Duyuru

??k?ş
Hen?z duyuru yok

Ali Lidar - Neden Be?ikta?'l?y?m

??k?ş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Ali Lidar - Neden Be?ikta?'l?y?m

Be?ikta??l? olu?umun hikayesi bir t?r ?aresizlik ve yokluk hikayesidir. Be? alt? ya?lar?nday?m. Y?ld?ztepe Mahallesinde oturuyoruz. Evimizin tam kar??s?nda geni? bir arsa var. Mahallenin ?ocuklar?yla beraber sabahtan ak?ama kadar it gibi top ko?turuyoruz. Tak?m falan tutmuyorum hen?z ama k?rm?z?y? ?ok sevdi?imden Galatasaray?a yak?n gibiyim..
    Kahvalt? sonras? kendimi arsaya att???m her zamanki g?nlerden bir g?n. Bir ka? arkada? bekliyor zaten. Birlikte minyat?r kale ma? yapmaya ba?l?yoruz. Bir s?re sonra yan?m?za geliyorlar s?r?ta s?r?ta. ?imdi isimlerini bile an?msamad???m iki karde?. S?rtlar?nda p?r?l p?r?l Galatasaray formalar?. Babalar? almanc?, izne gelirken alm?? hediye diye. Nas?l da g?zeller. O g?ne kadar ne benim ne de di?er ?ocuklar?n formas? olmam??t? hi?. Geberiyoruz k?skan?l?ktan. Resmen geberiyoruz. Devam ediyoruz bir s?re sonra ma?a ama kimsenin oyunla alakas? kalmam??. Herkesin akl? formalarda. B?rak?yoruz ma??. Ben fazla dayanamay?p ko?arak eve gidiyorum. Babam i?te. Annem evde. Soluk solu?ay?m. Annee diyorum, anne n?olur bana forma alal?m. G?l?yor annem ?nce. Israr?m? g?r?nce de ba??rmaya ba?l?yor. Para nerde diyor, karde?inin g?t?ne bez alam?yoruz sen forma derdindesin. Sahi ya lan. Bizim param?z yok ki. Zaten ben bildim bileli hi? olmad? ki param?z. Neyse.. ?ekiliyorum bir k??eye burnumu ?eke ?eke a?l?yorum. Annem kap? aral???ndan bana bak?yor. ?yice abart?yorum a?lamay?. Annem yan odaya ge?iyor. Tak?r tukur sesler. Hi? d??ar? ??kas?m yok. A?lamay? da kestim. Mal mal oturuyorum. Annem sesleniyor. ?steksizce yan?na gidiyorum. Bir ?ey uzat?yor bana. Eski siyah ti??rt?m?n ?zerine beyaz atlet par?alar? dikip forma yapm??. Arkas?na da 7 rakam? dikmi?. Anne diyorum bu Be?ikta? formas?. Ben Galatasaray istiyorum. Olsun o?lum diyor bu daha g?zel. Hem bak 7 numara bu Feyyaz??n formas?. Forma bir ?eye benzemiyor asl?nda. Alelacele ?ocuk avutmak i?in yap?lm?? uyduruk bir ?ey. Ama annem o kadar g?zel g?l?yor ki. O dakika karar veriyorum. Ben art?k Be?ikta??l?y?m..
    Velhas?l neden Be?ikta? sorusunu duydu?umda sallama cevaplar verirdim bug?ne kadar. ?lk kez itiraf ediyorum. Be?ikta??l?y?m ??nk? param?z yoktu. Be?ikta??l?y?m ??nk? k?rm?z? ti??rt?m yoktu. Be?ikta??l?y?m ??nk? o g?n annem bana ?ok g?zel g?l?yordu..
Hazırlanıyor...
X