamayaca??m?z gibi Lazio'yla Asteras'? da bir tutamay?z (senin mant???nla)
            Hala 2-3-4 ma? ?ok farkeder diyorsun ge?en sezon ki ma? trafi?inin rahatl???ndan bahsetmiyorsun,buna biz i?ine geldi?i gibi konu?mak diyoruz.
            Ben de eldeki verilere g?re konu?uyorum,tak?m?n fiziksel d?????n?n ma? trafi?iyle k?smen alakas? olsa da ?o?unluk olarak ma? trafi?inin etkin olmad???n?,ayn?s?n? ge?en sezonda ya?ad???m?z?,bu konuda ?nder ?zen ve sene ba??nda Asteras ma??ndan sonra eski kondisyonerimiz Stefano'nun s?ylediklerine kat?ld???m? s?yl?yorum.

Tek kulvarda oynuyoruz dedi?ini ??karmad?m,senin benim mesaj?m?n ?zerine att???n mesaj?n a??klamas?n? yapt?m.
            Ya da senin i?in daha basit bir a??klama yapay?m,100.y?lda tek kulvarda oynad???m?z i?in ba?ar?l? olduk arg?man?na hay?r a?a?? yukar? bu ma? trafi?inde oynad?k arg?man?n? koydum,tamamen hat?rlad???m kadar?yla ma?lar? yazd?m.Yani bu demek de?il ki,100.y?lda 3 kulvarda daha zorlu ma?lar,daha fazla ma? trafi?ine girdik demek de?il.

En ?eli?kili noktay? sona saklam??s?n,beni hakl? ??kard???n i?in te?ekk?r ederim.
            Tak?m?n sakatl?k vermesi - ' dir,ama sen bunu pozitif bir ?eymi? gibi '' o kadar sakata ra?men '' arg?man?yla savunmaya ?al???yorsun
            Zaten bu kadar sakatl?k vermemizin sebebinin uygun olmayan idman programlar?n?n etkisi oldu?unu s?yl?yoruz,Lucescu,Daum,Scala keza Mustafa Denizli zaman?nda bu kadar fazla sakat vermedik ??nk? daha profesyonel teknik ekiplere ?al??t?k.

Ayr? g?r??lerde de?iliz,ayr? d?nyalarday?z.

Selametle.

Yorum Yap

Tufan ben tak?m d???? ya?amad? demedim. O tak?m bile ya?ad? dedim l?tfen

Yorum Yap

Arsenal'le Sarajevo'yu bir tutamayaca??m?z gibi Lazio'yla Asteras'? da bir tutamay?z (senin mant???nla)
                Hala 2-3-4 ma? ?ok farkeder diyorsun ge?en sezon ki ma? trafi?inin rahatl???ndan bahsetmiyorsun,buna biz i?ine geldi?i gibi konu?mak diyoruz.
                Ben de eldeki verilere g?re konu?uyorum,tak?m?n fiziksel d?????n?n ma? trafi?iyle k?smen alakas? olsa da ?o?unluk olarak ma? trafi?inin etkin olmad???n?,ayn?s?n? ge?en sezonda ya?ad???m?z?,bu konuda ?nder ?zen ve sene ba??nda Asteras ma??ndan sonra eski kondisyonerimiz Stefano'nun s?ylediklerine kat?ld???m? s?yl?yorum.

Tek kulvarda oynuyoruz dedi?ini ??karmad?m,senin benim mesaj?m?n ?zerine att???n mesaj?n a??klamas?n? yapt?m.
                Ya da senin i?in daha basit bir a??klama yapay?m,100.y?lda tek kulvarda oynad???m?z i?in ba?ar?l? olduk arg?man?na hay?r a?a?? yukar? bu ma? trafi?inde oynad?k arg?man?n? koydum,tamamen hat?rlad???m kadar?yla ma?lar? yazd?m.Yani bu demek de?il ki,100.y?lda 3 kulvarda daha zorlu ma?lar,daha fazla ma? trafi?ine girdik demek de?il.

En ?eli?kili noktay? sona saklam??s?n,beni hakl? ??kard???n i?in te?ekk?r ederim.
                Tak?m?n sakatl?k vermesi - ' dir,ama sen bunu pozitif bir ?eymi? gibi '' o kadar sakata ra?men '' arg?man?yla savunmaya ?al???yorsun
                Zaten bu kadar sakatl?k vermemizin sebebinin uygun olmayan idman programlar?n?n etkisi oldu?unu s?yl?yoruz,Lucescu,Daum,Scala keza Mustafa Denizli zaman?nda bu kadar fazla sakat vermedik ??nk? daha profesyonel teknik ekiplere ?al??t?k.

Selametle.
                Cevap vermeyecektim ama s?yledi?im ?eyleri farkl? yerlere ?ekti?in i?in d?zeltme yapaca??m. Yanl?? anla??lma ortadan kalks?n.
                ?lk olarak Arsenal ile Sarajevo'yu k?yaslama nedenim, ilk turda kar??la?t???m?z tak?mlar olmas?d?r. Bir g??l? tak?m ile bir g??s?z tak?m? k?yaslayarak, kendi tezimi savunacak de?ilim.
                Kald? ki ger?ekler ortada, bi tarafta Arsenal, Tothenham, Liverpool var di?er tarafta? Yani "benim mant???mda" s?k?nt? yok.
                ?kinci olarak evet ma? say?s? farkeder. Ben 100. y?l ile bu y?l? k?yasl?yorum. E?er farkl? sezonlar?da k?yaslamaya dahil edeceksek, sana "istatistik bilmi?li?imle" daha fazla ?rnek ??kartabilirim, konu ?ok uzar
                K?smen dedi?in tak?m d???s?n?n nedeni "bu sene" ma? trafi?i ve sakatl?klar y?z?ndendir. ?nceki senelerde tak?m?n d???? g?stermesi bu seneyi ba?lamaz. Hocalar, antremanlar de?i?ti?inde yada ma? say?s? azald???nda da tak?m d????e ge?ebilir. Bunun bi s?r? nedeni de olabilir. Ben bir?eye ba?lam?yorum ama bir?eylerin di?erlerinden daha fazla sorun oldu?unu biliyorum.
                Stefano i?in bilimsel k?sm?n? ne kadar biliyorsa, eminim ?uan ki ?al??t?r?c?lar?m?zda o kadar biliyordur.
                ?nder ?zen'in dedi?i ise kendini ba?lar. Bilic'i yada ekibini dinlemeden bir kan?ya varmak haks?zl?k olur.
                ?eli?kili konu?du?umu d???nm?yorum.
                100. y?l ile bu sene ki k?yaslamaya gelirsek ikimizde hakl?y?z. Ben seni d?zeltmi? oldum, tam rakamlar? vererek. Niye al?nganl?k yapt?n, te?ekk?r edip ge?ebilirsin. Fikirlerimiz ayn? olmak zorunda de?il.
                Daha profesyonel ekiplerle ?al??t?k o y?zden az sakat verdik diyorsun da, ?nder Hoca Dolu Arslan i?in methiyeler diziyordu, ?imdi de ele?tiriyor. ?nder Hoca'n?n verisiyle ?rnek verip, s?ylediklerini g?rmemezlikten gelmi? oluyorsun. Yada ?nder Hoca'n?n yapt??? ile s?yledi?i ?eli?iyor. Kendi getirdi?i ekip yetersizse, kendiside yetersizdir.
                Bir futbolcunun sakatlanmas? sadece idman programlar?ndan kaynaklanmaz.
                Serdar, Pedro, Olcay gibi hi? sakatlanmayan adamlarda ayn? idmanlar? yap?yorlar.
                Evet ayr? d?nyalarday?z ben bu d?nyaya ait de?ilim sen bu d?nyaya ait kalmaya devam et kar?im

