Sayfa 6/8 İlkİlk ... 345678 SonSon

Konu: EuroBasket 2017 - Şampiyon Slovenya

Maçlarda hiç ev sahibi olduğumuz belli değil letonya maçında adamlar bağırıyodu bizimkiler izliyodu,hele ki Eskişehir'i gördükten sonra çok yavan geldi seyircimiz ki basketbolda salon,seyirci maça etki eder.

Alıntı Akın Aksoy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maçlarda hiç ev sahibi olduğumuz belli değil letonya maçında adamlar bağırıyodu bizimkiler izliyodu,hele ki Eskişehir'i gördükten sonra çok yavan geldi seyircimiz ki basketbolda salon,seyirci maça etki eder.
    Maci izlerken bende ayni seyi dusunuyordum.
    Ev sahipligi sansimizi hicte iyi kullanamadik bu turnuva boyunca.

Neyse sağlık olsun. Bence çok iyi mücadele ettiler ve tecrübe kazandılar. İspanya'ya diş geçirme ihtimalimiz yok ama orada da sonuna kadar mücadele edecektir bu çocuklar.

Almanya fransa macinin sonu muthisti. Almanya ceyrek finale cikti. Ispanya turkiye macinin galibiyle ceyrek finalde karsilasacak.

Extra işler yapabilecek tek bi hücum oyuncusu olsa fark çoktan kapanmıştı yakalayabileceğimiz her pozisyonu harcadık Semih kötü şansta onlardan yana

Çok iyi mücadele ediyoruz İspanya karşısında. Son periyot oynanıyor yorumcuların deyimiyle buraları oynamayı çok iyi biliyorlar Bakalım ne olacak. Saldır Milli Takım...

Gucumuzun yetmeyecegi son ceyrekde macin 10-20 fark araliginda bitecegi zaten belliydi. Bizim final serisi gibi oldu. Ufuk Sarica karsisinda kim olursa olsun karakter koyuyor ama oyuncu kalitesi karsi tarafta 2-3 gomlek iyi olunca oyun sonunda patliyoruz.

Helal olsun hepsine.
    Yalnız daha net iyi oyuncular yetiştirmemiz gerek.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ben bir noktaya takıldım : Biz bu şampiyonaya ev sahipliği için aday olduğumuzda, yeniden yapılanmaya gideceğimiz ve TBF başkanı dahil pek çok şeyin değişeceği belliydi. O zaman bu şampiyonaya değil belki bir sonrakine aday olmak ve almak daha oturmuş bir teknik ve oyuncu kadrosu ile ev sahipliği avantajını kullanmamıza yardımcı olabilirdi. Tamam, yaş ortalaması (27 olması lazım) itibarı ile çok genç sayılmayız ama NBA'de oynayan ve gidecek oyuncularımızın hem fiziksel hem teknik anlamlardaki gelişmeleri ile birlikte başta Beşiktaş, G.Saray, Daçka, Efes ve F.Bahçe'nin Türkiye ligine verdikleri önem yerli oyuncularımıza daha fazla şans getirecek bu da milli takıma olumlu yansıyabilecekti. Ve elbette Ufuk Sarıca'nın katkısı da daha yoğun olabilirdi. Ayrıca her ne kadar salonları doldurmuş olsa da seyircinin çok inançlı ve coşkulu olmadığını da kabul etmeliyiz zira onlar da takımımızın kapasitesinin "iyi" denebilecek takımlara dahi yetmeyeceğini biliyorlardı. Zaten işin ancak "mücadele" kısmı ile mutlu olabildik. Yanlış anlaşılmasın ben de takımın mücadele ve hırsından memnunum. Ama biliyoruz ki basketbol gibi bir sporda bunlar tek başına yetmiyor. Kısacası ben bu şampiyonayı ülkemize almakla acele ettiğimizi düşünüyorum.

futboldaki durum basketbolda da geçerli. hatta basketbolda bu konu daha çok gündem olabilirdi ama neyse ki Ufuk Hoca yakınmadı Lucescu gibi. bütün takımların ilk 5i yabancı artık. Türk oyuncu olmadığı için Sertaç, Kenan, Erkan gibi bizim vasat oyuncularımız bile milli takıma çağrıldı. NBA oynayan adamlar her sene olduğu gibi yine yorgunum, sakatım ayağına orada kazandığı milyon dolarları olası bir sakatlık durumunda riske etmemek için gelmedi. Ömer gerçekten sakattı ama Ersan yorgunum diyerek gelmedi. Daha da gelmesin zaten. Bu kadroyla bundan ileri gidemezdik zaten. Grupta 3. olup Hırvatistan'la eşleşsek onları da yenemezdik bence. Ne olursa olsun milli takımında oyuncunun tüm gücüyle mücadele ettiğini gördükten sonra her maçı kaybetseler de alkışlıyor insan, destek oluyor. Basketbolda ülke olarak milli takım duygusunu sonuna kadar yaşıyoruz. Futbol milli takımına örnek olsunlar bundan sonraki maçlarda.

Slovenya ispanya maci cok guzel geciyor. Slovenya ispanyayi dagitti 3.periyotta

Fark 20 sayıyı geçti. Bu izlediğimiz, İspanya mı gerçekten? Darmadağın oldular resmen!

EDİT: 92-72 aldı maçı Slovenya. İspanya, bu hezimeti uzun süre unutamaz.
    Konu Mehmet Erhan tarafından (14 Eylül 2017 Saat 22:23 ) değiştirilmiştir.

İspanya Slovenya maçının full linkini bulabilen varsa bi zahmet arkadaşlar

Şu anda final oynanıyor. Sırf Doncic için bu maçı açın izleyin, böyle bi yetenek yok. Bogdan da çok büyük oynayan bi adam, Dragic de ama Doncic bambaşka bi tad veriyor insana.

Goran dragiç nasıl bir basketbol oynuyor lan herif çığırında çıktı resmen