Duyuru

??k?ş
Hen?z duyuru yok

Slaven Bilic

??k?ş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Yazan arkada?lar bir nefes als?n.
    Ellerine de sihirli bir de?nek vereyim.
    Alternatifleri veriyorum, oradan en iyisini se?, bir kadro kur kendine:
    Volkan-Tolga
    Topuz-Serdar
    Caner-Motta
    Egemen - Necip (hadi Joker,Franco, At?n?, Sivok da dahil bu se?ime)
    Alves - Ersan
    Meireles - Tolgay
    Emre - Veli
    Topal - Atiba
    Kuyt - Sosa (bir joker de burada, Olcay ve Kerim'i de kat?yorum)
    Alper / Sow - T?re
    Emenike / Webo - Ba

T?re ve belki Ba hari? hangi 3. adam? sa? taraftan se?ersiniz ?ok merak ediyorum.
    Ya da bir FB'li arkada??n?za sorun, T?re'den ba?ka tak?mlar?na isteyecekleri 2. 3. bir oyuncumuz var m??
    Siz Volkan'?, Mert G?nok'u, Caner'i, Hasan Ali'yi, G?n?l'? hatta Topuz'u, Egemen'i, Alves'i hatta Bekir Kadlec'i, Meireles'i, Topal'?, adam olursa Emre'yi, Alper'i, Sow'u, Kuyt'u, Webo'yu, Diego'yu hatta Emenike'ye 11 veya 18inize yazar m?s?n?z yazmaz m?s?n?z?

Bizim bu kadro ile di?edi? m?cadele etmemiz i?in 1-oyuncular?m?z performanslar?n?n ?st ?izgisinde olacak. Olcay, Veli, Atiba, Serdar s?r?tmayacak, en iyi toplar?n? oynayacaklar - 2-bu oyuna izin veren bir hakem olacak. - 3-ciddi bir taktiksel fark yaratm?? olmam?z gerekecek.
    Bir ?ok oyuncumuz k?t?yd?. Hatta ?ok k?t?yd?. ?yiydi diyebilece?iniz kim vard??
    Hakem k?rm?z?lar hari? kontrol? kaybetti. Bizim de FB lehine de aleyhine de abuk subuk d?d?kler ?ald?, kartlar? atlad?.
    Bili? de oyuna o etkiyi edemedi. Bunun sebeplerinden biri de 1. madde olabilir. Sahada dedi?inizi yapacak adamlar k?t?yse sizin dedi?iniz de havada kal?r.

Fenerbah?e ma?lubiyeti hepimizi ?zd?. Ben de b?t?n gece sinirden uyuyamad?m ama ge?ti, bitti.
    Eminim futbolcular, hoca bizim 10 kat?m?z kahrolmu?tur. Olcay muhtemelen hala o topa yan?yordur mesela.
    ?imdi sakin olup ligin kalan?n? d???nmek laz?m.
    9 hafta sonra kimi istiyorsan?z tart???rs?n?z. ?u a?amada (Fener'in GS'nin durumlar? ortadayken) havlu atmak kimin i?ine yarar oturun d???n?n derim.
    Biz k?t?y?z, formsuzuz ama GS'nin devre aras? organizasyonlar?na ba?vurmadan yar??a tutunamayaca??n? herhalde hepimiz g?r?yoruz...
    Kaybedilen sadece avantaj...O avantaj? da dinlenecek, sadece lige odaklanacak oyuncular?m?z?n tekrar bulaca??na inan?yorum.

Yorum Yap

Ya bir ?ey soraca??m. Bili?'in herhangi bir ma?tan sonra ben ?urada hatal?yd?m hata yapt?m gibi bir a??klamas? oldu mu?

Yorum Yap

ya tamam bili? cok cesur oynatt? tak?m? ama sonu?ta ultra s?personik fenerbahce vard? kar??m?zda.

ne k?ymetli bili?mi? toz konduram?yoruz. haa gitsinde demedik sadece bu kafayla sampiyon yapamaz dedik.

Yorum Yap

Aslı Mehmet Ali Tuna tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
          Onur seni ve yorumlarini severim bilirsin. Bende diyorumki eger kazanmak istiyorsa ; kari gibi oynamayacak. Bu kadar basit.

Ben malubiyette degilim. Kadikoyde canli gozle 4 u 5 i gormusum. Haklarimizin tecavuz edilip maglup olusumuzuda.
          Nartallo lu rezil sezonumuzda, yillar sonraki inancsiz kirik dokuk takimla ciktigimizda bile oynadi bizim cocuklar.
          De bana dunu anlatamazsin onur.

Sent from my iPhone using Tapatalk
          Abi ne yapal?m Be?ikta? son bilmem ka? y?ld?r b?yle bir tak?m. Hoca de?i?ikli?inin de buna pozitif bir katk?s? yok. Arada kazand???m?z derbilerde de d?nk?nden iyi oynamad?k bana kal?rsa. (Olcay ?n son dakika gol att??? 3-2 lik ma? falan). Ben kaotik ortama girmemizi istemiyorum. Bunun Be?ikta? ? daha da k?t? bir hale getirece?ini d???n?yorum. Teknik Direkt?r de?i?ikli?inin ne yaz?k ki do?ru ??z?m olmad???n? seneler ?ncesinden anlad?k abicim. Ben ele?tiriye kar?? de?ilim ama farkl? bir hoca da olsa bu oyuncularla derbi veya b?y?k ba?ar? almakta zorlanacakt?r. Hele bu seneki ?artlarda bir ?ok yar??tan ?ok daha ?nce kopmu? bile olabilirdi. Bilic g?nderilecekse de ayn? ko?ullar? kabullenecek iyi bir hoca getirmek ?ok kolay de?il. ?enol G?ne? d???nda yerli bir hoca da yok bizi idare edebilecek. Yabanc? hocay? da getirdi?in gibi zaten net 1 sene kaybediyorsun. Bizim bunlara hi? tahamm?l?m?z yok bana kal?rsa. Bilic ile ba?lad?k o yeni staydumda onunla 1 sene ge?irip tak?m?n eksiklerini de makul d?zeye d???r?p ?yle yollar? ay?rmak gerek. Tak?m daha anca toparlanma yoluna girmi?ken yollamak her?eye s?f?rdan ba?lamak bana mant?kl? gelmiyor. Hele ki Sergen falan gibi hocalarla.

Yorum Yap

Aslı Onur Essizoglu tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
            Aslı Mehmet Ali Tuna tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
            Onur seni ve yorumlarini severim bilirsin. Bende diyorumki eger kazanmak istiyorsa ; kari gibi oynamayacak. Bu kadar basit.

Ben malubiyette degilim. Kadikoyde canli gozle 4 u 5 i gormusum. Haklarimizin tecavuz edilip maglup olusumuzuda.
            Nartallo lu rezil sezonumuzda, yillar sonraki inancsiz kirik dokuk takimla ciktigimizda bile oynadi bizim cocuklar.
            De bana dunu anlatamazsin onur.

Abi ne yapal?m Be?ikta? son bilmem ka? y?ld?r b?yle bir tak?m. Hoca de?i?ikli?inin de buna pozitif bir katk?s? yok. Arada kazand???m?z derbilerde de d?nk?nden iyi oynamad?k bana kal?rsa. (Olcay ?n son dakika gol att??? 3-2 lik ma? falan). Ben kaotik ortama girmemizi istemiyorum. Bunun Be?ikta? ? daha da k?t? bir hale getirece?ini d???n?yorum. Teknik Direkt?r de?i?ikli?inin ne yaz?k ki do?ru ??z?m olmad???n? seneler ?ncesinden anlad?k abicim. Ben ele?tiriye kar?? de?ilim ama farkl? bir hoca da olsa bu oyuncularla derbi veya b?y?k ba?ar? almakta zorlanacakt?r. Hele bu seneki ?artlarda bir ?ok yar??tan ?ok daha ?nce kopmu? bile olabilirdi. Bilic g?nderilecekse de ayn? ko?ullar? kabullenecek iyi bir hoca getirmek ?ok kolay de?il. ?enol G?ne? d???nda yerli bir hoca da yok bizi idare edebilecek. Yabanc? hocay? da getirdi?in gibi zaten net 1 sene kaybediyorsun. Bizim bunlara hi? tahamm?l?m?z yok bana kal?rsa. Bilic ile ba?lad?k o yeni staydumda onunla 1 sene ge?irip tak?m?n eksiklerini de makul d?zeye d???r?p ?yle yollar? ay?rmak gerek. Tak?m daha anca toparlanma yoluna girmi?ken yollamak her?eye s?f?rdan ba?lamak bana mant?kl? gelmiyor. Hele ki Sergen falan gibi hocalarla.
            Onur'un s?ylediklerinin alt?na imza at?yorum. ?enol G?ne? c?mlesi d???nda. G?zel yorum tebrik ederim. B?yle insanlar?n oldu?unu g?rmek sevindirici.

