Duyuru

??k?ş
Hen?z duyuru yok

Alman Futbol Federasyonu ile T?rkiye Futbol Federasyonu ile yeni anlasma

??k?ş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Aslı D?nya Y?ksel tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
    Aslı Sezgin Ye?ildal tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
    Sen b?yle d???n?yorsan. O s?zde T?rk futbolcular hayli hayli d???n?r.
    T?rksen ?nce T?rkiye ?lken gelir .. Ha madem o ?lkeye benimsedin o k?lt?re al??t?n ozaman T?rk diye ge?inmiceksin..Genel anlamda diyorum yanl?? anlama..

Nuri karakterli mesut karaktersizdir bukadar benim g?z?mde. .
    Onlar gibi d???n?yorum, ??nk? ben de onlardan?m. Mevzu ?rk de?il, minnet ve bizim T?rkiye'ye minnet borcumuz yok. Minnet borcumuz ebeveynlerimize. Kendi ?ektikleri ?ileyi biz ?ekmeyelim diye gerekti?inde tuvalet temizlemekten bile i?renmemi? olan b?y?klerimize. Borcumuz varsa e?er o da b?y?d???m?z ?lkelere. ??nk? biz bulundu?umuz ?lkelerin hizmetleri sayesinde bir?eyleri ba?ard?k veya bir yerlere ula?t?k.

Mesut ?zil'i isteyen ?lkem yurtd???nda bata?a saplanm?? gen?lerden ne kadar haberdar? Bizim k?lt?r?m?z?, dilimizi, dinimizi ??renebilmemiz ve asimile olmamam?z i?in ne yap?yor? Hi?bir ?eyle e? derecede.

T?rkiye'yi sevmedi?imiz, ?lkemizden utand???m?z, vatan hainli?imiz veya geldi?imiz yeri sahiplenmeyi?imiz ile uzaktan yak?ndan alakas? yok bu durumun. Bizler T?rkiye'ye maddi a??dan zaten k?rl?y?z, lakin manevi a??dan getirimiz de, T?rkiye'de ya?am?yor/?al??m?yor olmam?za ra?men, bir o kadar y?ksek. Yapt???m?z i?lerde, geldi?imiz yerlerde T?rkiye'den gelen insanlar?n ba?ar?s?n? g?steriyoruz.

Vatan haini de?iliz. Sadece ya?ad???m?z ?lkelerde yabanc?, memleketimizde Alamanc?'y?z. Anlayaca??n biz vatans?s?z ve buna ra?men ?lkemize h?la ba?l?y?z.

?lkem mi demi? b?y?klerimize git gurbete ?al?? veya senin de?iminle tuvalet temizle diye?

?lkem mi sana gurbette t?rk?eyi ??retecek veya k?lt?r? vesaire. . Sen kendin anne babandan atandan ??renmediysen vay haline. . Bak?n?z mesuta 1 c?mle t?rk?e bile konu?amiyor..

?lkem mi d???necek gavrun ?lkesinde gen?ler ne durumda diye..
    Sen herhalde zanediyorsun ki o sevdi?in gavrun ?lkesi bu T?rk gen?leri ne yap?yor, iyiler mi, yard?m ihtiya?lar? var m? diye d???n?yor.

O sahip ??kt???n mesut a bile alman diyorlar neden i?lerine ?yle geliyor ??nk? iyileri alman olur K?t?leri T?rk olur olay bu.

?ahsen benim hi? bir ?ekilde minnet borcum yok sadece ?lkeme vard?r.

O Almanci damgas?n? yapanlar?n kendi ay?p?d?r.

Gesendet von meinem SM-G900F mit Tapatalk

Yorum Yap

Aslı Burak Gul tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
      almanyada ya da yurt d???nda ?al???p oraya vergi ?demek ya da ge?imini orada sa?lamakla milli duygular?n ne alakas? var onu anlamad?m bir erzincanl? olarak

alman olsayd?m yine ayn? yorumu yapard?m

?rk?n kimli?in k?kenin nereye aitse burada mili duygular?n ile hareket etmen en do?al?d?r

normal olmayan yuvarlak top ve kariyer i?in kendi k?kenleri reddedip farkl? bayrak i?in s?zde profosyonel aya??na ?lkeni k?kenini g?rmezden gelmek ise korkakl?kt?r

benim bak?? a??m bu
      eyvallah karde?im olay?n ?zeti bu.. ben anlatamad?m sen anlatt?n .. belkide biraz a??r? bak?yorum neyse bo?una bunlar i?in kafa yormicam (mesut ilkay gibileri kastediyorum)

Yorum Yap

?lkem mi demi? b?y?klerimize git gurbete ?al?? veya senin de?iminle tuvalet temizle diye?

?lkem mi sana gurbette t?rk?eyi ??retecek veya k?lt?r? vesaire. . Sen kendin anne babandan atandan ??renmediysen vay haline. . Bak?n?z mesuta 1 c?mle t?rk?e bile konu?amiyor..

?lkem mi d???necek gavrun ?lkesinde gen?ler ne durumda diye..
        Sen herhalde zanediyorsun ki o sevdi?in gavrun ?lkesi bu T?rk gen?leri ne yap?yor, iyiler mi, yard?m ihtiya?lar? var m? diye d???n?yor.

O sahip ??kt???n mesut a bile alman diyorlar neden i?lerine ?yle geliyor ??nk? iyileri alman olur K?t?leri T?rk olur olay bu.

?ahsen benim hi? bir ?ekilde minnet borcum yok sadece ?lkeme vard?r.

O Almanci damgas?n? yapanlar?n kendi ay?p?d?r.

Bizimkilere rahat batm?? ve c?mb?r cemaat d??elim yollara demi?ler. ?nsanlar e?er ki topraklar?ndan vakti zaman?nda ayr?ld?larsa ki?isel sebeplerden ?t?r? de?ildi. Beyin g??? gibi de?il yani olay.

?lkem hi?bir ?eyden sorumlu de?il. Dini, dili ve k?lt?r? kendimiz ??renece?iz. G?n gelecek T?rkiye'ye hizmet verece?iz. "Ne kadar ekmek, o kadar k?fte..." demezler mi insana?

?lkem gen?lerin ne yapt???n?, neler ya?ad???n? umursamayacak, hi?bir sosyal yat?r?mda bulunmayacak ama bir yerlere gelindi?inde hak talep edecek. Yo?urtun kayma??n? herkes sever...

"Gavurun ?lkesi..." dedi?in emek veriyor ve unutma sevgi emektir. Senin minnet borcun ?lkene(-mize), bizim emek verenlere.

Yorum Yap

Aslı Yi?it Gelir tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
          Niye Vatan Haini ki? Sen Almanya'da ya??yorsun, Almanya'da projelere katk?da bulunuyor, Almanya'ya vergi ?d?yorsun. O halde sende Vatan Haini oluyorsun bu d???nceyle.

Sa?ma yani, Profes?rlerde ayn? ?ekilde imkan bulamad?klar? i?in ABD, Finlandiye, isvi?re gibi yerlere gidiyorlar. Onlarda m? vatan haini.
          Peki Sizin d???ncenize g?re demek sava? ??k?nca onlar almanya i?in sava?acak.

Mili tak?m s?z konusu burda!!

T?rksen T?rk Milli tak?m?n? se?eceksin.. Kul?b?n se?ersin ama ?lkeni se?emezsin. .

Ayr?ca keyfimden burda ya?am?yorum.
          T?rk pasaportum da var askerli?imide yapt? elhamd?lillah .. o y?zden o verdi?in ?rneki hi? bir ?ekilde ben kabul etmiyorum!

?unu de belirtim almanyadaki T?rkler genelde b?yle d???n?yor bu konuda..

Bursa'daki T?rkler, T?rkiye'de ya?ayan di?er T?rklerden daha ?ok T?rklerdir. (G??menlerdir onlarda)

Almanya'daki T?rkler de ayn? ?ekilde, burada ya?ayan bizlerden daha Fazla T?rklerdir.

Ama ayn? ?ekilde Almanyada ya?ayan Almanlardan da daha fazla Almanlard?r.

??nk? VATANSIZDIRLAR. Gurbettesin ve DUYGUSAL bak?yorsun olaya.

