Duyuru

??k?ş
Hen?z duyuru yok

Pedro Franco Milli Tak?mda!!!

??k?ş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Aslı Volkan S?rme tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
    Ooo kendi kendinize gelin g?vey olmu?unuz hemen
    Oyuncumuza talip var

Balkonunuza - caminiza bayrak asin

Yorum Yap

Aslı Tufan Tokadc? tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
      Aslı Bilal Ta??? tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
      Ne kadar verirlerse versinler ( 25-30 M ? alt? ) Pedro Franco sat?lmamal?.

Hep bir ?zenilen porto tribi var. ?yle bir kul?p olma ?ans?m?z filan yok.
      Bize gelen futbolcu, ilk bizim ke?fetti?imiz de?il, ke?fedenlerin tenezz?l etmedi?i adamlar olacakt?r.
      Kul?p de?il co?rafya olarak ?ok uza??z o kafaya.
      10 Milyon euro verirlerse s?rt?mda g?t?r?r?m.
      Futbolcu satmay? ??renemedikten sonra,futbolcudan kazanmay? beceremedikten sonra zaten Porto olmam?z imkans?z.

Bunun yeterlili?i sadece kul?p baz?nda de?il ki, co?rafya ve taraftar profilleri ?ncelikli bir ?ok s?k?nt? var.
      Pedroyu satt?n 10M?'ya, ee?
      Alabilecek misin 10M ?'ya Pedrodan daha iyi bir stoper?
      Ya da direkt olarak o 10M?'yu bir stopere y?nlendirebilecek ?deme plan?n olabilecek mi?
      Pedroyu sat?p k?r edece?iz ya, 10M?'dan daha uygun bir fiyata Pedrodan daha iyi bir stoper bulabilecek miyiz ya da?
      Son on y?lda ithal olarak gelmi? ka? tane "?u kadar verilse sat?lmal?" diyece?imiz oyuncu var ki, b?yle bir ?ap yok.
      Kul?pte de?il, ?lkede.
      Bekle ki bir tane Pedro bulunsun da, koy oynat ya da satmaya devam et.

Yani biz futbolcudan paray? satarak de?il, onlar? kullanarak kazanmal?y?z bana g?re.
      ?nceli?imiz bu olmal? yani.

Ke?ke senin s?yledi?in gibi bir tak?m olabilsek, buna uygun bir yap?m?z olabilse ?lkece-kul?p?e ve taraftar baz?nda ama yok.
      ?yi oynarken satal?m yoksa pi?man oluruz diyoruz, gidiyoruz "onu satan bizi satar" tribine girebiliyoruz mesela.
      Ve bu duygular?n hepsi ayn? anda vuku bulabiliyor.

Ezc?mle kar?im; ?nce Portekiz gibi bir ?lke ( futbol baz?nda ), sonra porto taraftar? gibi bir taraftar olmam?z laz?m. Sonras?nda kul?b?n porto olmas?n? tart??abiliriz.
      Evet,bulabiliriz.
      Yaz?n? '' Pedro'yu satmad?k,eee ? '' diye de de?i?tirebiliriz,
      10 Milyon euroya d?nyan?n en geri zekal? y?netimi bile en az 2 tane kaliteli stoper bulur.
      En k?t? ihtimalle 5 milyon euroya bir tane Pedro gibi gelecek vaat eden bir stoper al?rken,
      yan?na da kaliteli tecr?beli,bonservisi elinde olan ve gelecek futbolcunun geli?im s?recinde bize stoper ihtiyac? hissettirmeyecek bir stoper al?nabilir.
      Bu alg? yok diye,bu alg? olu?muyor diye satmamak olmaz.
      Ayn?s? Fernandes'te oldu,yahu 10 Milyon veriyorlar,sat?n i?te dedik.
      Yok Fernandes giderse tak?m bozulur,yok 20 milyondan a??a?? olmaz (?aka de?il)
      Fernandes gitti Sosa geldi.Pedro giderse Medro gelir,sorun yok.
      Futbolcu satma alg?s?n? olu?turmak,futbolcudan kazanan bir devir daim i?letmek,taraftar gelirlerinden daha ?nemli benim i?in.
      O y?zden ''
      ?yi oynarken satal?m yoksa pi?man oluruz diyoruz, gidiyoruz "onu satan bizi satar" tribine girebiliyoruz mesela. '' b?yle bir tribe girmedim ?ok ??k?r.
      Bu d???ncede olan arkada?lar?m?z var diyede,sat?lmama mant???n? kabullenme psikolojisine kabul edemiyorum.
      Her ?eyden ?nce Franco'nun bizde daha ne kadar geli?tirebilece?i de muamma,yani tam geli?ebilir de diyemiyoruz.
      Yahut yar?n sakatlan?p (Allah korusun) bir ?ey olmayaca??n?n garantisi de yok,
      Yine s?yl?yorum,10 Milyon euro ?u an verilse s?rt?mda g?t?r?r?m.
      Kanka ben senin bahsetti?in d?zene kar?? de?ilim, aksine bende b?yle bir oyuncu sirk?lasyonu ile ticaret yap?p kul?p de?erini artt?rma hevesindeyim.
      Fakat bu d?zende bunun olmas? bana g?re imkans?zd?r.
      Senin " fernandesi satan bizi de satar" demedi?ini de, ?yle d???nmedi?ini de biliyorum.
      Ama bu taraftar?n profilinin %70'i bu, bunu inkar edebilir misin?
      "Fernandesi satan bizi de satar" d???ncesinde olan insanlar, "cemaat kur m?ridin olal?m" k?vam?nda at?lan binlerce tweetin sahibi insanlar.
      O zaman ki durumu g?rd?k, yalan yok bende o an?n ve o ortam?n hevesine aldan?p bir tweet atm??t?m benzeri(Yanl?? hat?rlam?yor isem).

Bizde taraftar profili de ?lke futbolu da profesyonel de?il. Bunu anlatmaya ?al???yorum.
      Pedro Franco bug?n i?ini yapmakla birlikte bir de taraftara oynayan oyuncu olsayd?, ?u an bu konu?may? yapm?yor olurduk.
      Bunun sebebi senin ya da benim d???ncelerim de?il, bu ortam olu?mazd? anlam?nda s?yl?yorum.

"Bu d???ncede olan arkada?lar?m?z var diyede,sat?lmama mant???n? kabullenme psikolojisine kabul edemiyorum." c?mlendeki "arkada?lar?m?z" dedi?in kitle, bu taraftarlar?n aynas?, birebir temsil eden arkada?lard?r.
      M?nferit olan bu arkada?lar de?il, senin benim gibi profesyonel bir kul?p heveslisi olan ki?ilerdir.

Benim d???ncelerimin t?m? porto modelli bir ?al??ma sistemine kar?? olmak de?il, bu profile uygun bir co?rafyada, buna uygun bir kul?pte olmad???m?z y?n?ndedir.
      Porto modelini istemememin, "bizde oyuncuyu satarak de?il oynatarak para kazanal?m" diye belirtti?im d???ncemin sebebi de yukar?da belirtti?im gibi bu durumu tamamen imkans?z g?r?yor olmamdan ?t?r?.
      Yoksa senin gibi bir d???ncem var fakat benim i?in bu bir fikir de?il hayaldir.

Yorum Yap

Eee ne yap?yoruz ?imdi sat?yor muyuz

Yorum Yap

Holosko , Delgado , Bobo , Quaresma ve Fernandes'de ya?ad?klar?m?z? unutmay?n hepsine talipler ??kt? herkes yerine kim gelecek dedi , biri gelir ama ederini bulduk mu satal?m ki de?i?imde olsun

Yorum Yap

Degeri buldumu satilsin. Hepimiz biliyoruzki cok onemli yetenekleri olmasina ragmen Pedro nun bizde gelisimi ne kadar olur , hangi seviyeye kadar olur? kendimizi kandirmaya gerek yok Turkiyede futbol sisteminde yetenekli cogu oyuncu tam potansiyeline ulasamaz

Yorum Yap

de?eri bulunca sat?ls?n tamamda de?eri nedir? bu bahsetti?iniz ?u kadar veren oldumu hemen satal?m derkenki "?u" ka? lirad?r? ileride daha fazla olmayaca??n?n garantisi varm?d?r ki de?erini bulmu? olsun, ya de?erini hen?z bulamam??sa?
              o y?zden bizim i?in sat???ndan kar edebilece?imiz ve yerine alaca??m?z adam?nda paras?n? ??kartabilecek miktarlar s?zkonusu oldu?unda sat?labilir. tek bir ?artla, yerine kimseyi almay?p orada necipi oynat?r?z d???n?lmeyecek!!

Yorum Yap

Karar verdiniz mi ?

Yorum Yap

Yar?n Kolombiya - Slovenya ma?? var,

Skickat fr?n min GT-N7105 via Tapatalk

Yorum Yap

10 m? mu ?

Sat sat sat sat sat gitsin ...

Karde? payindaki sezai repli?i

Yorum Yap

taraftar olarak biz de evrim ge?irdik. eskiden olsa k?yamet kopard? satmay?n hesab?, ?imdi 3-5 demeyelim diyoruz s?tten ?ok a?z?m?z yand?.