Yorum Yap

sene ba??ndan beri ??z?lemeyen tek sorunumuz : Ceza sahas? i?ine adam sokamamak , ileride ?o?alamamak..
              H?c?m plan? 1 : T?re'ye verin , ko??un ko??un verebilirse versin veremezse vursun
              H?c?m plan? 1'in alternatifi : Ba ceza sahas? ?izgisi ?zerinden topu als?n , ortadan sosa yada olcay gelsin verka? denensin.
              H?c?m plan? 1'in alternatifinin alternatifi : Serdar yada Motta topu kessin , ceza sahas?nda 2 stoper 1 ?n libero , kaleci aras?ndan Ba vurubilirse vursun.

Fenerbah?e h?c?mlar?nda Ceza sahas? i?indeki oyuncular : Kuyt, Sow, Emenike, Caner , G?khan , hemen alan d???nda Emre Meireles
              Be?ikta? h?c?mlar?nda Ceza sahas? i?indeki oyuncular : Ba

Ge?en hafta Fenerbah?enin att??? gol : Ceza sahas?na orta , kafay? vuran Mehmet Topal
              Soru :
              En son hangi orta saha futbolcumuz ceza sahas? i?inden kafa gol? att? onu da b?rak?n ceza sahas?nda topla bulu?tu?

2 y?lda bu konuya bir ??z?m bulamad?n be hoca

Yorum Yap

Aslı Huseyin Ozkoc tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                ya tamam bili? cok cesur oynatt? tak?m? ama sonu?ta ultra s?personik fenerbahce vard? kar??m?zda.

ne k?ymetli bili?mi? toz konduram?yoruz. haa gitsinde demedik sadece bu kafayla sampiyon yapamaz dedik.
                Bence de yapamaz. Ama zaten bence sene ba?? bu kadromuzla rakiplerin kadrosunu kar??la?t?r?nca ben yar??ta bile olaca??m?z? d???nm?yordum. Olay?n da as?l noktas? bu bence. Be?ikta? ?n elindeki kadroyu bu seviyelere ta??yan Bilic oldu?u i?in ben Bilic hata da yapsa ?ok k?zm?yorum. K?zsam bile gitsin diyemiyorum i?te. Benim i?in normal ?artlarda bir seneyi hak ediyor. Bu kadro istikrar? ve eksiklerin giderilip yap?lanman?n daha sa?lam olmas? i?in de gerekli bana kal?rsa. Yeni hoca demek kadronun iyice karman ?orman olmas? anlam?na da gelebilir ??nk?. Yeni stad?m?za da b?yle ??kmam?z? istemem. Ekip ruhu daha ?st seviyede bir tak?mla ??k?lmas?n? isterim. D?n de cesur oynatmad? H?seyin abi, 4 puan ?n?nde oldu?u rakibine kar?? oynatmas? gerekti?i gibi oynatt?. Schuster zaman?nda her ma? bu cesareti g?sterdi diye nerdeyse Taksim meydan?nda salland?ral?m diyenler olacakt? ?ok iyi hat?rlar?m. Bu taraftar ne istedi?ini ??renmeli bence abi.

Yorum Yap

Bence de yapamaz. Ama zaten bence sene ba?? bu kadromuzla rakiplerin kadrosunu kar??la?t?r?nca ben yar??ta bile olaca??m?z? d???nm?yordum. Olay?n da as?l noktas? bu bence. Be?ikta? ?n elindeki kadroyu bu seviyelere ta??yan Bilic oldu?u i?in ben Bilic hata da yapsa ?ok k?zm?yorum. K?zsam bile gitsin diyemiyorum i?te. Benim i?in normal ?artlarda bir seneyi hak ediyor. Bu kadro istikrar? ve eksiklerin giderilip yap?lanman?n daha sa?lam olmas? i?in de gerekli bana kal?rsa. Yeni hoca demek kadronun iyice karman ?orman olmas? anlam?na da gelebilir ??nk?. Yeni stad?m?za da b?yle ??kmam?z? istemem. Ekip ruhu daha ?st seviyede bir tak?mla ??k?lmas?n? isterim. D?n de cesur oynatmad? H?seyin abi, 4 puan ?n?nde oldu?u rakibine kar?? oynatmas? gerekti?i gibi oynatt?. Schuster zaman?nda her ma? bu cesareti g?sterdi diye nerdeyse Taksim meydan?nda salland?ral?m diyenler olacakt? ?ok iyi hat?rlar?m. Bu taraftar ne istedi?ini ??renmeli bence abi.
                  Schuster ilk 11'e 8 tane yeni oyuncu soktu ve sistemini oturturken 2 ma?ta 8 gol yedi diye adam?n ne anas? kalm??t? ne bac?s?

Neyse bu tak?ma ?uanda 6 tane KAL?TEL? transfer laz?m.

Sonra hoca de?i?ikli?ini konu?uruz. Yeni gelecek kaliteli x hoca da bu transferleri isteyecektir ama alabilirmiyiz bilmiyorum.

Kaboul diyor , olmuyor
                  Linnes diyor , olmuyor
                  Belhanda diyor , olmuyor.

D?n?yoruz tabloya bak?yoruz.

1-) Kaleci
                  2-) Sol bek
                  3-) Stoper
                  4-) Veli yada Atiba yerine orta saha
                  5-) Olcay yerine sol a??k
                  6-) Mustafa pektemek yerine forvet
                  ...

E?er sosa'n?n sakatl??? devam edecekse sosa yerinede bir oyuncu gerekiyor.

Var m? b?t?e yok ?

Alabilecekmiyiz ? Hay?r.

?ok istenen sergen gelse ne olacak ? Utaka , at?f gibi dangalak?a topcular getirecek.

Sonu? itibari ile ?ile ?ekmeye devam edece?iz.

San?yorlar ki bilic gidecek , lucescu gelecek , lucescu istedi?i oyuncular? ald?rabilecek.

Ah ke?ke ah ...

Mustafa Denizli 3 sene ?nce gelebilmek i?in tek ?art ko?tu ; quaresma , fernandes falan tak?mda kals?n ba?ka bir?ey istemiyorum dedi. O ?art? bile yerine getiremedik.

Baz?lar? hala daha iyi bir hoca ile anla?abilece?imizi hayal ediyor.

Yorum Yap

Teknik Direkt?r?m?z: Slaven Bilic

yapma yavvvv Besiktas tarihinin belkide en pahali kadrosu kurulmu? (lutfen bir yazin bakalim hepsine odenen bonservisi, yada iyi dedigimiz adamlarin piyasa sartlarindaki degerlerini alt alta) ama bilic'in sampiyonluga oynatabilmesi bile buyuk ba?ar? oluyor suraya bakin ya bu forum bitmi?. Samet Aybaba'nin su?u ne beyler o zaman?? Herif derbide kazand?, feda sezonuna da katland?, forvet istedi 3.lig takiminin yedek santraforu sinan kurumu?'u ald?lar ay?pt?r ya. Suan demba ba oynuyor forvetde yedegi o zaman hayal olan cenk tosun. Bilic'e a??ks?n?z siz, profesyonel yasam boyle birsey degil ya istikrar da ba?ar?s?zl??a katlanmak degil usand?k

Yorum Yap

Aslı Okan Arcan tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                      Yazan arkada?lar bir nefes als?n.
                      Ellerine de sihirli bir de?nek vereyim.
                      Alternatifleri veriyorum, oradan en iyisini se?, bir kadro kur kendine:
                      Volkan-Tolga
                      Topuz-Serdar
                      Caner-Motta
                      Egemen - Necip (hadi Joker,Franco, At?n?, Sivok da dahil bu se?ime)
                      Alves - Ersan
                      Meireles - Tolgay
                      Emre - Veli
                      Topal - Atiba
                      Kuyt - Sosa (bir joker de burada, Olcay ve Kerim'i de kat?yorum)
                      Alper / Sow - T?re
                      Emenike / Webo - Ba

