Konu: Beikta'n ans var m?

Beikta'n ans var m?

Beikta ampiyonlar Ligine dorudan katlm iin ayana gelen saysz frsat geri tepti. Fikstrn kendisine sunduu avantajlar kullanamad, gereken puan farkn yakalayamad. Son iki haftaya girilirken inisiyatif rakibinde. Yine de dm byk olaslkla bu Pazar zlecek gibi grnyor. Senaryo bol. Ama hangi senaryo ilerse ilesin, Beiktan Elaz yenmesi neredeyse zorunlu koul. Beikta kazanr, G.Saray Trabzon deplasmannda puan kaybederse? Beikta son hafta evindeki G.Birlii man da kazanr ve ligi 2. bitirir.

Ya G.Saray da kazanrsa? O zaman projektrler son hafta G.Sarayla stanbulda oynayacak olan K.Erciyese dnecek. Elaz yenilirse 34 puanda kalyor. 36 puanl K.Erciyes evinde Bursay yenerse sorunu kalmyor. Ya beraberlik? O da yetiyor, nk ikili averajda Elaza stnl var. Rahatlam bir K.Erciyes son hafta pozitif bir futbol sergileyebilir mi? Onu bilemem. Ama G.Saray eline geen frsat kolay kolay tepmez.

Ya K.Erciyes Bursa karsnda srpriz bir yenilgi alrsa? Ya 33. haftada hem Beikta hem G.Saray ayn anda berabere kalr ya da ayn anda yenilirse ve K.Erciyes de Bursayla berabere kalrsa? Denklem pek deimiyor. G.Saray iin son man zorluk derecesi artyor, ama inisiyatifi elinde tutmay srdryor. stelik bu denklemde K.Erciyes son man kaybetse dahi Elaz, hatta G.Antepin skorlarna gre kmede kalabilir.

Grlecei zere, senaryolar bitmek bilmiyor. Son hafta malarnda tutunma ve kopma anlar ar younlar. Ma kolayca gidip gelebilir, konsantrasyon hzla dalabilir. Son hafta malarna bel balanmaz. Tam da bu yzden inisiyatifi rakibe kaptrmamak gerekiyordu. Yaznn bandaki ilk senaryo (Beikta Elaz yener, G.Saray Trabzona puan kaybeder) hari, dier btn denklemlerde koullar rakipten yana ar basyor. Beiktan ikili averajdaki dezavantaj da cabas.

Btn bu olumsuzluklara karn, Beiktan ligi 2. bitirmesi en byk dileim. Bu gerekleirse, sezon sonundan itibaren masaya yatracamz hem ynetsel hem teknik sorunlar ve yetersizlikler ok daha anlaml hale gelecek nk. Belki de daha salkl bir gelecek planlamasnn kapsn aacak. Pazar gnn iple ekiyorum ve hep sylediimi sylyorum: Hcum Beikta, Hcum!

Star / 8 Mays Perembe

http://haber.stargazete.com/yazar/be...mi/yazi-880345

https://twitter.com/chakanarslan
    Konu Admin tarafndan (08 Mays 2014 Saat 11:36 ) deitirilmitir.

Abim bizde ans olsayd ampiyonduk zaten!... ben inancm yitirdim maalesef... Trkiye'de ki futbol tiyatrosu fikstr oktan belirledi zaten...

Alnt Ensar Duskun Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Abim bizde ans olsayd ampiyonduk zaten!... ben inancm yitirdim maalesef... Trkiye'de ki futbol tiyatrosu fikstr oktan belirledi zaten...

aresizlik...
    Yine kahpelik kazand.

Kara Kartal
    yelik tarihi
    Mays 2008
    Yer
    Beiktallar Kardetir
    Ya
    35
    Ben dmn bu pazar akam zleceini dnyorum. Pazar gecesinden kim 2. karsa son hafta bulunduu konumu kaptrmayacaktr.

.
    Konu Umit Pekcan tarafndan (07 Temmuz 2014 Saat 17:22 ) deitirilmitir.