Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

İnanıyoruz, Zafer Bizim Olacak! #HaydiOlimpiyata

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Önemli spor gazeteleri de bu haberi verdi
    Fakat kura çekileceği açıklandığından dolayı sildiler.
    Yani kura çekilecek.

Yorum Yap

Aslı Ekrem Emre Tetik tarafından gönderilmiş Mesajı göster
      Aslı Fatih Kizilkaya tarafından gönderilmiş Mesajı göster
      tur atlarsak rakibimiz wolfsburg-inter galibi değil mi ?..kura günü sanki öyle yazmıslardı twitter'da
      Sana demiyorum alınma ama tiraj için yapmayacağı tür haber yok lanet medyanın. zırvalığa bak kimler haber yapıyor tövbe yarabbi.
      alayına koy geç kartalım!
      yok yahu neden alınayım .benim haberim değil sonuçta..basından takip ediyoruz

Yorum Yap

Yorum Yap

Yine şölen havasında başladığımız bir günü, büyük moral bozukluğuyla kapatıyoruz. Buna da ayrı üzülüyorum.

Yorum Yap

Canları sağ olsun..çok istediler ama başaramadılar..ya da klasiğimiz olan;önce başarıp sonra iade ettiler..maçlar var,sadece oynarsın..maçlar var her birinden dersler alırsın..

Günümüz futbolunu, eğrisi doğrusuna denk gelirse oyunu tutturabilir isek, gibi bir rastgelelik içinde oynayamayız..sistematiğin oturacak ve mutlak bir oyun disiplinin olacak..bunu oturtamazsanız işler tesadüflere kalır..o tesadüfler bazen size yardım eder ama çoğu zaman rakibe yardım eder..çünkü hangi pozisyonda nasıl durulur nasıl karşılanır nasıl hamle yapılır nasıl geri kaçılır bir sürü nasılı oyun genetiğine kodlamış olmalıdır oyuncu..
            Bu da yetmez doğru sistemi doğru bir uygulama ile ve son derece disiplinli oynamalıdır..pozisyon hamle ve oyun bilgilerini hafızaya alamamış oyuncular bir hafta harikalar yaratabilir diğer hafta rezil edebilir..

Tamamı doğru oyunculara sahip değiliz..doğru bir oyun sistemi de oturtamamışız..oynadığımızı da doğru ve disiplinli oynayamıyoruz..bu da olmayacak hatalara neden oluyor..

1-Maç ne olursa olsun protesto edecek bir durum doğmuş olsa dahi son dakikaya kadar umudu tüketmeden desteklemek bizim taraftar hasletimiz idi..resmen saçmaladık..maç devam ederken henüz umutlar tükenmemiş iken takımı ateşlemek yerine oyundan düşürecek moral çöküntü içine atacak taraftar profili o maça gitmesin..fayda değil zarar veriyorlar..

2-Allah belamızı versin, gibi arabesk acıların çocuğu sloganlardan artık vazgeçin..cinsiyetli tezahüratları eleyin..ve her ne olursa olsun takımı 90 dk destekleyin..böyle taraftarlık olmaz..

3-Kim bilir kaç kere yazdım; Pedro franko koşusuz stoper rakiple birebir kalacak bir oyun şablonu kuramazsınız.hayat bunu bize defalarca gösterdi..ama aynı hataya ısrarla devam ettik..kendi ceza sahasında rakipten tek kafa pozisyonu alamayan..hemen her kafa şutunu rakibe vurduran..birebirlerde defalarca zor durumlar yaşayıp gol yediren bir oyuncuyu ben suçlamam..çocuk bu..ya onun bu yapısını gözeterek bir oyun planı yaparsın..veya oynatmazsın..yazık ben üzülüyorum..daha çok yakında aynı şeyleri yaşadık..

4-Gene yazmışımdır zamanlaması olmayan ayakları kötü olan kaleci iyi bir kaleci olamaz..gol yemeden kalecilik yapmaya başlamayan iyi bir kaleci olamaz..oyundan kopuk..kafa dağınık..etrafını dahi göremeyecek kadar bulanık bir düşünce ve ruh hali..sokaktan birini çağırıp koymuşsun gibi kalecilik olmaz..çabukluk yok..koşu yok..karar verme sıfır..ayak hareketleri sıfır..yan toplar bir iyi bir kötü..

Kalecin ve stoperin sorunlu ise takımın sorunludur..forvetin bir atar defansın iki üç yer..

Necip kardeşim ne orta sahada ne forvette öyle top alınmaz..defansta son adamken hiç alınmaz..arkanda kim var bilmiyorsun..emin olmadığın durumlarda garanti hamle yapılır..kontrol etme şansın yoksa vur gitsin taca..varsa önüne doğru kontrol et..arkaya rakibe asist olacak bir kontrol seçimini yapman hayret verici bir durum..

Sonuç;
            Kifayetsiz oyuncularımız var..ama daha da kötüsü hep hatalı karar verme hatalı hamleler yapma ve hatalı pozisyon almalar var..eğer bu hatalar yapılmasa kifayetsizlik bu kadar sırıtmaz..ama hem yetersizlik hem de hatalı oyun bir arada olursa sonuç böyle hüsran oluyor..

Herkesin hangi durumda ne yapılır nasıl durulur nasıl oynanır, ezberine alması lazım..

Oyun sistematiği ve oyun disiplini kusursuz bir şekilde yerleştirilmelidir..Bakınız Brugge..takım oyunu nedir..oyun disiplini nedir..taktik disiplin nedir..oyun sistemi nedir? eldeki malzemesi bizden asla iyi olmayan bir takım kalan doğruları kusursuz yapınca sonuç böyle oluyor..

Çok atak iyi oyun ve mutlak galibiyet demek olmuyor..oyunun senaryosunu iyi yazamıyoruz..

Gücümüzü tükettiğimiz anlarda maçı alıp gitmemişsek o maç mutlaka dönüyor..fizik kalitemiz de taktik ve oyun disiplinimiz gibi bir çok rakibe yetmiyor..

Üzücü olan bu sorunu hala çözememiş oluşumuzdur..belli bir süre iyi oynuyoruz..pozisyon buluyoruz..ama goller bulamayınca yoruluyoruz ve rakip devreye giriyor..

Bu kısır döngüden kurtulmalıyız..

Defansımız dökülecekse Atınç ile dökülsün..hataları Atınç ile yapalım..kale böylesine önemli maçlarda umulmadık hatalar yapacaksa koyun genç bir kaleci o yesin o golleri..

İğne ile kuyu kazdık..yüzdük yüzdük sonuna geldik..okyanusu geçtik derede boğulduk..

Kura'da Brugge çıksın diyenler..Liverpool'dan daha iyi bir takımı istemek daha doğru olacakmış..

Oradaki maçı iç sahada gibi buradaki maçı deplasmanda gibi oynamalıyız demiştim..

Başaramadık..canları sağ olsun..zar zor geldiğimiz mevzileri bu kadar basit hatalar ile kaybetmemeliyiz..Brugge takımı incelemeye alınacak bir takım..

Teknik taktik kadro sistem vs..onlar nasıl olursa olsun..kaleci ve stoperlerimizin düştüğü hatalara düşüp tur geçmek mümkün değildir..

1-0 nasıl tutulur..izleyin Luce'nin bizdeki maçlarını görün..bu bir disiplin işidir..ve elbette kalite işidir..

Atiba'nın Sosa'nın olmadığı maçta..çok kişinin de yeri değişiyor ise..bela da kapıya geliyor..

Umarım eksikler görülür ve bununla kalınmaz giderilir..

Yaşattıklarınız az şeyler değildi..emeklerinize yüreklerinize sağlık..

Avrupa ligi olmadıysa şampiyonluk ve ŞL de final hedeftir..

Yorum Yap

Mustafa Pektemek artık top kontolü yapmayı öğren..

Yorum Yap

Aslı Mustafa Bilgic tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                Abi bence zorlamasın artık.

Futbolu bıraksın herkes rahat etsin. Mustafa top kontrol etmeyi öğrenene kadar ben kendi kontrolümü kaybedicem.

Ben yıllardır bana böyle eziyet eden bir topçu daha görmedim şu takımda.

Yorum Yap

Aslı Gökhan Özbaş tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                  Abi bence zorlamasın artık.

