Sonuçlar: Video Hakem Uygulaması Gelmeli mi?

Katılımcı sayısı
30. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Uygulama Getirilsin

18 60.00%
  • Uygulama Getirilmesin

12 40.00%

Konu: Video Hakem Uygulaması

Video Hakem Uygulaması

Futbol camiasındaki vasıfsız hakemler yüzünden yaşanan haksızlıklara bir son verilmesi adına böyle bir uygulamanın getirilmesi gündemde.
    Voleybol maçlarından izlediğim kadarıyla çokça faydası olmuş bir uygulamadır.
    Futbolun doğasına aykırı değil bilemeyeceğim ama bence getirilmeli.
    Sizler ne düşünüyorsunuz?

Hayır. Voleybol, tenis her top hücum/top kullanma öncesinde zaten duraklamaların yaşandığı sporlar zaten. Orada bile bir limit var.
    Futbolda 10 saniyeyi aşmadığı sürece kullanılabilir. Sadece ofsaytlarda. Yan hakeme de gerek kalmaz o zaman. Ama 2 dakika oyunu durdurup video hakemden talimat bekleyen hakem gördü bu gözler.
    Oyunu soğutmak isteyen takımların işine gelir ancak.

Konfederasyon kupası maçlarında uygulama deneniyor hatta portekizin golünü iptal etmişlerdi kural çerçevesinde doğru olabilir ama bana kalırsa futbolun ruhunu öldürüyor hakem oyunu durdurdu kenardan bekliyor oyun çok duruyor mesela hareketli tempolu bir maçta her tartışmalı pozisyonda oyun böyle duracaksa olmasın futbol doğrusuyla hatasıyla bana daha çok cezbedeci geliyor.

futbolun hataları genelde bize işlediği için pek zevkli bir tarafı kalmıyor. İlk senelerde oyunun çok fazla durmasından ötürü şikayetler olabilir. Ama ilerleyen zamanlarda bu süreç kısaltılabilir. Böylece bir takımın haksız yere lehine/aleyhine karar verilmesinin önüne de geçilmiş olur. Ben uygulanmasından tarafım. Önümüzdeki sene devre arasından itibaren bizim ligde uygulanacak sanırım.

video hakem kararı bile bu ülkede tartışılır.
    ikincisi bu video hakem oynanan 9 maçta kullanılacak mı?
    ikinci ligde olacak mı?

bu ülkede video hakem bile birilerine hizmet için çalışır en temizi dijital sensörlerden vs faydalanmak olur top çizgiyi mi geçmiş kaç cm ofsayt olmuş bir günde bile yapılabilecek işler

Sadece ofsayt gol içinmi bu uygulama yoksa penaltı kararlarıda etkilicekmi ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi