Arkadaşlar telefondan giriyorum aradım böyle bir yazı bulamadım varsa kusura bakmayın. Dh de bi arkadaş paylaşmış okudum hoşuma gitti.

Daha Ronaldinho transferinin izlerini silmeden yeni transfer sezonunu Diego’yu alamayarak açtık. Bu hafta Wolsburg’a imza atan Hunt’la da çok ilgilenmiştik. Belhanda’yla da ilgilenip almayacağımız kesin. Olcan’la da ilgilendik ama elektrik alamadık. Zaten Eto'o da bitmiş. Ama kimsenin hakkını yemeyelim, iyi ilgileniyoruz. İlgili bir takımız. Bakalım bu transfer döneminde de daha kimlerle ilgilenip, alamayacağız.

Gerçekleşmeyen transfer haberleriyle tarihe geçen bir takım olma yolunda ilerliyoruz.

Ya alamıyoruz ya da basında çıkan haberler yalan. İkisi de birbirinden kötü.

Hadi transfer yapamıyoruz, basında çıkan haberleri neden yönetemiyoruz.

Zaten transferi gerçekleştirsek de oynatmıyoruz.

Çok duygusal bir ekip var başımızda, bir küstüler mi asla barışmıyorlar.

Koskoca Türkiye Cumhuriyeti barış sürecine girdi, biz bir İbrahim Toroman’la barışamadık.

Dünyanın en yetenekli futbolcularından biri olduğu söylenen Fernandes kadro dışı, antremanlara Beşiktaş’a bağlı Reina kulübünde devam ediyor.

Defansa koyacak adam yok, Toraman kadro dışı. Fenerbahçe’den bilmem kaç milyon Euro'ya alınan Sezer Öztürk kadro dışı.

Bilmem kaç euro isteyen Egemen’i Fenerbahçe’ye verip bilmem kaç euroya Dany’i kiraladık, o da kadro dışı. Onunla ilgili hatırladığım tek şey Galatasaray maçında yaptırdığı penaltı.

Enaramo ile de çok ilgilenmiştik. O kadar ilgilendik ki alıp ameliyat ettirerek, iyileştirdikten sonra Karabük’e verdik, bize attığı golle sağlığına kavuştuğunu görünce çok mutlu olduk. Geçmiş olsun Enaramo, pansumana da bekleriz, ilgide sınır yoktur bizde..

Quaresma’yı kovduk ama Gökhan Süzen’e ne yaptık onu kimse bilmiyor. Gökhan Süzen bizim oyuncumuz diye duyduk bir daha haber alınamadı.

Cenk Tosun’la biraz “çok” ilgilenince Töre ben de “çok” ilgi isterim diye çıktı ortaya. Şimdi ayıkla pirincin taşını. Yani başımıza ne geldiyse bu “ilgi”den geldi.

Sonuç olarak ;

Kadro dışı kalan futbolcular, transfer edilip oynatılmayanlar, kovulanlar, satılıp bize karşı harikalar yaratanlar, kulübün profesyonelleriyle gece kulübünde kurşun yiyenler…

Futbolcuları kadro dışı bırakmak, göndermek, kovmak dünyanın en kolay işi, önemli olan onları oynatabilmek. Engin Baytar’ı bile oynatıp şampiyon oldular bu ülkede.

Futbolcu dediğiniz insanlar gazla çalışan genç insanlar. Kavga da ederler, hata da yaparlar..

Bütün bu tabloya bakınca, bizim yeni sezon için çok iyi bir transfer yapmamız şart. Bu genç insanları motive edip, o enerjilerini sahaya yansıtacak, tatsızlıkları yok edecek sağduyulu biri lazım bu takıma.

Birol Güven / HABER1903