Sayfa 3/3 İlkİlk 123

Konu: Beşiktaş'a ve Çarşı grubuna Diyarbakır'dan davet.

Amed ne ya ?

Kürtçe mi koyuyoruz artık şehir isimlerini ?

Takılsınlar Cizreyle falan, gerek yok.

Şahsi düşüncem davette bulunan kişinin karşılık bulmayacağını bildiği halde böyle bir çağrıda bulunduğu yönünde. Çarşı ile etkileşimde bulunabilmek adına yapılmış, biraz fırsatçılık kokan bir eylem. Diyarbakırlı ve daveti yerinde bulan abiler/arkadaşlar yanlış anlamasın, art niyet barındırdığını ya da kötü bir fikir olduğunu söylemiyorum. Sadece gerçekleştirilebilir bir durum olmadığını ve bunun da bizzat davette bulunan kişilerce bilindiğini düşünüyorum. Gerçekleştirilebilir olmamasının sebepleri ise;

1- Stadın elverişsiz ve yetersiz olması
    2- Yönetim ve teknik heyet tarafından kabul edilmeyecek bir lokasyonda yer alması(yorgunluk, yol vb. sebepler)
    3- Polemikleri ve tartışmaları beraberinde getirebilme ihtimali.

1)Oranın adı Diyarbakır
    2)Stadın adı ATATÜRK stadı
    3)Gerek yok.Biz bize yeteriz.

Biji Apo diye bağırmaya mı çağırıyorlarmış. Sosyalizm ayağına yapılan kürtçülük başka bi halt değil. Daha Diyarbakır bile diyemiyorlar amedmiş geçin bu kardeşlik ayaklarını. Stadın adını söylemekten yoksunlar davet ediyolar bizim sosyalist kürtçülerde büyük mutluluk duyuyoruz diyolar. Hiç şaşırmadım.

Amed nedir ya?
    Sen belediye başkanısın birde, uzerimizden prim yapmaya çalışıyorsunuz. Şimdi siyaset ayağına göstermeye çalıştığınız misafirperligi zamaninda deplasmana geldigimizde gosterecektiniz. Gerek yok. İhtiyaç varsa ads stadinda yapalim....

Ge li yo ruz

Armadaki bayraktan rahatsiz olup oraya buraya saldirirlar bunlar

Yer
    mecnuna gider yaparcasina erosu tarihe gomercesine ...
    Kobanedekileri çağırsınlar , onlarla takılsınlar.

Ayrıca oranın adı Diyarbakır'dır.
    Konu Gökay Gökdoğan tarafından (01 Şubat 2015 Saat 12:57 ) değiştirilmiştir.

Derin ve talihsiz bir konu olmus, nereye cekersen oraya gider mevzu, tek soyleyebilecegim, Amed nedir bilmezdim, bugun arama motorlarindan baktim, bir cok anlami var ama kurt halkinin Diyarbakir demesine tekavul ediyor, Turkiye'nin bir ilidir derim, gecerim. Mustafa Kemal ismini soylemeyen ve soyletmeyenle de isimiz olmasin, bizi hep memleket, Ataturk ve Besiktas sevdamizdan bilecekler, geri kalanlar suslemedir, saygilar...

Istiklal Marşı'nın ıslıklandığı bir Şehire gitmeyi, orda ki maçı izlemeyi kabul etmem, edemem.
    Üstelik Şahsi fikrim şudur ; Türkiye cumhuriyeti sınırlarında amed diye bir şehir yoktur!