Sayfa 1/8 1234 ... SonSon

Konu: EuroBasket 2017 - Şampiyon Slovenya

EuroBasket 2017 - Şampiyon Slovenya

Turnuva yarın başlıyor fakat başlık göremedim, bu şerefe ben nail olayım dedim. Milli takımımızın ve diğer takımların durumu hakkında bilgili olanlar vardır illa ki, onların da değerlendirmeleri çok önemli benim için. Bu arada gruplar şu şekilde:

A Grubu: Polonya, Yunanistan, Fransa, Finlandiya, İzlanda, Slovenya

B Grubu: Ukrayna, İsrail, Litvanya, Gürcistan, İtalya, Almanya

C Grubu: Hırvatistan, Çekya, İspanya, Karadağ, Romanya, Macaristan

D Grubu: Büyük Britanya, Rusya, Sırbistan, Letonya, Türkiye, Belçika

Çoğu yıldız bu turnuvada olmayacak.Son olarak takımın en tecrübelilerinden Dixon'da sakatlığı yüzünden kadrodan çıkartıldı.Cedi Sinan Semih üzerine kurucaz takımı.Rusya'yı mutlaka yenmemiz gerekiyo 2. Olabilmemiz için.Kadro olarak fazla bir ümidim yok fakat diğer takımların kadrosunu gördükten sonra biraz olsun ilerleyebileceğimizi düşünüyorum.

Son yillardaki en vasat turnuvalardan biri olacak maaleaef
    Cocuklugumuzun yildizlari birer birer veda ediyor. Bu turnuva birazda gecis turnuvasi olacak.Artik sahne genclerde . Bakalim neler olacak. Cedi ,kenan ve furkandan bi patlama bekliyorum.umarim yaniltmazlar.

Alıntı Atilla Acar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Son yillardaki en vasat turnuvalardan biri olacak maaleaef
    Cocuklugumuzun yildizlari birer birer veda ediyor. Bu turnuva birazda gecis turnuvasi olacak.Artik sahne genclerde . Bakalim neler olacak. Cedi ,kenan ve furkandan bi patlama bekliyorum.umarim yaniltmazlar.
    Katiliyorum, son yillarda ki en gucsuz kadromuzla katiliyoruz turnuvaya.
    Ufuk hocanin sansina iste =(
    Ersan'da affini istedi, Omer'in ne durumda oldugunu bilmiyorum - en son bi hastalikla ugrasiyordu ve cok kilo vermisti, Dixon'un da olmamasi buyuk bir handikap.
    Turnuva boyunca Cedi ve Furkan'in eline bakacagiz maalesef.

Ufuk Hoca çok büyük hoca. Bu kadroyla yapılabilecek her şeyi deniyor. Mücadeleye şapka çıkarılır ama kadro yetersiz fazla gidemeyiz maalesef.

Ufuk hoca yapabileceği herşeyi yapmış bu potansiyeli oldukça kıt takıma, mücadele müthiş ama işte yetecek mi sadece o göreceğiz. Şu an başa baş gidiyor Rusya'yla. Bizim Erkan, Kenan falan milli takımın baya baya süre alan oyuncuları olmuş durumda Sertaç foul problemine erken girmese o da oyunda olacaktı Semih ile değişmeli.

Sinan gibi senin, beceriksiz herif. Tüm emeği yok ediyor.

Zorla maci vericez. Biraz sakin olsak rahat alacagimiz bi mac

En guvendigimiz, tecrubeli isim dedigimiz Sinan macin en kotusu olarak one cikti maalesef.
    Melih gibi tek rolu dis atis tehdidi olan oyunculardan da verim alamadik.
    Halen sansimiz var, insallah aliriz maci

Sinan bizim maclarda yagmur gibi ucluk atiyor ama milli takimda fıs
    . Melihte gecen turnuvada bizi yakan adamdi bu turnuvayada ayni sekilde basladi.

Kaybettik maalesef. Yetmedi mücadele. Oyuncu kalitemiz çok çok yetersiz, koç fazlasıyla iyi iş çıkardı.

Tecrübe ve kapasite eksikliği maalesef bu maçı kaybettirdi. Dixon veya Ersan'dan birisi olsa çok farklı olurdu herşey. Sırbistan'a karşı hiç şansımız yok. Britanya'yı yeneriz. Belçika çok ters takım başa baş gider o maç. Hedef maç Porzingis'li Letonya olacak. İşimiz çok zor ama mücadelemiz çok iyiydi.

Taktik anlamda bir şey yoktu. Koş koş, kaos basketbolu oynadık. İki üç oyuncu ön plandaydı. Semih ve cedi oyunda tuttu. Erkan da iyi destek verdi.
    Bir ara tam saha pres sonuç verdi ama sonunu getiremedik. Ruslar daha sonra tam saha presi çözdüler. Daha elit rakiplere karşı da muhtemelen mücadele dışında bir kozumuz yok. Beni en çok şaşırtan hücumda iyi başladık, paslar ve asistler ile. Daha sonra ise hiç set ve bilinçli hücum yapmadık. Tamamen top kapıp fast break sayılarına emanet oynadık.
    Ve en önemlisi saha içi liderimiz kim?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi