Sonuçlar: 2014 Brezilya Dünya Kupası Favoriniz Kim?

Katılımcı sayısı
1040. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Brezilya

    224 21.54%
  • İspanya

    61 5.87%
  • Hollanda

    42 4.04%
  • İngiltere

    32 3.08%
  • İtalya

    64 6.15%
  • Fransa

    20 1.92%
  • Arjantin

    194 18.65%
  • Almanya

    267 25.67%
  • Portekiz

    36 3.46%
  • Diğer

    100 9.62%
Sayfa 1/165 12341151101 ... SonSon

Konu: 2014 Dünya Kupası

  1. #1

    2014 Dünya Kupası

    Kura çekimi sonrasında Brezilya 2014 Dünya Kupası açılış maçı da belli oldu. Açılış maçı 12 Haziran 2014'de TSİ 23:00'da evsahibi Brezilya ile Hırvatistan arasında oynanacak.

    Turnuvaya 12 farklı şehir ev sahipliği yapacak. Brasilia, Fortaleza, Natal, Recife, Salvador, Belo Horizonte, Rio de Janeiro, Curitiba, Porto Alegre, Sao Paulo, Cuiaba ve Manaus Dünya Kupası'nın durakları olacak.
    İşte 2014 Dünya Kupası Grupları

    A GRUBU
    -Brezilya
    -Hırvatistan
    -Meksika
    -Kamerun

    B GRUBU
    -İspanya
    -Hollanda
    -Şili
    -Avustralya

    C GRUBU
    -Kolombiya
    -Fildişi Sahilleri
    -Japonya
    -Yunanistan

    D GRUBU
    -Uruguay
    -Kostarika
    -İngiltere
    -İtalya

    E GRUBU
    -İsviçre
    -Ekvator
    -Fransa
    -Honduras

    F GRUBU
    -Arjantin
    -Bosna Hersek
    -İran
    -Nijerya

    G GRUBU
    -Almanya
    -Portekiz
    -Gana
    -ABD
    H GRUBU
    -Belçika
    -Cezayir
    -Rusya
    -Güney Kore

    İŞTE 2014 DÜNYA KUPASI'NIN TV VE İNTERNETTEKİ YAYIN PROGRAMI
    GRUP MAÇLARI...

    12 Haziran Perşembe:
    23:00 Brezilya-Hırvatistan TRT 1 ve www.trtspor.com.tr
    13 Haziran Cuma:
    19.00: Meksika-Kamerun TRT 1 ve www.trtspor.com.tr
    22:00 İspanya-Hollanda TRT 1 ve www.trtspor.com.tr
    01:00 Şili-Avustralya (Cumayı cumartesiye bağlayan gece) TRT 1 ve www.trtspor.com.tr
    14 Haziran Cumartesi
    19:00 Kolombiya-Yunanistan TRT 1 ve www.trtspor.com.tr
    22:00 Uruguay-Kostarika TRT 1 ve www.trtspor.com.tr
    01:00 İngiltere-İtalya (Cumartesiyi pazara bağlayan gece) TRT 1 ve www.trtspor.com.tr
    04:00 Fildişi Sahili-Japonya (Cumartesiyi pazara bağlayan gece) TRT 1 ve www.trtspor.com.tr
    15 Haziran Pazar
    19:00 İsviçre-Ekvador TRT 1 ve www.trtspor.com.tr
    22:00 Fransa Hondras TRT 1 ve www.trtspor.com.tr
    01:00 Arjantin Bosna Hersek TRT 1 ve www.trtspor.com.tr
    16 Haziran Pazartesi
    19:00 Almanya-Portekiz TRT 1 ve www.trtspor.com.tr
    22:00 İran-Nijerya TRT 1 ve www.trtspor.com.tr
    01:00 Gana-ABD TRT 1 ve www.trtspor.com.tr
    17 Haziran Salı
    19:00 Belçika-Cezayir TRT 1 ve www.trtspor.com.tr
    22:00 Brezilya-Meksika TRT 1 ve www.trtspor.com.tr
    01:00 Rusya-Güney Kore TRT 1 ve www.trtspor.com.tr
    18 Haziran Çarşamba
    19:00 Avustrulya-Hollanda TRT 1 ve www.trtspor.com.tr
    22:00 İspanya-Şili TRT 1 ve www.trtspor.com.tr
    01:00 Kamerun-Hırvatistan TRT 1 ve www.trtspor.com.tr
    19 Haziran Perşembe
    19:00. Kolombiya-Fildişi Sahili TRT 1 ve www.trtspor.com.tr
    22:00 Uruguay-İngiltere TRT 1 ve www.trtspor.com.tr
    01:00 Japonya-Yunanistan TRT 1 ve www.trtspor.com.tr
    20 Haziran Cuma
    19:00 İtalya-Kostarika TRT 1 ve www.trtspor.com.tr
    22:00 İsviçre-Fransa TRT 1 ve www.trtspor.com.tr
    01:00 Honduras-Ekvador TRT 1 ve www.trtspor.com.tr
    21 Haziran Cumartesi
    19:00 Arjantin-İran TRT 1 ve www.trtspor.com.tr
    22:00 Almanya-Gana TRT 1 ve www.trtspor.com.tr
    01:00 Nijerya-Bosna Hersek TRT 1 ve www.trtspor.com.tr
    22 Haziran Pazar
    19:00 Belçika-Rusya TRT 1 ve www.trtspor.com.tr
    22:00 Güney Kore-Cezayir TRT 1ve www.trtspor.com.tr
    01:00 ABD-Portekiz TRT 1 ve www.trtspor.com.tr
    23 Haziran Pazartesi
    19:00 Hollanda-Şili TRT SPOR,TRT HD ve www.trtspor.com.tr
    19:00 Avusturalya-İspanya TRT 1 ve www.trtspor.com.tr
    23:00 Kamerun-Brezilya TRT 1 ve www.trtspor.com.tr
    23:00 Yunanistan-Meksika TRT SPOR, TRT HD ve www.trtspor.com.tr
    24 Haziran Salı
    19:00 İtalya-Uruguay TRT 1 ve www.trtspor.com.tr
    19:00 Kostarika-İngiltere TRT SPOR, TRT HD ve www.trtspor.com.tr
    23:00 Japonya-Kolombiya TRT 1 ve www.trtspor.com.tr
    23:00 Yunanistan-Fildişi Sahili TRT SPOR, TRT HD ve www.trtspor.com.tr
    25 Haziran Çarşamba
    19:00 Nijerya-Arjantin TRT 1 ve www.trtspor.com.tr
    19:00 Bosna Hersek-İran TRT SPOR, TRT HD ve www.trtspor.com.tr
    23:00 Ekvator-Fransa TRT 1 ve www.trtspor.com.tr
    23:00 Honduras-İsviçre TRT SPOR, TRT HD ve www.trtspor.com.tr
    26 Haziran Perşembe
    19:00 ABD Almanya TRT 1 ve www.trtspor.com.tr
    19:00 Portekiz Gana TRT SPOR, TRT HD ve www.trtspor.com.tr
    23:00 Cezayir-Rusya TRT 1 ve www.trtspor.com.tr
    23:00 Güney Kore-Belçika TRT SPOR, TRT HD ve www.trtspor.com.tr
    İKİNCİ TUR MAÇLARI
    28. Haziran Cumartesi
    19:00 A1-B2 TRT SPOR, TRT HD ve www.trtspor.com.tr
    23:00 C1-D2 TRT 1 ve www.trtspor.com.tr
    29 Haziran Pazar
    19:00 B1-A2 TRT SPOR, TRT HD ve www.trtspor.com.tr
    23:00 D1-C2 TRT 1 ve www.trtspor.com.tr
    30 Haziran Pazartesi
    19:00 E1-F2 TRT SPOR, TRT HD ve www.trtspor.com.tr
    23:00 G1-H2 TRT 1 ve www.trtspor.com.tr
    1 Temmuz Salı
    19:00 F1-E2 TRT SPOR, TRT HD ve www.trtspor.com.tr
    23:00 H1-G2 TRT 1 ve www.trtspor.com.tr
    ÇEYREK FİNAL
    4 Temmuz Cuma
    19:00 Çeyrek Final Maçı TRT SPOR, TRT HD ve www.trtspor.com.tr
    23:00 Çeyrek Final Maçı TRT 1 ve www.trtspor.com.tr
    5 Temmuz Cumartesi
    19:00 Çeyrek Final Maçı TRT SPOR, TRT HD ve www.trtspor.com.tr
    23:00 Çeyrek Final Maçı TRT 1 ve www.trtspor.com.tr
    YARI FİNAL
    8 Temmuz Salı
    23.00 Yarı Final maçı TRT 1 ve www.trtspor.com.tr
    9 Temmuz Çarşamba
    23:00 Yarı Final Maçı TRT 1 ve www.trtspor.com.tr
    3.'LÜK MAÇI
    12 Temmuz Cumartesi
    23:00 Üçüncülük Maçı TRT 1 ve www.trtspor.com.tr
    FİNAL
    13 Temmuz Pazar
    22:00 Final Maçı TRT 1 ve www.trtspor.com.tr
    Konu Ozan Omrak tarafından (29 Mayıs 2014 Saat 15:57 ) değiştirilmiştir.

  2. #2
    Ev sahibi Brezilya'nın kadrosu açıklandı

    kaleciler: jefferson (botafogo), júlio césar (toronto), victor (atletico-mg)

    defans: dante (bayern), david luiz (chelsea), henrique (napoli), thiago silva (psg), daniel alves (barcelona), maicon (roma), maxwell (psg), marcelo (real madrid)

    orta saha: fernandinho (man. city), hernaes (ınter milan), luiz gustavo (wolfsburg), oscar (chelsea), paulinho (tottenham), ramires (chelsea), willian (chelsea)

    forvet:,bernard (shakhtar), fred (fluminense), hulk (zenit), jo (atletico-mg), neymar (barcelona)
    Konu Ozan Omrak tarafından (08 Mayıs 2014 Saat 16:55 ) değiştirilmiştir.

  3. #3

  4. #4
    -Nijerya-

    Kaleciler: Vincent Enyeama (Lille FC ); Austin Ejide (Hapoel Be'er Sheva), Daniel Akpeyi (Heartland), Chigozie Agbim (Gombe United)

    Defans: Elderson Echiejile (AS Monaco); Efe Ambrose (Celtic,); Godfrey Oboabona (Rizespor); Azubuike Egwuekwe (Warri Wolves); Kenneth Omeruo (Middlesbrough); Juwon Oshaniwa (Ashdod FC); Joseph Yobo (Norwich City); Kunle Odunlami (Sunshine Stars).

    Orta Saha: John MikelObi (Chelsea); Ramon Azeez (Almeria FC); Ogenyi Onazi (SS Lazio);Joel Obi (Parma); Nnamdi Oduamadi (Varese); Ejike Uzoenyi (Enugu Rangers), Nosa Igiebor (Real Betis), Sunday Mba (CA Bastia), Reuben Gabriel (Waasland-Beveren), Michael Babatunde (Volyn Lutsk).

    Forvet: Ahmed Musa (CSKA Moscow); Shola Ameobi (Newcastle United); Emmanuel Emenike (Fenerbahce); Obinna Nsofor (Chievo Verona); Peter Odemwingie (Stoke City), Michael Uchebo (Cercle Brugge); Victor Moses (Liverpool), Uche Nwofor (Heerenveen)

  5. #5
    -Kore Cumhuriyeti-

    Kaleciler
    Jung Sungryong (Suwon Bluewings), Kim Seunggyu (Ulsan Hyundai), Lee Bumyoung(Busan IPark)

    Defans
    Hong Jeongho (Augsburg/Almanya), Hwang Seoho (Sanfrecce Hiroshima/Japonya), Kim Changsoo (Kashiwa Reysol/Japonya), Kim Jinsoo (Albirex Niigata/Japonya), Kim Younggwon (Guangzhou Evergrande/Çin HC), Kwak Taehwi (Al Hilal/Saudi Arabistan), Lee Yong (Ulsan Hyundai), Yun Sukyoung (Queens Park Rangers/İngiltere)

    Orta Saha
    Ha Daesung (Beijing Guoan/Çin HC), Han Kookyoung (Kashiwa Reysol/Japonya), Ji Dongwon (Augsburg/Germany), Ki Sungyueng (Sunderland/İngiltere), Kim Bokyung (Cardiff City/İngiltere), Lee Chungyong (Bolton Wanderers/İngiltere), Park Jongwoo (Guangzhou R&F/Çin HC), Son Heungmin (Bayer Leverkusen/Almanya)

    orvet
    Kim Shinwook (Ulsan Hyundai), Koo Jacheol (Mainz/Germany), Lee Keunho (Sangju Sangmu), Park Chuyoung (Watford/İngiltere)







  6. #6
    -Bosna Hersek-

    Kaleci: Asmir Begovic (Stoke City), Jasmin Fejzic (Aalen), Asmir Avdukic (Borac Banja Luka)

    Defans: Emir Spahic (Bayer Leverkusen), Sead Kolasinac (Schalke), Ermin Bicakcic (Eintracht Braunschweig), Ognjen Vranjes (Elazigspor), Toni Sunjic (Zorya Lugansk), Avdija Vrsajevic (Hajduk Split), Mensur Mujdza (Freiburg), Ervin Zukanovic (Gent)

    Orta saha: Zvjezdan Misimovic (Guizhou Renhe), Haris Medunjanin (Gaziantepspor), Miralem Pjanic (Roma), Sejad Salihovic (Hoffenheim), Senad Lulic (Lazio), Izet Hajrovic (Galatasaray), Senijad Ibricic (Erciyesspor), Edin Visca (Istanbul BB), Tino Susic (Hajduk Split), Muhamed Besic (Ferencvaros), Anel Hadzic (Sturm Graz)

    Forvet: Edin Dzeko (Manchester City), Vedad Ibisevic

  7. #7
    D ve G grubu maçları izlenir.

  8. #8
    Kartal
    Üyelik tarihi
    Haziran 2010
    Yer
    ayrılık da sevdaya dahil çünkü ayrılanlar hala sevgili #7
    Yaş
    28
    Brezilya, Belçika ve Hırvatistan favorilerim. Almanyanın da yarı final göremeyeceğini iddaa ediyorum

  9. #9
    Banko:İspanya, Brezilya ve Almanya.
    Sürpriz: Belçika, İngiltere ve Fransa.
    Gönüllerin Şampiyonu:Her zaman ki gibi yine Arjantin.
    Hayalkırıklığı yaratması muhtemel: Uruguay, Hollanda ve İtalya.

  10. #10
    -İtalya-

    Kaleci: Buffon, Sirigu, Perin, Scuffet

    Defans: Abate, Barzagli, Bonucci, Chiellini, Criscito, De Sciglio, Maggio, Paletta,Ranocchia

    Ortasaha: Candreva, De Rossi, Florenzi, Marchisio, Montolivo, Parolo, Pirlo,Romulo, Thiago Motta, Verratti

    Forvet: Balotelli, Cassano, Cerci, Gilardino, Immobile, Insigne, Rossi

  11. #11
    Kara Kartal
    Üyelik tarihi
    Kasım 2009
    Yer
    Çekoslovakyalılaştıramadıklarınızdan Kasabası
    Yaş
    38
    hahahahahaha noooldu lan Ronaldinho !!! dünya kupasına gitmek için bize gelmedin aldılar mı seni şimdi kadroyaa

  12. #12
    Alıntı Ramazan Tülen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hahahahahaha noooldu lan Ronaldinho !!! dünya kupasına gitmek için bize gelmedin aldılar mı seni şimdi kadroyaa
    Bunu yazmaya girmiştim. Kadroya giremedi, kadro R10'a girdi. Assis ne yapıyordur acaba şimdi?

  13. #13
    Aslında ben ronaldinhonun kadroda olup grup maçlarında elenmesini istiyordum kendi ülkelerinde büyük bir sorunla karşılaşmaları daha güzel ders olurdu ama o kadroya bile giremedi.

  14. #14
    Panzerlerde İlkay, Badstuber ve Khedira sakatlıkları yüzünden turnuvayı kaçırcaklar. Sebastian Rode, Sven Bender ve Mario Gomez'in olmadığı kadroda Shkodran Mustafi, Andre Hahn ve Kevin Volland'ın olması garibime gitti. Ayrıca bu kadrolar 23 kişiye inecek mi yoksa bu sefer takımlar 30'ar kişilik kadrolar mı gidecekler Dünya Kupası'na?

  15. #15
    Kara Kartal
    Üyelik tarihi
    Kasım 2009
    Yer
    Çekoslovakyalılaştıramadıklarınızdan Kasabası
    Yaş
    38
    Alıntı Ahmet Başaran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Panzerlerde İlkay, Badstuber ve Khedira sakatlıkları yüzünden turnuvayı kaçırcaklar. Sebastian Rode, Sven Bender ve Mario Gomez'in olmadığı kadroda Shkodran Mustafi, Andre Hahn ve Kevin Volland'ın olması garibime gitti. Ayrıca bu kadrolar 23 kişiye inecek mi yoksa bu sefer takımlar 30'ar kişilik kadrolar mı gidecekler Dünya Kupası'na?
    tabi ki 23'e inecek 30 kişilik liste mi olur