Futbolu bıraksın herkes rahat etsin. Mustafa top kontrol etmeyi öğrenene kadar ben kendi kontrolümü kaybedicem.

Ben yıllardır bana böyle eziyet eden bir topçu daha görmedim şu takımda.
                  Beyin ayak senkronu arızalı..ve bu uyumu sağlayamıyor..yanlışları alışkanlık haline gelmiş..yaptıklarının daha doğrusu düşündüklerinin tersini yapmayı denesin..bu tarz oyuncular çok formda olduklarında iş yapar hale gelirler..onda da enerjileri ve fizik güçleri ile zorlayarak ve 7-8 pozisyonda bir gol oranı ile falan gözükürler..bu gol üç puan getirirse eksikleri de görülmez olur..sakatlıklarından dolayı böyle bir güç ve formda olmayan bir oyuncuyu kullanmak imkansızlıklar mecburiyetler dışında olmamalı..yüzünde yaşadığı kırık sebebiyle kafa toplarına bile çıkmaktan imtina etti..ve en önemlisi takımdaki pozisyonunu güçlendirmek adına bir çok pozisyonda topu daha müsait durumdaki arkadaşına atmak yerine kendi deniyor..bunların hepsi önemli sıkıntılar..90 dakika mücadele ve oyun disiplinidir..bunu yaparsan gol yemek veya atmak saniyeler içindedir..anlık goller anlık hatalardan doğar..bu teknoloji çağında futbolun nasıl oynanacağını öğretmek çok da zor olmasa gerek..pas vermesini şut atmasını pozisyon almasını 90 dakika koşmasını ve oyun taktik disiplinine sadık kalmasını bilmeyen oyuncu bunları öğrenme yoluna da gitmiyorsa olmaz..nasıl ki sadece topla iyi çıkıyor diye veya sezgileri iyi diye iyi pozisyon alıyor diye stoper olunmaz ise..sadece koşuyor mücadele ediyor diye golcü de olunmaz..futbolcular iyilerini daha iyi kötülerini de iyi yapma çabası içinde olmadıkları sürece gelişim kaydedemezler..sadece o günkü güç ve şans faktörleri ile vaziyeti idare ederler..ama lastik bir yerde patlar..
                  Olay hocaya da çok noktada bağlanabilir..yani oyun planına oyuncun niçin sadık kalmaz? hava hakimiyeti olan bir takıma niçin bir karış yükselemeyen stoper tercih edilir ? rakibin etkili kontra atak arayacağını kundaktaki bebek bilirken..kontra atak yiyen birebirde çok rahat geçilen stoper tercihi yapılır..Miloş ve Atınç ikilisi..eğer ki bunlar da biz bu takımın tandemi oluruz diyemezler ise..dünyanın ilk beşine girecek bir stoper ve kaleci şart görünüyor..bu illaki bilinen pahalı oyuncu olacak diye bir şey yok..iyi gözler kimsenin göremediklerini görürler..

Taraftar başarıya aç ..umut veren bir takımı var..tüm çilelere göğüs gerip gidiyor..eleştirmeye, dozunda öfkeye hakkı elbette var..ama maç 90 dakika..asla takımı oyundan düşürmeye hakkı olamaz..maçtan sonra rencide etmeden en ağır eleştirini hatta protestonu yap..ama dün akşamki hatayı asla yapma..yensen de yenilsen de..sevinmek için sevmedik..sözlerinin içleri boş kalmamalı..

Bardağın önce dolu tarafını görelim..gelinen nokta çok iyi bir noktadır..en önemlisi ise oyuncular istemişlerdir..gerçekten isteyerek..yürekten isteyerek buralara geldiler..biz çok oyuncular gördük takım bütünlüğünü bozan..umurunda olmayan..o nedenle evet bireysel hataların öncelik aldığı bir türlü düzeltemediğimiz kötü bir alışkanlığımız var..elbette baş sorumlu hocadır..ama bu, hoca gitsin demek olmamalı....yanlış sistem yanlış oyuncu seçimi ki bu da var, ama sadece bunlarla izah edilecek bir şey değil yaşadıklarımız..hoca nasıl tahmin etsin inanılmaz ferdi hatalar yapılabileceğini..yani gol attık..şimdi şu oyuncular bireysel hata yapacaklar ve ben oyuncu değişikliği yapmalıyım..böyle bir şey yok..ama şöyle bir şey var..bu takım gol atar atmaz gol de yiyor..haftalardır bu var..bunu çözmeliydi..bunu halletmeliydi..gol bir rehavet getirir..öncelikle de gole kadar takım savunmasına destek veren forvet oyuncularında olur..ve daha sonra da orta saha oyuncularında..hani golü attık defansta yemesin canım..bunu düşünmez..ama bilinç altı buna iter oyuncuyu..o ana kadar yüksek efor sarf etmiş oyuncular da doğal bir dinlenme modu yaratır..bu da senin en zayıf olduğun andır..rakip de bunu iyi etüt etmiş ise..üstelik o ana kadar olan gol yememe önceliği artık gol atma önceliğine dönüşmüş ise doğal olarak affetmez..birde üstüne kişisel hatalar yapılırsa..artık futbol şansının dışında seni kurtaracak bir şey yoktur..

Oyunu o günkü koşulların yaratacağı bir rast gelelik içinde oynayan yani bilinçsiz oynayan epey bir oyuncu sayımız var..oyuncu artık hangi durumda ne yapılır, ezberine alıp futbol genetiğine kodlamalıdır..ancak o zaman 8-9 kişinin zar zor ürettiği pastanın üstüne birileri gelip bireysel hataları ile oturmaz..aksi taktirde bu risk sık sık bizi hayal kırıklığına düşürmeye devam eder...

Rakip hoca bizim fizik gücümüz çok daha iyiydi dedi..o zaman bizim fizik gücümüz neden iyi değil ? salt yapılan yolculuklar ve maç sayısı mıdır bunun sebebi? yoksa oyuncu seçiminde abartılı bir kısa oyuncu seçimi midir? ya da idman programında mı bir aksama vardır? her ne ise ve hangisinin ne derece etkisi var ise giderilmek zorundadır..enerji yakıtımızı plansız mı harcıyoruz?..arabalar 100 km den sonra daha çok yakıt yakarlar..benzin göstergesi ışığı yanmış ise..benzinciye kadar az yakarak gitmeyi düşünürsün..yüksek devir çabuk tüketim mi? makul devir ile sonuna kadar yeten bir enerji mi? bunlar ince hesaplar...90 dakikayı 120 km hızla tamamlayamıyor isen..yüksek tempo ile ilk yarım saatte maçı alırım deyip alamıyor isen..veya golü bulup onu bir türlü tutamıyor isen..ya o tempoda daha çok gol atacak hale geleceksin..ya enerjini 90 dakikaya çıkaracaksın..veya golü bulup oyunu soğutmayı ve defans yapmayı becereceksin..ya da bütün gücünü ikinci yarıya saklayacak bir oyun tarzına geçeceksin..hiç birini yapamıyoruz..yani gol yememek için gol atmamak şart oldu..bu çok kötü..izleyin Luce'nin geçmiş maçlarını..kaç maçı 1-0 bitirmeyi başarmış..oyunu tutmuş..oyuncuyu dinlendirmiş..soğutmuş..defans yapmayı becermiş..sağ bek bindirme yaptıysa istisnalar hariç sol beki çıkarmazdı..bizde ise kendi ceza sahasında kafaya çıkamayan stoper rakip ceza sahasına kafa golü atmaya gidiyor...yani bunlar çok önemli ayrıntılar..topa yatarak vurmak diye bir şey vardır..dağlara taşlara gitmesin diye..şutlar hem cılız hem çerçeveyi bulmuyor..paslar arkadaşlarını sakatlayacak riskte atılıyor..
                  Yönetim de teknik kadro da oyuncu da aklı öne çıkarmak zorundadır..her şeyin gelip bağlandığı yer akıldır..

Durum bizi hayallerimizden alıkoymamalı..asla rakipler gözümüzde büyütülmemeli ve dahi küçük de görülmemeli..iki zıt uçlarda yanlışa düşmek yerine ortada dengeli sentezleri yakalamalıyız..bu iki uç örneği hemen her konuda yaşıyoruz..bir şey siyah değil ise beyazdır..veya beyaz değil ise siyahtır..bu mekanik kafalar düzelmedikçe futbolumuz da düzelmez..akıl en büyük sermaye..bir şeyi savunmak için mutlaka başka bir şeye karşı çıkmak gerekmiyor..bu futbol klişelerini artık kırmalıyız..