Yorum Yap

?nce bir formay? tamamen verelim adama. Sen yava?s?n h?zl? adamlar kar??s?nda yapamazs?n gibi d???nceleri silelim akl?m?zdan.
                        Bu adam zeki. H?zl? adam ile 100 metre bayrak yar???na girmeyecek. ?nce pozisyonunu al?r sonra topu al?r. Yan?nada bu adam? kim tamaml?yorsa onu oynat?rs?n. Adam forma benim demeli diyebilmeli. Sonra Avrupa da atlayaca??m?z her tur ile bu adam?n de?erinin art???n? g?relim. Normal ?artlarda de?eri bulunca satal?m derdim. Ama tonla bor? ortam?nda ben olsam ba?ka gider kaleminden k?sar Pedro ve Pedrogiller ile(G?khan, O?uzhan, Kerim) yeni stadda gelecek 10 seneye damga vururum. En az 6 ?ampiyonluk, Avrupa kupas?, ?ampiyonlar Liginin yeni sert delikanl?s?. Ha 10 milyon euro b?y?k param?. ?ok b?y?k para ama biz o paralar? Holoskogillere(Tabata, Delgado) mislisiyle vermedik mi? Biraz da keyif yapal?m be

Yorum Yap

Bunun yeterlili?i sadece kul?p baz?nda de?il ki, co?rafya ve taraftar profilleri ?ncelikli bir ?ok s?k?nt? var.
                          Pedroyu satt?n 10M?'ya, ee?
                          Alabilecek misin 10M ?'ya Pedrodan daha iyi bir stoper?
                          Ya da direkt olarak o 10M?'yu bir stopere y?nlendirebilecek ?deme plan?n olabilecek mi?
                          Pedroyu sat?p k?r edece?iz ya, 10M?'dan daha uygun bir fiyata Pedrodan daha iyi bir stoper bulabilecek miyiz ya da?
                          Son on y?lda ithal olarak gelmi? ka? tane "?u kadar verilse sat?lmal?" diyece?imiz oyuncu var ki, b?yle bir ?ap yok.
                          Kul?pte de?il, ?lkede.
                          Bekle ki bir tane Pedro bulunsun da, koy oynat ya da satmaya devam et.

Yani biz futbolcudan paray? satarak de?il, onlar? kullanarak kazanmal?y?z bana g?re.
                          ?nceli?imiz bu olmal? yani.

Ke?ke senin s?yledi?in gibi bir tak?m olabilsek, buna uygun bir yap?m?z olabilse ?lkece-kul?p?e ve taraftar baz?nda ama yok.
                          ?yi oynarken satal?m yoksa pi?man oluruz diyoruz, gidiyoruz "onu satan bizi satar" tribine girebiliyoruz mesela.
                          Ve bu duygular?n hepsi ayn? anda vuku bulabiliyor.

Ezc?mle kar?im; ?nce Portekiz gibi bir ?lke ( futbol baz?nda ), sonra porto taraftar? gibi bir taraftar olmam?z laz?m. Sonras?nda kul?b?n porto olmas?n? tart??abiliriz.
                          Evet,bulabiliriz.
                          Yaz?n? '' Pedro'yu satmad?k,eee ? '' diye de de?i?tirebiliriz,
                          10 Milyon euroya d?nyan?n en geri zekal? y?netimi bile en az 2 tane kaliteli stoper bulur.
                          En k?t? ihtimalle 5 milyon euroya bir tane Pedro gibi gelecek vaat eden bir stoper al?rken,
                          yan?na da kaliteli tecr?beli,bonservisi elinde olan ve gelecek futbolcunun geli?im s?recinde bize stoper ihtiyac? hissettirmeyecek bir stoper al?nabilir.
                          Bu alg? yok diye,bu alg? olu?muyor diye satmamak olmaz.
                          Ayn?s? Fernandes'te oldu,yahu 10 Milyon veriyorlar,sat?n i?te dedik.
                          Yok Fernandes giderse tak?m bozulur,yok 20 milyondan a??a?? olmaz (?aka de?il)
                          Fernandes gitti Sosa geldi.Pedro giderse Medro gelir,sorun yok.
                          Futbolcu satma alg?s?n? olu?turmak,futbolcudan kazanan bir devir daim i?letmek,taraftar gelirlerinden daha ?nemli benim i?in.
                          O y?zden ''
                          ?yi oynarken satal?m yoksa pi?man oluruz diyoruz, gidiyoruz "onu satan bizi satar" tribine girebiliyoruz mesela. '' b?yle bir tribe girmedim ?ok ??k?r.
                          Bu d???ncede olan arkada?lar?m?z var diyede,sat?lmama mant???n? kabullenme psikolojisine kabul edemiyorum.
                          Her ?eyden ?nce Franco'nun bizde daha ne kadar geli?tirebilece?i de muamma,yani tam geli?ebilir de diyemiyoruz.
                          Yahut yar?n sakatlan?p (Allah korusun) bir ?ey olmayaca??n?n garantisi de yok,
                          Yine s?yl?yorum,10 Milyon euro ?u an verilse s?rt?mda g?t?r?r?m.
                          Kanka ben senin bahsetti?in d?zene kar?? de?ilim, aksine bende b?yle bir oyuncu sirk?lasyonu ile ticaret yap?p kul?p de?erini artt?rma hevesindeyim.
                          Fakat bu d?zende bunun olmas? bana g?re imkans?zd?r.
                          Senin " fernandesi satan bizi de satar" demedi?ini de, ?yle d???nmedi?ini de biliyorum.
                          Ama bu taraftar?n profilinin %70'i bu, bunu inkar edebilir misin?
                          "Fernandesi satan bizi de satar" d???ncesinde olan insanlar, "cemaat kur m?ridin olal?m" k?vam?nda at?lan binlerce tweetin sahibi insanlar.
                          O zaman ki durumu g?rd?k, yalan yok bende o an?n ve o ortam?n hevesine aldan?p bir tweet atm??t?m benzeri(Yanl?? hat?rlam?yor isem).

Bizde taraftar profili de ?lke futbolu da profesyonel de?il. Bunu anlatmaya ?al???yorum.
                          Pedro Franco bug?n i?ini yapmakla birlikte bir de taraftara oynayan oyuncu olsayd?, ?u an bu konu?may? yapm?yor olurduk.
                          Bunun sebebi senin ya da benim d???ncelerim de?il, bu ortam olu?mazd? anlam?nda s?yl?yorum.

"Bu d???ncede olan arkada?lar?m?z var diyede,sat?lmama mant???n? kabullenme psikolojisine kabul edemiyorum." c?mlendeki "arkada?lar?m?z" dedi?in kitle, bu taraftarlar?n aynas?, birebir temsil eden arkada?lard?r.
                          M?nferit olan bu arkada?lar de?il, senin benim gibi profesyonel bir kul?p heveslisi olan ki?ilerdir.

Benim d???ncelerimin t?m? porto modelli bir ?al??ma sistemine kar?? olmak de?il, bu profile uygun bir co?rafyada, buna uygun bir kul?pte olmad???m?z y?n?ndedir.
                          Porto modelini istemememin, "bizde oyuncuyu satarak de?il oynatarak para kazanal?m" diye belirtti?im d???ncemin sebebi de yukar?da belirtti?im gibi bu durumu tamamen imkans?z g?r?yor olmamdan ?t?r?.
                          Yoksa senin gibi bir d???ncem var fakat benim i?in bu bir fikir de?il hayaldir.
                          Taraftar veya ?lke profesyonel de?il diyerek, bizde bu durumun devam etmesine olanak sa?lam?yor muyuz de?erli karde?im ?
                          Yani her futbolcu satan tak?m Porto mu oluyor ?
                          D?nyada bir tek Porto mu futbolcu sat?yor ? Ya da profesyonelle?menin ilk ad?m? futbolcu satmak m?d?r ?
                          D?n senin 100.000 euro i?in ka??rd??? Salih U?an'? Fenerbah?e sadece kiralama bedeli olarak 2,5 milyon euro olmak ?zere,
                          opsiyonu 12 milyon euro bedelle Roma'ya verdi.
                          Ya da en basitinden Trabzon Henrique ve Adrian'dan 12 milyon euro kazand?.
                          Yani ?unu s?ylemeye ?al???yorum,bizim ?lkemizde futbolcu pazarlama,futbolcudan kazanma konusu komple s?k?nt?.
                          Ancak bizde ayr?yetten s?k?nt?,rakiplerin hadi onlar?da ge?iyorum,anadolu tak?mlar?n?n ?eyre?i kadar futbolcu satam?yoruz.
                          Art?k futbolcuya ba?l? kalmama ve ederi teklif edildi?inde sat?lmas? ger?e?ini kabul ettirmeye ba?lamal?.
                          M?nfrette olsak bunun yolu,sen/ben/biz ' den ge?iyor.
                          Hep ?zerimizde bir korkakl?k var,bunun ayn?s? Fernandes'te daha net g?rd?k,sat?lmas?n? isteyen toplasan 3-5 ki?iydik.
                          O?uzhan'a 7-8 milyon euroluk bir teklif gelse ve sat?ls?n desek,burda bizi lin? edecek arkada?lar var,evet ben bunlar? zaten inkar etmiyorum.
                          Art?k bu fikri taraftarlar olarak benimseli,aksi durumda cesaretli ad?mlar at?lmad??? s?rece bu fikirler hep hayal olarak kal?r.
                          Not : Fernandes'in Twitter hesab?na da bir ?ey yazmad?m ?ok ??k?r.

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                          X