T?re ve belki Ba hari? hangi 3. adam? sa? taraftan se?ersiniz ?ok merak ediyorum.
                      Ya da bir FB'li arkada??n?za sorun, T?re'den ba?ka tak?mlar?na isteyecekleri 2. 3. bir oyuncumuz var m??
                      Siz Volkan'?, Mert G?nok'u, Caner'i, Hasan Ali'yi, G?n?l'? hatta Topuz'u, Egemen'i, Alves'i hatta Bekir Kadlec'i, Meireles'i, Topal'?, adam olursa Emre'yi, Alper'i, Sow'u, Kuyt'u, Webo'yu, Diego'yu hatta Emenike'ye 11 veya 18inize yazar m?s?n?z yazmaz m?s?n?z?

Bizim bu kadro ile di?edi? m?cadele etmemiz i?in 1-oyuncular?m?z performanslar?n?n ?st ?izgisinde olacak. Olcay, Veli, Atiba, Serdar s?r?tmayacak, en iyi toplar?n? oynayacaklar - 2-bu oyuna izin veren bir hakem olacak. - 3-ciddi bir taktiksel fark yaratm?? olmam?z gerekecek.
                      Bir ?ok oyuncumuz k?t?yd?. Hatta ?ok k?t?yd?. ?yiydi diyebilece?iniz kim vard??
                      Hakem k?rm?z?lar hari? kontrol? kaybetti. Bizim de FB lehine de aleyhine de abuk subuk d?d?kler ?ald?, kartlar? atlad?.
                      Bili? de oyuna o etkiyi edemedi. Bunun sebeplerinden biri de 1. madde olabilir. Sahada dedi?inizi yapacak adamlar k?t?yse sizin dedi?iniz de havada kal?r.

Fenerbah?e ma?lubiyeti hepimizi ?zd?. Ben de b?t?n gece sinirden uyuyamad?m ama ge?ti, bitti.
                      Eminim futbolcular, hoca bizim 10 kat?m?z kahrolmu?tur. Olcay muhtemelen hala o topa yan?yordur mesela.
                      ?imdi sakin olup ligin kalan?n? d???nmek laz?m.
                      9 hafta sonra kimi istiyorsan?z tart???rs?n?z. ?u a?amada (Fener'in GS'nin durumlar? ortadayken) havlu atmak kimin i?ine yarar oturun d???n?n derim.
                      Biz k?t?y?z, formsuzuz ama GS'nin devre aras? organizasyonlar?na ba?vurmadan yar??a tutunamayaca??n? herhalde hepimiz g?r?yoruz...
                      Kaybedilen sadece avantaj...O avantaj? da dinlenecek, sadece lige odaklanacak oyuncular?m?z?n tekrar bulaca??na inan?yorum.
                      Yanlar?na Akhisar'?n top?ular?n? da yazar m?s?n? Onlar Kad?k?y'den galibiyetle ??kt?lar.

Yorum Yap

Aslı G?kay G?kdo?an tarafından Gönderilmiş Mesajı göster

Schuster ilk 11'e 8 tane yeni oyuncu soktu ve sistemini oturturken 2 ma?ta 8 gol yedi diye adam?n ne anas? kalm??t? ne bac?s?

Neyse bu tak?ma ?uanda 6 tane KAL?TEL? transfer laz?m.

Sonra hoca de?i?ikli?ini konu?uruz. Yeni gelecek kaliteli x hoca da bu transferleri isteyecektir ama alabilirmiyiz bilmiyorum.

Kaboul diyor , olmuyor
                        Linnes diyor , olmuyor
                        Belhanda diyor , olmuyor.

D?n?yoruz tabloya bak?yoruz.

1-) Kaleci
                        2-) Sol bek
                        3-) Stoper
                        4-) Veli yada Atiba yerine orta saha
                        5-) Olcay yerine sol a??k
                        6-) Mustafa pektemek yerine forvet
                        ...

E?er sosa'n?n sakatl??? devam edecekse sosa yerinede bir oyuncu gerekiyor.

Var m? b?t?e yok ?

Alabilecekmiyiz ? Hay?r.

?ok istenen sergen gelse ne olacak ? Utaka , at?f gibi dangalak?a topcular getirecek.

Sonu? itibari ile ?ile ?ekmeye devam edece?iz.

San?yorlar ki bilic gidecek , lucescu gelecek , lucescu istedi?i oyuncular? ald?rabilecek.

Ah ke?ke ah ...

Mustafa Denizli 3 sene ?nce gelebilmek i?in tek ?art ko?tu ; quaresma , fernandes falan tak?mda kals?n ba?ka bir?ey istemiyorum dedi. O ?art? bile yerine getiremedik.

Baz?lar? hala daha iyi bir hoca ile anla?abilece?imizi hayal ediyor.
                        fikret bey getirmedi, getiremedik yanl?? bir kullan?m oldu, al bili?'i vur fikret bey'e, inat m? inat.

Yorum Yap

Bilic'i hala savunan arkadaslar dunki rezil fener karsisinda biz degil de Sivas , Bursa , Trabzon gibi takimlar olsaydi bu Fener galibiyeti gectim puan alabilir miydi sahadan ? O kadar korkak ve bu korkakligi futbolcularina asiladigi net sekilde gorulen bir Adam var ki basimizda 20 Mac Boyle oynayip kaybetsek 21 incide yine pisirik bir oyun anlayisi benimseyecek.

Yorum Yap

en g?zel man?et olurmu?...

Yorum Yap

per?embenin ?zerine d?nk? oyun tamamen y?kt? beni.. sonu?lar i?in bahsetmiyorum... koskoca Be?ikta? tak?m? bu kadar aciz olamaz.. topa vurmay? b?rak?n dokunmaktan korkuyorlar bu kadar silik futbol oynanmaz arkada?.. hayat?mda en sevmedi?im ?ey gol? at?p geri yaslanmak yada deplasmana gidip kontroll? oyun bahanesiyle tek bir h?cum giri?iminde bulunmamak.. arkada? sen oyna topunu ?at?r ?at?r at gol?n? devam et ara 2 yi 3 ? haaa golm? yedin can?n sa?olsun felsefeni m?cadeleni sahaya yans?t olmazsa nasip de?ilmi? deriz..

kalan 9 ma??n 9 unuda kaybedelim isterse ama sahada gelece?e dair bir ???k m?cadele h?rs olsun bizi ikna etsinler tek kelime s?ylemem... ama tav?r b?yle oldu?u s?rece insan? hayattan so?utuyorlar....

Yorum Yap

Aslı Huseyin Ozkoc tarafından Gönderilmiş Mesajı göster

?imdi onur'cum, biraz i? de?erlendirme yapay?m, sen de katk?da bulun.
                                kadromuz k?t? ise, seneye 7-8 tane yeni transfer gelecekse eski teknik direkt?r de olsa oturmu? kadro safsatas? yalan olur.
                                yeni transfer olmayacaksa, ayn? oyuncularla, ayn? teknik direkt?rle, ayn? kafayla seneye ne yapabilmeyi umuyoruz?
                                herkes bir ekip ruhu tutturmu?, ben neden g?remiyorum sahada bir ekip ruhu? (do?um g?n? kutlamalar?nda g?r?l?yor sadece, ba?ka i?leri yok gibi)
                                gol att?ktan sonra teknik direkt?r? ?pmekle tak?m olunmuyor, tak?m i?in sahada sava?makla tak?m olunuyor.

herkesin aksine bu tak?ma bili?'in istedi?i adamlar al?nsayd? bile, de?i?en bir ?ey olmazd?.
                                s?yledi?imiz ?ok a??k, bu tak?m kad?k?ye beraberlik i?in giderse, o teknik direkt?r de evine gider.

kadroya, sahas?zl??a vs laf etmiyoruz, yenilgiyi de kabulleniriz, inad? kabul etmiyoruz, sa?malamay? kabul etmiyoruz.
                                sahada dola?an sosa varken, ikinci yar?ya ba?larken m?dahale etmemesini kabul etmiyoruz.
                                bu s?ylediklerimizin hakemlerle, yenilgiyle, kadro kalitesi ile ilgisi yok.
                                sen elinden geleni yap, oyuna giren adam da oynamazsa, bili? her ?eyi denedi, daha ne yaps?n deriz.

ama ?u anda bunu diyemiyorum ben.

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                                X