Duyuru

??k?ş
Hen?z duyuru yok

Milli Tak?m'daki Prim Krizinin Detaylar?

??k?ş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Milli Tak?m'daki Prim Krizinin Detaylar?

??te Milli Tak?mdaki prim ger?e?i
    Milli Tak?m'da ya?anan prim skandal? g?n y?z?ne ??kmaya ba?lad?.. ??te ger?ekler:

H?rvatistan ve ?spanya yenilgilerinden sonra Milli Tak?m ile ilgili say?s?z ele?tiri ve iddia ortaya at?ld?. En ?ok ?zerinde durulan konu ise parayd?. Futbolcular, sonraki a??klamalar?nda kendileri i?in paran?n de?il, milli forman?n ?nemli oldu?unu s?k?a vurgulad? ancak ma?lardan ?nce bu konuda bir kaos ya?and??? da a??kt?.

Milli Tak?m?daki prim tart??mas?, birka? a?amada ya?anm??t?.

1 - 150 bin Euro?luk Fransa 2016?ya kat?lma primi ?zlanda ma?? sonras? Ba?kan Y?ld?r?m Demir?ren taraf?ndan 500 bin Euro olarak a??kland?. ?lk tart??ma burada ba?lad?. 150 bin Euro?nun ?zerine 350 bin Euro mu eklenecekti, yoksa 500 bin Euro ayr?ca m? ?denecekti? Baz? futbolculara g?re prim 650 bin Euro olmal?yd?.

?kinci tart??ma ise ?deme zaman?yd?. Turnuva 10 Haziran?da ba?layacakt?. Ama primler hen?z yatmam??t?. ?ddiaya g?re Kaptan Arda Turan ve baz? oyuncular federasyon yetkilileriyle prim konusunda Terim?in haberi olmadan konu?mu?lard?.

TFF primi hesaplara yat?ram?yordu, ??nk? 2016 y?l?n?n ?dene?i kapanm??t?. 9 Haziran?da yap?lacak yeni mali genel kurul ile federasyon ?n?m?zdeki y?l?n b?t?esinden ?demeleri yapacakt?.

Sonu?ta mali genel kuruldan hemen sonra paralar hesaplara yat?r?ld?. Primleri belirleyen isim Fatih Terim?di. T?m ma?larda oynayan oyunculara toplam 500?er bin Euro ?deme yap?ld?. Futbolcular g?rev ald?klar? ma?lara g?re hakedi?lerini alm??lard?. ?rne?in G?khan T?re?nin hesab?na 320 bin Euro yatm??t?.

2 - ALMANLAR ?AMP?YONLU?A 300 B?N EURO VER?YOR!

As?l mesele i?te tam da burada ya?and?. Burak??n hesab?na para yatmad?. T?m oyuncalar al?rken ona hi? prim yaz?lmam??t?. Primleri belirleyen Fatih Terim?di. Tam da Euro 2016 finallerine giderken b?y?k bir kriz ikinci kez kap?y? ?alm??t?. Burak, EURO 2016 elemelerinde 13 ma?a ??km?? ve 7 golle Fransa?ya gitmemizde b?y?k rol oynam??t?.

Sorun art?k para de?ildi. Burak ald??? primlerin bir b?l?m?n? ?al??anlara da??t?yordu. Arda, kaptan olarak durumu Terim?e ta??d?:

"Hocam, herkesin ismi listede. Ancak milli tak?mda golleri atan adam?n ismi yok."

Bu s?zlerin Terim?de uyand?rd??? duygu malum... Otoritesine, y?nelik ??k?? olarak yorumlad??? bu s?zlerle Arda ile aras?nda ipler kopma noktas?na geldi.

A??k ve sert konu?tu:

"Benim kararlar?m? m? yarg?l?yorsun?"

Bu g?r??me sonras? morali bozulan Arda, H?rvatistan ma?? kadrosunda dahi olmak istemiyordu. Kaptan olarak araya girmi? ama teknik direkt?r? ile aras? a??lm??t?.