Ben ise Mant???mla bak?yorum olaya ve Adam orada yeti?mi? ve ba?ar?l? olmu?, Mesut ?Z?L olarak tan?yana kadar T?rkiye'den teklif gelmemi?, Ama Final oynay?nca "hobaa gel bizde oyna."

Bu yanl??, sen orada yeti?mi?sen, orada sayg? g?rm??sen, tabi ki oray? se?me hakk? olacak.

Ben Karar mercii de?ilim, bunlar sadece benim d???ncelerim.

Orada 1 y?l ya?am??, ve oradaki d???nceleri anlam?? biri olarak s?yl?yorum.

Kusura bakmas?n kimse, T?rkiye, Yurtd???nda ya?ayan insanlar?m?za hi?bir yard?m etmiyorken gelip de ba?ar?l? olmu? bir futbolcuyu isteyip, o da bu teklifi reddedince onu vatan hainli?i ile su?luyorsa, bunu kabul etmem.

Mesut Babam?n o?lu yani karde?im de?il ama Mant?kl? olmak laz?m.

Sana 1 Milyon verdiklerinde, gel Alman vatanda?? ol dediklerinde sen T?rkiye'yi mi se?ersin?

Adam Ba?ar?y? se?ti ve do?ru olan? yapt? bana g?re.

Not : Yazd?klar?m sana ithafen yaz?lm?? ?eyler de?ildir, g?zlemlerime dayanarak yazd?m.
          En son düzenleyen Yi?it Gelir; 26-11-2015, 02:09.

Yorum Yap

%99 yalan haberdir diyip ge?iyorum.

Yorum Yap

K?kenmi?, Irkm??, bilmem neymi?. Bekara kad?n bo?amak kolay.

?nsani duygular en ?nemlisi. ?nsanlar?, Hayvanlar? sevin ama Ayr??t?ranlar? sevmeyin.
              En son düzenleyen Yi?it Gelir; 26-11-2015, 02:15.

Yorum Yap

Niye Vatan Haini ki? Sen Almanya'da ya??yorsun, Almanya'da projelere katk?da bulunuyor, Almanya'ya vergi ?d?yorsun. O halde sende Vatan Haini oluyorsun bu d???nceyle.

Sa?ma yani, Profes?rlerde ayn? ?ekilde imkan bulamad?klar? i?in ABD, Finlandiye, isvi?re gibi yerlere gidiyorlar. Onlarda m? vatan haini.

T?rksen T?rk Milli tak?m?n? se?eceksin.. Kul?b?n se?ersin ama ?lkeni se?emezsin. .

T?rk pasaportum da var askerli?imide yapt? elhamd?lillah .. o y?zden o verdi?in ?rneki hi? bir ?ekilde ben kabul etmiyorum!

Bursa'daki T?rkler, T?rkiye'de ya?ayan di?er T?rklerden daha ?ok T?rklerdir. (G??menlerdir onlarda)

Almanya'daki T?rkler de ayn? ?ekilde, burada ya?ayan bizlerden daha Fazla T?rklerdir.

Ben ise Mant???mla bak?yorum olaya ve Adam orada yeti?mi? ve ba?ar?l? olmu?, Mesut ?Z?L olarak tan?yana kadar T?rkiye'den teklif gelmemi?, Ama Final oynay?nca "hobaa gel bizde oyna."

Bu yanl??, sen orada yeti?mi?sen, orada sayg? g?rm??sen, tabi ki oray? se?me hakk? olacak.

Kusura bakmas?n kimse, T?rkiye, Yurtd???nda ya?ayan insanlar?m?za hi?bir yard?m etmiyorken gelip de ba?ar?l? olmu? bir futbolcuyu isteyip, o da bu teklifi reddedince onu vatan hainli?i ile su?luyorsa, bunu kabul etmem.

Sana 1 Milyon verdiklerinde, gel Alman vatanda?? ol dediklerinde sen T?rkiye'yi mi se?ersin?

S?yledi?in son s?zler yeter bana ba?ar?y? se?mi? ve vatan?n? satm??d?r ayn? zaman?nda. .

Real Madrid de oynamak ba?ar? ise Nuri de oynad? hemde T?RK stat?s?nde. . Nuri ne dedi ?! Kul?b?m Dortmund ama ?lkem T?rkiye dedi.. Nuri hem almancay? hem t?rk?eyi muazzam konu?uyor.
                Bana bunu bahane etmeyin karde?im ozaman.
                Milli ma?ta bize gol at?nca ?sl?kland? mesut nedeni belli. Dedigim gibi ?o?u T?rkler almanyada b?yle d???n?r.

Sen 1 y?l ya?am??s?n ben 27 ?b?r? 40 50.. konu prensip konusu.

Burak karde?imin dedi?i gibi milli duygu hi? bir?eye benzemez ya vard?r ya yoktur.. isterse 5 milyon versinler ?lkeme satmam ben.. Kald?ki futbolda para konusu konu?mak abezdir.

Neyse siz ?yle d???n?n diyecek ba?ka bir?ey yok.. yeterince uzad? bu konu.

Yorum Yap

S?yledi?in son s?zler yeter bana ba?ar?y? se?mi? ve vatan?n? satm??d?r ayn? zaman?nda. .

Real Madrid de oynamak ba?ar? ise Nuri de oynad? hemde T?RK stat?s?nde. . Nuri ne dedi ?! Kul?b?m Dortmund ama ?lkem T?rkiye dedi.. Nuri hem almancay? hem t?rk?eyi muazzam konu?uyor.
                  Bana bunu bahane etmeyin karde?im ozaman.
                  Milli ma?ta bize gol at?nca ?sl?kland? mesut nedeni belli. Dedigim gibi ?o?u T?rkler almanyada b?yle d???n?r.

Sen 1 y?l ya?am??s?n ben 27 ?b?r? 40 50.. konu prensip konusu.

Burak karde?imin dedi?i gibi milli duygu hi? bir?eye benzemez ya vard?r ya yoktur.. isterse 5 milyon versinler ?lkeme satmam ben.. Kald?ki futbolda para konusu konu?mak abezdir.

Neyse siz ?yle d???n?n diyecek ba?ka bir?ey yok.. yeterince uzad? bu konu.
                  Dedim ya, Bekara kad?n bo?amak kolay. Gerisi de bo?.

Hay?rl? Ak?amlar.

Yorum Yap

Ne sa?ma sapan konular bunlar ya Abi adamlar istedi?i milli tak?m? se?er, kimse herkesin hayat?na gar??amaz. O oran?n formas?n? giyer, ba?kas? ba?ka biyerin formas?n? giyer yani.

?aka bi yana, profesyonellik ve se?imi konusunda bende Mesut'u ve di?erlerini desteklerim. Kalk?p da i? i?ten ge?tikten sonra oyuncuyu radara almak "armut pi? a?z?ma d??" tarz? bir yakla??mdan farks?z de?il.

Yorum Yap

Aslı D?nya Y?ksel tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                      10 g?n ?nce Alman medyas?na d??en haber; eski olup olmad??? tart???l?r, lakin ger?ekli?i g?venilir kaynaklar taraf?ndan a??klanm??t? bildi?im kadar? ile.

??inize geldi?inde T?rk, i?inize gelmedi?inde Alamanc?'y?z biz. Memleketimiz T?rkiye olabilir, lakin tercihlerimizi k?lt?r?ne, sistemine vs. daha yak?n hissetti?imiz ?lkeden yana kullan?yoruz. ?stanbul'da, Ankara'da, Mersin'de ya?ay?p hakk?m?zda ahk?m kesmek ne kadar basit. Davulun sesi uzaktan ho? gelirmi?...

Ha ?imdi size yabanc? diyen, d??layan ?lkeleri nas?l benimsiyorsunuz diyeceksiniz. En ?ok memleketimizde d??lan?yoruz, T?rkiye'de yabanc?y?z biz. Annesinden dayak yemi? olmas?na ra?men bir ?ocuk nas?l a?laya a?laya annesinde ar?yorsa ?efkati, bizler de memleket konusunda i?te b?yleyiz. Ya?ad???m?z yabanc? ?lkeler ise ?ocu?a annesinden daha iyi bakan ?vey anneler gibi. En ufak hatada al?n?yoruz, k?r?l?yoruz ve tepki veriyoruz, ??nk? ad? ?st?nde ?vey.
                      39 yasindayim... Almanya da duymus oldugum duygu celiskisini ve konumumu bukadar g?zell izah eden birine rastlamadim.
                      Tesekk?rler.... D?nya Kardes

Yorum Yap

Sizce Mesut veya ?lkay sizin d???nd???n?z gibi ekmek yedi?im,do?up b?y?d???m ?lkeyi se?mem gerek diyerekten mi Almanyay? se?tiler ? Yoksa tamamen kendi kariyerleri kendi ??karlar? i?in mi Almanyay? se?tiler ?

Bence tamamen 2.se?enek ve bu onlar?n karakterini g?steriyor zaten.

Ne kadar orda b?y?m?? orda ?al??m?? da olsalar sonu? olarak T?rk ise T?rk milli tak?m?n? se?meleri gerek ??nk? kul?p tak?m? de?il bu Milli tak?m.

Yorum Yap

bir T?rk firmas? ve alman firmas? i? teklifinde bulunsa, ve ben kariyerimi d???n?p alman firmas?n? se?ersem vatan haini mi oluyorum. futbolculuk bir meslektir. milli tak?mda oynamak da bu mesle?in bir dal?d?r. ba?ka milli tak?m? se?ti diye vatan haini olunmaz. vatan hainli?inin ne demek oldu?unu iyi ara?t?r?n l?tfen. bunu karakterle de?erlendirmek ise tamamen sa?mal?kt?r bana g?re. ancak adam Almanya da do?mu? fakat T?rkiye de b?y?m??, okumu?, para kazanm?? hatta ?mit millilerde de T?rkiye'de oynayarak parlam?? bir adam gidip Almanya'y? se?erse o zaman tart???labilir tabii ki. ama Mesut ve ?lkay'?n durumu alakas?z.
                          Nuri ise tamamen oynayabilece?i tak?m? se?mi?tir, Almanya milli tak?m?nda kadroya girmesi imkans?z oda biliyordu bunu, sonras? da biraz demagoji, ben T?rk?m tabii ki buray? se?ece?im falan ?ok inand?r?c? de?il a??k?as?...
                          buda benim d???ncem

Yorum Yap

Bu ?lkenin futbol federasyonu bile ayr??t?rd? adamlar? daha neyi tart???yorsunuz ki.
                            Bug?n gurbet?i futbolcu dediklerimiz bile bu ?lkeye transfer olsa yabanc? stat?s?nde oynuyacaklar.

Yorum Yap

t?rksen ?nce t?rkiye gelir diye bir mant?k olamaz. t?rksen ve almanyada ya??yorsan almanya gelir. kald? ki kapasite varsa zaten mant?kl? bir ki?i almanyay? se?er. mesut karaktersiz (ki de?il) ama kariyerini yap?yor. al??t??? sistemde oyununu oynuyor. ?lkede altyap? boka batm??, ?lm?? biz almanyay? se?ti diye adama sayd?r?yoruz. sanki burada do?sa bu noktaya geleceklermi? gibi. bir tane oyuncu ??karm??s?n o da barcelona da pas atsa man?et oluyor. adam her?eyini veriyor kar??l???n? istemek hakk?

Yorum Yap

Konu bambaska yerlere gelmis ama komuya teknik olarak bakacak olursak, kimse kimseyi kandirmasin bence Almanya'da oynayabilen orada oynar bu kadar basit. Nuri daha Turkiye'de oynayamiyor, Almanya'da mi oynayacakti ? Bu Hakan, Omer, Yunus, vs icin de gecerli.

Ayrica bu gurbetci konusunda insanlari yargilamak ayip bence. O cocuklar sonucta orada dogup buyuyor. Birakin da kendilerini nereye ait hissettiklerine kendileri karar versinler. Ben de gurbetciyim ve "orada yabanci, burada gurbetciyiz" hissiyatini her gurbetci gibi ben de yasiyorum. Kolay bir sey degil. O yuzden kimseyi yargilamak bize dusmez diye dusunuyorum.

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                                X