Yorum Yap

Selametle.
                  Cevap vermeyecektim ama s?yledi?im ?eyleri farkl? yerlere ?ekti?in i?in d?zeltme yapaca??m. Yanl?? anla??lma ortadan kalks?n.
                  ?lk olarak Arsenal ile Sarajevo'yu k?yaslama nedenim, ilk turda kar??la?t???m?z tak?mlar olmas?d?r. Bir g??l? tak?m ile bir g??s?z tak?m? k?yaslayarak, kendi tezimi savunacak de?ilim.
                  Kald? ki ger?ekler ortada, bi tarafta Arsenal, Tothenham, Liverpool var di?er tarafta? Yani "benim mant???mda" s?k?nt? yok.
                  ?kinci olarak evet ma? say?s? farkeder. Ben 100. y?l ile bu y?l? k?yasl?yorum. E?er farkl? sezonlar?da k?yaslamaya dahil edeceksek, sana "istatistik bilmi?li?imle" daha fazla ?rnek ??kartabilirim, konu ?ok uzar
                  K?smen dedi?in tak?m d???s?n?n nedeni "bu sene" ma? trafi?i ve sakatl?klar y?z?ndendir. ?nceki senelerde tak?m?n d???? g?stermesi bu seneyi ba?lamaz. Hocalar, antremanlar de?i?ti?inde yada ma? say?s? azald???nda da tak?m d????e ge?ebilir. Bunun bi s?r? nedeni de olabilir. Ben bir?eye ba?lam?yorum ama bir?eylerin di?erlerinden daha fazla sorun oldu?unu biliyorum.
                  Stefano i?in bilimsel k?sm?n? ne kadar biliyorsa, eminim ?uan ki ?al??t?r?c?lar?m?zda o kadar biliyordur.
                  ?nder ?zen'in dedi?i ise kendini ba?lar. Bilic'i yada ekibini dinlemeden bir kan?ya varmak haks?zl?k olur.
                  ?eli?kili konu?du?umu d???nm?yorum.
                  100. y?l ile bu sene ki k?yaslamaya gelirsek ikimizde hakl?y?z. Ben seni d?zeltmi? oldum, tam rakamlar? vererek. Niye al?nganl?k yapt?n, te?ekk?r edip ge?ebilirsin. Fikirlerimiz ayn? olmak zorunda de?il.
                  Daha profesyonel ekiplerle ?al??t?k o y?zden az sakat verdik diyorsun da, ?nder Hoca Dolu Arslan i?in methiyeler diziyordu, ?imdi de ele?tiriyor. ?nder Hoca'n?n verisiyle ?rnek verip, s?ylediklerini g?rmemezlikten gelmi? oluyorsun. Yada ?nder Hoca'n?n yapt??? ile s?yledi?i ?eli?iyor. Kendi getirdi?i ekip yetersizse, kendiside yetersizdir.
                  Bir futbolcunun sakatlanmas? sadece idman programlar?ndan kaynaklanmaz.
                  Serdar, Pedro, Olcay gibi hi? sakatlanmayan adamlarda ayn? idmanlar? yap?yorlar.
                  Evet ayr? d?nyalarday?z ben bu d?nyaya ait de?ilim sen bu d?nyaya ait kalmaya devam et kar?im
                  Evet sen bu d?nyadan de?ilsin,kendi kafanda bir d?nya kurmu?sun orda ya??yorsun.

Hala bana b?y?k ma? ?rne?i ?zerinden 100.Y?l k?yas? yap?yorsun,arkada? 100.Y?l ?rne?ini veren ben de?ilim,ben 100.Y?l?n tek kulvarla ge?medi?ini anlatt?m ama sen hala Arsenal,Tottenham,Liverpool diyorsun Ya yazd?klar?m? okumuyorsun ya da i?ine geldi?i gibi anl?yorsun.Sen hala farkl? sezonlar? k?yas etti?imi d???n?yorsun,e?er sen bunu d???n?yorsan benim ge?en sezonu k?yasa ortak etmeni istemem de son derece normal de?il mi ? Neyi yad?rg?yorsun ?

Tak?m?n fiziksel d????? ve ya?ad??? sakatl?klar? ma? trafi?ine ba?layan sen,ge?en sene ba??nda ve bu sene ba??nda verdi?imiz d?zinelerce sakat? da a??kla bir zahmet ? Lig yeni ba?lam??ken,tak?m yorgun de?ilken ve ma? trafi?i yo?un de?ilken niye verdik biz bu sakatlar? ?

Mevzu teknik heyet biliyor bilmiyor mevzu da de?il ki,sen benim bu konu hakk?nda yazd???m hi? bir yaz?y? okumam??s?n,bo?una demiyorum sana ?nce bir bak ben ne anlat?yorum diye ? ''
                  Asl?nda bunu Bilic ve ekibi bunu bilmiyor da demiyorum,teori de illa ki biliyorlard?r ancak uygulamada kesinlikle s?k?nt? var. '' Bak 4 sayfa ?nce yazd?m bunu.Yazd?klar?m ve anlatmak istedi?im ne varsa onun tam aksini anl?yorsun,ama tebrik ederim bu da bir yetenek.

Bilmek ve uygulamak aras?nda fark vard?r,?nder Hoca idman programlar?n?n yanl?? oldu?unu bilebilir ama teoride bilmesi pratikte do?ruyu yapaca??n? g?stermez,keza Bilic i?inde ayn?s?n? s?yledim,illa ki biliyordur ama bu i? hassas bir denge noktas?,o dengeyi tutturmak zor,bu y?zden uygulamada s?k?nt? var muhtemelen diyorum,daha ?nce de s?yledi?im gibi.

Ayr?ca bu d?????n elbette birden ?ok sebebi var,bunu da daha ?nce dile getirdim ancak bunun en b?y?k sebebi bana g?re idman programlar?d?r.Sana g?re de idman programlar? yan etkendir,di?erleri ana etkendir,ben buna sayg? duyar?m.Benim kabul etmedi?im nokta benim anlatmak istedi?im ?eylerin tam aksini iddia etmi?im gibi yorumlaman ve de?erlendirmen,iddia etmedi?im ?eyleri kabul etmemem ve buna istinaden cevap vermem senin cevap hakk?n kadar do?ald?r de?il mi ?

Ayr?ca Serdar,Olcay ve Pedro'nun sakatlanmamas? Cenk Tosun,Sivok,Sosa,Demba Ba,G?khan T?re,Mustafa Pektemek,Necip Uysal,Ersan,?smail,Cenk G?nen ' in adele ve kas sakatl?klar? ya?ad??? ger?e?ini de?i?tirmez ? Her insan?n b?nyesi farkl?d?r,Olcay,Pedro ve Serdar'?n b?nyeleri di?er futbolculara g?re sa?lam diye bu mant?ktan yola ??karak idman programlar?nda sorun yok diyemeyiz.

Sa?l?cakla.

Yorum Yap

Tufan ben tak?m d???? ya?amad? demedim. O tak?m bile ya?ad? dedim l?tfen
                    Futbol anlam?nda d???? oldu,fiziksel a??dan biraz oldu ama bu denli olmad?.
                    Futbol anlam?nda olaca??n? zaten Lucescu son 10 hafta kimse bizden iyi futbol beklemesin diyerek olaca??n? g?stermi?ti.
                    Kald? ki son haftalarda Fenerbah?e,Adanaspor,Altay,Gen?lerbirli?i,Galatasa ray'? futbol ve fizik g?c? olarak ezdik.
                    Yani k?t? futbol oynayarak kazanaca??m?z? d???nd???m?z ma?larda bile olduk?a iyi oynad?k,Gs ve Fb ma?lar? abart?s?z 5 ataca??m?z ma?lard?.
                    Yani bu fiziksel d???? oldu?una kat?lmam m?mk?n de?il,futbol kalitesi olarak biraz oldu ama toparlad?k ve rakiplerimizi eze eze ?ampiyon olduk.

Yorum Yap

Bu kondisyonerlerin kariyeri nedir? Bu adamlar?n i?inin ehli oldu?una dair ciddi ??phelerim var.

Ge?en sene bir ton sakat verdik. Bu adamlar vard?. Bu sene yine koma. Gene bu adamlar var.

Yorum Yap

Ke?ke geri gelsen be hocaaaaaa

Yorum Yap

"Tak?m?n fiziksel d????? ve ya?ad??? sakatl?klar? ma? trafi?ine ba?layan sen,ge?en sene ba??nda ve bu sene ba??nda verdi?imiz d?zinelerce sakat? da a??kla bir zahmet ? Lig yeni ba?lam??ken,tak?m yorgun de?ilken ve ma? trafi?i yo?un de?ilken niye verdik biz bu sakatlar? ?"

Yo?un ma? trafi?i olmadan da sakatl?klar olabilir. Ge?en sene yo?un ma? trafi?i yokken de bir ?ok sakat verdik. Bu da demek oluyor ki, oyuncular ters hareket yapar, saha zeminine tak?l?r, rakip dalar vs. sakatlanabilir. Yani antreman metodlar?n do?ru olsa da s?k s?k sakatl?k verebilirsin. M. Pektemek en iyi ?rnektir bu konuda. Ama bu sene i?in sakatl?klarda ve tak?m?n d?????nde ge?erli olan ba?l?ca neden yorgunluktur. Bunun ba?l?ca a??klamas? budur. Ha konunun derinine ineriz beslenme, dinlenme ve ?st ?ste ma? oynaman?n verdi?i fiziksel, zihinsel yorgunluklar, stres, psikolojik k?r?lmalar meydana gelir. Bunlar? da konuya dahil ederiz. O zaman Bilic'e daha fazla hak vermemize neden olur bu durum.
                          Bu kadar geni? bir konu ?zerine, denk gelen 1-2 ?rne?i verip, i?in i?inden ??kmaya ?al??mak yada konuyu verilen bir ?rnek ?zerinden direk olarak antreman metoduna ba?lamak ne kadar do?ru olur?
                          Bu sene tak?m?n ?zellikle fiziksel d????? ve yorgunlu?u direk olarak ma? trafi?iyle alakal?d?r.
                          Ve sakatl?k oranlar?n?n artmas?nda, ma? trafi?in etkisi yoktur demek do?ru olmaz.
                          Antreman metodlar?nda e?er varsa, eksik veya hatalar?n, di?er konulara oranla bu kadar ?nemli bir pay?n?n oldu?unu d???nm?yorum.

Bu arada ben sakatl?klar? "sadece" ma? trafi?ine de ba?lam?yorum yukarda sayd?m.

Sen gel 120 dakika Liverpool ile oyna, 3 g?n sonra Bal?kesir ile beraber kal, biri ??ks?n desin ki, idman program? y?z?nden aga.

Yorum Yap

100. y?l d?nemi farkl? d?nyayd?. O y?llarda T?rkiye'deki antren?rler kondisyoner nedir bilmezlerdi. Hatta 2000-2002 d?nemlerinde Denizli ?ok ele?tiriliyordu bu konuda. Kondisyonerle ?al??m?yordu, istemiyordu adam. Elin kondisyoneri efsane Denizli'den iyi mi bilecekti. E adam da hakl?. T?rkiyede ?ampiyonluk sistemle, taktikle, kondisyonerle kazan?lm?yor ki

Yanli? hat?rlam?yorsam ilk defa kondisyoneri Lucescu'nun gs sinde duymu?tum. ?a?da? y?ntemler kullan?yordu antreman tekniklerinde. Yan?lm?yorsam oyunculara da ilk defa videolu analiz yapanda kendisiydi.

O y?llar?n s?perlig temposu ve avrupa futbolunun temposu ?u andakiyle ayn? de?il zaten. O y?zden tak?mlar y?l i?ine dayan?kl?l?k, kuvvet ve s?rat ?al??malar?n? ?ok daha yo?un bir ?ekilde uyguluyor. Bu da sakatl?klar? do?ruyor. Sadece bizde sakatl?k yok. Avrupa da yo?un ma? trafi?i olan bir?ok kul?p ya??yor bunu. ??nk? antremanlardan taviz verirse kaybedece?i ?ok ?ey var diye d???n?yorlar. Bunu minimuma indirmek i?in geni? kadro ve uygun rotasyon yap?yorlar. Biz de bunu yapaca??z i?te.

Yukar?da arkada??n payla?t??? makele ?ok iyi. Hatta o makaleyi tart??mak daha iyi.

Yorum Yap

Aslı Berkay Tenteriz tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                              100. Y?lda tek kulvarda m?yd?k ?
                              Uefa'da ?eyrek finalde Lazio'ya elenen,T?rkiye Kupas?nda ?eyrek finalde Gen?lerbirli?ine elenen biz de?il miydik ?
                              Lazio ma??n? 1 sene sonras?nda diye hat?rl?yordum. Yan?lm???m Yaln?z o zaman Uefa kupas?n?n oynanma ?ekli farkl?yd?. Grup yoktu. Direkt eleme oynuyorduk. K?sacas? daha az ma? oynam??t?k.

?eyrek finale kadar ge?ti?in tak?m say?s? 3 bilemedin 4't?r. T?rkiye kupas? da ayn? ?ekilde. Grup ?eklinde oynanm?yordu ma?lar.

?imdi oynanan ma? say?s? ?ok daha fazla. O tecr?beli tak?m bile d???? ya?ad?.

Barcelona'da d???? ya??yor Real'de ya??yor. ?nemli olan o d????? atlatabilmek. Umar?m ?stesinden geliriz.
                              Sarajevo
                              (?spanyol tak?m? ismi akl?ma gelmedi)
                              Dnamo Kiew
                              Slavia Prag
                              Lazio

10 Avrupa kupas? ma??,?st?ne 6 T?rkiye Kupas? ma??.

?u an o zaman ki Be?ikta?'tan sadece 2 avrupa kupas? ma?? fazla oynam???z,totalde pek bir fark yok.

Alaves Deplasmanda son dakikada duran toptan Abelardo kafayla at?p 1-1 yapm??t?.??erde ma??n ba??nda ?lhan atm??t? da elemi?tik.
                              Tayfur Havut?u'nun ara pas? ile atm??t? de?il mi ?lhan, Tayfur da sonra k?rm?z? g?rm??t?

2 senedir ayn? senaryonun ya?anmas? ak?llara sorular getirir, ?nder ?zen'de akl?na gelen soruya cevap vermi?, ki?isel yakla??mlar? b?rak?p do?ruya ula?maya ?al??mal?y?z. neden telefon a?mad?, a?z?ndan salya akan yorumculara malzeme yap?yor ?eklinde ki yorumlara kat?lmak ?ok zor.. bir zaman geliyor in?n?de ters bask? var oynam?yorlar deniyor bir zamanlar seyahat seyahat tak?m?n da can? var deniyor. kabul ama tak?mda ki bu d????? sadece seyahatlere ba?lamak kendini kand?rmak gibi.

Yorum Yap

abicim ge?en sene tak?m?m?z 2. devrenin ilk 4-5 ma??ndan sonra b?y?k bir d???? ya?ad? art?k fizikselmi mentalmi bilmiyorum ama bir s?k?nt? oldu?u kesin
                                ilk 15 haftada oynad???m?z h?zl? pas,pas opsiyonunun ?ok oldu?u oyunu oynayam?yoruz + olarak ikili m?cadelerde g??s?z kal?yoruz.dikkat edin son haftalarda oyuncular?m?z aya??nda ?ok top tututuyor. buda rakibin sahas?na yerle?mesini sa?l?yor.ceza sahas?na fazla giren oyuncumuz olmad??? i?inde oyunumuz s?rekli s?k???yor.bizim biran ?nce h?zl? pas oyunumuzu oynamam?z laz?m

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                                X