NOT 1: Futbolcular?n ald??? primlerden s?z ettik. Ya teknik heyetin primleri. Onu da a??klayal?m. Fatih Terim, Euro 2016?ya kat?lma primi olarak s?zle?mesinde yazd??? gibi 500 bin Euro ald?.

NOT 2: Turnuvaya kat?lan 24 ?lke aras?nda en fazla primi T?rk Milli Tak?m? al?yor. Almanya?n?n Avrupa ?ampiyonlu?u?na verdi?i prim 300 bin Euro, T?rkiye?nin sadece Avrupa ?ampiyonas??na kat?lma primi 500 bin Euro.

NELER YA?ANDI?

EURO 2106 maceram?z tats?z bir ?ekilde sona erdi.

1 galibiyet, 2 yenilgi, yedi?imiz gol say?s? 4, att???m?z gol say?s? 2. Yenilgiler de?ildi can?m?z? s?kan.. Prim tart??malar?, kaprisler, milli tak?m ?zerinden g?r?len yada g?r?lmeye ?al???lan ki?isel hesapla?malard?. 10 g?n boyunca TFF ve Turkcell?in davetlisi olarak milli tak?m?n ma?lar?n? izledim.

?nce ??kard???m sonu?lar? yazay?m:

- T?rk halk? yenilgiye de?il, teslim olmaya isyan etti.

- Ne yaz?k ki ligimizin kalitesi Avrupa?ya yetmiyor.

- Mantalite ve tempoyu art?rmam?z gerekiyor.

Fenerbah?e?de 1 tane depar atamayan Nani, Portekiz Milli Tak?m??nda y?ld?z oluyorsa bir yerlerde hata yapt???m?z? da kabullenmemiz gerekiyor.

Ve en ?nemlisi de ele?tiri k?lt?r?n?n yerle?mesi..

Bu ?lkede her vatanda??n Milli Tak?m hakk?nda s?z s?yleme h?rriyeti vard?r. ?ster tarih?i, ister kahveci, isterse siyaset?i..

Ve hepimizin de ifade ?zg?rl???n?n yan?nda yer almam?z gerekir.

Bunlar Euro 2016?n?n bana ??rettikleri..

?imdi duyduklar?m? ve g?rd?klerimi payla?abilirim.

GALER?C? ERKAN FAKT?R?!

Arda ile Sel?uk?un aras? b?yle a??ld?

GALER?C? Erkan kim, ben bilmiyorum. Ama son g?nlerde ?ok?a konu?ulan bir isim.
    S?ylenenler ?u:
    - Galerici Erkan, Sel?uk ?nan ile sohbet ederken, ?Milli Tak?m?da Arda Turan??n a??rl????ndan s?z ediyor. Ve hatta, Emre Bel?zo?lu?nun tak?ma al?nmama gerek?esi olarak Arda?y? i?aret ediyor.
    - Galerici Erkan daha sonra yemeden i?meden t?m konu?malar? Emre?ye aktar?yor. Emre de, Arda?y? arayarak rahats?zl???n? bildiriyor. Ve dolay?s?yla Sel?uk ile Arda?n?n aras? a??l?yor.

KAMP NASILDI?

TER?M ?LK KEZ D?S?PL?N KURAMADI

- MiLLi Tak?m??n kamp?n? takip edenlerden aktar?yorum.
    - Biraz abart? gibi gelecek ama panay?r yeri gibiydi.
    - Gelenler, gidenler, e?ler, dostlar eksik olmad?.
    - Ge? saatlare kadar odalarda oturmalar vard?.
    Belki de futbol ya?am? boyunca Fatih Terim?in ilk kez disiplini olu?turamad??? ve otoritesini konu?turamad??? bir kamp d?nemi ya?and?.

RUH HAL? NASILDI?

HAKLI ?IKTI AMA ??Z?M ?RETEMED?