İki kalecin de sakat ise koy üçüncü kalecini..evet onda da risk vardır..tabi ki o da eleştiri alır çıkan sonuca göre..ama sağlam oyuncu sakat oyuncudan her zaman bir adım öndedir..

Atınç bir ivme yakalamışken kesmemek daha olası bir tercihtir benim için..Necip, çok stoperden daha iyi oynadı..ama son yaptığı hata yapılacak hata değil..şimdilik sadece zorunlu hallerde o bölgede görev yapsın..stoper potansiyeli taşıyan bir oyuncu..dört maçı iki hata ile tamamladı..ama dünkü hatası stoper hatasından çok oyun bilgisi yetersizliği ile ilgili..o hareket orta sahada da büyük hatadır..gene golle sonuçlanabilir.

Pedro ilk yarı gol yediriyordu..ikinci yarı yedirdi..bu oyuncumuzu rakip oyuncu ile birebir bırakan oyun yapısıdır asıl hata..o pozisyon..50 metreyi 6 saniyede koşamayan adama 5 saniyede koşacaksın demek gibi bir şey..

Neyi denersek deneyelim bazı şeyler gerektiği gibi düzelmiyor ise..ya sorun tespit edilememiş ve doğru teşhis konulamamıştır..veya elde gerekli ilaç yoktur..ya da ilaçlar doğru dozda kullanılmıyor dur..sorumlu elbette doktordur..ama aynı doktor da bu hastayı komadan çıkartıp nekahat devresine kadar da getirmiştir..hastayı tanıyor..geldiği aşamayı biliyor..yeni ilaçlar ve farklı dozlar deneyip dimdik ayağa kaldırmak gene öncelikle onun yapabileceği bir durumdur..tabi ki yeni ilaçlar da gerekiyor..

Şampiyonluk için birlik ve moral..bu iki değere sahip çıkarsak bütün handikaplara rağmen şampiyon oluruz..çünkü rakiplerin handikapları bizden daha çok..

Artık tek yolumuz kaldı..şampiyonluk..taraftar oyuncuyu baskılamak yerine rahatlatmak güvenmek inanmak desteklemek yolunu seçerse şampiyonluk hem de ciddi bir puan farkı ile gelebilir..

Yeni sayfa açıyoruz..Şampiyonluk..bu sene UEFA da yaşattıkları güzellikleri seneye ŞL de çok daha iyisini yaşatacaklardır..

Umut bizim işimiz..
                  En son düzenleyen Mustafa Bilgiç; 20-03-2015, 12:54.

Yorum Yap

Takımı medyaya yem etmeyelim..

Salyalarını akıtarak avuçlarını ovuşturanlara avuçlarını yalatmak boynumuzun borcu olsun..

Yorum Yap

İnanan hep biziz, bizden başka inanan yok..

Yorum Yap

BJK TV de biri taraftar dalkavukluğu yapacağım diye yanlış şeyler söyledi gene..

Taraftar eleştirmesin kızmasın protesto etmesin diyen yok..

Küfürsüz hakaretsiz tepkisini koysun..ama maç esnasında değil..

Bu ayrıntıyı gözden kaçırırsak yanlış yaparız..

Taraftar da sütten çıkmış ak kaşık değil..çok hatalar yapılıyor..iki yanlıştan bir doğru çıkmıyor..

Yorum Yap

BJK TV de biri taraftar dalkavukluğu yapacağım diye yanlış şeyler söyledi gene..

Taraftar eleştirmesin kızmasın protesto etmesin diyen yok..

Küfürsüz hakaretsiz tepkisini koysun..ama maç esnasında değil..

Bu ayrıntıyı gözden kaçırırsak yanlış yaparız..

Taraftar da sütten çıkmış ak kaşık değil..çok hatalar yapılıyor..iki yanlıştan bir doğru çıkmıyor..
                          ,

taraftarımız haklıdır. futbolcular ve teknik heyet fazla şımartılmıştır . bu kadar net. bjk tvde az bile söylediler.