- HIRVATiSTAN ma?? ?ncesi Fatih Terim...
    Ruh hali, ?spanya ma?? sonras? anlatt?klar?ndan farkl? de?ildi.
    - Oyuncular?n iyi haz?rlanmad???n? d???n?yordu.
    - H?rvat ma?? i?in umutlu de?ildi.
    - Tehlikeyi ?nceden g?rm??t?.
    - Ve kamptaki tak?m?n hali ona umut vermiyordu.

Hakl? da ??kt?. Ama hakl? ??kmaktan daha ?ok ??z?m ?retmesi gerekiyordu.
    ?retemedi.

TAKIMIN HAL?

ADETA B?R PAS?F D?REN?? ???NDELERD?

T?RK?YE b?y?k umutlarla geldi?i turnuvadan hayal k?r?kl??? ile d?nd?.

En az ko?an tak?mlardan biriydi.

En az ?ut atan (son ma?a kadar) tak?mlar?n ba??ndayd?.

Tak?m?n hali sanki bir pasif direni?i ?a?r??t?r?yordu.

Terim?in hatal? tercihleri bu durumu daha da karma??kla?t?r?yordu.

TUR PR?M?

GRUPTAN ?IKMANIN KAR?ILI?I 1.5 M?LYON EURO?YDU

Prim ile devam edelim. Milli Tak?m e?er gruptan ??ksayd? TFF 2.5 milyon Euro ?d?l alacakt?. TFF yetkilileri bu miktar?n 1.5 milyon Euro?sunu turu ge?me primi olarak oyunculara da??tacakt?.

Kadroda 23 oyuncu oldu?una g?re, ortalama oyuncu ba??na 65 bin Euro.

?EK MA?I SABAHI...

TER?M HERKES? ?IKARDI, OYUNCULARLA BA?BA?A KONU?TU

?EK Cumhuriyeti ma??ndan sonra Fatih Terim ?Sorunlar bu sabah itibariyle bitti? dedi. Bu s?zlerden anla??lan a??k ve netti:

Prim tart??mas? noktaland?.

Arda ile olan k?rg?nl?k sona erdi.

Oyuncular art?k ma?lara odakl?. Terim asl?nda bu s?zleri ma?tan saatlerce ?nce TFF yetkililerine s?yledi:

Bug?n eskisi gibi olmayacak. Arda?y? g?receksiniz.

Hem iyi oynayacak, hem de onunla s?k s?k g?z g?ze gelece?iz.

Terim, H?rvatistan ma?? ?ncesi nas?l tehlikeyi g?rm??se, (ama ?nlem alamam??sa) ?ek ma?? ?ncesi de umudu ?nceden g?rm??t?. Ama i? i?ten ge?mi?ti.

Peki ne oldu da milliler iyi oynad??

Ma?tan bir ?nceki g?n Terim t?m yard?mc?lar?n? d??ar? ??kard?. Oyuncularla ba? ba?a kald?.

?zellikle Arda ve Burak?a y?nelikti s?zleri. Ama isim vermedi.

Hepimiz ayn? gemideyiz. Siz ne istiyorsunuz?

Konu?man?n detaylar? yok. ??nk? herkes sanki ?Omerta? yemini etmi??esine suskunlu?unu koruyor.

Mehmet Aslan / H?rriyet
    En son düzenleyen Sinan Erdal; 16-06-2017, 19:27.

Y?lda Milyonlar kazanan futbolcunun sadece 21 Bin Euro i?in bu olay? ??karmalar? bana son derece garip geliyor. O Milli Formay? i?imizden birine giydirsinler, belki iyi oynamaz ama o s?zde Profesyonellerden daha fazla m?cadele eder.

Ben bu olaya sadece Yaz?k diyorum.

Not: Futbolculara Ki?i ba?? 500.000 Euro verilmeyecek miydi ayr?ca, bu 21 bin olay?n?n do?rulu?u nedir?

Yorum Yap

Bunlar?n yan? s?ra menajer ahmet bulutun futbolcular? hep miili formay? giyiyor diye s?ylendi var. Bu da do?ru mu ki acaba...
      Emre Mor'a menajerini ahmet bulut yapmazsan forma y?z? g?remezsin falan denmi?. ne kadar do?ru yalan bilmiyorum...

Yorum Yap

Aslı ?ahin Bilgili tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
        Bunlar?n yan? s?ra menajer ahmet bulutun futbolcular? hep miili formay? giyiyor diye s?ylendi var. Bu da do?ru mu ki acaba...
        Emre Mor'a menajerini ahmet bulut yapmazsan forma y?z? g?remezsin falan denmi?. ne kadar do?ru yalan bilmiyorum...
        ?u bi?ey dola??yor nette, ahmet bulut'un ?irketinde Terim'in damad? da var..ki ben inan?yorum b?yle i?lerin d?nd???ne..

Yorum Yap

Ne Terim'den ne de Federasyon'dan bir hareket g?r?nm?yor. Bir hashtag mi patlatsak?

#Terimistifa
          #G?leG?leTerim
          #Federasyonistifa

Ve ba?ka ?neriler...

Yorum Yap

Kisi basina degil miydi bu prim?
            20 bin Euro icin bu kadar polemik yasanmazdi bence.
            Hatta TL diye hatirliyorum.

Belki de ben yanlis biliyorum, her neyse... B?yle sacmaliklari yasayan tek ?lkeyiz ha 20 ha 500, baska hic bir ?lke takiminda ?yle bir olaya rastlayamazsin.

Yorum Yap

Aslı Deniz.Guler tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
              Kisi basina degil miydi bu prim?
              20 bin Euro icin bu kadar polemik yasanmazdi bence.
              Hatta TL diye hatirliyorum.

Belki de ben yanlis biliyorum, her neyse... B?yle sacmaliklari yasayan tek ?lkeyiz ha 20 ha 500, baska hic bir ?lke takiminda ?yle bir olaya rastlayamazsin.
              Kaynaklar?n bir k?sm?, TFF'nin Euro 2016'ya kat?lma primini ki?i ba??na 500 bin Euro, bir k?sm? 500 bin TL, bir k?sm? da toplam 500 bin Euro olarak belirtiyor. Konudaki makale de al?nt?d?r ve kaynakta belirtilen ne varsa aktar?lm??t?r.

Yorum Yap

Milli tak?m i?in ortada b?ylesine bir prim sistemi olursa bu sonu?lar her zaman olacakt?r. Prim sistemi vs. olmayacak arkada?.Milli tak?mda oynamak isteyen tamamen milli duygular i?erisinde oynayacak. ??lerine gelirse.

Yorum Yap

Konuyu g?ncel tutmakta fayda var. Ve sa?l?kl? bilgilerle t?m detaylar ortaya konmal?.

Yorum Yap

Milli forman?n pirimi olmaz. Konu ba?lamadan bitmeli, pirim muhabbetini kim ??kard?ysa ondan hesap sorulmal?.

Yorum Yap

Prim i?in milli tak?mda oynayanlar vatan hainidir benim g?z?mde.

Tapatalk kullanarak iPhone arac?l???yla g?nderildi

Yorum Yap

Ulan paranin k?pegi olmuslar ya.. zaten d?nya kadar para kazaniyorsunuz bu nasil ac g?zl?l?k ya. Haram olsun o paralar size insallah

HUAWEI NXT-L29 cihaz?mdan Tapatalk kullan?larak g?nderildi

Yorum Yap

Bunlarda hi? onur, gurur falan yokmu?.
                          ?u ya?ananlar inan?lmaz.
                          Ama T?rkiye ?artlar? normal.

Yorum Yap

H?rriyet'ten Mehmet Aslan'?n makalesiyle detayl? bilgiler eklendi.

Yorum Yap

Terim b?rakm??...

http://www.hurriyet.com.tr/sporarena...rakti-40531765

Memleket i?in hay?rl? olsun....

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                              X