Yorum Yap

Bu maçta taraftar olarak bizimde hatamız var.
                            Durum 1-1 olduğunda (her şey bitmiş değildi) 10-15 dk her kes sustu homurtular başladı.
                            Sonra 3-5 dk cılız bir kaç tezahürat.
                            Takım nasıl tecrübeli oyuncu eksikliği yaşadıysa taraftar da tribün lideri eksikliğini yaşadı maalesef.

Yorum Yap

Aslı Atilla Boz tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                              Bu maçta taraftar olarak bizimde hatamız var.
                              Durum 1-1 olduğunda (her şey bitmiş değildi) 10-15 dk her kes sustu homurtular başladı.
                              Sonra 3-5 dk cılız bir kaç tezahürat.
                              Takım nasıl tecrübeli oyuncu eksikliği yaşadıysa taraftar da tribün lideri eksikliğini yaşadı maalesef.
                              Bana kalırsa bunların tek sebebi sahada her an gol yemeye müsait ve hata yapan oyuncular oluşuydu. Millet stres oldu. Kafalarla geri pas veriyolar aralarında oynuyolar sonra kaptırıyolar pozisyon yiyoruz. Tolga zaten facia!

Tribünü takım bitirdi!

En ufak bi ışık yoktu ki?

Yorum Yap

Dimdik ayaktayız; son Beşiktaşlı kalıncaya kadar!

Bir gün önce Bilic; taraftarın çok sabırlı olmasını ve en baştan sona, aynı hızda 90 dakika destek olmasını istemişti; biliyordu ki takımının yaş ortalaması 24; her an, her şeyden etkilenen gençler, hepsi çocuk.

İlk gölü yedikten sonraki aniden sessizliğimize; oyuncularımız yıkıldı, ah tribün liderlerimiz ah; her şeyi göze alıp bizler için deplasman deplasman, soğuk kar kış hiç dinlemeden, her yerde olan sevgili kardeşlerimiz ah!

Özellikle söylemişti hoca, çünkü çok çok ihtiyacı vardı taraftara, hem de aşırı; bakmayın güçlü kuvvetli olduklarına, bunlar çocuk; hemen etkilenen.

Haftalardır “Opare, Opare!” diye yırtındım ki kendini gösterdi. Kalecimizse; maç öncesi bile hiç yoktu, hep söylüyorum; Beşiktaş’ımızın ne yazık ki kalecisi malecisi yok, heriflerin kalecisine bakın; hem Belçika’da, hem burada; bizden toplamda iki gol yedi ki ikisini de dünyada yemeyecek kaleci yok, yerine Cenk olsa da fark yapmazdı, o ne o; kale önünde neredeyse bize gol yedirecek artistik hareketler vb… ; Beşiktaş işi değil bunlar, bizim bir tane bile kalecimiz yok.

Olsun bakalım, yurtdışı mücadelelerde; bu noktaya kadar gelmiş, bu toprakların tek takımı biziz bu günlerde, ilk golü yediğimizde; neden aniden sus pus olundu anlamadım, itiş kakış kuyruk; gişelerden kağıt bilet aldığımız zamanlarda geceden yatardık bizden büyük abilerimizin denetiminde, tribün liderleri hep önderlerimizdi, çok yıkıldım taraftar yaklaşımı bağlamında; unutmayalım ki biz Beşiktaş’ız, zor günlerin adamıyız, hiçbir takıma benzemediğimizi hepimiz hatırlayalım; Kartal’ız biz, Kara Kartal; bizi kimse yıkamaz!

Yok öyle Beşiktaşlı’lık; biz neler gördük, bu iş oyuncak değil; Aşk!

Hepimiz darbe yedik dün, eyvallah ama kendimize gelelim, lideriz ve Fener ile oynayacağız, Kadıköy’ü zindan edeceğiz ama küfürsüz meşalesiz (Stat dışı meşale tamam ama stat içi olmamalı, aman.).

Geceden yatılan, soğuktan ayak parmaklarını artık yok hisseden atalarımız adına Kartallarım!

Son Beşiktaşlı ayakta kalıncaya kadar, mücadeleyi bırakmayalım!

Uyuduğumuzda düşlerimiz Beşiktaş’sa Kartal’larım!

Arma Aşkı’na savaşalım!

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                                X